'Open Tuin' bij tuinarchitect Ruyten ondvierdaagse Venray 4van 18 t/iri 21 juni Orgelconcert in de Grote Kerk Cactus- en succulenten tentoonstelling in D'n Hof Lenen bij de Rabobank? Prima geregeld Rabobank - v ïksterrit Venray 1 en maas Honingslinger demonstratie Openbare bibliotheek Geslaagd Gevonden Rode Kruis Campagne Bijenwacht Tour d'Asperge ook in Venray fff] MAAS Donderdag 4 juni - Pagina 3 3 va kkef ireca r„ verkrj «at de Venrayse tuinarchitect ,Men twee jaar geleden ver- a zoals het een tuinarchi- jamd. een open tuin hield, van tevoren niet de bedoe- nogmaals te organiseren. tuin in 1989, met daaraan den diverse culturele aktivi- JP het gebied van kunst en sloeg echter zo goed aan snot Ruyten dit jaar opnieuw louts om de gietijzeren poort van lt 0pen te stellen. Op de zon en 28 juni kan men in de apelanie aan de Raad- M iö genieten van de tuin, en beeldende kunst. beeldende kunst eldende kunst neemt op de- dagen een belangrijke fak- letje Janssen uit Meterik Sierkunst), Therèse Schaef- Venray (beeldhouwkunst) ike van Vroonhoven uit en (keramiek) zullen hun poseren. De gekozen wer en op elkaar en op de tuin afgestemd. Volgende week we hierop nader ingaan, ir zullen er schilderijen van iondse vrijetijdskunstenaar ijk geëxposeerd worden. De- itenaar is geboren en geto- Amsterdam maar woont 180 in Stiphout Dhr. Stol- 72 jaar en is ongeveer 10 eden begonnen met het ma- olieverfschilderijen. Het daarbij hoofdzakelijk op zichten en op stillevens, rijk noemt schilderen een ide hobby'. Hy heeft in die dan ook zo'n 200 schilde- die niet alleen in ld maar ook in Duitsland rika hangen. Over zijn werk Stolwijk: 'Als je naar mijn jjen kijkt dan moet je de van de gebouwen aan kun- elen. Voor myn stillevens al men de geschilderde voor als het ware er vanaf moet nemen om ze te ver- Bï IMKERU j is een diertje dat in het wa- i Ven ray voorkomt. Deze ver- iheid met Ven ray heeft Frits i doen besluiten om ook rui- idacht aan de imkerij te ge ven. De Imkersvereniging Regio Venray zal op zondag 14 juni acte de presence geven. Deze 65 jaar oude vereniging telt 44 leden en is een van de grootste verenigingen van Limburg. De vereniging organiseert regelmatig lezingen waardoor de imker op de hoogte blijft van de nieuwe ontwikkelingen in de bijen teelt. Verder bezoeken imkers de di verse scholen om voorlichting te geven over de honingbij. Ook pre senteert de vereniging zich op eve nementen zoals de Aid Merselse Dag en b.v. een open tuin zoals by Frits Ruyten. Daar zullen leden aanwezig zyn om U alles over de bij enteelt en de daaraan gerelateerde zaken te vertellen. MUZIEK Na de opening, zondag 14 juni om 11.00 uur door wethouder J. Dries- sen van cultuur, zal het jeugdhar- monie-orkest van de Koninklijke Harmonie Euterpe musiceren, o.l.v. Stijn Rutten. Dit jeugdorkest van Euterpe heeft tot doel de leerlingen van de vereni ging, die in opleiding zyn bij de Mu ziekschool, vertrouwd te maken met het samenspel en met de orkest- en verenigingsdiscipline. Het jeugdorkest bestaat uit 45 le den, waaronder enkele volwasse nen, die vast lid zyn. Zy vinden het leuk om de jeugd te stimuleren en leuk om met hen te musiceren. Wekelijks wordt er gerepeteerd Een van de stadsgezichten van Pieter Stolwijk. Zijn werk zal ook tijdens de open tuin te zien zijn. terwyl er jaarlijks diverse vaste op tredens zyn. ECHTPAAR Angelo en Andreina Tonoli is een Italiaans echtpaar dat momenteel in Sevenum woont Dit duo musi ceert samen op viool en piano. Zy hebben elkaar op het conservatori um in Milaan leren kennen en heb ben al een rijk muzikaal leven achter zich met optredens in Italië, het Midden Oosten, Afrika, de Ka narische Eilanden. In de jaren zestig kwamen zy al eens naar Ne derland maar hier vonden ze het na enkele maanden 'te koud'. In 1969 kwam men toch weer terug naar Nederland waar het echtpaar sinds dien woont. Tbt 1972 hebben ze als Tbnoli Quintet opgetreden met andere familieleden. Sindsdien treden ze samen op of met een en semble van leerlingen van de Box- meerse muziekschool, alwaar Angelo Tonoli les geeft. Tydens de open tuin zal het echt paar Tbnoli salonmuziek, Hongaar se Czardasmuziek, volksmuziek en Weense walsen ten gehore brengen. De Tbnoli's treden om 14.00 uur op. Over het programma van 28 juni zullen wy U binnenkort in formeren. twee weken begint de jaar- -sg ^ondvierdaagse. Iedereen iraan deelnemen: jong en lot en klein. iden zijn 3, 5, 10 en 15 dag. Op zondag 21 juni kan 20 en de 30 km wandelen, en finish zyn aan sport- ien. indag 8 juni a.s. is het weer 'p 2e Pinksterdag organi- Tbur en Wielerclub 6 weer haar jaarlijkse grote jt onder de naam Pinkster dag zyn er routes van ver afstanden uitgezet, te we- en 120 kilometer. De re routes zyn by uitstek n met het hele gezin te invjjl de beide langere rou- bedoeld zijn voor de wat fietsers. Alle routes zijn van het begin tot het eind teyf d met duidelijk herkenba- routes volgen tot America route. Daar splitsen de 30 irroute. die vrij direkt rich- [t| kontrolepost in Meterik y] de 50 kilometerroute die kronenberg komt zich van kilometerroutes. Deze aan via Griendtsveen en Inaar hun eerste kontrole- 'ti Heusden. Kort na deze tsen ook deze rou- waama de 80 kilometer- Ospeldyk Meijel, Helana- Kronenberg zich op de post in Meterik meldt. Van- Of® Ten de 30 en 80 kilometer- en via Casten ray naar «ut# kilometerroute log een extra lus naar Meer- en ens naar Oostrum terug te langste route loopt vanaf Gepost by Heusden rich- 478 l6ren' Maarheze, Sterksel, w 1 Helmond naar de tweede post in Bakel. Vanaf deze P°st komen de fietsers via terg en Ysselsteyn weer te- 6 Oostrum. 1$ Mven voor deze tochten qc Prachtige Noordlimburgse rabantse natuur kan men '0 D(jk in Oostrum, en wel i||ij 0 tot 09.00 uur voor de 80 kilometerroute, en van w.30 uur voor de 30 en 50 J?ute. De eindkontrole elst UUr' Controleposten krijgen de era een versnapering aan- - »nnement waard hal De Wetteling aan de Zuidsingel. De starttyd is 17.30 uur. Zondags wordt er 's middags gewandel De kosten zyn/6,- per persoon voor 4 dagen. Iedereen krygt een mooie medaille en elke dag op de rustplaats een traktatie. Wilt u 1 dag meedoen, dat kan ook op elke afstand. U betaalt dan ƒ3,50 p.p. Inschrijven kunt u op dinsdag 16 juni en woensdag 17 juni van 19.00 tot 20.00 uur in De Wetteling. Wilt u meer weten, kjjk dan vol gende week in dit blad of bel naar mevr. G. van Ham-Frederix, tel. 83765 of dhr. C. Thijssen, tel. 82126. Op zondag 7 juni a.s. vindt tussen 11.00 en 13.00 uur weer de honing slinger-demonstratie plaats in 't Zoemhukske te Horst Er zyn im kers aanwezig om u te vertellen over hun hobby, en om uitleg te ge ven over het bijenleven. Verder is er de mogelykheid om diverse soor ten honing te kopen. Diefstal portemonnee Weer werd aangifte gedaan van diefstal van een portemonee uit het kleedlokaal van het sportcomplex aan de Sportlaan. De benadeelde was een inwoner. Hij was ƒ50,- armer. Donderdag 11 juni a.s. zal er weer een orgelconcert worden gegeven in de Grote Kerk te Venray. Dit con cert zal verzorgd worden door de bekende organist dirigent en com ponist Louis Tbebosch uit Breda. Geboren in 1916 in Maastricht, studeerde hy in Utrecht, Maas tricht en Luik. Hij was organist in Breda, docent aan de conservatoria van Maastricht en Tilburg en direk- teur van het conservatorium van Tilburg. Tbebosch geniet een grote be kendheid in binnen- en buitenland als concerterend organist en im provisator (hy was de eerste win naar van het jaarlykse internatio nale orgel-improvisatieconcours in Haarlem). Bovendien componeerde hy vele werken voor orkest, orgel en vooral voor koor. In Venray zal hy uitsluitend wer ken uitvoeren van Nederlandse componisten (waaronder drie Lim burgers). Na enkele stukken van oudeMeesters (Sweelinck en Ho- brecht) zullen worden gespeeld een Passacaglia van Henri Heydendael, een Postludium van Toebosch zelf, een Livre d'orgue van Mathieu Gee- len (die o.a. ook een werk heeft ge componeerd voor de Zangers van St. Frans!) en een Passacaglia van Hendrik Andriessen, wiens geboor tejaar we dit jaar herdenken (1892- 1981). Tbt besluit zal Toebosch nog improviseren op een bekend thema. Het concert dat om 20.15 uur be gint is voor iedereen vrij toegan kelijk. Vorig jaar werd in Botanische Tuin D'n Hof voor de eerste maal een cactus- en succulenten tentoonstelling gehouden. Deze tentoonstelling was een sukses me de door de vele inzendingen van le den van succulenta, botanische tuinen en niet in de laatste plaats de eigen kollektie (die voor een groot deel bestaat uit de van de fa milie van Toon van Beuningen overgenomen kollektie). De ten toonstelling bood een breed scala van allerlei soorten cactussen, euphorbia's caudiciforme planten, etc. en werd mede georganiseerd door de leden van de afdelingen Nij megen en Noord- en Midden- Limburg. Gezien het sukses van vorig jaar zal de Stichting Botanische Tuin ook dit jaar weer een cactus- en succulenten-tentoonstelling orga niseren en wel van 6 t/m 14 juni 1992. Op 13 en 14 juni zal er boven dien een cactus- en succulenten- ruil en verkoopbeurs worden ge houden. Zoals al eerder aangegeven zal ook de eigen kollektie een belang rijk element vormen. Daarnaast zal van enkele kollega botanische tui nen ook een inzending naar Over- U wilt geld lenen. Voor een auto, meubels of een verbouwing bijvoorbeeld. Bij de Rabobank kunt u dat prima regelen. U krijgt er een goed advies, toe gespitst op üw situatie en bent vaak een stuk voor deliger uit. Niet voor niets verstrekt de Rabobank de meeste leningen. Wilt u meer weten over lenen of gewoon eens weten hoeveel u kunt lenen? Maak dan nu een afspraak of loop eens binnen. Het verplicht u tot nietsmaar kan u véél geld besparen. loon worden gehaald. Een grote en zeer interessante inzending komt van de botanische tuin van de Vrye Universiteit van Amsterdam. De hortulanus van deze tuin, dhr. Daan Smit, heeft weer een zeer fraaie verzameling voor deze ten toonstelling samengesteld. Speciale aandacht gaat uit naar de inzending van Jan Hovens (melo- en disco-cactussoorten) en Jan Slabbers (m.n. caudiciforme planten). Een ander element dat wellicht voor u interessant zal zyn betreft de inzendingen van individuele lief hebbers van cactussen en andere succulente planten. Opvallend is dit jaar het relatief grote aantal in zendingen uit België. De inzendingen zyn onderver deeld in een aantal kategorieën waarin ook prijzen worden verge ven. De beoordeling zal geschieden door een deskundige jury. De kate gorieën zyn onder meer: cactussen, euphorbia's, caudiciforme planten en pachypodiums, aizoaceae en crassulaceae. Een ander interessant onderwerp is het vermeerderen van cactussen middels weefselkweek. Het bedryf 'Plant tissue culture' zal hierover het een en ander laten zien. Gedurende het laatste weekend van de tentoonstelling (13-14 juni) zal op het centrale manifestatieter rein een cactusbeurs worden ge houden. Deze ruil- en verkoopbeurs staat open voor allerlei soorten planten en is dus niet strikt be perkt tot cactussen en andere suc culenten. Indien u wilt beginnen met cactussen als hobby is dit een unieke gelegenheid om het een en ander te kopen, veelal tegen zeer la ge prijzen. Uiteraard weet u als tuinliefheb- ber ook dat in deze tyd van jaar de Botanische Tuin op zijn mooist is. De tentoonstelling kan dan ook voor u een aanleiding zijn om de in middels 5 hektare grote tuin, die is uitgebreid met een loofbomentuin (nog beperkt opengesteld), te be zoeken. De Botanische Tuin is geopend op werkdagen van 10.00-17.00 uur en op zon- en feestdagen van 11.00- 18.00 uur. Entree tijdens de ten toonstelling: volwassenen ƒ5,-, 65-plus 3,50 en kinderen tot 14 jaar betalen ƒ2,50. Agressieve man bedreigde personeel supermarkt De politie werd gealarmeerd om dat in een supermarkt in het Brukske een man zich zeer agres sief gedroeg en het personeel be dreigde. De politie kon de man in de buurt van de supermarkt aan houden. Voordat de politie echter een woord met de man gewisseld had ging de man weer door het dol le heen. sloeg de agente en schopte de agent. Beiden wisten echter het verzet van de man op de voorge schreven wyze te breken en hem over te brengen naar het politiebu reau. II y bleek zwaar onder invloed van alkohol te verkeren en werd ter ontnuchtering ingesloten. Na ontnuchtering werd hem dui- delyk gemaakt dat tegen hem proces-verbaal zal worden opge maakt wegens verzet en bedreiging. Daarna werd hij huiswaarts ge zonden. Grijp je kans! Wordt Nachtbraker! Moet jy 's avonds ook naar bed? Net als het leven spannend wordt? Als de boeven toeslaan, de uilen op jacht gaan, de vleermuizen om je oren scheren, de vampiers hun slachtoffers zoeken, de heksen uitvliegen, spoken hun donkere hoeken verlaten en sterren ver schieten? Zou j(j ook wel eens nachtbraker willen zyn, lekker op- blyven, avonturen beleven? Nou dat kan! Doe gewoon mee met het leesprogramma 'S NACHTS. Lees voor 12 juli 5 boeken met de blauwe maansticker. Heb je 5 boe ken gelezen dan kim je toetreden tot de Orde der Nachtbrakers. Je wordt dan uitgenodigd voor de feestelyke afsluiting in de biblio theek en daar kryg je dan de oor konde. Wil je hier meer over weten, kom dan snel naar de bieb en haal de speciale NACHTkrant! Veel leesplezier en tot ziens in de Jeugdbibliotheek Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Judith Peters uit de Tuinstraat is in Heerlen geslaagd voor de oplei ding Middelbare Horecaschool. Gevonden voorwerpen van 19 t/m 26 mei Softballhandschoen; gymschoen wit-blauw-zwart Gevonden voorwerpen van 27 mei t/m 1 juni Swatch dameshorloge: rode por temonnee: zwarte nylon portemon- ne; zilveren hanger met naamplaatje; gouden ketting met kruisje 14 kar. en sterrebeeld 8 kar.; gouden armbandje; bos met 5 sleu tels-, 5 sleutels aan ring. Voor inlichtingen kunt u zich ty dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray. tel. 04780-84888, tst. 224. Als geen andere organisatie weet het Nederlandse Rode Kruis dat hulp een pure noodzaak is. Al 125 jaar wordt het gekonfronteerd met mensen die vragen om hulp. in eigen land en ver daarbuiten. Die vragen om hulp zyn zo divers als de vragers zelf en veranderen met de tyd. Al 125 jaar speelt het Nederland se Rode Kruis naar vermogen in op die steeds veranderende vraag om hulp. Het doet dat met een breed pakket aan hulpaktiviteiten. Het streeft daarbij, waar mogelyk, naar hulp op maat. Al 125 jaar maakt u die hulp mo gelyk. U bent degene, die het Ne derlandse Rode Kruis de financiële middelen verschaft om dag in. dag uit, heel veel verschillende hulpvra gers van dienst te zyn. Sterker nog. Uw steun geeft hen de waarborg dat het Rode Kruis blyft helpen, wan neer dat nodig is. In Venray zyn dit jaar weer tien tallen vry willigere aktief in Ven ray - kom en de kerkdorpen met de huis- aan-huis kollekte. Tientallen vry- willigere, die in het kader van de campagne, enkele avonden hun vrye tyd ter beschikking stellen voor het Rode Kruis. Een gedeelte van de opbrengst komt ten goede »aan de plaatselyke afdeling. Mocht u via bank of giro willen betalen, dan is uw gift welkom op rekening 30.60.853 van de Postbank of 23.18.04.156 van de CLBN bank. Zoals ieder jaar zal ook dit jaar weer een bijenwacht' paraat zyn om overlast tydens de zwermperio- de van de honingby, wespen en hommels by de burgery te ver helpen. Beschikbaar zyn: Voor de omgeving Willemstraat en Vincent van Gogh Instituut (Stationsweg): Pierre Bergmans, Willemstraat 3a. tel. 84293. Voor Venray: Theo Ketelaar, Oostsingel 8, tel. 82317; Martin Hermans, Lin- denstraat 19, tel. 80612. Voor Leu nen: Jan Weys, Loenerveld 11. tel. 85806. Voor Oostrum: Wim Jacobs. Witte Vrouwestraat 5, tel. 85652. Voor Ysselsteyn: Jan Vogels, Moos- dyk 5, tel. 04932-9215; Piet Michels, Timmermannsweg 40, tel. 41525. Voor Merselo en Vredepeel: Sjeng Cox, Kleindorp 12, tel. 46337. Voor Oirlo: Wim Janssen. Past Ge- ra rdst raat 14. tel. 71278. Voor Meer- lo e.o.: Joop Kamps, Julianastraat 24, tel. 04989-2670. Ook andere by u bekend zynde imkers zullen van dienst kunnen zyn. Voor andere vliesvleugelige in- sekten kan een beroep worden ge daan op de bestrydingsdienst van de gemeente Venray. Een ïyst van beschikbare imkers, zal aan de ge meente en de politie ter hand wor den gesteld. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lankveld, II. Schraven en J. Wittgen: 6-7: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 8: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Vocht: 6-7: G. van LOON Paterestraat 60, tel, 88800 8: E. de MUINCK KEIZER Paterestraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past, Jeuekenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt. u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: A. ONG, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.II. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak 6-7: W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 8: W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 Dl EREN ARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.II.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak DIERENKLINIEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door R. van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04780-82411 De VW's van Venray, Roermond en Weert organiseren ieder jaar in de aspergetyd een driedaagse fietstocht, waarbij de deelnemers langs mooie routes geleid worden. Daarby worden byzondere kenmer ken van de streek aangedaan, waar- by het accent ligt op alles wat te maken heeft met de aspergeteelt. Ook dit jaar staat dit driedaagse evenement weer op de kalender, en wel op vrijdag 12, zaterdag 13 en zondag 14 juni a.s. Op iedere dag wordt een verschil lende route gereden. Dit jaar zyn dat resp. de Limburgse Peelroute. de Brabantse Peelroute en de Loo- beekroute. Daarbij kunnen de deel nemers iedere dag kiezen uit een route van 30 of 60 km. Het startpunt is by het VVV- kantoor op de Markt in Venray. waar op vrydag gestart kan worden tussen 9 uur 's morgens en 17.00 uur *s middags. Op zaterdag en zon dag is dat tussen 9 uur *s morgens en 13.00 uur 's middags. Tydens de laatste 2 dagen kun nen de deelnemers een routekwis invullen en beantwoorden. Voor de beste antwoorden zyn enkele leuke pryzen beschikbaar gesteld. Ook bestaat de mogelykheid om in plaats van alle 3 de dagen, slechts 1 of 2 dagen deel te nemen. Het verschil is dat u dan geen her inneringsmedaille ontvangt, iets wat de deelnemers aan alle drie de dagen wel zullen ontvangen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ12,50 per volwassen persoon voor 3 da gen. Kinderen betalen ƒ6,- voor 3 dagen. Wilt u slechts een enkele of 2 dagen meefietsen dan betaalt een volwassene 5,50 per dag en een kind ƒ3,-.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3