NIEUW! Waarom zo'n haast? Schouwburgnieuws Landelijke open dag laat goed voetenwerk zien Venrayer bezocht projekten van Wereldkinderen op Filippijnen drukkerij van den Munckhof IEL EN MAAS IEL EN MAAS PEEL EN MAAS September; - 1 La Vie en Rose Opera van Krakow Omroep Venray PEEL EN MAAS J I lüintcrcsinl Stap eerst eens rustig bij ons binnen. Wij tonen u graag de nieuwste Intercard-huwelijkskollektie '92. Uitgebreider dan ooit. wij helpen u graag met de tekst. grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Donderdag 19 maart - Pagina 11 ■keersongelukken met gewonden kruising Kempweg- istraat verleende een bestuurster van een perso- itó geen voorrang aan een he Kempweg rydende perso- bestuurd door een inwoner. Na de botsing die schoof een van de auto's kwam in de tuin van een aan de Kempweg tot id. van de bestuurders werd ge- naar het ziekenhuis ver- maar kon na behandeling mis worden overgebraht. lerdagavond omstreeks 19.30 verleende een 52-jarige irster van een personenauto Kruising Veltumse Kleffen- jgel geen voorrang aan een |e Westsingel rijdende perso- bestuurd door een plaatsgenote. Bij de bot- le zich vrij ernstig liet aan- ;ten beide ambulance's uit ""toesten een bestuurster en in ld: 13 inzittenden naar het zie- His vervoeren. Twee van de ge- •e- jen konden na behandeling huis worden overgebracht uw weekblad «uw clubhuis van de flisclub Venray feit ■fwoensdag 11 maart heeft heer Jan Verhoeven de sleu- an het nieuwe clubhuis over- igd aan de voorzitter Joost jen. Met deze daad is de T.C.V. eigenaar geworden van Jprachtig onderkomen. Na ja- Ung passen en meten tydens ompetitieseizoen en toemooi- ii de gasten enigszins te kun- [herbergen, kan men met g van het nieuwe tennissei- le gasten op een waardige ma- mtvangen. k zq een enorme inzet van de lissie en van een ploeg f. die niet geschuwd hebben en s niet schuwen (de inrich- 's nl. in eigen beheer!) om de ti uit de mouwen te steken is jmwwerk mede gerealiseerd. I heel goed idee is ook de ver- i van het terras geweest )or men de banen van het :ourt vrij kan overzien en er is de wedstrijden een nog ge- fere sfeer zal zijn. fC.V. zal in de eerste week van fergaan tot de officiële ope- IHieraan zal natuurlyk te zy- Sjd de nodige aandacht worden !#i abonnement waard De hongerdoek van de Argentijse kunstenaar Adolfo Esquivel is opge- vouwd rond veertien thema's. Eén van deze thema's is "Jongeren". De helft van de bevolking van de Derde Wereld bestaat uit kinderen en jon geren onder de 20 jaar. Vaak moe ten deze kinderen en jongeren werken onder onmenselyke om standigheden. Zij zijn interessante werkkrachten, ze zijn goedkoop. Ze zyn te vinden in de mijnschachten van Colombia, op de vissersboten van de Filipynen en in de prostitu tie van Thailand. Alleen al in Brazi lië zijn zo'n 7 miljoen straatkinderen die eerst de vuilnis bakken van de dure restaurants leeg eten om daarna hun troost te zoeken in het snuiven van benzine of drugs. Maar ondanks alles blijven deze kinderen en jongeren toch hopen op een eerlijke toekomst. Zelf wer ken ze daaraan ook aktief mee. Denk maar aan de jongeren in Ni caragua die zelf een alfabetise ringsprogramma opzetten voor hun land. Maar de Vastenaktie steunt ook aktiviteiten die gericht zijn op groepen jongeren, zoals de organisatie "Pro Juvenil". Deze or ganisatie zet voor deze "vergeten" groep in Uraguay bewustwor dingsprogramma's op. Haar pro gramma's beslaan een breed scala van problemen, omgangsvormen, maar ook muziek en theater. Daar naast worden kleine agrarische projekten opgezet om enig eigen in komen te verwerven. Want de jon geren zyn vindingryk om hun familie te helpen overleven. Ze doen voortdurend appél op onze rij ke wereld die het zo mooi weet te formuleren: Ieder kind heeft recht op een passende levensstandaard en de ouders hebben de eerste ver antwoordelijkheid om daarvoor te zorgen. De Staat moet ervoor zor gen dat deze ouderlyke plicht ver vuld kan worden en ook wordt vervuld. De Landelijke Vastenaktie in Nrd- Limburg wil de jongeren in de Der de Wereld graag steunen bij hun vechten voor een welverdiende toekomst. In 1991 brachten we met zyn al len ruim 3,5 ton bij elkaar voor de onderdrukten in de ontwikke lingslanden. Mogen de mensen die uw steun vragen ook dit jaar weer op uw medewerking rekenen? U kunt uw bijdrage storten op giro nummer 225.79.19 of banknummer 12.36.80.956 tnv Werkgroep Lande lijke Vastenaktie Noord-Limburg, aktie 1992. 'n abonnement waard u weet wel, van die leuke Bieder Meier boeketjes Tevens uw specialist in: - grafarrangementen - gelegenheidsbloemwerk - bruidswerk Tot ziens in September, Deborah van Oyen Henseniusplein 9o 5801 BB Venray Tel. 04780-88198 Fax:04780-11959 Bloemen zl)n op elke weg le vindon. soor ieder kan er nog geen krans van winden Na een zeer sucsesvol seizoen 90/91 waar wy voor volle zalen in vele schouwburgen optraden, ko men wij ook met ons nieuwe revue spektakel "La Vie en Rose" in de schouwburg de Beejekurf voor een eenmalig optreden en wel op: Dins dag 24 maart a s. aanvang 20.00 uur. De Lichtstad Operette is een gezel schap bestaande uit ruim 100 me dewerkers die voor u spelen, zingen en dansen en er een avond van ma ken om nooit te vergeten. Wij bren gen bekende operette-musicalmelodieën in een reis door bekende landen. De revue opent met "Le fleur de Paris", een knipoog naar de Parijse revuewereld a la Follies Bergères, Moulin Rouge of Lido. Als het doek weer opgaat belandt u in een lande lijk picknick tableau k la Monet "Le Printemps", een impressionistiche scene campetre die eindigt in een ondeugende sketch tussen een tuinkabouter en een achtergeble ven dame. "Oh mia bella napoli" behandelt de komische verwikkelingen tus sen een Italiaanse kunstschilder en zijn jaloerse vrouw. In "Monte Carlo' ontmoet Agnes, de erfgename van vele miljoenen, de aan lager wal geraakt gigolo Paul. Hy is echter niet de enige die het op haar fortuin heeft voorzien Na de pauze volgt een eigen im pressie van de musical "Cats". Via "Mexico"-een scene met elementen uit de opera "Carmen" belanden we in "Bangkok" waar een bordeelscè ne ruw wordt verstoord door een groep invallend matrozen. Een Ja pans meisje brengt met haar vertel ling een subtiele overgang naar het sprookje de "Japanse Nachtegaal". De avond eindigt in een kleurrijke finale vol bonte verenpracht "La Vie en Rose". Dit revue spektakel is een theaterproduktie van de heer Tbn de Jong die alweer 12 jaar zorgt voor vele shows en volle zalen. Heeft u belangstelling voor deze bijzondere avond vol glitter en gla mour dan kunt u uw toegangsbe wijs reserveren by Schouwburg de Beejekurf aan de kassa. Tel.:82468, Schouwburgplein 1, Venray. Open van ma. t/m vry. van 10.00 tot 15.00 uur. Wy hopen u op 24 mrt. te ont moeten en wensen u nu reeds een fijne avond toe. De toegangsprijs is 20 gulden. De Opera van Krakow is één van de belangrijkste operagezelschap pen in Polen. Het werd geleid door mensen als Antoni Wit en Robert Satanowski en staat nu onder lei ding van Ewa Michnik. Het theater leverde beroemde zangers als The resa Zylis-Gara en Wieslaw Ochmann. Het repertoire van de Opera van Krakow is geconcentreerd rond een aantal zwaartepunten. Enerzijds is daar het grote romantische repor- toire en anderzijds een breed scala van Poolse opera's, zoals "Halka" van Moniuszko. In febr. 1991 heeft de Opera van Krakow een aantal voorstellingen van Rigoletto van Verdi in een aan tal grote schouwburgen gebracht (Scheveningen, Apeldoorn, Nijme gen, Utrecht, Oss). Als vervolg op deze tournee is naast de Cavalleria Rusticana van Mascagni/Il Pagliacci van Leonca vallo in maart 1992 ook de opera Lucia di Lammermoor van Donizet ti in april/mei 1992 gepland. CAVALLERIA RUSTICANA Door Pietro Mascagni (1863-1945). Opera in één akte, met een libret to van Giovanni Thrgioni Tbzetti en Guido Menasci naar Giovanni Verga. Eerste uitvoering in Tfeatro Costanzi, Rome op 17 mei 1890. Pre mière in Warschau (Polen) in 1892. Première door de Opera van Kra kow vond plaats in Solingen (Did) op 14 jan. 1991. Muzikale leiding: Ewa Michnik, Regie: Kay Metzger, Scenografie: Hans Peter Harlacher, Kostuums: Elzbieta Krywsza. Bezetting: Santuzza: Monika Star- zewska, Turiddu: Janusz Debowski, Alfio: Andrzej Biegun Boguslaw Szynalski, Lucia: Zofia Jablonska, Lola: M.Domanska Bozena Ze- wislak. Diefstal auto Zondagavond werd tydens het sporten in de Wetteling een op de parkeerplaats geparkeerde perso nenauto van een 23-jarige inwoner van Meerlo ontvreemd. De dader moet de sleutels uit de kleding van de sporter hebben genomen. De auto werd enkel uren later onbe heerd aangetroffen op de parkeer plaats van 't Liene. De auto was afgesloten en de sleutels waren on vindbaar. De heer Luc Hageman, sponsor- contactpersoon van de Vereniging Wereldkinderen, zet zich sinds jaar en dag in om in Venray en omge ving aandacht en financiële mede werking te krijgen voor projecten van Wereldkinderen op de Filippij nen en in Thiland. Een daarvan is het Damayanpro- ject, dat mede tot stand is gekomen met financiële steun van Nieuw Dalland. Luc Hagenman heeft zich op de Filippijnen en in Thailand persoonlijk op de hoogte gesteld van van de projecthulp, sponsoring en adoptie, die o.m. met het geld uit Venray en omgeving tot stand zijn gekomen. Zyn bevindingen heeft hij in een reisverslag vastgelegd. Hij heeft geconstateerd, dat voor al kinderen, die je anders gegaran deerd kunt afschrijven, worden geholpen met de meest elementaire behoeften, die je als kind nodig hebt om te kunnen bestaan: voed sel, kleding en onderwijs. De Vereniging Wereldkinderen heeft op dit moment 50 van de 500 kinderen in een van de smerigste slums van Manilla steun toegezegd. Het is een sponsorproject gewor den, waarvoor tot nu toe zich 50 sponsorouders) in Nederland ga rant hebben gesteld. RECHTVAARDIGHEID By zyn bezoek aan de projecten - o.m.aan het nieuwe Damayan Cen ter in Bagong Silan met een nieuw huizenproject - is hy op de eerste plaats zeer onder de indruk geko men van de dankbaarheid voor de steun van de Vereniging Wereldkin deren. Duidelijk zag hy het schrij nende verschil tussen kinderen, die wel en die niet worden gehol pen. Vandaar zijn oproep om nog meer steun. Hij zegt: "Het helpen van je medemens is meer dan het uitschrijven van een acceptgiro. Niet uit motieven van liefdadigheid, maar puur omdat het gaat om rechtvaardigheid, het ni velleren van de te grote verschillen tussen een kind, dat hier öf daar wordt geboden". Men kan voor 65,- per kwartaal per kind een of meer kinderen adopteren. Wil men meer weten over Wereldkinderen, dan kan men contact opnemen met Luc en Elly Hageman, Pettenmakerstraat 14 of telefonisch onder de nummers 04780-86909 (thuis) of 04780-10065 (De Schout, woonmode, Schou tenstraatje 9 Venray). Podotherapie, een paramedische behandeling van voetafwijkingen, wordt door steeds meer mensen ontdekt. Ook in medische kringen onderkent men de goede resultaten van deze behandelwijze. Met als ge volg dat veel patiënten met voet klachten by de podotherapeut terecht komen. Op 21 mrt. viert de Nederlandse Vereniging van Podo- therapeuten haar 12 V2 jarig jubi leum met een landelijke open dag, onder het motto "voetenwerk is va kwerk is podotherapie". Een goede reden om eens kennis te maken met de praktijk van mevr. Boot-de Vocht die gevestigd is aan de Andes- laan 5 in Venray. FUNCTIEHERSTEL "Podotherapie" vertelt mevrouw boot, "is een behandeling van voet klachten en van klachten die daar eventueel uit voortkomen. Denk maar aan standafwijkingen, waar uit klachten in de enkel, knie, heup of rug voorkomen. Of aan overbela- sing op de voeten by mensen die een staand of lopend beroep uit oefenen. Het doel van Podotherapie is volledig funktieherstel van de voet Iedere podotherapeut heeft een 3-jarige opleiding gevolgd aan de Hoge School te Eindhoven. Het beroep is erkend als paramedisch door het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. UITGEBREID ONDERZOEK De podotherapeut begint een be handeling altijd met een uitgebreid voetenonderzoek. Hierin wordt ge keken naar de belasting op de voe ten, de beweging in de voeten en de afwikkeling tydens het lopen. Ine Boot: "De uitkomst van dat onderzoek bepaalt welke zooiele menten de voet nodig heeft om zichzelf te corrigeren. Deze elemen ten worden gemaakt van zachte. soepele materialen, zoals leer, kurk en rubber. Het draagcomfort is veel groter dan de bekende, onbuigzame steunzolen. Bovendien worden er uitstekende resultaten mee be haald. De patiënt blyft geruime tyd onder behandeling en de zooi elementen worden regelmatig aan gepast. Hierdoor worden de voeten gestimuleerd het "werk" zelf over te nemen. DIABETES- EN REUMA By be_ paalde ziekten, zoals diabetes en reuma, kjmnen specifieke voet klachten optreden. In dergelijke ge vallen wordt niet gestreefd naar functieherstel maar naar vermin dering van de pijn. Ine Boot: "Wat wy voor deze pa tiënten kunnen doen is het be schermen van de pijnplaatsen.Ook hiervoor maken wij gebruik van zachte materialen, zodat een opti maal comfort bereikt wordt. De aan schaf van orhopedisch schoeisel kan in veel gevallen uitgesteld wor den, wat voor de patiënt natuurlijk erg plezierig is. TEENAFWUKINGEN Ook de behandeling van teenaf- wy kingen behoort tot het terrein van de Podotherapie. Omdat derge lijke afwijkingen verband kunnen houden met een verkeerde voetstand, wordt de behandeling voorafgegaan door het voeton- derzoek. Heeft u vragen op het gebied van schoeisel, de behandeling van klachten en de toegepaste hulpmid delen? Of bent u "zomaar" geïnte resseerd in het werk van de podotherapeut? Dan bent u van harte welkom op 21 maart tussen 10 en 16 uur in de Podotherapie- praktyk van G.J.M. Boot-de Vocht, Andeslaan 5 in Venray. Programma van Omroep Venray, via de ether op de FM 90.2 en via de kabel op de FM 102 Mhz met op: Donderdag 19 mrt.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Lokale ak- tualiteiten. 20.00 uur: Eric's Schlagerfestival. Nederlands- en Duitstalige muziek. 21.00 uur: Houwe zo! Een uurtje muziek voor jong en oud samen gesteld en gepresenteerd door Han- naH van Beek. Vrijdag 20 mrt-: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00-22.00 uur: Frank van der Mo len. Het muzikale begin van het weekend. Zaterdag 21 mrt: 12.00-13.00 uur: Evenementenka lender. Met tips, informatie, gesprekken over aktiviteiten en evenementen in de regio. Door H.Hendrix en N.Broers. 18.00 uur: 't Doen met Jeroen. Je roen van Loon draait op de voor hem bekende wijze. 19.00 uur: Sport tussen 7 en 8. Huub Geurts praten u by op het sportgebied. Zondag 22 mrt: 10.00 uur: Houwe Zo! Presentatie Hanna van Beek. 11.00 uur: Hayke de la Whisky. Het grote verzoekplatenprogranuna van Omroep Venray. Voor een verzoek- plaatje, de groeten, felicitaties of an derszins kunt u schrijven naar Postbus 320, 5800 AH in Venray of bel tydens de uitzending 12362. 13.00 uur: De droom van Boom: het progr. van Gido Boom dat in werke lijkheid de droom evenaart 14.00 uur: Ruben op de middag Een zondagmiddagprogramma om voor thuis te blijven. 16.00-18.00 uur: Sport, muziek en informatie. Frans Jansen sluit de uitzending van omroep Venray af met sport, muziek en interessante nieuwtjes. Maandag 23 mrt: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: JoJo's Timemachine. Uit de Peel en Maas van Toen. Jos Gom- mans en Jos Swaghoven nemen u mee terug in de tijd van Venray Toen. 21.00 uur: In 't gehoor: klassieke muziek met den door Fredie Heintjes. Dinsdag 24 mrt: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: Peelgrass, het country- programma van Rein Wortelboer. 21.00 uur: Wonderland. Willem Jansen draait voor in de traditie. Woensdag 25 mrt: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur.- Wij doen 't graag. Een verzoekplatenprogramma, dat ook direkt te ontvangen is in het St. Eli sabeth ziekenhuis. Bel voor de groe ten, een felicitatie of een verzoekplaat: 27269. Steun uw eigen lokale omroep door iets van u te laten horen, bel tussen 7 en 8 naar nummer 27269 met informatie, die voor iedereen van belang kan zijn. Stuur uw pers berichten, informatie en vragen naar Postbus 320, 5800 AH Venray (fax 27269). Wilt u uw eigen Venray- se Omroep steunen op een andere manier dan kunt u natuurlijk ook donateur van Omroep Venray wor den door tien gulden over te maken op bankgiro 57.79.40.749 ow uw naam, adres en eventueel uw ge boortedatum. Hiervoor nu al onze hartelijke dank. Omroep Venray, de omroep voor wie praten ook luisteren is! 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1992 | | pagina 11