PEEL EN MAAS liamanten bruidspaar in Veulen Peter Volleberg voor de derde maal kampioen van Nederland Iet Winkelcentrum Venray organiseert lente-aktie Qsselsteyn presenteert Bich onder het motto 'Ysselsteyn leeft' Groepswonen voor 50-plussers De heer Wim Bens benoemd als direkteur van Rabobank Leunen PEEL EN MAAS wt OPEN HUIS Jeugduitwisseling basisscholen Luikse Markt Uitslag wintersport puzzel „ierdag 4 april is het dan ein der: de dag waarop het kar Hagens-Reintjes zich al Jrerheugt. want dan is het 60 Meden dat ze elkaar eeuwig hebben beloofd. „j verklaarde ons de dia- En bruidegom, 'het hoeft geen 4 verhaal te worden, want 10 Igeleden heeft ons levensver- tl uitvoerig in Peel en Maas W ln die 10 J33,1"is er ei^en" niete aan toe te voegen behalve e 10 jaar ouder geworden zyn'. Blamenten bruidegom TENG JNS (86) is geboren in Seve- iTH(j ging daar ook naar de la- l'school. Later verhuisde het naar Horst. Daar maakte hy jgere school af. Omdat zyn te broer voor priester leerde [het vanzelfsprekend dat hij op iuderlijke boerderij ging wer- I Met een onderbreking van zyn faire dienstplicht verbleef hij le boerderij en leerde daar het tvan boer, zodat hij zich later [als zelfstandige boer kon ;n. vrouw was een boerendoch- de welbekende Reintjes- (ie van het Veulen. Zij was de dochter. Toen ze gingen trou- ïoest Teng Hagens maar op de van haar ouders mee- =j diamanten bruid NEL REIN ST?(88), werd op de boerderij, ze nu nog woont, geboren. Ze ^fooit verhuisd en brengt nu haar erdiende levensavond door op t J/J nde plaats. Haar ouders had- =1 een voor die dagen behoorlijk ill rijten runden ook een café. Dat A was in de voorkamer van de jerij: de laatste boerdery aan [nu de Veulenseweg genoemd It Ze doorliep de lagere school junen en moest de lange ilweg te voet afleggen, op dik- onbegaanbare wegen. In de ;r had ze dan al halverwege voeten. Ook hier was het hard ;n op de boerderij vanzelfspre- d, van 's morgens vroeg tot 's i^ds laat. fy1|et café van Reintjes stond ook Njjjend als plek waar de boeren vee kwamen ruilen. 'Die vanuit •■if .teel ruilden dan hun vee met die 'Venray kwamen, en als de ruil [(Slóten was dan was het gebruik eis er ook gedronken werd in het 1 aldus de bruid. Ook kwamen de Duitsers die de bijenkorven Peel kwamen plaatsen. In het «lf mocht de diamenten bruid ïu niet komen. Dat was voor r verboden terrein. I 1932, ondanks de crisistyd, in ze trouwen. Dat het toen een moeilijke tijd was vertelde de brui degom ons. Hij was eens met de big gen naar de Venrayse biggenmarkt gegaan waar ze nog geen rijksdaal der opbrachten. Vader zei toen: 'laat de biggen maar in de wei lopen, dan zien we wel. Dat was soms een oplossing'. Met strakke hand bleef de vader van de diamanten bruid het bedrijf runnen, al moest ook de bruide gom het werk doen. Ieder had wel zyn eigen leven maar de lakens werden uitgedeeld door vader Reintjes. Dat bleef zo tot na de oorlog toen ze wel het bedrijf mochten overne men. Tbt op hoge leeftyd werd daar na zowel vader als moeder Reintjes door dit diamanten paar verzorgd. MOBILISATIE De diamanten bruidegom werd opgeroepen in de mobilisatietijd en was soldaat, meer dan hem lief was, want op de boerdery wachtte het werk. In de mobilisatietijd werden de uren gevuld-met stropersaktivi- teiten in de Peel in de zg. Peel Raam stelling. Hij verdedigde mede die stelling, ook toen een Duitse pant- sertrein in de meidagen van 1940 naderde. Een eerste schot ging naast maar het tweede en derde schot waren wel raak. De Neder landse soldaten trokken zich toen terug om in de buurt van Liempde hun einde te vinden. Daar kregen veel van de verslagen Nederlandse soldaten burgerkleren om zo aan het krijgsgevangenschap te ontkomen. VOORUITGANG Dit echtpaar kan van de ontwik keling van het rectoraat Veulen eigenlyk alles vertellen, van de stichting en bouw van de lagere school, van de stichting en bouw van de reetoraatskerk, waar ook de diamanten bruidegom veel paarde- kracht heeft ingezet om het terrein waar de kerk nu staat op te hogen met grond die van elders werd aan gevoerd. Ze hebben zo de vooruit gang van het Veulen meegemaakt •en meebeleefd: -i OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST DONDERDAG 26 MAART 1992 Nr. 13 HONDËRUENDËRT IfcNUfc JAAHUANla WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Een prachtige levensboom siert de kamer, met daarop het gouden paar van 1982 omringd door hun zes kinderen met hun wederhelf ten en aan iedere tak een deel van de 23 kleinkinderen behorende bij een van die zes kinderen. Dat aan tal is niet meer uitgebreid en het voornemen om een nieuwe levens boom te maken is niet meer uitge voerd. Enkele kleinkinderen zijn intussen getrouwd, maar de groot ste wens van de diamanten bruid is nog niet vervuld, want ze zou zo graag een achterkleinkind op haar schoot hebben zitten. Voorbijgangers zullen wel mer ken wat er op zaterdag 4 april in de boerdery aan de Veulenseweg te doen is, want de buurt zal een ver siering aanbrengen ter ere van het diamanten paar. Die dag zal om 11.00 uur in de reetoraatskerk van H. Antonius van Padua een plechti ge eucharistieviering worden opge dragen. Dan zal het feest in zaal 't Veule worden voortgezegd. Het wordt nog een ouderwets feest waar de oudere familieleden aan de feest maaltijd zullen deelnemen, terwijl op het verdere feest ook alle neven en nichten zijn uitgenodigd, als een soort familiereünie. Er is gelegen heid dit, nog vitale, diamanten bruidspaar geluk te wensen van 18.30 tot 20.00 uur. Want vitaal zijn ze. Beiden zijn echte kaartliefhebbers en zijn bij het kruisjassen bij de bejaarden èn in het eigen kaartclubje. De diamanten bruidegom ver zorgt ook nog de tuin en zorgt er voor dat de bloemen er fleurig uit zien. In het verleden heeft de brui degom ook de handboogsport beoe fend. Of hij nu geen goede schutter was, dat vertelde hij ons niet. Wel heeft hij ooit een pijl afgeschoten die niet in het blazoen terecht kwam maar wel in de wang van een medeschutter. Dat was voor hem het sein om de handboog aan de wilgen te hangen. 'n abonnement waard m Venrayse winkeliers starten [vooijaar met een daverende •aktie. Deze aktie vertoont eni- ilykenis met de sinterklaas je, die afgelopen december geweldig sukses is geworden, 'mte-aktie is weliswaar iets klei- van opzet maar er zyn nog al- enkele reisjes te winnen. De start op vrijdag 3 april en tot en met zaterdag 18 april. STEMPELEN i als consument in aanmer- jg te komen voor een van de prij- moet men net als in december Ir gaan stempelen. Bij alle deel- lende winkeliers krygt U bij [edingvan iedere ƒ10,- een stem- l op uw deelnemerskaart. Een j kaart bevat 20 stempels en pn geleverd worden bij de He lde Tbrro, Sigarenmagazijn Jan- Jiof de Rabobank. Ook kunt u uw [t by .de overige winkels inleve ren. De winkelier zal er dan voor zorgen dat uw kaart op de juiste plek terecht komt. DUBBELE STEMPELS Om deze aktie op minder drukke winkeldagen aantrekkelijk te ma ken is besloten om op de dinsdagen 7 en 14 april 'stereo-stempeldagen' te houden. Dan krygt U bij elke vijf gulden die U besteedt een stempel. Deze dagen zullen in de adverten tiecampagne extra onder de aan dacht worden gebracht. PRIJZEN De hoofdprijs van deze aktie is een 3-daags verzorgde reis voor 2 personen naar Eurodisney in Pa- rys. Verder zijn er zes verzorgde da greizen naar datzelfde Eurodisney. Tenslotte maakt men met deelna me kans op een van de 20 ltadobon- nen van ƒ100,- die bij de zaterdag 4 aprü van 17.00 tot 1 uur en zondag 5 april van tot 22.00 uur vindt er in Ys- feyn een presentatie van 37 rijven en meer dan 22 vereni gen en instellingen plaats in het ersport-centrum van de Bunt- Deze manifestatie zal voor con- =5 ,enten, ondernemers alsook ■fl verenigingsmensen een zeer ressant gebeuren zyn. De orga- 'e van het evenement is opge- de Vereniging van Zelf- Ondernemers Ysselsteyn !3-."8treken, 1" samenwerking f bloeiende verenigingsleven rplaatse. |P deze beurs presenteren de on- Siemers hun bedrijf en geven zy chting over hun produkten ensten. Het verenigingsleven psselsteyn zal haar aktiviteiten toonstellen en promoten. I Ün ook attrakties, zoals pony- Jj&n voor kinderen, kinderthea- Ptet clownschminken en een ppringkussen. Ook kan men met een ATV 4-wielige crossmo- f6cc een cross ryden. taroep Venray verzorgt een reekse uitzendihg met een verzoekplatenprogramma en inter views vanuit de beurshal. Er zyn doorlopend optredens van o.a. joekskapellen, blaaskapel De Sme- lebloazers, het jongerenkoor Enjoy Together en diverse discjockeys. De presentatie van ondernemers en verenigingen wordt gestimu leerd door het uitloven van een ere- bokaal voor de mooiste stand. Deze bokaal zal worden uitgereikt door burgemeester drs. J. Waals, die de beurs zal bezoeken. Om deze happening nog komple- ter te maken zijn er op zondag van 11.00 tot 20.00 uur helivluchten waarmee men voor 35 gulden per persoon een vlucht kan maken. Kaarten hiervoor zyn ook in de voorverkoop verkrijgbaar bij onder nemers met een aankondiging op de winkelruit. Voorverkoopkaarten hebben voorrang bij de vluchten. Het geheel zal worden afgesloten met het verloten van een reis. Om aan deze loterij mee te doen moet men het entreebewijs inleveren in de VZO-stand. 'Ysselsteyn leeft' dus en heet u op 4 en 5 april van harte welkom. deelnemende winkeliers dit jaar verzilverd kunnen worden. MEERDERE AKTIE8 Het Winkelcentrum Venray orga niseert dit jaar nog meerdere ak- ties. Tijdens de zomervakanties zal er een speciale zomer-aktie worden gehouden. De voorbereidingen daarvoor zyn nog in volle gang. Na tuurlijk wordt ook dit jaar weer rond Sinterklaas en Kerstmis een stempelaktie georganiseerd met en kele bijzondere prijzen. Eigenaresse hond bekend De eigenaresse van de hond, die op het speelveldje bij De Essel een meisje had gebeten, heeft zich vori ge week woensdag by de politie ge meld. Daags nadat de hond het meisje had gebeten kwam zij zich melden. Er is toen meteen kontakt gelegd met het slachtoffertje voor regeling van de schade. Noodweer boven Venray Tijdens de stormbui van zaterdag middag waaide een 3 meter lange en 1.80 meter hoge muur by een woning aan de Ravelstraat omver en beschadigde twee geparkeerde personenauto's. De woningbouw vereniging zal voor de schade opkomen. De brandweer moest in aktie ko men voor de verwijdering van twee omgevallen bomen, een bij het via- dukt aan de Beemdweg en een by de kruising Overloonseweg-Laag- heidseweg. Twee mannen, die bij een woning aan de Laagheidseweg bezig waren met het plaatsen van een schotel antenne op het dak, konden door buurtbewoners van het dak worden geholpen nadat de ladder door de wind was weggevaagd. De gealar meerde brandweer behoefde niet in aktie te komen. Twee belegde broodjes gestolen De dader van een autokraak moet wel heel grote honger hebben ge had. Zijn buit bedroeg nl. twee be legde broodbolletjes die hij uit een in het verzorgingsstraatje van de Grotestraat geparkeerde personen auto heeft gestolen. Daarvoor moest de dader eerst de ruit van de auto inslaan. Op 1 april 1992 zal de heer W.T.G. Bens in dienst treden als direkteur van de Coöperatieve Rabobank B.A. te Leunen. De heer Bens is 31 jaar, gehuwd en vader van een zoontje. De heer Bens is op 1 mei 1980 in dienst getreden by de Rabobank- organisatie. Tbt 1 juli 1984 werkte hij by de Rabobank in zijn geboor teplaats Oss. Daarna werd hy in Beek-Ubbergen aangenomen als re latiebeheerder in de bedryven- sektor. Op de afdeling Bedrijven, waaron der ook de assurantieafdeling valt, werkten destijds 6 personeels leden. Na een ingrijpende verbouwing van het hoofdkantoor in 1987 wer den ook de produktgroepen Credit- gelden en Effekten ondergebracht op de afdeling Bedrijven. Een forse groei en een fusie met de Rabobank Leuth-Kerkerdom zorgden ervoor dat er op dit moment 12 medewer kers op deze afdeling werken. Op 1 maart 1988 werd de heer M. Zegers benoemd als direkteur van de Rabobank Beek-Ubbergen. De daardoor ontstane vakature van hoofd Bedrijven werd ingevuld door de heer W. Bens. In deze ma- nagersfunktie bleef hy een belang rijke taak houden in het relatie beheer van de agrarische sektor en het midden- en kleinbedrijf. Met veel enthousiasme en inzet heeft hy zijn funkties uitgevoerd. Zijn nieuwe baan als direkteur van de Rabobank Leunen betekent voor hem een promotie en een nieuwe uitdaging in zyn karrière. Tijdens de in het afgelopen week end in het bi\jartcentrum Blaak in Rotterdam gehouden finale om het kampioenschap van Nederland an kerkade 57/2 eerste klasse van de Koninklijke Nederlandse Biljart bond, behaalde 32-jarige Peter Volleberg dit felbegeerde kampioen schap. Al was zyn naaste konkur- rent, de heer Bleeker uit Tuitjen- hom een felle tegenstander, uiteindelijk zegevierde de Venrayer met miniem verschil. Hiermee zet Peter Volleberg een kroon op zyn doorzettingsvermogen. Hy is im mers geen onbekende in de bil- jartsport, want in 1982 kon hy zich reeds kampioen van Nederland noemen, zy het toen in de extra klasse libre. Twee jaar later, nu in de 2e klasse kader 38/2 gespeeld, in Anna Powlona, werd ook het natio nale kampioenschap behaald. De jaren daarna kon de Venrayer het niet meer brengen tot de hoog ste trede, al moet worden gezegd dat hij met het behalen van van de twee kampioenschappen naar een hogere klasse, het ankerkader 57/2 ging. Tbch kwam er een stijging in de prestaties want bij de later ge houden nationale kampioenschap pen bereikte hy achtereenvolgens de 8e plaats, de 6e plaats ven 2 jaar later een 3e plaats. Een resultaat dat Peter Volleberg mede bereikte door de steun van zijn echtgenote Nettie. Maar daar moet ook voor ge oefend worden en waar kan dat be ter dan thuis, want dan hoeft manlief niet iedere keer van huis. Toen ze de woning aan de Lisdodde in de wyk Landweert betrokken, werd er gepast en gemeten om een wedstrijdbiljart met een afmeting (binnenmaats) van 284 bij 144 cm op de zolder geplaatst te krijgen. Hiervoor moest het dak gedeeltelijk gesloopt worden om vervolgens met een grote kraan van Van Rattin gen dat biljart in delen, via het ge opend dak, op de zolder te krygen. De zolder werd aangepast en inge richt tot het oefenzaaltje van Peter Volleberg, waar ook zyn biljart vrienden gebruik van kunnen ma ken. Peter's echtgenote, Nettie, weet i'-ovérigeiis ook met'kie keu om te gaan, al scoort zij niet hetvergelijk baar möyenne van Mar man. Met deze oefenzaal is Peter beter gaan spelen. By de voorwedstrijden in Gemert, eindigde hij als eerste met een gemiddelde van 28,75. Tij dens het in Rotterdam behaalde Ne derlands kampioenschap lag zijn gemiddelde op 33,33... In de tien jaar dat de kersverse kampioen aan de top van Nederland staat is zijn gemiddelde van 15 naar 33,33 gestegen. De biljartsport is Peter eigenlijk met de paplepel ingegeven want in het café waar hij geboren werd, in de Henseniusstraat, was het club huis van de Ketsers. In die club- speelde hij ook zyn eerste wedstrij den, die werden gevolgd doof de distriktswedstrijden. Later ging hij over naar biljartvereniging Het Groene Laken (HGL), die zijn club huis in café Klomp aan de Lang straat heeft. Om bij de besten te komen en er bij te blijven moet men trainen en nog eens trainen op het groene la ken, want uitgeleerd is een biljarter nooit. Reeds nu hoopt Peter dat hij volgend jaar mag deelnemen aan de top-10 kompetitie die op de grote biljarttafel zal worden gespeeld. Men mag er wel grote bewonde ring voor hebben dat Peter het op eigen kracht: zonder sponsoring, zo ver heeft weten te brengen. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG De nieuwe voorjaars- kollektie bij Van Oorschot Mode in de Grotestraat. VAN OORSCHOT MODE Grolestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer. Oss, Venray. Een groep enthousiaste 50-plus sers in Venray wil proberen een nieuwe vorm van wonen te realise ren nl. groepswonen. Wat houdt groepswonen in? Een woongroep van 50-plussers is geen vorm van verzorgd wonen zo als een verzorgingshuis of service flat, met regels die door anderen zyn gemaakt Deelnemen in een woongemeen schap voor ouderen is een bewuste, weloverwogen keuze om met be houd van zelfstandigheid deel te zyn van een goep, die funktioneert volgens afspraken die door de groepsleden zelf worden gemaakt en desgewenst herzien kunnen worden. Zelfsbeschikking is het kenmerk. Elke woongroep bepaalt zyn eigen spelregels. Groepswonen betekent ook zelf standig blijven, ook als je alleen of met zijn tweeën ouder wordt en toch mensen in de buurt hebben op wie je kunt rekenen als je eens hulp nodig hebt en voor wie je zelf op jouw beurt iets kunt betekenen. Groepswonen betekent dat ieder individu of paar een eigen en kom- plete woning heeft waarbinnen het privéleven gewaarborgd is. Groepswonen betekent ook dat er tussen bewoners een zeker groeps verband ontstaat, een kleine of gro tere verbondenheid met elkaar en een zeker gevoel van verantwoorde lijkheid voor eikaars welzijn. Groepswonen betekent verder dat bepaalde ruimtes en voorzieningen worden gedeeld uit een oogpunt van doelmatigheid en van gezellig heid. Men kan ook samen bepaalde aktiviteiten ondernemen binnen en buiten de woongemeenschap. Deze vorm van wonen is niet iets waar je mee wacht tot je er aan toe bent. Je moetje er op voorbereiden en er aldoende naar toe groeien. Nu de bevolking meer en meer vergrijst en de sociale voorzienin gen onbetaalbaar dreigen te wor den zullen de 50-plussers het heft in eigen hand moeten nemen. Het is nooit te vroeg om daarover na te denken. Wie mee wil doen of alleen mee wil denken is van harte welkom op woensdag 15 april in het RISC- gebouw, Kennedyplein 1, om 20.00 uur. Voor inlichtingen graag bellen tussen 18.00 en 20.00 uur: tel. 10157 of 88806. Vandalisme Ergerlijk vandalisme vond plaats door vernielingen aan te richten in de toiletruimte van de aula op de al gemene begraafplaats Boschhui zen, die recentelijk in gebruik werd genomen. In de Foekepot werd een ruit van de docentenkamer - nu in gebruik door de Mavo - vernield. Tevens werd een klimrek op de speelweide vernield. Van een woning aan de Lupine werden twee ruiten ingegooid. Van een aan de Langstraat gepar keerde personenauto was de anten ne vernield. In de Helfrichstraat was een deuk in het linker achter- portier getrapt van een geparkeer de personenauto. In de Wilgenstraat was een auto bekrast en er was tevens een deuk ingetrapt Bij de basisschool Den Bongerd aan de Eikenlaan waren verschil lende vernielingen aangericht Di verse palen waren uit de grond gerukt en met viltstiften waren ra men en panelen 'beschilderd'. Al enige jaren bestaan er kontak ten tussen basisscholen in Venray en een basisschool in Huy, Waals- België. Het doel van de uitwisseling is kinderen uit andere landen met elkaar te laten communiceren. De kinderen in België krijgen Neder landse les en kunnen het geleerde zo in praktijk brengen. Op 11 maart jl. veitrokken de hoogste groepen van de Dr. Poels- school en de Vlaswei naar Huy waar ze allerhartelijkst in de gezinnen werden opgenomen. Ondanks het slechte weer verveelden de kinde ren zich geen moment. Een ervaring rijker keerden de leerlingen op 12 maart weer terug naar Venray. Deze jeugduitwisse ling wordt gestimuleerd door Rota- ryclub Venray. Op zondag 31 mei vindt in wijkge- bouw Op 't Nipperke aan de St. Odastraat 41 te Venray een Luikse Markt plaats. Een gelegenheid om de zolder eens leeg te maken, want u kunt die dag een kraam huren voor ƒ15,- om de spullen aan de man te brengen. Wilt u nou zelf geen spullen verkopen, maar u hebt wel spullen, dan kunnen deze door ons verkocht worden. De op brengst is dan tb.v. de vereniging. Reserveer snel een kraam of bal als u spullen hebt of info wenst naar J. Verheyen, tel. 86724 b.g.g. tel. wykgebouw 80858. De wintersportpuzzel die wij be gin dit jaar in onze krant presen teerde, tezamen met polaroid, heeft weer een groot aantal reakties opge leverd. De inzenders moesten mini maal vier woorden uit een diagram halen die met wintersport te ma ken hebben. Dat leidde tot reakties van inderdaad vier woorden maar er was ook een inzender die dertig woorden had gevonden. Uit alle inzendingen hebben we drie personen getrokken die, op vertoon van hun legitimatiebewys, een polaroid zonnebril in onze boekhandel kunnen komen opha len. De winnaars zijn Bianca Arts, Kleindorp 6, Merselo; J. Koopmans, Oerallaan 2, Venray en Renate van Nies, Serenadestraat 66, Venray.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 13