Donderdag 30 april Oranjefeesten 1992 Zaalvoetbaltoernooi NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Openbare vergadering Welstandscommissie Commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Commissies culturele zaken en onderwijs, jeugd, sport en rekreatie Bouwvergunning verleend afsluiting wegen Hinderwet Verscherpte kontrole illegale draadloze telefoons Afsluiting spoorweg overgangen Kwaliteitsonderzoek naar dienstverlening door personeel chemocar Commissie openbare werken Commissie maatschappelijke zaken vervalt Kollektekalender Inschrijfformulier Oranjezaalvoetbaltoernooi 199 Bond van Wapenbroeders PEEL EN MAAS Het Groene Infostand over Kruis Dorpsradenoverleg Venray werken in de detailhandel Stichting Kinderopvang Meerlo-Wanssum Thema-morgh Solitaire bij( F - PEEL EN MAAS LE Donderdag 2 april.r~ RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot(17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; openbare orde en veiligheid; voor lichting en inspraak algemeen; dorps en wijkraden; personeel, organisatie en informatica; interne dienstverle ning; ekonomische zaken: bevorde ring werkgelegenheid, markten en kermissen, handel en middenstand, bevordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuis vesting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmings plannen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Op woensdag 8 april zal om 09.00 uur voormiddag in het raadhuis (kamer 126) een openbare vergade ring worden gehouden van de Welstandscommissie. De agenda voor deze vergadering ligt vanaf dinsdagmiddag, 14.00 uur, ter inzage by de sekretaris van de Welstandscommissie, de heer C. van Rossum, tel. 04780-23377. Op maandag 6 april a.s. wordt een openbare vergadering gehouden van de commissie ruimtelyke orde ning en volkshuisvesting, aanvang 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Hoorzitting inzake Arob- bezwaarschrift tegen genomen voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het perceel Hoen derstraat 76. 3. Spreekrecht pubhek. 4. Ingekomen stukken. 5. Vaststelling verslag vergadering gehouden op 9 maart 1992. 6. Behandeling lyst aan dachtspunten d.d. maart 1992. 7. Gewestelijke zaken. 8. Concept-raadsvoorstel inzake haalbaarheid herbestemming St. Jozefklooster. 9. Concept-raadsvoorstel inzake een te nemen voorbereidings besluit. Ten behoeve van het bouwplan tot het verbouwen en uitbreiden van het hotel Wieën- hof, Leunseweg 20a te Venray. 10. Rondvraag. Op dinsdag 7 april a.s. wordt een gezamenlyke vergadering van de commissie culturele zaken en ge houden. Twens worden de leden van de commissie culturele zaken uitgenodigd voor de reguliere ver gadering die aansluitend aan deze gezamenlyke bijeenkomst zal plaatsvinden. Aanvang 18.00 uur in de raadszaal van het raadhuis. De agenda voor de gezamenlyke bij eenkomst ziet er als volgt uit: 1. Opening. 2. Verslag van de gekombineerde vergadering van 6 febr. 1992. 3. Spreekrecht publieke tribune. 4. Raadsvoorstel inzake haalbaar heid herbestemming St Jozef klooster. 5. Afsluiting De agenda van de commissie cultu rele zaken ziet er vervolgens als volgt uit: 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. VErslag van de vergadering van 10 maart 1992. 3. Spreekrecht publieke tribune. 4. Afspraken inzake monumenten zorg, raadsvoorstel inzake benoe ming zesde lid monumenten- commissie gemeente Venray. 5. Tbr kennisgeving integrale tekst van de Gemeenschappelijke Re geling Gewest Noord-Limburg 6. Rondvraag. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 24 maart 1992 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zij die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het bouwen van een loods aan de Metaalweg lb te Venray, t.n.v. Maessen Recycling bv, Peelweg 12 te Ysselsteyn; het verbouwen van een gara ge/berging tot ontsp. ruimte/berging aan de Rouwkuilenweg 24 te Ys selsteyn. tn.v. Willems goossens Beheer bv.; het bouwen van een garage/ berging erfafscheiding aan de Hoenderstraat 76 te Venray, tn.v. A.C. van der Giessen; het bouwen van een overkap ping t.b.v. geldautomaat aan het Grootdorp 32 te Merselo, t.n.v. Bestuur Rabobank Merselo; het verbouwen van een wo ning aan de Lorbaan 12 te Veulen, t.n.v. J.W. Klabbers; het uitbreiden van een wo ning aan de St. Antoniusstraat 24 te Venray. tn.v. ARM. Koppers; het bouwen van een var kensstal slopen bestaande opstal len aan het Grootdorp 8 te Merselo. tn.v. Maatschap Gellings; het bouwen van 2 vrye sektor woningen aan het Koenraadhof 7 8 te Venray, tn.v. B.B.O.M., Slot Hil- lenradelaan 5 te Hoensbroek; het bouwen van overkappin gen betonnen lekbakken tn.v. chemisch afval aan de Maashese- weg 89-91 te Venray, tn.v. Rank Xerox. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals In verband met de aanleg van kunstwerken in het kadervan de realisatie van het gedeelte Venlo- Venray van de Ryksweg 73 is het noodzakelyk dat tydelyk de Rosak- ker en Hoogriebroekseweg worden afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers. De afsluiting vindt plaats per 1 april a.s. en duurt 4 maanden voor de Hoogriebroekseweg en 10 maan den voor de Rosakker. Afsluiting is nodig in verband met de bouw van twee viadukten, nodig voor de kruising van ge noemde wegen met de toekomstige rijksweg. Voor zover als gevolg van de af sluiting of als gevolg van de werk zaamheden schade mocht worden veroorzaakt kunnen diegenen, die menen dat onevenredig schade wordt toegebracht zich wenden tot de gemeente. Binnen het kader van de met het ry k gesloten bestuursre- geling zullen vervolgens via de ge meente deze vermeende schades worden gemeld bij Rijkswaterstaat Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: W. Lemmen, Timmermanns- weg 122, 5813 AR Ysselsteyn voor het uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij en varkensfokke- ry gelegen aan de Timmermanns- weg 122 te Ysselsteyn; N.V. Waterleiding Mij Limburg, Prins Bisschopsingel 2, 6211 JX Maastricht voor het uitbreiden/wij zigen van een bestaand pompstati on (pompstation Breehei) met een provisorium met 4 pompputten ter uitbreiding van de drinkwatercapa citeit gelegen aan de Breevennen- weg 11 te Leunen; A. Kahraman, Twijnsterhof 69, 5709 GW Helmond voor het oprichten en in werking hebben van een piza- en shoarmabakoven gelegen aan de kiosk 22B te Venray; J. Kerstens, Timmermanns- weg 102, 5813 AR Ysselsteyn voor het oprichten en in werking heb ben van een boomkwekery en han delsonderneming gelegen aan de Timmermannsweg 102 te Ys selsteyn. J. Michels, Volen 7, 5812 AG Heide voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een varkens fok- en mestbedryf gelegen aan de Volen 7 te Heide. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 2 mei 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wij zijn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (bij de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken van bo vengenoemde termijn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re delijkerwijs niet in staat zijn ge weest, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, De komende maanden zal in het zuidoosten van Nederland een ver scherpte kontrole worden gedaan naar illegale draadloze telefoons. Deze telefoons storen etherverbin dingen van diensten, o.a. die van de politie in Duitsland. Al geruime tijd krijgt de Hoofddirektie Telecommu nicatie en Post (HDTP) van het Mini sterie van Verkeer en Waterstaat klachten over storingen die door deze telefoons worden veroorzaakt. Uit peilingen is gebleken dat het voornamelijk om apparatuur van het merk JETFON gaat. Het in bezit hebben, gebruiken en verkopen van deze draadloze telefoons is ille gaal en dus verboden. Wanneer sto rende apparaten door ambtenaren van de HDTP worden opgespoord, zullen deze in beslag worden geno men. Ook zal tegen de eigenaar een proces-verbaal worden opgemaakt. Een draadloze telefoon bestaat uit een draagbaar gedeelte en een ba sisstation. Het basisstation wordt aangesloten op het lichtnet en het telefoonnet. Zowel het draagbare ge deelte als het basisstation zijn voor zien van een zender. De zender van goedgekeurde (legale) draadloze te lefoons maakt gebruik van frequen ties die hiervoor zijn toegewezen. Echter zenders van illegale draad loze telefoons gebruiken frequen ties die voor andere diensten zijn bestemd. Het gevolg hiervan is dat de illegale apparaten bij die dien sten in de etherverbindingen sto ringen veroorzaken. Door de Nederlandse Spoorwegen zal in de komende week onderhoud worden gepleegd aan de spoorwego vergang in de Maasheseweg en in de Mgr. Hanssenstraat. De overweg Maasheseweg (naby St Jozeflaan) zal worden afgesloten in de nacht van zaterdag/zondag 4/5 april a.s. tussen 0.00 en 08.00 uur, of zoveel langer als noodzake lijk is. Gedurende de afsluiting zal een omleidingsroute zyn aan gegeven. De overweg Mgr. Hanssenstraat te Oostrum zal worden afgesloten in de nachten van zondag/maandag 5/6 april en van maandag/dinsdag 6/7 april. De afsluiting zal in beide gevallen ingaan om 23.00 uur en eindigen om 07.00 uur of zoveel la ter als de werkzaamheden dat noodzakelijk maken. Gedurende deze beide nachten zal een omlei dingsroute worden ingesteld via de Deumeseweg en een omleidings route via de Witte Vennenweg. Binnenkort zullen een aantal wil lekeurig gekozen inwoners van Ven ray een brief ontvangen waarin gevraagd wordt de daar bijgevoegde enquête in te vullen en te retourne ren. De enquête heeft betrekking op een kwaliteitsonderzoek naar de dienstverlening van het personeel van de chemocar. Het onderzoek wordt uitgevoerd door een studente van de Hogeschool Heerlen. Deze verwerkt de verkregen resultaten in haar afstudeerscriptie. Tévens zullen deze resultaten, indien no dig gebruikt worden voor de verbe tering van de dienstverlening Heden, donderdag 2 april wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie openbare werken, aanvang 18.00 uur in ka mer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Spreekrecht publiek. 3. Informatie m.b.t de Kiekweg. 4. Verslag vergadering 92-03. 5. Ingekomen stukken. 6. Mededelingen. 7. Gewestaangelegenheden. 8. Projekt verkeersveiligheidshes- je basisscholen. 9. Uitgifte openbaar groen. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. De vergadering van de commissie maatschappelijke zaken van 7 april a.s. zal, vanwege het ontbreken van voldoende agendapunten, niet doorgaan. De eerstvolgende vergadering is gepland op 12 mei a.s. 29 mrt-4 apr..- Nationaal Fonds Kin derbescherming. 05-11 april: Nederlandse Hartstichting 25 april: Jeugdopvang TTV Red Stars. 26 apr.- 2 mei: Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Alleen voor deze kollekte is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. Evenals vorige jaren zal ook in 1992 het Oraj ai zaalvoetbaltoemooi worden georganiseerd Sporthal De Wetteling in het kader van Koningft nedag. Iedereen die aan dit evenement wil deeli men wordt verzocht onderstaand inschrijf-foni lier in te leveren bij de afdeling Welzijn van gemeente Venray, t.m. vrijdag 24 april a.s. 12. uur of bij Sporthal De Wetteling (dhr. v. KatwiJ Tevens wordt men verzocht het inschrijfgeld voldoen, bij inlevering van het inschrijfformuï Deelnamekosten bedragen per team ƒ20,-. Hierbij geven wij ons op voor het Oranjezaal™ baltoemooi 1992 met 1 herenteam: Naam van het team Kleur shirts/broek Naam kontaktpersoon Adres itr Woonplaats/pc Wapenbroeder J.H. Peeters onderscheiden Verenigingskruis voor Ver dienste voor Noord-Limburg Op zaterdag 28 maart jl. ont ving de heer J.H. Peeters uit Horst tot zyn grote verrassing de hoog ste dekoratie van de Bond van Wa penbroeders. Het bestuurslid van de Afdeling Venray en Omgeving ontving deze onderscheiding voor zijn aktieve rol in de ledenwer ving, waardoor deze Afdeling Ven ray e.o. kon groeien tot de grootste van de tien afdelingen in het Gewest Limburg. INDIË VETERAAN Jaques Peeters zelf is heel lako- niek over zijn sukses: 'Ze zitten op my te wachten'. Als voormalig dienstplichtig soldaat in Indonesië tussen 1945 en 1949, weet hij dat onder de 120.000 Indië-veteranen hun drie jaar dienstplicht vaak in alle hevigheid terugkeert. Alleen makkers, die het zelf hebben mee gemaakt kunnen erover praten en wat belangrijker is, naar luisteren. Een bezoek van Peeters maakt allen duidelijk dat de Bond van Wapen broeders krachten bundelt en de regering aanspreekt op haar ver antwoordelijkheid jegens de vetera nen die tenslotte de beste jaren van hun leven moesten inleveren, zon der daar enige erkenning voor te ontvangen. AKTIEVE AFD. VENRAY e.o. Zoals bekend verwierf de Afde ling Venray e.o. internationale be kendheid door zich in te zetten voor Britse Oorlogsweduwen en In validen. Ook in 1992 staat weer een hulpaktie op het programma. De traditonele Herdenking op het Brit se Oorlogskerkhof aan de Hoender straat wordt ook dit jaar door de Afd. Venray e.o. georganiseerd op 20 september. OVERDRACHT GEWEST LIMBURG Jaques Peeters ontving zijn wel verdiende dekoratie in de Konink lijke Militaire School in Weert, waar de Limburgse Wapenbroeders af scheid namen van hun legendari sche gewestelijke voorzitter lt. kol. J.G. Brouwer, die tydens een cerrno- niële overdracht zyn funktie over- droep aan majoor b.d. P. v.d. Berg (Limburgse Jagers). Dit gebeurde in aanwezigheid van 400 gasten uit binnen- en buitenland, waaronder vele burgerlijke en militaire autori teiten. 'n abonnement waard CARA, heeft uw kind er last van? Er zyn kinderen die vaak last hebben van volzitten. Het ly kt alsof ze altyd verkouden zyn met afwis selend een lopende of verstopte neus. Onverwachts kan benauwd-' heid optreden. Soms 's nachts of na inspanningen. Vaak hebben deze kinderen een allergie. Ook voor ouders is het moeilijk hun kind be nauwd te zien. De ene keer reage ren zij begripvol en een andere keer is hun reaktie onzeker, het is dan ook niet verwonderlijk dat ouders van een kind met deze klachten ook wel CARA genoemd allerlei vragen hebben. Vragen als: Wat is nu precies CARA en wat is de ernst ervan? Wat kan ikzelf doen om myn kind te helpen en hoe dan? Wanneer kan ik het beste hulp inroepen? Voor deze ouders wil Het Groene Kruis 5 bijeenkomsten organise ren. Deskundigen zoals een arts, een fysiotherapeut en een wijkver pleegkundige zullen hieraan hun medewerking verlenen. De arts zal u informeren over de ziektebeel den, de oorzaken, de verschillende onderzoeken en behandelingen o.a. het gebruik van medicijnen. De fy siotherapeut zal u enkele oefenin gen leren, die voor uw kind belangrijk kunnen zyn. De wijkver pleegkundige zal met u praten over CARA in relatie tot opvoeding van het kind, sport en spel, feestjes en vakanties, aanpassingen in huis. Tijdens alle byeenkomsten kunt u vragen stellen. Ook is er gelegen heid ervaringen uit te wisselen en elkaar praktische adviezen te geven. By voldoende belangstelling (ca. 15 personen) zullen genoemde by eenkomsten plaatsvinden in het Groene Kruisgebouw te Horst en wel op 12, 19 en 26 mei en op 2 en 9 juni. Heeft u belangstelling dan kunt u zich opgeven bij Het Groene Kruis, afd. Klantenservice te Venlo, tel. 077-874800, op werkdagen tus sen 08.30-17.00 uur. De kosten voor deze vyf avonden zyn in totaal ƒ15,- per lid. De eerstvolgende bijeenkomst van het Dorpsradenoverleg vindt plaats op maandag 6 april 1992 in gemeenschapshuis De Brink te Leunen. Aanvang 20.30 uur. De agenda is als volgt: 1. Opening; 2. Notulen vergadering 9 maart 1992; 3. Ingekomen stukken; 4. Voortgang dorpennota?; 5. Over zicht te verwachten inspraaknota's; 6. Overige mededelingen; 7. Nieuws uit de kerkdorpen; 8. Rondvraag; In het kader van de Week van de Winkel, waarin het werken in de detailhandel in het voetlicht wordt geplaatst, zal er in de Tbrro in De Bleek een informatiestand worden ingericht met betrekking tot het werken en leren in de Detailhandel. Die stand zal van maandag 6 tot en met zaterdag 11 april kan men in de Tbrro alle informatie krygen met betrekking tot opleidingen in de detailhandel. Ook de oplei dingsmogelijkheden (werken en le ren) krijgen alle aandacht. De detailhandel heeft immers deskun dige mensen nodig, die kunnen verkopen, omgaan met mensen de winkel verzorgen, bestellingen ma ken, etc. Uit de informatiestand zal ook blijken dat de opleidingen niet al leen voor jeugdigen bestemd zijn maar ook voor herintreders, alloch tonen of mensen die al langer in de detailhandel werkzaam zyn maar hun loopbaankansen willen ver groten. JAARVERGADERING Ouders en overige belanstellen- den worden uitgenodigd om aanwe zig te zyn bij de algemene jaarvergadering van de Stichting Kinderopvang Meerlo-Wanssum. Deze jaarvergadering zal plaats vinden in het Kinderdagverblijf 't Honk, Maasweg 5 te Blitterswyck, op maandag 6 april 1992,20.00 uur. De agenda voor deze vergadering luidt als volgt: 1. Opening en welkomswoord door voorzitter Hans Kok.; 2. Voorstellen van de afzonderlij ke bestuursleden; 3. Vaststelling jaarverslag; 4. Verslag door kascommissie; 5. Vaststelling financieel verslag 1991; 6. Presentatie begroting 1992; 7. Bestuursverkiezing, aftredend en niet herkiesbaar zittend se kretaris Henk Geraats; 8. Video-presentatie over 'n dag opvang in het kinderdagverblijf met toelichting door direkteur Georgette Poppelier; 9. Beleidsvoornemens van de Stichting Kinderopvang Meer lo-Wanssum (o.a. opstellen be leidsplan en eventueel instellen ouderraad); 10. Rondvraag; JI Op het Zoemhukske, de moi enstand van de Imkersveret Horst e.o., wordt elke eerste zi J van de maand een bijeenkom houden met een speciaal then openstelling is van 10.00 tol uur. Het thema voor de maand s e_ de Solitaire bij. In de Nederl natuur kwamen in 't verleda 300 soorten solitaire bijen Door veranderingen in de natit^ dit aantal de laatste jaren flii 12 ruggelopen. De wilde- of so e, bijen behoren tot de belangi >(j bestuivers van onze inheemse Nog steeds vervullen aantal planten een onvervanjj^ rol. De solitaire bijen leven nijjt een kast of korf. Ze maken ze oj, geschikte holte of passen et mi staande holte aan, om er r j e meerdere cellen te maken. H )a wordt nooit was gebruikt wd andere materialen zoals l«lsti stukjes blad. De cellen zyn g? Cl lyk korte buisvormige ruimte in voor een deel gevuld worden stuifmeel, waar doorheen wal tar is gemengd. In deze prop een ei gelegd, waarna de cel afgesloten. De larve die zicht ontwikkelt is volkomen op zi jjj aangewezen. In de meeste go r(j betekent dit dat de moederbi nakomelingen niet meer maakt. Die overwinteren in li^ns als larve, of als pop of vol' dier in de cocon. Na de wint de drachtplanten bloeien, zie nieuwe generatie het dagli Het Zoemhukske is geleg Kasteelse Bossen te Horst. 12 m Brand op Meerselse) Door onjuiste informatie isl e bericht over de brand op de ïrj selsepeel, vorige week in A Maas, een aantal onjuisl) vermeld. De brand in de woning .e|2 dekt door de bewoonster v huis. Zy was op dat moment ar bij haar twee kinderen en p even naar beneden om wat dn 1] te halen. Tben zij de brand out r i heeft zy eerst haar man vervolgens de hulpverlenen® stanties waarschuwde. Oud W sen had de vrouw zelf de bn De grotendeels geblust en brac j®I zichzelf en haar twee kim' veiligheid. Buiten in de autoi te het drietal op de komst' brandweer die alleen nog hoefde na te blussen. Het «f> dat een van de kinderen zou zijn en mogelijk suj dat de dat kind de brand zo ben veroorzaakt is absoluut0

Peel en Maas | 1992 | | pagina 18