en week lang de burgemeester op zijn vingers kijken Eerste aktiviteit Stichting Bedrijf en Cultuur Venray e.o. a.s. vrijdag in Schouwburg Gemeente handhaaft huidige verdeelsleutel ontwikkelingsgelden Stagelopen bij het arbeidsbureau Eerste lustrum 'Presenta' EN WORDT EN OP EEN ATLANTIC OPEN HUIS Zondag 29 maart in Venray i en maas Een week lang de burgemeester zy'n vingers kijken. Dat doet de- week Eric Lemmens uit Ys- lateyn. Erik is 4e jaars student Ideologie aan de Katholieke Uni- rsiteit en lid van het CDJA Ven- y. Niet vanuit zijn studie, maar nuit dat lidmaatschap van de jon- renaideling van het CDA, werd j in de gelegenheid gesteld om ns een week te kijken wat de bur- meestervan Venray zoal doet. 'Tot i toe komt het heel aardig overeen et wat ik ervan verwacht had' liet lc Lemmens afgelopen dinsdag l de b. en w. vergadering weten, in vergadering die door hem een inge zit' werd genoemd want rond klok van half vyf waren de ge- eentebestuurders nog steeds in inclaaf, ter voorbereiding van de Igrotingsbehandeling, volgende 5ek dinsdag. INTERESSE Eric Lemmens, die op het Bosch- Jdcollege het VWO volgde, heeft tijd al interesse gehad in de poli- 5k. 'Politiek is een breed vak. Het iat niet alleen om de kennis op m bepaald gebied maar ook om de ngang met mensen. Politieke za- ;n hebben my altijd geboeid. De ïlitiek bemoeit zich met mensen 1 daarom kun je zelf je ook beter iet de politiek bemoeien'. Omdat hij ooit voor school (het ischveldcollege) een interview ioest houden, koos hij daarvoor irpsgenoot, toenmalig statenlid en CDA-voorzitter Harrie Philipsen. Toen in Venray, vyf jaar geleden het CDJA werd opgericht, was het die zelfde Harrie Philipsen die Eric Lemmens by deze vereniging betrok. Burgemeester Waals had enige tijd geleden tijdens een discussie met jongeren het idee geopperd om een jongere in de gelegenheid te stellen zijn bezigheden te komen volgen. Het CDJA greep deze kans aan en uit hun midden werd Eric Lemmens gekozen om dit buiten kansje te benutten. 'Hoewel dit los staat van de studie past deze week helemaal in het vak lokale politiek', laat Eric Lemmens wéten. Hij steekt niet onder stoelen of banken dat hy met dit buitenkansje zeer ge lukkig is. Een weekje met de burgemeester is echter geen gemakkelijk weekje. Het begint 's maandags al met het overleg tussen burgemeester en de korpschef van de politie, gevolgd door het spreekuur. Vervolgens is er een persconferentie en wordt de middag besteed met de voorberei ding voor de b. en w. vergadering. Ook de avonduren zijn goed ge vuld, variërend vair een lezing voor de Rotary, een bezoek aan de dorps raad van Vredepeel en een overleg met wethouder Driessen over de peuterspeelzaalproblematiek tot het bezoeken van de jubileummu- scial 'Dear Fox' die vrijdagavond door de Stichting Bedryf en Cul tuur Venray e.o. is georganiseerd. Burgemeester Waals is immers voorzitter van deze stichting. 'Toch wel een leuke afsluiting van zo'n week', noemt Eric Lemmens dit. Aktief deelnemen in de discus sies rond de agendapunten van de b. en w. vergadering deed Eric Lem mens niet. Hy bereidde ze wel op dezelfde wyze voor als de burge meester, waardoor de discussies goed te volgen waren. 'Het kyken hoe de discussie verloopt en wat er uit komt is voor mij interessant genoeg'. WEZENLIJKE TOEVOEGING Eric Lemmens ervaart deze week, waarin hij over de schouder van de burgemeester meekijkt, als een we zenlijke toevoeging aan zyn studie. 'Nu maak ik in de praktijk mee wat ik in theorie bestudeerd heb. Hoe wel dit geen opdracht vanuit mijn studie is past deze week wel goed in die studie'. Wat Eric Lemmens na zijn studie politicologie gaat doen weet hy nog niet. 'Het is een breed vak met veel mogelijkheden. Ik zou aktief de po litiek in kunnen maar ook een baan als beleidsmedewerker bij een gemeente, bij werkgevers- of werk nemersorganisaties of zelfs in het bedrijfsleven kunnen gaan vervul len'. Aan een politieke loopbaan denkt hy echter nog niet direkt maar sluit het ook niet uit. 'Dat hangt van veel faktoren af die je zelf niet in de hand hebt'. De vorig jaar, bij gelegenheid van jet 25-jarig jubileum van de Ven-' ayse schouwburg opgerichte ftichting Bedrijf en Cultuur Venray .o. zal a.s. vrydag haar eerste akti- iteit organiseren. Voor de 32 spon- ors, die zich inmiddels hebben angemeld, en hun genodigden, zal n de schouwburg een opvoering Jaatsvinden van de jubileummusi- al 'Dear Fox' van het Ballet van (laanderen. STICHTING De Stichting Bedrijf en Cultuur is en initiatief van de Industriële lub Venray e.o. Doelstelling van de lichting is o.a. het ondersteunen m aktiviteiten van de stichting ultureel Centrum De Beejekurf. ie ondersteuning kan bestaan uit 't mede mogelijk maken van by- ndere theatervoorstellingen, eve- imenten en manifestaties, en het itwikkelen en begeleiden van itiatieven die gericht zijn op ver- itering en uitbreiding van de ak- •mmodaties van het cultureel sntrum. Voor het aantrekken van bijzon- sre theaterprodukties is de afgelo- en 25 jaar nauwelijks mogelijk- üd geweest vanwege de beperkte janciële mogelijkheden. De ichting Bedrijf en Cultuur wil de- i mogelijkheden thans verruimen iu daarmee een bijdrage te leveren Jö de verhoging van het culturele •Deuren in de regio. Hiervoor eeft men een aantal sponsors be- Werd die jaarlijks voor ƒ5000,- ielnemen in deze stichting. Bin- pi de stichting is maximaal ruim- voor 50 sponsors. Inmiddels zyn J2 bedrijven uit de hele regio die «daadwerkelijk in deze stichting uticiperen. bit het sponsortonds kunnen zo- ri besloten voorstellingen voor de •rinemende sponsors als pu- ^voorstellingen worden gefi- bicierd van speciale produkties a n°nnaliter niet haalbaar zijn °r de Venrayse schouwburg. De sloten voorstellingen vormen Q soort tegenprestatie voor de ansors. Voor hen is dit een ideale geilheid °m eens'anders met zakenrelaties kontakt te hebben. Tbpprodukties die ook voor het pu bliek toegankelijk zullen zijn, zul len voor twee avonden naar Venray gehaald worden: een avond voor de sponsors en een avond voor het theaterpubliek. De jubileummusical 'Dear Fox', die a.s. vrydag in de schouwburg wordt opgevoerd, is een besloten voorstelling, alleen voor de sponso ren en hun genodigden. Later dit jaar zal er een prestigieus optreden zijn van de Staatsopera Danzig met de Aida van Verdi. Een produktie die qua huisvesting nog net in de Venrayse schouwburg zal passen. Van beide voorstellingen zullen ove rigens maar twee uitvoeringen dit jaar in Nederland worden gehou den, waarvan dus een in Venray. Inmiddels hebben initiatiefne mers van culturele manifestaties al bij de Stichting aangeklopt voor on dersteuning. Aan die verzoeken wordt dit jaar nog geen medewer king verleend. De Stichting wil het eerste jaar de kat uit de boom kij ken en een financieel inzicht in de toekomst krijgen. 'We zijn niet on genegen om op dit punt wat te doen, maar dat moet niet ten koste gaan van onze eigen doelstelling' liet dhr. Waals, die voorzitter is van het stichtingsbestuur, deze week weten. Hy acht ondersteuning vol gendjaar voor aktiviteiten zoals het Jazzfestival of aktiviteiten van Cul- tuRooy niet uitgesloten. REVITALISERING De Stichting Bedrijf en Cultuur ondersteunt ook aktiviteiten om de exploitatie van de Venrayse schouwburg in de toekomst te ver breden en te versterken. Het huidi ge gebouw voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd en daarom heeft, het schouwburgbestuur een revita liseringsplan opgezet. De kosten van die revitalisering zullen byna 4 miljoen gulden bedragen. De Stich ting Bedryf en Cultuur Venray e.o. heeft het schouwburgbestuur on dersteuning aangeboden bij de voorbereiding en realisering van het bouwplan. De Stichting acht dit nl. ook van belang voor het regiona le bedrijfsleven. De steun kan be staan uit advisering in de financieringsplannen, aktieve be middeling by subsidiërende instan ties en het (mede) organiseren van fondswervende aktiviteiten. NIET NIEUW Het initiatief tot de oprichting van de Stichting Bedrijf en Cultuur is niet nieuw in Nederland. Elders in den lande funktioneren soortge lijke stichtingen met veel sukses. Er bestaan zelfs wachtlijsten voor sponsors, wat het Venrayse stich tingsbestuur geruststelt wat betreft het verder werven van sponsors. De Stichting zal zich nu aktief be zig gaan houden met het werven van nieuwe sponsors. Daarby is ook deelsponsoring van een bedryf mo gelijk, gekombineerd met een an der bedryf. Rugzak ontvreemd Even niet opletten als je de rug zak op een zitbank plaatst kan fa taal zijn. Dat ondervond een 14- jarig meisje uit Swolgen. Zij zette haar rugzak op een bank aan de Ju- lianasingel en toen ze weer keer was de rugzak met daarin voor haar belangrijke bescheiden verdwenen. Van de diefstal deed ze aangift. Weer twee ongelukken op dezelfde splitsing De verkeerssituatie op de split sing Oude Oostrumseweg-Juliana- singel blijft voor veel verkeers deelnemers nog onduidelijk. De ene automobilist geeft richting aan, de andere niet terwijl dat door bromfietsers en fietsers zelden gebeurt. Donderdagmiddag omstreeks 17.35 uur wilde een 18-jarige fietser, komende vanaf de richting Paters- laan, linksaf via de Julianasingel zijn weg vervolgen. De fietser heeft daar voorrang. Vanaf de Oude Oos- trumseweg kwam een personen auto, die voor de splitsing nog stopte, maar op het moment dat de fietser passeerde optrok en een bot sing veroorzaakte. De fietser kwam ten val. De bestuurder stopte niet en reed door zonder dat zijn identi teit kon worden vastgesteld. Het enige dat de fietser zich kan herin neren is dat de auto donkerrood ge kleurd was. De politie vraagt eventuele getuigen om zich de mel den. De fietser liep .geen noemens waardige verwondingen op. Zaterdagmiddag omstreeks 14.00 uur vond een identiek ongeval plaats. Nu kreeg een 56-jarige fiet ser geen voorrang van een 29-jarige bestuurder. Bij de daardoor ontsta ne botsing liep de fietser verwonin gen op aan zijn benen maar hij kon na behandeling naar huis worden vervoerd. Moeder en kinderen tijdig gered Maandagmorgen omstreeks 10.10 uur kwam by de Alarmcentrale een melding binnen dat er een schoor steenbrand zou zijn uitgebroken in een woning aan de Meerselsepeel. Er werd een rookontwikkeling waargenomen. Toen de brandweer arriveerde ontdekte ze dat op de bo venverdieping, in de slaapkamer, de in die woning wonende moeder met haar lV2-jarig dochtertje lagen te slapen. Beiden konden door de brandweer worden gered. Vervol gens werd ook ontdekt dat zich in de woonkamer nog het 4-jarig zoontje bevond. Ook hy kon wor den gered. Omdat zowel de moeder als de kinderen mogelijk rookver giftiging konden hebben opgelo pen, werden ze naar het ziekenhuis overgebracht. Na behandeling daar, konden zij naar elders worden overgebracht. Er was dus geen sprake van een schoorsteenbrand. De vermoedelij ke oorzaak is, dat een brandend stuk hout van de kachel in de hout- bak terecht was gekomen. Omdat die bak was afgedekt met plastic was het gevolg een enorme rookont wikkeling. De gehele woning was behoorlijk aangetast door rook- en roetschade. Salvace kwam in aktie voor het weer bewoonbaar maken van de wo ning. De moeder was, omdat ze zich wat beroerd voelde, op bed gaan lig gen en doordat ze in slaap was ge vallen nog niets van de brand ontdekt. Gelukkig werd de brand tydig ontdekt. Hoe groot de schade was konden de deskundigen niet mededelen. Horloge 'gerold' Een wachtende klant bij een cafe taria in het centrum werd tijdens het wachten van zijn horloge "be roofd'. De dader moet wel zeer vin gervlug zijn geweest want het delict werd eerst gemerkt toen de dader verdwenen was. Geen van de bezoe kers had iets gezien. Zakkenroller aktief Het komt de laatste tijd meerma len voor dat in Venray een zakken roller aktief is. Dat merkte een 17-jarige bezoeker van een disco aan de Gouden Leeuw. Hem werd zyn portemonnee met daarin diver se pasjes en een bankbiljet van ƒ250,- 'gerold'. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG De nieuwe voorjaars- M giH kollektie bij \t Van Oorschot Mode in de Grotestraat. 1 VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Donderdag 26 maart - Pagina De gemeente Venray handhaaft de huidige verdeelsleutel van de fi nanciële bydrage ontwikkelingssa menwerking tot en met 1995. Dat betekent dat de Stichting Venray Divinolandia ƒ10.000,-; de Werk groep Mondiale Vorming ƒ5.000,- en de Wereldwinkel Venray ƒ10.000,- per jaar zullen ontvangen ter on dersteuning van hun initiatieven op het terrein van ontwikkelingssa menwerking. De commissie onder wijs, jeugd, sport en recreatie zal zich volgende week donderdag over dit voorstel van burgemeester en wethouders buigen. DIVINOLANDIA De Stichting Venray Divinolandia heeft 1991, het jaar waarin de gemeentelyke bijdrage aan deze stichting werd verminderd, aange grepen om het beleid bij te stellen. Hiermee wilde de stichting een ge meentelyke bijdrage voor de toe komst verzekeren. Er zullen nu door de stichting konkrete plannen worden aangepakt waarbij de be trokkenheid van de plaatselyke be volking is gegarandeerd. De Stichting Venray Divinolandia heeft voor de komende jaren vier projekten gepland. Het gaat daarbij om de renovatie van het bejaarden huis voor armen in Divinolandia, een waterzuiveringsprojekt nabij Divinolandia, een onderwijsprojekt gericht op het kunnen runnen van een eigen landbouwbedrijf en een voorlichtings- en profileringspro- jekt. Dat laatste projekt heeft tot doel fondsen te werven en een uit breiding van de naamsbekendheid. Die fondsen zyn hard nodig, met name voor het waterzuiVëringspro- jekt wat alleen al ƒ200.000,- zal gaan kosten. Wethouder Driessen noemde de ze ontwikkeling zeer positief. 'Het is daarom gerechtvaardigd om de komende vier jaar ƒ10.000,- op jaar basis te geven aan de Stichting Ven ray Divinolandia'. Hiermee komt de gemeente terug op het voornemen om de financiële steun aan de Stichting verder af te bouwen. MONDIALE VORMING De Werkgroep Mondiale Vorming stelt zich ten doel het geven van in formatie m.b.t. ontwikkelingssa menwerking en het geven van inzicht in de rol en betrokkenheid van de burger by die ontwikke lingssamenwerking. De werkgroep zet daarom aktiviteiten op die bij moeten dragen tot een bewustwor ding m.b.t. ontwikkelingssamen werking. Dit jaar zullen die aktiviteiten geheel in het teken staan van '500 Jaar Columbus'. Een veelheid van aktiviteiten zal wor den georganiseerd, waarbij zoveel mogelyk lokale personen, groepen i en instellingen bij betrokken zul len worden. De gemeente onderstreept het bejj.T lang van de bewustwording en stelt! daarom voor de jaarlijkse bijdrage.'!! L van 5.000,- te kontinueren. WERELDWINKEL Het doel van de Wereldwinkel is een aanzet te geven tot een eerlijke, wereldhandel door produkten uit.'i] de derde wereld te verkopen en' door de bewustmaking van de Ven-Hij rayse bevolking op allerlei manie-K ren. Afgelopen jaar is dei jl Wereldwinkel erin geslaagd om! permanent onderdak te vinden en! heeft nu een goede basis ter uitbrei-H J ding van hun aktiviteiten. Dit jaar! I wil de Wereldwinkel zich richten! II op een grotere afname van zuivere' J! produkten uit de derde wereld. Ver groting van de naamsbekendheid, Hl speciale akties, eigen akties en in- i' vesteren in de eigen organisatie Ij zyn dan ook de speerpunten voor; I 1992. De gemeente acht financiële on-< dersteuning gerechtvaardigd maar wijst erop dat de Wereldwinkel er- j naar moet streven om de kosten i t zelf uit de exploitatie te dekken. Dej Wereldwinkel mag niet afhankelijk worden van de gemeentelyke bydrage. Sinds dit schooljaar is er voor leerlingen van het lager technisch onderwijs de mogelykheid om in een bedryf stage te lopen. Met stage wordt dan bedoeld daadwerkelijk meewerken bij een bedrijf. Afgelo pen week gebeurde dat op een toch wel byzondere plek. Vyf leerlingen van de 4e klas metselafdeling van de KTS mochten aan de overkant van de weg, bij de bouw van het ar beidsbureau de handen uit de mou wen steken. Voor deze leerlingen een nieuwe ervaring. Wat ze in het verleden aan praktyk nl. metsel den werd daarna weer afgebroken. Nu waren de vyf knapen, Ramon Linders. Robert Verhoeven, Tom Arts, Eric de Bruyni en Jeroen van Malsen, voor het eerst bezig met een karwei waarvan ze later nog kunnen zeggen: 'Kijk daar heb ik aan meegewerkt'. Bovendien is het niet onwaarschijnlijk dat deze jeug dige metselaars na het schooljaar zich in datzelfde arbeidsbureau la ten inschryven voor de arbeids markt. 'Stagelopen voor het lager tech nisch onderwijs is nieuw' laat di- rekteur De Veen van de KTS weten. 'In het derde jaar kennen de leer lingen de oriëntatiedagen maar echt werken in een bedryf was in het verleden niet mogelyk. De KTS wil hoofdzakelijk leerlingen van het a- en b-niveau in de praktyk la ten werken, waarvan we weten dat ze na de opleiding direkt in het be drijfsleven aan de slag willen gaan'. Behalve deze jeugdige metselaars zijn eerder dit jaar enkele leerlin gen in de installatietechniek aan de slag geweest. Direkteur K. Janssen van Bouw- my Janssen, dat momenteel met de bouw van het arbeidsbureau bezig is, is zeer te spreken over deze sta geperiode. 'Een prima initiatief waarmee de leerlingen de praktyk het beste leren kennen. Bovendien stralen deze jongens het nodige en thousiasme uit wat aangeeft dat alle partijen deze stage als positief ervaren'. Zondag 29 maart voor de 5e keer Presenta modeshow in Crea Dans en Partycentrum Jeanne Paul Janssen, Raadhuisstraat 1, Venray. Wie zijn de deelnemers en wat la ten zij u zien? Miep's Mode toont een spranke lende nieuwe kollektie, exclusief ontworpen in eigen atelier. De prachtige stoffen laten u een geheel nieuwe kyk op de zomer 1992 zien. Life-Style. Ook hier vormen de mooiere en duurdere stofsoorten de boventoon. Viscose blijft, cool wool is er volop en natuurlijk is er ook veel linnen te zien. Nieuwe merken zyn Inwear en Matinique. Inwear bepaalt samen met de andere be kende merken die men al geruime tyd voert het supervrouwelijke mo debeeld voor de zomer 1992. Bij de heren voeren fel gekleurde en ge ruite bloeses de boventoon. Intersport A&S. Z(j zijn helemaal klaar voor de zomer en dat zullen zy u laten zien. Fris zonnig en uit dagend is de kollektie deze zomer. Fantastisch materiaalgebruik, ex clusieve prints en traditionele stof fen in een klassieke lijn, niets moet. alles mag. Totaal anders maar even zo helder en nieuw is de Mari ne/look van Cruyff Sprotswear. Trai ningspakken in dezelfde lijn als de strandkleding en tenniskleding. Op de afgelopen winterspelen in Al- bertville heeft Cruyff Sportswear een duidelijk visitekaartje afgege ven en zal dat ook in Barcelona dubbel en dwars doen. Natuurlijk is er nog veel meer te zien zoals spe ciale sportschoenen, aparte tennis kleding, te veel om op te noemen. Kom dus zelf maar kijken. Jos Arts Jeugdmode. Sinds kort ook in Boxmeer gevestigd met een filiaal, laat zich op een heel speciale manier zien tijdens Presenta. In sa menwerking met dansschool Jean ne Paul Janssen brengen zy een vrolijke show met 4 thema's t.w. 1. Champ: Thema gebaseerd op sport, stoer, sportief. 2. Latino Roch: Dit thema ontleent zijn inspi ratie aan de Latijns-Amerikaanse jeugd die hun cultuur mixen met het Amerikaanse straatbeeld. Een verhaal met strepen, stippen, etc. 3. Bay-watch: Hoogzomer, gebracht in felle kleuren. 4. Bleu Ragzo: Een fris zomers verhaal met een beetje Italiaans, modisch en toch sportief. Hendricx Schoenen. Hier veel aandacht voor de goed passende schoenen wat niet betekent niet modieus want hun motto is nog steeds mooie schoenen waar men niet op kan lopen zijn 'lelyk'. Ook de kinderschoenen krijgen specia le aandacht by Hendricx. Ze zyn er in 6 verschillende breedtes. Goede kinderschoenen zijn erg belangrijk voor de gezondheid van voeten. De ze voeten hebben een mensenleven lang een geweldige invloed op de al gemene konditie van een mens. Kinderschoenen verkopen is dus vakwerk. Dus Hendricx schoenen... het is uw voet waard. Kapsalon Knip Inn zal ook dit jaar de kapsels tijdens Presenta verzorgen en u de nieuwste haar mode tonen. Sinds enkele weken zyn ook de heren voor hun komple- te haaiverzorging welkom. Kapsa lon Knip Inn voor een optimaal advies en goede service. Tydens Presenta ook te bezoeken in hun stand waar men u graag van infor matie zal voorzien. Huidverzorgingsinstituut Yvon ne Bisschops. vanaf volgende week 2 april gevestigd op Schoutenstraat je 16. Zy verzorgt natuurlyk op de le plaats de make-up tydens Presenta. Verder kunt u in de pauze of na afloop van de modeshow de stand bezoeken waar u alle informatie kunt krijgen over de vele behande lingsmogelijkheden. Ook de nieu we zomer make-up wordt getoond. Hanni Will v.d. Einden. Tij dens Presenta geven zij. in hun stand, alle informatie over een goe de voetverzorging. By Hanni Will v.d. Einden zijn uw voeten in des kundige handen. Er zijn 2 modeshows te zien op zondag 29 maart nl. om 15.00 en 20.00 uur. Kaarten zyn verkrijg baar by alle deelnemers en kosien ƒ10,- in de voorverkoop en ƒ12,50 aan de kassa

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5