UJXE CHALETS -0.000 Inwoners noodzakelijk om voorzieningenniveau te handhaven Mit de zon ien ozze bol han weej bieëstig veul lol Pottenbakkerij Rooyart Chaletpark De Oude Barrier Uitslag grote optocht '92 50+ Bal Iengezonde Uitslag kinderoptocht PEEL EN MAAS TE KOOP vanaf 65.000,- Hazinne-aovend D'n Hazinne-aovend is zoë gezellig: den meug best wat langer duure h, EN MAAS Donderdag 5 maart - Pagina 5 ijiVenray op het gebied van on- •ijs en cultuur haar voorzienin- ln stand houden, dan is groei '40.000 inwoners noodzake- Dat zei Dhr. Bleumink van Consultants International leiding van vragen van de gemeenteraad over het 'De gemeente Venray in so- ruimtely k-economisch iktief. name het CDA maakte zich over die toekomstige groei, •ren Willems en Muijsers en Poels-Peters spraken zich jd uit over deze groei, it niet ten koste van het leef- i?' vroeg dhr. Willems terwijl [uijsers zich afvroeg tot welke fenray moet gaan groeien. 'Ik dat de mensen liever met inwoners willen wonen en •d leefmilieu dan met 40.000 in minder leefmilieu' aldus •rselose raadslid. Mevr. Poels- vroeg zich af of groeien naar inwoners wel zo spectaculair in de laatste twintig jaar heeft er ook 10.000 inwoners bij- tn. Nu praten we over 6.000 ïers in 25 jaar', rr. Poels-Peters werd er op ge- dat Venray in de laatste tien [een groei heeft gekend van 3.000 inwoners. In 1991 lag :i zelfs rond de 100 inwo- 'Als U naar de leeftijdsopbouw zal 10% van die groei van Venray moeten komen. De van de militairen draagt daar toe by maar voor de periode wordt dat, met de vergry- in gedachte, een hele klus', al- r. Bleumink. Dhr. Bleumink legde ook uit waa rom Venray naar 40.000 inwoners moet gaan groeien. Volgens hem ynoet het inwonersaantal groeien om een prettig leefmilieu te .hand haven. 'Als Venray haar onderwijs- en cultuurvoorzieningen in stand wil houden is groei noodzakelijk. Dit moet immers betaald worden.' Dhr. De Wever van Buck voegde daar aan toe dat Venray ook nog een centrumfunktie te vervullen heeft. 'Invulling daarvan kan alleen maar door die groei maar wel met de voorwaarde dat een goed woon- en leefmilieu in stand wordt gehou den. Sterker nog. Venray heeft die 40.000- nodig om een goede kwali teit van wonen en werken te reali seren'. Burgemeester Waals voegde daar aan toe dat de gemeente daar om niet alles toe zal laten wat zich in Venray wil vestigen. 'Neem bij voorbeeld de chemische industrie. Niet alles zal zich hier kunnen vestigen' aldus de burgemeester. Daarmee stelde hij ook dhr. Muij sers enigszins gerust. VOORLICHTING De gemeenteraad kon zich in gro te lynen vinden in het Buckrap- port- -Inhoudelijk zal daar in september-oktober over gesproken gaan worden. De raad kon daarom wel instemmen met het voorstel van b. en w. om het Buek-rapport als richtlijn te nemen voor de nade re uitwerking van het gemeentelyk beleid in een konkreet aktie- en fi nancieringsplan. Ook kon de raad zich vinden in de uitwerking en voorzetting van bestaande en nieu we projekten in de komende maan den, voorafgaande aan de definitieve vaststelling van het uit gewerkte aktieplan, aan de hand van dit rapport. Om een en ander duidelijk onder de aandacht van de burger te bren gen, is voor de voorlichting en in spraak gekozen voor een professionele opzet. Diverse in spraakbijeenkomsten zullen onder een onafhankelijk voorzitterschap worden gehouden terwijl het Buck- rapport met daarin de toekomstvi sie voor Venray tot het jaar 2015, nog eens duidelijk in een folder wordt verwoord. Die folder zal dan huis-aan-huis in de gemeente wor den verspreid. De raadsleden waren blij met de ze aanpak. 'Dit rapport verdient de ze professionele behandeling', liet dhr. A. Jansen (PvdA) weten. 'Voor- uilopend op deze inspraak moet wel gezorgd worden voor een zorgvuldi ge inbedding van dit rapport in de plannen van gewest, provincie en rijk. Alleen dan kunnen we ook geldstromen toegankelijk maken'. Dhr. v. Soest (CDA) was ook tevre den met de aanpak maar waar schuwde er wel voor dat andere zaken, die in het verleden zijn toe gezegd, zoals de uitvoering van de dorpennota, niet op de achtergrond gedrukt mogen worden. Mevr. Roling (Samenwerking) achtte het openbaar maken van het gemeentelyk beleid zeer belang rijk. 'Het ontbrak in het verleden nogal eens aan een zo breed moge lijk maatschappelijk draagvlak'. ag 9 maart is er weer een 50+ bal in de Wis te ray, aanvang 20.00 uur. choorsteenbrand jidagavond kreeg de Venrayse dweer van de alarmcentrale [enlo de opdracht naar een Iprsteenbrand aan de. Aide Weg n. Maar de man van de alarm- ale meende dat de melder in alect „Oude Weg" bedoelde. In merkte men dat „De Aide werd bedoeld. En daar was jde vrouw des huizes de kachel aansteken, een grote rookont- ïeling ontstaan. De schoorsteen t niet goed te functioneren. De dweer bluste de brand en veeg- eteen maar de schoorsteen en e dat de rook uit de woning ween. De schade bleef beperkt. jefstal tijdens feestje prschijnlijk heeft een van de angers tydens een feestje in Iwoning aan de Past. van de straat kans gezien een spaarpot ipngeveer ƒ250,- mee te nemen. H deze diefstal werd aangifte angen benzinepomp doorgesneden werd aangifte gedaan van ver van enkele slangen van inepompen. Het ging hierbij het Mobil tankstation aan de iseweg en het Tfexaco tankstati- V' In de Albionstraat. De schade aagt enkele duizenden gul- De politie vermoed dat het niet om een of andere aktie- gaat maar dat het een vanda- wtreek van minder nuchtere O avalsvierders is geweest. iuitenlamp vernield 2 yêrd aangifte gedaan van op- lijke vernieling van een gietij- buitenlamp van een woning Dennenoord. De schade be- ƒ189,- Inbraak in auto Door het rubber van een zy ruit te verwijderen werd toegang verkre gen tot een naast de woning aan de Haag geparkeerde personenauto van een inwoner-van Merselo. De autoradio werd ontvreemd. Bestuurder kon niet meer worden achterhaald Er kwam maandagmorgen bij de politie een melding binnen dat in het Brukske een Mercedes perso nenauto wwerd aangetroffen waar bij zich een drietal personen bevonden. De melder dacht, dat men van plan was die auto te ont vreemden. Tben de politie arriveer de bleek de Mercedes door een ander auto te zijn weggesleept, rich ting Deurneseweg. Omdat de politie dat verdacht vond en omdat men een en ander wilde natrekken, ver zocht zij de bestuurder de auto naar het politiebureau te slepen. Onder weg op de Deurneseweg werd er gestopt omdat het slepen niet goed zou gaan. Plotseling echter werd de motor van de gesleepte auto gestart. Deze ging met een rotvaart er van door in de richting Deurn.e, waarbij de stoptekens werden genegeerd. Ook het door de politie van Deume gegeven stopteken werd genegeerd. De ingeschakeld politie van Hel mond gelukte het ook niet de auto te laten stoppen. Inmiddels was echter wel de identiteit achterhaald van de bestuurder. Hij was een zeer goede bekende van de politie en werd door de diverse korpsen ge zocht. Die bestuurder krygt in ieder geval een proces wegens het nege ren van de diverse stoptekens, ver- keej-s gevaarlijk gedrag, en het overtreden van de maximum toe gestane snelheid. Van ladder gevallen Een 59 jarige bewoner van de Mambostraat viel door onverklaar bare oorzaak tijdens werkzaamhe den van een ladder. Hij werd bewusteloos naar het ziekenhuis overgebracht. Het ongeluk vond za terdagmiddag omstreeks 3 uur plaats. Keramiek in steengoed- en porceleinklei, gedraaid op de schijf en met de hand gevormd. f moderne, de geest n onze tijd ademende 0 oninterieur verfraaien! klassiek vormgegeven amiek in poëtisch kleu- 'spel uitgevoerde zuren? indt het bij ons waar pottenbakkerskeramiek (betaalbare) 1st is. uze uit een grote, altijd veranderende, kollektie in onze >ositie-ruimte. U vindt ons op industrieterrein De Hulst, zijstraat Henry Dunantstraat, van het cen trum Venray langs het Brukske naar het N.S. station. De Hulst 12, Venray/Oostrum, Tel.: 04780-89245 PPend van dinsdag t.m. zaterdag van 10.00-12.00 en van [0-18.00 uur, op koopavond vrijdagavond Inbraak op laatste moment Enkele dagen voordat bewoners van de Spurkt hun woning zouden verlaten, die in verband met de aan leg van de R 73 gesloopt gaat wor den, is er nog in hun oude woning ingebroken. Via het raam aan de achterzijde heeft men toegang tot deze woning verkregen. Al het an tiek van waarde, dat in de woning aanwezig was, is ontvreemd evenals een tuinmeubelenset en een mag netron. Bezoeker voelde zich bedreigd In een shoarmazaak aan de Hen- seniusstraat voelden enkele bezoe kers zich dusdanig bedreigd, dat ze de politie in kennis stelden. Een van de bezoekers had met een vuur wapen gedreigd. Ondanks dat de politie de zaak grondig en intensief onderzocht kon die man niet wor den aangehouden. Vernielingen Een aan de Landweertweg gepar keerde personenauto bleek zeer ernstig beschadigd te zijn doordat men met een scherp voorwerp op verschillende plaatsen diepe kras sen waren aangebracht De schade voor de eigenaar een inwoner van Venray bedraagt ƒ1500,- Woensdagmorgen werd ontdekt dat een grote ruit van een meubel zaak aan de Wilhelminastraat was vernield. De ruit had een afmeting van 3 x 3,5 meter. Wanneer de ver nieling heeft plaats gevonden kon niet worden vastgesteld. Namens provinciale Waterstaat werd aangifte gedaan van vernie ling van een verkeersbord langs de Deurneseweg en van twee ver- keerspalen langs dezelfde weg. Winkeldiefstal Een 46-jarige inwoonster werd op heterdaad betrapt bij een super markt aan het Henseniusplein toen zij voor een bedrag van ƒ24,09 le vensmiddelen wilde meenemen zonder die te betalen. Zij werd aan de politie overgegeven, welke na verhoor process verbaal opmaakte. Pielhaas blief wakker •is een Venrayse spreuk maar de Knollekes uit Leunen lagen maandag van 't lachen in een deuk. Ze gingen niet alleen met veel vaantjes, prijzen en twee bekers naar huis, piet de medaille was er iets niet pluis. Vorig jaar ging de Venrayse op tocht namelijk niet door, belangrijkere dingen gingen toen voor. Maar nu lagen de onderscheidin gen al een jaar in de kast, kijken of daar een nieuw rondje op past. Verhip, het blinkt nog mooier als ervoor dat hebben die deelnemers toch niet door! Wy hebben nu een medaille van het OUDE en NIEUWE jaar, EN een idee voor VOLGEND JAAR al klaar!! De Spoken van 't Overbroek Leunen Duo's en eenlingen 1. Kleinste joekskapel; 2. Puntjes op de i; 3. Snoepjes; 4. Vogelver schrikker; 5. Jip en Janneke. Kleine groepen 1. Oranje op weg naar Zweden; 2. Goede meiden, slechte meiden; 3. Vincent van Gogli; 4. Ozonvriend- jes; 5. Kevers en clowns. Middengroepen 1. Ozze pups; 2. 't Zootje; 3. Klaas Vaak; 4- Bevers. Grote groepen 1 (en winnaar Peel en Maas Wissel- trophee) Woordenboek; 2. De Zon netjes; 3. Zet Venray op kaart; 4. Majoretten Brukske; 5. First Choise; 6. Geld. Zakkenrollerij? Alles wijst er op dat vrijdagmid dag by de ingang van de Hema een geval van zakkenrollerij heeft plaatsgevonden. Bij het verladen van de winkel liep een meisje tegen een inwoonster op. Bij dat meisje behoorde kennelijk nog twee ande re meisjes. Die bemoeiden zich ook met de botsing, maar na veront schuldigingen ging de inwoonster huiswaarts. Daar bemerkte zij ech ter dat haar protemonnaiee met een bedrag van f190,- en haar bank- pasje verdwenen was. Ze is er vast van overtuigd dat die botsing opzet telijk is veroorzaakt om haar porte- monnaiee te rollen. De politie wijst erop dat dergelijke praktijken ook in Venray worden gebruikt. Drank in bestuurder Zaterdagmiddag vond op dé krui sing Veltumse Kleffen-Blauwverver- straat een botsing plaats tussen twee personenauto's. Een 24-jarige bestuurder van een personenauto uit Leunen wilde, komende vanaf de richting Deurneseweg bij de Blauwververstraat linksaf slaan. Hij remde af maar zijn auto draaide 180° en botste toen frontaal tegen een personenauto, bestuurd door een 23-jarige inwoner uit Deventer. De bestuurder uit Leunen en een inzittende van de andere auto moesten met verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De politie ontdekte dat de bestuur der uit Leunen onder invloed van alcohol verkeerde. Hij kreeg een proces verbaal terzake het rijden onder invloed aangezegd. Tevens werd zijn rijbewijs ingevorderd. Inbraak in Supermarkt In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een su permarkt aan de Kiosk. De dader moeten goed op de hoogte zijn ge weest want de toegang werd verkre gen via een container op het dak en daar werd een gat gemaakt boven het kantoor van de supermarkt. De daders hebben vergeefs getracht de kluis te openen. De schade bleef be perkt tot braakschade uw weekblad zeer ruime plaatsen Te huur eventueel seizoenmaanden camping-horeca Maasheseweg 93 Venray 04780-82305 Prins Tan had geen beter motto kunnen bedenken. De zon speelde een centrale rol tijdens de Venrayse carnaval. Zaterdag en zondag scheen de zon zelfs volop en bereik te de thermometer haast Brazili aanse temperaturen. De belangstelling voor de kinderop tocht was daarom enorm terwijl ook het clownstroppen goed aan sloeg. Maandag was er weliswaar wat minder zon aan de hemel, maar des te meer in de optocht. Dinsdag liet het zonnetje zich niet blikken wat tot kille temperaturen leidde. Met name de boerebruiloft stond daardoor minder in de belangstel ling. Het mindere weer weerhield echter duizenden camavalsviersers er niet van om rond middernacht de sluiting mee te maken en de Venrayse carnaval op een waardige manier af te sluiten. INSTALLATIE Camavalvierend Venray had er lang naar uitgekeken, de eerste prinseninstallatie in het gemeente huis door burgemeester Waals. Ty dens zyn aanstelling als Opperpiëlhaas had hij laten weten niets van carnaval te weten, maar wel van feesten. Zaterdag bleek, en hy stak dat zelf niet onder stoelen of banken, dat hij een snelle leer ling was geweest. Hij legde met een carnavalesk Buck(ler) rapport de gebreken van de Venrayse carnaval bloot. Ttenminste zo had hij het ge mis aan politieke humor bij de di verse camavalshappenings (Prinseproklamatie, Circus Mök) er varen,^ Hij kreeg daarmee de aanwe zige zo in zijn ban dat uiteindelijk alleen vorst Hay van de Schansek nuppels, die namens de Venrayse kerkdorpen het woord mocht voe ren, de Opperpiëlhaas de baas bleef. Sterker nog, hij kreeg hem plat lig gend op de vloer, waarna hij droog constateerde dat de Opperpiëlhaas toch plat praatte. Opperpiëlhaas Waals liet het er echter niet bij zit ten en ging direkt in op de uitnodi ging om met carnaval eens op de kerkdorpen te komen kijken. Naar wij vernomen hebben is hij overal geweest.... ZONNIG Zondag was een echte 'zon'dag. Ie dereen had de zon in of op z'n bol. Na de vastelaovesmis, waarin pastor de Wit zich versprak en iedereen een zalig kerstfeest wilde wensen, brak het carnaval pas echt los met het clownstroppen en de kinderop tocht. De Venrayse kinderoptocht kende weer een groei in het aantal deelnemers terwyl het gemiddelde niveau door de jury als best goed werd genoemd. Wel was het jam mer dat de stoet soms in een snel treinvaart voorbij schoot. Het mooie weer trok vele duizenden mensen naar het Venrayse cen trum. Daaronder enkele honder den clowns die aan het clownstroppen meededen. Opval lend was dat ook veel mensen als Eenlingen en paren 1. Bekiek ut mar; 2. Twin Peaks; 3. Optied ien 't koffer; 4. Aanleunwo ning Huize Vera; 5. Zonderling; 6. Venrays spreekwoord; 7. Bloes brothers. Kleine groepen 1. 't Carillon van de groeëte kerk; 2. Wej zien... van de kaart; 3. Wej zien op de lappe; 4. Willem Tel. Middelgroepen 1. Wej hebbe altied ZONdag; 2. De Stieve; 3. Wej bekieke ut van de zon nige kant; 4. De Karklingel spant zich ien vur Venroj; 5. Steingoed; 6. Zonnige clowns-, 7. Wej hebbe Kak (d'r) tusse; 8. Europa '92; 9. Arabie ren; 10. Weer Brandtweer; 11. Te bont gemald; 12. Luuster efkes; 13. Europa. Grote groepen 1. Wej hange dit jaor de clown uut; 2. Wej staeke der den draak mit; 3. Rats d'r naeve; 4. De Venrodse woor- denbuuk; 5. Zonwering; 6. De zun- nekes; 7. Kennissen; 8. Op en(ne Euro)top ien Rooy: 9. Wej snappe d'r niks van-, 10. De Plaarzek; 11. Van os liert ie Venrods; 12. BCR Circus; 13. 22 jaar hofkoër. Wagens 1. Wej zien driej daag goed gemutst; 2. Ut spokt verschrikkelijk dit jaor; 3. 'n Geschenk uut d'n hemel; 4. Mersele wurd wer iengepakt dur Rooy; 5. Mannekoor Koeieboer; 6. Op zoek naar accommodatie; 7. Der de helft van de veteranen. De diepvriespiëlhazen zijn ge wonnen door Maria Stoks, Bershof 3; Ria Rutten, Past. Jacobspeel 3; Li- sette Oosterhout, Matterhornlaan 8; Tiny Comelissen-Peeters, Past. v.d. Gaetstraat 1; Marianne Donders, Kennedystraat 8; Miep van Krey- Oudenhoven, Veltumse Kleffen 6; Diana Vink, Mr. Ulriehweg 65a Maastricht; Riana Nabben, Kolkweg 17, Tbos Emonts, Ouverturestraat 27 en Mary van Rliee, Past Vercou- lenstraat 8. Prijzen kunnen bij W. Smits, Prins Bemhardstraat 30a. De Hansworst was voor de joeks kapel Göt Net. Iedereen bedankt voor de mede werking, bijzonder voor d'n hutspot, roëze't dröpke, de haendjes en kusjes op de Hazinne- avond by Hensenius. Verder de kasteleins voor het mooie hazinne- monument en Prins Tton II met zijn gevolg voor de spontane en blijven de herinneringen. Marian en Kompeneej. Veel inspi ratie bij het verder organiseren van de Venrayse Hazinne-aovend. W. Smits Grote muziekgezelschappen 1. Fanfare St. Oda Merselo,- 2. Fanfa re De Peelklank Ysselsteyn; 3. Har monie St. Catharina Leunen; 4. Fanfare Ons Genoegen Ysselsteyn; 5. Harmonie Euterpe; 6. MMSK St. Petrus Banden; 7. Harmonie Oostrum. Jeugdprinsenwagens 1. Leunen; 2. Ysselsteyn; 3. Venray: 4. Oostrum; 5. Heide; 6. Merselo; 7. Oirlo; 8. Casten ray. Prinsenwagens 1. Veulen; 2. Ysselsteyn; 3. Leunen; 4. Oostrum; 5. Venray; 6. Merselo. clown de optocht bekeken. Het mooie weer hield tot ver in de avond veel mensen in het centrum waardoor camavalszondag een echt straatfeest is geworden. Zonnig was ook de grote optocht op maandag. Niet wat het weer be treft maar wel wat de onderwerpen van de optocht betrof. Waarschijn lijk heeft alles wat met zon te ma ken heeft, ergens in de optocht meegedaan. Je zou kunnen zeggen: het was zonne optocht. Behalve de zon waren ook het ontbreken van Venray op de landkaart, vliegbasis De Peel en het kerkdorpenbeleid (met name vanuit het Merselose) ge wilde onderwerpen. Al met al een bonte stoet die het bekijken meer dan waard was. BOEREBRULLUFT De Venrayse boerebrulluft werd dit jaar door De Piëlhaas zelf geor ganiseerd. Het aantal deelnemers was groot maar het weer (de zon was weg) speeld ook dit jaar weer bij de boerebrulluft parten. De gure wind weerhield dinsdagmiddag veel mensen ervan om naar de boe- restoet te gaan kijken. Ook hielden veel deelnemers zich enigszins ver scholen tydens de verbinding in de onecht van het boerebruidspaar waardoor het geheel qua belangstel ling wat magertjes overkwam. Zij die wel weer en wind trotseerden hebben echter met volle teugen van het hele gebeuren genoten. Ondanks het kille weer spoedde de Venrayse vastelaovend zich naar een warme finale. Overweldigend was de belangstelling tijdens de af sluiting rond middernacht. Daar nam prins Tan, zijn adjudanten Pe ter en Fun, Vorst Hub, en de hele raad van elf samen met het publiek afscheid van carnaval 1992. In alle stilte betekende dat ook het afsc heid van Geert Thomassen als nar van De Piëlhaas. Diverse omstan digheden hebben ertoe geleid dat hij deze funktie nu neerlegt De afsluiting kreeg nog een by- zonder tintje doordat het traditio nele II Silenzio ditmaal niet vanaf een bandje te horen was, maar live door adjudant Peter van der Markt werd gespeeld. Dat dat niet zonder emoties ging, was te horen, maar gaf ook aan dat camavalvierend Venray met de zon in de bol zeer veel lol heeft gehad. Wat hebbe we toch wer gelache wor megjes. den donderdagaovend vur karnaval, wette wel. op den Hazinne-aovend. Stien en Ley stoonde ok nog te kieke op 't Hense niusplein, mit en heundje, maar ze huurde mej nie ruupe. Ut was veuls te druk. Mar wat viende gillie Hazinne d'r now van??? 't Wert tied dat den ao- vend, den iene aovend vur os, ien 't jaor wat langer meug duure dan tot 12 uur. Waorum Hazinne zun weej mar tot 12 uur meuge en os kels tot 2 uur. Dat motte we toch mar is ien 't bestuur van de Kamavalsverieê- niging as punt 1 op de agenda zette, 't Wert hoeëg tied. Hedde gillie dat ok gehad, of wel es, die kriebels ien die bieën? Don derdagmiddag was André van Duin op Hilversum 3 mit zien karna- valsplaat Grote Voeten. Ik reeg meej toch de kriebels ien mien bieën um karnaval te gaon viere. Ik zal ow zegge, ik was nie mer te halde. Mie- ne meens zei Ge kos wel nie wies zien. Mar miet en lang gezicht ging hej toch mit nor Tetru um kwart vur zes om zo'n aide wiever klet\je te haale. Ik docht nog: lot um mar knaoje, dat got wel aover. Ik goj va- naovend op stap. Ik belde mien zusters, schonzusters. vriendinne mar ge kent dat wel, de ien was ver- keld, de ander haj koppien, allemol smoesjes dus ging ik mar allennig. En ik mot zegge, ik bin d'r van be- komme, Vural 't idee um mit zien alle op 't Henseniusplein te begin ne was verrekkes leuk. 't Was dan ok enne geweldige aovend. Joekska- pelle, bedankt vur ollie mitwer- king. Hazinne bedankt kiekers, naeve de kant mit of zonder heund je, bedankt Ik heb d'r genne spiet van dat ik toch mar gegaon bin. En 't lang gezicht van miene meens is intusse ok aover. Plezierige karnavalsdaag kan ik nie mer zegge, want dat is now vur- beej. Mar megjes, ik kan wel zegge: tot volgend jaor op d'n donderdaga ovend vur karnaval, as we wer ha- zinnebal hebbe. En dan komme mien zusters, schonzusters en vriendinne ok mit Dan gon we ge zellig mit d'n hieële bubs op de lap pe. Spits ow dor mar vast op. Enne (Piël)IIazin

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5