'n Juiste opleiding helpt u passend werk te vinden De regeling van de bouwvergunning gewijzig Gemeentewerf neemt geen oude koelkasten en diepvriezers meer in Groene Kruis wijkgebouwel worden vervangen door nieui i 'Centra voor Thuiszorg' Nieuwe dienstregeling Zuidooster autobusdiensten Hinderwet Hinderwet Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Commissie openbare werken Bouwvergunning verleend Nog een bouwvergunning nodig? v:el en maas RAADHUIS VENRAY jtaadhulsstraat 1 Telefoon 04780-23333 vorrespondentieadres: .Postbus 500 >5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot (12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- 1 dersteunlng, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; openbare orde en veiligheid; voor lichting en inspraak algemeen; dorps en wijkraden; personeel, organisatie en informatica; interne dienstverle ning; ekonomische zaken: bevorde ring werkgelegenheid, markten en kermissen, handel en middenstand, bevordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuis vesting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmings plannen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Drlessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. De nieuwe dienstregeling van de Zuidooster gaat dit jaar op zondag 6 september in. De zuidooster wil een betrouwba re aansluting bieden op de treinen van en naar Eindhoven. Daarom zyn in Helmond de tijden van de lijnen 27, Venray-Helmond, en 72S, Venray-Helmond sneldienst, omge wisseld. By lyn 97, Venray-St Anthonis, geeft de vervoersvraag aanleiding tot het schrappen van de retourrit tussen 10.00 en 11.00 uur van maandag t/m vrijdag en alle ritten op zaterdag. Waarom 'weer leren'? Het komt maar al te vaak voor, dat werkzoekenden geen baan kunnen vinden, omdat zy niet meer de juiste opleiding of werkervaring hebben. In die situatie verkeren ook veel vrouwen die opnieuw een baan buitenshuis willen. Een juiste opleiding kan u helpen een "pas sende' baan te vinden. De BIJZON DERE BIJSTANDSVERLENING in deze kosten is misschien voor u dè oplossing. Interesse? Leest u dan verder! Wie kan aanvragen? Iedereen die geen betaalde arbeid verricht kan in principe aanvragen. Daartoe behoren ook de (on)gehuw- de vrouwen, die opnieuw een baan buitenshuis willen. Welke kosten worden vergoed? Alle di rekte en indirekte kosten komen voor vergoeding in aanmer king. Dat zijn bijvoorbeeld: lesgel- dën, boekengeld, materiaalkosten, examengeld en reiskosten, maar ook de kosten van kinderopvang t.a.v. éénoudergezinnen. Welke opleidingen of scholing zyn mogeiyk? Over het algemeen zyn dat alle opleidingen, die u kunnen helpen een baan te vinden. De arbeids marktsituatie, maar ook uw per soonlijke omstandigheden, zyn bepalend voor de uiteindelijke keu ze. De opleidingen kunnen als volgt worden onderscheiden: a. basisonderwijs (inhaalonderwys) voor de kennis van b.v. de Neder- Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen aan: P.H.W.M. Reintjes, Leunseweg 24, 5809 AA Leunen voor het oprichten en in werking hebben van een machinale timmerwerk plaats, gelegen aan de Leunseweg 22 te Leunen; Maatschap Verstegen-Linders, Rouwkuilenweg 16, 5813 BH Ys- selsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een bloem- en bloembollenbe- drijf waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk ver mogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Mgr. Hanssenstraat 54 te Oostrum. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 16 juli 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan ver zoeken zyn persoonlyke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken Tbt dusverre kon u bij de gemeen tewerk uw oude koelkast of diep vriezer inleveren. Vanaf 1 juli 1992 is dit niet meer mogelijk. De gemeente heeft per 1 juni 1992 met recyclingbedrijf de Cirkel een kontrakt voor de inzameling van koel- en vriesapparatuur af gesloten. Wanneer u een oude diep vries of koelkast kwyt wilt, moet u voortaan dit bedrijf opbellen, er wordt direkt met u afgesproken op welke dat uw apparaat aan de straat moet staan. De Cirkel haalt de koel kasten en diepvriezers binnen één week gratis bij u op. Ze moeten wel leeg en voldoende schoon zyn. Wanneer kunt u een afspaak maken? U kunt van maandag t/m vrijdag tij dens kantooruren een afspraak ma ken om uw koelkast of diepvriezer op te laten halen. Adres: Recycling bedrijf De Cirkel, Kievit 8, Helden- Beringen, tel. 04760-76477. landse taal. rekenen, schrijven of lezen; b. 'voorbereidend' onderwijs op een vakgerichte opleiding in een achterstand situatie (b.v. de kur- sus Vrouw en Perspectief van de afd. sociale zaken); c. alle vak- of beroepsgerichte oplei dingen en werkervaringsprojek- ten tot en met middelbaar niveau; d. de mogelijkheid tot omscholing op hoger beroeps- of wetenschap pelijk onderwijsniveau is er in beginsel niet tenzij: - het gaat om een opleiding speci fiek voor werklozen; - de opleiding duidelijk aansluit op de behoeften van de ar beidsmarkt; - het arbeidsbureau de opleiding noodzakelijk acht; - de opleiding niet langer duurt dan 2 jaar. Wanneer andere vergoedingen mogeiyk zyn! U kunt eerst bijstand aanvragen wanneer andere mogelijkheden niet van toepassing zyn. Afhanke lijk van uw persoonlyke omstan digheden kunnen dat bijvoorbeeld zijn: a. de Algemene Kinderbijslagwet; b. de Wet Studiefinanciering 18 c. de voorzieningen op grond van art 57 van de Algemene Arbeids ongeschiktheidswet (AAW); d. de mogelijkheden van het Regio naal Bureau Arbeidsvoorziening (arbeidsbureau). Met name deze Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy hinderwetvergun ning hebben verleend aan: Maatschap Pijnenborg, Tim- mermannsweg 120, 5813 AR Ys- selsteyn voor het uitbreiden/wyzigen van een pluimvee- en rundveehouderij gele gen aan de Timmermannsweg 120 te Ysselsteyn; P. Classens, Casten rayseweg 2, 5808 AG Oirlo voor het oprichten en in werking hebben van een slachtkuikenbedryf gelegen aan de Meerloseweg ongenummerd te Oirlo; A. Kahraman, Twy sterhof 69, 5709 GW Helmond, voor het oprich ten en in werking hebben van een pizzeria met een pizza- en shoarma- bakoven, waar elektromotoren wor gden gebruikt met een gezamenlyk vermogen van meer dan 1,5 kW ge legen aan de Kiosk 22b te Venray; W. Arts, Timmermannsweg 94, 5815 AD Ysselsteyn voor een de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een kalkoenenhoude- rij gelegen aan de Timmermanns weg 94 te Ysselsteyn; H. van D(jck, Moostdyk 13, 5813 AV Ysselsteyn voor het uitbrei den/wyzigen van een mestvarkens- bedryf gelegen aan de Puttenweg 93 te Ysselsteyn; J. Bovee, Rouwkuilenweg 19 te Ysselsteyn voor een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergun ning voor een champignonkweke rij waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlyk ver mogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Rouwkuilenweg 19 te Ysselsteyn; J. Kerstens, Timmermanns weg 102, 5813 AR Ysselsteyn voor het oprichten en in werking heb ben van een boomkwekerij en han delsonderneming, waar elektromotoren worden gébruikt met een gezamenlyk vermogen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de Timmermannsweg 102 te Yssel steyn; Th. Camps, Wanssumseweg 15, 5807 EA Oostrum voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een mestvarkens- bedryf gelegen aan de Wanssumse weg 15 te Oostrum. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 2 augustus 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zyn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde- mogelykheden zyn erg be- langryk. Hoeveel u zelf moet meebetalen! Wanneer het gemeentebestuur heeft ingestemd met de gekozen opleiding, uw inkomen ligt op het niveau van een by standsuitkering en uw vermogen is niet te hoog, dan hoeft u zelf niets te betalen. Wanneer uw netto-inkomsten ho ger zyn dan voor u 'geldende' bij standsuitkering, moet u zelf maxi maal 35% van die hogere in komsten bydragen in de kosten. Dezelfde bijdrage wordt gere kend, als uw vermogen méér is dan het bescheiden vermogen op grond van de Algemene Bystandswet. Advies en informatie Voor advies en verdere informatie over alles wat in dit artikel staat ver meld kimt u terecht by de afd. so ciale zaken. Hoe en wanneer aanvragen! Belangryk is dat u de aanvrage in dient vóórdat u kosten gaat maken. Indien u een uitkering van de afd. sociale zaken ontvangt, dan kunt u het beste een afspraak ma ken met uw bystandsmaatschappe- lyk werker. Hebt u geen uitkering van afd. so ciale zaken, dan kunt u terecht van maandag tot en met vrydag van 09.00 tot 12.00 uur. Raadhuisstraat 1, Venray. U kunt ook bellen: (04780) 23330, 23332 of 23334. ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimteiyke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: Poels Varkensfokbedryven, Volen 8, 5812 CL Heide voor het uit breiden of wijzigen van een fokvar- kensbedryf gelegen aan de Volen 1 te Heide; Maatschap Swinkels, Paarde- kopweg 13, 5813 AT Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een rundveehoudery gelegen aan de Jaegerhofweg la te Ysselsteyn; Houbensteyn Holding bv, Ys- selsteynseweg 69, 5813 BK Ys selsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshouderij gelegen aan de Ysselsteynseweg 67 te Ys selsteyn; J.A. Schepers. Rouwkuilenweg 39. 5813 BH Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een fokvar- kensbedrijf gelegen aan de Ysselsteynseweg 48 te Ysselsteyn. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 2 augustus 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif- telyk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlyke gegevens niet bekend te maken. Wy zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien nien echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken van bo vengenoemde termijn in de gele- Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou- waanvragen medewerking te verlenen. het bouwen van een berging/ garage aan de Pinksterbloem 52 te Venray, t.n.v. M.S. Edward; het bouwen van een garage aan de Pinksterbloem 48 te Venray, tn.v. N.J.B. Jakobs; het bouwen van een bedrijfs ruimte aan de Energieweg 20 te Venray, tn.v. Timmerfabriek Venray. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 3 juli 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals (art 18a WRO) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen aan het ter plaatse gelden de bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwaanvragen: het bouwen van een carport aan de Rondeveld 6 te Leunen, tn.v. RJ.G. v.d. Markt; het bouwen van een carport aan de Rondeveld 4 te Leunen, tn.v. G.T.A. Reinljes; het bouwen van een berging aan de Koningskaars 36 te Venray, tn.v. W.A.M. Spee; het bouwen van een tuinhuis je aan de Maasheseweg 70 te Venray, tn.v. H.J.M. Janssen; het bouwen van een carport aan de Andantestraat 10 te Venray. tn.v. A. v.d. Heide; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Boterbloem 10 te Venray, tn.v. R.P.H.M. Hendriks v.d. Weem; het plaatsen van een tuinhuis je schutting aan de Marjolein 48 te Venray, tn.v., G.J. Jans-Beken, Daslook 7; het bouwen van een berging- hobbyruimte aan de Bolderik 9 te Venray, tn.v. G.L. Linders; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Pinksterbloem 39 te Ven ray, tn.v. G.H.J. Loonen. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 3 juli 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray drs. J.F.H.A.B. Waals Donderdag 2 juli wordt een open bare vergadering gehouden van de commissie openbare werken, aan vang 18.00 uur in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Spreekrecht publiek. 3. a. Verslag vergadering 92-06; b. Verslag vergadering 27-4-1992. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededelingen. 6. Gewestaangelegenheden. 7. Aanvullend krediet openbare werken St. Joriskwartier. Voor gesteld wordt in te stemmen met beschikbaar stellen van een aanvullend krediet groot ƒ240.000,- tb.v. aanleg openbare werken St Joriskwartier. 8. Pachtoverschryving 9. Rondvraag 10. Sluiting. genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogelykheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re dely kerwys niet in staat zyn ge weest, kunnen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelyke be schikking Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 23 juni 1992 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het bouwen van een garage/ berging aan de Pinksterbloem 41 te Venray, t.n.v. P.J.M. Verbruggen; het verbouwen van een wo ning bedryfsruimte aan de Deur- neseweg 76 te Heide. tn.v. M.J.M. Strybos, Deumeseweg 182 te Ys selsteyn; het bouwen van een serre aan de Hoofdstraat 10a te Oirlo, t.n.v. L.W.M. Heidens; het bouwen van een serre aan de Steegse Peelweg 10a te Leunen, tn.v. RJ. v.d. Berg; het plaatsen van een erfaf- scheiding aan de Honingklaver te Venray, tn.v. J.P.J.M. Versteegen; het verbouwen van een garage tot hobby-ruimte aan de Honingkla ver 7 te Venray, tn.v. J.P.J.M. Ver steegen; het uitbreiden van een var- kensfokkery aan de Rosakker 1 te Oirlo, tn.v. Maatschap Drabbels; het oprichten van 4 pompput ten aan de Breevennenweg 11 te Leunen, tn.v. NV Waterleidingmy Limburg, Pr. Bisschopssingel 2 te Maastricht; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Mackenhof 20 te Venray, tn.v. H.J.Th. Puyn; léJe [unci het bouwen van een be i0Q9 aan de Albionstraat 39 te Let \d tn.v. L.P.M. Peeters; !®jjj het bouwen van een sem L j de Mgr. Hanssenstraat 30 Oostrum, tn.v. Alcast BV, Hou weg 31 te Castenray; het bouwen van een can aan de Andantestraat 7 te m's tn.v. J.G.M. Amsing; ote v het bouwen van een aan de Andantestraat 9 tn.v. P.J.W. Litjens; het plaatsen van een tuinh V« Joe I# het bouwen van een caip* overkappen achtergevel aan de tenweg 93 te Ysselsteyn, tn.r Deters; het uitbreiden van een ning plaatsen tuinmuur! Knopkruid 55 te Venray, A.H.J. Hendrix; het plaatsen van een tuin! 1-361 je aan de Mgr. Hanssenstraat 3 992 Oostrum, tn.v. J.A.M. v.d. Sluis ril v het plaatsen van een tuint ar'e( je aan de Bingelkruid 9 te t.n.v. A.J.E.J. Straatman; het bouwen van een aan de Alaertslaan 10 te «*0, tn.v. EA. van Hooft, Urbanus^ 19) te Leunen; het bouwen van een berging aan de Pinksterbloem j Venray, tn.v. M.J. Wakker; het bouwen van een dii Her kaal aan de Sportlaan 4 te Vet 5 tn.v. Handboogvereniging D, H£' 1897, p/a Kalverstraat 29 n0j bli Marii het plaatsen van een tuin) je aan de Lathyrus 51 te fe m tn.v. C.J. v.d. Linden; het bouwen van een ten scheiding/serre aan de St Jotó 24 te Venray. tn.v. A.H.M. nissen. De burgemeester van Venr drs. J.F.H.A.B. Waals Op 1 oktober (huidige stand van zaken) verandert de regeling van de bouwvergunning. Hoofdregel blyft, dat het verboden is zonder of in af- wyking van een bouwvergunning te bouwen. Die bouwvergunning mag alleen (en moet) worden gewei gerd als het bouwwerk niet voldoet aan de voorschriften van het Bouw besluit, de bouwverordening, het bestemmingsplan of redely ke eisen van welstand. Wie zwygt 8temt toe Burgemeester en wethouders moeten over de bouwvergunning als regel binnen drie maanden beslissen. Blyft hun beslissing uit, dan geldt dat de bouwvergunning verleend is. Deze fictief verleende bouwvergunning kan volledig in stryd met de hierboven genoemde voorschriften zyn. Daaraan bestaat meestal, zeker bij de buren, geen behoefte. Beter een goede buur... Nadat burgemeester en wethou ders eerst maandenlang stil geze ten hebben en de bouwvergunning fictief verleend is, moeten zy in eens aktief worden. Binnen twee dagen na de fictieve verlening van de bouwvergunning moeten zy dat feit in het openbare bouwregister aantekenen en binnen twee weken moeten zij de buren op de hoogte stellen. Die buren - hopelyk verge ten burgemeester en wethouders niet om hun een brief te sturen - kunnen dan door indiening van be zwaarschriften misstanden voorko men. Hiermee wordt de verant- woordeiykheid voor de afgifte van goede bouwvergunningen, een openbaar belang, op de foute plaats gelegd. Vrye bouwwerken Verder bestaan er 'vry'e' bouw werken, waarvoor geen bouwver gunning nodig is. Deze groep wordt vanaf 1 oktober aanzienlijke breid. Als u op het achtererf vit p woning een bouwwerk van n maal twee vierkante meter ofl vlakte en één meter hoogte bouwen (zonnewyzers en tui en| bouters), dan heeft u geen bouï n j gunning nodig, tenzy het b nay werk meer dan de helft van hei beslaat. Ook voor het aanbrei reg van kleine veranderingen aan bouwwerk hebt U in het algen geen bouwvergunning meer n« '(l11 Het is overigens niet zo, dat erg regels voor deze bouwwerken den: De voorschriften van n Bouwbesluit moeten nagfi n worden. Een derde groep Naast de vergunningplichtlgt in 'vrije' bouwwerken wordt perl Us- tober een derde groep ingevoenl meldingplichtige bouwwerken gaat hierby om tuinhii schuurtjes en dakkapellen. Bjjl bouwwerken, die in het meldingplichtige bouwwerken noemd worden, moet het voo|an men tot het bouwen ervan burgemeester en wethouders meld worden. Als zy de melder as laten weten, dat het inderdaad bouwwerk betreft en dat het; hierboven genoemde voorscl voldoet, is geen bouwvergu nodig. Konklusie Ook bij de groep meldingpl» ge bouwwerken vindt feitelijk volledige toetsing plaats. Daar is haar bestaansrecht grotend vervallen. Een vry ingewikkeld pf praktisch onwerkbaar systeem E vergunningverlening resteert Irc Mr.drs. P.A.M. van Hoef, adw werkzaam by Van der Putt Adv 1 ten te Venray, tel. 04780-88441 Deze rubriek wordt maande verzorgd door Van der Putt zal ten te Venray. 4,(1 je aan de Bingelkruid 11 te VeJËï1 t.n.v. J.H.M. Janssen; Lei V Op 25 juni jl. heeft de Algemene Vergadering van het Groene Kruis Noord-Limburg in principe in gestemd met een bestuursvoorstel om de huidige 46 wykgebouwen te vervangen door 6 nieuwe 'Centra voor Thuiszorg', aangevuld met een beperkt aantal 'Subcentra'. De Algemene Vergadering heeft zich beperkt tot dit principebesluit en heeft het bestuur verzocht een commissie in te stellen met de opdracht het beleid nader uit te werken. Deze uitwerking zal ge schieden per gebouw, in met de plaatselijke verenig il De commissie zal tevens aand ?n schenken aan de zg. 'witte vP n- in de dienstverlening. De vergadering schort dai> jj het eindoordeel over het voor? Q de beleid op tot december 19! jj Zoals bekend zullen de bedfj 'Centra voor Thuiszorg' 1 kontinu bereikbaar zyn, w met een efficiënt gebruik vanE ciële middelen, een betere sd verlening aan de u mogelijk is.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 14