Uitnodiging informatiebijeenkomst kursus 'Vrouw en Perspectief Venray negeert ouderen niet Afd. Sociale Zaken Uw eigen bedrijf/beroep in financiële problemen en de bijstandsverlening NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Folder 'Stand van Zaken Bouwvergunning aangevraagd Informatie rubriek: Hinderwet Kollektekalender februari 1992 Een kursus voor vrouwen met een ABW-uitkering Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd ick< Bekendmaking Rincon Espanoês 1 'EEL EN MAAS uonaeraag 13 reDruan Hagu 'nitN RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 1530 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; openbare orde en veiligheid; voor lichting en inspraak algemeen; dorps en wijkraden; personeel, organisatie en informatica; interne dienstverle ning; ekonomische zaken: bevorde ring werkgelegenheid, markten en kermissen, handel en middenstand, bevordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuis vesting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmings plannen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. De bekende folder 'Stand van Za ken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen' is weer verschenen. In dit halfjaarlijks overzicht staan de nieuwe uitkeringsbedragen en premiepercentages vermeld. Daar naast is in de folder een korte om schrijving van de verschillende sociale verzekeringen en voorzie ningen opgenomen. 'Stand van Zaken' is een uitgave van de Ministeries van Sociale Za ken en Werkgelegenheid en Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur en het Voorlichtingscentrum Socia le Verzekering. De folder is te bestellen by het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering, Rhynspoorplein 1, 1091 GC Amsterdam, tel. 020-5600955. Enkele exemplaren worden gratis verstrekt; grotere aantallen worden in rekening gebracht Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bou- waanvragen medewerking te verlenen. het bouwen van een garage/ berging aan de Veulenseweg 51 te Veulen t.n.v. A.A.M. Bexkens. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 14 februari 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw beheer. kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Naar aanleiding van eerdere pers berichten, dat Venray in het volks huisvestingsbeleid ouderen zou negeren, heeft op maandag 10 fe bruari een gesprek plaatsgevonden tussen burgemeester J. Waals van Venray en vertegenwoordigers van de Centrale van Ouderenverenigin gen Venray. In dit gesprek werd duidelyk dat, in tegenstelling tot eerdere berichten, brieven van de Centrale van Ouderenverenignin- gen door de gemeente wel zyn beantwoord. In een brief had de Centrale aan dacht gevraagd voor de belangen van ouderen. Daarna heeft de ge meente uitgesproken dat "by de wo ningbouw er met name aandacht dient te zijn voor woningen voor ouderen'. De brieven en het ant woord dateren al van 1990 maar burgemeester Waals benadrukte dat het streven met eventuele toe komstige exploitanten van het St Jozefterrein de belangen van oude ren veilig te stellen. Kosten en ba ten van woon ruimt voor ouderen zullen met elkaar in evenwicht moeten zijn, maar de gemeente is voldoende in staat een en ander by te sturen, aldus de burgemeester, en ook wethouder Kersten, die niet bij dit gesprek aanwezig kon zijn. Nadere inlichtingen kunnen wor den gevraagd by de gemeente Ven ray, de heer J. Rebel (afd. VROM) of bij de Centrale van Ouderenvereni gingen: de heer A. Turkenburg. Een uitkeringsmoge lijkheid tot de 65-jarige leeftijd, na bedrijfsbeëin diging, voor de oudere (A) of gedeeltelijk (B) ar beidsongeschikt zelfstan digen (IOAZ-regeling). Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: W. Arts, Timmermannsweg 94, 5815 AD Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een kalkoe- nenhouderij gelegen aan de Timmermannsweg 94 te Yssel steyn; Gebr. Van Raay, Houtklef 10, 5804 AW Venray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een rundveehou- dery gelegen aan de Houtklef 10 te Venray; Th. Camps, Wanssumseweg 15, 5807 EA Oostrum voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een mestvarkens- bedrijf gelegen aan de Wanssumse weg 15 te Oostrum-, A. van Oers en C. Storkhorst, p/a Vugliterstraat 207, 5211 GC 's- Hertogenbosch voor het oprichten en in werking hebben van een be dryf voor het maken van voedings bodems voor oesterzwammen gelegen aan de Timmermannsweg 108 te Ysselsteyn,- Maatschap Rongen, Gunhoek- weg 12, 5808 AP Oirlo voor het oprichten en in werking hebben van een landbouw- en bloembollen- bedrijf gelegen aan de Gunhoekweg 12 te Oirlo. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 13 maart 1992. Ibt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 1930 uur. Ibt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telyk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wy zijn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (bij de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken .van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarbij bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zij daartoe re- del ij kerwys niet in staat zijn ge weest, kunnen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelyke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.EM. Frencken De IOAZ is geen bijstands- of sa neringsuitkering. De invloed van de hoogte van het vermogen op de uiteindelyke uitkering is zeer be perkt. De bedryfsaktiviteit dient beëindigd te worden. Het bedryf als zodanig mag door een ander wor den voortgezet. (A) Onder de OUDERE zelfstandi ge wordt het volgende verstaan: - diegene die in aanmerking komt voor de zelfstandigenaftrek in het jaar voor de aanvraag; - die de bedrijfsaktiviteiten beëin digt na de 55-jarige leeftijd; - die jonger is dan 65 jaar. Voldaan moet worden aan de vol gende voorwaarden: - het verwachte arbeidsinkomen na bedryfsbeëindiging moet lager zijn dan 35.800,- per jaar; - drie jaar voor datum aanvrage rechtmatig en onafgebroken zelfstandig is geweest in Ne derland; - de 7 jaar voor de hierboven ge noemde 3 jaren, inkomen uit ar beid hebben genoten als zelfstandige of in loondienst; - het arbeidsinkomen van de zelf standige moet de 3 jaar voor de aanvrage lager zijn geweest dan ƒ35.800,- gemiddeld per jaar; - de aanvrage moet voor de beëindi ging van de bedrijfsaktiviteiten worden ingediend; - de bedrijfsbeëindiging moet bin nen 18 maanden daarna plaats vinden. Vervolgens is er dan de uitke ringsmogelijkheid tot de 65-jarige leeftijd. (B) Onder de gedeeltelijk arbeids ongeschikte zelfstandige wordt het volgende verstaan: - diegene, die in aanmerking komt voor de zelfstandigenaftrek in het jaar voor de arbeidsonge schiktheid; - die de bedrijfsaktiviteiten beëin digt in verband met arbeidsonge schiktheid: - de zelfstandige is jonger dan 65 jaar; - de zelfstandige is voor minder dan 80% arbeidsongeschikt (AAW). Voldaan moet worden aan de vol gende voorwaarden: - het verwachte arbeidsinkomen na bedryfsbeëindiging moet lager zyn dan ƒ35.800,- per jaar; - de 3 jaar voor datum aanvrage rechtmatig en onafgebroken als zelfstandige in Nederland hebben gewerkt; - de aanvrage moet voor de bedrijfs beëindiging worden ingediend; - de bedryfsbeëindiging moet bin nen 18 maanden plaatsvinden. Vervolgens is er dan de uitke- ringsmogelykheid tot de 65-jarige leeftijd of einde van de gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid. Verdere informatie over de IOAZ wordt verstrekt door: - Gemeente Venray, afd. sociale za ken, tel. 04780-23331, Postbus 500, 5800 AM Venray. - Instituut voor Midden- en Klein bedrijf (IMK), tel. 077-548872, De ken van Oppensingel 13, 5911 AA Venlo. - Ministerie van Landbouw «Sc Visse rij, tel. 04750-34251, Postbus 960, 6040 AZ Roermond. 16-29 febr.: Leger des Heils. 22 febr.: Jeugdopvang Judover eniging Alleen voor deze kollekte is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kuhnen vertonen. De gemeente Venray nodigt u bij deze uit voor een informatiebijeen komst over de kursus 'Vrouw en Perspectief. Deze bijeenkomst wordt gehouden op woensdagmor gen 19 februari a.s. van 9.15-11.00 uur in de achtervleugel van Co- ninxhof, Tinnegieterstraat 6 te Venray. De kursus 'Vrouw en Perspectief is bedoeld voor vrouwen die een bij standsuitkering ontvangen. Zolang hun kinderen nog geen 18 jaar zijn, worden deze vrouwen door de ge meente Venray niet verplicht om werk te zoeken. Daardoor kunnen zij hun tijd besteden aan het ver zorgen en opvoeden van hun kinderen. Op korte termijn (waarschijnlijk begin 1993) wordt een herziening van de Algemene Bijstandswet in gevoerd. Voor vrouwen met een uit kering betekent dit dat zy zich al voor werk beschikbaar moeten stel len als hun jongste kind 12 jaar oud is-, in een aantal omliggende ge meenten wordt deze leeftijd reeds nu gehanteerd. Velen van u zullen zich daarom eerder dan verwacht op werk moeten oriënteren en zich moeten bezinnen op vragen als: Wat zijn mijn mogelijkheden en wat heeft de arbeidsmarkt mij te bieden? Deze materie is niet een voudig. In de praktijk is gebleken, dat ondersteuning en advies be langrijk is om uw kansen te ver groten. De gemeente Venray is daarom gaan samenwerken met de Stich ting Vrouw en Werkwinkel, het Arbeidsbureau en de Stichting Vol wassenen Educatie. De Stichting Vrouw en Werkwinkel adviseert herintredende vrouwen by het zoe ken naar een baan of beroep. De Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 4 februari 1992 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het verbouwen uitbreiden van een pand tot 2 woningen be drijfsruimte aan de Oude Oostrum- seweg 12-14-14a te Oostrum, t.n.v. Raedts Oostrum Holding bv, Mgr. Hanssenstraat 57. het verbouwen uitbreiden van een woning aan de Adelbertweg 40 te Venray t.n.v. P.H. Tromp de Haas. het aanbouwen van een by- keuken garage aan de Jofferspas 9 te Oostrum tn.v. P.C.M. Fleurkens, Jofferspas 12. het bouwen van een terras overkapping aan de v. Broekhui- zenstraat 14 te Oostrum tn.v. A.H.J. Boom. het gedeeltelijk veranderen winkel/optiekzaak aan de Grote straat 16 te Venray t.n.v. A.J. van Meurs, Brienshoekweg 11 te Leunen. het bouwen van 8 woningen aan de Lenteklokje 1 t/m 5 en Mar jolein 54-56-58 te Venray tn.v. Ge- bebouw bv, Achterdijk 18 te Helmond. het bouwen van een garage aan de Haalakker 63 te Oirlo tn.v. W.A. v.d. Pasch, Bremmenkamp 21. het verbouwen uitbreiden van een bankgebouw aan de Mgr. Hanssenstraat 16 te Oostrum tn.v. Bestuur Rabo-bank. het plaatsen van een dakkapel aan de Klaproos 2a te Venray tn.v. H.M.C. Bierens en mej. F. v.d. Kamp. het plaatsen van een tuinhuis je aan de Hondsdraf 16 te Venray tn.v. J.G.G. van Hoof. het bouwen van een opslag loods aan de Steegse Peelweg 147 te Ysselsteyn tn.v. WUlems-Gossens Beheer bv, Rouwkuilenweg 24. het bouwen van een portaal etage aan de Marktstraat 5 te Ven ray tn.v. H.J.G. Ebberink. het bouwen van een woning aan De Leng 4 te Oirlo tn.v. Y.H.G. Zanders, Zandhoek 11a. het bouwen van een garage/ berging aan de Sparrendreef 6 te Oostrum tn.v. J.P.M. Willems, Dep. Petersstraat 32 te Oirlo. het bouwen van een woning aan de Andeslaan 19 te Venray tn.v. H.G. Rongen. Parkweg 5. het bouwen van een batterij stal met eieropslagruimte aan de Peelweg 17 te Ysselsteyn tn.v. Maat schap Jansseil. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Stichting Volwassenen Educatie verzorgt kursussen voor volwasse nen. Deze samenwerking heeft ge leid tot de kursus 'Vrouw en Perspectief. Deze kursus is bedoeld om vrou wen met een ABW-uitkering de kans te geven zich te oriënteren op hun mogelijkheden als hun kinde ren nog jong zijn. Het gaat erom tjjdig aan de toekomst te gaan bou wen. In de kursus wordt aandacht besteed aan de eigen interessen, wensen en kapaciteiten. Daarnaast wordt informatie verstrekt over banen en beroepen en over de ar beidsmarkt. Ook wordt een over zicht gegeven van kursussen en opleidingen voor volwassenen. De ze kunnen belangrijk zyn om bete re kansen op de arbeidsmarkt te krijgen. In het programma zyn ver schillende excursies opgenomen. Verder kunnen in de kursus vra gen gesteld worden over de Algeme ne Bystandswet en wordt daarover alle gewenste informatie verstrekt Wanneer u een aantal uren per week besteedt aan de vragen: Wat kan ik, wat wil ik en wat zijn mijn mogelykheden?' dan wordt u straks minder gekonfronteerd met onmogelijkehden. Wij hopen dat u nieuwsgierig ge worden bent en dat wij u mogen be groeten op woensdag 19 februari a.s. om 09.15 uur. Kinderopvang is aanwezig. Programma informatiebijeen komst d.d. 19 februari 1992. 09.15 uur: Binnenlopen. Koffie/ thee. 09.30 uur: Welkomstwoord door dhr. R. Zeelen, hoofd afd. Sociale Zaken. 09.40 uur: Inleiding over 'De praktijk van alledag' door mevr. P. Janssen, medewerkster Stichting Vrouw en Werkwinkel. 09.50 uur: 'Het belang van een ty- dige oriëntatie op je toekomstmoge lijkheden' door mevr. A. Hoekstra van het Arbeidsbureau. 10.00 uur: Informatie over de kur sus 'Vrouw en Persepctief, een kur sus voor vrouwen met een ABW- uitkering door dhr. A. Mens, medewerking Stichting Wolwasse- nen Educatie. 10.20 uur: Een oud-kursiste ver telt haar ervaringen. 1030 uur: Pauze. 10.40 uur: Gelegenheid tot vragen stellen. 11.00 uur: Afsluiting. Gelegen heid tot napraten. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met mevr. M. van Kampen, afd. Sociale Zaken van de gemeente Venray, tel. 04780-23336. Heel wat mensen werken als zelfstandige om op die manier in de kosten van het bestaan te voorzien. Soms lukt dat niet of slechts gedeeltelijk. Zelfstan digen die onvoldoende midde len hebben om aan zakelijke en privé verplichtingen te vol doen, kunnen een beroep doen op het Bijstandsbesluit Zelfstandigen. Dit besluit is bestemd voor die zelfstandige, die gedurende een redelijke termijn (doorgaans anderhalf jaar) als zelfstandige reeds is gevestigd. (art. 18a WRO) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om, met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen aan het ter plaatse gelden de bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwaanvragen: het plaatsen van een rookka naal aan de Kruisstraat 7 te Venray t.n.v. H.G.G. Ölde Daalhuis. het verbouwen van een ber ging tot garage bouw carport aan de Pinksterbloem 3 te Venray tn.v. M. Koonings, Oldert 1 te Bakel. het uitbreiden van een wo ning aan de Pinksterbloem 18 te Venray t.n.v. J.P.M. Martens, Slooi- jerbroek 41 te Horst. het plaatsen van een tuinhuis je aan de Etudestraat 17 te Venray t.n.v. J.W.P.M. Smits. het bouwen van 3 garages aan de Pinksterbloem 20, 22 en 34 te Venray tn.v. Bouwfonds Woning bouw bv, Croy 7 te Eindhoven. het bouwen van een berging aan de Pinksterbloem 4 te Venray tn.v. G. van Houten, Hoefblad 8. het verbouwen van een wo ning aan de Hoenderstraat 89 te Venray tn.v. F.G.W.M. Puts, Over- loonseweg 75. het verbouwen van een ber ging tot garage aan de Pinkster bloem 47 te Venray tn.v. Nevanco Woningbouw bv. Industrieterrein 40 te Panningen. het plaatsen van een dakkapel aan de Kroonkruid 28 te Venray tn.v. M.M. Minten. het plaatsen van een dakkapel aan de Kroonkruid 30 te Venray tn.v. F.H. Kersten. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 14 februari 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw beheer. kamer 310, van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray drs. J.F.HA.B. Waals Aan welke voorwaarden moet worden voldaan? - De ondernemer (het gezin) is gro tendeels afhankelijk van het inko men uit zyn bedryf of beroep. - Voortzetting van het bedrijf/be roep biedt voldoende inkomens/ winstperspektieven voor de toe komst (levensvatbaarheid). - De ondernemer is niet voor 100% arbeidsongeschikt. - Er wordt voldaan aan de wettelijke eisen inzake rechtmatige ves tiging. - Er zyn geen andere financie- ringsmogeljjkheden-. - De ondernemer is jonger dan 65 jaar. - Ingeval van een Besloten Vennoot schap: de direkteur/grootaandeel- houder heeft de volledige zeggen schap in het bedrijf en draagt de financiële risiko's. Waaruit kan de financiële onder steuning bestaan? - Een bedrjjfskrediet tot maximaal ƒ200.000,-. - Een aanvullende periodieke uitke ring levensonderhoud gedurende 12 maanden. Meer informatie over deze rege ling en de aanvraagprocedure wordt verstrekt door: - Gemeente Venray, afd. sociale za ken, tel. 04780-23331, Postbus 500, 5800 AM Venray. - Instituut voor Midden- en Klein bedrijf (IMK), tel. 077-548872, De ken van Oppensingél 13. 5911 AA Venlo. (art 19 WRO/50, lid 8 Woning^ Burgemeester en wethouders zj voornemens om met toepassil van artikel 19 van de Wet op I ruimtelijke ordening en/of artilè 50, lid 8. van de Woningwet, med werking te verlenen aan de navijOE gende bouwaanvragen: Eli het bouwen van een wonitjl ei aan de Randenrade te Oostrmser t.n.v. P.J. Daniëls, Kloosterstraat B'Sf het gedeeltelyk wyzigen vjBE een woning tot kantoor aan de SiPn tionsweg 142 te Oostrum t.nf G.J.C.M.K. Hendrix, Raadhuisstrajf**1 24 te Venray. De op de bouwaanvragen betref king hebbende stukken liggen nijn t ingang van 14 februari 1992 gedjfeei rende 14 dagen voor een ieder Uhcm inzage bij de onderafdeling bow beheer, kamer 310, van het ra&bn huis (van 9.00 tot 12.00 uur). en Gedurende deze termyn kuiWef5( eventuele bezwaren schriftelyk bPw< burgemeester en wethouders den ingediend. De burgemeester van Venray, j gr drs. J.F.HA.B. Waals wj eb Burgemeester en wethouders v Venray zyn voornemens medewe^ king te verlenen aan: - een verzoek van mevr. Stelten-vs£ Houterman, Kruisdistel 8 te Ve£ ray tot vestiging van een schoof heidsverzorgingsbedryf op de T verdieping (zolder) van de wonirjj Kruisdistel 8; - een verzoek van de heer Moore Ouverturestraat 34 te Venray t uitoefening van edelsmidaktivitd ten in de berging bij de won Ouverturestraat 34. De op deze verzoeken betrek hebbende stukken liggen met 1 gang van 14 februari 1992 gedureiLy de veertien dagen voor een iedö)7£ ter inzage by onderafdeling bouw.O beheer, kamer 310 van het raadhuj (van 09.00-12.00 uur). Gedurende deze termyn kunne{j eventuele bezwaren schriftelyk b burgemeester en wethouders i den ingedien. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Las obras de renovación en los lev cales de la Colonia Esp. de VenrajL van poco a poco terminandose, a ü£R motivo, ya el pasado sabado qued&p; ron a disposición de los docios (pur ra su lectura) los libros nuevos qi/781 se recibieron del Institute EspanCl de Emigración (IEE). E Tkmbien hay información, sobfy las nuevas leyes del Servicio Mility( n en Espana, relacionadas con la rfR tirada de las prorrogas, lo que qui re decir que, los jovenes espanoltfj tendrdn que, cumplir la mili Espana, bien sea a los 23 o com m&ximo a los 29 anos. Para la demostración de Emigre tes que se realizara en AmsterdaiJr el 29 de Febrero próximo sob re E lema 'Geen woorden, maar baneiJW geen discriminatie op de arbeidte( markt'. La Limburgse Immigrates Stichting (LIS) tiene el propósito organizar un autobus (gratis). 14 Las personas que tengan inter»S en asistir a dicha minifestación r' deben de poner en contacto con Ir Ben Omar 045-713142. R I Un saludo de Hace. Jaarlijks gaat dhr. Jakobs van Semperflorens aan de Statio weg rond 14 februari als ValenVijn op stap om bepaalde mensen d instanties eens met een bloemetje in het zonnetje te zetten. Dat gM beurt in samenspraak met het Bloemenbureau Holland. Dit jaar is gekozen voor de Dierenambulances, waarvan er in NederlaW zo'n 45 zijn. Helaas geen in Venray en daarom besloot dhr. Jal om het bloemetje aan te bieden aan de medewerkers van de 1 renkliniek Venray. Deze mensen treden namelijk, in nauwe i menwerking met de politie, in Venray op als 'dierenambulan Dit gebeurt dan bij ongelukken met loslopende dieren. Helaas h dat ook in Venray regelmatig voor. Op de foto dhr. Jakobs samen met dierenarts R. Goedegebuure ef~~ een hond die even daarvoor was aangereden. Het dier had een gtfE} broken poot ivat door dhr. Goedegebuure gezet is. Over zes wekekt kan het dier weer normaal lopen. K

Peel en Maas | 1992 | | pagina 16