Verkeersmaatregelen Centrum Venrays gemeenten a vergadert a.s. dinsd I Gemeentewerf neen geen oude koelkast) g en diepvriezers meer Kema-onderzoek: Televisies in waehtstand geil! geen extra veiligheidsrisik NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Hertaxatie Vaste ophaaldag voor destruktie- tonnen Bouwvergunning verleend PEEL EN MAAS Gemeentearchief 2 weken gesloten Bekendmaking ingevolge de Wet geluidhinder Bouwvergunning aangevraagd PEEL EN MAAS Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Het Nederlandse Rode Kruis Jaarmarkt afgeslankt 0 m PEEL EN PEEL EN MAAS Donderdag 16|u. RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van '9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak vla de stafeenheid bestuurson- dersteunlng, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king. bestuurlijke koördinatie; openbare orde en veiligheid; voor lichting en inspraak algemeen; dorps en wijkraden; personeel, organisatie en informatica; interne dienstverle ning; ekonomische zaken: bevorde ring werkgelegenheid, markten en kermissen, handel en middenstand, bevordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuis vesting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmings plannen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. In de periode juli tot en met okto ber worden alle panden opnieuw getaxeerd voor de onroerend- goedbelastingen. Voor de onroerend-goedbelas- tingen is het noodzakelyk dat om de vijfjaar alle objekten worden ge taxeerd met een nieuwe waardepeil- datum. Bij de huidige taxatie wordt als waarde peildatum aangehouden 1 januari 1992. De taxatie wordt uit gevoerd door taxateurs van de Stichting Kadastrale en Financiële Administratie (KAFI). Zy zyn in het bezit van een legitimatiebewijs dat door de gemeente is afgegeven. Om het werk van de taxateurs te versnellen verzoeken w\j u alle me dewerking te verlenen. Voor nadere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met de heer G. Lindeboom, tel. 23431. De gemeente wil de ondernemers eraan herinneren dat de destruk- tietonnen op de vaste ophaaldag aan de weg mogen staan. Op andere dagen moet de ton op ten minste 25 meter afstand van de weg geplaatst z(jn. Dit is wettelijk bepaald in art 88 van de Algemene Politieverorde ning Ven ray. Uit klachten van voorbijgangers blijkt dat tonnen die dagen langs de weg staan, overlast veroorzaken. Vooral by zomerse temperaturen is dit het geval. De gemeente verzoekt de onder nemers dan ook zich aan de ge noemde politieverordening te houden, na dit verzoek zal de poli tie strenger op cte naleving van do bepalingen toezien. Onlangs is door het college van burgemeester en wethouders beslo ten tot instelling van verkeersmaat regelen in het centrum. In een publikatie is hieraan uitvoerig aan dacht besteed. Met de maatregelen wordt beoogd een verdere verbetering van het woon- en winkelklimaat in het cen trum, door beperking van de toe gankelijkheid van dit centrum voor het autoverkeer. Meteen aansluitend aan de ker mis zal begonnen worden met de voorbereidende werkzaamheden voor invoering van de maatregelen. Gestart wordt met afzetting van de gerekonstrueerde pleinen, waarna vervolgens het overige gedeelte van het centrumgebied aan de orde komt. Overigens zal invoering met publikaties worden begeleid. Met name het autoluw maken van de Hofstraat,Grote Markt, Marktstraat, Schoolstraat en Schouwburgplein heeft konse- kwenties voor de bereikbaarheid van de aangrenzende woningen en bedryven. In dit verband wordt daarom aandacht gevraagd voor het volgende. 1. Het besluit voorziet in instelling van een bevoorradingsregeling, hetgeen betekent dat bevoorra ding binnen het autoluw gebied is toegestaan van maandag t/m vrydag van 6.00 tot 12.00 uur en op zaterdag van 6.00 tot 9.00 uur. Voor het onmiddellijk laden en lossen van goederen geldt voor de aanwonenden de algemene ontheffing dat van deze regeling gebruik gemaakt kan worden. Hiervoor behoeft geen onthef fing te worden aangevraagd. 2. In het besluit zelf is voorts gere geld de algemene ontheffing van het inryverbod die per definitie geldt voor houders van een lan delijke of plaatselyke invaliden- parkeerkaart i.v.m. het gebruik van de invalidenparkeerplaatsen in de Schoolstraat. Diegenen, die in het bezit zyn van een dergely- ke kaart hoeven geen ontheffing aan te vragen. 3. Aanwonenden aan de Schoolstraat en De Omloop, die beschikken over parkeergelegen heid op eigen terrein, dan wel gebruik maken van de parkeer gelegenheid in De Omloop, zul len afzonderlijk door het college worden benaderd over de moge lijkheid/noodzaak om een ont heffing van het in ry verbod voor de Schoolstraat aan te vragen. Zonder ontheffing is inrijden van de Schoolstraat verboden. 4. Zy die op dit moment in het be zit zyn van een ontheffing zullen eveneens afzonderlyk door het college worden benaderd over voortzetting van de ontheffing. 5. Diegenen die onlangs naar aan leiding van de publikatie onthef fing hebben aangevraagd hoeven uiteraard niet opnieuw aan te vragen. Overigens is het zo dat de situatie, die ontstaat na invoering van de maatregelen een tydelyk karakter heeft. Volgens planning wordt in het voorjaar van 1993 een stelsel van betaald parkeren ingevoerd, hetgeen zal betekenen dat op dat moment een wezenlijk andere si tuatie ten aanzien van het parkeren in het centrum zal ontstaan. In ver band hiermee wordt aan de nu te verlenen ontheffingen nadrukke- lyk dit tydelyk karakter ver bonden. Zy die gelet op het bovenstaande, voor een ontheffing van het inry- verbod in aanmerking wensen te komen, kunnen daartoe een aan vraag indienen by het college van burgemeester en wethouders. Op aanvraag kan individueel een ont heffing verleend worden. Voor nadere informatie omtrent de mogelykheid om in het bezit te komen van een ontheffing kan des gewenst kontakt worden opgeno men met de afdeling Openbare Werken (kamer 232, of tel. 23250 of 23387). Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 7 juli 1992 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. »•}.- het bouwen van een loods voor landmachines aan de Houben- weg 7 te Veulen, tn.v. H.J.A. Weys, Steegse Peel weg 51 te Leunen? het bouwen van een woning aan de Lodewykhof 5 te Venray, tn.v. B. Mulder en N. Matthyssen, Lage Hei 18 te Arcen? het uitbreiden van een win kelpand aan het Schoutenstraatje 6 te Venray, tn.v. Pasch, Vleessfcraat 30-32 te Venlo? het bouwen van een berging/ scheidingsmuur aan de Jan Poels- weg 8 te Ysselsteyn, tn.v. W.H. Diesen? het bouwen van een tuinhuis je erfafscheiding aan de Bershof 4 te Leunen, tn.v. J.W.M. Rongen? het bouwen van een tuinhuis aan 't Liene 30 te Venray, tn.v. J.G.M. Poels? het wyzigen van een voorgevel aan de Kempweg 2a te Venray, tn.v. R.V.C. Cattoir? het uitbreiden van een var kensstal aan de Volen 7 te Heide, tn.v. J.J.P. Michels? het renoveren van een voorge vel aan de Meester de Haanstraat 7 te Leunen, tn.v. M.H.M. Hendriks? het bouwen van een carport aan de Herderstasje 3 te Venray, tn.v. H.J.A.C. de Veth? het uitbreiden van een wo ning aan de Marjolein 42 te Venray, tn.v. H.T.L. Engels, Lathyrus 17? het uitbreiden van een wo ning aan de Marjolein 50 te Venray, tn.v. W.M.G. Bal tussen, Bolderik 44? het plaatsen van een houten schutting aan de Molenklefweg 10 te Venray, tn.v. A.T.M. Keyzers? het bouwen van een carport/ berging aan de Beek 8 te Merselo, tn.v. A.M. van Nispen tot Pan- nerden? het bouwen van een loods aan de Ysselsteyn seweg 80 te Ys selsteyn, tn.v. H.W.M. Janssen? het uitbreiden van een wo ning aan de Boudewynhof 1 te Ven ray, tn.v. A.M. Houwen? het bouwen van een var kensstal aan de Kempkensberg la te Ysselsteyn, tn.v. Maatschap Dobbe? ,w het bouwen van een serre aan de Kogeldistel 46 te Venray, tn.v. P. Nabuurs? het bouwen van een berging/ opslagloods aan de Enge Steeg 4 te Leunen, tn.v. M.A.W. Loonen? het bouwen van een serre en vergroten van de woonkamer aan de Oosterthienweg 15a te Oostrum, tn.v. M.G.J. Steyvers? het uitbreiden van een wo ning berging aan de Gerbran- dystraat 8 te Venray, tn.v. HJ.G. v.d. Water? het uitbreiden van woningen aan de Randenrade 70, 72, 74, 80 en 90 te Oostrum, tn.v. Raedts Bouw bedrijf, Postbus 5014? het bouwen van een woning aan de Kerkweg 2c te Ysselsteyn, tn.v. S.G.M. Keysers, Lovinckplein 6; het bouwen van een woning aan de Meester Driessenstraat 7 te Heide, tn.v. J.J.M. Janssen, Heidse- weg 59? het uitbreiden van een wo ning aan de Nassauplein 2 te Ven ray, tn.v. M.M. Jeuken; het verbouwen van een pand aan de Jan Poelsweg 9 te Ysselsteyn, tn.v. Limax b.v., Campagneweg 4 te Horst? het bouwen van een machine- loods/varkensstal aan de Steeg- kamp 2 te Castenray, tn.v. P.M.G. Direks? het bouwen van een tuinhuis je aan de Christoffelkruid 26 te Ven ray, tn.v. A.GP. Barents? het bouwen van een tuinhuis je aan de Melchiorhof 35 te Venray, t.n.v. P.A.R.M. Fleurkens? het bouwen van een erfaf scheiding aan de Mgr. Nolensstraat 1 te Venray, tn.v. J.J.B.J. Coppis? het uitbreiden van een wo ning aan de Aronskelk 9 te Venray, tn.v. M.R. O'Garro? het bouwen van een overdekt terras aan de Stationsweg 147 te Venray, tn.v. K.J.M. de la Roy? het bouwen van een garage/ hobbyruimte aan de Langstraat 60 te Venray, tn.v. W.A. Harrewyn? het uitbreiden van een wo ning aan de Dagoberthof 27 te Ven ray, tn.v. R.M.P.A. Schattevoet. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals elke week nieuws I.v.m. vakanties is de studiezaal van het gemeentearchief Venray voor publiek gesloten van 31 juli t/m 14 augustus 1992. Vanaf 17 augustus 1992 kunnep w(j u weer van dienst zijn. Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend, gelet op art 83 van de Wet geluidhinder en de desbetreffende artikelen van het 'Besluit grenswaarden binnen zo nes langs wegen', dat zy voorne mens zijn bij het college van gedeputeerde staten van Limburg een verzoek in te dienen om vast stelling van een hogere waarde dan de ten hoogste toelaatbare geluidbe lasting van de gevels van de hierna aangeduide woningen, vanwege het ontwerp-bestemmingsplan 'Woon gebied Landweert fase III'. Uit akoestisch onderzoek is geble ken, dat de wettelyk toegestane grenswaarden van geluidbelasting voor een aantal in het plan opgeno men mogelijkheden tot woning bouw aan de Ranonkel, worden overschreden. De hogere waarde die gevraagd zal worden, bedraagt maximaal 52 dB (A). Het ontwerp-verzoek aan gedepu teerde staten met de daarbij beho rende stukken ligt met ingang van 20 juli 1992 gedurende 1 maand voor iedereen ter inzage by de afd. volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieubeheer, kamer 309 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur, en verder volgens af spraak. Opmerkingen betreffende het ontwerp-verzoek kunnen geduren de deze teermyn schriftelijk wor den kenbaar gemaakt aan burge meester en wethouders. Tevens wordt op 27 juli a.s. een openbare zitting gehouden, waarby iedereen in de gelegenheid wordt gesteld mondeling opmerkingen omtrent het ontwerp-verzoek te maken. De ze hoorzitting begint om 18.00 uur in het raadhuis van Venray, Raad huisstraat 1 te Venray. Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou- waanv ragen medewerking te verlenen. het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Moerslag 28 te Ysselsteyn, tn.v. H.A.L. Kleuskens? het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Moerslag 26 te Ysselsteyn, tn.v. M.P.J.M. Mar- cellis? het bouwen van een garage carport aan de Bershof 5 te Leunen, tn.v. P.L.P. v.d. Berg? het bouwen van een garage carport aan de Bershof 3 te Leunen, tn.v. S.G. Stoks? het bouwen van een garage carport aan de Pinksterbloem 12 te Venray, tn.v. W. Dietz, Door manstraat 3? het verbouwen van een pand aan de Horsterweg 53 te Castenray, tn.v. C.L. Tseng. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 17 juli 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals 'n abonnement waard (art 18a WRO) Burgemeester en wethouders zy n voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimteiyke ordening vrystelling te verlenen aan het ter plaatse gelden de bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwaanvragen het bouwen van een garage tuinmuur aan de Kroonkruid 53 te Venray, t.n.v. M.J.M. Lipman? het bouwen van een carport aan de Matterhomlaan 32 te Ven ray, t.n.v. WJ.K. v.d. Heuvel; het bouwen van een erker carport aan de Matterhomlaan 10 te Venray, tn.v. R.A.P. v.d. Heuvel. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 17 juli 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray drs. J.F.H.A.B. Waals (art 19 WRO/50, lid 8 Woningwet) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelyke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet, mede werking te verlenen aan de navol gende bouwaanvragen: het bouwen van een tennishal aan het tennispark Landweert te Venray, tn.v. T.C. Rodhe, Postbus 24? het bouwen van 24 eengezins woningen aan de Landweert III te Venray, tn.v. Woningbouwvereni ging Noord-Limburg, Plataanstraat 15; het bouwen van 5 bejaarden woningen te Leunen en 7 bejaar denwoningen te Oostrum, tn.v. Woningbouwvereniging Noord- Limburg, Plataanstraat 15? het bouwen van 12 vrye sek- tor woningen aan het St. Joriskwar- tier te Venray, t.n.v. Verhoeven Vastgoed b.v., Dr. Poelsstraat 10. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 17 juli 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals De Rode Kruis Campagne 1992 is voor Venray een groot sukses ge worden. De inspanningen van tien tallen vrywilligers in juni heeft voor het Rode Kruis een prachtig resultaat opgeleverd. De totaalop brengst bedroeg ƒ18.003,10. De verdeling is als volgt? Castenray 752,00 Heide 476,80 Leunen 815,45 Oostrum 1.133,35 Ysselsteyn 1.275,55 Oirlo 569,95 Veulen 321,25 Merselo 875,40 Smakt 159,00 Vredepeel 136,50 Venray-kom 11.487,85 Het bestuur van het Rode Kruis Venray dankt via deze weg alle vrywilligers-kollektanten, alle gul le gevers voor dit resultaat. Diefstal uit woning Mogeiyk heeft de dader gebruik gemaakt van een openstaand raam om in een woning aan het Roozen- daal in Merselo te komen. Uit de woning werd zaterdagmiddag tus sen 13.45 en 17.00 uur een videoca mera met toebehoren gestolen. Diefstal uit eetcafé Vermoedeiyk met gebruikma king van een valse sleutel was toe gang verkregen tot het aan de Hoenderstraat gelegen eetcafé. Ont vreemd werd een geldbedrag van ƒ400,-. Het juiste tydstip van de diefstal kon niet worden vast gesteld. 9-Jarige jongen dodelijk verongelukt Donderdagavond omstreeks 20.15 uur wilde een 9-jarige jongen met zyn fiets de Overloonseweg te Vier lingsbeek oversteken. Een 24-jarige bestuurder van een personenauto uit Overloon kon de uit Vierlings beek afkomstige jongen niet meer ontwyken. By de botsing werd de jongen dusdanig gewond dat hy op weg naar het ziekenhuis in Venray aan de verwondingen overleed. De jaarmarkt, die in Venray altyd op de eerste maandag van de bouw vakvakantie wordt gehouden, zal er dit jaar wat 'slanker' uit zien dan andere jaren. Reden hiervoor is de renovatie van het Henseniusplein en het Schouwburgplein. Doordat deze pleinen vlak voor de jaar markt gereed komen hebben de marktkooplui gemeend om dit jaar geen echte jaarmarkt te organise ren. Later dit jaar, in oktober, wil men wel een markt met allerlei ak- tiviteiten organiseren. De markt op maandag 27 juli zal wel om 10.00 uur beginnen. De marktkramen zullen dan nog op het Gouden Leeuwterrein worden geplaatst en natuuriyk op de Grote Markt Op het Henseniusplein zul len zo'n 20 standwerkers hun waar aan de man of vrouw proberen te brengen. De markt is op de norma le tyd, 16.00 uur, afgelopen. (l. - en M en-Wil oe1; var sen en Tbt dusverre kon u by de gemeen tewerk uw oude koelkast of diep vriezer inleveren. Vanaf 1 juli 1992 is dit niet meer mogeiyk. De gemeente heeft per 1 juni 1992 met recyclingbedrijf de Cirkel een kontrakt voor de inzameling van koel- en vriesapparatuur af gesloten. Wanneer u een oude diep vries of koelkast kwyt wilt moet u voortaan dit bedryf opbellen, er wordt direkt met u afgesproken op welke dat uw apparaat aan de straat heöbei moet staan. De Cirkel haali lter! kasten en diepvriezers bin IngeD week gratis by u op. Ze nu leeg en voldoende schoon D,7al n-Verl Wanneer kunt u een [992 maken? nsebaai U kunt van maandag t/m i dens kantooruren een afpi T. ken om uw koelkast of lie j-Lg v op te laten halen. Adres R( P11 bedryf De Cirkel, Kievt 8, Beringen, tel. 0476>7G47I y Agenda voor de openbare verga dering van de gemeenteraad, te houden op dinsdag 21 juli, aan vang 19.00 uur, in het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray. 1. Opening 2. Mededelingen. 3. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad ge houden op dinsdag 30 juni 1992. 4. Ingekomen stukken. 5. Ontslag van dhr. T.I.M. Liebrand als direkteur van de openbare basisschool De Keg 6. Voorlopige vaststelling jaarreke ning grondbedryf 1991. 7. Wyziging van de Legesverorde ning Venray 1984. 8. Wyziging van de Legesverorde ning Venray 1984. rubriek volkshuisvesting ruimtelyke ordening en milieubeheer, on derdeel Hinderwet. 9. Wyziging van de Legesverorde ning Venray 1984, rubriek volkshuisvesting ruimtelyke ordening en milieubeheer, on derdeel Woningwet. 10. Beschikbaar stellen van een aanvullend krediet t.b.v. aanleg openbare werken St. Joris- kwartier. 11. Beschikbaar stellen van een krediet ad ƒ7.336.000,- t.b.v. opn- bare werken in b.p. Landweert III, 2e fase. 12. Beschikbaar stellen van een krediet ad ƒ546.000,- tb.v. het bouwryp maken van het Wil- helminaplein. 13. Beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. marktonderzoek/ bedryfsplan Cultureel Centrum. 14. Bekostingingsbesluit aanleg ri olering Broekweg. Abet lerstr. CLVe 15. Goedkeuring van de wrte 1 van de statutm van de! school. 16. Benoeming oestuurslkïD meen bestuir Bestuit mie Zuid-Necferland. 17. Vaststelling verordi kostenvergoeding voo|oren houders. 18. Kostendekking met beo tlscus tot voorstel aan gedep i van staten tot toekenning v Ie en 1 toelage aar de ge; Bergei sekretaris. lenwej EH0 19. Voorziening in vakature ü99 commissie sociale zake 20. Grondtransakties mei van Basisschool te Merse ntro, RABO-bank te Merselo e 24 ji le bewoners van de 45 uu lenberg enteh 21. Voorbereidingsbesluit t nray. bouwplan van Frans Ms kunt 1 goed BV i.v.m. uitbreid reltje gistics Center Frans Ma n tuss 22. Voorbereidingsbesluit ti 00 ut in Veerh bouwplan van de heer? ;Broe lings i.v.m. het bouw^i tip K woning aan de Kievitatï selsteyn. *,'ar total Z 23. Kwestie Endepoel. w tro 24. Verlenen van zakelyke aan Mega Limburg en N\ J1 leidingsmaatschappij l jy" t.b.v. de in en op de voor leg van Ryksweg 73 ten kJk( gemeentegrond gelegen leiding elektriciteitski hoogspanningslyn. petn 25. Voorbereidingsbesluit tl k te bouwplan van Raedts lent b.v. i.v.m. het uitbreiden n op loods voormalig tram 19.( dryf Bom op het percee rop 1 Oostrumseweg 12. Brio» ubbei Elbe -Ste hy.l Naar aanleiding van berichten in de pers van mei dit jaar heeft KEMA onderzoek gedaan naar zelfont branding van tv's. Doel van het on derzoek: een antwoord vinden op de vraag of televisies, die in de waehtstand staan ('stand-by' zyn) hierdoor spontaan kunnen ont branden. Dit onderzoek is nu af gerond. Het KEMA-onderzoek heeft het vermoeden, dat 'stand-by' brandge vaar oplevert, NIET bevestigd. Daar om kunt u aannemen dat tv's veilig in de waehtstand mogen staan. In ieder geval lopen de toestellen niet meer risiko dan andere elektrische apparaten. Energiebesparing Toch raadt KEMA u aan om de tv 's nachts niet op 'stand-by' te laten staan, maar gewoon uit te doen. Uit het onderzoek is namely k gebleken dat de 'stand-by' funktie behooriyk veel stroom verbruikt. Per jaar kunt u, door het toestel 's nachts uit te doen, zo'n vyfentwintig gulden op uw elektriciteitsrekening bespa ren. En dat scheelt - als we dat alle maal doen - heel veel. Dus is dat gunstig voor het milieu en uw por temonnee. TVs zyn niet gevaariyk, maar u moet er wel veilig mee omgaan In het algemeen is de tv een veilig apparaat, maar zoals met alle toestellen, dient u er zorgvuldig mee om te gaan. Hierby wat tips om ongelukken te vermyden. - Als uw televisie vreemd doet (en dat ligt niet aan de uitzending): toestel uitzetten en een goed repa- ratiebedryf of uw leverancier waarschuwen. Vooral niet op het toestel slaan? dat maakt alleen maar meer kapot! Als u lang weg bent (b.v. vakantie) haalt u dan de stekker uit het stopkontakt i.v.m. gevaar voor eltur de blikseminslag. Door de std< kap< uit te halen, kan in soiuir vallen de instelling w programma's verstoord 1 1^ Raadpleeg hiervoor de In ding of vraag het uw leven ï00r De ventilatie-openingen vm on: niet afdekken. Goede vent! ityj van groot belang om oven 'ore ting in het toestel te voort e" By inbouw er op letten warmte goed afgevoerd worden. ngs - Door de ventilatie-opw 1 wj komt in uw tv stof en aansb nke rook) binnen. Afhankelijk1 situatie waarin de tv staat k geen kwaad uw toestel rege btte door een reperateur te w checken en schoonmaken - Zet of hang geen planten men op of boven het toeS (j w het water geven kan erW *nl het toestel komen (en de vs 0 omvallen). Dit is zeer 8l» j- kan ernstige gevolgen hebbi 8 <j daarom ook geen brandend! sen op de tv. - Uw toestel is heel gevoÖl vocht. Laat de tv daarom 'ens niet in de boot of caravan, «dai geef het thuis een droog p'1 '°°r - Sluit uw televisie nooit aan 'gedimd' stopkontakt DaU1 yn uit slecht Gebruik voor WI sluiting van uw tv een beho 0Q| (verlengsnoer met een I yne stekker. - En als u maar even denkb iets niet klopt (uw tv is ui« lyk een kostbaar apparaat kei een goed reparatiebedrlj' [8] waarschuw uw leverancier niet zelf aan klussen. tej (en 'n abonnement MAi ntwaa^

Peel en Maas | 1992 | | pagina 14