ifcMBa PEEL EN MAAS COC(V€« Consumentenwinkel gaat samenwerking met Insumentenbond onderzoeken Koninklijk: zilver voor Cor Linskens Koninklijke onderscheiding voor oud-Venrayer in Nieuw-Zeeland saktie winkelcentrum vent eerste winnaars Venrayers door reisbureau in Leeuwarden opgelicht Alle telefooncentrales digitaal MODEHUIS PIJKER- R0EKEN Nationaal Fonds Kinderbescherming Vanaf zaterdag 18 april rondom Venray: Kunstwerk Schouwburgplein wordt ook gesponsord ifeek woensdag heeft de jtenwinkel Venray een rennend gesprek gehad jrzitter en de direkteur mnsumentenbond Neder- ■een mogelijke samen wer en deze twee instanties, jsprek waren ook burge- feals en wethouder Dries- nwezig- De Consumenten- zal de komende maanden onsiunentenbond gaan be- oe ervoor gezorgd kan wor de Consumentenwinkel n de toekomst haar pro voorlichting) kan verbete- oe de Consiunentenwinkel turele basis het financieel -erken. 'Thans is de situa- at we de dubbeltjes en by elkaar moeten schra lend te komen' laat dhr. voorzitter van de Consu- ónkel Venray weten. ÜDERZIJDSE INTERESSE ntakt tussen Consumen- en Consumentenbond is ontstaan uit wederzijdse interesse. 'De Consumentenbond is geïnteres seerd in het model van onze consu mentenwinkel' aldus dhr. Werther. 'Daarbij gaat het vooral om de mid delen van voorlichting en het be reik van onze diensten. Binnen de Consumentenbond is nl. de gedach te aanwezig dat door decentralisatie van de voorlichting een gerichtere voorlichting kan plaatsvinden. Van onze kant willen we de meerwaarde gaan onderzoeken die verkregen wordt als wy ons kunnen aanslui ten op de computergegevens van de Consumentenbond. We maken al gebruik van hun voorlichtingsma teriaal maar via een compute raansluiting kan dat allemaal sneller'. Het onderzoek naar deze samen werking zal na de zomervakantie wat meer vorm gaan krijgen. 'Dan hebben we wat meer zicht in onze opstelling naar de consumenten bond' aldus dhr. Werther. 'Een belangrijk punt daarbij zal de kostenverhouding ten opzichte van elkaar zijn'. SOCIAAL ZWAKKEREN De gemeentelijke interesse in de Consumentenwinkel betreft vooral de voorlichting richting sociaal zwakkeren. Begin dit jaar heeft de gemeente ƒ40.000,- ter beschikking van de Consumentenwinkel ge steld. Dit moet besteed worden voor voorlichting aan mensen met de laagste inkomens. Om deze voor lichting gestalte te geven komt de Consumentenwinkel in mei met een stappenplan dat aan de com missie sociale zaken zal worden voorgelegd. Aan de hand daarvan zal worden bepaald of de ƒ40.000,- die de Consumentenwinkel van de gemeente krijgt voor voorlichting, voor langere termijn zal worden toegezegd. 'Dit aktieplan is bedoeld om meer naar buiten toe te treden. Daarbij gaat het met name om de voorlichting richting mensen met een kleine beurs, om te voorkomen dat deze mensen te hoge schulden krijgen'. OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST DONDERDAG 16 APRIL 1992 Nr. 16 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG Mishandeling Een 20-jarige inwoner van Mel- derslo deed bij de politie aangifte van mishandeling in een shoarma zaak in Venray. Hij had daar klap pen opgelopen van enkele bezoe kers. De politie stelt een onderzoek Inbraak in De Witte Hoeve Bij een inbraak in het conferen tiecentrum De Witte Hoeve aan de Gasstraat was, om de deur te forceren, gebruik gemaakt van een koevoet. Ontvreemd werd compu terapparatuur. Ook werd de sigaret tenautomaat geledigd. >en zaterdag werden de pswinnaars van de Paasak- Winkelcentrum Venray Deze aktie, die tot en zaterdag duurt, loopt zeer zen die afgelopen zaterdag t uitgereikt waren drie da- baar EuroDisney voor twee 'J-n en tien waardebonnen te besteden bij leden van Mcentrum Venray. dagreizen gingen naar Pa nen, 't Liene 17 Venray; A. 8, Poststraat 7 Venray en J. Merseloseweg 3 Overloon. waardebonnen zijn voor erop, Meerlo; C. v.d. Linden. beste adres met de ïotste keuze en de eeste merken o.a. W Q EDWIN CLARISSE pC!A enz. enz. Helmond; W. Derks, Swolgen; L. Ilermsen, Venray; J. Bongers, Ven ray; mevr. Reynders, Geysteren; H. Speyken, Blitterswijck; P. Nelissen, Venray; M. Weyers, Wanssum en mevr. Haegens uit Venray. Zoals gezegd, de aktie loopt nog tot en met zaterdag. Dan kunt U nog uw volgestempelde kaarten inleve ren bij de Hema, Torro, Rabobank of sigarenmagazijn Jansen. U maakt dan nog kans op een meer daagse reis naar EuroDisney, drie dagreizen naar dit amusements park of 10 waardebonnen van ƒ100,-, te besteden bij de Venrayse winkeliers. Langs deze weg willen wij alle kol- lektanten hartelijk danken voor hun medewerking. Een speciaal woord van dank aan de heer M. Kuypers van het Boschveldcollege en zijn leerlingen voor hun sponta ne inzet. De opbrengst van de dorpen luidt als volgt: Castenray 531,15 Heide 518,55 Leunen 1.210,00 Merselo 657,35 Oirlo 881,00 Smakt 290,80 Veulen 341,90 Ysselsteyn 1.638,20 Venray 3.031,70 Vredepeel 146,65 Een negental inwoners van Ven ray is door het in Leeuwarden ge vestigd reisbureau 'Hollandia Travel' opgelicht. Van die oplichting hebben ze bij de Venrayse politie op verzoek van de politie van Leeuwar den aangifte gedaan. Op 28 december van het vorig jaar had het negental besloten om bij bovengenoemd reisbureau een reis naar Indonesië te boeken met als vertrekdatum 18 juli 1992. Zij moesten per persoon een bedrag overmaken van ƒ462,50. De totale reiskosten zouden ƒ1.700,- per per soon bedragen. De moeder, een tante en een nicht van de uit negen personen bestaande familie tekenden in het reisbureau de overeenkomst en op 4 januari 1992 werd per Rabobank de aanbetaling gedaan. Op 9 april jl. gingen de drie afge vaardigden van de Venrayse familie opnieuw naar Leeuwarden om de reis definitief te regelen en het resterend bedrag te betalen. Bij aankomst bij het reisbureau beleef den ze een komplete verrassing: het wemelde daar van mensen uit het gehele land die een reis hadden ge boekt en een gedeelte van die reis hadden betaald. Er was ook politie aanwezig. Die verklaarde aan de ge dupeerden dat de eigenaar van het reisbureau was aangehouden en dat deze reklame had gemaakt om reizen naar Indonesië te organise ren. Reizen die alleen maar beston den in het brein van de eigenaar van het reisbureau. De Venrayers werd aangeraden bij de Venrayse politie aangifte te doen inzake oplichting en een ci viele procedure te starten tegen de eigenaar van het reisbureau. De Venrayers waren een illusie en ne gen maal ƒ462,50 armer. Het was dan ook verklaarbaar dat een van de gedupeerden verzuchtte: 'de reis was goedkoop maar als wij in Ven ray hadden geboekt waren wij toch nog goedkoper uitgeweest'. Op Paaszaterdag 18 april tussen 07.00 en 09.00 uur zullen de tele fooncentrales met de netnummers 04781 t/m 04789 worden omgezet van elektro-mechanische naar digi tale centrales. Hiermee wordt in de ze regio een tijdperk van de telefoongeschiedenis afgesloten. De burgemeesters van de betreffende gemeenten en vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Noord-Limburg zijn bij deze bijzondere gebeurtenis voor de regio Venray betrokken. In conferentiecentrum De Witte Hoe ve zal om 11.00 uur de officiële om zettingshandeling worden verricht. De digitale apparatuur geeft de klanten van de PTT nieuwe moge lijkheden op telefoongebied; een snellere verbindingsopbouw van gesprekken en de mindere sto- Het te realiseren kunstwerk op het nieuwe Schouwburgplein zal mede gerealiseerd worden dankzij financiële bijdrages van onderne mers aan dat plein. Dat maakte wethouder Driessen vorige week bekend. De overige financiën zul len uit gemeentelijke en provincia le subsidiepotjes komen. Net als dat bij De Sprank het geval was, zal de gemeente ook nu via in schrijving kunstenaars in de gele genheid stellen een ontwerp te maken voor een kunstwerk op het Schouwburgplein. Uit de inzendin gen zal een selektie worden ge maakt. De geselekteerde kunste naars worden dan gevraagd hun idee verder uit te werken. De keuze van het kunstwerk is vrij. Wethou der Driessen toonde zich voorstan der van een waterpartij maar dat is volgens hem geen 'must'. De selek tie op de inzendingen zal volgens de wethouder streng zijn want het kunstwerk moet de waarde, van het plein verhogen. De wethouder noemde het ver heugend dat het bedrijfsleven het kunstwerk mede willen sponsoren. 'Hiermee kan mogelijk iets extra's gerealiseerd worden', meent wet houder Driessen. De wethouder hoopt op meerdere toezeggingen van ondernemers, waardoor het centrum verfraaid kan worden. ringsgevoeligheid zijn direkte voordelen. Het gebruik van druk- toetstoestellen en daardoor een gro tere assortimentskeuze is een ander direkt voordeel. Tevens kun nen de abonnees dan gebruik ma ken van de doorschakeldienst *21. WIJZIGINGEN De omzetting houdt tevens in dat er een aantal wijzigingen in net en/of abonneenummers worden doorgevoerd. In Vierlingsbeek worden de 4-cijferige abonneenummers 5- cyferig door het cijfer 3 ervoor te plaatsen. Het netnummer blijft 04781. De 3-cijferige abonneenummers van Maashees, Holthees en Smakt worden ook 5-cijferig door de cij fers 36 voor de bestaande abonnee nummers te kiezen. Het netnum mer wordt hetzelfde als dat van Vierlingsbeek: 04781. De abonneenummers in Yssel steyn worden 5-cijferig door het cij fer 4 als begin te nemen. Het netnummer wordt gewijzigd van 04785 naar 04780. Ook in Merselo, Vredepeel, Oirlo en Castenray wordt het kengetal voortaan 04780. In Merselo en Vre depeel worden de cijfers 46 voor de abonneenummers geplaatst, in Oir lo en Castenray het cijfer 7. Het abonneenummer van Over loon wordt gewijzigd door het cijfer 4 ervoor te kiezen. Het netnummer wordt hetzelfde als dat ran Vier lingsbeek: 04781. De net- en abonneenummers van de plaatsen Well (04783), Wanssum (04784) en Tienray (04789) blijven ongewijzigd. EXPOSITIE Na de officiële handelingen in De Witte Hoeve gaat het gezelschap, voorafgegaan door harmonie Euter pe, naar de Venrayse telefooncen trale aan de Prins Bemhardstraat 9. Hier wordt voor het publiek een expositie gehouden. De expositie vindt plaats op zaterdag 18 april van 12.00-17.00 uur en op dinsdag 21 en woensdag 22 april van 14.00- 20.00 uur. Euterpe en een promo tieteam van PTT Telecom zullen hier extra de aandacht op vestigen. Inbraak in personenauto Met geweld was toegang verkre gen tot een aan de Veltumse Kleffen geparkeerde personenauto van een 23-jarige inwoner. Uit de auto werd de CD-speler ter waarde van ƒ1.200,- ontvreemd. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Le Giesen/GLH Gisteren, woensdag 15 april, mocht dhr. Cor Linskens uit han den van loco-burgemeester Mevr. Hoppenreijs-de Loo, de Eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, ontvangen. Dat gebeurde bij gelegenheid van het 40-jarig dienstverband van dhr. Linskens bij Nieuw Spraeland (dat tot begin vorig jaar bij het PCV hoorde). Voor dit feit, en voor een groot aantal maatschappelijke funkties van dhr. Linskens. werd hem deze onderscheiding aan geboden. ST. SERVATIUS Dhr. Linskens (58) kwam op 18-jarige leeftijd in dienst bij het toenmalige Psychiatrische Cen trum St.. Servatius (later PCV, thans Vincent van Gogh Instituut). Hij startte daar zijn werkzaamheden als leerling verpleegkundige waar na hij reactiveringstherapeut werd. Een funktie die hij thans nog be kleedt. Zij werkzaamheden bestaan hoofdzakelijk uit het in praktijk brengen van door de fysiotherapeut voorgeschreven bewegingsthera pieën, die tot doel hebben verbete ring te brengen in de bewegings mogelijkheden van de patiënten. Hij heeft al die jaren zijn werk met veel enthousiasme en inzet gedaan. AMUSEMENT Naast zijn werk op de eerder ge noemde instellingen was en is Cor Linskens vooral op het gebied van amusement aktief, binnen maar ook buiten de instelling. Dat leert ons immers een greep uit zijn akti- viteiten: meer dan 25 jaar lid van toneelvereniging De Kerkdijkers, waarbinnen funkties van voorzit ter, regisseur, auteur en bestuurslid werden bekleed; vele jaren aktief bestuurslid van de personeelsver eniging van het PCV, waaronder en kele jaren als voorzitter: vele jaren lid van, en aktief binnen de bedryf- scarnavalsvereniging; initiatiefne mer, omroeper en discjockey van de huisom roep van het PCV; lid en penningmeester van de bed rij fs- sportvereniging van het PCV; al meer dan 25 .jaar drijvende kracht achter de Comeo Fhncy Fair, die door PCV wordt georganiseerd ten bate van de missie. Voor dit werk ontving hij al eerder de hoogste on derscheiding van de Congregatie van de Broeders van Liefde. Ook is C'or Linskens vele jaren correspon dent geweest van het PCV Nieuws, het huisorgaan van het PCV. Thans is hij cindredakteur van BIZZ, het huisorgaan van Nieuw Spraeland. Verder is Cor Linskens vele jaren aktief geweest bij de Ziekenomroep Venray en bij de carnavalsviering in Venray, getuige zijn vele optre dens in o.a. Circus Mök. Al zijn inzet voor deze aktivitei- ten geven aan dat deze onderschei ding meer dan verdiend is. De oud-Ven raynaar Jack (Jacob) van der Hulst zal op 7 mei a.s. uit handen van de Gouverneur Gene raal van Nieuw-Zeeland de Queens Sendee Medal ontvangen, een En gelse Koninklijke onderscheiding. Jacob van der Hulst krijgt deze on derscheiding vanwege zijn ver diensten (public services) ten behoeve van het onderwijs in de af gelopen 30 jaar. Jacob van der Hulst is geboren in 1928 in het Venrays Broek. Na zijn diensttijd trouwde hij in 1951 met Tilly Reintjes uit Leunen, dochter van de voormalige wethouder van Venray, Grad Reintjes. Niet lang daarna emigreerde het echtpaar naar Nieuw Zeeland. Via het Kawa- kawa distrikt kwam de familie Van der Hulst in Onewhero terecht waar men na vier jaar een eigen melk veehouderij kon kopen. De interesse voor het onderwijs is niet vreemd voor de familie Van der Hulst. Vader Reintjes had immers als wethouder onderwijs in zijn portefeuille. Die interesse leidde er toe dat Jacob van der Hulst in het ouders-leraren overleg terecht kwam en vervolgeus in het school bestuur van de Onewhero District High School. Tussen 1973 en 1988 werd hij voorzitter van de Franklin School Committees' Association. In die tijd verwierf Jacob van der Hulst de nodige kennis over het rei len en zeilen op de scholen. Mede VENRAY - HOFSTRAAT 5 - TEL. 04780-82828 door die kennis kwam hij in de On derwijs Raad terecht, waar hij zich inzette voor speciaal onderwijs, fi nanciën en togen vandalisme en spijbelen. In totaal heeft Jacob ran der Hulst zich 30 jaar voor het on derwijs ingezet. In al die jaren heeft hij zich sterk gemaakt voor een nieuw onderwijssysteem in Nieuw- Zeeland. Jacob van der Hulst in een Nieuw-Zeelandse krant hierover-, 'Het oude systeem was te duur en te burocratisch. Door al die jaren heen werd ik steeds ontevredener over de gang ran zaken en stond voor de keuze om te stoppen of te rebelleren'. Het is dus dat laatste ge worden. 'De scholen zijn nu meer zakelijk bezig en hebben een grote re verantwoordelijkheid dan vroe ger. Hierdoor krijgen de tekort komingen binnen een school ook meer aandacht'. Ondertussen runde Jacob van der Hulst nog steeds een farm. Tets wat onmogelijk zou zijn geweest zonder de hulp van TillyVier jaar geleden heeft het echtpaar Van der Hulst zich teruggetrokken van de boerderij, maar zijn interesse voor het onderwijs leeft nog steeds bij Jacob. Hij is dan ook zeer trots dat het de Britse Koningin heeft welbe hagen. hem met de Queens Service Medal te onderscheiden. VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Containerbrandje De brandweer moest in aktie ko men voor het blussen van een brandje in een container met afval bij het winkelcentrum in het Brukske. Uit het onderzoek kwam vast te staan dat twee jongens het brandje hadden gesticht. Zij kon den worden achterhaald en de ouders werden voor de schade aan- sp rakel ijk gesteld. Het brandje ver oorzaakte een enorme rookoverlast in de wijk.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 13