berden Sloop St. Jozefklooster lijkt onafwendbaar v.a. 75,- L DEZE WEEK!! 20% tot 50% 'SOVÏNET 3oviN Goede vangst fenrayse politie Qommuniekantjes zijn Tevrede Klantjes SPIJKER BROEKEN EMOFRA Dure meters EEUWIGE ONSCHULD DE VIERJAARGETIJDEN riini v.d. Leur FOTO-SERVICE restant leren damesjassen leren rokken nu 99,- damesblouses v.a. 25,- Honderden guldens voordeel!! ODruimin Weinig kans op teruggave BTW op bouwgrond Nieuwe burgemeester Aanslag gemeente belastingen pas in april PEEL EN MAAS "a|DNDERDAG 6 FEBRUARI 1992 Nr. i HONDERDENDERTIENDEJAARGANG .ijnödrankengroep Venniy 1Henseniusstraat 1 04780-81801 PEEL EN MAAS wijnQdrankengroep Venray Henseniussfraal 1 04780-81801 ""ITCAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY ^YEEICBLAD VOOR YENRAY EN OMGEVING Adverleniiepri's: 33 ct'per mm Abonnemen,spri's per half'aar/14,0° ütestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - fax. 04780-10916 - Abonnementsprijs buiten de regio 119,00 uitsluitend bij vooruitbetaling n de nacht van dinsdag op lensdag werd door de rijkspolitie in de groep Oploo assistentie ge- van de Venrayse politie. De kspolitie had een achtervolging 'ezet op een bestelauto waaraan 'erse malen een stopteken was leven, maar dat werd genegeerd. Venrayse politie kon de bestel- to wel aanhouden. Die bleek tot n de nok gevuld te zyn met krat bier, een magnetron en een ifzuiger. Dat alles was afkomstig n een inbraak in de sportkantine Overloon. yA{ modehuis Venray ituurder en inzittende, afkom- g uit Echt en Susteren, werden agehouden en overgebracht naar groepsbureau van de rykspoli- in SL Anthonis. let verdere onderzoek zal door rijkspolitie worden verricht, or de sportvereniging in Over- >n bleef de schade nu beperkt. Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. 40NNY Q EDWIN LEE CLARISSE GARCIA enz. enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04788-1434 Dinsdags gesloten In de commissievergadering voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting kwam als agendapunt aan de orde de intrekking van een grondtransaktie tussen de gemeen te en Kepro Onroerend Goed Pro jecten b.v. Het ging hier om totaal 8 m2 die ten behoeve van de bouw van een buitenmuur rond het pand Pouwels op de hoek Hofstraat- Julianasingel nodig waren. Omdat Kepro haar bouwplannen gewijzigd heeft zijn deze meters niet nodig. De gemeente ziet geen zwaarwegende redenen om deze transaktie, die nog niet gepasseerd is, te laten doorgaan en is bereid om dit verzoek in te willigen. De com missie had daar in principe geen moeite mee maar had er toch wel vragen over. 'Dit zijn dure vierkante meters' liet dhr. Van Hooft (WD) wethouder Kersten weten. 'Laat Ke pro de grond maar houden'. De wethouder kon niet ontken nen dat het inderdaad dure vier kante meters zijn geworden. 'De gemeente heeft hier veel- kosten ge maakt maar we kunnen die op dit moment nog niet doorberekenen. Dit is typisch een zaak waar de af wikkeling niet kostendekkend is. Binnen het gemeentehuis wordt daarom ook hard gewerkt aan de le gesverordening om in de toekomst diensten wel kostendekkend te kunnen afhandelen. Dhr. Verbeek (CDA) vroeg zich af wanneer Kepro nu eindelijk eens gaat bouwen. Naar zijn mening duurt het nu al heel lang. Wethou der Kersten was dat met hem eens. Hij had van Kepro vernomen dat het gebouw nu 100% verhuurd is en dat dit vooijaar met de verbouw gestart zou worden. Dat ontlokte mevr. Roling (Samenwerking) de opmerking dat Kepro zich beroept op haar goede naam maar dat ze die eerst maar eens waar moeten maken. Zonckgp^dagl'Buffet van'12.00-15.00 uurjl 25,- p.p. (Kind. tot 10 jr. fl 12,50) Donderdagavond! Verrassingsmenu van 4 gangen fl 39,50 p.p. fivaldi's a la carte! Dagelijks (uitgez. 's maandags) tussen 12.00-14.00 uur èn va. 17.00 uur. Decor- en stijlvolle bedrijfs- en familiefeesten. i Venrayseweg 5 - Overloon - Tel. 04788-1733 Het herhuisvesten van de Muziek school, de Vrije Academie, de Volk suniversiteit en de Stichting Volwassen-educatie in een gebouw, het SL Jozefklooster, is financieel een onhaalbare zaak. Op jaarbasis zou deze herhuisvesting de ge meente een half miljoen gulden kosten. 'Op financiële gronden is dat niet verantwoord'. Dat konklu- deert het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Venray naar aanleiding van een haalbaarheidsstudie naar de her bestemming van dit klooster. Daar mee lijkt de sloop van dit voor Venray toch zeer karakteristieke ge bouw met historische waarde, onaf wendbaar. 'Alleen een wonder kan het klooster nog redden', liet dhr. L.A. Nelissen weten. Hij is een van de zakenbehartigers van de Zusters van Goddeüjke Voorzienigheid, die eigenaar zijn van het klooster. Vol gens dhr. Nelissen zal, indien er op korte termijn zich niemand meldt om het gebouw te herbestemmen, het pand gesloopt worden. Nu al kost de instandhouding van het ge bouw, dat overigens bewoond is, ƒ5000,- per maand. WERKGROEP Tben bekend werd dat het St Jo zefklooster leeg zou komen werd er al snel op particulier initiatief een werkgroep 'Behoud St Jozef klooster' gevormd. Deze werkgroep onderzocht of het klooster als Mon diaal Centrum, Museaal Centrum en Senioren-huisvesting bestemd kon worden. Dat bleek al snel geen haalbare kaart. Daarop werd, na overleg met ge meente en de zusters, besloten om te kijken of het complex voor de bo vengenoemde instanties herbe stemd kon worden. Daarvoor werd een adviesbureau ingeschakeld. Het onderzoek werd door gemeente en de zusters betaald. Dit bureau, Inbo-Consult konkludeerde dat dat een ekonomisch rendabele exploi tatie van het klooster een reële op tie was. foto I video Patersstraat 10 - Venray Ondertussen was er een begelei dingscommissie in het leven geroe pen met afgevaardigden van alle belanghebbenden en voorgezeten door wethouder Driessen. Deze be geleidingscommissie bracht aan de hand van het onderzoek een advies uit aan het college van burge meester en wethouders. Hun slot- konklusie was dat het St. Jozef klooster een goede mogelijkheid biedt voor de huisvesting van een sociaal-culturele instelling en dat om die reden het behoud van het klooster als karakteristiek gebouw in Venray nagestreefd dient te wor den; exploitatiekosten zouden lager liggen dan wanneer men deze instellingen in nieuwbouw wil on derbrengen; een dergelyk sociaal- cultureel centrum zou een positie ve uitstraling hebben en het woon- en leefklimaat in Venray verbete ren. Bovendien konkludeerde de begeleidingscommissie dat hier mee een achterstand in het sociaal voorzieningen niveau, zoals de In-, specteur van binnenlandse zaken had gesignaleerd in het rapport over 1990, kunnen worden in gelopen. HALF MILJOEN Burgemeester en wethouders on derschreven deze konklusies maar herhuisvesting van deze instellin gen levert de gemeente een ono plosbaar probleem op van ruim een half miljoen gulden per jaar. De herhuisvestingsplannen zouden op jaarbasis ƒ778.200,- kosten terwijl de genoemde instellingen nu jaar lijks een zichtbare last hebben van ƒ240.000.-. In dit financiële plaatje is zelfs de gevraagde uitbreiding van Muziekschool en Vrije Akade- mie opgenomen. Wethouder Dries sen liet weten dat, als de plannen wel werden uitgevoerd, de burger op een belastingverhoging van 10% moet rekenen. Burgemeester en wethouders konkluderen verder dat realisering met subsidies van derden (provin cie, EG) ook niet haalbaar zal zijn. Bovendien krijgt de ekonomische versterking van Venray op dit mo ment voorrang. De projekten die de gemeente op korte termijn wil aan pakken om Venray in de regio een sterkere positie te geven (Re- konstruktie pleinen, revitalisering Smakterheide, binnenhalen van nieuwe inwoners m.b.t. Vliegbasis De Peel) krygen een'hogere priori teit dan het inlopen van de achter standen van de sociaal-culturele instellingen. Het college erkent wel dat daar mee de problematiek rond de huis vesting van de sociaal-culturele instellingen niet is opgelost. Daar om wordt voorgesteld om in het fi nancieel meeijarenbeleid gelden te reserveren voor een integrale aan pak van de verbetering van de huis vesting van genoemde instellingen. Daarbij zal kritisch bekeken wor den naar hergebruik van gebouwen in de gezondheidszorg (St. Anna) en in het onderwijs. TELEURGESTELD Harrie Theunissen stak, namens de werkgroep Behoud St. Jozef klooster, de teleurstelling niet on der stoelen of banken. Hij betreurt het dat dit gebouw, dat voor Venray een historische en symbolische waarde heeft (de zusters hebben im mers veel voor Venray gedaan), waarschijnlijk tegen de vlakte zal gaan. Hij was teleurgesteld dat de gemeente enkele jaren geleden, toen bekend werd dat de zusters zouden vertrekken, te terughou dend heeft gereageerd. Volgens hem heeft de gemeente ook te wei nig naar externe fondsen gekeken en de inspekteur van Binnenland se Zaken te weinig bij de zaak be trokken. Harrie Theunissen wees erop dat Venray al een aantal karak teristieke gebouwen heeft verloren (Ursulaschool, Gouden Leeuw en mogelijk het Kerlcpad) 'Dat kleine beetje wat we hebben dreigt ook nu verloren te gaan'. Wat hem betreft zou de gemeente stad en land af moeten lopen om het SL Jozef klooster te behouden, net als dat ze nu stad en land aflopen voor de mi litairen. Lees verder op pagina 3 VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 m kado-artikelen tafellinnen woon-ideeën winkel quiltstoffen grand-foulards-bassetti dekbedovertrekken-gordijnstoffen Sheridan the home collection porcelein-kristal-bestek Villeroy Boch creative-tableware van Wedgewood Wilkens BSF in zilver en edelstaal zijdebloemen JIM-JON meubels grenen-lloyd-loom hebbedingen Tineke Meurs Venray Schoutenstraatje 6 04780-88566 iets leuks voor 'n ander.... wat fijns voor jezelf Willt t By de gemeente Venray zijn onge veer 125 aanvragen binnengeko men van burgers die teveel betaalde BTW terugvorderen. Het gaat hier om BTW die betaald is over de bouwgrond die van de gemeente is gekochL ten behoeve van woning bouw. Slechts een gering aantal van deze aanvragen zal, zoals het er nu naar uitziet ook daadwerkelijk geld terugzien. De aanvragen zyn door de ge meente in drie kategorieën ver deeld. De aanvragen van burgers, die voor 1986 bouwgrond hebben gekocht bij de gemeente, zijn ver jaard. De gemeente behoeft aan de ze burgers, ook al staan ze in het gelijk, geen geld terug te betalen. De meeste aanvragen zijn van burgers die tussen april 1986 en april 1991 grond van de gemeente hebben gekochL Ook hier zal de ge meente negatief op reageren. In by- na alle gevallen heeft de gemeente nl. de grond bouwryp opgeleverd, d.w.z. o.a. met aansluiting op het ri- oleringneL Hiermee wordt een meerwaarde aan de grond toege voegd en kan er BTW geheven worden. De derde kategorie mensen zyn diegenen die na april 1991 grond van de gemeente hebben verwor ven. De gemeente zal per geval be kijken of teruggave van BTW wel of niet aan de orde is. Wethouder Kersten is van me ning dat de gemeente erg sterk staat in haar standpunt maar zegde toe dat daar, waar de burger in het gelijk staaL volledige medewerking zal worden verleend. Venray heeft op woensdag 12 en 13 februari een andere bur gemeester. Het college van bur gemeester en wethouders is dan, samen met de fraktievoor- •zitters uit de gemeenteraad, op studiereis naar het Europese Parlement in Straatsburg. Zy zullen daar door de Venrayse Europarlementariër Eisso Wol- tjer over het wel en wee van Eu ropa worden bygepraaL Feit is dat Venray die twee dagen dan zonder burgemeester en we thouders zit. Als gevolg daarvan staat het oudste gemeente raadslid aan het hoofd van de gemeente en dat is mevr. Poels- Peters van het CDA. Voor haar geen vreemde taak omdat ze in het verleden als wethouder ook al eens wat te zeggen heeft gehad. Zoals eerder gemeld zal de ge meente Venray dit jaar haar ge meentelijke belastingen met een aanslag innen. Die aanslag kan dan in maximaal zes periodes betaald worden. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat die aanslag uiterlijk maart de deur uit zou gaan. Wet houder Truyen liet deze week ech ter weten dat daar vertraging in is gekomen. 'Dat wordt nu april. De eerste betalingstermijn zal dan eind mei zijn'. De vertraging is deels ontstaan door de personele invul ling van de afdeling (de gemeente krijgt er nu taken by die eerst door het Ryk werden uitgevoerd) en om dat de belastingverhogingen die zijn doorgevoerd eerst nog eens bij Koninklijk Besluit moeten zijn goedgekeurd. In de maand maart zal de gemeente met een uitgebrei de voorlichtingscampagne starten om de burgers op deze nieuwe wijze van belastingheffen te attenderen. In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Geen voorrang Op de Horsterweg verleende een 44-jarige, uit Leunen afkomstige bestuurder van een graafmachine geen voorrang. Een 36-jarige bestuurster van een personenauto uit Merselo kon haar auto niet meer tijdig tot stilstand brengen. By de botsing werd de auto totaal ver nield. De bestuurster en de inzit tenden liepen geen noemenswaar dige verwondingen op. Alleen een baby werd voor onderzoek naar het ziekenhuis vervoerd. Gelukkig kon die, na het onderzoek, naar huis worden overgebracht. uw weekblad Brandje in leegstaand pand Er werd opnieuw brand gemeld in een leegstaande woning aan de Raadhuisstraat. De politie doofde gedeeltelijk het vuur met de in de surveillancewagen aanwezige brandblusser, waarna de brand weer de rest deed. Het vuur bleek echter hardnekkig onder de vloer door te gaan. De vloer werd daarom gesloopt. Vermoedelyk hebben kin deren met vuur gsepeeld. De scha de bleef gering. Stationsweg 86 5807 flQ Oostrum-Venray tel. 04780-85956/8036l Antiek Tegelkachels §eloogd grenen meubelen Wlessing verlichting Kado artikelen Open: dinsdag t/m donderdag 13.30-17.30 uur vrijdag 13.30-21.00 uur zaterdag 9.00-16.00 uur

Peel en Maas | 1992 | | pagina 1