PEEL EN MAAS Raad akkoord met voorstel over huursuppletie m.b.t De Sprank j Jubilerende fanfare Holthees-Smakt fganiseert Peeltoumooi Venrayse piloot voltooide F16-opleiding COI\P/ilMT 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN 225,- Adugena PEEL EN MAAS liderdjarige Fincent van Instituut ;SIGM*J SIGMA: LSIGMA; VERF& WAND de beste in verf...de beste in behang Paterslaan 7, Venray. Telefoon 04780-82810 Alleen verkrijgbaar bij uw Dugena vakzaak /F* ïfleesiergoudsmid Juwelier Hame Prencken Schilderwerk kost geld, dus doe 't goed. Ons advies: Ides een professionele verf, die ook door de vakschilder wordt gebruikt. Die zeer goede merken zijn ook bij VerfA-Wand te koop. Ze kosten wat in aanschaf, maar u hebt er jaren langer geen omkijken naar. DONDERDAG 4 JUNI 1992 Nr. 23 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Wat past het beste bij mijn huis? Oliespoor op Veulenseweg Een slang van de hoge druk- vloeistofleiding van een landbouw machine was door onverklaarbare oorzaak los geraakt. De vloeistof, die op het wegdek terecht kwam, maakte het wegdek spiegelglad. De brandweer neutraliseerde de vloei stof en maakte de weg weer ver keersveilig. De klus duurde ongeveer een uur. De politie regelde ondertussen het verkeer. Vorige week dinsdag ging de Ven- rayse gemeenteraad akkoord met het voorstel van b. en w. om sport verenigingen die gebruik maken voor het zwem-, squash- en recrea tiecentrum De Sprank, een huur suppletie te verlenen. Dit voorstel houdt in dat de verenigingen, in dit geval Spio, de Triathlonvereniging Regio Venray en de Gehandicap tensportvereniging Venray voor het gebruik van De Sprank niet het vastgestelde uurtarief hoeven te be talen. Dat uurtarief, ƒ113,-, staat in geen verhouding met wat andere verenigingen moeten betalen voor bijvoorbeeld de sporthal (ƒ44,50) per uur. Tussen de gemeente en verenigingen is na overleg afgespro ken dat die verenigingen voor het gebruik van De Sprank 64,- per uur gaan betalen. Het verschil, ƒ49,- zal door de gemeente worden bij gelegd en direkt aan De Sprank worden betaald. De huursuppletie wordt alleen toegepast bij georganiseerde sport verenigingen en geldt niet voor re creatieve zwemgroepen. Het toekennen van de huursup pletie kost de gemeente jaarlijks ƒ31.262,-. De Venrayse gemeente raad had bij het besluit om tot de bouw van De Sprank over te gaan, zich al intentioneel bereid ver klaard tot het verlenen van deze suppletie. Om deze reden liet dhr L. Janssen (WD) dan ook weten akkoord te zijn met het raadsvoorstel. Zijn par tij is normaal geen voorstander van deze maatregel die door dhr. Jans sen als 'verkapte subsidie' werd om schreven. Dhr. Lemmens (fraktie V.d. Vorle) kon zich ook verenigen met de huursuppletie maar was er ook voorstander van om ook recreatieve zwemgroepen ran deze maatregel te laten profiteren. Dhr. Van Soest (CDA) was juist een andere mening toegedaan. Hij wil de een signaal voor de toekomst geven. 'Als straks andere sportak- kommodaties geprivatiseerd wor den en die particulieren gaan de huur verhogen, moeten we dan ook weer een huursuppletie toepassen?' Wethouder Driessen nam dit sig naal gaarne over. Volgens hem mogen de tarieven niet onaanvaard baar hoog gaan stijgen. 'Wij nemen deze opmerking dan ook serieus'. elke week nieuws Toen een bewoner van de flat aan de Kiosk thuiskwam zag hy dat een man in een auto aan het rommelen was. Die koos, toen hij ontdekt was, het hazenpad. In de haast liet hij nog drie cassettebandjes, die hij uit de auto had ontvreemd, vallen. De gewaarschuwde politie kon de man niet meer aantreffen maar heeft wel een goed signalement De dader had de geluidsboxen in de auto reeds losgekoppeld. De auto was met geweld opengebroken. IN HET MIDDELPUNT VAN HET TIJDSBEELD DUGENA klassieke vorm- horloges. Heren horloge, edelstalen kast en band, mineraal glas, tot 30 meter water dicht. Tevens leverbaar in bico- lour en goldplating. Vanaf Vaak ziel u bij u in uw omgeving een smaakvol kleurenkombinatie van buitenverf. Toch betekent dit niet automatisch, dat dezelfde kleuren het op üw huis ook goed doen. COR PAINT helpt u beter bij uw strikt persoonlijke kleurkeuze. programma Vrijdagavond is de receptie vanaf 19.00 uur, gevolgd door een muzika le avond. Zaterdag 13 juni zal tus sen 14.00 en 22.00 uur het drum band-concours met 15 korpsen plaatsvinden. Zondag 14 juni is het HaFh-Peeltoumooi met 12 korpsen. Vrijdag 19 juni is er een groot exa- mentreffen met het orkest Avanti, tussen 20.00 en 01.00 uur. Zaterdag 20 juni is er 's middags een kinder programma om 17.30 uur gevolgd door het HaFa-Peeltoumooi. Om 21.00 uur is er een dansavond met Die Original Eugene Musikanten. Op zondag 21 juni wordt het HaFh- Peeltoumooi afgesloten tussen 13.30 en 21.30 uur. 75-jarig bestaan n dit Peeltoumooi loopt als lad het 75-jarig bestaan van re die in 1917 is opgericht e musicerende leden van tuur kent het O.L.V. Gilde viertal ereleden waarvan Mi E. Asselberghs en W. Nadat hy in oktober 1991 de voor vliegers in opleiding zo fel begeerde Wing kreeg uitgereikt, is het nu dan eindelyk zo ver dat de 23-jarige Marco Raaymakers uit de Hoender- straat zich echt 'F-16 piloot' mag noemen. Net terug van zyn oplei ding in de Verenigde Staten zal Mar co worden ingezet in het squadron van de luchtbasis in Twente. By de uitreiking van de oplei dingspapieren waren vader en moe der Raaymakers zelfs overgekomen naar de States. In Tucson, in de staat Arizona, vindt nl. de opleiding voor de vliegers van de F-16 plaats. opleiding Marco Raaymakers wilde na de opleiding op het Boschveldcollege (atheneum) het liefst naar de KMA (Koninklijke Militaire Academie). Dat ging echter niet door. Omdat hy geen problemen met studie had, volgde hy anderhalf jaar een oplei ding by de TH in Delft. In die stu dietijd meldde hy zich als KW-er (Kort Verband Vrijwilliger) by de Luchtmacht Hiervoor moest hij nogal wat keuringen en testen doorstaan, voor dat in april 1989 het bericht kwam dat hy was aange nomen. Marco kon op de vliegbasis Woensdrecht beginnen met de opleiding. Direkt gaan vliegen was er nog niet by. Het eerste half jaar kreeg hy net als alle militeiren een gede gen militaire opleiding. In oktober 1989 kon pas begonnen worden met de opleiding voor piloot Dat duurde tot september 1990. Iben was Nederland echter te klein om de opleiding af te ronden en werd hij overgeplaatst naar Amerika. Daar werd het pas echt zwaar, want er worden geen risiko's genomen. Alleen de besten, die alle testen hebben doorstaan, krjjgen de ver volgopleidingen. Die worden dan af gerond met een examen. Dat houdt naast theorie ook prak tijk in; vliegen in de F-16 gevolgd door het ontvangen van de Wing, hét teken dat men piloot is. Het laatste halfjaar heeft Marco Raay makers zyn kennis van de F-16 verder verbeterd in het opleidings kamp in Arizona. Waarom de oplei dingen niet in ons land plaats vinden maar in Amerika heeft alles en alleen met de kosten te maken. Daarby komt dat het daar meer mooi vliegweer is dan in ons land en dat daar boven land minder vliegverkeer is dan boven ons land. Ook zyn de gebieden dunner be volkt. Nu Marco klaar is wordt hy in Nederland gestationeerd. Marco sprak zyn voorkeur uit om in Volkel te worden gestationeerd maar daaraan werd geen gevolg ge geven; het werd vliegbasis Twente. storin gvrij Natuurlijk vroegen wy of hy tij dens zyn opleidingen geen schok kende ervaringen had opgedaan. De opleiding blykt storingsvrij te zyn verlopen. 'Natuurlijk wordt er veel getraind in wat te doen als de motor uitvalt, want een F-16 heeft maar één motor. Maar dat uitprobe ren, dat gaat te ver'. Het enige red middel is de schietstoel maar die heeft Marco nimmer hoeven te proberen. De F-16, al beweren anderen het tegendeel, is volgens hem een be trouwbaar toestel en tot op heden zyn alle ongelukken met die straal jagers te wijten geweest aan het menselijk falen van de piloot. Marco heeft nu voor 8 jaar bijgete kend. De toekomst zal leren of hy ooit ingezet zal moeten worden, om datgene te doen waar voor hy is op geleid. Hy is echter nuchter genoeg OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST üapparaat zorgde voor overlast politie kwamen vanuit het i klachten binnen van ge- f rlast veroorzaakt door een toraat wat aan de Beemdweg chrik moest aaiyagen. De if opdracht het apparaat uit den. Het bleef by een waar- i reek woensdag was het ïe lokatie Noordsingel van •nt van Gogh Instituut. Ie mevr. Agnes Jordens, oordsingel beter bekend Jordens, haar 100e ver- Ögenlijk is haar veijaar- o mei maar omdat die dag ''vaartsdag viel, werden de teil een dag vervroegd. Jordens werd 100 jaar ge loren in de gemeente Her- Aerdt In 1938 kwam ze P'eging op Sint Anna te- ssen 1953 en 1955 woonde k. in het kader van de ge- e8ing, in Boxmeer maar leerde ze weer terug naar eigen route Tydens de opleiding op de vlieg basis Woensdrecht konden de vlie gers zelf hun vliegroute bepalen. Het is ooit voorgekomen dat Marco naar zyn moeder een telefoontje pleegde, 'mam morgen om 11.23 uur vlieg ik boven Venray en over ons huis aan de Hoenderstraat'. Dat moeder die dag heeft gekeken spreekt voor zich want ook zij is, met haar man en verdere familie, trots op zoon Marco. interesse Op de vraag waar de vlieginteres- se eigenlyk vandaan is gekomen blykt dat tydens een open dag op vliegveld De Peel de basis is gelegd om piloot te worden. Hy was toen 11 jaar en fietste met zyn crossfiets naar de vliegbasis. Het duurde toen nog enkele jaren voordat hij weer vliegkriebels kreeg. Als 15-jarige ging hij zweefvliegen by de zweef- vliegclub in Asperden bij Goch. De kosten van dat zweefvliegen ver diende hy door een krantenwyk te bezorgen. Daarvan heeft hy ook nooit spyt gehad. Vol enthousiasme vertelt Marco over voorvallen uit zyn opleiding, maar vooral dat hij met zijn beide benen op de grond zal blyven staan. 'De minste onoplettendheid kan fa taal zyn'. ,d met het 75-jarig be- jseert de fanfare O.L.V. jees-Smakt het 26e Peel- Hieraan zullen tydens ;einden, t.w. 12, 13 en 14 i, 20 en 21 juni, 28 korp- 15 drumbands deelnemen, weekeinden volop muziek het sportpark De Halt te gwaar ruim 2000 muzikan- i6n musiceren. Dat is meer het totale inwonersaantal thees en Smakt samen. peeltournooi teltoumooi is ontstaan via r Rongen' uit America, die geleden het initiatief nam arljjks terugkerende muzi- chtmeting te houden waar ring van de onderlinge ver nieling tussen de korpsen in gmeenten voorop stond, het Peelgebied wordt be de totale, oorspronkelijke, t Peelgebied behorende wereenkomstig de geografi- iart uiT 1696. Slechts by (zondering worden muziek- i van buiten dit gebied tot nooi toegelaten. kloten verenigingen enteel zyn by de Stichting tiekverenigingen aangeslo- rvan 27 uit het Limburgse- lt het Brabantse Peelgebied. nemende muziekverenigin- het Peeltoumooi worden eenhoofdige jury beoor- n gekwalificeerd. Voor dit dat de heer J. de Laat uit ior de drumbands op zater- ini, en voor de korpsen de n Adams uit Thom. oordeling geschiedt niet op maar op een uitgebreid ju in, hetgeen na afloop onder wordt overhandigd aan de ng Het is beslist geen maar moet meer gezien als een momentopname, de vereniging kan on- len, op weg naar concerten ilname aan een Bondscon- principe wordt het toer- sselend in Brabant i g gehouden. Brabant oq tot nu toe llx en Limburg toernooi. muzikale vriendschap ale vriendschap en onder- amhorigheid is het motto Peeltoumooi 1992, temeer voor het eerst in de 26 jaar it dat het Peeltoumooi iorganiseerd door één fan- itaande uit leden van twee uit het Peelgebied nl. Holt- nneente Vierlingsbeek) en jemeente Venray). Een uni- inen de Stichting Peel- Smits de oudste zyn. Zy zyn vanaf de oprichting lid. De twee andere ereleden zijn de heren Fr. Lensen en H. Koop mans. Het korps bestaat momenteel uit 54 leden en staat onder leiding van dirigent Frank Heere uit Cuyk. Daarnaast heeft het korps nog een aantal aspirant-leden die in oplei ding zyn. De wekelijkse repetitie vindt plaats op donderdagavond in het Pelgrimshuis te Smakt. vrijdag 12 juni receptie Vrydag 12 juni om 19.00 uur be ginnen de festiviteiten met een re ceptie i.v.m. het 75-jarig bestaan. Deze wordt opgeluisterd door de harmonie uit Lottum en is bedoeld voor alle oud-leden, inwoners van Holthees/Smakt, genodigden, vrienden van de fanfare en alle ove rige belangsteUenden die de fanfare O.L.V. gilde een warm hart toe dragen. instrumenten aktie De fanfare uit Holthees-Smakt wil zich tijdens haar jubileum inzetten voor een instrumentenaktie van Pi us Agyemang. Deze Ghanese broe der is op zoek naar instrumenten om zo in zyn vaderland een fanfare op te kunnen richten. Daarom zyn alle deelnemende korpsen aange schreven met de vraag of zy instru menten, die ze kunnen missen, willen afdragen aan dit goede doel. Het bestuur van de fanfare zal er voor zorgen dat deze instrumenten op de juiste plaats terecht komen. De jubilerende fanfare pre senteerde afgelopen zondag, tij dens de Kennedymars, het jubüeumvignet, dat een jaar lang bij alle aktiviteiten van Fanfare O.L.V. Gilde Holthees- Smakt herkenbaar zal zijn. Voorzitter Geert Mulders bood dit bord aan de fanfare aan, toen deze bij het Pelgrimshuis zaten te spelen voor de voorbij trekkende wandelaars. om de realiteit niet uit het oog te verliezen, want vrede is er nog steeds niet in Europa. Een voorspel ling is echter niet te maken of de Nederlandse regering een beroep zal moeten doen op inzet van een squadron F-16's. Als dat zou gebeu ren - wat Marco niet hoopt - dan zyn hij en zyn collega's daarvoor klaar. Na die 8 jaar kan Marco bekijken of het kontrakt verlengd wordt of dat hy de overstap naar de burger luchtvaart zal maken. Moeke Jordens stamt t(jd. Zy regelde op haar n Za'ien en sprak de bewo- De bynaam Moeke is dus- ieburgerd geraakt dat haar FJaam bij de meeste me- niet een verminderd gehoor tosv'ermogen kan Moeke l0g veel zaken zelfstandig f! altjjd gaat ze op eigen haar slaapkamer, twee HNet> hoog. Ook het perso- "tor niets wys maken. was zeer vereerd ïukwens van de koningin honderdste verjaardag, let de bloemen die zy i öneester mevr. Hoppen- kreeg, zy kwam de eeu- kK n namens het toestuur.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 11