coerve» aiaiaaiiiaA )ofdprijs winkeliersaktie gaat naar Holthees Fraktie Samenwerking Venray ongerust over ontwikkelingen op vliegbasis De Peel id schaart zich achter visie en w. over St. Jozefklooster Schutters van 't Zandakker schieten om nieuwe koning Weer een Venrayer nationaal kampioen biljarten Verdeling ontwikkelings gelden voor één jaar vast 5 Jaar Koninginnedag Smartlappendag Café De Bonte Koe Adverteer in Peel en Maas EXTRA FLEUR EN KLEUR MET AGFA Collegium Vocale en Mallemoer J MAAS Donderdag 30 april - Pagina 5 lyse gemeenteraad heeft af- isdag. tijdens haar maan- gadering. ingestemd met herbestemming St. Jozef- In dat voorstel concluderen dat herhuisvesting van turele instellingen in het op dit moment op financiële niet verantwoord is; dat er in jnciële meeijarenbeleid een (genoemen dient te worden 1. nering van gelden voor een aanpak van de huisvesting nstellingen en om in te stem- -Seen aantal stedebouwkundi- ile randvoorwaarden voor ■bruik \an het klooster. De Ivvel erg verdeeld wat betreft e onderdelen van dit raads- Dat bleek al eerder uit de lerergaderingen, eerder de- A pe de PvdA toonde zich te- drie de onderdelen van het Y peze fraktie vond de benade- r, hei college te defensief van aktievoorzitter A. Jansen de financiële beoordeling college in een te beperkte lond en sprak over een ge- is.Zyn fraktie sprak zich uit edrie de onderdelen van het Janssen (WD) wist niet ze- ier sprake was van een ge ns Hy kon het immers niet 0 omdat ook hij van mening de financiële onderbouwing fk verhaal was. Toch gaf hij financiële aspekt betreft het iet voordeel van de twijfel, miners beter om achteraf te at het een goed besluit is ge- In dat je niet weet hoe je de jj elkaar moet krijgen". Hij het voorstel om te kijken of [gereserveerd kunnen wor- tlS overbodig voorstel en stemde int tegen. |tlc Samenwerking kon zich :n met het gegeven dat looster om financiële re- liet voor huisvesting van üturele instellingen ge bruikt kan worden. „Uw conclusie kunnen we niet pareren omdat niet alles in beeld is gebracht" aldus mevr. Roling. Zy constateerde overigens enige tegenstellingen in het haalbaar heidsrapport, dat door het buro Inbo was gedaan en de conclusies die b. en w. daaruit trokken. Haar fraktie stem de dan ook tegen dit onderdeel van het raadsvoorstel en kon zich wel met de andere twee punten verenigen. Het CDA en de Fraktie v.d. Vorle konden zich helemaal in de visie van burgemeester en wethouders vinden en stemden ook in met het gehele raadsvoorstel. Wel gaf dhr. Heintjes van het CDA aan dat de interpretatie van de randvoorwaarden pas aan de orde komen als er een bestem- mingsplanvvijziging voorligt. „Over wat er wel en niet mag komen laten we ons nu niet uit". Wethouder Driessen gaf nog eens aan dat de financiële afweging en de keuze van het college zeer zeker ver antwoord is geweest. „We hebben te kijken naar het realisme van de dag. Venray heeft nog veel financiële hob bels te nemen en met die wetenschap is dit een wijs besluit". Wethouder Driessen kreeg daarbij de steun van collega Truijen. "De hui dige begroting kent een tekort van 7 ton. Aankoop betekent een verhoging van de exploitatielast met jaarlijks 3 tot 3,5 ton. We hebben al een kale be groting en van een kale kip kun je niet plukken. Het enige wat rest is een belastingverhoging voor de bur ger van 5 tot 7% onroerend goed be lasting. Iets wat door U als raad onverantwoord wordt geacht". De gemeenteraad van Venray ken de een uitgebreide discussie over het voorstel van de verdeling van de financiële bydrage voor ontwikke lingssamenwerking. Het college van b. en w. had voorgesteld om de verdeling ƒ10.000,- voor de Stich ting Divinolandia, ƒ10.000,- voor de Wereldwinkel en ƒ5.000,- voor de Werkgroep Mondiale Vorming voor vier jaar vast te leggen. Daarmee werd tegemoetgekomen aan een toezegging van verleden jaar. Het CDA kwam echter met een te genvoorstel. Deze fraktie had geen bezwaar tegen het bedrag, of tegen de voorgestelde verdeling, maar wel tegen de periode van vier jaar. Het CDA wil de verdeling wel binnen deze drie instanties houden maar vindt dat het mogelijk moet zijn om jaarlijks de verhouding van de bedragen aan te passen. Nieuwe ini tiatieven zouden middels de Werk groep Mondiale Vorming, aanspraak moeten kunnen maken op de ontwikkelingsgelden, die als doel hebben de bewustwording van de Venrayse bevolking te bevorde ren. "Die initiatieven zouden door het Platvorm Mondiale Vorming ge toetst kunnen worden en onderge bracht kunnen worden in de werkgroep. Als dan zou blijken dat de werkgroep meer middelen nodig heeft, dan moet de verdeling her zien kunnen worden" lichtte dhr. van Soest het amendement van zyn fraktie toe. Het amendement kreeg de nodige kritiek van de andere frakties, die meenden dat de gemeente hierdoor zichzelf te kijk stelt, omdat eerder gedane toezeggingen niet nageko men worden. Desondanks kreeg het amendement wel de steun van het college en besliste een meerder heid van de raad om de verdeling van de gelden voor slechts 1 jaar vast te stellen. toto Gé Hiides/GlH en zaterdag vond de laat- jtreiking plaats van de ipelaktie van Het Win- Venray. Vele duizenden len er in totaal ingele- lit de hoofdprijs, en wat werden getrokken Kooien. 'pr\js. een driedaagse ver- iis voor twee personen 'Disney is gewonnen door enen uit Holthees. Zij It handen van Theo Hen- fraaie prys in ontvangst Nttede meerdaagse reis naar a<? Disi|ey park bij Parys wer- #k nog drie dagtrips naar Uitgereikt. Die gingen naar tlt Venray, A. Driesen uit A. Hendriks uit Venray. tobonnen van ƒ100,-, te bjj de winkeliers aan- b\j Het Winkelcentrum r. naar J. v.d. Heuvel, W. Schoonderbeek, F. van iJi Cleven en de fam. Ste- pray, J. Broeren uit Mer- [Adriaans uit Neerkant en en T. Loonen uit Oirlo. Donderdag 30 april, de Oranjeco mités hopen op stralend weer, on der hun leiding viert Nederland massaal feest om Prinses Juliana's verjaardag te vieren. Donderdag 30 april, voor de 5e keer op rij organiseert Café De Bon te Koe haar Smartlappendag, de dag van het Nederlandstalige levens lied. Het le lustrum, reden om ex tra feest te vieren, extra werk is er verzet om De Bonte Koe voor deze gelegenheid te veranderen in de sfeer die er bij het levenslied hoort, buiten staan enkele tentjes om het weer geen spelbreker te laten zijn, en de 'artiesten' staan wederom te popelen hun favoriete levenslied vol overgave aan u ten gehore te brengen. Nu al hebben zich een vijftiental individuen en groepjes gemeld, zoals de oude bekende van A DE SCHOK, DE PROEF! Nddag! Buffet van 12.00-15.00 uur ƒ25,- p.p. (Kind. tot 10 jr. ƒ12,50) la carte! Dagelijks (uitgez. 's maandags) tussen 12.00-14.00 uurèn v.a. 17.00 uur. Decor- en stijlvolle bedrijfs- en familiefeesten. DEVIEDJAADGETIJCtflN t iliMtr. c.p.til) jaar Venrayseweg 5 - Overloon - Tel. 04788-1733 de le Smartlappendag. de Venrayse Mary Bee, die een muzikale verras sing in petto heeft, Sjaak van Vegchel heeft weer veel eerbied voor z'n ouders grijze haren, de Ko ninklijke Dans- en Showband Eu terpe presenteren zich met een nieuwe show en Christel Cuypers en Piet van de Wouw zijn er van overtuigd dat huilen voor jou te laat is. Uiteraard is er volop ruimte voor het publiek tussen de zich al gemel de artiesten in, hun eigen lied te zingen, al 5 jaar het uitgangspunt van de Smartlappendag. De geleidingsband bestaat ook dit jaar weer uit Gerard Schütte op bas, Cor v.d. Kruyzen op accordeon, Otto Kooien op toetsen en Hans v. Els op drums. Bruno Lucassen ontvangt en presenteert de artiesten en zal zelf zondenneer zijn eigen geliefde smartlap voor u zingen. Alle ingrdiënten zyn aanwezig, nu alleen nog mooi weer zodat Prinses Juliana en de Oraiyecomi- tés niet in de kou hoeven te staan en De Bonte Koe voor de 5e keer op rij haar bydrage kan leveren aan de viering van Koninginnedag. Haal de mooiste kleurenfoto's ÊQ de lente m huis: bij elk filmrolletje dat u bij. ons laat ontwikkelen en afdrukken krijgt u nu een zaai-set voor een kleurig lenteboeket kado: In een brief aan het college van B. en W. uit de frakie Samenwerking Venray haar ernstige ongerustheid over een mogelijke inrichting van de vliegbasis De Peel ten behoeve van het luchtvrachtverkeer. Wat be treft de stationering van luchtver dedigingseenheden op deze basis, verzoekt de frakie het college drin gend al het nodige te doen om de natuur en leefomgeving in hun hui dige staat zoveel mogelijk te be schermen. LUCHTVRACHTVERKEER Samenwerking Venray spreekt haar verwondering uit over het feit, dat het college van burgemeester en wethouders niet afwijzend heeft gereageerd op de vraag medewer king te verlenen aan het vestigen op de vliegbasis De Peel van enige koeriersdiensten. Ook verbaast de fraktie er zich over, dat het college in beginsel zelfs bereid is om geld te steken in de ontwikkeling van de militaire basis tot een vracht-expres-vlieg veld. De fraktie noemt dit niet alleen ongewenst, maar ook een niet te ac cepteren ontwikkeling. ONDERBOUW1N G De politieke groepering stelt, dat - los van het gegeven, dat een finan ciële bydrage van de gemeente Ven ray niet verantwoord is - haar bezwaren in het byzonder de aan tasting van het milieu en de te ver wachten geluidsoverlast gelden. De fraktie vreest aantasting van het milieu door de intensivering van het verkeer in verband met aan- en afvoer van goederen en geluidsover last, die veroorzaakt zal gaan wor den door 'veertig' nachtvluchten. Zij onderbouwt haar bezwaren door te herinneren aan recente gegevens over Airpon Maastricht. Zestienho ven Rotterdam en Zaventem Brus sel, waaruit blijkt, dat vooral nachtvluchten schadelijk zyn voor de volksgezondheid. 'De initiatiefnemers van het 'Air- Expres-Center-Netherlands' spre ken van een kleinschalige opzet, maar wij weten, dat kleinschalig meestal grootschalig wordt en dat dit soort ontwikkelingen niet in de hand te houden zijn', aldus de fraktie. AANTASTING LEEFMILIEU Samenwerking Venray speekt haar grote bezorgdheid uit over de ontwikkelingen rond de vliegbasis, omdat zij primair kiest voor een ge zond leef- en woonklimaat. Daarom zal zij zich - waar mogelyk - met alle middelen blijven verzetten tegen een drastische uitbouw van De Peel in de overtuiging, dat de Venrayse bevolking een dergelyke aantasting van het leefmilieu niet kan en zkl accepteren. Vandaar haar verzoek aan het college om de bezwaren van de fraktie bij de verdere overwegin gen en besluitvormingen mee te nemen en zo nodig terug te komen op reeds genomen besluiten. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 VENRAY - HOFSTRAAT 5 - TEL. 04780-82828 Op tie schuttersweide aan de En depoel wordt zondag a.s., geheel vol gens de eeuwenoude traditie, met de buks op de vogel geschoten. In zet is de koningstitel voor het nieu we schuttersjaar van de Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan. Degene, die het laatste stukje hout - van wat enkele uren eerder nog een sierlij ke houten vogel was - afschiet, mag zich koning van de Venrayse schut terij noemen. Hy mag dan tevens in de loop van het seizoen de ere plaats innemen by de bondsfeesten van de Noord- en Middenlimburgse Schuttersbond Juliana en by het grootse Nederlands-Belgisch schut- terstreffen, het OLS (Oud-Limburgs Schuttersfeest), dat dit jaar op 5 juli in Kelpen-Oler (Heythuysen) wordt georganiseerd. KONINGSCHIETEN Op zondag 3 mei, om 9.30 uur, wordt de aftredende koning Arie Jacobs door de schutterij afgehaald aan zijn woning Westsingel 34. waarna men met vliegende vaan dels en slaande trommen naar de Gildemis in de Vredeskerk trekt. Na de mis volgt een Limburgse koffie tafel in het schuttersgebouw aan de Endepoel. Om 14.45 uur treden de schutters aan om de 'oude' koning van zijn zilver te ontdoen. Arie Jacobs was de derde koning in zijn familie. In 1949 was zyn vader, Piet Jacobs, ko ning van 't Zandakker en in 1989 was het zijn broer Jos, die het ko ningszilver een jaar mocht dragen. Tevens wordt dan afscheid geno men van de heer Jan Arts (Serena destraat), die vorig jaar publieks- koning werd. Na het lossen van de ereschoten door de genodigden kunnen beide koningen hun titel verdedigen. De schutters en het publiek schieten ieder op hun eigen vogel. Om het schieten op de 'publieksvogel' span nender te maken, wordt deze iets zwaarder gemaakt, zodat zij meer dere ronden kan blootstaan aan de op haar afgevuurde loodbolletjes. De publiekskoning krijgt uit han den van Keizer Joep Krijnen een beker aangeboden en de nieuwe schutterskoning wordt met het eeuwenoude zilver getooid, ten te ken van zijn waardigheid. Volgens de traditie wordt daarna de nieuwe koning voorgesteld aan de zustervereniging Schuttersgilde SL Anna in haar gildecafé De Peel- haas aan de Eindstraat Na een mars door het centrum van Venray gaat het tenslotte naar sehuttersea- fé Klomp aan de Langstraat, om de dag met een gezeUig samenzijn te besluiten. DE MINSTE MISSERS Vorig jaar heeft mevr. P. Defesche- Derks bij haar afscheid als be schermvrouwe van de schutterij 't Zandakker Gilde St Jan een wissel beker geschonken, bestemd voor de schutter, die tijdens het seizoen by schietoefeningen het minste heeft misgeschoten. De beker is in middels in bezit gekomen van Jo Lenssen, die slechts elf missers op zyn naam zette. De schutterij, die momenteel 54 aktieve leden telt, bereidt zich ter dege voor op de schietwedstrijden. Met tien andere schutterijen van de Bond Juliana oefenen regelmatig vijf zestallen met 'Viermaal drie'. Iedere schutter lost viermaal drie schoten op de hark en dan gaat het uiteraard om de beste prestaties. Het beste zestal zal dan bij het OLS de Venrayse eer moeten verdedi gen. Zondagochtendconcert op 3 mei '92 om 11.30 uur in de foyer van Cultureel Centrum De Beejekurf te Venray. Het thema 'Europa '92' inspireer de het ensemble Collegium Vocale Venray om op muzikale wyze de éénwording van Europa gestalte te geven. Het uitgangspunt is: werken in de landstaal van componisten uit landen die al bij de EG zijn aan gesloten en daarbij belangrijke mu zikale perioden in de gaten houden. De volksmuziekgroep Mallemoer werkt mee aan dit bijzondere concert. Het programma is heel geva rieerd: Werken van bekende en onbe kende componisten uit de 15de tot en met de 20ste eeuw. Canzones, madrigalen, volkslie deren en volksliedbewerkingen worden gezongen en gespeeld, han delend over de lente en de liefde (o.a. Mendelssohn, Frühlingsah- nung. Mortensen. Jeg kan se), over de jacht (o.a. Dresden, 't Haesken; anoniem. Alia cazza), over Sevilla, de stad waar de wereldtentoonstel ling in '92 plaatsvindt (Vasques, De los alamos vengo), over het vallen van de avond (o.a. Kinzé, Nu loss et) en over de nacht (o.a. Brahms, In stiller Nacht). Mallemoer brengt ook een aantal dansen ten gehore o.a. de bourree en de tarantella. Wy nodigen iedereen van harte uit om naar dit zondagochtendcon cert te komen luisteren. Vanwege het overwegend vrolyke karakter is het ook geschikt voor kinderen. De toegang is gratis. In een tijdsbestek van drie weken heeft Venray voor de derde maal een nationsde kampioen biljarten. Na Peter Volleberg en René Derickx werd het afgelopen weekend in Olst, op de daar gehouden nationale kampioenschappen biljarten libre, de 20-jarige Frank Vermeulen na tionaal kampioen. Dankzij de medewerking van de direktie van Cox Metaal aan de Smakterweg, waar Frank als werk voorbereider/calculator zyn boter ham verdient, konden we op zijn werkstek uit zijn mond het verloop van de spannende wedstrijden in Olst vernemen. Nadat hy zich in Tbgelen, op de daar gehouden voorrenden, als bes te had gekwalificeerd met een ge middelde van 59.13. met een harde konkurrentie, ging hij als derde beste naar de nationale kampioen schappen in Olst. Die vonden het afgelopen week end plaats en daar was het erg spannend. In totaal moest Frank Vermeulen zeven wedstrijden spe len. Het zag er na vier renden goed uit maar de vijfde partij werd een verliespartij. In de finale moest de beslissing vallen, tegen de sterke te genstander Frank de Lahaye uit Zuid-Limburg. Na de vyfdc beurt zag het er niet goed uit, want de te genstander had 289 caramboles op het scorebord staan en Frank nog maar 56. In de zesde beurt maakte Frank een rekord van 246 carambo les. Als zijn tegenstander op dreef was geweest dan was de stryd beslist maar deze faalde in zijn ze vende beurt. Frank bleef rustig en in zijn zevende beurt maakte hy het karwei of door de 350 carambo les te bereiken. Frank Vermeulen behaalde tij dens de kampioenschappen een persoonlijk rekord en ook de hoog ste beurt van het kampioenschap: 336 caramboles. Vertier schreef Frank twee wedstrijden op zijn naam in slechts twee beurten. Zijn gemiddelde tydens dit kampioen schap bedroeg maar liefst 82 ca ramboles per beurt. Frank Vermeulen is lid van de bil jartvereniging liet Groene Laken die haar clubhuis heeft bij café Klom aan de Langstraat. Daar werd hij zondagavond al gehuldigd met het behalen van het kampioen schap. Binnenkort zal zijn vereni ging daar middels een receptie extra aandacht aan schenken. De vereniging heeft gewacht om nu twee leden tegelijk te kunnen hul digen want ook Peter Volleberg is lid van die vereniging. liet behaalde kampioenschap geeft Frank recht om het volgend jaar uit te komen by de Grote Natio nale Kampioenschappen.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5