coewe» a_i_& PEEL EN MAAS •oto Ge HrdesiGU nhaalaktie achterstallig onderhoud wegen gaat laatste fase in Rolstoeldansers suksesvol Nieuwe frequenties adiozenders op kabel .Jk 'Het gaat de goede richting in met De Sprank' Sint Joris terug in een herbouwde kapel OMyb-azuc&edvcp Win een moederdagontbijt met het Winkelcentrum Venray PEEL EN MAAS juis bekend is hebben in Ven ray foot afgelopen twee jaar veel werk- niheden plaatsgevonden om de jayse wegen weer op een 'gang- r' neil te brengen. Door de bezui den in de tachtiger jaren was Iviir. achterstallig onderhoud zover Epen dat er, volgens een rap- t van de Grontmy, by na 22,5 joen gulden nodig zou zijn om onderhoud weg te werken, i verband met de artikel 12 sta- van de gemeente Venray heeft Ryk aan Venray hiervoor een [rage geleverd van 19 miljoen den, en daarby geëist dat de ge- ente zelf 1 miljoen zou bydra- L Het tekort, bijna 2,5 miljoen den, zou de gemeente zelf by de roering moeten bezuinigen door werkelijke kosten lager te laten srateévallen dan de geraamde 22,5 mil- D gulden. et door het Ryk beschikbaar telde bedrag is verspreid over de jn 1990, 1991 en 1992 vrygeko- n. De gemeente Venray gaat der- re dit jaar de laatste fase in van werkzaamheden. WEGGEWERKT 1990 en 1992 zyn aan respek- «lyk 7 en 40 wegen achterstallig lerhoud gepleegd. De geraamde ten voor die 47 wegen be- egen ƒ15.366.500,- terwyl de kelyke kosten op 'slechts' .126.218,- lagen. Een positief ver- il dus van ƒ2.240.282.-, waarmee in de laatste fase nog maar 1- bezuinigd hoeft te 1992 Iet programma voor 1992 is glo- 1 op te delen in drie deelpro- 's. Een deel daarvan vormt al wegen waarvan er 12 in dorpen liggen (o.a. de Pas, Ys- jteynseweg, Lollebeekweg, Spra- dweg Ysselsteynseweg) en 8 in Venray centrum (o.a. Hoender- straat, St Jozefweg/Langweg, en de Weg in den Berg/Kulutweg). Voor dit deel is een bedrag van ƒ5.032.950,- geraamd. Een tweede deel van het inhaalprogramma vormen de we gen rondom de toekomstige Rijks weg 73. Deze wegen die voor dit jaar op het programma staan zullen echter pas hersteld worden als de Rijksweg 73 gereed is. Dit om kapi taalsvernietiging te voorkomen. Voor dit gedeelte worden de kosten geraamd op ƒ1.189.000,-. Het derde deel van het program ma is de Oranjebuurt De gemeente wil in deze buurt echter eerst gaan onderzoeken of de bewoners een 30-km zone wenselyk achten. Om dat dit onderzoek nog van start moet gaan wordt verwacht dat her stel van de wegen pas in de tweede helft van 1993 gestart kan worden. De kosten van dit gedeelte liggen op ƒ884.900. De totale kosten voor het inhalen van het achterstallig onderhoud van wegen is voor 1992 dus ge raamd op ƒ7.106.850,-. Uit het bud get van 1992/1992 is nog ƒ873.782,- beschikbaar terwijl de gemeente ook nog ƒ47.500,- van de provincie ontvangt voor werkzaamheden aan een gedeelte van de Heidseweg. dat nog eigendom is van de provincie. De gemeente Venray heeft nog ƒ6.000.000,- beschikbaar om het achterstallig onderhoud weg te wer ken. wat dus leidt tot de taakstel ling om ƒ185.568,- te bezuinigen. REGULIER ONDERHOUD Behalve het achterstallig onder houd dat de gemeente aan Venrayse wegen pleegt, wordt er ook nog jaar lijks regulier onderhoud gepleegd. Dit jaar is daarvoor een bedrag van ruim 3,9 miljoen gulden beschik baar. Onder het regulier onderhoud valt o.a. asfaltverharding, elemen- lp 28 en 29 april zal de eerste fa- in,b.t. de renovatie van het radio tvangstation van kabeltelevisie iray worden uitgevoerd. De reno- le omvat een drastische wijzi- n de te onvangen radio- ïders welke door alle abonnees nnen worden ontvangen. m )e nieuwe indeling van het radio f Ikket zal èf als volgt uit gaan zien ïgramma Freq. (MHz) jdio 1 90,6 Rtóio II 90,1 lio III 89,4 Ho 1III 88,9 Ho V 104,4 loep Limburg 92,9 iroep Brabant 94,9 ale Omroep Venray 102,6 70ö|gië BRT I giè BRT II MI [ië BRT III jjlë Studio Brussel Jiê Radio 21 iê RTBF 3 il Island I IR II IR III IRIIII FIII lemburg L Luxemburg 91,6 92,1 94,0 93.4 97.5 96,4 99,4 99,9 100,6 101,9 105,9 95,4 Satellietzenders Sky Radio Radio 10 Gold Concert Radio CNN Radio News BBC World Service Power FM RTL4 Radio Hit Radio Holland FM Diversen BEBS 106,9 103,1 103,9 99,0 101,4 105,0 105,4 107.4 106.5 96,0 De nieuwe radio satellietzenders: CNN Radio News, BBC World Servi ce, Power FM, RTL4 Radio, Hit Ra dio, Holland FM zullen om reden van materiaalvoorziening pas begin juni worden geïnstalleerd. In de afgelopen tyd ontvingen wy vele verzoeken voor doorgifte van nieuwe, vaak voor de jeugd populai re zenders. Met deze nieuwe samen stelling van het radiopakket hopen wy aan deze verzoeken tegemoet te komen. De nieuwe kanalenkaarten met een totaaloverzicht van alle radio- en tv-programma's welke via het Venrayse kabelnet kunnen worden ontvangen kunnen vanaf 29 april gratis worden afgehaald bij ons kantoor, Merseloseweg 63. Geopend op dinsdag t/m vrijdag van 13.30- 15.30 uur. Herenmotorjack normaal 498,- deze week 398,- Herenjack normaal 550,- deze week 450,- Herenjack normaal 598,- deze week 498,- Damesmotorjack normaal 398,- deze week 349,- Damesdriekwartjas normaal 495,- deze week 399,- Damesdrlekwartjas normaal 550,- deze week 450,- Leren rokken 99,- Damesblouses v.a. 119,- Dames T-shirts 89,- Damestopjes 89,- CASTELIINRF.FRF.NS lederwaren tenverharding en overige uitgaven ten behoeve van wegen. Voor wegen met asfaltverharding is dit jaar ƒ2.146.300.-beschikbaar. Daarmee zullen herstelwerkzaam heden aan de Beekweg, aan de Van Broekhuizenstraat, de Eykenhof- weg en de Middelijkseweg worden gerealiseerd. Verder worden er her en der voegvullingen aangebracht en grasbetonstenen langs wegen gelegd. Voor wegen met een elementver harding is een bedrag van ƒ300.000,- beschikbaar waarmee herstelwerkzaamheden in de Door manstraat, de Tedderstraat, de Ei- senhowerstraat en de Kruitweg worden verricht In de St Lucia-, Ambrosius- en Barba rast raat zal bestaand bestratingsmateriaal her gebruikt gaan worden. Verder zal het fietspad en trottoir van de Leun- seweg gerekonstrueerd worden en zijn er nog diverse werkzaamheden in Brukske. Onder de overige werkzaamhe den aan wegen valt een breed scala aan werkzaamheden en verkeers maatregelen zoals de invoering van 30-km zones, onderhoud van ber men, aanbrengen van beplanting langs wegen, verkeerstellingen en andere zaken, die met de aankle ding van een weg te maken hebben. Hiervoor staan voor 1992 ruim 30 werkzaamheden op de rol voor een totaalbedrag van' ƒ1.540.700,-. COMMISSIE De commissie voor openbare wer ken heeft in haar extra vergadering van afgelopen week zich positief uitgelaten over deze aanpak van de Venrayse wegen. Wel waren er wat vragen rondom de Beekweg, die nu in het onder- houdsprogramma vooruit gescho ven was. Wethouder Truyen liet weten dat de gemeente had ge- konstateerd dat de toestand van de ze weg steeds verder verslechtert. Er zal onderzoek naar de kwaliteit van de Beekweg worden gedaan, waarna bekeken zal worden welke maatregelen noodzakelyk zyn. OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 2130 uur zondag 14.00 - 2130 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST DONDERDAG 30 APRIL 1992 Nr. 18 HONDERDENDERTIENDE JAARGANC Jeugdige kunstenaars, of kunste makers, tussen 2 en 12 jaar kun nen voor moederdag een gratis ontbyt voor hun moeder winnen. Het Winkelcentrum Venray organi seert een wedstryd waarby de jeugd kunstwerken kan vervaardi gen. Dat kunnen opsteUen, teke ningen, werkstukken of andere fraaie kunstuitingen zyn. Uit de in zendingen worden maar liefst 100 prijswinnaars getrokken die op moederdag, 10 mei a.s., him moe der op deze verrassing kunnen trakteren. Kunstwerkjes kunnen tot en met vrijdag 8 mei ingeleverd worden by de infobalie van de Tbrro aan De Bleek of by Sigarenmagazijn Jan sen aan de Grote Markt. Doe dus mee en verwen moeder gratis op moederdag... Vandalen aan het werk Er werd aangifte gedaan van moedwillige vernielingen aan twee geparkeerde personenauto's van in woners. De auto's stonden gepar keerd onder de flats aan de Gouden Leeuw. Er waren diepe krassen in het lakwerk aangebracht. Voor één autobezitter was het niet de eerste keer. Hy wordt regelmatig gekon- fronteerd met vernielingen aan zyn geparkeerde auto. VENRAY - HOFSTRAAT 5 - TEL. 04780-82828 'Nu, op dit moment gaat het, ook door zeer hard werk en inzet van al le medewerkers, de goede kant op met De Sprank'. Dat laat dhr. Ernst Ploum, mananger van De Sprank desgevraagd weten. Onze vraag kwam naar aanleiding van een arti kel in januari, waarin dhr. Ploum zich uitliet over de tegenvallende belangstelling voor het nieuwe zwem- en recreatiecentrum in Ven ray. Venray accepteert De Sprank moeilijker dan verwacht' liet hy toen weten. Hy sprak toen wel de verwachting uit dat de interesse van de recreatieve zwemmer in de loop van het jaar wel zou toenemen. 'Ik heb na de eerste maanden myn eigen verwachtingen behoor lijk moeten bystellen. Die waren duidelyk te hoog. Nu blyft het aan tal recreatieve zwemmers steeds stygen en zitten we op een bezoe kersaantal zoals ik me die had voor- Vooral de doelgroepaktiviteiten: Meer Bewegen Voor Ouderen, zwemmen voor Cara en Reumapa tiënten etc. geniet een grote belang stelling. Ook is er een groeiende belangstelling voor de zwemlessen. Dat komt volgens dhr. Ploum door het systeem van zwemmen leren dat wordt gehanteerd. 'Nu kunnen mensen in 6 maanden een zwemdi ploma halen'. Kwaliteit staat overigens by Ernst Ploum voorop. Tets wat ook onder de bezoekers gewaardeerd wordt en dat willen we zo houden. Daarom blyven we streven naar een hoog niveau van dienstverlening. Dat wil overigens niet zeggen dat er geen problemen met bezoekers zyn, maar daar waar die problemen er wel zijn dan worden deze zaken op een klantvriendelijke w\jze be handeld'. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De Sprank gaat nu de zomer in en dan kan er ook van de ligweide ge bruik gemaakt worden. 'Ondanks dat de ligweide kleiner is dan bij het oude zwembad zal ook hier de bezoeker merken dat De Sprank ook in de zomer veel te bieden heeft. Zo kunnen de grote deuren geopend worden zodat de afschei ding binnen-buiten verdwijnt Er zyn speeltoestellen voor kinderen, er is een terras met aansluiting op de horeca. De recreatieve waarde is veel groter, veel aantrekkelijker, dan by het oude zwembad'. Ernst .Ploum wyst overigens ook naar de weersomstandigheden. 'Afgelopen jaar hebben we 11 dagen gehad met een temperatuur van 23 graden of hoger. Het is niet reëel datje voor zo weinig dagen zo'n gigantisch zwem bad open moet houden.' Dat natuurwater een grote kon- kurrent is voor alle zwembaden, is Ernst Ploum bekend, maar daar maakt hy zich geen zorgen over. 'Maar daar vind je niet de veiligheid voor de kinderen die wy hier bieden'. Hoewel Ernst Ploum tevreden is over de huidige ontwikkeling en de zomer zonnig tegemoet ziet laat hy wel weten dat het toch nog beter kan. 'Maar ja, als ik helemaal tevre den ben, wat moet ik dan nog....' Ruiten vernield. Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een ruit van de basis school St. Petrus Banden aan de Dr. Poelsschool. Ook werd een ruit vernield van de toegangsdeur van het Chinees restaurant in het winkelcentrum in Veltum. Vier rolstoeldansparen, die sinds een jaar by de dansschool van Jean ne en Paul Janssen les volgen, heb ben tydens him eerste officiële wedstrijd, het Nederlands kam pioenschap te Boxmeer, uitstekend gepresteerd. In de diverse klassen werden tweede en derde plaatsen in de wacht gesleept. Een prima prestatie van deze dansers, die eigenlijk nog maar net bezig zyn met deze wijze van beoefening van de danssport. In totaal gingen er zes paren naar het Nederlands kampioenschap dat op Paaszaterdag en eerste Paasdag werd gehouden. Aan dit kampioen schap werd door ongeveer 1200 mensen deelgenomen, in diverse kategoriën, naar gelang de aard van handicap. Bij de junioren werd door twee paren, Jacqueline v. Dorresteyn en Cindy Scholten en Silvia Burger en Mariëlle Clephas, deelgenomen maar deze paren bereikten net niet de finale. Op le Paasdag traden vier senio renparen aan en zy bereikten allen de finale. In de senioren midden klasse deden Tine van Houten en Els Kusters het uitstekend en wer- den tweede. Maria en Jos Coppus. die ook in deze klasse meestreden, i vielen echter buiten de pryzen. In de promotieklasse zwaar dansten Cor Manders en Francien van Nuenen naar een prima 3e plaats. In de instrukteursklasse kwamen Kary Rutten en Maria Sta- kenborg op de dansvloer en zij wer den vierde. Afgelopen zaterdagmorgen wer den alle rolstoeldansers, tijdens hun wekelykse repetitie, nog eens in het zonnetje gezet, na deze uitste kende prestaties. 'Dit is voor Venray een historisch ogenblik, want het is nog nooit voorgekomen, dat een veldkapel in de gemeente jaren na de atbraak is herbouwd' zei de heer Koos Swin- kels zondagmorgen bij de plechtige inzegening door Deken C.Busch- man van de herbouwde St. Joriska- pel in het Sint Joriskwartier. Als voorzitter van de Werkgroep Krui sen en Kapellen was hy bly dat drie grote weldoeners, de Woningbouw vereniging Noord-Limburg, Bouw- groep Verhoeven en de Serviceclub Kiwanis 'Schiëpersland', het moge- lyk hadden gemaakt de herbouw te realiseren. Ook was hy de heer Joop Colsen, destyds commissaris van de Venrayse Verkennersbewe ging, zeer erkentelijk voor het schenken van het St. Jorisbeeld, dat hij bij gelegenheid van zyn tachtigste verjaardag van oud- verkennersleid(st)ers ten geschen ke had gekregen. Na de mis van half tien in de Gro te kerk werd het St Jorisbeeld door leden van Scouting Venray in pro cessie, onder muzikale begeleiding van MMSK St Petrus Banden naar de nieuwe kapel gedragen. Zowel door de deken als door de heer Swinkels werd nader ingegaan op de betekenis van St. Joris wiens feestdag op 23 april wordt gevierd, en de patroonheilige is van de oud- verkenners en de tegenwoordige Scouting. De kapel is in de plaats gekomen van het heiligen huisje, dat in het begin van de vyftiger jaren werd ge schonken door de fa. Nelissen. de bouwer van het voormalige 'Wit Desselke'. In later jaren werden de kapel en het beeld door vandalisme vernield, waarna de restanten in 1966 werden gesloopt Het nieuwe beeld is een getrouwe kopie van het oude, terwijl ook de kapel met de zelfde soort systeemstenen is opge trokken als waarmee de oude kapel was gebouwd. Van de oude glas-in- loodramen met afbeeldingen van de Mexicaanse priester-martelaar Michael Pro en St. Petrus' Banden was te weinig bekend om ze op nieuw te laten maken. W in keidiefstallen Uit een elektrozaak aan de Albi- onstraat werd een CD-speler ont vreemd. Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. In een supermarkt in het Bruk ske werd een 29-jarige inwoner op heterdaad betrapt toen hy twee slof fen shag wilde meenemen, zonder die te betalen. Hy werd aan de poli tie overgegeven. De waarde van de shag bedroeg ƒ92,-. In een textielzaak aan de School straat werd een 21-jarige inwoon ster betrapt toen zy een jogging broek ter waarde van ƒ40,-, zonder te betalen, wilde meenemen. Ook zy werd aan de politie overgeleverd. Diefstal tas Er werd aangifte gedaan van diefstal van een damestas met per soonlijke bescheiden van een in woonster. In die tas zat ook een portemonnee met wat geld. De diefstal vond plaats in een café aan de Langstraat. Graag getuigen Om de juiste toedracht van een verkeersongeval, dat zondagmiddag om ongeveer 4 uur plaats vond op de Westsingel, te kunnen vaststel len, vraagt de politie dringend om getuigen. De verklaringen van bei de bestuurders zyn dermate tegen strijdig dat die medewerking nodig is. Een 23-jarige bestuurder van een personenauto uit Eindhoven wilde volgens zyn verklaring een links gelegen inrit inryden en sorteerde op de weg-as voor en gaf richting aan. De achter hem rydende perso nenauto, bestuurd door een 47- jarige inwoner van Nymegen, ver klaarde dat de voor hem rydende personenauto naar rechts uitweek en daaruit konkludeerde hy dat die bestuurder naar rechts wilde in draaien. Op dat moment haalde hy hem in, maar toen was de auto al weer naar links gegaan. Een bot sing was onvermydelyk, maar gelukkig bleef het bij materiële schade. De Nymeegse bestuurder verklaarde dat de Eindhovenaar geen richting naar links had aan gegeven. Autobrand De deskundigen hunnen geen verklaring geven voor het spontaan in brand gaan van een personen auto. bestuurd door een inwoonster van Oirlo, maandag omstreeks kwart over vyf op de Maasheseweg.. Ze kon haar brandende auto ver laten. De brandweer kon de auto niet meer redden en deze moet als verloren worden beschouwd. 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1992 | | pagina 9