ITVERKO HEBJia Venrayse ondernemers kopen St. Jozefklooster Venray heeft geen geld om gat van ƒ700.000,- dicht te maken Karei Knabbelaar toch naar wijkcentrum Brukske fdelingsbestuur PvdA keert zich tegen uchtvracht op De Peel OPHEFFINGS 20% tot 50% Aanstelling toezichthouder/ huismeester flats Bachstraat Mozartstraat Brukske en ISPIJKER- iROEKEN Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Gewapende overval opgelost KINDERDAG 2 APRIL 1992 Nr. 14 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG 'OVINET rTjDFWNKENGROEP Venray lenseniusstraat 1 04780-81801 PEEL EN MAAS WUNfeijDRANKENGROEP Venray Henseniusstraat 1 04780-81801 E: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY UfCEI/DI AR l/AAD VCklDAV Ekl AUTCl/IUr - 68 Postbus 1 Tel 04780-82727 Fax 0478010916 WEEKBLAD VOOK YeNKAY EN OMGEVING Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 114,00 - Abonnementsprijs buiten de regio 119,00 uitsluitend bij vooruitbetaling modehuis 7' berden Venray It bestuur van de afdeling Ven- van de PvdA heeft het college burgemeester en wethouders in brief laten weten dat zy zich de ontwikkelingen uit- ekt die ertoe kunnen leiden le vliegbasis De Peel ingericht It als luchthaven voor vracht eer. Het afdelingsbestuur van irdA is ervan overtuigd dat der- ij» 9 It gebruik van het vliegveld de bewoners van Venray voor elij lt negatieve gevolgen zal en. 'Wij denken daarbij in de e bij1 e plaats aan de geluidsoverlast oenemend vliegverkeer, vooral itw lachtvluchten. Maar ook zal ;1"P 'en(l aan- en afvoerverkeer over ~"reg ten koste gaan van de na- in ons toch al overbelaste Peel ed en ten koste van het lieu van de Venrayse bevol- aldus het afdelingsbestuur in brief. Ier achte het bestuur De Peel Hitvliegveld overbodig met loven Airport in de buurt en ie voltooiing van de A73 rich- ^^rtcht Airport. 'Wy zijn «o Eins overtuigd van de nood- rk. i I of zelfs maar wenselijkheid is nJhet inrichten van De Peel als ;ra haven voor vrachtverkeer en Het beste adres met de ,y Smotste keuze en de 3NNYQ etEE ARCIA meeste merken o.a. EDWIN CLARISSE enz. enz. ^!®rlingsbeekseweg 16 Overloon 04788-1434 Dinsdags gesloten wij verbazen ons over het gemak waarmee - ook Venrayse - bestuur ders aannemen dat dergelijke ont wikkelingen positief zouden zyn. Het afdelingsbestuur geeft aan dat hun zorg voor het milieu, met name de vrees voor geluidsoverlast, aansluit by geluiden die zij uit de Venrayse bevolking heeft opgevan gen. 'U wilt toch niet in uw wer vingsfolders de zinsneden over rust, ruimte en rekreatieve moge lijkheden laten schrappen?', is in de brief te lezen. De brief wordt tenslotte afgesloten met de wens dat het afdelingsbestuur zelf uit wil kunnen maken waarom zij 's nachts al of niet slapen'. begroting Burgemeester Waals liet zich afge lopen dinsdag, tijdens de begro tingsvergadering, waarin ook De Peel aan de orde kwam, niet uit over het standpunt van het college. 'Wy komen voor de zomer met een standpunt m.b.t het haalbaarheids onderzoek dat in opdracht van de Kamer van Koophandel Grotestraat 76 Venray FÉIVAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON De gebroeders Joost en Bert van Haren hebben het St. Jozefklooster gekocht. Dat deelde Joost van Ha ren begin deze week desgevraagd mede. Ook dhr. Nelissen, die de be langen van de zusters van de God delijke Voorzienigheid behartigt, bevestigde de aankoop door de bei de Venrayse ondernemers. Daar mee is het St. Jozefklooster van de slopershamer gered. De beide broers willen in het pand het nu nog in Horst gevestig de bedryf Asmo ID onderbrengen evenals een handelsmaatschappij in import en export van schoenen en kleding. Bovendien zal het be drijf Innovate, dat thans nog in de Patersstraat is gehuisvest, in het St. Jozefklooster worden onderge bracht. Een en ander past binnen de randvoorwaarden die het college van burgemeester en wethouders heeft opgesteld voor nieuw gebruik van het St. Jozefklooster. Die rand voorwaarden worden a.s. maandag in de commissie ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting, en a.s. dinsdag in een gekombineerde commissievergadering van culture le zaken en onderwys, jeugd, sport en recreatie behandeld. 'De restinvulling van het pand zal binnen die randvoorwaarden plaatsvinden' laat Joost van Haren weten. 'Zo zyn we in onderhande ling met een cateringbedrijf voor wat betreft het keukengedeelte van het klooster'. Over het hergebruik van de kapel kon dhr. Van Haren nog niets mee delen. Hem is de interesse van de Protestantse Kerkengemeensehap Venray e.o. bekend maar daarmee is hierover nog geen kontakt geweest. 'Die mogelijkheid ligt nog wel open', aldus dhr. Van Haren. Het pand zal aan de buitenkant ongewijzigd blijven. Binnenin zul len de nodige aanpassingen plaats vinden. De toekomst van de school gebouwen is nog niet duidelijk 'Hierop rust een woonbestemming In de toekomst zullen we gaan be kijken of die in de bestaande bebou wing ingepast kan worden of dat de gebouwen gesloopt gaan worden voor nieuwbouw' aldus dhr. Van Haren. Over de randvoorwaarden die b. en w. hebben opgesteld voor nieuw gebruik van het St. Jozefklooster kunt U elders in dit blad meer lezen. De gemeente Venray kan niet ver der bezuinigen om het begrotings tekort van /700.000r zelf op te lossen. Dat bleek afgelopen dinsdag tydens de behandeling van de be groting 1992 door de Venrayse ge meenteraad. 'Voor het college is het schier onmogelijk om verder te be zuinigen. We hebben hierover al met de inspekteur van binnenland se zaken gesproken. Over twee we ken vindt er overleg plaats tussen gemeente, provincie en ryk over hoe we dit gat oplossen' liet wethou der Truijen van financiën weten. kale kip De wethouder liet weten dat de gemeente Venray, gezien de inspan ningen die ze nog moet doen, niet verder kan bezuinigen. 'We zitten zeer laag met onze uitgaven ten op zichte van vergelijkbare gemeen ten. Daarmee staan we redelyk hard. Je kimt nu eenmaal van een kale kip geen veren plukken'. De wethouder voegde daar verder aan toe dat de gemeente Venray een betrekkelijk zware belastingdruk voor de burgers kent ten opzichte van andere (Limburgse en verge lijkbare) gemeenten. 'Hoe we dat gat van zeven ton kunnen sluiten, ik weet het niet We zullen er in het overleg zoveel mogelyk van probe ren te maken. Zeker is dat de vryge- vallen kapitaalslasten en het bedrag dat eenmalig besteed kan worden (ruim 7 ton) hier niet voor gebruikt zal worden. Die zyn nodig voor herinvesteringen. Doen we dat niet dan komen we onszelf over een paar jaar weer tegen' liet de wethou der weten, waarmee hy de konstate- ring van de WD in de algemene beschouwingen bevestigde. kritiek De kritiek rond de begroting noemde de wethouder 'niet mis'. 'Ook het college is van mening dat de begroting informatief onder de maat is. Het is voor de raad nage noeg ondoenlijk om haar demokra- tische taak te vervullen. Maar ik vraag hier wel begrip voor. Het is nu eenmaal een gegeven dat een ge meenteraad de eerste drie jaar van een artikel 12 periode aan de zylyn moet staan. De inspektie bepaalt wat mogelyk is'. De wethouder nam wel de schuld op zich met betrekking tot de hoop die bfj de partyen gerezen was over een andere begroting. Hy had dat toegezegd maar bleek te optimis tisch te zyn geweest meerjarenraming Een grote wens van alle politieke partyen is om zo snel mogelyk met een meeijarenbegroting te komen. Het college van b. en w. heeft hier over uitvoerig gesproken en de wet houder kon toezeggen dat voor half juli een meeijarenraming (de cy- fers die daarin staan zyn niet zo exact als in een begroting, aldus de wethouder) in concept gereed zou zfjn. 'Om dit te bereiken wordt er een aantal medewerkers vrijge maakt Daarby hebben we de mede werking gevraagd van VB accoun tants, waar we een projektleider van in zullen huren. Zo zullen wy uw 'terechte' wens vervullen'. Die meeijaren raming zal op basis van door b. en w. vastgestelde rand voorwaarden worden samenge steld. 'Uiterlijk september zal die aan de raad worden aangeboden'. bestedingen Verder kan de gemeenteraad in juni de voorstellen van b. en w. om trent het noodzakelijk aanvullend beleid ontvangen. 'Dan zullen we onze prioriteiten beoordelen en sturen', aldus wethouder Truyen. De wethouder voegde daar wel aan toe dat dat een moeilyke klus zou zijn 'We zullen moeten kijken naar veel wensen en weinig middelen'. kado-artikelen tafellinnen woon-ideeën winkel quiltstoffen grand-foulards-bassetti dekbedovertrekken-gordijnstoffen sheridan the home collection porcelein-kristal-bestek Villeroy Boch creative-tableware van Wedgewood Wilkens BSF in zilver en edelstaal zijdebioemen JIM-JON meubels grenen-lloyd-loom hebbedingen Tineke Meurs Venray Schoutenstraatje 6 04780-88566 iets leuks voor 'n ander.... wat fijns voor jezelf De Woningbouwvereniging Noord-Limburg heeft in de afgelo pen twee jaar diverse onderhouds- en verbeteringsplannen uitgevoerd in de flats Bachstraat en Mozart straat. Als doelstelling gold hierby de verbetering van de leefbaarheid. De ontwikkeling van deze plannen heeft plaatsgevonden in nauw over leg met vertegenwoordigers van de bewoners en met de bewonerscom missie Brukske. De belangrijkste aktiviteiten voor verbetering van de leefbaarheid waren: - het afsluitbaar maken van de hoofdingangen; - het betegelen van de entrees en de muren by de lift; - het aanbrengen van betere ver lichting in de gangen by de ber gingen; - het plaatsen van nieuwe bergings deuren, die beter af te sluiten zyn; Snelheidskontroles Donderdag werden er weer snel- heidkontroles gehouden op de Hoofdstraat in Oirlo. 99 Voertuigen werden gekontroleerd. 34 Bestuur ders reden te snel en zullen dat bin nenkort wel merken. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 79 km per uur. Eenderde reed sneller dan 60 km wat aanleiding geeft om meer te gaan kontroleren. Op de Albionstraat in Leunen werden 153 voertuigen gekontro leerd. Daarvan reden er 34 te snel. De hoogst gemeten snelheid be droeg 79 km per uur. Stationsweg 5807 Oostrum-Venray tel. CM78O-85956/80361 Antiek Tegelkachels geloogd grenen meubelen ïtlessing verlichting Kado artikelen Open: dinsdag t/m donderdag 13.30-17.30 uur vrijdag 13.30-21.00 uur zaterdag 9.00-16.00 uur De vereniging Karei Knabbelaar zal met ingang van vandaag ge bruik maken van het wykcentrum De Kiosk in het Brukske. Deze week is tussen de besturen van Karei Knabbelaar en van het Wykcen trum, na bemiddeling van de wij- kopbouwwerker Mart Willems, overeenstemming bereikt over de verhuur van ruimtes binnen het wykcentrum aan Karei Knabbelaar. Financiële obstakels evenals de eis van Karei Knabbelaar dat haar akti viteiten, een jaar na eventuele beëindiging niet mochten worden voortgezet, behoren nu tot het ver leden. Vanavond, donderdag, zal het dartteam van Karei Knabbelaar, haar kampioenswedstrijd in de Peeldartkompetitie, in de Kiosk spelen. Binnenkort zullen ook de andere aktiviteiten van Karei Knab belaar weer van start gaan. Wethouder Driessen was ver heugd dat na lange onderhandelin gen de aktiviteiten van Karei Knabbelaar toch in het wijkcen trum georganiseerd kunnen wor den. 'Juist het wijkcentrum is de meest geschikte plaats voor dit soort aktiviteiten. Ik ben daarom ook zeer positief over het bereikte resultaat, dat mooi past in het ka der van de sociale vernieuwing. Ik hoop dat de jeugd van Brukske nu positief lean genieten van de aktivi teiten in het wykcentrum'. De wet houder sprak tevens de hoop uit dat de beide besturen in de toe komst tot een prima samenwerking zullen komen. - het aanbrengen van spiegels in de lift. Een zeer belangrijke wens van de bewoners was bovendien meer en beter toezicht, ook in de avonduren, door een huismeester/toezichthou der. Vanwege de kosten voor de huurders was dit echter niet direkt haalbaar. Om een oplossing hiervoor te vin den is overleg gevoerd met de ge meente Venray om gebruik te kunnen maken van de banenpool. Vanuit deze banenpool is nu de heer M. Ooink als toezichthouder/ huismeester beschikbaar gesteld. De huurders hoeven vooralsnog geen extra huur te betalen voor de diensten van deze huismeester. De Woningbouwvereniging ver wacht een positieve uitstraling van deze funktie. De huismeester zal de volgende ta ken hebben: - door het preventief toezicht hou den: het voorkomen van wanorde en rust; - hy is een aanspreekpunt voor de bewoners; - hy zal b(jdragen tot een goed woon- en leefklimaat in de flats; - het verhelpen van kleine storin gen en verrichten van kleine repa- - het verrichten van aanvullende schoonmaakwerkzaamheden; - de begeleiding van verhuizingen en transporten. Op 3 november van het vorig jaar drongen twee gemaskerde mannen de woning van een 34-jarige bewo ner van het Brukske binnen en eisten, onder bedreiging van een geweer, het aanwezige geld op. De bewoner had geen keus en overhan- dige een bedrag van ƒ14.000,- aan de overvallers die vervolgens wisten te ontkomen. Hoewel de po litie wel een vermoeden had om trent de identiteit van de daders, kon ze niet over voldoende bewijs materiaal beschikken, wat een aan houding zou rechtvaardigen. Lang zaam maar zeker werd de puzzel recherchematig in elkaar gezet en toen er alsnog voldoende bewys voorhanden was, gaf de officier van justitie in Roermond toestemming tot aanhouden. Die aanhouding vond vorige week donderdag plaats. Het eerst werd een 33-jarige inwo ner van Venray in zyn woning aan gehouden. Later volgde de arres tatie van een 21-jarige plaatsgenoot Het tweetal heeft een volledige be kentenis afgelegd. Uit de verhoren bleek dat een 41-jarige plaatsgenoot hen het wapen had geleverd. Ook deze werd aangehouden wegens medeplichtigheid en verhoord. Het wapen wat by de overval is gebruik, is door het tweetal vernietigd. Van het geld van de overval is niets meer over. Dat hadden ze aan diver se aktiviteiten uitgegeven. De 21-jarige man is in voorlopige hechtenis genomen terwyl de an dere twee, nadat proces-verbaal was opgemaakt, huiswaarts werden ge zonden.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 1