Drastische verkeersmaatregelen gaan centrum Venray autoluw maken 06 lUGfl 30% tot 50% Cation kleur copieën L lerkzaamheden pleinen week achter op schema Gebruik tropisch hardhout onderwerp van thema-avond Vierhonderd varkens gestikt SPIJKER BROEKEN EMOFRA VANDGVORST VOLVO HGLMOND Op 25 minuten 23 kilometer staan 24 personen voor u klaar! riini v.d. Leur FOTO-SERVICE Zf ierdag 11 JUNI 1992 Nr. 24 HONDERDENDERTIENOEJAARGANG iVTNET .RANKENGROEP Venray Lil iseniusfraat 1 (780-81801 PEEL EN MAAS DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY lAfEEI/DI AR VAAD UCUDAV EU AMrEI/IUr Advertentieprijs: 33 ct. per mm-Abonnementsprijs per halfjaar f14j00 it 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 ff CEI\DLMI# w CnilMT El^l lTl C V 11^1 \J - Abonnementsprijs buiten de regio f19,00 uitsluitend bij vooruitbetaling 6 riodehuis Venray In de raadsvergadering van de cember keurde de gemeenteraad de nota centrumontwikkeling goed. Een van de punten van deze nota was het autoluw maken van het Venrayse centrum. Deze week heb ben burgemeester en wethouders in hun vergadering een groot aan tal verkeersmaatregelen goedge keurd, die dit punt van het raadsbesluit tot uitvoering moeten gaan brengen. De commissie voor openbare werken en verkeer, had daar dinsdagavond weinig moeite mee zodat rond 24 juli, als het Schouwburgplein en het Hense- niusplein worden opgeleverd, de verkeersmaatregelen van kracht kunnen gaan. Bezwaarhebbenden kunnen nog wel reageren, maar be zwaarschriften zullen niet tot uit stel van de verkeersmaatregelen leiden. AUTOLUW De maatregelen zijn erop gericht om de Marktstraat, Hofstraat, Schoolstraat, en het Schouwburg plein. het Henseniusplein en de Grote Markt, autoluw te maken. Inrijden en parkeren door gemoto riseerd verkeer, behoudens bevoor radend verkeer en met verleende ontheffing, zal dan verboden zijn. Zo zullen het Kapelaanspad, de zuidkant van de Grote Markt, de Bleek, Grotestraat, Schoutenstraat je, Passage en een deel van de Wil- helminastraat als voetgangers gebied worden aangegeven. Hier mag dus ook niet gefietst worden... werkzaamheden aan het burg- en Wilhelminaplein ngeveer een week achter op |ema, Tbch zullen de werk- i, zoals is afgesproken, a.s. gereed zyn'. Dat liet ima van de gemeente afgelopen dinsdag weten commissie openbare wer- rzaak van de vertraging is ik'die op het westelyk het Henseniusplein in de ird aangetroffen. Deze tank "en had daardoor de i'ervuild. Onderzoek wees de vervuiling slechts be- ras maar tank en grond i toch worden afgevoerd. Qt 'e ^'e is geweest, heeft bilWfneente niet exact kunnen alen. De kosten van deze ngsoperatie zyn daarom VOüf&er te verhalen en komen Cj Mng van de gemeente, leze olietank heeft men een Is kunnen doen aan het ka- onder de grond. De werk- den zijn nu inmiddels zover leel van het Henseniusplein kan worden. ROMMELIG 'SJ Broeksteeg (CDA) vroeg zich lce^ werkzaamheden niet an- Igevoerd hadden kunnen kmtf Er was van tevoren gezegd ^Werkzaamheden in drie fa- gevoerd zouden worden «n gegeven moment was alle drie de pleinen sdhr. Hartzema heeft dit te toet het hergebruik van ma- nraj Op de diverse pleinen zijn 1.1(1 'en uit de grond gehaald om rera °P het plein, of elders in weer te gebruiken. Dhr. a gaf wel toe dat voorlich- trent 'de werkzaamheden ad gekunnen. 'Dan wisten 'een ook waarom het zo INRICHTING toder Truien liet verder 4 de inrichting van de plei nen af zal wyken van de oorspron- kelyke inrichting. De gemeente heeft het buro Bakker en Bleeker, een vermaard buro op gebied van ruimtelijke inrichting, haar visie over het pleinenplan laten geven. De eindrapportage zal september gereed zyn. Dit buro heeft inmid dels laten weten dat het verstandig is om een aantal elementen op het plein weg te laten om de ge bruiksmogelijkheden te vergroten. Het gaat daarby om harde opsta- kels. Zo zullen er vooralsnog geen zitjes komen aan de noordzyde van het Henseniusplein, wordt er afge zien van een terras ter hoogte van Bartels en zullen de geplande fiet senstallingen aan de oostzyde van het Henseniusplein niet gereali seerd worden. Als alternatief voor deze fietsenstallingen zoekt de ge meente een oplossing in de Pa- tersstraat en de Poststraat. Een ander punt is de bomen op het plein. Bakker en Bleeker heeft de gemeente geadviseerd om het aantal bomen te beperken. Wel moeten de bomen die er komen een grotere belevingswaarde krij gen dan de geplande bomen. HEMELHAREN Dhr. Verkoeyen (Samenwerking) vroeg zich af hoe de gemeente de fietsen kwyt wilde in de Pa- tersstraat en Poststraat. 'Wilt U ze aan hemelhaken ophangen?' De wethouder gaf toe dat een oplossing nog niet direkt voorhan den is. De gemeente wil bekyken of de parkeerplaats van de PTT, of een deel daarvan, aangekocht kan wor den, om daar fietsparkeren moge lyk te maken. De wethouder sluit dan betaald en bewaakt fietsparke ren niet uit. 'We willen het centrum zo aantrekkelijk mogelyk maken maar moeten de mensen ook een plek kunnen bieden waar ze hun fiets neer 'durven' zetten, zodat ze met een gerust hart in dat centrum kunnen vertoeven, zonder dat ze bang hoeven te z(jn dat hun fiets verdwynt'. Mionsweg 86 ^7 Oostrum-Venray 04780-85 956/8036/ pen: Urn donderdag 13.30-17.30 uur »ag 1330-21.00 uur Wag 9.00-16.00 uur Antiek Tegelkachels geloogd grenen meubelen Messing verlichting Kado artikelen VermoedeLyk door blikseminslag raakte de luchtverversingsinstalla tie van twee varkensstallen van een varkenshouder aan de Hoef te Leu nen onklaar. Daardoor stikten, door gebrek aan zuurstof, 400 mestrype varkens. De eigenaar ontdekte, toen hy za terdagmorgen in de stallen kwam, de ravage. De varkens lagen her en der verspreid in de stallen. De alarminstallatie, die hem had moe ten waarschuwen, was waarschijn lijk door de blikseminslag defekt geraakt. Daardoor had hy in zyn naast de stallen gelegen woning, niets ontdekt. Zaterdagmorgen reden extra vrachtwagens van het destruktiebe- drijf af en aan om de dode varkens naar Son te vervoeren. De varkens houder heeft noch de brandweer noch de politie van het voorval op de hoogte gesteld. Zyn nuchtere konklusie was: 'Daar was toch niets meer aan te doen en de dode var kens konden het best zo snel moge lijk worden afgevoerd. Uit het onderzoek is gebleken dat de telefoonkiezer, die het alarm in werking moest stellen, door kort sluiting buiten werking is gesteld. Deskundigen proberen nu het alarm anders te konstrueren zodat zich een dergelyke ramp niet meer zal kunnen voordoen. Twee jaar geleden kwamen op hetzelfde bedrijf eveneens 400 var kens, door brand om het leven. Het bedryf is voorzien van de mo dernste apparatuur en de deskun digen zyn het er nog niet over eens of een dergelijke ramp voorkomen had kunnen worden. De 400 nu omgekomen varkens waren slachtryp en zouden deze week naar de slachtery worden ver voerd. De varkenshouder is ver zekerd. De andere stallen, waar ruim 600 varkens verblyven, werden niet ge troffen. Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. JONNY Q EDWIN LEE CLARISSE GARCIA enz. enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten BROMFIETSERS De verkeersmaatregelen houden ook grote beperkingen voor brom fietsers in. Bromfietsers worden ge weerd in de Hofstraat, op de Grote Markt, in de Marktstraat, op het Mgr. Goumansplein, in een gedeelte van de Eindstraat, in de School straat, de Omloop, op het Schouw burgplein en op het verbindings stuk tussen Schoolstraat en Leeuwstraat. Alleen fietsers en voet gangers mogen in deze straten (met uitzondering van bevoorradend verkeer en personen met een ont heffing) aan het verkeer deelne men. Bromfietsers mogen, willen ze van het noorden van het cen trum naar het zuiden, gebruik ma ken van de Deken Thielenstraat, de Hoenderstraat en de Bontekoe straat of natuurlijk via de Juliana- singel. PARKEREN Binnen het gebied Langeweg, Pa- terslaan, Julianasingel, Kerkpad, Hoenderstraat zal een parkeerver bod gaan gelden. Alleen op de daar toe aangeduide plaatsen is parke ren mogelijk. Tbt de invoering van betaald parkeren - wethouder Truijen hoopt op 1 april 1993 tot in voering daarvan over te kunnen gaan - zal verder de blauwe zone ge hanteerd bly ven, met uitzondering van de Gouden Leeuw, 't Liene, Ble- kersveld, het Mgr. Goumansplein. het Wilhelminaplein, het parkeer terrein aan de Hoenderstraat, aan de Raadhuisstraat en voor de biblio theek aan de In totaal zullen er in het centrum 33 invaliden parkeerplaatsen ko men of gehandhaafd blyven, waar van sommigen met onderbord, voor aanwonende invaliden. VERKEERSCIRCULATIE Een aantal wegen zullen eenrich tingsverkeer worden of blijven om tot een zo vloeiend mogelijke ver- keerscirculatie te komen. De be langrijkste wijzigingen zijn het omleggen van de rijrichting in de Henseniusstraat tussen de Gouden Leeuw en het Henseniusplein in noordelijke richting. Dit verkeer kan dan via het Henseniusplein en de Leeuwstraat het centrum weer in zuidelyke richting verlaten. Doorsteken, zoals in het verleden vaak gebeurde, naar de School straat of de Merseloseweg, kan nu niet meer. Verkeer dat via de Kempweg het centrum nadert moet voortaan bij Albert Heijn rechtsaf slaan het par keerterrein van de Gouden Leeuw op. Verkeer dat het centrum via de Merseloseweg n&dert heeft tot by de schouwburg te maken met een tweerichtingsweg. Daar gaat de weg over in een eenrichtingsweg. Het verkeer wordt dan naar het par keerterrein van de Gouden Leeuw geleid. Bevoorradend verkeer en aanwonenden met vergunning, mo gen via het Schouwburgplein de Schoolstraat inryden om het cen trum in het noorden te verlaten. Verkeer komende uit de Paters- straat kan niet meer het Hense niusplein op en moet de Poststraat in. Ook hier mogen bevoorradend verkeer en vergunninghouders wel de Grotestraat in richting noorden centrum. De Schoolstraatwaar het nu nog vaak een chaos is, zal straks auto vrij zijn. loi0 Gé HirdesfGLH BEVOORRADING De bevoorrading zal een enkele regels gebonden zyn. De verplichte ry richtingen zijn al in grote lynen aangegeven. Daar komt nog de be voorrading rondom de Grote Markt by. Dat verkeer mag alleen vanuit de Hofstraat in westelijke richting de ondernemers in dit deel van het centrum bevoorraden. Verder is de lengte van de voertui gen die het centrum mogen inry den voor bevoorrading, beperkt tot maximaal tien meter. De bevoorradingstyd wordt gesteld tussen 06.00 en 12.00 uur 's morgens. Op zaterdagen mag er tot uiterlijk 09.00 uur bevoorraad wor den. Hiermee komt het college van b. en w. enigszins tegemoet aan de wens van de ondernemers, die eer der hebben aangegeven dat bevoor rading tot 11.00 uur in de realiteit nauwelijks haalbaar zal zyn. ZWAKKE PUNTEN Wethouder Truijen moest tydens de commissievergadering, afgelo pen dinsdag, erkennen dat er nog enkele zwakke punten in het hele plan zitten, die de komende perio de ook alle aandacht zullen krygen. Zo is de ontsluiting van het Gou den Leeuw terrein nog een pro bleem. Nu al staan er tydens drukke periodes auto's in de file om het kruispunt by het Witte Huis aan de Langstraat over te steken. Daarbij staan de auto's regelmatig tot op het Gouden Leeuwplein. De Langstraat is tot op dit mo ment nog de enige ontsluitingsweg voor dit grote parkeerterrein. Wet houder Truyen liet de commissie wel weten dat de gemeente in over leg is met Bouwmy Janssen en met de Provincie om zo snel mogelijk een tweede ontsluitingsweg r.an te leggen, die dan ergens op de Lange weg moet uitkomen. De wethouder acht het niet uitgesloten dat aan de oostzijde van de Langstraat een stopverbod zal komen zodat auto's eerder kunnen voorsorteren wat een snellere afvoer van het verkeer tot gevolg zal hebben. 'Wie let erop dat de regels ook ge hanteerd worden?' vroeg Gerrit Ver- koeijen van Samenwerking zich af. waarmee hij eigenlyk ook de spy- ker op de kop sloeg. 'Dat is inderdaad een zwak punt in ons plan. Tbezicht kunnen we pas garanderen na invoering van betaald parkeren. Dat zal immers uit de opbrengst van het betaald parkeren betaald gaan worden. Tus sen nu en dan moeten we ons be helpen. Wij gaan daar met de politie afspraken over maken. Daar zullen zoveel uren als mogelyk, voor dat toezicht vrygemaakt moe ten worden', aldus de wethouder. AFSLUITEN De nieuwe verkeersmaatregelen zullen voorlopig met borden aange geven worden. In een later stadium zal met name de Schoolstraat en de Grotestraat 'op slot gaan' zodat be voorradend verkeer ook binnen de daarvoor bestemde uren hun goe deren af gaan leveren. Op welke wij ze het centrum afgesloten wordt is nog niet duidelyk. Ook niet hoe vergunninghouders, die wel het centrum in mogen, hier nauwelijks hinder van zullen ondervinden. In ieder geval zullen de nu te nemen verkeersmaatregelen voor de invoe ring van betaald parkeren geevalu- eerd worden en waar nodig worden aangepast. kado-artikelen tafellinnen woon-ideeën winkel quiltstoffen grand-foulards-bassetti dekbedovertrekken-gordijnstoffen sheridan the home collection porcelein-kristal-bestek Villeroy Boch creative-tableware van Wedgewood Wilkens BSF in zilver en edelstaal zijdebloemen JIM-JON meubels grenen-lloyd-loom hebbedingen Tineke Meurs Venray Schoutenslraatje 6 04780-88566 iets leuks voor 'n ander.... wat fijns voor jezelf Wil It 1 Lage Dijk 4A 04920-44765 Samenvallend met de Milieucon ferentie van de Verenigde Naties, die momenteel in Rio de Janeiro wordt gehouden, organiseert de Werkgroep Mondiale Vorming te Venray een thema-avond op maan dag 15 juni van 20.00 tot 22.00 uur in Dansschool Janssen aan de Raadhuisstraat Deze thema-avond heeft als on derwerp "Tropisch hardhout in de luUR FOTOSERVICE DE BLEEK 39 ACHTER DE SCHOUWBURG VERGROTING IN 5 MIN. bouw - naar een groeiend bewust zijn'. De heer J.S. Huys, lid van de PvdA-fraktie in de Tweede Kamer zal na de pauze de forum-discussie leiden. Vanuit hun verschillende achter gronden zullen in het begin van de avond verschillende sprekers hun visie geven op het gebruik van tro pisch hardhout in de bouw, waarbij rekening wordt gehouden met ont wikkelingskansen in de Derde Wereld. Mevr. ir. Joos Hamer, milieu deskundige Architektenburo Lerou en Lerou, Venray, Horst Den Bosch en Eindhoven zal als eerste spreekster nader ingaan op de rol van de architekt als adviseur van de opdrachtgever, het gebruik van tro pisch hout in de bouw in Neder land, de zorg voor het behoud van het tropisch bos, de milieu-effekten van de vervangers van tropisch hout Tenslotte zal zijn voorbeelden geven uit de praktyk van het Archi tektenburo. Aannemer II. Raedts uit Oostrum spreekt vanuit de praktyk als aan nemer, waarna de heer Han v.d. Wiel van de Milieu-Defensie Am sterdam o.m. oplossingen en alter natieven zal aandragen. Na de pauze zal een forumdiscus sie worden gehouden, waarbij men vragen kan stellen aan de sprekers. De Werkgroep Mondiale Vorming Venray hoopt met deze avond mede een bydrage te leveren aan een be ter milieu ten gunste van de Derde Wereld. VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 O foto I video Patersstraat 10 - Venray

Peel en Maas | 1992 | | pagina 1