BRILPOST kan beginnen Clownstreffen Optreden van Circus Theo Baltini in Overloon werd groot sukses Venrayse 'BoerebruUeft' Üïel en maas Carnavalskrant komt er aan 't Knölleke Leunen Kinderoptocht 1992 Hetsbuulen Heide BEZORGING PEEL EN MAAS Ombudsteam PK'85 heeft zijn nut nog steeds bewezen Werken aan je genezing Rap-Sun en Mistralle samen verder Carnavals- |programma's Peel en Maas )e Huibuuke Overloon De Keieschieters Geysteren 5 Jaar Vastelaovescafé, café De Bonte Koe Wereldwinkel UW OGEN ZIJN EEN KOSTBAAR BEZIT. Donderdag 6 februari - Pagina 7 Wij staan voor u klaar van maandag t/m zaterdag. Venray, De Bleek 27, 04780-87021. MAAKT BR1LMODE BETAALBAAR Nog enkele dagen schreven, teke nen, fotograferen, plakken, opma ken en drukken en de vastelaoves- krant van De Piëlhaas in Venray is weer klaar. Fleuriger en kleuriger dan ooit, en dat allemaal ter ere van Prins Ton d'n Twedde. Het is niet zomaar een carnavals- krant, maar toch een heel byzonde- re, want wist u byvoorbeeld: - dat een prins in Venray bouwvak ker moet zyn? - dat we geregeerd worden door een stelletje bouwvakkers? - dat in het gemeentehuis de Tour de Waals wordt gehouden? - dat Merselo zich opmaakt voor de staat van ontbinding met Venray? - dat Piëlhaasleden eindelyk duide- lyk wordt gemaakt waarom oud- vorst Piet Hermans geen stand beeld krijgt? - dat in Ysselsteyn groot werk wordt verricht op researchgebied in mestfabrieken. U wist het niet? Lees het dan in de Piëlhaaskrant. Die krant verschaft ook informatie over de elfde Hazin- nenavond, het jubilerende Hofkoor, en uiteraard over Prins Ton d'n Twedde (Alders) en zijn voortreffe- lyke acyudanten Fun Sybers en Pe ter van der Markt. De zwemvereniging Spio verzorgt dit jaar de huis-aan-huis versprei ding van de vastelaoveskrant Wy hopen dat u by de vrijwillige bydra- ge aan de tot stand koming van de vastelaoveskrant royaal zult zyn, mede namens de zwemvereniging, die voor de helft meedeelt in de op brengst. Zondag 9 februari a.s. viert carna valsvereniging 't Knölleke het feit, dat alle Knöllinnekes en Knöllekes zich aan de nieuwe jeugdprins zy- ne koninklyke dwaasheid Prins Bas d'n Urste (Bas Litjens) kunnen voorstellen. Ter gelegenheid van deze gebeur tenis zal de vereniging met Z.K. Dwaasheid Prins Bas d'n Urste reci piëren in gemeenschapshuis De Brink te Leunen en wel vanaf 11.11 uur v.m. Carnavalszondag om 14.33 uur is het dan weer zover. Dan zal de bon te stoet van de kinderoptocht weer door de Venrayse straten trekken. Vorig jaar hebben we helaas over moeten slaan, dus wordt het dit jaar een knaloptocht om het vorig jaar goed te maken. Dus schrijf 1 maart maar alvast op, want die is gereserveerd voor de kinderop tocht. Opgeven kan zoals elk jaar weer in Dingus in de Hoenderstraat 10 en wel op 16 en 23 februari van 11.00 tot 13.00 uur. Het is helemaal voor niets. Je hebt dus een knalop tocht en je hoeft er niks voor te be talen. Een reden te meer om mee te doen! Heb je nu helemaal geen idee wat je moet doen of weet je niet hele maal hoe je het moet uitvoeren dan kun je bij de inschrijving ook te recht voor advies. Natuurlyk zijn er weer pryzen te verdienen zoals de Peel en Maas Wisseltrofee, maar meedoen is veel belangrijker dan winnen. Je kunt ook gewoon meedoen als turtle, bakker, clown, kabouter, enz. Nou, we zullen dus maar zeggen, tot camavalszondag. Hazekeutelgroeten van de op tochtcommissie. Zaterdag 8 februari wordt het jaarlijkse Aldewieverbal gehouden. Tydens deze avond zal Prins Her man II aftreden en zal de nieuwe heerser over het Hetsbuulenryk be kend gemaakt worden. Het Alde wieverbal wordt gehouden in de Gelderkoel en begint om 21.00 uur. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Timmer- en pi onderhoudsbedrijf J. van de Ligt n Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 Peel en Maas verschijnt weke lijks op donderdagmiddag. Onze bezorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij U in de bus te hebben. Voor bezorgklachten kimt U bellen op vrijdags vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt U met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoor boekhandel, Grotestraat 68, terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd! Het mag gerust eens gezegd wor den dat door het ombudsteam van PK'85 in de gemeente Vierlings beek voortreffelijk werk wordt ver richt en de velen die zich tot het team hebben gewend voor oplossin gen van hun problemen zyn dan ook terecht dankbaar. Het ombudsteam bestaat uit de le den van de gemeenteraad Jan Koop- mans en Tbon Weerts terwijl Fons Ophey (ook nu hy geen raadslid meer is) zich voor het ombudswerk zal blyven inzetten. Dat doet ook Mare Rongen. Uit het jaarverslag over het jaar 1991 zien wy dat het aantal aanvra gen stabiel blyft op bijna 100. Die aanvragen kunnen worden onder verdeeld in: - aanvragen voor sociale voorzie ningen, waaronder ook proble men betrekking hebbende op een bejaardenwoning of bejaarden zorg; - medewerking in de aanvraag voor huursubsidie; - zaken als het invullen voor studie financiering. Het grootste aantal van de aanvra gen had betrekking op het invullen van formulieren en kwijtschelding van gemeentelyke belastingen. Kwamen de meeste aanvragen voor hulp uit Vierlingsbeek zelve, ook vanuit Overloon, Maashees en Holthees werd hulp gevraagd. Het moet worden gezegd dat het grootste gedeelte van de aanvragen om hulp werd gehonoreerd. Omdat Hennemieke Wannet door omstandigheden haar werk voor het ombudsteam heeft moeten neerleggen hebben ze het kersverse raadslid Geert Jans bereid gevon den de opengevallen plaats in te nemen. Op 3 maart a.s. gaat Stichting Fo cus van start met verschillende groepjes die aktief aan hun gene zing/gezondheid gaan werken d.m.v. mentale technieken, ont spanning, natuurgeneeswijzen en het paranormalen. De groepen zijn bedoeld voor mensen lichamelyke kwalen die niet of moeilijk te genezen zyn op de gewone manier en voor mensen met emotionele problemen zoals spanning, stress ed. Voorwaarde voor mensen met lichamelijke kwa len is dat ze onder behandeling van een dokter staan. Voor deze groe pen dient men zich zo spoedig mo- gelyk in te schrijven. Voor telefonische informatie kan men na 17.00 uur terecht bij 04780-80963 of 89979. Sinds 1 januari van dit jaar z\jn de Venrayse ondernemingen Rap Sun en Mistralle samengegaan. De nieuwe naam van het bedrijf is VOF Mistralle. De aktiviteiten blijven de zelfde: verkoop en verhuur van zon- neapparatuur en zonnestudio, schoonheidssalon. Tbr gelegenheid van de geboorte van de nieuwe on derneming doet VOF Mistralle het zonneminnende publiek een stra lende aanbieding: een zonnehemel, kompleet met gezichtsbruiner voor slechts ƒ1.995,-; Op de Eindstraat in Venray vestig den zich in 1985 Mistralle en Rap- Sun. Mistralle was een nieuw be drijf, dat een zonnestudio exploi teerde en waar het publiek verder terecht kon voor een schoonheids behandeling. figuurkorrektie, acne behandelingen en het verminderen van rimpels. Naast bekende mer ken cosmetica voerde Mistralle ook kunstnagels. Het tweede bedrijf was Rap-Sun, dat al aktief was in de regio Eindho ven en de aktiviteiten uitbreidde naar Noord- en Midden-Limburg en Oost-Brabant Rap-Sun hield en houdt zich bezig met verhuur en verkoop van zonneapparatuur. Om dat sinds kort de aktiviteiten qua werkgebied nagenoeg overeenko men, hebben de beide bedryven besloten om ook juridisch maar he lemaal samen te gaan. Het resultaat is een nieuwe onderneming onder een vertrouwde naam. Voor het pu bliek blyft alles by het oude. op de aantrekkelijke aanbieding na dan. elopen zaterdag kreeg dhr. Ad Hijl in de Venrayse schouw- tijdens het ondertrouwbal van de BoerebruUeft, de Aid Prinse Plak (APK-plak) uitgereikt Dit voor de vele verdiensten Hijl voor Venray heeft Dhr. Hijl, oud-direkteur van de LTS, thans in voor de educatie en vorming van ouderen. Verder voorzitter van de Volksuniversiteit Noord-Limburg, bij de Vrije Academie, lid van het dagelijks bestuur van VW Venray en heeft hij zitting in het stichtingsbestuur Venray. dat laatste vond de waardering van de APK-leden. Na veel aderingen hadden de oud-prinsen een nieuw plan uitgedok- waarmee iedereen tevreden kon zijn: de mensen van het omdat dat gerealiseerd kon worden èn het gemeente dat haar oost-westverbinding krijgt tussen gemeentehuis Kerk. De APK-ers kwamen nl. met de aanleg van een tun- Noord-TangenL Op het kruispunt Stationsweg- zou een verkeersplein moeten komen, men dan richting centrum dan gaat men ter hoogte van de van dhr. Hijl een tunnel in om vervolgens op een aan te leg- verkeersplein voor de LTS weer bovengronds uit te komen. Van- de ligging van dat plein had de APK dit al omgedoopt tot AJ. plein. Tijdens de realisatie van deze plannen zou de woning dhr. Hijl als hoofdkantoor moeten fungeren. itiegetrouw zullen wy in de ik voor carnaval, op donder- 27 februari a.s., het komplete tvalsprogramma van de Ven- vastelaovesverenigingen in blad opnemen, gelardeerd st een fotopresentatie van de n en jeugdprinsen. >m deze pagina's zo goed moge- te verzorgen verzoeken w\j al- inigingen om het komplete incl. aanvangstijden voor 20 februari a.s. aan ons te zenden. Wy zullen dan ons st doen om uw programma zo erzichtelijk mogelijk aan onze iers te presenteren. Alvast be ukt voor uw medewerking. Bonte Avonden Saterdag 8, zondag 9 en woensdag februari a.s. houdt camavalsver- M iging De Huibuuke uit Overloon Ker haar jaarlykse Bonte Avon- tL Meer dan ook tevoren belooft t dit jaar één wervelende show i Lonse buuts, acts en sketches j worden. De aanvang is om 19.49 ir en de Bonte Avonden vinden aats in de Cultuurbunker, dochten er nog kaarten te kpop n, dan kunt u kontakt opnemen it Jan Voesten, Vierlingsbeekse- g IC, tel. 04788-2309. Afgelopen vrydag en zaterdag hielden De Keieschieters him kna lavonden. In een twee keer volle zaal traden vyf groepen op met als hoogtepunt vrijdag het aftreden van Prins Mark en zijn Raad van Vier. Zaterdag was alles gericht op het uitkomen van de nieuwe prins. Dat bleek Ad I (Wijnhoven) te z(jn. Ad is ervaren camavalist, want h(j was al een keer jeugdprins in Ven ray en ook is hij lang sekretaris van carnavalsvereniging De Keischie ters geweest. De prins en nieuwe Raad van Vier zyn allemaal uit de veteranen van voetbalvereniging Geysteren afkomstig. Tevens vond de verkiezing van de Schlager '92 plaats. Uit de drie in zendingen werd gekozen 'Wej zien de Keieschieters', gezonden door oud-prins en raad en vorst Met vastenavond zal in Venray de zondag in het teken staan van de clowns, 's Morgens vanaf half twaalf tot kwart over een zal in schouw burg De Beejekurf voor groot en klein gelegenheid worden gegeven zich als clown te laten schminken. Vanaf kwart voor twee worden al le clowns op de Grote Markt ver wacht met de joekskapellen om samen te hossen en de vastenavond officieel met Prins Ton II te openen. Na het voorbij trekken van de kin deroptocht kunnen clowns en joekskapellen zich achter de prin sewagen van Jeugdprins Jan IV aansluiten. Vanaf ongeveer half vier worden alle clowns en joekskapellen ver wacht in De Beejekurf en/of in de grote tent Hof van Rooy waar een bont programma gepresenteerd zal worden door joekskapellen, liedjes zangers en andere artiesten. Om ongeveer half vijf zullen in de grote tent Hof van Rooy, de prijzen wor den uitgereikt aan de mooiste groep clowns, het mooiste duo clowns, het mooiste clownsgezin en de mooiste kleine clown. Vastenavondvereniging De Piël haas hoopt er op deze manier een gezellige clownsdag van te maken. Een overvol gemeenschapshuis was afgelopen zondag getuige van het tweejaarlijks concert van het Overloonse Theobaldusgilde. De be langstelling voor dit concert was groot want zowel de zaal als het bal kon hadden geen zitplaatsen meer zodat menigeen genoegen moest nemen met een staanplaats. Het was voor de 4e keer dat het gilde met de drum-showband een derge- lyk concert organiseerde. Dat de leden meer in hun mars hebben dan alleen maar muziek maken en koningschieten bleek tij dens deze ruim 2Vï uur durende show die een geheel andere manier van bezig zijn met muziek liet zien. Voor dit 4e Snertconcert, waarin ook de snert niet ontbrak, had de drum-showband gekozen voor het thema 'Het Circus'. De circusdirek- teur Peter Loonen presenteerde het programma op voortreffelyke wijze. Het programma werd geopend met de gym van de mqjoretten die ieder een apart dier uitbeeldden. Ook was er een fakir aanwezig die op meesterlyke wijze een slang uit de mand liet komen en later wist hy er zelfs een buikdanseres uit te fluiten. Ook het bestuur deed in het circus mee door hun krachten te to nen. wat by menig toeschouwer op de lachspieren werkte. Zoals ook in het circus altijd te zien is: de paarden. Deze werden vertolkt door de mini-mqjoretten, die dit erg leuk op de planken brachten, evenals de aap die by het aanwezige publiek pakte wat er te pakken viel. Ook waren er twee heren die meenden dat ze ook majorette kon den worden. Na hun striptease pro beerden zy de majoretten na te doen. Er waren ook struisvogels en er werd gedanst met zeer lenige partners. Onder de pauze vond de trekking van de loterij plaats. Drie personen lieten zien dat ze toch wel met een mondhamonica om konden gaan. Het optreden van het 'Orkest apart' wat op een eigen wyze was ingestudeerd genoot ieders bewon dering en was dan ook een van de hoogtepunten van dit concert Indrukwekkend was ook het num mer 'O, mein papa' waar een koord danseres aan het werk te zien was. Wat in een circus ook thuishoort is de goochelaar, die dit op mysteri- sche wyze wist te brengen. Ook de bekende fietsen op een wiel ontbra ken niet. De majoretten brachten als laat ste een schitterend shownummer waarin glimmer en gletter niet ont braken en dat zo periekt was dat het in een echt circus zeker niet misstaan zou hebben. Een circus- orkest o.l.v. Marion v. Eyk zorgde voor de begeleiding van de voor drachten die als een wervelende show voor het voetlicht werden ge bracht. Als eregasten waren aanwezig Prins Adri met zyn gevolg, burge meester Dittner met echtgenote, oud-instrukteur Jos v. Ooi en onze showinstrukteur Hans v.d. Bos. Prins Adri roemde de vereniging voor het tentoongespreide deze morgen. Hij had grote bewondering voor de vereniging die een ruim 2% uur durend programma kon ma ken. Bestuurslid Bas v. Wielingen bedankte tenslotte iedereen die dan ook maar op enige of andere wijze hadden geholpen om dit 4e snertconcert tot een onvergetelijke sukses te maken. Zondag 1 maart viert café De Bon te Koe haar eerste lustrum in haar bestaan: 5 jaar het Vasteloavescafé. Vyftien jaar geleden werd op ini tiatief van kastelein Wilbert Jeuken en met de bezielende overtuiging van Wim Smits en Frans Verhof- stadt een oud gebruik in ere her steld: zondag's na de kinderoptocht iedereen zyn of haar eigen lied, vers, of wat dan ook voor te laten dragen. Dat er behoefte aan was bleek al snel. Het Vasteloavescafé is in de af gelopen 5 jaar uitgegroeid tot een algemeen bekend begrip. Voor de vy fde keer staan ze voor u klaar, de presentator en zyn muzi kanten. Werd 't de afgelopen vier jaar door Wim Smits gepresen teerd, dit jaar laat Wim dit wegens drukke andere carnavaleske bezig heden over aan de bekende Venray se muzikant Johan v. Krey. Johan wordt ter zyde gestaan door Edwin Kaïnama op toetsen, Norbert Leurs op contra-bas en Pierre Pypers op slagwerk. Bij deze roepen we iedereen op die zondag 1 maart, na de kinderop tocht, zijn/haar carnavalsbijdrage wil leveren. Meld je in café De Bon te Koe of bel tel. 10137 en we kun nen je in het programma indelen. Rascistische leuzen Op een flat in de Mozartstraat zijn met zwarte verf rascistische leuzen aangebracht. Het zal de woning bouwvereniging weer veel geld kosten om de aangebrachte leuzen te verwyderen. De politie vraagt medewerking van getuigen. 'Kopen doen we allemaal, maar van wie eigenlijk?' Dit thema werd vorig jaar geïntro duceerd door Goedwerk. Dit is één van de handelsorganisaties waar van de Wereldwinkel haar'produk- ten betrekt. We ontdekken steeds meer dat onze gewone dagelykse inkopen grote invloed hebben op allerlei zaken. Bijvoorbeeld op het milieu maar ook op mensenlevens. Mensen in ontwikkelingslanden ondergaan positief öf negatief de in vloed van het koopgedrag in het Westen. Of we het willen of niet, we kopen van iemand en zijn daarmee verbonden met die anonieme per soon en mede verantwoordelijk voor zyn of haar levensomstan digheden. Wereldwinkels willen een aanzet geven tot bewuster koopgedrag en, voortvloeiend daaruit, eerlyker handel. 1992 Staat inmiddels bekend als het Columbusjaar. De Wereldwinkel sluit daarop aan door regelmatig de aandacht te vestigen op produkten, afkomstig uit Latijns-Amerika. Deze produkten zijn in veel gevallen af komstig van Indiaanse poducenten. De bijzondere aandacht voor India nen is terecht; hun positie in het huidige Latijns-Amerika is vrywel altijd tweederangs. Denk b.v. aan ca cao en ryst uit Bolivia, koffie uit Gu- atamala, Costa Rica en Nicaragua en honing, ook uit Guatamala. In de Wereldwinkel ligt een agen- dakaart 'Amerika 500', waarin alle aktiviteiten m.b.t (Latyns-)Amerika vermeld staan. Genoeg reden om een bezoek te brengen aan de Wereldwinkel, Hen- seniusstraat 3A. Openingstijden.- maandag t/m vrydag van 14.00- 17.00 uur en op zaterdag van 10.00- 16.00 uur. ervoor zorgen dat de boerebrulleft 1992 een 'knalbrulleft' wordt Men hoeft overigens geen lid van de Piëlhaas te zijn om mee te mo gen doen aan de Boerebrulluft Iedereen kan zich op carnavals- dinsdag onder de bruiloftsgasten voegen. Deelname kost f4,50, waar voor men ook een kop koffie en een broodje krygt en men 's middags gratis de schouwburg in kan. Ook zijn er kaarten voor de hele dag te verkrygen. Dan krygt men rond de klok van zes, half zeven ook nog een boerenmoesmaaltijd in de gro te tent en heeft men de gehele dins dagavond vrije entree in diezelfde tent. De dagkaarten kosten ƒ12,50. Deelnamekaarten met plaquette zijn verkrijgbaar by boekhandel van den Munckhof, Grotestraat 68; Schols Ttbacomer, Schoolstraat 18; Sigarenmagazijn Jansen, Grote Markt 22 en Cor Paint, Paterslaan 7. Laat ze dan ook goed behandelen door vakmensen. Bij ons vindt u een grote keuzemogelijkheid, goede kwaliteit en een zeer uitgebreide service. Sinds eind vorig jaar is aan de Merseloseweg 80 De Beddengi gant gevestigd, waar U voor aües over, en betrekking hebbend op bedden, terecht kunt Mede in verband met deze opening werd er een kleurwedstrijd georganiseerd, waarvan vorige week donder dag de prijzen werden verdeeld. De volge nde kinderen mochten een prijs in ontvangst komen nemen: Roel Gielens, Mr. Driessensstraat 17, Heide; Rob van Ooi, Monikesstraat 3; Patrick Bierens, Vival- distraat 52; Sanne Koenen, Kogeldistel 26; Silvia v. Kempen, Hoen derstraat 50a en Iris van Dijk, Goetzenhof 21, Oostrum. De Beddengigant Venray is een filiaal van een landelijke organi satie. Zij staan voorop in kwaliteitsmatrassen w.o. de gehele drdka- cel kolleklie. Daarnaast voorzien ze in een zéér ruime keuze van dekbedden, overtrekken, Iweklakens, bedbodems en kussens, kort om een zeer uitgebreide kolleklie van topkwaliteit en altijd voor deliger. De Beddengigant, Merseloseweg 80, Venray, tel 89005. )e Boerebrulleft 1992 kan begin- Afgelopen zaterdag was het iertrouwbal van het boeren- aar 1992, dat dit jaar onder leden van de Piëlhaas werd ge- :ht De Venrayse vastelaovesvere- [ing organiseert dit jaar nl. zelf boerenbruiloft. Rond de klok i half elf werd in een goed gevul- en zeer gezellige foyer door op- I boer Nillis Frot (Cor Linskens) gehele boerenfamilie voor- iteid. Hoogtepunt was natuurlijk voorstellen van het boeren- ïidspaar, dat dit jaar wordt ge- id door Marie-Jose (Price) van ir de vaerfkèl mit d'n trekbuul en -)i Preeske uut 't Boxtelse land, puwke mit d'n urste Pries en Har- (Hermans) van Mieke Snol van [tterswiek en van Nol de Spaötk- 1 van de Langstraot en van Coba n Wevers Ties van de Meldersle, en zaejer. Samen zullen de rest van de boerenfamilie

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7