ocwew |EËBulflA VIDEO MAAT RVICE jeen schade gemeld na aardbeving Op 13 en 14 juni is weer de Triathlon van Venray Koninginnefeest 1992 Venray niorenservice Venray heeft ich in eerste jaar bewezen Raadsvergadering Meerlo-Wanssum M.I. HUMMEL CLUB Inschrijving Triathlon Venray van start JUM Merselo Zangers van St. Frans Lente-aktie bij de Opel-dealer PEEL EN MAAS -4LENMAAS Donderdag 16 april - Pagina 7 De Club voor allen, die het mooie in de wereld ont dekt hebben en exclusief willen verzamelen Wordt ook lid van de M.l. Hummel Club. Uw speciaalzaak geeft graag informatie. exclusief beeldje alleen M.l. Hummel Club Tn.J.-EWvwm«i4 VENRAY HOFSTRAAT 5 - TEL. 04780-82828 a wel in de nacht van zondag op fcidag, omstreeks half vier. de te- i bij de politie roodgloeiend en de politie de bellers moest beken het zo kort mogelijk te Ijen omdat anders de hulpverle- gy'nen bezet zouden raken, |de het tot ongeveer vier uut liat de rust op het politiebureau teerde. de dienstdoende politiemen- in geschrokken en ook zjj »n zich af wat de knallen te [enen hadden. Niemand dacht [een aardbeving want die gebeu- :h zo ver van huis. kon de politie in eerste in- [e geen zekerheid krijgen over Sr eigenlijk aan de hand was. L illers, en dat waren vooral ren die de oorlog hadden mee- lakl, dachten dat het een bom- loffing was terwijl weer Cn dachten dat een nevelwer- aktie was gekomen, vroegen velen om raad of het i/ ibeter was om uit huis te gaan. ging hierbij vooral om bewo- van flats van het Schuttersveld en de Hoge Beek. Ook, en daar kan men achteraf om lachen, werd de politie gevraagd om direkt langs te komen omdat er door inbrekers aan de poort zou worden gerammeld. In totaal re gistreerde de politie ongeveer 100 telefoontjes. Het meest belangrijke is wel, dat er geen schade werd ge meld. De brandweer en andere hulpverlenende instanties hoefden niet in aktie te komen. De nieuwsuitzendingen van de radio brachten om 4 uur uitkomst. Toen via. de radio ook nog verzocht werd niet meer te bellen bleef de te lefoon op het politiebureau stil. Het draaiboek van het zg. ram penplan hoefde niet in werking te worden gesteld. Wel zou in overwe ging genomen kunnen worden, wat bij een herhaling - die de deskundi gen niet verwachten - het beste zou kunnen gebeuren om de inwoners gerust te kunnen stellen. Mogelijk dat bij de aanpassing van het ram penplan aandacht kan worden ge schonken wat te doen als er zich een soorgelijk geval zou voordoen. bgin 1990 startte in een groepje plussers op basis van een be- "voomemen van de gemeente ay, zoals geformuleerd in de - Ouderenbeleid' om de moge- ïeden te onderzoeken tot het tten van een Gildeprojekt. onder wordt verstaan een ver- ,ing voor mannen en vrouwen 50 jaar en ouder, die belange- kennis, kunde en ervaring wil- overdragen aan anderen, iddels heeft deze vereniging de n 'Seniorenservice Venray' ge en, omdat door deze naam r recht wordt gedaan aan de stelling, dan de enkele aandui- van 'Gilde'. arschijnlijk is Seniorenservi- fcnray de eerste vereniging, die >ril reeds haar jaarverslag over i laat verschijnen. Hierin wordt e eerste plaats een overzicht ge- 'n Vi»i de voorgeschiedenis van ereniging. Daarnaast wordt ver- gedaan van de aktiviteiten, die st afgelopen jaar zijn verricht, inanciële stand van zaken en otte wordt de blik op 1992 ht doestelling begin af aan heeft bij de initi- jemers voorop gestaan, dat het lragen van kennis, kunde en voor de ouderen een be- tjk middel is om de integratie irticipatie van ouderen binnen ïnrayse gemeenschap mogelijk aken. dorenservice Venray presen- e zich voor het eerst aan het ayse publiek op 1 november °P de door het RISC georgani- Vrijwillige rsmarkt met een verzorgde informatiestand. e presentatie betekende een 1 of meer officiële start van de sniging. erdracht van kennis etc. egenen, die hun kennis etc. wil- overdragen aan anderen wor- aanbieders' genoemd, terwijl stenvragers' degenen zijn, die jde aanbiedingen gebruikma- jkind 1991 stonden 1 dame en "in als aanbieders en 7 perso- |ds dienstenvragers inge- anbiedingen waren o.a.: siera- maken, computergebruik, raties in en om het huis. bouw de adviezen, advies in organi satorisch werken, fietstochten uitzetten, wol spinnen, wijn maken en reparatie van elektrische ap paraten. Gevraagd werd om vrijwiUige bijstand bij een sportvereniging voor (langdurige) dienstverlening bij diverse werkzaamheden; repara tie van speelgoed door de Speel-O- Theek Venray; langdurige dienst verlening bij een basisschool voor een specifiek projekt; het geven van adviezen o.m. bij reparatie en aan koop van een muziekinstrument, inzake aansluiting bij een bepaalde gym-groep en voor bezigheden voor een tijdelijk gehandicapte. FINANCIËN De vereniging kon beginnen met een startsubsidie van ƒ2500,- van de gemeente Venray en een gilt van ƒ2490,- van het Juliana Welzijn Fonds voor aankoop tekstverwer- kingsapparatuur. Intussen werd in het afgelopen jaar geld uitgegeven aan organisatiekosten, start kosten, inventaris en aktiviteiten. Aan het einde van het verslagjaar was nog ƒ14,06 in kas. Voor het nieuwe jaar hoopt het bestuur weer op een ondersteuning van de gemeente en van sympathi santen. VOORUITZIEN Seniorenservice Venray hoopt in 1992 zich te kunnen ontwikkelen tot een organisatie van ouderen, die een wezenlijke bijdrage levert, aan het zich wel bevinden van de ouder wordende en andere medeburgers. Daarbij wil zij op een heel konkrete •wijze mede vorm geven aan het ou derenbeleid in de gemeente Venray. Bijzondere aandacht zal worden geschonken aan de P.R.-aktivi- teiten, waarbij werving van aanbie ders en de kontakten met de poten tiële dienstenvragers centraal staan. Met name het projektonder- wijs van de basisscholen zal een be langrijk aandachtspunt zijn. De relatie met de Centrale van Oude renverenigingen, de Consumenten winkel en de Algemene Hulpdienst zal zo mogelijk worden verstevigd. Gestreefd wordt naar een opstelling met een overwegend beleidsmatig karakter. Een wderzijdse bestuurlij ke participatie wordt daarin als een van de mogelijkheden gezien. Op zaterdagavond 13 juni vinden de 1/8 triathlon en de 1/8 trio- triathlon plaats. Het accent ligt hier op het rekreatieve aspekt. Samen meedoen en goed uitlopen is hier belangrijker dan de eindtijd. Veel bedrijven, scholen en famüies zijn al volop met de voorbereidingen bezit. Het zwemmen (500m) vindt plaats in De Sprank, daarna wordt gefietst over verkeersarme wegen van Venray-Merselo en tenslotte 5 km lopen op de Kempweg, waar ook de finish is. Toeschouwers en begeleiders kunnen dus het hele gebeuren ge makkelijk ter hoogte van de hoek Kempweg/Westsingel volgen en er zal een en ander worden georgani seerd zoals muzikale omlijsting en de lokale Omroep Venray zal hier li ve aanwezig zijn. Zondag 14 juni het Zuid- Nederlans Kampioenschap Triath lon. De organisatie Triathlon Ven ray heeft de eer het Zuid-Neder lands kampioenschap Triathlon Olympic Distance te organiseren. Afstanden: 1500 meter zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen. De gehele Zuidnederlandse top zal strijden om een zo goed mogelijke klassering. De winnaarfes) mag zich dan de beste triathleet of tri- athlete van Zuid-Nederland noe men. Konkurrenten kunnen elkaar bij deze triathlonwedstrijd niet ont lopen. Bij andere sporten b.v. atle tiek of zwemmen, kan men door een andere afstand te kiezen, toch kampioen worden. De ene kiest de 100 meter en de andere de 400 of 1500 meter. Brandje bij camping De brandweer moest zondagmid dag in aktie komen voor het blus sen van een bosbrandje tegenover camping Berkhorst aan de Zeilberg- seweg in Ysselsteyn. Dankzij de snelle ontdekking en bedst rij ding door passanten en campinggasten kon uitbreiding worden voor komen. De schade bleef beperkt tot enke le are bunt, struik en bos. De rekreanten De rekreanten die aan de olympi sche afstand willen deelnemen starten 's morgens (zondagmorgen 11.00 uur). De start vindt plaats in het Schaartven in Overloon (open water). Na 1000 meter zwem men neemt men de fiets en gaat over bijna geheel autovrije wegen naar Venray. Na 40 km fietsen wis selt men in Venray op de parkeer plaats van De Sprank en gaat 10 km lopen/rennen op de Kempweg, waar ook weer de finish is. Het Zuid-Nederlands Kampioen schap De dames en veteranen zullen 's middags het eerst starten en één uur later de senioren en junioren. Natuurlijk zullen onze Venrayse toppers aan de start verschijnen zo- DAG NACHT VIDEO'S GOUDEN LEEUWPAD 10 VENRAY TEL. 04780-12499 Op Koninginnedag, 30 april a.s. worden er in Venray weer talrijke aktiviteiten georganiseerd, onder auspiciën van het plaatselijke Oranjecomité. Dankzij de mede werking van vele vrijwilligers vanuit het Venrayse vereni gingsleven en de plaatselijke mid denstand kan weer een klinkend programma voor jong en oud worden aangeboden. WINKELS OPEN In het Venrayse centrum zijn de winkels de gehele dag geopend, en er wordt dan ook een grote toeloop van het publiek uit de verre regio verwacht. Er zijn terrassen inge richt en op diverse plaatsen is live muziek aanwezig. AKTIVITEITEN Inmiddels zijn een aantal aktivi teiten op Koninginnedag traditie geworden. Zo zijn er de zeer druk bezochte kindermarkt, de straatte kenwedstrijden, huifkar ritten, diverse demonstratie- en showpro gramma's en muziekuitvoeringen. Kortom: een programma voor iedereen, aktief of passief, jong of oud. SPORT Niet meer weg te denken op het Koninginnefeest zijn ook de sport evenementen. Zo wordt er in sport hal De Wetteling een zaalvoetbal toernooi gehouden, en vinden er op de sportvelden in Venray en de kerkdorpen Oranje-voetbal wed strijden plaats. MHCV organiseert het inmiddels traditionele Oranje- bittertoernooi en voor de meer rekreatief-sportief ingestelde men sen zijn er danswedstrijden, de to renbeklimming en de bridgedrive. PROGRAMMA U ziet, aktiviteiten in overvloed. In onze komende edities volgt een volledig programma-overzicht van de Koninginnefeesten in Venray. met vennelding van de plaatsen en tijdstippen, waarop de verschillen de aktiviteiten worden gehouden. Aan de jeugd in Venray zal via de scholen bovendien een programma worden uitgereikt. als Bas Bastiaans, Paul Wulms, Pe ter Scheres, Henny Freriks en natuurlijk Franka Jansen, die haar titel van vorig jaar moet verdedigen in eigen huis. De meewerkende gemeentelijke instanties van Vierlingsbeek en Venray, maar ook De Sprank, zwem vereniging Spio, Toer en Wielerclub Oostrum, Triathlon Vereniging Re gio Venray, duikvereniging Najade en vele andere vrijwilligers, zullen hun uiterste best doen om er voor te zorgen dat zaterdagavond en zon dag iedereen een fijne triathlon kan meemaken waar de sportmen sen en de sportbeleving voorop staan. Voor de goede organisatie is het van belang dat iedereen zich op tijd opgeeft. Gezien de omvang van de organisatie vorige jaar, 600 deelne mers, waarbij 182 medewerkers no dig waren om alles in goede banen te leiden, is het van het grootste be lang dat iedereen voorinschrijft. Heb je zin om mee te doen op za terdagavond 13 juni aan de 1/8 tri athlon of 1/8 trio-triathlon of zondag 14 juni aan de 1/4 triathlon, schrijf dan snel in. Inschrijvingsformulieren te verkrijgen by: Wedstrijdsekretari- aat M. Scheres, tel. 04780-89615; VW Venray; een brief met daarin een aan jezelf geadresseerde en gef rankeerde envelop zenden aan; Or ganisatie Triathlon Regio Venray. Postbus 237, 5800 AM Venray. Venray Triathlonstad van Zuid- Nederland 1992. Venray aktief, Venray sportief. Gestolen vrachtauto in Oirlo gesignaleerd In de nacht van 4 op 5 maart 1992 werd in het Duitse Krefeld een vrachtauto gestolen. Van die diefstal werd aangifte gedaan en via Inter pol werd ook de opsporing in Ne derland gevraagd. De vrachtauto werd vervolgens in Oirlo gelokali seerd. Omdat het van meer belang was wie de bestuurder was, werd er door de Venrayse politie 'gepost'. Zaterdagmiddag ging de auto aan het rijden en kon de politie tot ak tie overgaan. Tot hun verbazing zat er geen bestuurder maar een bestuurster achter het stuur. Zij werd aangehouden. Het bleek om een 37-jarige Duitse vrouw te gaan, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Na voorgeleid te zijn geweest werd ze ingesloten in het Venrayse politiebureau, in afwachting van de uitlevering aan de de Duitse autori teiten. Ook zal worden nagegaan waar de vrachtwagen een maand lang is geweest. UITLEVERING GING NIET DOOR Als gevolg van de aardbeving was het telefoonverkeer tussen Venray en Roermond verstoord. De politie wilde de 37-jarige Duitse vrouw, die werd aangehouden inzake diefstal van een Duitse vrachtauto, graag aan de Duitse autoriteiten uitleve ren. Daarvoor is echter toestem ming nodig van de officier van Justitie in Roermond. Telefonisch kontakt was niet mogelyk en ook werd op de fox niet gereageerd. Maandagmiddag werd een koe rier naar Roermond gestuurd om toestemming te vragen voor die uit levering. De officier verleende die toestemming niet omdat die uitle veringsprocedure veel tijd vraagt. Op formele gronden moest hij die toestemming weigeren. De vrouw werd in de loop van dinsdag in vrij heid gesteld. Haar zaak zal wel de normale voortgang vinden maar dat zal door de Duitse justitie wor den gedaan. Voor de Venrayse poli tie is de zaak afgehandeld en het dossier zal aan de Duitse justitie ter hand worden gesteld. Vrijdag 17 april: We zijn gesloten i.v.m. Goede Vrijdag. Zaterdag 18 april: We zijn vanaf 20.00 uur open voor 15 jaar en ouder. Zondag 19 april: We zijn gesloten i.v.m. Pasen. Maandag 20 april: 2e Paasdag zijn we wel geopend. Vanaf 15.00 uur voor 15 jaar en ouder. Donderdag 30 april: Vanaf 15.00 uur open. Vandaag een optreden van Trade Mark. Entree: zoals ge woonlijk: geen! Agenda: Vrijdag 17 april: Om 18.30 uur Re petitie voor allen in de Galmhut; 19.30 uur Avonddienst in de Paters kerk waarna nog een korte re petitie. Zaterdag 18 april: 18.30 uur Repe titie voor allen in de Galmhut; 19.30 uur Avonddienst in de Paterskerk. Zondag 19 april: Om 10.30 uur Re petitie in de Paterskerk; 11.15 uur Hoogmis van Pasen. Dinsdag, woensdag en vrijdag en de week na Pasen geen repetitie. Eerstvolgende repetitie op dinsdag 28 april. Eventuele afmeldingen: tussen 17.45 en 18.00 uur bij dhr. Buys (tel. 81091). Onder begeleiding van de politie werd maandagmorgen vanaf het sport complex De Heesakker te Oirlo een enorme linde vervoerd. Die volwassen boom wordt gebruikt voor herplanting op het Schouwburgplein, In het, dagrapport van de politie, stond te. lezendat als die bomen het transpoH goed overleven zij straks voor schadu w kunnen zorgen op het Schouw burgplein. In de maandagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum werden de volgen de raadsvoorstellen goedgekeurd. Een bedrag van ƒ1.602.120,- werd beschikbaar gesteld voor herstel van van de wegen Maasheseweg, Geysterseweg, Wanssumseweg, Langstraat en Oyenseweg. Gevraagd werd in dat plan ook de verbetering van de Veerweg mee te nemen om dat die weg 'verreden' is en wordt, door het zware transport naar en van het mestfermenteerbedrijf. Voor de voorbereiding van een eventuele voorziening openbaar vervoer tussen Meerlo-Wanssum en Horst stelde de raad graag een be drag beschikbaar van ƒ6.000,-. STICHTING BEDRIJF EN CULTUUR Het voorstel om een bedrag van ƒ5.000,- beschikbaar te steUen als sponsor van de Stichting Bedrijf en Cultuur in Venray, bracht de ton gen van de verschillende woord voerders in werking. De meningen waren duidelijk verdeeld. De PK stelde zich kritisch op want de kwantitatieve en kwalitatieve voor delen voor de gemeente waren nog onduidely. De fraktie had twijfels over het nut. Ook de WD had grote twijfels. De fraktie had het gevoel dat gemeen schapsgeld beter kon worden besteed. Voorzitter Hahn had een andere mening want het zijn niet alleen de produkties die door de Stichting mogelijk worden gemaakt, maar vooral de ontmoetingen met der den die die investering meer dan waard maken. Hoewel wethouder L. Beterams het een goede zaak vond en dat de toegankelijkheid tot de schouw burg bevorderd werd, stemde hij toch tegen het voorstel van het col lege. Dat vooratel haalde net de meerderheid met 7 tegen 6 stem men. PK, H. Nabben en de WD stemden tegen. Gemeentewerken kan de gevraag de grasmaaier aanschaffen nu de raad het bedrag van ƒ12.875,- be schikbaar stelde. Datzelfde kan ook wox-den gedaan voor de aanschaf van een industrie- trekker met graaf- en laadkombina- tie. Daarvoor werd een bedrag van ƒ130.350.- beschikbaar gesteld. De raad had maar enkele woor den nodig voor de wijziging van de legesverordening voor paspoorten en rijbewijzen en voor de wijziging van de leges voor vergunningen in gevolge de drank- en horecawet. Voor de verhoging van de leges voor vergunningen ingevolge de Hinder wet lag dat andere. Daarvoor had den alle frakties veel woorden nodig. Dhr. Nabben meende, dat als inwoners een wijziging moeten aanvragen voor een hernieuwde hinderwetvergunning, die burgers zich nu wel gaan bedenken. Het ging de PK-fraktie te ver om te ver onderstellen dat de burgers zich niet aan de wet zouden houden. De CDA-fraktie was van oordeel dat alle leges kostendekkend moeten zijn, maar die fraktie zou graag zien dat de verhoging gefaseerd zou worden doorgevoerd. Op voorstel van de CDA-fraktie werd het voorstel teruggenomen voor nadere studie en het opnieuw in de commissie brengen. Dan zal het college ook nadere cijfers kun nen brengen en is er voor de raadsleden meer duidelijkheid. Het voorstel zal dan in de mei-verga- dering aan de orde komen. Daarte gen had het college geen bezwaar. De boeiboorden aan de basis school in Meerlo kunnen vervan gen worden en om nog wat tech nisch onderhoud aan die school te doen stelde de raad een bedrag van ƒ21.165,- beschikbaar, Voor herstel van schade van ver nielingen, vandalisme en diefstal aan scholen in de gemeente werd een bedrag van ƒ1.515,- beschikbaar gesteld. Een bedrag van ƒ220.200,- werd beschikbaar gesteld voor de op bouw van de nieuwe brandweerau to. 'Er was hierover wel degelijk overleg geweest met de regionale brandweer' zo stelde de raadsvoor zitter dhr. G. Janssen gerust. Graag stemde de raad in met de intentieverklaring t.b.v. het tot stand komen van het Integraal Re gionaal Verkeere en Vervoersplan en om daarvoor een bedrag van ƒ9.600,- beschikbaar te stellen. Ook was de raad van mening dat de leef baarheid in de regio optimaal ge waarborgd dient te blijven. Met de aanstelling en uitbreiding van een pereoneelsfunktionaris voor de intergemeentelijke milieu dienst had de raad geen moeite. Alleen werd gehoopt dat de achter stand in de vergunningaanvragen zou worden ingelopen. De verkoop van de laatste kavel industriegrond aan de haven van Wanssum was met name voor de PK aanleiding nog eens te wijzen op de verkeersgevaarlij ke situatie die er nog altijd is met het vervoer vanuit die haven. Meer aandrang naar de Provincie toe om de rond weg in Wanssum te realiseren is volgens de PK nodig. Die ontslui ting is geen zaak van de gemeente alleen maar ook van de Provincie. De werkgroep die de verkeerspro blematiek onder de loupe gaat ne men start binnenkort. 'Het is maar te hopen dat dan resultaat kan wor den geboekt' aldus wethouder Rutten. De gemeente maakt zich wel zor gen om de werkgelegenheid nu de laatste kavel is verkocht. Tegen die verkoop ten bedrage van 337.350,- had de raad geen bezwaar. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Timmer- en r onderhoudsbedrijf AJ. van de Ligt n Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 Van 14 t/m 26 april organiseert Opel-dealer Atebe Venray een grote Lente-aktie, waar het Opel voor- jaarsnieuws uitgebreid wordt ge toond. Onder het motto 'There is no business like showbusiness' toont de Opel-dealer de nieuwe modellen en types van Opel. Centraal staan de Astra 3-deure GL, de Corsa Swingde Vectra Frisco en Vectra Diamond. Daarnaast volop aandacht voor de Opel Campo in diverse uitvoerin gen, de nieuwe Turbo Diesel motor voor de Vectra en de speciale 'Spor tive' uitvoering van de Omega. De heer Jacques Brauckmann van Opel-dealer Atebe garage: 'Bij een merk als Opel, met het zeer bre de modellen-programma, is feite lijk altijd wel wat nieuws te ver tellen. Maar zo'n Lente-aktie is een prima gelegenheid om al die nieu-! wigheden eens op een rijtje te zet-t ten en kompleet te presenteren aan de geïnteresseerde automobilist(e). Zoals gezegd heeft Opel weer een aantal speciale aktiemodellen, te gen speciale prijzen en voorzien van tal van aantrekkelijke extra's. En, hoewel nog niet in de show room, we kunnen al wel wat zeggen over de nieuwe Opel Frontera, de nieuwe terreinauto van Opel. Nu de zon al weer regelmatig aan het fir mament verschijnt, zijn wij extra gemotiveerd om 'zonnige' inruil- p rij zen te geven' De Opel-dealer bechikt over een aantal speciale demonstratie-auto's, waannee een goede indruk kan worden opgedaan van de verschei dene mogelijkheden by ieder Opelmodel. Tydens de Lente-show ontvangt een ieder die zijn of haar auto laat taxeren bovendien de swingende muziekcassette 'There is no busi ness like showbusiness', zo lang de voorraad strekt. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 09.00-18.00 uur; vrijdag (koopavond) van 09.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. uw weekblad

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7