CDJA 5 jaar jong Maatregelen rond 'De Diepeling tkeersmaatregelen 1/4 1/8 Triathlon Venray, 13 en 14 juni a.s. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Gekombineerde openbare vergadering van de commissie onderwijs, jeugd, sport en rekreatie en commissie financiën Hinderwet Hinderwet Herstraat- werkzaamheden Bijeenkomst Platform Mondiale Vraagstukken Commissie economische zaken Commissie openbare werken Bekendmaking Verkeers onveiligheid Venray Vakantie en sociale verzekering PEEL EN MAAS EN MAAS Donderdag 4 juni - Pagina 15 pHUIS VENRAY 1 jn 04780-23333 «ondentieadres: 10 500 AM VENRAY jijden: lag t.m. vrijdag van 9.00 tot Bevolkingszaken is te- geopend op donderdag van lot 17.00 uur. eze openingstijden kan uitslui- ia telefonische afspraak worden eken. kuren b. en w. uitsluitend te ken na telefonische afspraak Ie atafeenheid bestuurson- iunlng, tel. 04780-23269, al- rtórmlddag. 1, ib. Waal» Ég van 10.00 tot 11.00 uur ine bestuurszaken: gewestelij- intergemeentelijke samenwer- bestuurlijke koördinatie; t orde en veiligheid; voor- jen inspraak algemeen; dorps raden; personeel, organisatie xmatica; interne dienstverle- ekonomische zaken: bevorde- «erkgelegenheid, markten en sen, handel en middenstand, lering toerisme, bedrijfs- en estiging. «der A. Hoppenreljs-de Loo uigemeester) gg van 10.00 tot 11.00 uur. taken: algemeen milieubeleid, «tszaken, afvalverwerking, rwerking, bodemsanering; happelijke zorg: gezondheids- ihappelijk werk, ouderen- werklozenzorg (RBA), sociale mrziening (WSW), culturele heden; sociale vernieuwing; 1/ 0. Truljen V dag van 10.00 tot 11.00 uur. yb Mn: belastingen, gemeentega- l (hypotheken); openbare wer- wegen, riolering, reiniging, en vervoer; agrarische iling, beheer en ver- ironden. Kersten agvan 10.00-11.00 uur. ijke ordening; volkshuis- bouw- en woningtoezicht; stedebouw; (m.u.v. beheer land- i): beheer eigendom exploitatie bestemmings- grondverwerving; gifte. uder Driewen dag van 10.00-11.00 uur. zaken: muziekschool, mu- schouwburg, bibliotheek, mo- itenzorg, oud archief, culturele lingen, grote en kleine kun- irlje academie; sociale zaken; ris; volwassenen-edukatie; rekreatie; jeugd- en jon- rerk; akkommodatie-aangele- len; sociaal-cultureel werk; lie vraagstukken; mediazaken; opvang. Vorige jaren en ook de laatste we ken zijn 'zonaanbidders' naar 'De Diepeling' gegaan om daar te zwem men en te zonnen. Steeds vaker moet daarby worden gekonstateerd dat deze aktiviteiten met name ten aanzien van het bestemmingsver keer steeds grotere problemen met zich mee brengen. De smalle wegen nabij de plas worden door de re- kreanten met auto's dichtgezet, zo dat de doorgang wordt belemmerd, zelfs onmogelijk wordt gemaakt, vooral voor landbouwverkeer en het doorgaande verkeer. Burgemeester en wethouders hebben om deze reden besloten, na bij 'De Diepeling' een parkeerver bod uit te vaardigen, zodat verbaliserend kan worden opge treden. Overigens is het al sinds jaar en dag verboden, het terrein 'De Diepe ling' te betreden en zijn er art. 461 borgen geplaatst 'Verboden toe gang'. Er is namelijk sprake van zeer gevaarlijk terrein. Niet alleen vanwege het zeer regelmatige vrachtverkeer, doch ook vanwege het feit dat de plas nog lang niet is afgewerkt en er zeer gevaarlijke ta luds zijn, die onverwacht kunnen instorten. Daarnaast zijn er in de plas aanzienlijke diepteverschillen. Op plaatsen is de waterplas tot 15 meter diep. Door de verschillen in watertemperatuur kunnen zeer ge vaarlijke situaties ontstaan. De eige naar wijst tevens op de gevaren van wegzakkende kanten door het in werking zijn van zandzuigers. Tevens moet worden opgemerkt dat er rond 'De Diepeling' totaal géén sanitaire voorzieningen zyn, hetgeen de volksgezondheid in ge vaar brengt en ongedierte aantrekt. De gemeente Ven ray en de gemeente Meerlo-Wanssum verzoe ken allen met klem deze ontzan- dingsplas niet te gebruiken vanwege voornoemde gevaren. Op donderdag 11 juni a.s. wordt een gekombineerde openbare ver gadering gehouden van de commis sie onderwijs, jeugd, sport en rekreatie en de commissie finan ciën, aanvang 18.00 uur in de raads zaal van het raadhuis. De agenda voor de gekombineerde vergadering luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publieke tribune. 3. Ontwerp-raadsvoorstel inzake projektmatige en financiële af ronding zwem-, squash en re creatiecentrum De Sprank. 4. Sluiting. Aansluitend de openbare vergade ring van de commissie OJSR. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publieke tribune. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Gewestzaken. 5. Vaststelling verslag van de com missievergadering van 7 mei 1992. 6. Ontwerp-raadsvoorstel tot vast stelling van de afrekening basi- sedukatie voor de regio Noordelijk Noord-Limburg 1991. 7. Ontwerp-raadsvoorstel inzake vaststelling voorlopige in komsten, uitgaven en staat van voorzieningen van de openbare basisscholen te Venray over de jaren 1985, 1986 en 1987. 8. Ontwerp-raadsvoorstel inzake diverse verzoeken ex art. 74 WBO om vergoeding van de 'rdag 13 en zondag 14 juni ^urdt in Venray de 1/4 en 1/8 gehouden, georganiseerd |Bjathlon Vereniging Venray. L®wid hiermee worden een j^erkeersmaatregelen getrof- veiligheid van de deelne- oveel mogelyk te waar in 13 juni 1992: Wcours: Kempweg tussen (el en Hardeweg. Tfours: Westsingel, Park- 'PWeg. Aan den Dril, Merse- De Steeg, Op de Ries, K Zandstraat, Weverslo, Kiekweg, Handrik, Pas, Grootdorp, Merseloseweg, 1 Drik, Hoopweg, Parkweg, gel. cn finish van loop- en 0Urs by zwembad De 7-00 tot 22.00 uur zullen nde wegen voor bestuur- e verkeer m.u.v. voetgan- ^loten zyn: Westsingel 'erseloseweg en Kempweg, l tussen Westsingel en Sanshofstraat tussen en Westsingel, Huben- PWeg, Aan den Dril, Ooste- bsluiting Kempkensberg Midden Peelweg, Kiekweg. °en het ziekenhuis bly ven bereikbaar via de route !g-Merseloseweg. kers vaan De Sprank wor- den voor parkeren verwezen naar het parkeerterrein Kennedyplein. Tevens zal van 17.00 tot 02.00 uur een feesttent worden geëxploiteerd op het grasveld by de Hubenhof. Na 01.00 uur mag geen muziek meer ten gehore worden gebracht Zondag 14 juni 1992: Loopparcours: Kempweg tussen Westsingel en Hardeweg. Fletsparcours: Loonsedyk, Beek- weg, Deskesven, Op de Ries, Klein- dorp, Beekweg, Westsingel, Lang straat Deumeseweg (fietspad), Midden Peelweg (fietspad), Beek- weg, Westsingel. Start en finish van loopparcours bij zwembad De Sprank. Start fletsparcours bij Het Schaartven te Overloon en finish by De Sprank. Van 10.00 tot 18.00 uur zullen de volgende wegen voor bestuur ders (alle verkeer m.u.v. voetgan gers) gesloten zyn: Westsingel van Noordsingel tot Langstraat, Kemp weg tussen Westsingel en Harde weg, Beekweg, Ossendijk tussen Kempkensberg en Zandstraat. Zandstraat, Weverslo, Janslust, Kleindorp tussen Op de Ries en Beekweg. Merselo en het ziekenhuis blyvén normaal bereikbaar via de route Langeweg-Mereeloseweg. Bezoekers voor De Sprank wor den voor parkeren verwezen naar het parkeerterrein Kennedyplein. Tevens zal van 12.00 tot 20.00 uur een feesttent worden geëxploiteerd op het grasveld b(j de Hubenhof. kosten van het herstellen van vernielingen en blikseminslag t.b.v. diverse basisscholen in Venray. 9. Ontwerp-raadsvoorstel inzake verzoek ex art 74 WBO van de Stichting Katholiek Onderwys Venray-Zuid om vergoeding van de kosten van het slopen van één buitenberging en het opk nappen^ van één buitenberging van basisschool De Foekepot. 10. Ontwerp-raadsvoorstel inzake verzoek ex art 74 WBO om ver goeding van de kosten van het herstellen van vernielingen tb.v. basisschool De Hei te Hei de over 1991. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: P. van Zutphen, Zwartwater 2, 5816 AA Vredepeel voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een fokzeugen- houderij gelegen aan de Zwartwater 2 te Vredepeel: L.J.M. van Vegchel, Breeven- nenweg 3, 5809 EK Leunen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshouderij gelegen aan de Breevennenweg 3 te Leunen. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 4 juli 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telyk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlyke gegevens niet bekend te maken. Wy zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (bij de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstryken van bovengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mon delinge bezwaren in te brengen. Daarby bestaat dan tevens de moge lijkheid tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het be voegd gezag, de aanvrager en overi ge aanwezigen. Alleen degenen dié bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re delijkerwijs niet in staat zyn ge weest, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij voornemens zijn hinderwetvergunning te verlenen aan: C.V. Coopmans, Venray's Broek 2, 5804 BL Venray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een rundvee- en fokvarkenshouderij gelegen aan Venray's Broek 3 te Venray; J. Michels, Volen 7, 5812 AG Heide voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshouderij gelegen aan de Volen 7 te Heide; Maatschap Reynders-Willems- sen, Lollebeekweg 33, 5811 AJ Castenray voor een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergun ning voor een pluimveehouderij gelegen aan de Lollebeekweg 33 te Castenray; W. Lemmen, Timmermanns- weg 122, 5813 Ar Ysselsteyn voor het uitbreiden/wyzigen van een varkensfokkerij en varkensmeste- ry gelegen aan de Timmermanns- weg 122 te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zijn in het belang van het voorkomen of beper ken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 18 juni 1992. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwys niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd. Vanaf week 24 (de week na Pinksteren) worden herstraat- werkzaamheden verricht aan enke le straten in Venray-west. Het zal hierbij gaan om de volgende straten: Doorman straat. Tedderstraat, Ei- senhowerstraat. St. Barbarastraat, St. Ambrosiusstraat, St. Luciastraat. De werkzaamheden worden in fa ses uitgevoerd om de overlast tot een minimum te beperken. De aanwonenden zullen nog na der op de hoogte worden gesteld via een huis-aan-huis bezorgde brief. Voor eventuele inlichtingen kan kontakt worden opgenomen met de afdeling Openbare Werken van de gemeente Venray. Op donderdag 11 juni a.s. wordt de derde openbare bijeenkomst van het Platform Mondiale Vraagstuk ken gehouden in kamer K19 van het raadhuis te Venray, aanvang 20.00 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Verslag bijeenkomst d.d. 16 jan. 1992. 3. Opstelling aktiviteitenkalender juli 1992-januari 1993. (U gelieve de aktiviteiten die door u of uw organisatie in deze periode wor den georganiseerd schriftelyk in te dienen by de sekretaris. 4. Presentatie van de aktiviteiten van de Werkgroep Ontwikke lingssamenwerking van de LLTB door de heer J. Janssen. 5. Initiatiefvoorstel van Amnesty- International om in de gemeente Venray eventuele nieuwe straten te noemen naar mensen die een positieve bijdrage hebben gele verd op het gebied van mensen rechten, ontwikkelingssamen werking en vrede. 6. Stand van zaken m.b.t de brede publieksmaifestatic i.h.k.v. het Columbusjaar in het najaar van 1992. 7. Vaststelling datum volgende by eenkomst. 8. Rondvraag en sluiting. Belangstellenden zyn van harte welkom. Op dinsdag 9 juni a.s. wordt een openbare vergadering gehouden van de commissie economische za ken, aanvang 18.00 uur in kamer 19 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Sprekersronde voor bezoekers. 3. Verslag van de vergadering van 10 maart 1992. 4. Ingekomen stukken. 5. Ter kennisname liggen de vol gende geweststukken ter inzage: De gewijzigde gewestregeling; Het info-bulletin ROP Noord- Limburg; De agenda van de stuk ken van de vergadering van de Werkgroep ROP van 26 mei 1992. 6. Bespreking van het standpunt van het college met betrekking tot het rapport van het Neder lands Economisch Instituut Air- Express Center Netherlands Haalbaarheidsonderzoek naar een 'HUB' voor expresse-vervoer op luchthaven De Peel. 7. Rondvraag en sluiting. Dinsdag 9 juni a.s. wordt een openbare vergadering gehouden van de commissie openbare wer ken, van 18.00-20.00 uur in de bur gerzaal. Analyse verkeersonveiligheid Venray. De Stichting Wetenschap pelijk Onderzoek Verkeersveilig heid (SWOV) heeft de verkeers ongevallen in Venray geanalyseerd en rapportage Analyse Verkeerson veiligheid Venray aan de gemeente uitgebracht Tbelichting op rapportage zal door het SWOV worden verzorgd. Vanaf 20.00 uur vervolg vergade ring commissie OW in kamer 127. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Versalg vergadering 92-05. 4. Ingekomen stukken: Verslag overleg Brukske dd. 17 mei 1992; Nota afd. WO: Rekon- struktie plan voor plantsoen Nassauplein; Nota afd. OW: Rooi en bomen Try nestraat. 5. Mededelingen. 6. Gewestaangèlegenheden. 7. Verkeersmaatregelen centrum Venray. 8. Schouwburgplein-Hensenius- plein. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op de In spraakverordening voor de ge meente Venray. bekend dat met ingang van dinsdag 9 juni geduren de vier weken voor een ieder ter inzage ligt het concept-Milieu beleidsplan. Het concept-Milieubeleidsplan bestaat uit drie onderdelen: het In ventarisatierapport, het Beleids plan en het rapport 'Consequenties Milieubeleidsplan op hoofdlijnen'. Het concept-Milieubeleidsplan ligt ter inzage in het raadhuis, in de ontvangstruimte, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag tijdens kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. Gedurende bovenstaande termyn bestaat voor een ieder gelegenheid schriftelyk op dit plan te reageren by burgemeester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Op donderdag 25 juni. aanvang 19.30 uur zal in de burgerzaal van het raadhuis een openbare inspraak-/informatiebyeenkomst worden gehouden. Tijdens deze bij eenkomst zullen zowel wethouder mevr. M. Hoppenreys-de Loo (mi lieuzaken) als het begeleidend ad viesbureau aanwezig zijn voor het geven van een toelichting. Venray. 2 juni 1992 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Winkeldiefstal By een textielzaak in De Bleek werd een inwoonster betrapt toen zy, zonder te betalen, een jeans rok wilde meenemen. Ze werd aan de politie overgegeven, die proces verbaal opmaakte. Bij achteruit rijden tegen fietser By het achteruit rijden op de Wil- helminastraat botste een personen auto, bestuurd door een 62-jarige inwoner, tegen een 39-jarige fietser. De fietser kwam ten val en klaagde over pyn. De politie ontdekte dat de fietser behoorlek onder invloed van alkohol verkeerde. Hy kreeg daarvoor proces-verbaal en een rij verbod van 16 uur. De auto werd licht beschadigd. Aan de Stichting Wetenschappe lijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV) is verzocht om een analyse te verrichten naar de verkeerson veiligheid in Venray. De Stichting heeft hiertoe de on gevallen zoals geregistreerd in de Verkeers Ongevallen Registratie (VOR) nader onderzocht en vergele ken met ongevallen in referentiege meenten. Het resultaat is de rapportage Analyse Verkeersonveiligheid in Venray. De SWOV zal op maandag 9 juni a.s. in de vei'gadering van de raads commissie voor openbare werken een presentatie verzorgen. Iedereen die zich betrokken voelt by de verkeersveiligheid in Venray wordt uitgenodigd deze presentatie by te wonen. De presentatie zal plaatsvinden op 9 juni 1992 van 18.00-20.00 uur in de burgerzaal van het ge meentehuis. Wie vooraf kennis wil nemen van de rapportage wordt verzocht kon- takt op te nemen met de heer A. Jansen, uitvoerend sekretaris com missie openbare werken, kamer 232 van het gemeentehuis, tel. 23415. Het Voorlichtingscentrum Socia le Verzekering (VSV) heeft, met het vakantieseizoen voor de deur. op nieuw de folder 'Vakantie en sociale verzekering' uitgebracht Deze uitgave biedt de vakantie ganger waardevolle informatie over zaken die voor de vakantie geregeld moeten worden. Onderwerpen als: - ziekenfondsverzekering in binnen- en buitenland; - ziekengeld tydens vakantie; - op vakantie met behoud van uit kering; - de noodzaak van een goede reis verzekering; worden in deze folde aangestipt. Ook is een lyst opgenomen met verzekeringsorganen in het buiten land. waar men terecht kan voor het aanvragen van medische hulp en/of ziekengeld. Voor Turken en Marokkanen die naar hun eigen land op vakantie gaan zyn er speciale vertaalde uit gaven: 'Op vakantie naar Turkye' en 'Op vakantie naar Marokko*. De folders kosten ƒ2,20 per 10 stuks (excl. btw) en zijn te bestellen bij het Voorlichtingscentrum Socia le Verzekering, Rhynspoorplein 1, 1091 GC Amsterdam, tel. 020- 5600955. Wie vyf jaar wordt houdt meestal een verjaardagspartijtje. Het CDJA afd. Venray viert haar vy (jarig be staan met een forumavond. Centra le thema voor die avond, a.s. vrijdag om 20.00 uur in De Witte Hoeve is 'Politiek en Jongeren'. Ad Koppejan, voorzitter van de landelijke CDJA en Hans Huibers, oud-voorzitter van het CDJA zullen over dit thema spreken, waarna het jubileumboek je zal worden overhandigd en infor meel worden teruggeblikt op de afgelopen vyf jaar. OPRICHTING Het CDJA (Christen Democraties Jongeren Appèl, werd in Venray vyf jaar geleden opgericht nadat het CDA met enkele jongeren een poli tiek café had georganiseerd waar o.a. dhr. Brinkman en mevr. Oo- men het woord voerde. Die avond werd goed bezocht en vormde de aanleiding voor enkele jongeren, w.o. Geert Wismans, Anton Eder- veen, Elmi van Bavel en Jan Loo- nen, om verder te gaan het tot oprichting over te gaan. TAAKSTELLING De taakstelling van het CDJA was tweeledig. Ten eerste aktiviteiten organiseren voor de leden en ten tweede zich te richten op de lokale politiek. Met name de eerste jaren werd er veel gedaan aan aktiviteiten voor de leden. Zo werden er diverse excur sies georganiseerd: naar de Tweede Kamer en de Ridderzaal, naar het NAVO hoofdkwartier in Brussel, het Limburgse Gouvernement en naar de kernenergiecentrale in Dode- waard. Verder zijn er veel kontakten met het buitenland opgebouwd. Al in het eerste jaar werden kontakten gelegd met de Junge Union uit het Duitse Marl en later met de CVP Jongeren uit Herentals. Die kontak ten leidde tot bezoeken aan diverse congressen en de organisatie van een Europa Congres, in april 1989 in Venray. In Maashees maakt men rare bokkesprongen Als de Venrayse Kennedymars in zicht komt, broeit er wat in Maas hees. De 52-jarige Chris Smits is al enkele jaren een fervent deelnemer aan deze mars. Zo ook dit jaar. Er werden weer weddenschappen af gesloten met een plaatselijke café houder. Naast Chris Smits, zouden ook z(jn plaatsgenoten Albers en Hendriks deelnemen. Bij het volg- brengen van de tocht werd ƒ80,- per persoon beschikbaar gesteld voor het Lourdeswerk in Maashees. Haalde men de finish niet, dan moest het aantal nog af te leggen ki lometers uit eigen zak worden be taald. Smits en Hendriks haalden de finish, de derde man moest he laas met een blessure opgeven. Maar Maashees liet het hier niet by. Een inwoner stelde een bolye beschikbaar, dat 's avonds by Ame rikaans opbod van eigenaar zou verwisselen. Het Maashese Lour deswerk leverde dag ƒ260,- op, ter wijl de nieuwe eigenaar het diertje dirket beschikbaar stelde voor de kinderboerderij in Veulen. LANDBOUW Landbouw is voor Venray een be langrijk thema. Dat bleek ook bin nen het CDJA want met name op dit gebied werden diverse thema avonden gehouden. Meest sukses- volle was een thema-avond die in samenwerking met de LLTB kring Venray werd georganiseerd op 15 ja nuari 1990. De toenmalige minister van landbouw, natuurbeheer en visserij sprak voor een bomvolle schouwburg over het landbouwbe leid en ging in op door het publiek gestelde vragen. Ook werden er diverse excursies georganiseerd op het gebied van landbouw zoals naar de mestver werkingsfabriek in Helmond, naar Houbensteyn en Porkhof en naar de CHV in Veghel. GEMEENTEPOLITIEK De laatste jaren gaat de aandacht meer naar de lokale politiek. 'Een zeer belangrijk onderwerp' meent voorzitter Jan Loonen van het CDJA Venray. 'Politiek is eigenlijk opkomen voor zaken. Voor jeugd lykt dit minder interessant omdat de jeugd tegenwoordig meer indivi dualistisch is ingesteld. Het is eigenlyk schrikbarend dat er zo weinig mensen interesse in hebben want daardoor wordt door weinig mensen over belangrijke zaken beslist' Het CDJA houdt zich van de loka le politiek op de hoogte door de stukken die in de commissies en in de raad behandeld worden, te bespreken. 'Het is jammer dat er geen andere politieke jongerenor ganisaties in Venray (meer) zyn' vindt Jan Loonen. 'Als we "wat wil len organiseren fietsen we vaak te gen het gebrek aan interesse bij de jeugd aan. Bovendien heb je zo een eenzijdige beeldvorming. Voor een goede politieke beeldvorming zou een organisatie van Jonge Socia listen of de JOVD in Venray welkom zijn'. In het verleden heeft de CDJA samen met de JOVD wel een en an der georganiseerd. TOEKOMST Politiek en Jongeren vormt dus a.s. vrydag het thema Geen gemak kelijke gespreksstof meent Jan Loo nen maar zeker de moeite waard. Ondanks de matige politieke inte resse van jongeren ziet hy toch wel toekomst in een organisatie als het CDJA. 'De huidige club is er goed mee bezig en er zit groei in. We zul len wel geen grote vereniging wor den maar het is een vereniging die goed draait en ook nog wat bereikt heeft'. Teveel alkohol Een 35-jarige autobestuurder uit Venray werd op de Henseniusstraat aangehouden voor zyn verkeersge drag. Dat werd veroorzaakt, zo we zen de blaastesten uit, door teveel alkoholgebruik. Dat leverde hem een rijverbod van 9 uur op en de aanzegging van een proces-verbaal. Conform de voorschriften werd zyn rijbewijs ingevorderd. 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1992 | | pagina 15