Venrayse ondernemers zetten zich samen in voor de toekomst Militairen hebben weinig moeite met verhuizing Militairen stellen voorlichting zeer op prijs Informatiebij eenkomst Milieubeleidsplan 25% korting knoopgulp van Levi's en Mustang Tweede open tuin bij voormalige kapelanie op alle spijkerbroeken met LEVI'S MUSTANG Orange Tabs 618-818 42933- nu 97.50 Red Tabs 510-518-528-538 449=95- nu 112.50 Red Tabs 501-901 Levi's specials 401 44935 nu 112.50 Dakota 45935- 119.95 Yucon JOHN'S JEANS SHOP Zorg over iekomst lager 27 EN 23 JUNI OOSTSINGELVENRAY sk oepsonderwijs 459=95- nu 119.95 109.95 105.00 42935- 97.50 41935 89.95 EN MAAS Donderdag 25 juni - Pagina Uw vertrouwde adres Grotestraat 76 Venray AL IN VENRAY GEWEEST By Jan van de Voort, van de afde ling voorlichting van de gemeente Venray, zitten even later dhr. en mevr. Von Gabain. Hy is electronic- kaspecialist bij de verbindingen en al 9 jaar in Stolzenau. Zijn echtge note woont daar al 15 jaar en kwam als dochter van een Nederlandse militair mee naar Duitsland. Voor hun kind. 9 maanden oud. zal de verhuizing minder problemen opleveren als by het gezin Horsch. Zy laten zich door Jan v.d. Voort voorlichten over de woningbouw- mogelykheden in Venray. Omdat ze familie in deze regio hebben wonen zyn ze al regelmatig langs Venray gekomen en onlangs ook maar eens in het centrum wezen kijken. Voor hen is het woon werkverkeer van belang terwyl ze de voorzieningen die Venray bied als positief punt ervaren. Jan v.d. Voort geeft de diverse voorzienin gen aan die Venray heeft. "Venray heeft alle voordelen van een stad maar ook die van een dorp' zo schets hy onze gemeente. Nederlandse militairen in snau stelden de voorlichting, W dens de gemeentebeurs werd F en, zeer op prys. 'Ik ervaar de natie als zeer positief laat lorsch weten. Hy is werkzaam iministrateur in Stolzenau 1979. In 1995 zal hy worden plaatst naar De Peel. Afgelo- was hy een van de vele len die de gemeentebeurs Net als alle andere be lenden noemt hy de beurs le zaak'. 'Je doet zo ideeën 1 Horsch heeft geen enkel pro lmet de overplaatsing naar De is al enkele jaren be- t een keer zou gebeu- rom kyk ik er nuchter Voor ons (het gezin t twee kinderen van 10 machtbasis vanuit Venray èn de ar beidskansen van zyn vrouw. Hy weet immers niet hoe het straks zal gaan. De buitenlandtoelage komt te vervallen. 'We moeten straks af wachten hoe het gaat. Het is in ieder geval zo datje niet kunt uitge ven wat je niet hebt'. Jan v.d. Voort nodigt het echtpaar vervolgens uit om, als men nog geen keuze heeft kunnen maken, nog eens in Venray te komen ky- ken en om gebruik te maken van de door de ondernemers aangeboden lunch. Terwijl dhr. Von Gabain de lunchbonnen in ontvangst neemt zegt hy lachend 'daar kwamen we voor', wat een indicatie geeft van de ontspannen sfeer waarin gemeen ten en militairen met elkaar in kontakt zyn gebracht. Winkeldiefstallen 26-jarige inwoner werd in de P narld in De Bleek op heter- betrapt, toen hy twee pakjes onder te betalen wilde mee- is aan de politie over- echtpaar met twee kinderen vrijdagmiddag kans gezien een textielzaak in De Bleek lersweater en een T-shirt, te betalen, mee te nemen, ontdekt werd was het echt- kinderen al in de drukte ien. Het personeel van de kon een goed signale- het viertal aan de politie KOM COMSO 9 SIPS N Niet alleen de gemeente Venray, maar ook ondernemend Venray, is aktief bezig om het luchtmachtper- soneel, dat vanaf 1994 vliegbasis De Peel gaat bemannen, naar Venray te krygen. Zoals U elders in dit blad kunt lezen is de gemeente Venray aanwezig op de gemeentebeurzen, die door de Koninklyke Lucht macht in de plaatsen Stolzenau en Blomberg worden georganiseerd. Behalve materiaal van en over de gemeente zelf, kunnen de mogely- ke nieuwe Venrayers ook kennisne men van informatie over de Ven rayse aannemers en makelaars. Het Winkelcentrum Venray, de Venrayse garagehouders, de In dustriële Club en een aantal andere bedryven is aktief betrokken by de 'nazorg' van deze gemeentebeurs. De in Duitsland gestationeerde mi litairen worden tydens de beurs nl. uitgenodigd om in Venray te komen kyken. Tussen 17 juli en 12 septem ber ontvangt de gemeente Venray dan wekelyks op vrydag en zater dag gezinnen die nu nog in Duits land wonen. Zy zullen op het gemeentehuis ontvangen worden en krijgen vervolgens een rondrit door de gemeente. De gezinnen zullen al.v. VW- hostessen de Venrayse woning bouwvereniging. het arbeidsbureau en een school voor voortgezet on- derwys bezoeken. Daar wordt infor matie gegeven over woon-, werk- en leermogelykheden in Venray. Ook zal een bezoek worden gebracht aan de Venrayse woonwijken en by thans in aanbouw zynde wo ningen. De Venrayse ondernemers steu nen de gemeente in hun plannen door deze gasten een lunch aan te bieden. 'Noem het investeren in de toekomst' laat Martien v.d. Beek, de nieuwe voorzitter van Het Winkel centrum Venray weten. 'Ons be stuur was zo enthousiast over het idee van de gemeente, om deze mensen te ontvangen, dat wij de reeds ingekorte zomeraktie hier voor laten wyken'. Het is overigens niet zo dat de ak- tie "Vive mon père' door het WCV is afgeblazen om deze aktie te on dersteunen. De leden van het WCV hadden enkele maanden geleden, tydens de ledenvergadering, al besloten om dit jaar rond vaderdag geen aktie te houden. 'Het in Duitsland gestationeerde luchtmachtpersoneel heeft weinig moeite met de verplaatsing van hun groep geleide wapens naar De Peel' laat kolonel J. Tees, comman dant van de kazerne in Stolzenau desgevraagd weten. 'Op onze basis, waar 850 mensen werken, hebben slechts zes personen laten weten dat ze hier niet zo bly mee zijn'. De kolonel zal zelf waarechynlyk de laatste zyn die Stolzenau gaat verla ten. Naar De Peel komt hy niet 'Als ik hier de sleutel voor het laatst heb omgedraaid, zal ik hem in Den Haag afleveren, om dan te gaan ge nieten van myn pensioen'. De kolonel noemt het niet ver wonderlijk dat er maar zo weinig mensen tegen deze verplaatsing zyn. 'Die komt ook niet van het een op het ander moment Enkele jaren geleden is al duidelijk gemaakt dat deze verplaatsing eraan zat te ko men. De luchtmacht heeft ervoor gezorgd dat de militairen slechts kort in onzekerheid hebben geze ten. Nu weet 99% wanneer hy of z\j waar naar toe zal gaan binnen nu en driejaar'. Volgens de kolonel gaat het hier om een van de grootste verplaatsin gen uit de geschiedenis van de luchtmacht 'De militairen zyn er zelf ook aktief by betrokken via de bewonersvereniging. Verder zal al les via Den Haag centraal geregeld worden. Hoe deze operatie verder begeleid gaat worden, wordt nu uitgekristalliseerd' MINDER BLIJ Minder bly is de bevolking van Stolzenau. Deze plaats telt nu 6500 inwoners waarvan byna 3000 Ne derlanders. Na sluiting van de ka zerne zal het inwonersaantal met byna de helft verminderd zyn. "Voor Stolzenau is dit een economi sche ramp' verklaart kolonel Tees. 'De Nederlanders zorgen voor meer dan de helft van de omzet in dit dorp. Bovendien is er weinig kans dat de kazerne door de Duitse land macht zal worden overgenomen. Verder zyn er hier geen indu- striëen zodat de klap hier hard zal aankomen'. Die miyoenenomzet zal zich dus verplaatsen naar onze regio en elke gemeente wil daarvan een graantje meepikken. 'Begrypelyk maar het is toch de eerste keer dat gemeen tes bly zyn dat er militairen by hun in de buurt gestationeerd worden'. I sns de diploma-uitreiking op ilieke Technische School de zorg uitgesproken over de nst van het lager technisch jpjjs. Zowel dhr. De Veen, di- ir van de KTS, dhr. Puyn, iter van het schoolbestuur dhr. F. Stollman, voorzitter Industriële Club Venray e.o. len zich bezorgd. Het aantal ryvingen van nieuwe leerlin ge KTS bedroeg ongeveer de van het aantal leerlingen dat par slaagde aan diezelfde En dat terwijl het bedryfsle- deze regio een zeer grote ie heeft aan technisch ge il personeel. slaagden er 97 leerlin- ior het LBO diploma. 17 Leer- waaronder een meisje, aast het LBO diploma ook landelijk erkende lasdiplo- iikt Van de geslaagden ongeveer 40% het bedrijfsle- lkz|j de inzet van dhr. Cadirci, dit jaar aan leerlingen van seaiRomst ook een diploma in iirks worden overhandigd. liyks wordt voor die leerling, lor de leraren als het beste is leeld, door de Industriële I Venray e.o. een legpenning Drkonde beschikbaar gesteld, dhr. Stollman, die deze leg ing mocht overhandigen, '^Industriële Club veel waar- leze legpenning. De in- dryft nl. op goed «joolde vakmensen met een iloma. De verminderde be- tclling voor het LBO zou daar- ir het bedryfsleven ramp- ilgen kunnen hebben, 'erbetering van het LBO opleiding meer in de be ling kunnen brengen, ook e wie dit jaar legpenning gen was niet gemakkelyk tlbch waren de leraren het intern over eens dat die aan IWolters uit Rips toekwam, irling heeft inmiddels al een j het installatiebedryf De kregen de leerlingen Er- Abdessamed Houbban, Brauer, Leon Fleuren, Wil len, Sander Janssen en issen ook nog een prys omdat zy de afgelopen ja- goed gedrag en het goede hebben getoond. Getuigen gevraagd Vrydag werd van een aan de Pr. Bemhard geparkeerde personen auto van een inwoner de buiten spiegel er af 'gereden'. Dat merkt normaal iedere bestuurder, maar deze stopte niet en ging er vandoor. Getuigen worden verzocht zich bij de politie te melden. Zaterdagmorgen werd de rechter- zyde van een aan de Oude Oostrum- seweg geparkeerde personenauto door een ander motorvoertuig 'ge ramd'. Ook deze veroorzaker vond het niet nodig om te stoppen. De 30-jarige eigenaar van die bescha digde auto zit nu met een behoorly- ke schade, tenzy het de politie, dankzy getuigen, lukt die veroorza ker te achterhalen. In het derde geval wordt gezocht naar de 'wegpiraat', die in de nacht van vrydag op zaterdag het op de hoek van de Veltumse Kleffen- Blauwververstraat staande kastje van de kabel-tv ramde. Het ongeval vond plaats om ongeveer 04.30 uur. Er waren op dat moment drie per sonen ter plaatse maar toen de poli tie arriveerde waren de getuigen verdwenen. Deze getuigen worden dringend verzocht kontakt op te ne men met de politie. Dat kan ook de bestuurder van de rood-witte Ford Escort, die het ongeval veroor zaakte. Even niet opletten Een 25-jarige inwoonster liet haar portemonnee even onbewaakt lig gen in een winkelwagentje in de supermarkt in De Bleek. De porte monnee was ineens verdwenen. Daarin zaten haar bankpasje, ver schillende cheques en een geldbe drag van 200,-. Het voorval vond zaterdagmiddag plaats. 'Dan gaan we eens kyken in de om geving. Tydens de vakantie zullen we ergens in de regio gaan kampe ren om dan alle plaatsen te bekij ken. Op deze beurs zelf kun je toch geen keus maken. Dat kun je alleen als je in de omgeving gaat kijken' laat dhr. Horsch weten. KINDEREN Voor zyn kinderen voorziet hy weinig problemen by de verplaat sing naar De Peel. 'We gaan elk jaar naar Nederland op vakantie, zodat de kinderen het land ook leren kennen. Bovendien is het onder- wys hier geheel geënt op het Neder landse onderwys, dus ook daar zyn er geen problemen. De kinderen zullen zich waarschijnlijk makke- lyker aanpassen dan wy'. WONEN 'Wy zoeken eigenlyk een niet te oud, leuk huis. wat we in eerste in stantie willen huren en, indien dit mogelyk is, later willen kopen,' laat mevr. Von Gabain weten. Op de vraag hoe duur ze willen gaan wonen, geeft het echtpaar aan dat het wonen hun wel wat waard is. Jan v.d. Voort wyst hen vervol gens op de diverse huurmogelykhe- den en op de wyk Landweert 3, waar gevarieerd en betaalbaar ge bouwd wordt en gaat worden. Ook wyst hy op de speelmogeiykheden voor kinderen in de wyk. JAMMER Ergens vindt het echtpaar Von Gabain het jammer dat ze weg gaan uit Stolzenau. 'Het is hier wel ge zellig'. Ze zyn wel bly dat men in een omgeving komt met goede stedely- ke faciliteiten. 'Hier moesten we voor grotere inkopen naar Hanno ver of Minden. Dat kon vaak alleen op zaterdag maar dan zyn de win kels al om 13.00 uur dicht' licht dhr. Von Gabain toe. Hy noemt dat ook een van de po sitieve kanten van Venray, evenals de bereikbaarheid van de lucht- LEGPENNLNG Onlangs is het concept Milieube leidsplan (MBP) voor de gemeente Venray verschenen. Het plan geeft een aanzet voor een jaarlyks op te zetten aktieprogramma. Vandaag, donderdag 25 juni, wordt u uitgenodigd voor de infor- matiebyeenkomst over het concept Milieubeleidsplan. De byeenkomst vindt plaats in de burgerzaal van het gemeentehuis en duurt van 19.30 tot 21.00 uur. De verantwoor- delyke wethouder en het begelei dende adviesbureau geven dan toelichting op het MBP. INSPRAAKPROCEDURE De inspraakprocedure voor het concept MBP duurt 4 weken. Van maandag 8 juni Vm vrydag 3 juli. Voor de verwerking van de in spraak reakties zyn 2 a 3 weken uit getrokken. De definitieve versie van het MBP, met de daarby behorende inspraakreakties zullen volgens planning voor het eerst op dinsdag 15 september in het college van b&w besproken worden. Op 27 ok tober kan het concept-MBP in de gemeenteraad worden behandeld. U kunt het concept-MBP inzien in de ontvangstruimte van het ge meentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. U heeft t/m 3 juli a.s. de gelegen heid schriftelyk op dit plan te rea geren by de burgemeester en wethouders van Venray: Postbus 500, 5800 AM Venray (onder ver melding van Inspraak concept- MBP). Op de pagina Gemeentepraat volgt een samenvatting van het con cept Milieubeleidsplan. en 12 jaar) zal het wel betekenen dat we iets anders moeten gaan le ven. De buitenlandtoelage en het wegvallen van het belastingvrye voordeel betekent financieel een stap terug'. Dhr. Horsch denkt dat het wel mee zal vallen. Ze hebben in Stolzenau 'normaal' geleefd en kun nen sparen. Het feit dat hy als geboren en ge togen Zuidlimburger naar het door hem als 'niet echte Limburg' om schreven Noord-Limburg wordt ver- plaast vormt evenmin een obstakel. POSITIEF Behalve het financiële nadeel ziet dhr. Horsch ook positieve kanten aan de verplaatsing. 'Hier wonen we in een zg. ziedlung (woonwyk met alleen maar Nederlandse mili tairen). Dat hopen we straks in Ne derland niet te vinden.' Daar staat volgens hem weer wel tegenover dat de bescherming die zo'n ziedlung biedt - iedereen kent iedereen en er is een grote sociale kontrole - er straks niet meer zal zyn. INFORMATIE De informatie die hy en zyn vrouw op de beurs hebben gekre gen zullen ze eerst gaan verwerken. ytnieester Waals presen- 'Jtet uitgebreide folder een ynogelijke *bge inwoners van tuin van Frits Ruyten tot uiting kan brengen. IMKER Op deze tweede open tuin is ook een imker aanwezig. Jan Hengen zal alles over byen, byenteelt, byen- zwermen en andere "bij-zaken' aan de bezoekers uitleggen. MUZIEK De open tuin zal deze keer muzi kaal worden opgeluisterd door het Venrayse Strykquartet o.l.v. R. Shar- pe en door het koperquintet 'Bras- scinq' uit Blerick. Het Venrays Strykquartet bestaat uit Bas Grotemaat, le violist; Femke Verhey, 2e solist; Maria Grotemaat, celliste en Roy Sharpe, altviolist. Het quartet is ontstaan uit het Ven rays symphonie-orkest en speelt nu ongeveer 1,5 jaar. Het zyn echte amateurs die barok-, kamer- en plu- chemuziek ten gehore brengen. Ze spelen veelal by tentoonstellingen, als verzorging van de achtergrond muziek. De vier leden van het Ven ray Strykquartet spelen overigens in diverse andere orkesten. Het koperkwintet Brasscinq staat al.v. Jacq. Sanders, die trompet speelt De verdere leden zijn Ger Smits, trompet; Wim Tammere, Hoorn; Ger Reynders, Trombone en Jan van Osch, bas-tuba. Alle leden zijn afgestudeerd aan het Maastrichtse conservatorium en werkzaam als muziekdocent of dirigent ergens in Limburg. Bras scinq bestaat ruim vyf jaar. Het re pertoire bestaat uit hoofdzakelyk uit ragg-time muziek van o.a. Scott Joplin en Arnold Tulle. Baume Mercier GENEVE LA SEMAINE BAUME MERCIER A.s. zondag zal voor de tweede keer deze maand door tuinarchi- tekt Frits Ruyten een open tuin worden georganiseerd. Tussen 11.00 en 17.00 uur kunt U weer ge nieten van een byzonder sa menspel van natuur, kunst en muziek in de sfeervolle oude kape- lanietuin aan de Raadhuisstraat 18. Net als de open dag op 14 juni staat het bloemsierkunst van Ietje Janssen uit Meterik, de beeldhouw kunst van Therèse Schaeffere en de keramiek van Mieke van Vroonho ven centraal. Uit de reakties van de bezoekers van de eerste open tuin is gebleken dat deze kombinatie van kunst en natuur zeer gewaar deerd wordt Met name de demonstraties Raku stoken van Mieke van Vroonhoven was het aanzien meer dan waard. Mieke van Vroonhoven woont sinds vorig jaar in Geysteren en is kera miste. Zy heeft zich de technieken zelf eigen gemaakt, waarna ze nog diverse kureussen heeft gevolgd. Zy heeft zich met name op het Raku stoken toegelegd. Ietje Janssen is erkend bloem- sierkunstenaar. Zy is bezig met plantaardige materialen in het alge meen. Dus niet alleen de bloemen, maar ook andere delen van de plan ten komen aan bod. Het mooie van bloemen vindt zy dat het leeft, dat het verandert. Werkstukken zyn in principe nooit kant en klaar. Veel last-minute-werk vereist een opti male creativiteit die zy, ook in de BEYOND PERFECTION.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5