Balletschool Venray brengt dansmusical 1 "Dance in time". Open Dag bij Eurotel Modeshow Presents op zondag 29 maart in ■rea Danscentrum Janssen LENTE NIEUWS Of VAN OORSCHOT .MODÊ 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN SLiRP Expositie in Nieuw Spraeland Sporthal Gevonden voorwerpen Luikse markt VW-nieuws Talentenjacht "Havenpop" Claw Boys Claw in Oirlo PEEL EN MAAS EN MAAS De marinelook blijft. Jong, gedurfd en gracieus. Met het nieuwe plooirokje en een bijpassende trui. De streep in marine en écru. Zij draagt het bijna iedere dag. •,Soms wat klassieker: met pumps. Dan weer sportiever: met witte gympjes. Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES inn Giideweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond Donderdag 19 maart - Pagina ZONDAGSDIENST HUISARTSEN fl Weekenddienst voor de patiënten |j van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten i van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A Coenen. F. Schmeetz, D. Vereauteren en J. de Vocht: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keizer en dr. Van Dongen: ij DR. KEIJZEK Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur I Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur Z1EKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VEN RAYS E APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en ren 17.00 tot 1800 uur zondag ren 10.00 tot 12.00 uur en ren 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RA Y-YS S ELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.GAM. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. ren Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak DIERENKLINIEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken ren mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis; mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-6538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04788-1329 Vhn vrydag 20 tot donderdag 26 mrt. a.s. exposeren 19 kunstenaars hun werk in het nieuwe activitei tengebouw van het centrum voor zwakzinnigenzorg Nieuw Sprae land te Oostrum. De professionele- en amateur kunstenaars zijn voornamelijk af komstig uit Nrd.-Limburg en bieden bezoekers verschillende technieken. Ook zullen drie ver standelijk gehandicapte kunste naars van het atelier Herenplaats te Rotterdam. hen werk ten toonstellen. De expositie valt samen met de opening van het nieuwe gebouw voor de therapieën en dagaktivitei- ten van Nieuw Spraeland. De offi ciële opening van dit gebouw gebeurt op donderdag 19 mrt as. De expositie kan vanaf vrydag 20 mrt. t/m donderdag 26 mrt. elke dag van 10.00-18.00 uur bezocht worden. Het doel van de expositie is twee ledig: Allereerst streeft Nieuw Spraeland ernaar de drempel tus sen de maatschappij en het insti tuut te verlagen. Op de tweede plaats hoopt het instituut, door de diversiteit van kunstuitingen, veel mensen voor kunst te interesseren. Onder de exposanten bevinden zich olieverfschilderijen. zeefdruk-I kers, pentekenaars, zogenaamde unica-ontwerpers, pottenbakkers.' houtsnywerkers, poppenmakers, ontwerpers van sieraden etc. De exposerende kunstenaars zyn: J.Cortenberghe. J.Gooren, L.Bartsch-Geenen, H.hermkens, J.Janssen, M.v.d.EerdweghL.Guar- da, H.Hartman, M.v.Vroonlioven. H.v.Vroonhoven, L.Martens. CLLui- dens, M.v.d.Steeg J.v.d.Wiel. J.Thee- wen. A.Thijssen, K.Mommers, Cv.d.Werff. M.Gommans. U bent van harte welkom op Nieuw Spraeland! De Wette ling Vrydag 20 mrt.: De Steeg-Veronica 1 19.30 Venrode 1-Wittenhorst 20.30 't Huukske 2-2 VSV '89 21.30 Rooy '84-Veronica 2 22.30 Zaterdag 21 mrt.: Venrode-GFC '33 13.00 SVCB 1-Ven ray 1 14.00 Te huur 15.00 Te huur 16.00 Manual 17.00 Jumpers 18.00 Jumpers 21.00 Zondag 22 mrt.: Showband Overloon 10.30 Knabbelaar 12.30 Manual 15.30 en 20.00 Manual 1 kamp. wedstr. 17.00 BELANGRIJK Sportief 20.00 Jagroep 21.00 Maandag 23 mrt: Venray 3-Berske 20.30 Huukske-Veronica 21.30 Wie mist zyn huisdier Er is een mechelse herder en een grijze kat met een tatoeage in beide oren ge vonden. Verder zyn er nog gevon den: een babysok en een plastic tas met kleding van "Zanger van St Frans", een bruine portemonnee, een zilveren armband met naam plaatje, een goudkleurige speld, een sleutel, een sierdop, een skate bike en nog een zak piepschuim. Voor info. kunt u zich tydens de kantooruren wenden tot de admi nistratie van de gemeentepolitie Venray, tel. 04780-84888 tst 224. Op zondag 31 maart vindt in wy k- gebouw "Op 't Nipperke" aan de SL Odastraat 41 te Venray een Luikse markt plaats. Een gelegenheid om de zolder eens leeg te maken, want u kunt die dag een kraam huren voor 15,- om de spullen aan de man te brengen. Wilt u nou zelf geen spullen verkopen, maar u hebt wel spullen dan kunnen deze door ons verkocht worden. De opbrengst is dan tbv de vereniging. Reserveer snel een kraam of bel als u spullen hebt of info. wenst naar J.Verheyen, tel. 86724 bgg tel. wykgebouw 80858. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Maart: 23: Curtis Stigers, Amsterdam 28: Golden Earring Goes. 28: Luk Wijns, Den Haag. 29: Al Di Meola, Arnhem. April: 1 t/m 5: Funny Girl. Amsterdam. 4: Heineken Jazz en Bluesnight, Eindhoven. 5: Geordian Dance Company, Den Haag 9: De Dijk, Arnhem, 11: Golden Earring Alkmaar 14 t/m 25: Paul de Leeuw, Den Haag 13: Adonis, Den Haag. 15: Adonis. Amsterdam. 17: Ultimate Dance Mania, Dor drecht. 17: Koos Alberts, Amsterdam. 17 t/m 30: Pieces of Class, Am sterdam 18: Lucifer's LTniversal House Tour, Den Haag 19: Herman Brood, Arnhem 24: Goud van Oud, Den Bosch. 27 t/m 30: Freek de Jonge, Am sterdam. Mei: 1 t/m 17: Freek de Jonge, Am sterdam. 1 t/m 3: Pieces of Class, Am sterdam. 1 t/m 24: Les Miserables, Seheve- ningen. 2: Moulin Blues Festival, Am sterdam 2: Irish Music Festival 1992, Am sterdam 12 t/m 17: Herman Finkers, Am sterdam. 18: Christy Moore, Amsterdam. 22: Clouseau, Zundert Juni: 6> Indonesian Topstars, Den Haag 28: Emmylou Harris, Goes. Aanhangwagen ontvreemd Vanaf een afgesloten terrein aan de Hulst werd ten nadele van een inwoner van Ysselsteyn zyn 1-assige aanhangwagen ontvreemd. Om die aanhangwagen te ont vreemden was de afrastering los geknipt en het slot geforceerd. In het kader van de havenfeesten 1992 organiseert het Havenfeesten- comitee een grote talentenjacht voor popgroepen en solisten. Het doel een dergelyke talentenjacht te organiseren is om de vele regionale popgroepen en solisten een kans te geven zich live te presenteren en door een vakkundige jury te laten beoordelen. Dmv een selectieproce dure worden de groepen en de so listen uitgeselecteerd en zullen in twee voorronden stryden om een plaats in de finale. De voorronden worden gehouden in het Gemeen schapshuis de Zandhoek en wel op 25 april en 30 mei. De finale wordt gehouden op 26 juni in de feesttent bij de jachthaven tydens de haven feesten. Als hoofdact vindt er op de zelfde avond een optreden plaats van de populaire groep pater Moes- kroen. De deelname is gratis en de hoofdprys is een dag studio voor het maken van een demo en een professionele promotiefoto. Men kan zich aanmelden voor 1 april 1992. Inl.: tel. 04784-1847, en 04784-2305. Stichting Rock Revue presenteert a.s. zaterdag 21 mrt. in het gemeen schapshuis de Linde in Oirlo de Amsterdamse groep Claw Boys Claw. De jongerencentra uit Merselo, Oirlo, Oostrum en Ysselsteyn wer ken voor de 2de maal samen in de ze stichting. Claw Boys Claw behoeft eigenlyk geen introduktie meer, het is een gevestigde naam op de clubpodia met een reputatie als de meest opwindende band van Neder land. De Band speelde onder ande re op Pinkpop '86, Roskilde '87 en de New Music Seminar in New York. In 1987 kreeg het viertal voor hun mengeling van rock 'n roll, psychedelica en acid-punk de BV popprijs. De groep bestaat uit: Peter te Bos -zang John Cameron -gitaar. Geert de Groot -bas. Marc Lamb -drums De voorverkoop voor dit concert is reeds begonnen. Het voorpro gramma zal verzorgd worden door de Horster formatie Karloff en de zaal gaat open om 20.30 uur. 'n abonnement waard Afgelopen vrijdag was het zover. De klokken voor het carrillon in de Grote Kerk loerden afgeleverd. Een voor een toerden de klokken van de vrachtwagen afgeladen en in de Grote Kerk, voor de Maria kapel, in een cirkel opgesteld, Hoe de werkplanning eruit gaat zien is nog niet duidelijk. Wel staat vast dat het carrillon niet de Paasda gen in Venray te beluisteren zal zijn. De stichting die het carrillon (een geschenk van Rank Xerox aan de Venrayse gemeente) gaat be heren heeft inmiddels ook al laten weten dat er pogingen onderno men zullen worden om geld, bij elkaar te krijgen voor een uitbreiding naar in totaal 50 klokken. Hoeveel geld dat moet zijn en op welke wijze fondsen verworven zullen gaan worden kon de ken Buschman namens deze stichting nog niet zeggen. Sens in de twee jaar hebben de irlingen een uitvoering in de bouwburg.Dit jaar staat de uitvoe- ig in het teken van het 10-jarig )ileum van de balletschool Ven- onderdeel van de Stichting nstzinnige Vorming Nrd- nburg olv. Nica van der Windt,' n hard aan het repeteren om u de as-musical "Dance in Time" te onj ïngen. Deze groots opgezette j ingende musical zal op zaterdag mrt en zondag 22 mrt. driemaal gevoerd worden in de schouw- len rg "de Beejekurfte Venray. GESCHIEDENIS fanaf sept. 1981 starte de balle- met alg. dansvorming I en II klassiek ballet I in het gebouw n de Vrye Academie in het oude kenhuis. ■jm Ha verhuizing naar de oude gym- V van het St. Jozefklooster in 82 en wisseling van docente jeide de balletschool uit tot zijn dige vorm. aast de lessen Alg. Dansvorming Klassiek Ballet worden er ook lessen Jazzballet, Caracteredans ge geven en zijn er speciale selectie- groepen. Heden volgen meer dan driehonderd leerlingen in de gym zaal van de Groenewoldsehool we- kelyks de lessen als hobby of als basis voor hun toekomstige beroep. De leeftyd van de leerlingen va rieert van 5 tot 60 jaar. DANCE IN TIME Als thema heeft de voorstelling "tijd". Over de verdere invulling zult u toch echt naar de voorstel ling moeten gaan kijken. In deze zesde uitvoering van de Venrayse balletschool, waar vele voor het eerst ervaren wat het is om op het grote toneel te dansen en artiest te zyn, wordt muzikaal medewerking verleend door het koper-ensemble olv. Mannie Beckers van de muziek school afd. Venlo, Karin van Broek hoven op piano en Josje Oudenhoven zang De decors zijn dit jaar verzorgd door de Vrije Academie afd. Venray olv. Piet Hermans. Lynn Stevens re peteerde met een groep leerlingen. die al zingend en dansend de rode draad van deze voorstelling vor men. De regie en choreografie is in handen van de balletdocente Nica van der Windt. Het geluid zal verzord worden door Decibel bv te Oploo, terwijl ook Videowerk Venray en André Bloemen op videogebied hun mede werking zullen verlenen. De costuums zyn ontworpen door de leerlingen en door Nica van der Windt en vervaardigd door ver schillende ouders. Gezamenlyk zijn deze mensen tot de totaalproduktie "Dance in Time" gekomen. Al met al een heel byzondere voorstelling die u gezien moet heb ben. Voorverkoop kaarten 7,50 aan de kassa van de schouwburg De voorstellingen zyn: zaterdag 21 mrt. om 19.00 uur, zondag 22 mrt om 11.30 en 15.30 uur. Leerlingen van de balletschool tij dens één van de laatste repetities. 29 maart wordt in Crea Inscentrum Jeanne Paul Jans- Raadhuisstraat 1, Venray, de ideshow Presenta gehouden, pit jaar zelfs voor de 5e keer. Re- n om dit te vieren. Hoe? Dat zult [tijdens de modeshow merken. H verrassing dus. Wij kunnen u fter verzekeren dat de 8 deelne- weer voor een geweldige Xleshow zullen zorgen. Verder u tydens Presenta een drietal pds waar u terecht kunt voor in itiatie over kapsels, voetverzor- bg en huidverzorging. e 8 deelnemers zijn: Miep's Mo- i met damesmode uit eigen ate- T- Boetiek Life-style met dames- t herenkleding. Intersport A&S de nieuwste sportmode zien. £Arts Jeugdmode zal de nieuwste 1 in kindermode laten zien. Jöressmen en mannequins (ook I kinderen dus) dragen ook dit t weer schoeisel van Hendricx poenen. De kapsels worden ver- Tgd door Kapsalon Knip inn en timmerwerken )°r. ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 de make-up door Huidverzorgin- sinstituut Yvonne Bisschops. Rest ons nog de laatste deelnemer te ver melden, nl. Hanny Will van de Einden, hand,- voet,- en been ver zorging. Kaarten voor Presenta zyn in de voorverkoop verkrijgbaar by de deelnemers ad 10,00 per stuk. Op de dag van de modeshow zelf kosten de kaarten aan de kassa 12,50 zolang de voorraad strekt Fbto: Geert Thomassen Bezoeker ziekenhuis gedupeerd Een 57-jarige inwoner uit Castri- cum was op bezoek geweest in het ziekenhuis. Toen hij by zyn op de parkeerplaats geparkeerde auto te rug kwam ontdekte hij dat het slot van een der portieren was gefor ceerd. Uit de auto bleek de radiocas- settespeler te zijn ontvreemd. Grote buit bij inbraak Woensdagmorgen werd ontdekt dat er was ingebroken in een assu rantiekantoor aan de Stationsweg. Ontvreemd werden er 2 personal computers een faxapparaat, een antwoordapparaat, fototoestel en wat kleinere kantoorbeno- digheden. De totale waarde bedraagt vele duizende guldens. Er werden geen sporen ren braak aangetroffen, zo dat vermoed wordt dat de dader zich met een valse sleutel t heeft weten te verschaffen. Sinds korte tijd is er op het voor malige hotel Juliana aan de Julia- nasingel een nieuwe naam te lezen: "Eurotel". Wie echter binnenloopt kan constateren dat niet alleen de naam is veranderd maar dat ook het hotel vernieuwd is. In de afgelo pen maanden heeft deze vernieu wing zich voor de buitenwacht geruisloos voltrokken maar Eurotel is het nu tijd geworden om zich naar Venray en omstreken te pre senteren. Daarom wordt er op vrij dag 20 maart een open dag georganiseerd. Dan vindt tevens de officiële opening ren het hotel plaats. Met deze vernieuwing speelt Eu rotel Venray in op de ontwikkelin gen die zich in Venray voltrokken en nog steeds voltrekken: de cen trumwerkzaamheden, de komst ren de A73 etc. Venray wordt voor de buitenwacht steeds interessan ter, zowel voor de toerist als voor de zakenman of -vrouw. Een hotelac commodatie zoals Eurotel dat heeft, is daarbij onontbeerlyk. Eurotel heeft een ideale ligging in Venray, op loopafstand van winkels en horeca-gelegenheden. Het be schikt over een ruimte parkeer plaats, zodat er geen parkeerproblemen voor de gasten in het centrum ontstaan. Eurotel beschikt over 24 kamers voor een, twee of drie personen. De kamers, maar ook de rest van het hotel is in moderne styl ingericht. Een riante lounge met bar en open haard op de eerste verdieping neemt in het hotel een zeer belangry ke plaats in. Het hotel beschikt ook over een zg bruidssuite met een aparte badka mer en balkon. De overige kamers hebben een eigen douche, tv, tele foon en een weksysteem. Voor zake lijke doeleinden kan van een fax gebruik gemaakt worden. Gastheer en gastvrouw van Euro tel zijn dhr. en mevrouw In 't Holt. Beiden hebben een jarenlange er varing in de hotellerie. Voordat zy bij Eurotel werkten, waren zij al enige jaren in Venray aktief. Zy hadden toen de zorg over de gasten ren Conferentiecentrum De Witte Hoeve in de Gasstraat. De Witte Hoeve is overigens, wat het management betreft, verbon den aan Eurotel Venray. Dit confe rentiecentrum heeft de laatste jaren een flinke groei doorgemaakt Steeds meer bedry ven uit de regio, en ook van ver daarbuiten, maken ren de vergader- en cursusfacilitei ten van De Witte Hoeve gebruik. Het komt dan ook regelmatig voor dat als de 30 kamers van De Witte Hove volgeboekt zyn, van de ka mers van Eurotel Venray gebruik wordt gemaakt. Wie dus een kijly'e by Eurotel wil komen nemen, kan daarvoor mor gen, vrijdag 20 maart op Juliana- singel 7 terecht. Daar wordt kan men tussen 15.00 en 19.00 uur de vernieuwingen met eigen ogen ga deslaan.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3