berden Venrayse ondernemers tegen nieuwe plannen op het Wilhelminaplein Winkeliers vragen aandacht voor fietsoverlast Straatpaasfeest- aanbieding. 1 Ri 20% tot 50% Canon kleur copieën en Maas met nginnedag Venray gaat 'rampenplan' aanpassen Albert Heijn, Henseniusplein 10, Venray. Aardbeving Twee doden bij frontale botsing Hedenavond koopavond AUTO TOTAAL SHOW Lc lini v.d. k.eur FOTO-SERVICE DERDAG 16 APRIL 1992 Nr. 16 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS COViNET wijnQdrankengroep Venray Henseniusstraal 1 04780-81801 -E: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY |JLfEE|#D| AR VAAD l/EUDAV EU AU^ElflU^ Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f14,00 ll1^-it 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 tf ecadlmi/ v wit v enilm£%l eih lt9e v iih- Abonnementsprijs buiten de regio f 19,00 uitsluitend bij vooruitbetaling modehuis Ven ray valt Koninginnedag op Reden voor ons om het Peel en Maas op woens- pril te laten verschijnen, in die week ook in min- aan de krant gewerkt de inlevertijden voor co- vertenties daarop aan- verenigingsnieuws op zondagavond bij ons te zyn. Alles wat maandag veert, kunnen wij helaas verwerken. vertenties hebben wij de Inlevertermijn gesteld op orgen 10.00 uur. ve hier allen rekening ouden. ernielingen de Langstraat geparlteer- enauto's waren door van- erkt'. Vernield waren de antennes en ruiten- De gemeente Venray is momen teel bezig om haar 'rampenplan', het draaiboek dat voorziet in cala miteiten, te aktualiseren. Deze ak- tualisatie heeft niets te maken met de aardbeving, eerder deze week in Roermond, die in Venray sterk voel baar is geweest. Burgemeester Waals liet dit weten naar aanleiding van vragen van dhr. Lemmens (fraktie V.d. Vorle) tijdens de commissievergadering voor algemene zaken, afgelopen maandag. 'Het rampenplan is in 1989 voor het laatst geaktualiseerd. Er komt nu een regionaal rampen bestrijdingsplan. zodat de aktivitei- ten van de verschillende gemeentes in de regio op elkaar afgestemd zul len zyn. Met dit plan zal de brand weer twee keer per jaar oefenen.' aldus dhr. Waals. Volgens de burgemeester zal het nieuwe rampenbestrijdingsplan in mei in de commissie en de gemeen teraad worden gebracht. ETEN VOOR U EEN FEEST IS. asdagen: Paasbuffet van 12.00-15.00 uur ƒ25,- p.p. 10 jr. ƒ12,50) en vrolijk Vivaldimenu a ƒ68,- ia Ia carte! Dagelijks (uitgez. 's maandags) tussen 12.00-14.00 uur èn v.a. 17.00 uur. Decor- en stijlvolle bedrijfs- en familiefeesten. DE VIED JMBGETIJDEN i Venrayseweg 5 - Overloon - Tel. 04788-1733 Het Winkelcentrum Venray en de LOZO afdeling Venray laten deze week in een brief aan het college van burgemeester en wethouders weten het niet eens te zijn met de huidige nieuwe plannen op het Wil helminaplein. Het gaat daarbij om de steeds schaarser worden par keerplaatsen in Venray centrum. 'Tijdens piekdagen is er nu al een tekort aan parkeerplaatsen en door deze plannen wordt het aantal par keerplaatsen nog minder', laat voor zitter P. van Dijck van het WCV weten. PARKEERGARAGE Zoals wij vorige week reeds meld den, zal er op het Wilhelminaplein, onder de vestiging van Van Sehaijik eerr parkeergarage komen voor 63 auto's. Bovenop de winkel zullen 14 woningen gerealiseerd worden. Deze plannen zijn het gevolg van het feit dat eerdere plannen met 150 parkeerplaatsen boven de win kel van Van Sehaijik, door welstand waren afgekeurd. Ook de Venrayse politiek had vraagtekens bij voor-al het massale aanblik van dit te reali seren bouwwerk. MINDER PLAATSEN 'Nu liggen daar ongeveer 100 par keerplaatsen. Daar zouden eerst 150 plaatsen voor terugkomen, wat geen probleem is. Onderzoeken hebben immers aangetoond dat het aantal parkeerplaatsen in het cen trum veel te laag is. In plaats van dat er nu 50 plaatsen by komen gaan er 40 plaatsen af. Van de reste rende 63 plaatsen zullen er onge twijfeld 14 voor de bewoners van de woningen boven de winkel zijn. De overige 49 komen ver-volgens onder beheer van Van Sehaijik. De par- keerproblematiek in Venray wordt hierdoor alleen maar groter', licht dhr. Van Dijck de bezwaren van de Venrayse ondernemers toe. Dhr. Van Dijck stelt duidelijk dat hun bezwaar niet gericht is tegen de komst van Van Sehaijik. 'Het gaat ons puur om het parkeerpro bleem dat ontstaat.' 2000? Dhr. Van Dijck laat ver-volgens we ten dat hy de aktiviteiten van de ge meente, om Venray te promoten, zeer op prijs stelt. 'Maar wil men mensen naar Venray centrum ha len dan zal een van de eerste basis voorzieningen voldoende parkeer ruimte moeten zijn. We hebben nu al te weinig en met de rekonstruk- tie varr de pleinen (-70 parkeerplaat sen) en de nieuwe plannen van het Wilhelminaplein (-50 plaatsen) wordt het nog minder. De gemeente zegt wel toe dat er nieuwe parkeer plaatsen gerealiseerd zullen wor den maar de wethouder gaf vorige week al aan dat dit een groot pro bleem zal zijn. De gemeente laat wel weten dat er nieuwe komen maar wij vragen ons af wanneer? In het jaar 2000? In onze brief vragen wij aan de gemeente om op zeer korte termijn vervangende parkeerplaat sen te realiseren'. De brief van de ondernemers gaat vergezeld van een aantal handteke ningen van ondernemers in de re gio van het Wilhelminaplein waar mee zij onderstrepen niet in te kunnen stemmen met. de plannen zoals die nu voorliggen. Bovendien wordt aangegeven dat ook de ge meente steeds heeft aangegeven dat dit deel van het centrum met extra parkeerplaatsen versterkt moet gaan. Deze week wordt door Het Win kelcentrum Venray en de LOZO af deling Venray bij burgemeester Waals een petitie aangeboden, waarin aarrdacht wordt gevraagd voor de fietsoverlast in het winkel centrum van Venray. Het is de win keliers, maar zeker ook de bezoe kers van het winkelcentrum eerr doom in het oog dat zij in het voet gangersgebied op moeten letten voor langsrijdende fietsers. Ook de overlast varr geparkeerde fietsen is groot. Aan burgemeester Waals, en aan de commissaris varr de politie wordt gevraagd om dit probleem aan te pakken cq. op te lossen. CIJFERS In de maand december zijn door Je Keulsche Pot gourmet- en specialiteiten- I Urant, nu met uniek terras 'nformatie ol reservering 'J TEL. 04788-1774 BEDIJK 2 OVERLOON 'ertrouwde adres N S JEANS SHOP Eén: de riolerings- en bestratingswerkzaamheden die onze winkel wat moeilijk bereikbaar maakten zijn achter de rug. De straat Is weer mooi en u kunt er weer bij. Twee: het Is al bijna Pasen. Drie: Daarom zijn we in een beetje feestelijke stemming. En zó kom je dan al gauw op een straatpaasfeestaanbledlng. Gele roosjes, q qc bos, tien stuks 0.2/D Aanbieding is geldig t/m zaterdag 18 april a.s. en uitsluitend bij Albert Heijn, Hensenius plein 10, Venray. winkeliers de nodige kontroles ge houden. De cijfers van die kontro les (gehouden in de Grotestraat), evenals het nodige fotomateriaal, zijn in de petitie opgenomen. Die cijfers liegen er niet om. Op woensdag 11 december rond 14.00 uur werden er 105 fietsers in de Grotestraat aangetroffen.. Verder stonden er op dat. tijdstip 45 fietsen geparkeerd. Op vrijdagmorgen 13 december om 9.00 uur werden er geen fietsers maar wel 26 gepar keerde fietsen in de Grotestraat aangetroffen. Diezelfde dag maar dan om 13.30 uur stonden er 70 fietsen geparkeerd en reden er 86 fietsers rond. Op maandag 16 de cember om 15.30 uur probeerden toch nog 45 fietsers door de markt- drukte heen te fietsen en stonden er 35 fietsen in de Grotestraat, ge parkeerd. Drie dagen later, op don derdag 19 december om 15.30 uur reden er 76 fietsers door de Gro- testraat en stonden er maar liefst 135 fietsen geparkeerd. Tenslotte konstateerde men op zaterdag 28 december, rond 14.30 uur 66 gepar keerde fietsen en maar liefst 115 fietsers. OPLOSSINGEN Het is bekend dat het fietspro- bleem bij de politie geen hoge prio riteit heeft. De winkeliers komen daarom zelf met oplossingsmoge lijkheden. Zo wordt in de petitie aangegeven dat op daarvoor passen de plaatsen aan de rand van het Winkelcentrum fiets rekken ge plaatst moeten worden. Gedacht wordt, hierbij- aan de fietsrekken van het oude zwembad en de fiets rekken van de Passage, die enkele jaren geleden zijn verdwenen. Het hergebruik van deze fietsenrekken kost het minst. Verder wordt aange geven dat de politie op diverse Vooral schooljeugd maar ook veel volwassenen gebruilcen het voet gangersgebied in het Venrayse ivin- kelcentrum als fietspad. De winkeliers willen dat dit afgelopen tijdstippen moet gaan kontroleren en aktie moet ondernemen. Over treders moeten meteen bekeurd worden. De winkeliers willen ook zelf het goede voorbeeld geven. Men heeft ook moeten konstateren dat onder de geparkeerde fietsen veel rijwie len van eigen medewerkers ston den. Het eigen personeel is inmiddels gevraagd de fietsen niet meer voor de winkels te plaatsen. In de petitie spreken de winke liers de hoop uit dat er samen naar een oplossing van dit probleem gestreefd kan worden. kado-artikelen tafellinnen woon-ideeën winkel quiltstoffen grand-foulards-bassetti dekbedovertrekken-gordijnstoffen sheridan the home collection porcelein-kristal-bestek Villeroy Boch creative-tableware van Wedgewood Wilkens BSF in zilver en edelstaal zijdebloemen JIM-JON meubels grenen-iloyd-loom hebbedingen Tineke Meurs Venray Schoutenstraatje 6 04780-88566 iets leuks voor 'n ander.... wat fijns voor jezelf De aardbeving, met haar epicen trum in de omgeving van Roer mond, heeft in Venray geen noemenswaardige schade opgele verd. Behalve dat er links en rechts in huis wat is omgevallen zijn er geen schadegevallen gemeld bij de politie. Wel heeft de Venrayse poli tie in de nacht van zondag op maandag een grote stroom tele foontjes ontvangen van verontruste mensen. Deze stroom nam na 04.00 uur in de ochtend, toen de radio het nieuws van de aardbeving had ge meld, sterk af. Toch heeft de aardbeving ook ge volgen gehad voor ons weekblad Peel en Maas. Deze wordt nl. op de persen van De Limburger in Roer mond gedrukt. Zoals de situatie er nu voorligt kan de eerstkomende week op deze pers nog niet gedrukt worden. Gelukkig kunnen wij met drukken uitwijken naar de drukke rij Rotabest in Best. Gevolg van een en ander is dat U deze krant waar schijnlijk op een later tijdstip in huis krijgt dan U gewend bent maar wij vragen begrip voor deze si tuatie. Het is niet uitgesloten dat deze situatie volgende week don derdag nog niet is gewijzigd. Inbraak Door forcering was toegang ver kregen tot een gebouw van het Vin eent. van Gogh Instituut, lokatie Noordsingel. Er was een klein geld bedrag buitgemaakt. luur fotoservice DE BLEEK 39 ACHTER DE SCHOUWBURG VERGROTING IN 5 MIN. TPaasshow 2e paasdag van II.OO tot !~/.00 uur Jdntiek Tegelkachels geloogd grenen meubelen Messing verlichting Kado artikelen Stationsweg 86 5807 AG Oostrum-Venray tel. 04780-85956/8036/ Open: dinsdag t/m donderdag 13.30-17.30 uur vrijdag 13.30-21.00 uur zaterdag 9.00-16.00 uur Maandagmiddag om even voor 5 uur vond op de Maasheseweg, ter hoogte van camping De Barier een frontale botsing plaats tussen twee personenauto's. Daarby kwamen de 30-jarige Harriëtte Philipsen uit Venray en de 29-jarige H. Huisman uit Arnhem om het leven. De personenauto, bestuurd door de 30-jarige Venrayse kwam uit de richting Maashees, terwijl uit dc richting Venray de andere perso nenauto naderde. By de frontale botsing werden beide auto's in el kaar gedrukt en raakte bestuurster bestuurder en de in de Arnhemse auto zittende 23-jarige H.R. uit Tiel bekneld en moesten zij, met veel moeite, door de brandweer worden bevrijd. Voor de Arnhemse bestuurder kwam de hulp te laat. Hij overleed in het wrak van zijn auto. De inzit tende uit Tiel werd zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Met levensgevaarlijke verwondin gen werd ook de Venrayse naar het ziekenhuis overgebracht. De ver wondingen waren zo ernstig dat zij kort na aankomst in het ziekenhuis aan die verwondingen overleed. Het verkeer op de Maasheseweg kwam muurvast te zitten en het duurde geruime tijd voordat op de ze weg verkeer weer mogelyk was. Omtrent de juiste toedracht wordt nog een onderzoek ingesteld, mogelijk door getuigen. Mochten er getuigen zijn van dit ongeluk en hebben zij zich nog niet met de politie in verbinding gesteld, dan worden die verzocht dit alsnog te doen omdat de juiste toedracht van dit ongeval nog on duidelijk is. Vanavond, donderdag 16 april is het koopavond in Venray. De win kels zullen dan tot 21.00 uur ge opend zijn. Morgen, op Goede Vrijdag, zullen de winkels al om 17.00 uur gesloten zijn. zie pag. 4 foto i video Patersslraat 10 - Venray

Peel en Maas | 1992 | | pagina 1