BRILPOST Het festijn van bloemrijke hartenbrekers Met plezier boerin zijn, kan dat nog??? Werkgroep 'eetcafé' zoekt vrijwilligers Woonzorgprojekt voor o uderen/akiivite i ten WINTER UITVERKOOP fl. 25,- CADEAU Inzameling voor Hongarije en Roemenië PEEL EN MAAS 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN bij aankoop van een montuur uit de wintercollectie Balletschool Venray brengt musical ƒ1.500,- Voor Bond van Ouderen Maashees Omroep Venray Enquête gemeentelijke herindeling Consument Recht Oud-Venraynaar benoemd tot notaris in Oss Sporthal WV-nieuws Bioscoopnieuws Pajfl EN MAAS Donderdag 13 februari - Pagina 3 Hulp by invullen belastingformulieren dinsdag 10, woensdag 11, j 17, woensdag 18, dinsdag en woensdag 25 maart, wordt de «deren, wonende in de gemeente jnray de gelegenheid geboden om de invulling van het aangiftebil- tvoor de inkomstenbelasting over >t jaar 1991, hulp te ontvangen. i ambtenaar van de Belasting- mst Venlo is aanwezig in het akti- jeitencentrum voor Ouderen om ^daarbij van dienst te zyn. Ook _ii men een beroep doen op deze Jenstverlening als men jonger is ii 65 jaar. i hiervoor in aanmerking te men dient u zich aan te melden j het Aktiviteitencentrum voor jideren De Kemphaan, Kennedy- jein 1 te Venray, tel. 04780-86706 j morgens tussen 9.00 en 10.00 iir). Tevens dient u reeds in het be- l te zyn van uw aangiftebiljet, iar diverse belastingplichtigen ten aangiftebiljet meer behoeven. )pgave voor 10 en 11 maart zyn jterlijk mogelijk tot dinsdag 4 iart; opgave voor 17 en 18 maart jn uiterlyk mogelyk tot dinsdag maart; opgave voor 24 en 25 kart zijn uiterlyk mogelyk tot "fhsdag 18 maart. Bij de aanmel- tng verneemt u gelijktijdig op wel- dag en tydstip u geholpen kunt Orden. IVoor de bewoners van het St Jo- pkwartier is de datum gepland op 1 24 maart. Gaarne opgeven jor 18 maart. p dient voor de invulling van het giftebiljet mee te brengen: /erzichten van loon/pensioen/ gitkeringen/huursubsidie; scheiden omtrent huurop- irengsten/negatieve opbrengst Inroerend goed; bescheiden omtrent rentes van Persoonlijke leningen; scheiden omtrent lopende mk-/girorekeningen/spaarbank- Dekje; ysstukken inzake ziekte- en/of tudiekosten; bewijsstukken van giften, bv. aan {erken. Valentijnsdag [Onder de deskundige leiding van levr. Houwen uit Oirlo, kunt u op jlentynsdag. vrijdag 14 februari 8.. in de gemeenschappelyke mte Valentynsattenties maken, ïvr. Houwen laat u zien hoe u zelf iuke hartvormige raamdekoraties I heerlijk geurende hartvormige uidenzakjes kunt maken. [Momenteel hangen in de ge- pensckappelyke .ruimte enkele Oorbeelden van deze Valentyns- lenties. En kunt u alvorens u- op (geven een kijkje komen nemen, fe kosten van de kursus zyn afhan- Ijjk van de gebruikte materialen het aantal deelnemers aan deze Itiviteit De middag begint om 14.00 uur en eindigt rond 17.00 uur. De aktivi- teit vindt plaats in de gemeen schappelijke ruimte van het Woonzorgprojekt voor Ouderen, Burgemeester Esserstraat 20 te Venray, tel. 04780-11724. U kunt zich tot woensdag 12 fe bruari aanmelden. Heeft u belang stelling en wilt u meedoen, dan kunt u kontakt opnemen mët het St. Joriskwartier, tel. 11724 of aan melden in de gemeenschappelyke ruimte. Volksuniversiteit Venray e.o. Op woensdag 19 februari a.s. zal een docent van de Volksuniversiteit informatie verstrekken over enkele kursussen voor ouderen. De kursus geheugentraining zal onder andere nader toegelicht worden. De mid dag begint om 14.00 uur en de toe gang is vry. Heeft u belangstelling, kom dan woensdag 19 februari a.s. naar de gemeenschappelijke ruimte van het Woonzorgprojekt voor Ouderen, Burgemeester Esserstraat 20, Ven ray. Voor meer informatie kunt u bellen met de Stichting RISC, tel. 04780-86706 of de Volksuniversiteit Venray e.o., tel. 04780-80185. Pasen In de gemeenschappelyke ruimte van het Woonzorgprojekt voor Ouderen kunt u reeds nu een kijkje komen nemen naar enkele versie ring die u zelf speciaal voor de Paas dagen kunt vervaardigen. Hierover zal over enige tijd nadere informa tie volgen. Opgave voor deze aktivi- teit is echter wel mogelijk by het St. Joriskwartier, tel. 04780-11724. Op donderdag 20 februari a.s. houdt de 'Stichting Handreiking' te Helmond (zr. Corona Magyar), voor hulpverlening aan Hongarije en Roemenië, een inzameling, van 10.00 tot 12.00 uur, aan de zijin gang van de Vredeskerk. Welkom zijn kleding en houdba re levensmiddelen zoals koffie, thee, suiker, cacao, rijst, melkpoe der, soep, chocolade, zonnebloem olie, camping-boter en vlees- conserven. Ook waspoeder, zeep, tandenborstels, tandpasta en shampoo. Geldelijk bijdragen voor heV transport zijn eveneens welkom. 'n abonnement waard De rooms-katholieke kerk her- nkt op 14 februari de dood van tweetal geestelijken, beiden Va- itinus genaamd. De eerste was priester uit Rome, die in 269 iixl gedood tydens de christenver ing onder keizer Claudius (268- lj. Hij werd begraven aan de Via Inia. De tweede Valentinus was :hop van Temi. Hij werd even- gedood in 269. istorici achten het niet uitgeslo- i, dat het hier toch gaat om één dezelfde persoon, die zowel in ie als in Tfemi geleefd en ge- 'kt heeft en die na zyn martel- begraven is aan de Via nia. herdenking van de dood van jlentinus werd gestimuleerd van- 7e eeuw. De katholieke kerk ichtte met deze viering de Luper- iliafeesteh te verdringen. Deze jnden plaats rond de 15e februari I waren gericht op de viering van j komende lente, de opleving van i natuur, het paren van vogels, etc. Éderdeel van de viering was het )oneren door meisjes van hun es in een grote urn. Jon- s trokken dan deze naamplaat- i uit de urn en in spanning ihtten de meisjes af. wie haar mplaatje had getrokken, e legende kombinatie van de herden- jng van de dood van Valentinus let meer profane gebruiken neemt feral toe vanaf de 14e eeuw. Onge ler van die tijd af dateert de legen- 'örming rond Valentinus. Hij zou vriendelijk, zachtaardig en ardig man geweest zyn, al- jd bereid om mensen te helpen en it bijzondere aandacht voor mo- Ijjke moeilijkheden rond of tus- jong-verliefden. Hy voerde gesprekken met hen, trachtte de moeilijkheden op te lossen en gaf hen by het afscheid nemen, bloe men mee uit de kloostertuin. De legende wil nu, dat deze bloe men geluk brachten en het ligt voor de hand, dat het op Valentijnsdag (14 februari) zenden van 'geluk brengende' bloemen, als een onder deel van de viering bleef bestaan. Er bestaat ook nog een andere, Engelse legende. Volgens deze is Va lentijnsdag ontstaan uit een oud- Germaanse mythe over de strijd van de lente tegen de winter. Vol gens dat volksgeloof paren de vo gels op 14 februari. In de Engels-sprekende landen viert men al eeuwen op die dag feest en ook daar trekt men 'lootjes'. De ge trokken naam betekende de vriend of vriendin voor die dag. Zo'n Valen- tijns vriendschap was vaak "veelbe lovend. Viering De viering Van Valentijnsdag ging - vanaf de 14e eeuw - gepaard met het toezenden van fraaie houtsne den, met de hand geschilderde ko peren plaatjes en - vanaf de 19e eeuw - speciale Valentijnskaarten. Voor wat de teksten op de kaarten betreft kon gebruik gemaakt wor den van boekjes met speciale Valentyn-kaartjes. Met name in de Engelstalige landen kreeg de vie ring van Valentijnsdag een grote ontwikkeling. Vanuit Engeland en Noord-Amerika is de viering naar Europa gekomen. Het verzenden van Valentijns kaarten is een grote zaak gebleven, maar spektakulair is in Europa vooral geworden het zenden van bloemen aan personen, die gewoon erg veel goed doen en - desondanks - normaliter vaak vergeten worden. EEN BRILJANT IDEE (Ultveriwop t/m 14 maart 1992) Venray, De Bleek 27, 04780-87021. MAAKT BRILM0DE BETAALBAAR Bijeenkomst voor alle agrarische vrouwen in Venray De Werkgroep nodigt alle agrari sche vrouwen uit voor een thema avond. Op woensdag 19 februari a-s. wordt in zaal Roelanzia, Lo- vinckplein 2 te Ysselsteyn een thema-avond gehouden voor agrari sche vrouwen onder het motto 'Ontwikkelingen in het land- en tuinbouwbeleid in Europa' Hoe gaan we als boerinnen om met de beperkingen? De agrarische vrouw heeft in deze tijd te maken met ingrijpende ont wikkelingen in de agrarische sek- tor. Wat betekenen deze ontwik kelingen voor het gezinsbedrijf en voor de agrarische vrouw? Denk hierby aan de eenwording van Europa; De vrees dat de spannin gen tussen de noordelijke en zuide lijke landen zullen toenemen; De Gatt-onderhandelingen, komen ze wel tot een goede oplossing. Mevr. Rieky v.d. Aker, vertegen woordigster in het vrouwencomité van het Copa, gaat in op deze ont wikkelingen. Het Copa-vrouwencomité is opge richt om agrarische vrouwen in breng te geven in het Europese landbouwbeleid. De Copa is de over koepelende landbouworganisatie van alle EG-landen. Mevr. R. v.d. Aker behartigt als af gevaardigde de Nederlandse be drijven. De avond begint om 20.00 uur. De agrarische werkgroep hoopt op een grote opkomst van de Venrayse agrarische vrouwen. De Venrayse werkgroep 'eetcafé voor licht verstandelijk gehandi capten' is een initiatief van de i Stichting voor Sociaal Pedagogi sche Zorg Noord-Limburg. De Werk groep heeft zich tei&doel gesteld om een eetcafé te starten voor mensen die door hun verstandelijke handi cap in een sociaal isolement terecht zijn gekomen. Zij wil hen de moge lijkheid bieden met elkaar en met anderen in kontakt te treden. El ders in het land zijn positieve erva ringen opgedaan met een dergelyk initiatief. In de praktijk is gebleken dat het samen eten naast doel, ook heel sterk een middel is om gesprekken te stimuleren, onderling kontakt te leggen. Het bevorderen van dit on derling kontakt op het eetcafé wordt bewust gestimuleerd met het idee dat de bezoekers ook buiten het eetcafé iets voor elkaar kunnen betekenen. By elkaar op bezoek gaan of by elkaar eten kan hiervan het gevolg zijn. Ook het bevorderen van integra tie is van belang bij het eetcafé. De groep licht verstandelijk gehandi capten maakt in de regel weinig ge bruik van openbare gelegenheden. Door voor een belangryk deel het idee te wekken van een gewoon eet café, kan de drempel naar andere openbare gelegenheden verkleind worden. Hoe werkt zo'n eetcafé in de praktijk? Eens per week of eens in de twee weken bereiden enkele vrijwillig (st)ers, zo mogelyk met assistentie De leerlingen van de Balletschool Venray. onderdeel van de Stichting Kunstzinnige Vorming Noord-Lim burg, zyn hard aan het repeteren om u de dansmusical 'Dance in Ti me' te brengen. Dit ter gelegenheid van het tweede lustrum van deze af deling. Deze groots opgezette swingende musical zal op zaterdag 21 maart en zondag 22 maart driemaal opge voerd worden in schouwburg De Beejekurf te Venray. De leerlingen van de balletschoot zullen o.a. begeleid worden door een groot orkest van de Muziek school Venlo o.l.v. Mannie Beckers. Instudering van de zang gebeurt door Lynn Stevens. De schitterende dekors worden vervaardigd door de Vrye Academie afd. Venray o.l.v. Piet Hermans. De regie en choreo grafie is in handen van Nica van der Windt. Al met al een heel byzondere voorstelling die u gezien moet hebben. Voorverkoop kaarten k ƒ7,50 via de leerlingen van de school, reser veren tel. 04780-10934. Vrije ver koop vanaf 10 maart aan de kassa van de sclioüwbürg. van enkele deelnemers, een maal tijd. Zy stimuleren de onderlinge kontakten en dragen ertoe bij dat de aktiyjteit yerloopt in een pretti ge sfeer. De werkgróep biedt de groep vrij willigsters daarbij de nodige on dersteuning en begeleiding. Om dit initiatief te realiseren zoekt de werkgroep een groepje enthousi aste vrijwillig(st)ers dat beschikt over voldoende kontaktuele vaar digheden. Het is in deze regio een nieuwe aktiviteit met veel uitdagen de momenten. Ben je geïnteresseerd, neem dan snel kontakt op met de SPZ (tel. 077-870020) en vraag naar Herman Verwey. Het Juliana Welzyn Fonds heeft aan de Bond van Ouderen Maas hees te Maashees een bijdrage gege ven van ƒ1.500,-. De bond wordt daarmee in staat gesteld om een koersbalspel aan te schaffen. Het Juliana Welzijn Fonds geeft jaarlijks ruim ƒ20 mi (j oen steun aan projekten op het gebied van maatschappelijk welzijn. In de praktijk betekent dit steun op de hoofdterreinen 'Hulp en zorg' en 'Sociaal cultureel werk'. Vaak voor komende situaties waarvoor het fonds een bijdrage verstrekt zijn: startkosten, investeringen, aktivi- teiten van tijdelijke aard en nieuwe ontwikkelingen. Op de afdeling welzyn van o.a. de gemeente Venray ligt de gratis fol der 'Een beroep doen op het Julia na Welzyn Fonds'. Deze folder geeft een eerste idee van wat het fonds doet en laat zien welke soorten aan vragen voor financiële steun in aanmerking komen. Blubberen op weiland Een landbouwer uit Oostrum kreeg dinsdagmiddag proces verbaal aangezegd omdat hy op een weiland, gelegen aan de Zomp aan het 'blubberen' was. Omdat de blub ber niet kon worden ondergewerkt werd hem proces-verbaal aan- Twee jongedames bij winkeldiefstal betrapt Op heterdaad werden in een mo dezaak in de Grotestraat twee 15-jarige jongedames betrapt bij diefstal van enkele T-shirts. De jon gedames werden aan de politie overgegeven. Tydens het onderzoek bleek dat beiden zich nog aan meerdere win keldiefstallen hadden schuldig gemaakt, o.a. van lingerie, hand schoenen, schoenen en snoepgoed. Nadat het tweetal was verhoord en proces-verbaal was opgemaakt, wer den zij aan de respektievelyke ouders overgegeven. Programma van Omroep Venray, via de ether op de FM 90.2 en via de kabel op de FM 102 Mhz met op: Donderdag 13 febr.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Aktuali- teiten. 20.00 uur: Eric's Schlagerfestival. Nederlands- en Duitstalige muziek. 21.00 uur: Houwe zo! Met HannaH van Beek. Vry dag 14 febr.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00-22.00 uur: Frank van der Mo len. Het muzikale begin van het weekend. Zaterdag 15 febr.: 12.00-13.00 uur: Evenementenka lender. Samenstelling en presenta tie Harry Hendrix. 18.00 uur: Sport tussen 6 en 8. Pre sentatie Hub Geurts. 20.00-24.00 uur: Circus Mök. Vijf uur durend life spektaktel vanuit de Venrayse schouwburg van Cir cus Mök 1992. Zondag 16 febr.: 11.00 uur: Hayke de la Whisky. Voor een verzoekplaatje, de groeten, felicitaties of anderszins: tel. 12362. 13.00 uur: De Droom van Boom. Werkelijkheid of boze droom met Gido Boom. 14.00 uur: Ruben op de middag. Een totaal-programma van Ruben de Jong op zondagmiddag om voor thuis te blijven. 16.00-18.00 uur: Muziek en sport (of andersom). Sport-informatie vanaf de velden en vanuit de zalen met Frans Jansen. Maandag 17 febr.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: JoJo's Timemachine. Jos Gommans en Jos Swaghoven gaan terug in Venray's verleden. 21.00 uur: Lenies Potpourri. Een programma van Lenie Gosling Dinsdag 18 febr.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: Peelgrass, het country- programma van Rein Wortelboer. 21.00 uur: Wonderland. Een uur muziek met Willem Jansen Woensdag 19 febr.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: Wij doen 't graag. Een verzoekplatenprogramma, dat ook direkt te ontvangen is in het St Eli sabeth ziekenhuis. Bel voor de groe ten, een felicitatie of een verzoekplaat: 27269. U kunt uw omroep. Omroep Ven ray, steunen door naar haar pro gramma's te luisteren en hierop te reageren via Postbus 320, 5800 AH Venray (fax 27269), maar u kunt Omroep Venray ook steunen door donateur te worden van de Venray se Omroep door ƒ10,- of een meer voud daarvan over te maken op bankgiro 57.97.40.749 o.v.v. uw naam, adres, woonplaats en geboor tedatum. Uw kaart wordt dan thuis bezorgd. Op vrydag 14 februari a.s. om 15.00 uur zal het Aktie-Comité Vortum-Mullem aan de burge meester van Vierlingsbeek de uit slag overhandigen van de aldaar onder de inwoners gehouden en- quete over indeling van Vortum- Mullem bij Vierlingsbeek danwel bij Boxmeer. De overhandiging vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. Per 1 januari 1992 is het Burger lijk Wetboek vernieuwd. De Consu mentenwinkel publiceerde reeds twee artikelen over de vernieuwde, betere positie van de consument Over 'Consument en Recht na ja nuari 1992' is nu een folder ver schenen, die is uitgegeven door de ministeries van justitie en van eko- nomische zaken. Hierin staat kort en duidelyk omschreven wat de plichten van de verkoper zyn en wat een koper kan eisen. Tevens kunt u lezen wat u in voorkomende gevallen moet doen. Deze folders is gratis verkrijgbaar bij de Consu mentenwinkel, Marktstraat 8 te Venray. Wy zyn geopend: maandag van 13.30-17.30 uur; dinsdag t/m vrijdag van 10.-13.00 en van 13.30- 17.30 uur en zaterdag van 12.00- 16.00 uur. Onlangs is in het Noordbrabantse Oss dhr. Paul v.d. Heuvel benoemd tot notaris. Dhr. V.d. Heuvel, 36 jaar oud, is oud-Venrayer en woonde vroeger in de Pr. Bemhardstraat, Winkeldiefstal Een 50-jarige inwoner werd op heterdaad betrapt toen hij voor een bedrag van 25,- in een supermarkt in De Bleek goederen had villen meenemen, zonder die te betalen. Hij werd aan de politie overgegeven die hem na verhoor en opmaking van proces-verbaal huiswaarts stuurde. De Wetteling Donderdag: Manual Rooyse VK Vrydag: Rank Xerox Jumpers De Steeg 1-Reuver 1 Venray 1-FC Hento 1 Huukske 2-Venrode 1 Rooy'84-Drukshop Zaterdag: Huukske 3-Bonte Koe Trepke 1-SVCB KNVB Rooyse VK Zondag: MHCV Korfbalkompetitie Sportief 'Maandag: Gemeente Rooyse VK SVCB 1-Concordia SVCB 2-Huukske 2 De Peel-MVC 19 Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub De Schuivers Drukshop-Trepke 17.30-21.00 20.00-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 09.00-10.00 10.00-11.00 11.00-12.00 12.30-21.00 10.00-14.00 14.00-20.00 20.00-21.00 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 22.30-23.30 Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. Februari: 14: Valentynsfeest, Amsterdam 16: Non Stop Hollands met Boe renkool, Apeldoorn 20: Crowded House, Maastricht. 22: Country and Westemconcert, Hattem 22: House-Party, Eindhoven 23: Billy Joe Spears, Arnhem 24 t/m 29: ABN AMRO World Ten nis Tbumement, Rotterdam Maart: 2-3: Mathilde Santing Julia Loko, Astrid Seriese, Amsterdam 3 t/m 8: Walt Disney World on Ice, Den Haag 4 t/m 31: Funny Girl, Amsterdam 6 en 8: B.B. King Leeuwarden, Den Haag 10: Gino Vanelli, Den Haag 14: 14th European Super Pull, Rotterdam 18 t/m 22: Private Livës, Am sterdam 19: Simply Red, Rotterdam 21: Spring Rock, Dordrecht 21: Rijnmond Jazz Gala, Rot terdam 27-28: HesseT in-Thialf, Hee renveen 28-29: Paravisie, Rotterdam 30: New London Chorale, Den Haag April: 6: Udo Jürgens, Amsterdam 7: Flairck 7: John Mellencamp, Den Haag 7 t/m 12: Oklahoma, Amsterdam 8: Barry White, Rotterdam 13 t/m 15: Die Csardafürstin, Sma- terdam 16: Adonis, Den Bosch 17 t/m 30: Pieces of Class, Am sterdam 18-19: Simply Red, Arnhem, Rot terdam 27 t/m 30: Freek de Jonge. Am sterdam Nieuwe Nederlandse topper in première Deze week start ook in Venray de Nederlandse première van De John sons. Het is een buitengewoon boei ende en spannende film geworden, die vergeleken kan worden met een ander Nederlands sukses De Lift Via radio, televisie en pers is er reeds uitvoerig aandacht aan deze bijzonder dure produktie besteed. Die aandacht zal de komende dagen nog wel geïntensiveerd worden. Veel aandacht gaat er uit naar Asmee de la Bretoniere, die de film- ontdekking van de laatste jaren blijkt te zyn. Ze wordt nu reeds on ze nieuwe Monique van de Ven ge noemd, die overigens ook een hoofdrol in deze spannende film speelt. Een film die de aandacht vol komen verdient. Een Nederlandse regisseur die naar Amerika is gegaan is Ate de Jong Hy heeft daar zijn eerste grote sukses gescoord met de film Drop dead Fred. Een bizarre komedie waarvan het peil ver boven de door snee filmkomedie uitsteekt Zijn film wordt door de pers geroemd. Ook deze film kunnen wy van harte aanbevelen. Voor de filmvorming C draait deze week Milou en Mai van de grote Franse regisseur Louis Malle. Het is een komedie, maar wel een van een heel byzonder formaat Een anti- stress film mag men wel zeggen. Doorgespeeld worden twee ande re suksesfilms Ricochet door de makers van Die Hard, dus volop sensatie en Don't tell mom the ba bysitter is dead met Christina Ap- plegate. Heler aangehouden Zondag werd door de politie een 49-jarige inwoner aangehouden in zake heling van diverse goederen, die van inbraken en diefstallen in december jl. gepleegd, afkomstig waren. Na ingesloten te zyn geweest werd hij na verhoor en opmaking van proces-verbaal, huiswaarts ge zonden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DIL Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America teL 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Ttel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 ran vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSS ELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. PETERS, tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.GA.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 DIEREN ARTSEN PRAKTIJ K E.M. Ruvmbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak DIERENKLINIEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door R. van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04780-82411 Drank in bestuurder In de nacht van dinsdag op woensdag kontroleerde de politie een bestuurder van een personen auto op de Venloseweg. De bestuur der, een 39-jarige inwoner van Planningen, bleek onder invloed van alkoliol te verkeren en wel dus danig dat hem naast een ry verbod ook proces-verbaal inzake het rij den onder invloed werd aangezegd. Iubraak in personenauto Door forcering van het slot was toegang verkregen tot een aan de Merseloseweg geparkeerde perso nenauto van een inwoonster van Venlo. Uit de auto werd een bood schappentas met dameskleding en een bedrag van ƒ50,- ontvreemd. Poging tot inbraak in woning Tben de bewoonster van een wo ning aan de Handelstraat dinsdag middag de sleutel in het slot van de voordeur wilde steken, lukte dit niet Ze deed aangifte bij de politie en die konstateerde dat met een val se sleutel getracht was het slot te openen. Een deel van de valse sleu tel was in het slot achtergebleven. Vrouw ernstig mishandeld In de nacht van maandag op dins dag omstreeks 04.00 uur werd op de Hubenhof een 48-jarige be woonster zo ernstig mishandeld dat ze voor behandeling naar het zie kenhuis moest worden overge bracht. De dader bleek een 41-jarige man te zyn, eveneens in Venray woonachtig. Hy werd aangehouden en ingesloten. De dader verkeerde onder invloed van alkohol. Omtrent de motieven van de mishandeling kon de politie geen nadere medede lingen doen. Oorlogstuig Tijdens landbouwwerkzaamhe- den nabij de Wester Thienweg in Oostrum kwam een nog intakt zyn- de 4,2 inch brisantgranaat naar bo ven. Het oorlogstuig werd, in afwachting van de komst van de mannen van de OCD, veilig gesteld.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3