v-m Circus Mök: [pn heerlijk avondje uit Hazinneaovend 1992 A Eondagochtendconcert in ken van jubileum Hofkoër OOK Orde van Verdienste voor Thei Verheijen Hetsbuulen Heide Karklingels Oostrum Wat gebeurt er met De Peel? Doet mit an de Boerebrulleft! Piëlreuzen Ysselsteyn e wie ere ekomt PEEL EN MAAS De Zagewetters Merselo Inschrijving Kinderoptocht Zagewetters a9"tN MAAS Donderdag 13 februari - Pagina 7 voor uw A KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 66 venray tel. 04780-82727 'Mit de zon ien ounven bol, hedde bieëstig veul lol'. Deze lijfspreuk van Prins Ton II zal door menigeen wel aangepakt worden om er iets leuks mee te doen. Zo ook door de vriendenclub van Ton die zich 't Centrum noemen. Afgelopen zaterdag kwam deze club, bij gestaan door de Oostrumse Karklingels die in de dirékte nabijheid van Prins Ton wonen, met een reusachtige zon op de.proppen met een doorsnee van maar liefst 6 meter. Deze werd tegen de gevel van het huis van Prins Ton geplaatst met de spreuk 't Zönneke van 't Centrum. Een dubbele betekenis nl. 't zönneke van de vriendenclub en 't zönneke van de gemeente Venray want als prins van De Piel- haas is Ton ook wel een beetje de prins van de gemeente Venray. Daarna werd de gevel verder feestelijk versierd terwijl halo- geenspots ervoor zorgen dat dit 'kunstwerk' ook 's avonds in het zonnetje staat. Overigens wordt door de medewerking van de buurt meteen het gerucht ontzenuwd dat men in Oostrum Prins Ton van De Piëlhaas links loilde laten liggen. Een echte KarJdingel doet immers zoiets niet... Ien kafé 't Huukske was beejèn- komst van de mitwerkers kn d'n Hazinneaovend öp donderdag 27 febbrewarie van 20.00 tot 00.30 uur. 9 Kasteleins hebbe zich knge- meld, en wel: Le coq, 't Huukske, 't Podium, d'n Oldtimer, 't Koetshuus, de Hentobar, 't Upke, de Bónte Koe en Truus Hulsman. Ok 9 blaoskapelle doen mit, te wiëte: Noët van gehuërd, Göt net. Van toete nog blaoze, Efkes Waach- te, Zuutjes kn, Noeët thuus. Rats d'r nève. Dikke mik en Gen tied. Behaldes wat 'binnelandse zake', kwaam kn de orde: d'n 'Hansworst' is 3 kiër dur Noët van gehuërd ge- wönne en vurgoed ien ur bezit! D'r wert nöw enne neeje gemakt. D'n 'Hansworst' wert gewónne dur de blaoskapel die volges de Ha- zinne, zó sympatiek, zó moj vals, zó hard, zó komies, origineel of ien iets anders zó goed is dat ze ur stem dor öp uutbrenge op ur stempel kaart. die ien ieder kafé lit! Dor öp kunde as ge alle 9 kafés bezócht hèt, ok aeve zóveul stempels kriege. Ie- deriën wert dordur kngemoedigd um mit de blaoskapelle röönd te trekke. Wat erreg plezierig is vur de muzikante en de kasteleins. Zoë öntstöt 'n fistelek binne/buute ge- beure. Zoë gezeed vastelaovend óp straot! 10 Hazinne hebben dan kans öp 'ne diepvriespiëlhaas! Ok kunde dus öp ów stempelkaart öw vurkeur zette vur 'n blaoskapel. Da- veur hoefde gen stempels te hebbe! Beej gelaegenheid van d'n 11e (ju bileum) Hazinneaovend zal 't begin öp dèn aovend wat vroeger zien, en wel vanaf 20.00 uur. Öp dèn tied zun alle mitwerkende blaoskapelle en alle Hazinne same kóme óp 't Henseniusplein um dor gezamelek te blaoze en te zinge. Zoë zal kn dèn aoven 'n fiëstelek tintje werre gegaeve. Um 20.30 uur göt alles zó as ge- woonlek wiër tot 00.30 uur dur. As opvolging ien de organisatie vur d'n Hazinneaoven vanaf 1993 is ok al vurzien! Enkele enthousiaste Hazinne (die ok al vur 't 11e jaor mit doen!) zun 'de kar' gaon trekke! Volgende waek zal 't volledig pro gramma ien dizze krant kóme. Ien 't kort: 20.00 uur: Op 't Hen seniusplein same blaoze en zinge: 20.30 uur: begin ien de 9 Hazinne- kafé's; 00.30 uur: is 't afgeloëpe. Vastelaoveszaoterdag: dur prins, adjudante en Raod van XI bekend making van de 10 wannaresse van enne diepvriespiëlhaas en ok d'n uutslag wie van de blaoskapelle d'n Hansworst hit gewónne! Op zaterdag 1 februari jl. is onder grote belangstelling uitgeroepen tot prins carnaval 1992 Prins Harm le (Harm Hendriks). In het dagelijks leven is hij werkzaam b(j een bouw bedrijf als werkvoorbereider. Als nar kwam te voorschijn Eric (v. Hoof). De leuze van Prins Harm luidt als volgt: In het Zagewetters- land, gebruiken wij hand. glas en verstand. Op zaterdag 15 februari wordt in het gemeenschapshuis te Oostrum het Aldewieverbal gehouden. Tij dens dit bal wordt om 21.49 uur het boerenbruidspaar 1992 bekend gemaakt. De organisatie van de Boe renbruiloft is dit jaar in handen van de korfbalclub. Rond half elf wordt aan Thei Verheden door Prins Pieter I de Orde van Ver dienste uitgereikt. De aanvang van het Aldewieverbal is 2030 uur. Jeugdprins 1992: Prins Frank H Wat doet Prins Ibn als hy zich niet achter rolluiken verstopt? Wel ke tentoonstelling komt er nu in het St. Odapark? Wat gebeurt er in Merselo? Wat heeft Rank Xerox met mestverwerking te maken? Op deze en vele andere vragen kimt dit weekend het antwoord lezen in de Venrayse vastelaoveskrant Deze 40 pagina's dikke krant vol kolder en andere serieuze wetenswaardighe den zal u vandaag (donderdag), morgen en overmorgen aan de deur worden aangeboden door leden van de Venrayse zwemvereniging Spio. Zij vragen u dan een vrijwillige bij drage voor deze krant die, het moet gezegd worden, dit jaar zeer de moeite waard is. Ook vindt u een uitgebreid programma van wat De Piëlhaas en De Hazekeutel met vastelaovend organiseren. Een by- drage is daarom best op zijn plaats èn u steunt daar twee verenigingen (Spio en De Piëlhaas) mee. Dit jaar wordt de Boerebrulleft door de Piëlhaas zelf georganiseerd. Vorige week werd al het boeren bruidspaar bekend dat op vastelao- vesdinsdag in de onecht verbonden zal worden, zoals vanouds weer op het bordes van het voormalige stadhuis. Ook u kunt deelnemen aan deze boerebrulleft. Daarvoor zijn twee soorten plaquettes verkrijgbaar. Voor ƒ4,50 kunt u deelnemen aan de optocht en de trouwerij, krijgt u na afloop daarvan een koffie met krentenbol en krygt U gratis entree tot de schouwburg, alwaar 's mid dags de receptie zal worden ge houden. U kunt ook de hele dag deelne men. Dat kost dan ƒ12,50. Daarvoor kr(jgt u als extra een boeremoes met worst-maaltijd na 18.00 uur in de tent op het Gouden Leeuwter rein. Daar zal onder de tonen van de Hofkapel en de Plaarzèk het Boe- remoesbal worden gehouden. De dagplaquette geeft u ook het recht tot gratis entree, na 21.00 uur in de tent op het Gouden Leeuwterrein. Plaquettes voor de Boerebrulleft zijn verkrijgbaar bij boekhandel van den Munckhof, Grotestraat 68; Schols Tabacomer, Schoolstraat 18; Sigarenmagazijn Jansen, Grote Markt 22: Cor Paint, Paterslaan 7 en de Torro, De Bleek 30. Tbt vastelaovesdinsdag bij de Boe rebrulleft 1992. jende week zullen wij uitge- terugkomen op het 2 keer ig jubileum van het Venrays >êr Een jubileum dat zijn epunt zal krijgen tijdens het igochtendconcert op 23 fe- in de schouwburg van concert zal dit jaar meer in de van-een zitting gegoten zijn lat het een concert is. Daar- heeft de jubileumcommissie et Hofkoër beslag weten te leg- •p een keur van artiesten die niet alleen op het muzikale maar ook op het humoristi- vlak zullen laten gelden. Zo Ige week hebben wy in ons be ter de uitreiking van de APK- een klein foutje gemaakt. Het niet de APK die met het jplan voor een noord-tangent jèl kwam maar het waren de s senatoren van de Piëlhaas t plan hadden uitgedokterd. Schijnlyk was onze verslagge- dat moment even een kon- ftie halen... zullen de Hofkapel, de Zwei Herzbu- ben, Cato en Hendrien (bekend van de Prinseproklamasie, Ger Frenc- ken (Limburgs kampioen buut 1992), Les Tbepets, de dansgarde van De Hazekeutel en natuurlijk het Hofkoër acte de-presence geven. Tijdens het programma, dat om 12.00 uur begint (een echt carnava lesk zondagochtendconcert dus...) zal verder de Bronzen Piëlhaas wor den uitgereikt aan Dhr. V.d. Bigge- laar en zal het boerenbruidspaar van De Piëlhaas en dat van De Haze keutel worden gepresenteerd. Na af loop van het programma, rond 16.00 uur, zal de receptie van het Hofkoër volgen. De entree van het concert is gratis maar een program maboekje (ƒ2,50) is de moeite waard. Tijdens het concert kimt u natuurlijk ook nog de jubileum cd winnen en dingt U mee naar een cd-speler beschikbaar gesteld door het HiFi Stereocenter. De presenta tie is in handen van Mieke Beerkens. uw weekblad Bij de jeugdige Zagewetters uit Merselo is tot jeugdprins uitgeroe pen René (Gellings) I. De jeugdnar is dit jaar Luuk van Dijk. Zij zullen de Zagewettertjes dit jaar met car naval voorgaan. Zondag jl. was de bekendmaking van het boerenbruidspaar 1992. De boerenbruiloft die dit jaar georgani seerd wordt door de tennisvereni ging, heeft uit hen midden gekozen tot boerenbruidspaar: They van Méster Sjef van de Piël (Theo Mar tens) als bruidegom en Willy van Mien van Heine Joos ziene Willem (Willy van Osch) als zyn bruid. Deze twee zullen camavalsdins- dag in de onecht verbonden wor den. H., - B(j de Piëlreuzen in Ysselsteyn vormen dit jaar Bert van Pouwelen Toen (Bert Pouwel) en Diny van Franssen Wiel (Diny Pouwels- Franssen) het boerenbruidspaar. Op zondag 16 februari zullen zij door de kolderrijke Burgelijke Stand in de on-echt worden ver bonden. Niet onvermeld mag blijven dat Bert en Diny beiden lid zyn van Tennisvereniging Ysselsteyn, welke dit jaar de organisatie voor haar re kening neemt De tennisvereniging heeft de naam van elke gelegenheid iets speciaals te willen maken. Het is dan ook aan te raden om zondag 16 februari maar alvast vrij te hou den voor een ouderwets reuze- gezellige boerenbruiloft. Overigens, de bruiloft begint om 14.11 uur en vindt plaats in ge meenschapshuis De Smelehof. Op voordracht van CV De Karklin gels wordt dit jaar de hoogste on derscheiding van De Karklingels, de Orde van Verdienste, toegekend aan Thei Verhe(jen. Samen met zyn zoon runt Thei in Oostrum een modem landbouwbe drijf. De laatste jaren is h(j echter langzaam aan het afbouwen. Gedu rende lange t(jd heeft Thei zich naast zijn landbouwbedrijf ingezet voor diverse standsorganisaties en in ruime mate voor de dorpsge meenschap. Vanaf zijn 20e was Thei geduren de 9 jaren bestuurslid van de 'Jonge Boeren'. H(j was oa. aktief by het or ganiseren van sportmiddagen. Vanaf 1976 is Thei bestuurslid van de standsorganisatie afd. Oostrum-Smakt-Venray van de LLTB. Sinds 1977 heeft hy geduren de 12 jaren het sekretariaat van de ze standsorganisatie gevoerd. In 1989 nam Thei afscheid van de dorpsraad in Oostruin. Gedurende 20 jaren heeft h(j zich ingezet voor diverse commissies o.a. de jaarlijk se verzorging van de St Nikolaasak- tie en intocht, de jaarlijkse kerstboomverbranding en het re gelmatige dorpenoverleg. Net als voorheen staat Thei nu nog voor iedereen klaar om hand en spandiensten te verlenen in on ze dorpsgemeenschap. Niets is hem te veel. Nu nog is Thei bestuurslid van de standsorganisatie en lid van de financiële commissie van de pa rochie. Op zaterdag 15 februari wordt aan Thei Verheijen de Orde van Ver dienste uitgereikt door Prins Pieter I. Deze uitreiking vindt plaats tij dens het Aldewieverbal in het ge meenschapshuis, aanvang 20.30 uur. Steeds meer prinsen worden be kend gemaakt: de camavalsaktivi- teiten branden weer los. Ja het schiet al aardig op. Nog maar 2 we ken en de 3 dolle dagen barsten weer los. En wat is nou carnaval zonder een schitterende kinderop tocht. Hebben jullie dus al de krie bels. Nou, a.s. zondag, 16 februari, is de eerste inschrijving van de kinderoptocht alweer en wel van 11.00 tot 13.00 uur in Dingus aan de Hoenderstraat. Heb je onwijs veel zin om mee te doen maar weetje b.v. niet hoe, geef je gewoon op en vraag geüjk om ad vies, want het geeft niet hoe je mee doet, als je maar meedoet. Er z\jn dit jaar ook weer verschil lende bekers te verdienen, o.a. de Peel en Maas wisseltrofee. Maar winnen is niet echt belangrijk, wel het meedoen. Dus trommel je vriendjes en vriendinnen by elkaar of spreek wat af met de vereniging of de school waar je op zit en kom zondag naar Dingus. Hazekeutelgroeten van de Kin deroptochtcommissie. Zaterdagavond werd in een volle Gelderkoel de nieuwe prins van de Hetsbuulen bekendgemaakt Eerst werd Prins Herman II door de buurt op waardige wijze afgevoerd, waarby ook Prinses Mien in de bloemetjes werd gezet. Hoogtepunt van de avond was het bekendmaken van de nieuwe prins 1992. Met behulp van Roodkapje en een jager werd de prins uit de buik van de wolf gehaald. Prins Ben I (van Gend) is de nieuwe heerser over het Hetsbuulenryk. H(j wordt hierin bygestaand door Prinses Babs en adjudant Sjaak Poels. Prins Ben I kan gefeliciteerd wor den-op de receptie die 22 februari wordt gehouden in de Gelderkoel. De receptie begint om 20.00 uur. Zondag 16 februari wordt de jeugdprins van de Hetsbuulen be kendgemaakt. Aanvang 14.11 uur in de Gelderkoel. Iis Mök 1992 zal waarschijn- een van de betere versies t circus in de boeken gaan. pngelmoes van artiesten van bodem, maar zeer zeker ook uiten onze gemeentegrens, gen deze dagen een avondje ir nog lang over nagepraat zal OETGESJLAOPE duo uit Hoensbroek was on- it de topper van de avond. Bij halfuur lang wist dit tweetal un nonsens de zaal in hun te laten rollen van het la- Vooral de 'minder slimme van dit duo wist de zaal steeds tot lachen te brengen. Zyn "van stein' werd meteen een moest meteen herhaald wor- te kwaliteit van dit duo kwam eens boven watér doordat Hoensbroeks duo ook nog de fse burgemeester Waals op de dat betreft was het jammer hter dit magistrale duo de t -slose buutreedner Pierre elden als vakantieganger het moest betreden. Ook zijn act eentje die er mocht zijn. Wat treft kwam hy, ondanks zyn ikkige plaats in het program- goed uit de verf. wam ook het trio Sjawies uit iswaard die met 'miene auto' Venray waren gekomen om lun opa te vertellen. Deze natie van muziek en humor er bijzonder. TERUG Terug in Circus Mök waren de Trennesetters, enigszins vergrijsd maar nog lang niet hun streken en sterke teksten verleerd: Venray ging met de billen bloot en het voormalige warenhuis Pouwels was voor hun nog steeds een bron van inspiratie. De Venrayse politiek vormde voor het duo Henri de Helfde en zijn pa ge Zöqje een bron van inspiratie maar van beide buutreedners (Henk van Dooremale en Jacques Penris) zijn wij in het verleden meer gewend geweest 2X11 JAOR Voor de 22e keer trad in Circus Mök het Hofkoër op. Daarvoor wer den zy zaterdagavond beloond door de organiserende commissie met een fotocollage van die 22 jaar. Het Hofkoër trad op met oude (en soms wel vergeten) nummers uit die 22 jaar. Voor de pauze wisten de Ven rayse zangers de stemming er goed in te krijgen maar een groot deel van het publiek was van mening dat het na de pauze, tegen het einde van de voorstelling, iets korter ge mogen had. DANS Natuurlijk ontbraken ook op deze Circus Mök de dansnummers niet. Traditioneel werd Mök geopend door de kindergarde, gevolgd door de 11-jarige Nancy Buyssen uit Ys selsteyn, door Prins Tan al snel Nancy met de elastieke benen genoemd. De Twirlgroep First Choise was voor het eerst in Circus Mök met een prima act. Alleen treden deze meisjes nooit op met spotlights waardoor ze verblind werden zodat het twirlstokje niet altyd perfekt werd gevangen. Tenslotte presenteerde Dizzy een dans onder het motto Dick Tracy en sloot de dansgroep van Ad en Lon Wetjens het programma op waardige wijze af. Kortom een Cir cus Mök die er zyn mag en waar ve len morgen, vrijdagavond, en zaterdag nog veel plezier aan zullen beleven. Het was spannend, gezellig en druk toen Prins Toon I. Vorst Jules en nar Bram afscheid namen. Van tevoren was 'Feesbees', een buiten aards wezen van de camavalspla- neet, vanuit een vreemde capsule op het podium verschenen. H(j maakte de Karklingels en Karklin- gelinnekes duidelijk dat Toon, Ju les en Bram een reisje verdiend hadden naar de camavalsplaneet om daar elke dag carnaval te vieren. Prins Toon en Vorst Jules richtten nog één keer het woord tot hun on derdanen en toen werden ze 'weg- gebeamd'. Maar nu nog een nieuwe. Geen probleem volgens Feesbees. Kandi daten genoeg op de camavalspla neet. Het enige probleem was om er een Karklingelprins van te maken. Daar werd door de zaal wel voor ge zorgd. Het was nog even schrikken toen de vlotte babbel van Vorst Bert niet meteen geaccepteerd werd en z'n gezicht met slagroom besmeurd weïxl. Maar uiteindelijk kwam het goed. De cabine kwam vol met rook en uit de mist kwam de kersverse jeugdprins, Prins Frank II (Lau- rensse) tevoorschijn. Hij werd ge volgd door Vorst Thijs (Emonts) en nar Frank (v.d. Boogaard). Het trio werd buitengewoon enthousiast door het publiek ontvangen. Samen met de verse Raad van 12 werd er een groot feest gebouwd, waarvan ook de grote prins Prins Pieter I genoot. H(j sprak nog eens z(jn tevredenheid uit over de nieu we jeugdprins. Voor de derde keer twee prinsen uit de Asselbergh- straat, met recht een 'prinsenallee'. Het wordt hoog tyd dat er een offi ciële naamswijziging aangevraagd wordt

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7