100,- Nieuw Spraeland -ganiseert benefietconcert AANBIEDING! VW/ANWB Venray 'Mijdt de vakantiedrukte!' een exclusieve collectie schoenen voor dames en heren Uitwisseling Sg. Jerusalem Tjechoslowakije Limburgse gehandicapte kinderen op vakantie naar Texel Sporthal VW-nieuws iricv Fair Comeo i!e Bonte Koe Sportdag 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN SFEEi Pierre Pijpers Gevonden korting op alle zomerjacks! bij Havenfeesten Wanssum PEEL EN MAAS MAAS Donderdag 25 juni - Pagina 3 «dag 28 juni a.s. vindt er lefietconcert plaats in de de schouwburg De Beeje- ,nray. De Stichting Nieuw ,d nam hiervoor het initia- jet kader van het projekt Zamosc'. Zeven muzikale s uit Venray en omstre den hieraan mee. jefietconcert wordt georga- )m gelden te vergaren voor ijelct in Zamosc te Oost- 'et projekt omvat de verbou- neen oud schoolgebouw tot M ngcentrum voor gehandi- ^fnderen. Omdat in Polen te en goederen beschik- i een dergelijk gebouw de bekende werkgroep ssie- en ontwikkelingshulp y, houdt op zaterdag 27 en !8juni a.s. weer de jaarly k- fair. Het fameuze Rad van draait er weer en tal van ttrakties bieden jong en ötf lop aantrekkelijke prijzen, kans niet voorbij gaan- op het sportterrein van cent van Gogh Instituut 1 St Servatius), ingang e|. Tijd: van 13.30 tot 1730 an 1830 tot 23.30 uur op gen. rengst is voor de missiona- ncèi ontwikkelingshelpers uit omgeving (zie ook de ad- elders in dit blad). olging van het vorig jaar ol en sfeervol verlopen t(jn is het komende zater- de 2e Bonte Koe bv Ier van de uitschakeling van erlands elftal is al wat ge- memarken is nu onze hoop, tde finale...? Hoe 't ook zal op zaterdag 27 juni zullen sportmannen en vrouwen nnen tonen en proberen de te bereiken by het ballen, het mini-voetbal, yballen of by de kompetitie bal. De organisatie van de- lag ligt by de hierboven ge- sportclubs van de Bonte by de leden van de Bonte de spaarkas. Plaats van han- le sportvelden van het SW tpark de Wieën, de velden br het Boschveldcollege. nvang van het toernooi is 0 uur, de beslissingen zul- 16.00 uur vallen en 's om 20.30 uur vindt de eiking plaats in café De «festival dat op zaterdag """J plaalsvond op het voorter- het raadhuis in Venray is ol sukses geworden. Het leelnemers aan het festijn 700. Dat betekent ruim in aanvankelijk werd ver dien de ruimte welke de ij het raadhuis biedt is ver- fi in de toekomst tot ruim ionen mogelijk. De burge fan Venray. dhr. Waals en te hebljen het feest tot in de bijgewoond. De burge- onderstreepte het belang dergelijk evenement voor lente in zijn toespraak. ees hij erop dat het batig i bestemd, is voor de gehan- jonge ruiters van de Don ichling een uitermate goe- Ming is. De omvang van 19 is nog niet bekend. 'hlingJazz in Venray is, zo- r bekend, gemaakt, voome- t festival tot een jaarlijks end evenement te verhef- derde zaterdag van juni! funktioneel te maken en wegens de behoefte aan deskundigheid op het gebied van managing en bedrijfs voering, werd Nieuw Spraeland verzocht hierby materieel en in houdelijk te ondersteunen. Een drietal medewerkers van Nieuw Spraeland zijn naar Polen gereisd om de toestand aldaar in ogenschouw te nemen. Zy kwamen terug met de boodschap: 'Daar moe ten we iets aan doen!' Hier kan Nieuw Spraeland haar know how over het organisatorische aspekt van deze tak van de gezondheids zorg aanwenden om inhoudelijk te ondersteunen. Materieel ligt dat echter wat moei lijker. Binnen de gezondheidszorg in Nederland ligt het geld niet voor het oprapen. Er zyn daarom diverse aktiviteiten ontwikkeld om geld en goed te verzamelen om ook aan de ze behoefte te kunnen voldoen. Eén van die aktiviteiten is het benefiet concert. Om de organisatie ervan te kunnen verwezenlijken gaf een groot aantal Venrayse bedrijven een geldelijke bijdrage. Wjj zyn hen daar zeer erkentelijk voor. Zeven muzikale groepen zegden spontaan toe aan dit festijn te wil len meewerken. Dit zyn een Ven- rays strijkkwartet, het jongeren koor Young Sound, Het Combo Nieuw Spraeland, het popzangkoor The Anthonysingers, Oc-tet-nog, Stravaganza en de Koninklijke Har monie Euterpe. Het concert vindt plaats op zon dag 28 juni a.s. om 11.30 uur in de foyer van de schouwburg. Kaarten hiervoor zyn k f7,50 verkrijgbaar aan de kassa van de schouwburg, het VW-kantoor, sigarenmagazijn Jansen en het direktiesekretariaat van Nieuw Spraeland, tel. 04780- 27963. GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond Afgelopen weelceinde ontviyig de Tafelronde Venray (nr. 160), een serviceclub voor mannen onder de 40 jaar, voor de tweede keer in haar bestaan serviceclubs uit Frankrijk, Duitsland en Engeland. Het ging daarbij om 70 Tafelronde-leden uit Lancaster, Cluses (Fr.) en het Duitse Minden. Jaarlijks wordt om de beurt door een van deze vier Round Tables (die allen het nr. 160 hebben) een uitwisseling georganiseerd. Al de ze uitwisselingen staan in het teken van de grondgedachte van de Round Table: adopt, adapt en improve. De uilwisseling in Venray was zeer geslaagd met o.a. een bezoek aan de kasteeltuinen in Arcen. Traditioyieel hoogtepunt was het schitterende avondfeest, afgelo pen zaterdag, in danscentrum Janssen, met veel toespraken en voordrachten. Deze avond werd geopeyid door de Venrayse burge meester Waals. Op de foto v.ln.r. de heren Phil Sharpless, voorzitter RT Lan caster; Michel Lafarge. voorzitter RT Cluses; Ymte Greydanus, voor zitter RT Venray, Holger Högemann, voorzitter RT Minden, burgemeester Waals en Peter Maier, Ere president RT Miyiden. Appelvlaai groot met echte appelstukjes 10.50 Sesdamtarwe vloerbrood 800 gram 2.75 5 roombotercroissants 4.95 5 Belgische harde roomboterpistolets 1.95 Op korte loopafstand volop parkeer gelegenheid bij de Grote Kerk en het gemeentehuis. Brood- en banketbakkerij Grote Markt 19, 5801 BL Venray Tel. 81284 WINNAAR BARTELSMANTROFEE, NED. KAMPIOEN meesterteken van vakmanschap Bestelauto raakte elektriciteitskabel Een elektriciteitskabel die de ver keerslichten by de Deumeseweg- Witte Vennenweg van stroom moet voorzien werd door een bestelauto kapot getrokken. Omdat er gevaar voor het verkeer ontstond, door het uitvallen van de verkeerslichten, werden monteurs van een wegen bouwbedrijf opgetrommeld, die er voor zorgden dat alles weer in orde kwam. De bestuurder van de bestel auto kon worden opgespoord. Inbraak bij Arbeidsbureau Onbevoerden hebben zich, door met een straattegel een ruit te ver nielen, toegang weten te verschaf fen tot het aan de Julianasingel gelegen Gewestelijk Arbeidsbureau. De onbevoegden waren niet echt geïnteresseerd in een baan. Hun aandacht ging uit naar een licht krant, een PC met monitor en een zakcomputer. De waarde van de goe deren bedroeg ongeveer ƒ5.000,-. Schoolstraat 34, Venray Van dinsdag 9 t/m zaterdag 13 ju ni jl. heeft klas Gymnasium 3 van de scholengemeenschap Jerusalem met enkele begeleiders een uitwis- selingsbezoek gebracht aan twee scholen in Tsjechoslowakije. Een van de G3-ouders met veel kontakten in dit land stond aan de wieg van dit idee. De ontvangst op de voortgezette basisschool in Jeni- sovice was allerhartelijkst Deze school bezocht september jl. Ven ray. Ook op het gymnasium in Tur- nov werden kontakten gelegd en adressen uitgewisseld. Uiteraard stond er ook een stadswandeling door het monumentale Praag op het programma, waarbij tot twee keer toe een zorgelijk kijkende pre sident Havel life kon worden toege juicht op de Praagse burcht. Een van de diplomaten op de Neder landse ambassade zorgde voor een interessante uiteenzetting over de verhouding tussen Tjechoslowakije en Nederland. Een bezoek aan het voormalige concentratiekamp The- resiënstadt vormde een somber hoogtepunt op de laatste dag. Voor de volledigheid moet nog vermeld worden dat dit bezoek uit het Noordlimburgse Venray ook de nodige aandacht heeft gehad in de Tsjechische pers en tijdens een ra dioprogramma voor de jeugd. Er zal zeker een vervolg komen op deze uitwisseling tussen jongeren, die zo mooi past binnen de Europese ge dachte. De vakanties staan weer voor de deur! De bestemmingen zijn geko zen en/of vastgelegd. Nu nog de benodigde papieren en dan kan on bezorgd voor een paar weken 'de boel de boel worden gelaten'. Sedert maart jl. hoeven de inwo ners van Venray en omgeving niet meer naar Venlo of Nymegen te rei zen voor het verkrijgen, van de be nodigde reispapieren en reisinfor matie. Met de vestiging van het ANWB-agentschap by de VW Ven ray kan men nu 6 dagen per week terecht voor de volgende zaken: 1. ANWB-lidmaatschap. 2. Lidmaatschap Wegenwacht 3. Internationale Reis- en Krediet brief (IRK). 4. Reisverzekering (voor auto, mo tor, caravan, personen, bagage, kostbaarheden en geld). 5. Internationaal Kampeer Carnet. Identiteitsbewijs voor kampeer ders (by afgifte heeft u een geldig paspoort nodig). 6. Tblkaarten Italië, telefoonkaar ten Frankryk, Autobahnvignet Zwitserland (makkelijk om voor af in huis te hebben). 7. Internationaal rybewys (denk aan een geldig rijbewys en een pasfoto). 8. Routekaarten en bijbehorende informatie. 9. ANWB-handboek, kaarten, gid sen en boeken (ga vooral goed geïnformeerd op reis). Ook alle informatie over Nederland zoals dagattrakties, arrangemen- tengidsen en informatiegidsen van alle provincies zyn by de VW/ANWB Venray verkrijgbaar. De VW/ANWB Venray raadt een ieder aan, in verband met de toene mende vakantiedrukte en daarmee oplopende wachttijden, niet tot het laatste moment te wachten voor het regelen van reispapieren en reisdo- kumentatie. VW/ANWB Venray. Grote Markt 23, Venray, tel. 04780-10505. Ope ningstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00-1230 en van 13.30-17.00 uur; zaterdag van 09.00-13.00 uur. Op zaterdag 27 juni a.s. 's mor gens om 7.15 uur vertrekken vanaf hotel-restaurant Verstraelen in Wanssum wederom acht Limburgse spierdystrofiepatiëntjes voor een vakantie van een week naar het Tes- selhuus op Texel. Het is het vyfde jaar in suksessie, dat dit evenement plaatsvindt binnen het kader van een aktie van de Lionsclub Venray, die jaarlijks acht patiëntjes met hun begeleiders een geheel verzorg de vakantie op Texel aanbiedt Het is tevens het vyfde jaar voor hoofd verpleegkundige Annemie Soons uit Maastricht dat zij de kinderen als vrijwilligster vergezelt hetgeen dit evenement dit jaar een extra feestelijk tintje geeft De Lions zelf brengen en halen deze kinderen, samen met hun be geleiders, van en naar Den Helder, waar zy op de boot naar Texel wor den overgenomen door deskundi gen van het Tesselhuus aldaar. Hen wordt een aantrekkelijk pro gramma geboden van varen op een viskotter, een tocht op een lan dingsvaartuig en natuurlyk is er strand en een bezoek aan het zee hondenopvangcentrum in De Koog Spierdystrofiepatlënten Het Tesselhuus is in principe een vakantiehuis speciaal voor spier- dystrofiepatiënten. Spierdystrofie is een degeneratieziekte van de spieren. Het ziekteproces neemt langzamerhand toe en is niet te stoppen. Er bestaat op dit moment geen genezing voor. De maximale leeftyd van patiënten is dan ook ca. 30 jaar. Doordat er de laatste jaren ook kontakten zyn met andersoortige gehandicapte kinderen, die vaak vriendschappelijke relaties onder houden met spierdystrofiepatiënt jes, worden ook deze by uitzonde ring toegelaten. Financiering Lionsclub Venray financiert deze aktie uit de opbrengst van hun jaar lijkse aspergeverkoop op vyf plaat sen in de Randstad en op de zaterdag voor Moederdag Dit jaar haalden de Lions een rekord op brengst van ca. 10.000,-, een waar dig resultaat by het eerste lustrum. Het Tesselhuus De kontakten van LC Venray met het Tesselhuus bestaan al jaren. Het tehuis is gebouwd en wordt gerund door gezamenlyke serviceclubs op Texel. Eerder leverde de Venrayse club een jaarly ks bedrag aan het ge bouw en de exploitatie daarvan. Deze exploitatie is volledig onge subsidieerd en geheel aangewezen op de financiering door particulie ren. De laatste jaren komt de bydra- ge geheel ten goede aan de Lim burgse patiëntjes waarvan er nu jaarly ks acht een gratis vakantie worden aangeboden. De begeleiding van de kinderen geschiedt geheel door vrijwilligers, mensen die er graag een week per jaar voor over hebben om gehandi capten en hun ouders vakantie te gunnen. Hiermee worden ook de ouders en de vaste verzorgers van de patiëntjes de kans geboden een weekje volledig vry te zijn. Het ver voer van de gehandicapte kinderen werd dit jaar mede mogelyk ge maakt door het beschikbaar stellen van twee invaliden-transportauto's door taxibedryf Impala uit Venray, het bedrijf dat deze dienst graag van het voormalige taxibedryf Stoks heeft overgenomen. Inbraak of vandalisme? Maandagmorgen werd op een be drijfsterrein aan de Vennootstraat gekonstateerd dat het dekzeil van een vrachtwagen was opengesne den. Omdat van de vrachtauto niets ontvreemd bleek te zijn wordt eer der gedacht dat een of meerdere vandalen aan het werk zyn geweest Schadepost: ƒ1.000,-. De Wette ling Donderdag: Manual 17.30-21.00 Rooyse VK 20.00-23.30 Vrijdag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 Zaterdag: Rooy'84-Huukske 10.00-11.00 Josette-Drukshop 11.00-12.00 Wetteling 3-Café Noir 12.00-13.00 Zondag: Christoffel toernooi Sportief 20.00-21.00 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badmintonclub 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 De Schuivers 19.30-21.30 Gevonden voorwerpen van 16 t/m 22 juni Zilverkleurig herenhorloge; huissleutel; sleutelbos met 9 sleu tels aan hanger; fietssleutel; tweè sleutels aan musketonhaak; twee huissleutels aan witte sleutelhan ger; zakdoek met huissleutels; zilve ren schakelarmband. Voor inlichtingen kunt u zich tfi- dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venrav, tel. 04780-84888, tst 224. C A E S A R_ mannenmode Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Juli: 1: Tbwer of Power, Arnhem 1 t/m 31: Roberco Zomerconcer- ten, Amsterdam 4: Louis Lane, Amsterdam 5: Flaco Jimenez. Arnhem 9: Los Labos, Amsterdam 10 t/m 12: North Sea Jazz festival 92, Den Haag 11: Rotterdam House Revenge Par ty. Rotterdam 12: Kasteelpop Jongeren Festival. Arcen 18-19: Belgium Rhythm 'n Blues Festival. Peer 20: Belga Beach Festival. De Panne 22: Friends for Live Gala 1992, Amsterdam 31: Chippendales, Groningen Augustus: 1: Chippendales, Groningen 1: Tbwer of Power. Arnhem 1 t/m 31: Roberco Zomerconcer- ten, Amsterdam 8: Lucifers House Tbur '92, Apeldoorn 11 t/m 31: Groot Circus van Azië. Amsterdam 14-15: 10e Antilliaanse Feesten, Hoogstraten 19 t/m 29: Nationale Thptoe, Breda 20 t/m 23: Flevo Tbtaal Festival. Biddinghuizen 22: Clouseau. Bameveld 22: Geinpop voor Unicef 92, De Bilt ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vereauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN Dl EREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.AM. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostruni tel. 82690 DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.II.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak DIERENKLINIEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis. mevr. Tiggeloven en mevr Vermazeren R. van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04781-41327 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der ReLs en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken inaken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04781-11327 MUZIEKBANDS STRIJDEN OM DE EER Vrijdagavond 26 juni wordt er een start gemaakt met de groots op gezette Havenfeesten Wanssum '92. De eerste festiviteit in de feesttent aan de jachthaven langs de Geyster- seweg is de finale van de talenten jacht 'Havenpop'. Presentator van Havenpop is we derom John van La re, die met de hulp van vele anderen borg heeft gestaan voor het goede verloop van het festijn tot nu toe. Van Lare, eige naar van organisatieburo OAK 3 in Venlo en in die hoedanigheid gespecialiseerd in het verzorgen van onder meer originele (perso- neelsjaktiviteiten voor het regiona le bedrijfsleven, vindt het niveau van de aan de finale deelnemende groepen en solisten buitengewoon hoog: 'Dat is een feit wat iedereen in de voorronden is opgevallen. Daardoor kan Havenpop nu al als een sukses worden beschouwd. Ik weet zeker dat we ook de 26e een prachtige avond zullen meemaken'. De aanvang van de finale is - in verband met de EK-finale - om 22.00 uur. De tent is echter al om acht uur open. Er zullen vyf tv- toestellen opgesteld worden zodat iedereen die wat eerder wil komen in ontspannen sfeer van het voetbal kan genieten. Slotact van de avond is niemand minder dan Pater Moeskroen. be kend van onder meer de hits "Rood kapje" en 'Hela-hola-tuthola'. Deze band treedt vanaf 0030 uur op. De entree bedraagt in de voorver koop ƒ10,-. aan de kassa ƒ12,50. De finalisten van Havenpop zijn: de Heideroosjes uit Horst. Wör- telstemp uit Ysselsteyn en Slam Squad uit Horst. Als solisten betre den Angelique Pypers (Venlo) en Petra Hoeymakers en Esther Seu- ren (Melderslo) het podium. 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3