Onderzoek naar noordtangent half jaar uitgesteld een exclusieve collectie schoenen voor dames en heren jorlichtingsavond r winkeldiefstal ISLiHP )ll prassend jlektblijspel chouwburg Venray Kursisten tonen hun werk Muziekkursus voor verstandelijk gehandicapten Paaswandeling Eerste Gezins fietstocht 1992 PEEL EN MAAS LENTE NIEUWS Öf VAN OORSCHOT MODF Omroep Venray Handboogsport in Ruitersportcentrum Buro Slachtofferhulp Noord-Limburg vraagt vrijwilligers Openbare bibliotheek Gevonden Clemens v.d. Ven in 't Podium WAO VAN SOEST Grote overwinning First Choice VVY-nieuws 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN Donderdag 16 april - Pagina 3 zaterdag vond, in de schouwburg van Venray de ope- van de foto-expositie van de Amateur Fotografen Ver- Deze expositie wordt gehouden bij gelegenheid van hel D. bestaan van deze vereniging. De opening werd, verricht V| houder Jan Driessen. :?i ösitie duurt nog tot, en met vrijdag 24 april. De ope- EL'en zijn zaterdag 18 Lm. maandag 20 april van 14.00 tot en dinsdag 21 t.m. vrijdag 24 april van 10.00 tot 17.00 Schoolstraat 34, Venray gjtep; het niet meer'. Dit. is ran een landelijke aktie bei zal worden georgani- gd van deze aktie is om pkels preventief op te tre- '1 winkeldiefstal. Daarom t Winkelcentrum Venray. i de werkgroep vanda- kleine criminaliteit een jigsavond belegd op dins- giril a s. om 20.00 uur in ft Engel. Deze avond, spe- '1 voor winkeliers en Ipril a.s. brengt de Tegelse ep Tosjopa het dialekt- loh huer zoe gaer de mac s' op de planken in de urg te Venray. De voorstel- ntom 20.00 uur. Dit inliou- lerke blijspel is bij het ïeer goed aangeslagen, ar werd gekozen voor een prong Duits blijspel van ftney. dat door Tosjopa aald in Tch huer zoe gaer pinge'. Het stuk heeft een van 4 personen en wordt geregisseerd door Jan pi! mensen. Brunei en ïtmoeten elkaar weer toe- op de plek waar ze elkaar geleden uit liet oog verlo- ter gezegd, ieder ging toen 1 weg. Brunei klampte zich aan Johan, een veel oude- ftftian. Waarom eigenlijk? jjlil en bruisende lieftallige en ftodeme jonge vrouw die pi' wil zijn van een nogal lere man. ans Rinus dan? Deze jonge se losbol Verliest' zijn hart een charmante wereldse e vanwege haar levenswijz- ït hoe je een relatie met aangaat. Toegegeven, Rinus wisten dat Johan en ook Ztm no^al een dikke bankre- ïdden. maar betekent, geld togen automatisch liefde? Pgenoemde ontmoeting opi s en Brunei's gedach- en het, verhaal maakt een ewflek' naar driejaar terug, en 1 hoe het allemaal zo gelo- e" waarom zij ieder hun kozen. Boristische wijze ziet men 4 de relaties tussen deze tot stand komen. Brunei, osieve parel, Johan de bet- egoïst die 'iets met een me- Viola zeer charmant, en erg zeker in haar emo- n Rinus, een losbol, die op lofelijke wijze in zijn le- P°ud voorziet, maar wel vent, hun personeel, zal een beeld geven over hoe winkeldiefstal kan gebeu ren, welke vormen er zijn en welke mogelijkheden een potentiële dief heeft. Tevens zal er aandacht worden ge schonken aan de manier waarop men een dief moet benaderen en welke maatregelen men moet ne men om diefstal te voorkomen. De avond zal met dia's en folder materiaal worden gepresenteerd. Na een inleiding van dhr. Janssen, hulpofficier van Justitie, dhr. Ver stappen van het RISC/RIM en dhr. Loonen, onderwijsdeskundige van de gemeente Venray zal er een dis cussie plaats vinden. lender mooi blijspel. Evenals vorig jaar, na het winter seizoen. is er een expositie van de kursisten van Galerie Altamira aan de Spoorstraat 35 te Vierlingsbeek. Deze expositie is te bezichtigen op Paasmaandag 20 april van 11.00 tot 17.00 uur. De kursisten willen graag ook dit jaar aan een groot publiek hun werken tonen. Er is de gehele winterperiode met veel enthousias me gewerkt. De verwachting is dan ook dat deze expositie, evenals vo- rigjaar, vele kijkers zal trekken. Bo vendien wordt de bezoekers de gelegenheid geboden op een ten toonstellingsoverzicht een reaktie op de verschillende werken te ge ven. De kursisten zullen dit zeer op prijs stellen. De Galerie is bijzonder trots op de resultaten van zowel beginners als gevorderen en zij nodigen u gaarne uit voor een bezoek. Vanaf maandag 27 april start er weer een muziekkursus voor men sen met een verstandelijke handi cap. Iedereen die plezier heeft, in het samen muziek maken, kan zich daarvoor aanmelden (tel. 077- 870020, vragen naar Herman Ver- weij). De muziekgroep komt tien keer bij elkaar en de kosten bedra gen ƒ20,-. Op maandag 27 april vindt de eer ste bijeenkomst plaats in De Galm- hut, Antoniuslaan 3 te Venray. De aktiviteit duurt van 19.00 tot 20.30 uur. De werkgroep 'vrijetijdsbesteding voor mensen met, een verstandelij ke handicap' regio Venray is de ini tiatiefnemer. Vermeldenswaard is nog dat de muziekgroep onlangs een nieuw in strumentarium heeft kunnen aan schaffen door een gift van een sponsor. De gemeente Venray heeft het on derzoek, dat gedaan zal worden naar de wenselijkheid van een oost- westverbinding in het noordelijk deel van het centrum (de zg. noord tangent), ongeveer een halfjaar uit gesteld. De uitkomsten van dit onderzoek, dat door een onafhan kelijk bureau wordt uitgevoerd was door het college van b. en w. nog voor de zomervakantie toegezegd. Nog dit jaar zou dan een finale beslissing vallen over een kwestie die al vanaf het begin van de zeven tiger jaren speelt. Nieuwe en andere plannen heb ben binnen de gemeente Venray een hogere prioriteit gekregen om uitgevoerd te worden. Zo ligt er het Buck-rapport met de toekomstvisie voor Venray, waarvoor binnenkort een serie inspraakavonden start. Verder liggen er nog zaken zoals de reactivering van vliegbasis De Peel, het volkshuisvestingsplan, het St. Jozefldooster, het milieu-beleids plan en de uitvoering van de kleine kemennota. Allemaal zaken die een grote druk leggen op het ge meentelijke ambtenarenkorps. Een ambtenarenkorps dat ook nog eens met een tekort aan medewerkers kampt. Volgens wethouder Truyen van openbare werken is dat laatste gegeven er ook de oorzaak van dat het besluit over een noordtangent, vertraagd is. Die ambtenaren had den immers de precieze onder zoeksopdracht moeten formuleren voor dit, bureau. De raad had die op dracht dan moeten goedkeuren, waarna het onderzoek van start kon gaan. Verwacht wordt dat deze onder zoeksopdracht op zyn vroegst in september aan de raad kan worden voorgelegd. Daarna zal het onder zoek pas plaats kunnen vinden. Een definitief besluit over de noord tangent zal dan pas begin 1993 ge nomen kunnen worden. Op Eerste Paasdag organiseert Imkersvereniging Horst eo. in sa menwerking met Staatsbosbeheer weer de traditionele Paaswande ling, rond het natuurreservaat 't Schuitwater, gelegen tussen Broek huizen en Melderslo. Het natuurreservaat 't Schuitwa ter, 230 ha groot, heeft als kern een oude Maasarm, en bestaat uit schit terende heidevelden overlopend in rustieke naald- en loofbossen. Door middel van knuppelbruggen be reikt men het moerasbos van uitge- botterde wilgen, ratelpopulieren en elzen. Men wandelt in de omsluitende natuur en ontdekt het eldorado voor de vogels. Naast waterwild ko men er o.a. vier soorten spechten voor, de nachtegaal, de wielewaal en de wulp. De roofvogels worden ver tegenwoordigd door de sperwer, de buizerd, de wespendief en de toren valk. In de plassen is een rijke ver scheidenheid aan vissen aanwezig. Op Eerste Paasdag wandelt men, aan de hand van een eenvoudige routebeschrijving in groepsver band danwel individueel in een oud oorspronkelijk landschap, wat nog steeds in waarde stijgt. Tydens deze wandeling kan men vragen beant woorden. Deze zullen betrekking hebben op de omgeving of op alge mene natuurkennis. De best geklasseerden ontvangen een prijs thuis. Voor elke deelne mer is er een leuke attentie. Halver wege de route van 4 tot 7 km kan men pauzeren en iets fris of warms nuttigen. De start en het eindpunt van deze tocht is aan de parkeerplaats langs de weg van Horst-Melderslo naar Broekhuizen, plaatselijk bekend als de Broekhuizerdjjk. Men kan star ten van 10.00 tot 15.30 uur. Tot ziens bij 't, Schuitwater op Eerste Paasdag. Op maandag 20 april 1992 (2e Paasdag) organiseert TWC Oostrum weer de eerste uit een serie van drie gezinsfietstochten. (Dus niet op zondag zoals in eerdere berichten per abuis werd vermeld). Deze eerste tocht zal de deelne mers via Geysteren naar Wanssum en Well leiden, alwaar de routes splitsen. De korte route van dertig kilometer gaat. direkt richting Ber gen, om dan via het veer naar Vier lingsbeek en Groeningen te gaan waar de kontrolepost is gevestigd. De lange route voert via het Leu ken naar Bergen, vanwaar het rich ting Siebengewald en Afferden gaat. Via het. veer komen de deelnemers in Vortum-Mullem en Groeningen (kontrolepost). Na de kontrolepost gaat de korte route via Smakt weer terug naar Oostrum; de vijftig kilometerroute doet eerst nog I lol thees en Geyste ren aan. Gestart kan worden van 10.00 tot. 13.30 uur in café De Karklingel in Oostrum; de eindkontrole sluit om 17.00 uur. Voor de liefhebbers is er een fraaie herinnering te koop. 'n abonnement waard Natuurlijk linnen. Een blazer. Off-white met een beige stip. Eronder een short met streep. Spannend, een beetje ondeugend. Toch kan zij er overal in verschijnen. De elegante, lage halslijn en de combinatie van ver schillende dessins. Het is een stijl die bij haar leven past. Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Programma van Omroep Venray op de FM 90.2 en via de kabel op de FM 102 Mhz met op: Donderdag 16 april: 19.00 uur: De Rooy-lijn. Nieuws, ak- tualiteiten en achtergronden van lokale zaken en ontwikkelingen. 21.00 uur: Eric's Schlagerfestival. Nederlands- en Duitstalige muziek door Eric Hezen. Vrijdag 17 aprii: 19.00 uur: De Rooy-i^- at o.a. de Lottumse formatie Frans en haar muziek. 21.00 uur: Muziekprogramma. Zaterdag 18 april: 12.00 uur: Evenementenagenda. Samenstelling en presentatie Nico Broers. 16.00 uur: Life-uitzending n.a.v. de officiële ingebruikname van het ca rillon van de Grote Kerk. 18.00-20.00 uur: Hub en Jeroen. Sportinformatie en muziek. Zondag 19 april: 10.00 uur: Houwe Zo! Het zondag morgenprogramma van Hanna van Beek. 11.00 uur: Hayke de la Whisky. Hay- ke draait op ieders verzoek en brengt ieders groeten, felicitaties en wensen over, als u tijdens de uit zending belt naar tel. 12362. 13.00 uur: De Droom van Boom. De werkelijkheid kan wel zo mooi zijn als een droom van Gido Boom. 14.00 uur: Ruben in de middag. Het zondagmiddagprogramma van Ru ben de Jong om voor thuis te blijven. 16.00-18.00 uur: Muziek en sport (of andersom). Sportuitslagen en mu ziek van en met Frans Jansen. Maandag 20 april: 19.00 uur: De Rooy-lijn. Aktualitei- ten en nieuws en 'vraag en aanbod', waarin Eric, Tonnissen weer ieder een, die zijn verzameling wil kom- pleteren. iets van vroeger kwijt is geraakt of iets graag wil hebben, in de gelegenheid stelt zijn wensen aan een breed publiek kenbaar te maken en misschien, wie weet... heeft, iemand precies dat. wat u mist, graag zou willen hebben of zoek. 21.00 uur: Peelgrass Het wekelijk se country-programma van Rein Wortelboer. Dinsdag 21 april: 19.00 uur: De Rooy-lijn. Nieuws en aktualiteiten. 21.00 uur: Wonderland. Een tradi tie die het overleven en overleveren meer dan waard is vindt Willem Jansen. Het is mogelijk dat de hierboven gegeven programmering verandert of uitgebreid wordt door life- uitzendingen als de aktualteit daar toe aanleiding mocht geven, maar daarover wordt u ruimschoots van te voren ingelicht in De Rooy-lijn, iedere werkdag tussen 19.00 en 21.00 uur op uw radio bij Omroep Venray. Snelheidskontrole Zaterdagmorgen werden er weer snelheidskontroles gehouden en wel op de Langstraat en op de Henri Dunantstraat. In totaal werden er 500 voertuigen gekontroleerd. Daarvan reden er 70 te hard. De hoogst, gemeten snelheid bedroeg op de Langstraat 77 km per uur en op de Henri Dunantstraat maar liefst 117 km per uur. Op le en 2e Paasdag vindt er weer een sportontmoeting plaats in het Ruitersportcentrum Ysselsteyn. Handboogschutterij Ons Genoegen organiseert dan voor de vierde maal een zg. Indoor-Short Metric. By deze discipline wordt er op de afstanden 50 en 30 meter gescho ten volgens het 3-pyl systeem. Men schiet 12 maal 3 pijlen per afstand, 72 pijlen in totaal dus. Normaal worden deze wedstrij den buiten geschoten maar ndat de mogelijkheid zich voordeed, door de bouw van de manege, is Ons Ge noegen met de organisatie van een indoor-vorm begonnen. Doordat de wedstrijd steeds net voor het buitenseizoen plaatsvindt wordt deze door veel deelnemers aangegrepen als laatste voorberei ding op de buitenwedstryden. Voor de 25-metersporters is er de mogelijkheid om op 25 en 18 meter te schieten. De echte fanatieke spor ters schieten zelfs in zowel de mor gen als de middagbeurt een discipline (b.v. Diana). Vooral op 2e Paasdag om 14.00 uur komen bijna alle nationale top pers zowel bij de dames als de he ren aan de meet, inclusief de Olympische kandidaten. Er wordt op le Paasdag gestart om 14.00 uur terwijl op 2e Paasdag het startlicht om 09.30 en 14.00 uur op groen springt. Publiek is natuurlijk welkom! Het Buro Slachtofferhulp Noord- Limburg biedt hulp aan slachtof fers van beroving, diefstal, inbraak, mishandeling, vernieling, zedende- likten en verkeersongevallen. De hulp is o.a.: a. gericht op de verwerking van het gebeurde b. gericht op het regelen van de schade; c. praktisch van aard (van hulp bij invullen van formulieren tot meegaan naar de rechtbank). Het werkgebied bestrijkt alle ge meenten van Noord-Limburg. Om aan de toenemende vraag te beant woorden heeft het Buro enthousi aste mensen nodig, die op basis van vrijwilligheid de hulpverlening uit voeren. Van vrijwilligers wordt verwacht dat ze - goed en graag met mensen (kun nen) omgaan; - evenwichtig zyn; - de introduktiekursus volgen; - tenminste 8 uur per week tyd hebben; - bij voorkeur over eigen vervoer beschikken. Geïnteresseerden kunnen tydens kantooruren informatie vragen: 077-548030 en een afspraak maken voor een kennismakingsgesprek. Adres: Rijnbeekstraat 1, 5913 GA Venlo. Onlangs verscheen het Buck- rapport: 'De gemeente Venray in so ciaal en ruimtelijk-ekonomisch perspektief. Dit rapport staat cen traal op een aantal inspraakavon den die de gemeente organiseert in de periode 6 mei t/m 21 mei 1992. Het volledig rapport ligt ter inza ge in de leeshoek van de Openbare Bibliotheek, Merseloseweg 59, Venray. Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Op Goede Vrijdag is de biblio theek vanaf 's avonds 18.00 uur gesloten. Gevonden voorwerpen van 7 t/m 13 april Zwarte zonnebril; hond kruising fox-terrier-hazewind; zwartAvit/geel sjaal; zwarte etui met vier sleutels; zwarte portemonnee met drie pasfoto's. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst. 224. Na zijn suksesvolle CD-presen- tatie is Clemens van de Ven weer 'Back in Town'. Ditmaal verzorgt de ze rasarties op le Paasdag een solo optreden in café 't Podium. Alleen, gezeten aan zijn piano, haalt hij het onderste uit de kan om zijn publiek in vervoering te brengen. Rustiger, intiemer en minder groots dan met een begeleidings band maar met een intensiteit en gedrevenheid die je nog maar zel den tegenkomt. Café 't Podium, le Paasdag, aan vang 18.30 uur. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Op 11 april jl. werden de Neder landse Kampioenschappen Freesty le Batontwirling gehouden. Dit vond plaats onder auspiciën van de Nederlandse Twirl Sport Bond in Beverwyk. Daar behaalde een van de leden van Majoretten Twirl- groep First Choice een mooie over winning. Tamara Hoevenaars (13 jaar) be haalde in het onderdeel junioren t/m 15 jaar een zilveren medaille en de titel Reserve-kampioen 1992 freestyle. Deze medaille geeft recht tot deel name aan Europese- en wereldkam pioenschappen Freestyle baton twirling 1992. Deze zullen resp. plaatsvinden in Sheffield (Enge land) en Lille (Frankrijk). Onder begeleiding van haar trainster Wilma van Lin zal zij op 9 juli a.s. afreizen naar Sheffield. Alle leden van de groep wensen Thmara veel sukses. Grote buit bij inbraak In de nacht van dinsdag op woensdag schrok de eigenaar van een aan de Albionstraat in Leunen gelegen elektrozaak van glasgerin kel. Toen hy uit het raam keek zag hij dat twee mannen bezig waren goederen uit zijn elektrozaak in de kofferbak van een personenauto te laden. De gealarmeerde politie, die enkele minuten later arriveerde, kwam toch nog te laat want de da ders waren al vertrokken. Het sig nalement van de auto kon wel worden doorgegeven, maar het ken teken bleek vals te zijn. In die enkele minuten werden 3 videocamera's, 2 CD-spelers. 6 radi- ocassetterekorders, 1 telefoon en 1 videorekorder ontvreemd. Tbegang was verkregen door het inslaan van de ruit van de toe gangsdeur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten ran W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 zo: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 ma: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten ran P. Corver. G. ran Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vereauteren en J. de Vocht: za en zo: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 88800 ma: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK WH. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak DIERENKLINIEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. Van der Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. EERTEN, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. April: 16: Jiri's Beckett, Den Haag 16: Adonis, Den Bosch 17: Koos Albers, Amsterdam 17 t/m 30: Move, Amsterdam 17 t/m 20: Paasrock, Utrecht 18: Paasfeest, Amsterdam 19: John Cale. Amsterdam 20: Billy Clobham, Amsterdam 24-25-26: Alfres Schnittke Festival, Amsterdam 25: Residentie Orkest, Den Haag 25: Santana, Rotterdam 26: Herman Brood, Rotterdam Mei: 1-2-3: Move, Amsterdam 1-2-3: Pieces of Class, Amsterdam 2: Irish Music Festival 1992, Am sterdam 3: Harlem Globetrotters, Den Bosch 10: Nathalie Cole, Amsterdam 12 t/m 17: Herman Finkers, Am sterdam 18: Christy Moore, Amsterdam 19: Lisa Stansfield, Den Haag 20 t/m 30: Freek de Jonge. Am sterdam 21: Jan Vayne, Amsterdam 26: Kodo, Utrecht 28: Hun ten Popfestival, Varsselder 29-30: Phantom of the Opera, Den Haag GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES =ilFEER Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3