PEEL EN MAAS Ondanks bezuinigingen mooiste clubgebouw van de ruime regio moet einde maken aan [rugoverlast in Venrayse flat Rollebol '92 Kindermarkt op de Dr. Poelsschool clubs in Arcen Venrayse Geren slag Laat nu de klok maar luiden Arbeidsbureau verhuist dit weekend naar de St. Jozefweg bU^.nlijk^ COI\l>AINT Direktiewijziging ABN-AMR0 bank Oproep aan de WD-sympathisanten en/of carillon liefhebbers in Venray Na 55 jaar heeft T.C.V. eigen onderkomen ü4iingbouwvereniging overweegt huuropzegging VERF& WAND Gijs cn Hannie Jansaen Tel. 04780-12038 MAANDMENU Salade van gerookte kipfilet, maïs en sinaasappel overgoten met een frisse yoghurtsaus Runderbouillon met verse kruiden Friander entrecote met rodewijnsaus Gebakken victoriabaarsfilet met champignons en tomaat aardbei-desert ƒ57.50 RESERVEREN GEWENST DONDERDAG 25 JUNI 1992 Nr. 26 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING (gramma wordt om 10.00 »d door wethouder P. Haf gemeente Arcen en barna wordt in drie ron- !k anderhalf uur het pro- ran deze dag afgewerkt uur vindt de prysuitrei- Ils. Dan wordt bekendge- jeugdclub dit jaar met Beer zal gaan stryken. Vo- Kessel ging Jong Arcen vooraf met Castlo Casten- idschappentas lengesneden Sde weekmarkt is een on- niet een nieuwe vorm van aig geweest. Een 45-jarige ir was bezig met haar oek toen ze opeens ont- er een grote scheur in ischappentas zat, die er ct in had gezeten. De oor- al gauw ontdekt. De tas gesneden en haar porto- leek 'gerold' te zijn. In de nee zat een geldbedrag veer ƒ200,-. e waarschuwt om goed n, want die daders zijn andere marktbezoekers Hjk geval hebben meege- n worden zij verzocht kon- nemen met de politie. «ten van vrachtauto bijna gesloopt k nond om even na 10 uur A buurtbewoner van de A zyn hond aan het uit- Bjde buurt van de Nyver- Hf Hy zag daar een die bezig was van twee ïn bedrijfsterrein gepar- ichtauto's de voorfronten bermen te verwijderen, óngewone uur sprak hy "an daarover aan. Hy de politie in maar toen erde bleek de jongeman 1 te zy'n. Wel bleven de Monteerde delen by de &S achter. Er kon een ilement van de jongeman "tie worden doorgegeven. titers gestolen Ingesloten berging van ""1 Gogh Instituut, lo- werden drie skel- tod. De waarde van de !t meerdere duizen- Bij Cor Paint werken goed opge leide kleur- adviseurs, die u adviseren bij een verantwoorde kleurkeus. de beste in verf...de beste in behang Paterslaan 7. Venrav. Telefoon 04780-82810 Op vrydag 3 juli om 19.00 uur zal het nieuwe clubgebouw van de Ten nisclub Venray op het tennispark aan de Kempweg officieel worden geopend. Er is alle reden tot feest vieren, want voor TCV betekent dit, dat zy na 55 jaar eindelijk, na een forse financiële inbreng en grote zelfwerkzaamheid, een eigen on derkomen heeft gekregen. Het zes jaar geleden neergezette derde hands van de Grubbenvorster ten nisvereniging aangekochte nood gebouw is verdwenen en daarvoor in de plaats is een clubgebouw ge komen. waarmee de tennisclub zeer gelukkig is. En dat ondanks het feit, dat men zich toch tevreden heeft moeten stellen met een 'uitge kleed' gebouw, dat maar net aan de eisen van de KNLTB voldoet. LANGE VOORGESCHIEDENIS Ongeveer tien jaar geleden werd door TCV gestreefd naar een eigen onderkomen voor de jeugd in ver band met geschillen met de toen malige beheerder van 'De Schaaps kooi'. Het jeugdonderkomen werd geleidelijk aan een clubgebouw van TCV, omdat bestuur en leden toch graag hun voeten onder een eigen tafel wilden steken. Het werd een noodonderkomen, want het be stuur speelde eigenlijk al veel lan ger met de gedachte aan een echt clubgebouw. Er werden diverse plannen gemaakt, die echter in algemene ledenvergaderingen wer den afgewezen vanwege de financië le consequenties. Twee jaar geleden werd een bouwcommissie in het leven geroe pen. die nieuwbouwplannen op hun financiële haalbaarheid moest onderzoeken. De zg. 'harde kern' van de vereniging was er nl. van overtuigd, dat een vereniging met 660 aktieve leden toch in staat moest zyn een eigen clubgebouw te realiseren. Na een jaar van voorbe reiding begon het er op te lijken, dat met wat schaven aan en snijden in het bouwplan voor een bedrag van drie ton een clubgebouw kon worden gerealiseerd, mits de leden ook bereid waren een stuk zelf werkzaamheid in te brengen. Op tal van punten moest op het oorspronkelijke plan worden bezui nigd, maar toen men dacht te kun nen gaan bouwen, stak de wei- De WD, afdeling Venray wil graag een steentje bijdragen om de Ven- rayse bevolking niet alleen de klok te laten horen maar ook om haar te informeren waar de klepel hangt. Om deze nobele bedoelingen eens extra te onderstrepen en onder de aandacht van de mensen (kiezers) te brengen wil zy de goegemeente een klok schenken. Deze klok zal gebruikt worden als onderdeel van het Venrayse caril lon; intern wordt in de afdeling overlegd of deze klok ook gebruikt mag gaan worden als noodklok by onverhoopte politieke calamiteiten. De uitkomst van dit beraad staat ze ker niet by voorbaat vast. Wel kon aan een vooraanstaand WD politi cus de uitspraak worden ontlokt: 'Zoals het klokje thuis tikt, tikt het nergens'. De contekst waarin deze uitspraak werd gedaan is echter volstrekt onduidelijk. Deskundigen van de andere politieke partijen van Venray proberen deze uit standscommissie er een stokje voor... Eerst nadat het bouwplan door archïtekt Bert Lerou was 'op geschoond', kwam in april 1991 het groene licht van Welstand en na de gemeentelijke gpedkeuring in okto ber, kon Bouwbedrijf Verhoeven in november met de bouw beginnen. Op een oppervlakte van 180 m2 beschikt TCV momenteel over een kantine met een bar en een moder ne keuken met apparatuur waar mee ook hapjes kunnen worden klaargemaakt. Verder is er in het gebouw een bestuurskamer, waarin ook de verschillende commissies kunnen vergaderen, was- en kleed ruimten en een toiletgroep. De oude berging is gehandhaafd, terwyl ook de zolder als bergruimte kan wor den gebruikt. BINNEN HET BUDGET Tben het grote werk in maart door Bouwbedrijf Verhoeven was opgeleverd, begon de zelfwerkzaam heden van een groot aantal leden. Zij zorgden voor de bouw van de bar. het binnenschilderwerk. de aanleg van de keuken en het ruime buitenterras. Om binnen het bud get te kunnen blijven werd zelfs de riolering door de leden aangelegd. Al met al is de bouwcommissie er in geslaagd precies binnen het be schikbare budget te blyven. De grote wens om het buitenter ras te voorzien van een zonneluifel kon niet worden gerealiseerd. Men hoopt deze noodzakelijke voorzie ning volgend jaar te kunnen aan brengen. Met de gemeente zal worden be keken of een veiliger toegang tot de tennisvelden kan worden aange legd. 'De huidige ingang naar het parkeerterrein wacht op het eerste ongeval', zegt het bestuur, dat intus sen besloten heeft alvast voor fiet sers een veiliger entree te maken. Sinds kort heeft de vereniging een inkomstenbron gevonden door het aanbrengen van (uniforme) re- klameborden met branche-exclusi- viteit op het hoofd-centercourt. TEKORT AAN JEUGD Het bestuur en de leden zyn nu bijzonder gelukkig met het nieuwe onderkomen, waarvoor men een zware financiële veer heeft moet la- een link gelegd naar een eerdere uitspraak van deze politicus "Vol gens my zijn zy allemaal getikt'. Van het fraaie Venrayse carillon dat in hoge mate bijdraagt aan de sfeer in het centrum van Venray. heeft de WD afd. Venray, een klok kunne claimen. De aankoop van de ze klok is na ryp beraad door de WD-fraktie en het WD-afdelings- bestuur goedgekeurd (men fluistert dat op zondag 28 juni om 10.00 (Hoogmistyd) de WD-fraktie een laatste bespreking over het invullen van de financiering gaat hebben; men verwacht dat er dan ee kogel door de kerk gaat!) WD-leden en WD-stemmers worden opgeroepen om een finan ciële bydrage te leveren aan deze aankoop. Bijdragen van aanhangers van andere politieke stromingen zullen ook in dank aanvaard wor den. U kunt uw bydrage storten op AMRO/ABN, bankrek. 48.41.17.572 van de WD afd. Venray, onder ver- ,v 1-1 Ij-li,nqM>TYi ten, maar dat - ondanks alle nood zakelijke bezuinigingen - toch qua ligging en entourage tot een van de mooiste uit de regio mag worden ge rekend. Tegenover de zware investe ring staat het feit, dat men de gezelligheid heeft kunnen binnen halen en dat de leden in hun eigen ruimte sociale kontakten kunnen onderhouden. Het bestuur betreurt het evenwel, dat er een tekort is aan jeugdleden tot 18 jaar. Veel jongeren vertrek ken na hun schoolt yd in Venray naar elders en zyn dan voor de club verloren. Een euvel overigens, waarmee ook andere Venrayse ver enigingen te kampen hebben. FEESTVIERING Na de officiële opening op vrydag 3 juli om 19.00 uur, zal het bestuur tot 21.00 uur recepiëren. Joost Wittgen, onder wiens bestuur de bouw uiteindelyk is gerealiseerd, heeft inmiddels de voorzittersha mer overgedragen aan Emile Mühl- radt. Op zaterdag 4 juli start het feest voor alle leden met een evenement in ludieke ambiance voor de jeugd. Om 14.00 uur klinkt daarvoor het startsein en rond 18.00 uur zal dit onderdeel worden afgerond. Rond 20.00 uur vindt een nachtevene ment plaats voor de senioren en op zondag 5 juli is er vanaf 11.00 uur gelegenheid voor de leden om in het nieuwe clubgebouw te brun chen. Dan zullen ook de pryzen worden uitgereikt - Vanaf 3 juli zal het nieuwe clubge bouw de naam gaan dragen, die door een van de leden is ingediend en door een speciaal voor dit geval in het leven geroepen commissie als de meest geschikte wordt geacht. Bij de twee vestigingen van ABN- AMRO in Venray zal per 1 juli a.s. een direktiewyziging worden door gevoerd. Dhr. H. Wetzels, nu nog direkteur van de bank aan het Hensenius- plein is per die datum benoemd tot direkteur zaken van het rayonkan toor Roermond. Dhr. A. Swinkels, thans nog di rekteur van het kantoor aan de Ju lian asingel, zal met ingang van die datum gaan funktioneren als direk teur van beide Venrayse kantoren. Bromfietsster gewond Dinsdagmorgen om ongeveer 7 uur werd een 19-jarige brom fietsster op het fietspad langs de Oirloseweg ter hoogte van de afslag met de Hulstweg door een perso nenauto. bestuurd door een 42-jarige inwoner aangereden. De bestuurder van de personenauto had geen vrije doorgang aan de bromfietsbestuurster verleend. Zy moest voor behandeling van schaaf wonden en kneuzingen naar het ziekenhuis worden overgebracht Na behandeling kon zij naar huis worden vervoerd. Inbraak in woning Met geweld was toegang verkre gen tot een woning aan de Cel lostraat. Hoewel uit sporen viel op te maken dat de dader enkele ver trekken had doorzocht werd, voor zover kon worden nagegaan, niets ontvreemd. Mogelyk is de dader in zyn werk gestoord. De inbraak v A :r de nx-xv Woningbouwvereniging jmburg en de gemeentepo- iy zoeken gezamenlijk Ijjkheden om een einde maken aan de overlast, druggebruikers wordt ver in een van de flats aan de Kleffen. Door de woning- ing is de huurder van [g zowel mondeling als jk benaderd om een einde aan de overlast, die hij en ■kers zowel overdag als 's veroorzaken. Deze wordt ie veroorzaakt door grote druggebruikers, die de !ken en daarby de ge- ipelyke ruimten als toi- (n, vernielingen aan- de lift, brievenbussen leuren en na hun vertrek ■1 achterlaten. ACI na het mondelinge en jke kontakt met de huur- overlast verergerd is in verbeterd, heeft de wo- Ivereniging de huurder ;n onmiddellijk een einde ïrlast te maken omdat an- uur zal worden opgezegd. Volgens de heer R. de Jong, direk teur van de Woningbouwvereniging Noord Limburg is het echter moei- lyk om een dergelijke procedure met sukses af te ronden, omdat een huurder recht heeft op huurbe- scherming. Wanneer er echter sprake is van ernstige en langduri ge overlast en dit met getuigenver klaringen kan worden aangetoond, zal de rechter een uitspraak moe ten doen over het beëindigen van de huur. Verwacht wordt evenwel, dat met medewerking van getuigen deze moeilyke zaak kan worden op gelost. De politie heeft de laatste maan den herhaaldelyk moeten optreden tegen de overlast in de flat. Waarne mend korpschef, adjudant S. Jans sen, spreekt over een 'ongrijpbaar probleem', omdat by aankomst van de politie de overlast meestal weer verdwenen is. Toch meent hij, dat het mogelijk is in het kader van openbare orde en veiligheid tot een oplossing te kunnen komen. Met nadruk stelt hij, dat de politie in dit geval beslist geen 'gedoogbeleid' voert. Voor zover hem bekend wordt in de woning geen handel in harddrugs gedreven. 'Was dit wel het geval, dan had de politie allang ingegrepen', zegt adjudant Janssen. Woningbouwvereniging en poli tie zyn momenteel bezig met het sa menstellen van een klachtendos sier om straks sterk te staan by de rechter. 'We moeten zoveel mogelyk feiten verzamelen. Daarom is het belang rijk, dat de andere flatbewoners by gekonstateerde overlast direkt kon- takt opnemen met de politie', aldus de waarnemend, korpschef, die hoopt, dat door het bundelen van krachten het probleem kan worden opgelost. Morgen (vrijdag) en maandag vindt de grote verhuisoperatie plaats van het Arbeidsbureau. Na precies 20 jaar en 3 maanden ge huisvest te zijn geweest in het pand aan de Julianasingel, wordt nu het nieuwe gebouw aan de Sint Jozef- weg 1 - tegenover de LTS - betrok ken. Vanaf dinsdag a.s. kan het publiek daar terecht. Kort nadat de toenmalige minis ter van sociale zaken drs. J. Boersma in maart 1972 het Ar beidsbureau aan de Julianasingel op een ludieke manier had geopend (hy ging toen letterlijk met zyn hoofd door de muur), bleek het ge bouw al te klein te zijn. In latere ja ren liet zich het ruimtegebrek, door uitbreiding van de werkzaamhe den. danig voelen. Er vonden inter ne verbouwingen plaats en een gedeelte van de bovenverdieping van het naastliggende pand Tho massen werd door het Arbeidsbu reau in gebruik genomen. Uitzend bureau Start verhuisde naar de Passage en de Sollicitatieclub Venray-Gennep kroeg onderdag in een van de lege lokalen van de openbare basisschool De Flierefluit in Brukske. In de nieuwbouw aan de Sint Jozefweg, gerealiseerd door Bouwmaatschappij Janssen, wor den nu alle over vier lokaties ver spreide afdelingen onder één dak gebracht. Het nieuwe gebouw van het Ar beidsbureau bestaat uit drie etages. Op de begane grond is een ruime hal met balie. Hier zijn het informa tiecentrum en Start gevestigd. De klappers van de Vakaturebank zijn nu vervangen door borden, waarop de vakatures zijn aangegeven. De bemiddelingskonsulenten hebben ieder een eigen ruimte om on gestoord met de kliënten te kun nen praten. Op de tweede etage vindt, men o.m. de kantine, een ruime verga derzaal en het sekretariaat. De Solli- citantenclub heeft haar ruimte op de derde etage gekregen. De officiële opening zal in het na jaar plaatsvinden. ray als goede tweede. Misschien zyn dit jaar de rollen omgedraaid en gaat een van de Venrayse clubs de hoogste ogen gooien. Iedereen mag dit grootse spekta kel bezoeken. Vanuit Venray is het de eerste afslag Arcen (by Rooland), dan eerste kruispunt links, eerste kruispunt rechts en vervolgens eer ste straat links. Dit is de Wit- veldweg. Diefstal van bromfietsen Ten nadele van een 18-jarige in woner werd de voor de flat aan de Veltumse Kleffen staande bromfiets van het merk Puch Maxi ont vreemd. Een evenoude inwoner deed aan gifte, dat uit de afgesloten garage van zijn ouderlyke woning aan de Chopinstraat, zyn bromfiets van het merk Honda was ontvreemd. De bromfiets had een waarde van ƒ1.000,-. De Dr. Poelsschool aan de Lang- weg organiseert op zaterdag 27 juni een kindermarkt en aktiviteiten- dag. Doel van deze dag is om voor de school een computer by elkaar te krygen. Leerlingen zullen zelfge maakte werkstukken, eigen speel goed en gebak gaan verkopen. Verder zullen er nog tal van ande re aktiviteiten georganiseerd wor den zoals schmincken, koekversie- ren, blikgooien, sjoelen, kloslopen, skippybal springen, optredens door leerlingen, een grabbelton en er zal een video gedraaid worden. De kindermarkt zal zaterdag om 10.00 uur beginnen en duurt tot 13.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de Dr. Poelsschool, Lan- geweg 92 te Venray. Castenray, Ador Oostrum ringplank uit Venray gaan 8g 27 juni a.s. een gooi 1 Rollebol '92 te winnen, is een jeugdfestyn dat georganiseerd wordt door f, fellmburgse jeugdclubs die J uu zyn in de VJL (Verenigde UU' bs Limburg). Dit evene- uu! 'fot telkens op een andere ehouden en vindt dit jaar legende keer plaats. ■D kinderen en 100 vrywil- eeld over 7 jeugdclubs, dag aktief bezig zyn op jlifje aan de Witveldweg in halve de al bovengenoem- clubs zyn dat verder nog: ■een, Lichtboei '75 uit Zonnebloem uit Lomm lits uit Kessel. De leden ie clubs doen mee in n zes personen. (gramma van Rollebol '92 It een viertal onderdelen een zeskamp met 16 spe- ender twee groene zeep- «mspelen (5 stuks), een icht met schatgraven en illerkleinsten creativiteit lema het circus, ïemers zyn verdeeld over tjjdskategorieën: 6- t/m 9- en 10-jarigen en 11 uder.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 9