Uitslaande brand in Heide Schade ongeveer ƒ800.000,- jenbare kennisgeving allonnenwedstrij d Tekenwedstrijd ^meerite zorgt voor gratis i* halen van oude koelkasten en diepvriezers 'T VEIMROJS LAEVE GETAEKEND umentenlijst van de gemeente Venray 11 Kermis Venray-Centrum 1992 iinderwet Gemeentearchief 2 weken gesloten Hinderwet Bekendmaking Al voor f49,- per dag bent u al op weg naar een lekker weekendje Parijs. Kermis in 't Podium PEEL EN MAAS The Bloose Brothers in zaal In den Engel PEEL EN MAAS M-! JNMAAS Donderdag 30 juli - Pagina 13 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY I 01 ,nl verwijzing naar artikel 5, lid Ie monumentenverordening Venray brengen leeater en wethouders van algemene kennis, dat de [e panden op de gemeente- uonumentenlijst geplaatst 0 tstraat 18 te Venray: buiten- 3 00 Is, dak en alle daarop ingry- •- overige, zichtbare iten: sstraat 15 en 17 te Venray: I, dak en alle daarop in- jnde overige, zichtbare ele- Jen; Ihuisstraat 1 te Venray: bui- veis, dak en alle daarop in- ide overige, zichtbare enten. De crypte en raads- roormalige kapel) in zijn ge- De oude karakteristieke enten van de tot dit gebouw rende omgeving in zoverre de oorspronkelijke elemen- «reft, reeds aanwezig (gew- |by het gebruik als klooster; unsweg 65 te Venray: buiten- s, dak, hekwerk en alle ingrijpende overige, flare elementen. 241 iop Burgemeester en wethouders van Venray hebben besloten pand Eindstraat 6a te Venray niet op de gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen. De gemeentelijke monumenten lijst en de overige stukken die hier op betrekking hebben, liggen ter inzage op de sekretarie van de ge meente (kamer 218), Raadhuis straat 1. Op basis van artikel 5, lid 3, van de genoemde verordening, kunnen belanghebbenden binnen één maand na de datum van publikatie van deze openbare kennisgeving bij de gemeenteraad gemotiveerd be roep instellen tegen ons besluit In het beroepschrift dienen alle rede nen aangevoerd te worden, op grond waarvan beroep aangetekend wordt tegen plaatsing op de ge meentelijke monumentenlijst Het beroepschrift dient gestuurd te worden naar Pbstbus 500, 5800 AM Venray. Burgemeester en wethouders van Venray, J.H.M.O. Truyen, loco-burgemeester dra A.W.M. de Bever, sekretaris iget '0 m Is vaak veel werk een oude sl of diepvriezer naar de ge- ewerf te brengen. Deze moei- nt u zich in het vervolg en. daqi 3 milieuhygiënische redenen Ie gemeente Venray per 1 juli net recyclingbedrijf de Cirkel Uontrakt voor de inzameling oei- en vriesapparatuur af- n. Wanneer u een oude diep- koelkast kwijt wilt, moet u n dit bedrijf bellen. Er D47S4f direkt met u afgesproken op dag uw apparaat aan de straat Islaan. De Cirkel haalt de koel- rs opgelet Ook dit jaar er bjj gelegenheid van de se kermis een ballonnen- kasten en diepvriezers binnen één week gratis by u op. Ze moeten wel leeg en voldoende schoon zijn. Wanneer kunt u een afspaak maken? U kunt van maandag t/m vrydag tij dens kantooruren een afspraak ma ken om uw koelkast of diepvriezer op te laten halen. Adres: Recycling bedrijf De Cirkel, Kievit 8, Helden- Beringen, tel. 04760-76477. Omdat De Cirkel voortaan uw oude koelkast of diepvries by u thuis komt ophalen, worden deze niet meer by de gemeentewerf in genomen. Bisgevlng bekendmaking Ontwerpbeschikking en wethouders van maken bekend, gelet op de gemene bepalingen milieu- zjj voornemens zyn wetvergunning te verlenen V. Waterleiding My. Lim- 'r. Bisschopsingel 2, 6211 JX Icht, voor het oprichten en king hebben van een dis- antoor/stallingsruimte voor swagensAverkplaats/maga- raar elektromotoren worden kt met een gezamenlyk ver- i van meer dan 1,5 kW gele- fcn de Keizersveld 21 te Versteegen- Rouwkuilenweg 16, 5813 Klsteyn voor een nieuwe, de inrichting omvattende ver- "H voor een bloem- en bloem- bedrjjf gelegen aan de Mgr. tnstraat 54 te Oost rum. mil/' 0n('er oplegging van voor- (VII fn die nodig zyn in het be- i van het voorkomen of r Pt" 8evaar- schade of hin- f PUen de inrichting 1 HF^-beschikking en bijbe- |fe stukken kunnen op het \m Raadhuisstraat 1 te Ven- li toer 309, elke werkdag van t°t 12,00 uur worden inge- 130 augustus 1992. datum kunnen de stuk- k- na telefonische afspraak, gezien op elke donderdag tot 19.30 uur. BNrager, alsmede degenen l*aren hebben ingebracht toleiding van de aanvraag en Je aantoont dat hy daartoe «rwys niet in staat is ge- kannen tot bovengenoemde 'gemotiveerde bezwaren in- naar aanleiding van de ^beschikking De bezwaar- moeten schriftelyk by "eester en wethouders wor- INiend. Degene die een be- indient kan z(jn persoonlyke gege id bekend te maken, feester en wethouders Boemd, °°id van de afdeling vesting ruimtelyke ®ln8 en milieubeheer, W.M. Pren^ken weds try d georganiseerd voor uw kinderen die niet ouder zyn dan 12 jaar. Zorg ervoor dat zy in het bezit komen van deelnemerskaarten die vanaf as. maandag verkrygbaar zyn bij het VW-kantoor aan de Grote Markt en by de receptie van het raadhuis aan de Raadhuisstraat Er is een beperkt aantal kaarten ge produceerd (1.000 stuks), dus ben er vlug by, want op is op. Op vrydag 31 juli vanaf 16.00 uur worden de kinderspelen met de ingevulde deelnemerskaarten verwacht op het kermisterrein RAADHUISPLEIN. Aldaar zullen de kaarten aan de speciale kermisbal lonnen bevestigd worden. Om 17.00 uur zal by de kermis- attraktie Royal Wheel (Reuzerad) het startschot voor de ballonnen- wedstryd klinken, waarmee dan te vens de Venrayse kermis officieel geopend zal zyn. De prysuitreiking van de teken- wedstryd zal plaatsvinden op woensdag 5 augustus 16.00 uur op kermisplein Raadhuisplein naby het Reuzerad door clown 'Meneer Malloot'. De teruggestuurde deelnemers kaarten dienen voor 16 september 1992 weer ingeleverd te worden by de receptie van het raadhuis. In ok tober zullen de winnaars van de prachtige pryzen bekend worden gemaakt in Peel en Maas. Tevens liggen op eerder genoem de adressen deelnameformulieren klaar voor de tekenwedstryd, het onderwerp is natuuriyk de ker mis! Ook alle Venrayse basisscho len zullen voorzien worden van deelnameformulieren. De tekenin gen kunnen t/m 3 augustus ingele verd worden by de kermis-exposi- tie-tent op het Raadhuisplein. Openingstyden expositie dagelyks van 14.00-22.00 uur en op vrydag van 18.00-22.00 uur. I.v.m. vakanties is de studiezaal van het gemeentearchief Venray voor publiek gesloten van 31 juli t/m 14 augustus 1992. Vanaf 17 augustus 1992 kunnen wy u weer van dienst zyn. Auto gestolen Er werd aangifte gedaan van diefstal van een personenauto die geparkeerd stond aan de Haamma- kerstraat. Die auto, een Ford Sierra, is eigendom van een inwoner.-. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: Frans Maas Verpakkingen BV, Witte Vennenweg 1, 5807 EJ Oostrum voor het oprichten en in werking hebben van een transport- bedryf annex magazynenkomplex gelegen aan de Witte Vennenweg 1 te Oostrum; Maatschap Van Dyck, Putten- weg 93, 5813 ED Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshouderij gelegen aan de Putten weg 87 en 93 te Ysselsteyn; J. Swinkels, Pastoor Ja- cobspeel 2, 5813 AH Venray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkensmestery en rundveehoude- ry gelegen aan de Pastoor Ja- cobspeel 2 te Ysselsteyn; J.M. Classens, roffert 8, 5811 AT Casten ray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een glastuindery ge legen aan de Roffert 8 te Castenray; Stichting Ziekenhuisapotheek en Klinisch Laboratorium Venray, p/a Vincent van Gogh Instituut, Sta tionsweg 46, 5803 AC Venray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een ziekenhuisapotheek en klinisch la boratorium gelegen aan de Hoen derstraat 95b. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 30 augustus 1992. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telyk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlyke gegevens niet bekend te maken. W(j zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstryken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogelykheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re dely kerwys niet in staat zyn ge weest kunnen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelyke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening be kend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 21 juli 1992 in voorbereiding heeft ver klaard: I. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'De Wit te Vennen e.o.' voor het perceel Witte Vennenweg 1 te Oostrum, t.b.v. de bouw van een verpakkingshal; II. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Ys selsteyn' voor het perceel M-363 (ged.), gelegen aan de Kievitsweg te Ysselsteyn, tb.v. de bouw van een woning; III. teen partiële herziening van het bestemmingsplan 'Zuid 1' voor het perceel Oude Oostrumseweg 12 te Venray, tb.v. de realisering van een be- dry fsverzamelgebouw. Deze voorbereidingsbesluiten tre den in werking met ingang van 31 juli 1992 en liggen voor een ieder ter inzage in het raadhuis. Raad huisstraat 1 te Venray. afdeling volkhuisvesting, ruimtelyke orde ning en milieu, tydens kantooru ren van 9.00 tot 12.00 uur. De burgemeester van Venray, dra J.F.H.A.B. Waals TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Tim/ner- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 Waar u ook heen wilt Happy-Rent wijst u de weg. In zo n comfortabele luxe Huur-Opel. Het openbaar^ ven/oer is duurder, kijkt u maar. Happy Rent Per dag Per week Corsa f 49,- f 304,- Astra/Kadett f 57,- f 359,- Vectra f66,- f418,- Omega f 89,- f 553,- Vraaa onze volledige tarieflijst aan. Reserveer tijdig. Prijzen zijn exclusief 18,5% BTW en inclusief all-risks-verzekering en 200 km vrij per dag. Atebe Garage bv Oude Oostrumseweg 4', 5802 CC Venray Tel. 04780 - 86200 BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij u in de bus te hebben. Voor bezorgklachten kimt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt met uw bezorgklachten in onze boek- en kantoorboekhan del, Grotestraat 68. terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en 'annuleringen die nen, voor dinsdagmiddag 12.30 uur bij ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog dezelfde week worden doorgevoerd. An ders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd. Inbraak in boerderij Tydens de afwezigheid van de be woners was toegang verkregen tot een boerdery aan de Wanssumse- weg. De inbraak werd dinsdagmid dag omstreeks 13.00 uur ontdekt Het woongedeelte van de boerdery was doorzocht. Ontvreemd werd een aantal sieraden waarvan de waarde ons niet kon worden mede gedeeld. Ook een aantal voor de eigenaren belangryke eigendoms papieren werden vermist De gesto len papieren werden dinsdagmor gen teruggevronden in de gracht van het kasteel Well. Het is mogelyk dat de dader of da ders in hun werk zyn gestoord en er vandoor zyn gegaan. Als dat zo is willen die getuigen dan kontakt op nemen met de politie. De politie verzoekt in ieder geval het echt paar, dat dinsdagmiddag omstreeks 13.15 uur bramen aan het plukken was in de berm van de Wanssumse weg, naby Nestlé, zich met haar in verbinding te stellen ten behoeve van het onderzoek. Vanzelfspre kend wordt hun informatie ver- trouwelyk behandeld. In het kader van de sociale vernieuwing zijn er in het Brukske diverse projektjes op gestart om het leefmilieu in de ze urijk te verbeteren. Afgelopen zondag werd een van deze pro jektjes feestelijk afgesloten. Aan de Pavanestraat was door om wonenden een speelterreintje opgeknapt Terwijl de gemeente voor de speeltoestellen zorgde, werden door de bewoners zelf de fietspaden aangelegd en de ove rige iyirichting verzorgd. Nadat namens de gemeente, Martha Peetere een lint had doorgeknipt werd een ballonnenwedstrijd gehouden en konden de kinde ren gaan schatgraven, om zo aan de opening van dit speelter reintje een leuke herinnering over te houden. Voorlichting aan militairen van start. Maandagavond rond 22.40 uur brak er een uitslaande brand uit op de zolderverdieping van een voor malig café aan de Heidseweg, op de hoek van de Groeneweg. De brand werd ontdekt door buurtbewoners. De brandweer rukte met groot ma terieel uit maar kon niet verhinde ren dat het pand, waarin twee woningen onder een kap waren on dergebracht, als verloren moet wor den beschouwd. De twee gezinnen, in totaal vyf personen, werden by familieleden ondergebracht De to tale schade wordt geschat op ƒ800.000,-. Omdat er de laatste drie weken al vier maal brand was uitgebroken en de deskundigen geen verklaring konden geven voor de oorzaak van die branden, heeft de technische recherche een diepgaand onder zoek ingesteld. Zaterdagavond werd nl. om streeks 21.50 uur brand ontdekt bo ven de garage en tussen het dak van de woning. Deze brand was ty- dig ontdekt en er kon worden voor komen dat de brand zich tot de woningen uitbreidde. Twee eerdere branden werden eveneens tydig ontdekt en hebben toen maar wei nig schade aangericht. Het onderzoek leidde ertoe dat de politie dinsdagavond de 26-jarige zoon des huizes, in verband met verdenking van brandstichting, heeft aangehouden. Tydens de ver horen heeft de man bekend alle vier de branden te hebben aan- Maandagavond legde hy een vuurtje aan in de inpandige garage. Ook al werd die brand tydig ont dekt en was de brandweer spoedig ter plaatse, er kon niet voorkomen worden dat de bovenverdieping door de brand werd vernield en de overige inboedel dusdanige rook- en waterschade opliep, dat woning en inboedel als verloren worden be schouwd. Volgens de politie zal de man on der medische behandeling worden gesteld. CAFÉ De ouderen zullen zich nog goed Tydens de kermisdagen in Ven ray presenteert café 't Podium weer een overvol muziekprogramma. Na genoeg iedere dag speelt er een live band in het café. Na de optredens wordt het podium weer vryge- maakt om te swingen. Wil je uitrusten of gewoon buiten zitten dan kan dat op het terras in het mooie park tegenover het café. Hier zal ook een bierwagen aanwe zig zyn. Wat de bands betreft begint en eindigt het café met een Venray se band. Als eerste zal vrydag 31 juli om 18.00 uur de Venrayse band Niks de spits afbijten. Deze huisband van een alom bekende instelling speelt dan een uitwedstryd en is be nieuwd of er in 't Podium ook feest te maken is. Ze willen dit graag sa men doen met vakantievierders, spaarkaslichters, kermisgangers en muziekliefhebbers. Bekende 'Podi umlopers' in deze band zyn Hans Peters en Alex van Vliet. Zaterdag staat geheel in het teken van de dans met swingende muziek. Op zondag 2 augustus om 18.00 uur komt Bennie and the amzing twenty fingers naar 't Podium. Ben nie was al eens te gast in het café en maakte daar zoveel indruk dat hy prompt werd uitgenodigd voor de kermis in Venray. Maandag 3 augustus om 18.00 uur staat er een optreden van de band Beer Boogy Bear gepland. De ze band leverde ook twee nummers voor de bekende Limburgse CD 'Southern Confort'. Een verzamel- CD van talentvolle Limburgse bands. De band staat garant voor swingende blues, boogy woogy en feestmuziek. Op dinsdag 4 augustus om 20.00 uur staan de Steelbrothers op 't Po dium. Deze twee muzikanten bren gen een gevarieerd programma van rock en roll en hilly billy. De be kendste van de twee, Bart Jan Baartman, staat bekend om zyn su bliem gitaarwerk. Tbt slot staat op woensdag 5 augustus om 20.00 uur de Venrayse band Streetcomer op 't Podium. De ze routiniers brengen rock en roll en gouwe ouwe. kunnen herinneren welke plaats café Potten, later café Litjens, voor de Heidse gemeenschap heeft bete kend. In dat café was ook een beu- gelbaank - destijds de enige ontspanning voor de inwoners van Heide - ondergebracht. Die beugel baan van lemen konstruktie was ongeveer 1 meter onder de vloer aangebracht Als de zaal voor ande re doeleinden moest worden ge bruikt werden er balken en planken over gelegd. Die zaal was o.m. het clublokaal van de zangvereniging 't Heide bloempje en had een zeer goede naam in de omgeving. Met de to neelvereniging zorgde de zangver eniging ervoor dat er jaarlijks een toneel- en zanguitvoering werd ge geven die in de gehele omgeving als de beste bekend stond. Net voor de oorlog werd de zaal by het café gebruikt als kapel waar de kapelaan van de St Petrus Banden- kerk of deken Berden 's zondags een H. Mis kwamen opdragen om de bewoners van Heide de weg naar de Grote Kerk te besparen. Op het toneel was toen de biechtstoel ge- plaats. Na de oorlog, toen Heide een echt rectoraat wilde worden, werd er een noodkerk gebouwd in de buurt waar nu het gemeenschaps huis De Gelderkoel staat Die heeft tot de ingebruikname van de echte rectoraatskerk dienst gedaan, na de oorlog heeft het pand nog enkele ja ren als café gediend. elke week nieuws Vrydag 31 juli a.s. zullen The Bloose Brothers voor de eerste keer optreden in Venray in zaal In den Engel. Deze Nymeegse rock/blues band heeft door hun muziekkeuze al veel opzien gebaard in binnen- en buitenland, waar ze al voor de camera's optraden. Op hun repertoire staan (en hun naam zegt het al) een groot aantal covers van de bekende Bluesbro- thers uit de jaren 60-70. Enkele be kende nummers zyn o.a. 'Every body needs somebody 'Peter Gum', de stampende hit 'Soul Man' en de originele 'Men's walk', waarby het publiek betrokken wordt In een spetterende show zullen zy van het publiek een grote swin gende massa maken. Kortom, een optreden om zeker niet te missen! uw weekblad

Peel en Maas | 1992 | | pagina 13