industrie afwezig op eerste Buck-inspraakavond morgana Venrayse winkeliers lieten bij spraakavond hun kansen liggen liu Venray niet ontkomen aan ningbouw in Vlakwatergebied? Grote internationale deelname aan judotoernooi as ge tja? Wethouder had een slecht geheugen... Venray stort 10.000,- in rampenfonds 'VW dé organisatie om Venray te promoten' Raadsbesluit of b. en w.- beslissing PEEL EN MAAS Speciaal loket voor inkomende militairen 4r^EN EN MAAS Donderdag 14 mei - Pagina 5 erste Buck-inspraakavond, iemeenie Venray organiseer- 'betrekking tot het rapport leente Venray in sociaal en ijk-economisch perspectief, •saus teleurstellend verlo- avond, die speciaal was erd voor de Industriële n voor instanties in de ge- Iszorg en het onderwys, de leden van de Industrië le grote afwezigen. Slechts ^el bedrijf, dat hierbij aan was vertegenwoordigd, ongeveer 30 aanwezige per waren er feitelijk slechts 19 tegenwoordige!' van de uitge- le doelgroepen. het resultaat van de avond ir. Dick Houwaert, die door de nte als discussieleider is in- id, ook niet erg positief. 'Ik de andere avonden meer Het was minder dan ver- 'Hij voegde er wel aan toe dat wat die avond wel inge bracht was, kwalitatief wel aan de verwachting voldeed. Reden voor afwezigheid van de le den van de Industriële Club is een vergadering van deze Club waarbij burgemeester Waals en wethouder Kersten komen praten over de revi talisering van het industrieterrein Smakterheide. In een brief aan de gemeente had de Industriële Club laten weten dat men bij deze bijeen komst ook over Buck wilde praten. Deze brief kwam pas ter elfder ure in bezit van het gemeente bestuur. Burgemeester Waals was zeer verbolgen hierover en liet we ten dat tydens die bijeenkomst al leen over Smakterheide gepraat zou worden en niet over het Buck- rapport. 'Dat staat dan niet op de agenda. We hebben deze avonden speciaal hiervoor georganiseerd'. INDUSTRIE Voor de Venrayse industrie is met name de toekomst van de industrie- Venrayse belangengroepen, liging van Zelfstandige On- Het Winkelcentrum de Horeca waren maan- id uitgenodigd om - zoals Dick Houwaart zei - het b. en w. de weg te wy zen iet jaar 2015. Volgens het jport zal een beleid moeten litgestippeld om in dat jaar leente 40.000 inwoners te werken, wonen en re- i. Tfevens zal veel moeten ge- Ven ray in de toekomst kunnen laten groeien tot de belangrijkste gemeen- Limburg. Bij herhaling stel- Houwaart, dat de Venrayse rnden hierby een belang- il dienen te spelen en dat hun kant initiatieven moe ien. 'Het jaar 2000 ligt nog \Tk jaar van ons af waar- hjj. En met een herhaald 'aar vinden en ver- omdat er veel meer kan in probeerde hy de aanwezi- meedenken over de toe- aan te sporen. de Venrayse zakenlieden, groten getale naar deze in- rond waren gekomen. Be zitten. Van de ruim aanwezigen maakten er (jjis tien gebruik van de micro- vragen over het Buck-rap- stellen of hun kritiek te ment' spuien op de huidige gang van za ken. We konden ons niet aan de in druk onttrekken, dat over het algemeen de eigen winkeldrempel en 'wat gaat het allemaal kosten' voor velen belangrijker was dan de in het Buck-rapport uitgestippelde toekomstvisie. De vraag vanuit de zaal 'Is alles realiseerbaar en maakt men ons niet te veel wijs' met de opmerking 'Wy willen wel, maar is alles reali seerbaar', werd duidelijk toegelicht door wethouder J. Truijen. 'Het Buck-rapport is een richtingwijzer naar de toekomst de richting moe ten we met z'n allen vaststeUen. De financiële paragraaf kan pas wor den gemaakt wanneer we weten wat we met z'n allen wülen. We moeten met elkaar zoeken naar wat voor Venray goed is'. 'We praten over de richting, waarna de konkre- te projekten volgen. De kern van deze inspraakavond is: hoe moet het college de opvattingen van het Buck-rapport invullen', voegde Dick Houwaart er aan toe. Het antwoord op zyn duidelyke vraag: 'Wülen juüie, ja of nee', kwam er deze avond beshst niet uit. Het leek er op, dat de enige weg naar de toekomst van Venray ge mankeerd zou moeten worden met meer parkeerplaatsen. Daarmee zou de Venrayse middenstand wèl varen. zelf 'rustend ondernemer, ert op een kans' noemende W. ils, kreeg maandagavond ty- ie inspraakavond over het apport van voorzitter Dick (Ban te horen: 'Sla toe', louder J. Driessen had even J op een vraag van de heer J. hoofdbestuursUd van geantwoord, dat in het Vla- ruim baan wordt ge- oor particuliere initiatieven, ensvatbaar zyn. Zyn coUega *en ging nog iets verder met lededeling, dat aan woning- n het recreatiegebied Vlak- liet te ontkomen zal zyn, wü voorzieningen treffen ter van de recreatieve heer Van Haren wilde graag het college horen hoe het de aanleg van ideële voorzie- zoals een speeltuin of een ■edukatiefprqjekt in het re- igebied Vlakwater commer- in te vullen. 'De gemeente m keuze maken, ook al zul- en het er niet mee eens zyn', »rdde wethouder Kersten. Hy gierde er aan, dat al twintig ^1) gepraat over en vyftien jaar i 91 zyn gemaakt voor het Vla- ISI rgebied. Volgens hem is intus- iduidelyk dat realiseren van flnen alleen haalbaar is in 'natie niet andere zaken, wil let wegzakken in het moeras y] ssiviteit. dat gedacht wordt aan een die ook geld oplevert 'Er 'n het gebied prachtige nvels, die geld kunnen ople- Ze' *Hj. daarmee herinne- 9nn het plan van projekt- Jfclingsbureau HEVO. Zoals lanceerde Hevo ten t(jde erste opzet voor een nieuw i een commercieel plan J Vlakwatergebied. Dat voor- Ie bouw van (tweede) wonin- ingalows en eventueel een tel. Maar de inwoners van waren hiermee niet geluk- «uurgebied mocht niet aan kuercie worden opgeofferd. gC* Kersten zo duide- 'rak over de prachtige bouw- 111 het gebied en wethouder a ook zei te voelen voor een ®unerciële aanpak ter ver- h3? i(*e®le voorzienin- behoeve van de recreatie, 'dersteld worden, dat wo ia Vlakwater weer ak- ret. Deze veronderstelling J ersterkt door de medede- wethouder Driessen maan dagavond: Er ügt nu een konkreet initiatief, waarover in het coUege wordt nagedacht WETH. KERSTEN VERZWAKT UITSPRAAK Een inwoonster van Veltum, he vig geschrokken door een krante artikel waarin vermeld stónd, dat - volgens wethouder Kersten - het Vlakwaterplan niet zonder woning bouw kan, vroeg dinsdagavond ty- dens de derde inspraakavond wat daar van waar was. Volgens haar wordt het bosgebied geleideUjk aan door de gemeente vernield. 'Het is daar een troep en een bende. Het is een schande, zo als het er bij figt'. Ook over het on derhoud van het groen iri Veltum had zy geen goed woord. Rond het winkelcentrum Venray zyn grote bomen gekapt. 'Op deze manier houdt Venray geen groen meer over'. Wethouder Kersten verzwakte in zyn antwoord hetgeen hij de avond tevoren tegen de middenstanders had gezegd. Nu noemde hij het Vlakwatergebied een waardevol ele ment. 'De raad is destijds duidelijk geweest en heeft het (Hevo)plan in de prullenbak gegooid, maar om Vlakwater van de grond te kunnen tillen is er geld nodig' zei hyIn eer ste instantie dacht hij aan b.v. een speeltuin in kombinatie met de ho reca b.v. op het terrein van hetvoor- malige zwembad. Daarnaast - zo zei hy nu - 'zou men zich kunnen af vragen of op zorgvuldig gekozen ka vels op bescheiden schaal 10 of ten hoogste 20 woningen gebouwd kunnen worden. De opbrengst daarvan zouden we dan in de aan leg van een stadspark in Vlakwater kunnen steken'. GROENONDERHOUD Wethouder J. Truijen stelde, dat zolang onbekend was wat met het gebied gaat gebeuren, het onder houd van Vlakwater op een laag pit je staat 'We gaan geen goed geld naar slecht gooien' zei hij. Hy vond het niet juist om b.v. de belastingen te verhogen omdat het belastingniveau in Venray al vry stevig is. Daarom moet naar een an dere inkomstenbron worden uitge keken. 'We zyn er nog niet uit' aldus de wethouder, die moest toe geven, dat het onderhoud in Vel- trum wel wat te rigoureus was aangepakt Volgens deskundigen moest het zo, doch naar zijn me ning had men dat gropndige onder houd beter in fasen kunnen aanpakken. terreinen van belang. Venray heeft 45 hectare industriegrond ter be schikking maar is in feite niets. De gemeente wü tot het jaar 2000 het aantal arbeidsplaatsen in Venray met 150 per jaar uitbreiden. Venray zou daarom, om op langere termijn aan de behoefte te voldoen, onge veer 60 hectare op voorraad moeten hebben. 'AUeen dan heb je de flexi- büiteit om alle mensen redelijk te kunnen bedienen', Uchtte burge meester Waals deze zienswijze toe. 'We moeten de ondernemers op maat kunnen bedienen en niet in een hoekje duwen'. ONDERWIJS Heet hangyzer is ook het middel baar technisch onderwys in Ven ray. Dhr. Houwaert had hier de indruk dat iedereen dat wel wü, maar dat het gewoonweg niet wü lukken. Wethouder Driessen omschreef het als Limburg op z'n smalst. 'Twee schoolbesturen zyn niet op een lyn te krygen vanwege de per sonele invulling in de direktie'. Dhr. H. Raedts herinnerde de wet houder er wel aan dat er door in stanties, waaronder het bestuur van de KTS, grote inspanningen zijn ge leverd om het MTO naar Venray te krygen. AMBITIEUS Dhr. E. Peeters, namens Inalfa aanwezig, noemde het plan ambi tieus en vroeg zich af hoe de voort gangsbewaking zal zyn. 'En hoe moet ik mij wijzigingen voorsteüen op de aannames die in het Buck- rapport worden gedaan. Gaat dat dan ook, net als nu, via de burgers'. Dhr. Houwaert liet weten dat de raad iedere keer op onderdelen besluiten neemt en dat er een jaar lijkse verantwoording naar de raad toegaat via de beleidsbegroting. Met mes gestoken Na een woordenwisseling, die ontaardde in een scheldparty tus sen enkele jongeren, zondagmid dag in de Raadhuisstraat, kwam het tot een handgemeen waarby een 15-jarige jongen met een mes zwaaide. Dat werd door een 14- jarige jongen niet serieus geno men. Plotseling stak de jongen de 14-jarige met het mes in zyn heup en er ontstond een 2 centimeter diepe wond. De dader rende vervol gens weg. De politie kwam ter plaat se en bracht de gewonde jongen naar het ziekenhuis waar hechtin- gen moesten worden aangebracht. De jongen deed aangifte inzake mis handeling. Later meldde de dader zich vrywillig op het politiebureau en verklaarde behoorlyk geschrok ken te zyn, toen hij hoorde wat hij had aangericht. Na verhoor en op making van proces-verbaal werd hij huiswaarts gezonden. Geit en bok op rijweg De gewaarschuwde Venrayse poH- tie kwam te laat, na een melding dat op de Castenrayseweg een geit en een bok op de ryweg liepen en gevaar voor het verkeer opleverden. Then de poUtie arriveerde bleken geit en bok al in een afgesloten wei de te zijn gedreven door de rijkspo- Utie van de groep Horst 'Good morning, how are you?' is deze week een veel gestelde vraag in een aantal Venrayse gezinnen. Aanleiding hiervoor is het bezoek van zo'n 50 leerlin gen van de Longfield Middel School uit het Engelse graaf schap Kent aan de Venrayse St Petrus Banden school. Leerlin gen uit groep 7 en 8 hekken de hele week op met hun Engelse leeftijdsgenootjes, die afgelopen maandag in Venray arriveer den. De hele week is er voor de leerliyigen een speciaal pro gramma opgezet variëreyid van een bezoek aan het Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon, een kassencomplex, een ont vangst op het Venrayse gemeen tehuis (foto) tot zwemmen, paardrijden, tennissen etc. Ook werden er onderling voetbal wedstrijden gespeeld. De St. Petrus Banden School heeft in het verleden al vaker kontakt gehad met buitenland se scholen, o.a. met een school in het Belgische Huy. Volgens di- rekteur Marius Peters waren dat altijd leuke kontakten al leen was het taalverschil een groot probleem. 'Frans is nu eenmaal niet zo gemakkelijk als Daarom werd vorig jaar uit- gelceken naar een Engelse school, om daar kontakten mee aan te gaan. Er gingen onge veer 100 brieven naar diverse Evigelse scholen. Hierop kreeg de St. Petrus Banden school vier reakties en men is toen met een aantal mensen gaan kijken wel ke van die vier scholen het meest aansloot bij de St Petrus Banden school. Dat werd dus de Longfield Middleschool, die nu voor het eerst in Venray op be zoek is. Een tegenbezoek zal vol gend jaar ongetwijfeld volgen. De Engelse kinderen gaan a.s. vrijdag weer naar huis. Tydens de Buck-inspraakavond van maandag jl. werd door mevr. M. Jansen van de Stichting Stadspark Venray gevraagd of in het Buck- rapport ook rekening wordt gehou den met de eventuele aanleg van het stadspark tussen Grote Kerk en raadhuis. Wethouder J. Truyen ant woordde, dat de raad in september jl. had besloten, dat de aanleg van een oost-westverbinding noodzake- Bjk is. AUeen is het de vraag waar tussen de Noordsingel en het cen trum de weg moet worden gesitu eerd. De heer W. Lammertink, eveneens van de Stichting Stads park, herinnerde de wethouder er aan, dat de raad nog niets heeft besloten. Volgens hem zou een ex tern bureau een onderzoek instel len naar de noodzaak van de aanleg van de zg. Noordtangent. Toen de wethouder dit bestreed met de woorden 'voor zover ik weet is het wel zo, zoals ik zei', werd zijn geheu gen opgefrist door gemeentesekre- taris A. den Bever, die stelde, dat de weergave van de heer Lammertink juist was. Afgelopen dinsdag was het feest bij Beukenrode. Als symbolische afronding van de restauratiewerkzaamheden aan het gebouw van Beukenrode werd die dag de nieuw ingerichte tuin officieel ge opend. Dat gebeurd door het plaatsen van een kronkel hazelaar door twee bewoners, gevolgd door het doorknippen van een lint door mevr. Van Helden, eveneens bewoonster van Beukenrode. De restauratie van het gebouw was weliswaar in 1989 afgrond maar het tuhigedeelte was al die tijd blijven liggen. Afgelopen maand is die helemaal opgeknapt Hierbij is vooral gedacht aa n het gebruik door bewoners: brede rechte paden zodat bewoners in een yolstoel of slechtzienden zich makkelijk in de tuin kunnen voortbe wegen, hi het midden van de tuin is een vijver met fontein gemaakt Ver der komt er nog een volière waarin een microfoon wordt aange bracht zodat het vrolijke gefluit ook binnen hoorbaar zal zijn. Ook de gemeente Venray zal een bijdrage leveren aan het comité Help Limburg over de Schok, om zo slachtoffers van de aardbeving tege moet te komen. Dat maakte burge meester Waals afgelopen maandag tijdens de commissie voor algeme ne zaken, bekend. Venray zal een bedrag van ƒ10.000,- overmaken op het gironummer van dit fonds. De Venrayse gemeenteraad zal hier over in juni haar fiat moeten geven. Dat de gemeente pas nu met deze toezegging over de brug komt heeft alles te maken met de financiële si tuatie van de gemeente. Voor deze uitgave was immers overleg nodig met de inspekteur van binnenland se zaken, dhr. Scheltinga, die namens het Ryk over Ven rays fi nanciën waakt. Deze heeft hiervoor nu zijn instemming gegeven. Een bydrage van ƒ1,- per inwoner, zoals dat ook elders gebeurt (voor Venray een bedrag van ruim ƒ34.000,-) werd teveel gevonden. 'De VW is zeer geschikt om de promotie van Venray mede ter hand te kunnen nemen'. Dat liet mevr. Nijdam, direkteur van de VW, vorige week weten tydens de eerste Buck-inspraakavond. Zy vroeg aan het coUege of er over ge dacht is om de promotionele taken van Venray te delegeren naar de VW, met daar het benodigde bud get aan toegevoegd. Mevr. Nijdam was verder van me ning dat toerisme en recreatie een ekonomische aktiviteit is. Zij zag de VW dan ook graag in de portefeuil le van ekonomische zaken gerang schikt, zodat er meer financiële armslag kon komen. Burgemeester Waals liet echter weten dat de VW vooralsnog in de portefeuüle jeugd, sport en recrea tie bleef zitten. 'Een tussentydse wijziging is niet noodzakelijk'. Vandalisme Van een bouwterrein in Land- weert werden afrasteringen vernield. Een 80-jarige bewoner van de Langstraat moest aangifte doen van vernieling en diefstal van een 30-tal planten uit zijn voortuin. Met een baksteen was een ruit van een woning aan de Vivaldi- straat kapot gegooid. De bewoners kregen de schrik van hun leven. De 'held' was in geen velden of wegen meer te bekennen toen de poUtie ter plekke verscheen. Van twee voor het poUtiebureau geparkeerde vrachtauto's was het dekzeü kapot gesneden. Gedacht werd aan diefstal van goederen, maar die bleken onaangeroerd te z(jn. stuk voor stuk plaatjes van slaapkamers slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144. Boxmeer, 08855 - 71488 Het komend weekend zal het in sporthal De Wetteling weer een enorme drukte zyn in verband met het 18e Internationale Judotoer nooi, dat wordt georganiseerd door de Venrayse judovereniging. Maar liefst 1000 judoka's uit 15 verschü- lende landen zyn zaterdag en zon dag te gast in Venray. Voor de organisatie is het weer een hele klus geweest om aües in goede ba nen te lyden. Zo'n 600 van de deel nemers komen uit het buitenland en verblijven hier vanaf vrijdag, zo dat er gezorgd moet worden voor onderkomen, eten, enz. Wat betreft het niveau van de ju doka's kan gezegd worden dat het erg hoog is. Zo zijn verschülende landen met hun beste judoka's aan wezig. de Zwitsers met alle kampi oenen in de juniorklasse en de Zweden en Noren met hun natio naal kampioenen in junior- en se tt iorkategorie. Ook uit Rusland zijn weer twee sterke clubteams aanwe zig, een damesafvaardiging uit Minsk en een herenploeg uit het Mevr. Bloemen, zelfstandige on derneemster, verwoordde maan dagavond het ongenoegen van de Venrayse neringdoenden over raadsbesluiten, die genomen wor den, terwyl de zelfstandige onder nemers duidelijk hun andere gedachten hadden kenbaar ge maakt. 'Kontakten met het college hebben geen resultaat', merkte zij op. Als voorbeeld haalde zij o. m. aan, dat 'de gemeenteraad heeft besloten de kermis op vrijdag te openen, terwyl de zelfstandige on dernemers hiertegen hun bezwa ren hadden geuit'. Burgemeester Waals zei: 'Dat kennisbesluit heb ik genomen en het college van b. en w. is my daarin gevolgd'. Hij gaf als na dere toelichting, dat by de verpach ting van de kermisattrakties (in januari) de mogelijkheid bestond twee zeer bijzondere attrakties naar Venray te halen. Als voorwaarde stelden de exploitanten, dat dan de kermis op vrydag zou moeten wor den geopend. 'In het belang van de kermis en gezien de grote uitstra ling van dit gebeuren, heeft het col lege tot openstelling op vrijdag besloten', aldus de burgemeester. Wethouder J. Driessen voegde daar aan toe. dat de vervroegde openstel ling als experiment voor één jaar geldt. 'Het spreekt vanzelf, dat na de komende kermis nader overleg volgt'. voormaüge Leningrad. Onder deze Russische deelname o.a. Tagir Ab- dulaev de Russisch kampioen -86 kg en ook uitkomt voor zyn land in Barcelona. By de dames uit Minsk onder meer Inna Torpeeva, tweevoudig kampioen van Rusland en Veronic Koslovskaya, wereldkampioene by de de studenten +72 kg. Uit Zweden zoals gezegd alle kam pioenen in de juniorklasse maar ook met senioren Use Wuystels en| Eva Wikström, beide deel-' neemsters op het laatste EK in Parys. Van de Nederlandse deelnemers gaat de belangsteüing natuurlijk uit naar Ben Spijkers en Anthonie Wurth (Europees kampioen '91), beiden zyn al zeker van een ticket Barcelona en zuüen hier in Venray voor het laatst aktief te bewonderen zyn voor de Spelen in Spanje. Ook onze Venrayse topjudoka Pe ter den Hoedt is aanwezig en zal ze ker voor eigen publiek goed voor de dag wülen komen. Kortom een fantastisch deelne mersveld zodat van mooie topsport valt te genieten dit weekend. Voor aüe sportliefhebbers een unieke gelegenheid om de judo- sport op hoog niveau te komen be- kyken. Op zaterdag zyn de jeugdwedstrijden t/m 15 jaar en op zondag de seniorwedstrijden. Op beide dagen is de aanvang 09.30 uur. elke week nieuws By de tweede Buck-inspraak avond werd het college venveten nog te weinig te doen aan de wer ving van Nederlandse militairen in Duitsland, die straks naar de Peel- basis zullen worden overgeplaatst Andere in de omgeving van de ba sis gelegen gemeenten zouden met aktieve werving bezig zyn. Burgemeester Waals weerlegde dit verwijt met de mededeling, dat Wen ray een vast loket heeft, waar de müitairen alle inlichtingen kun nen krijgen'. Nadere informatie leerde ons, dat momenteel een ambtenaar gedeelteüjk deze taak waarneemt. Het door de burge meester bedoelde vaste loket wordt in juli a.s. operationeel.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5