"m^mÊÊÊÊm lOPRUIMINGSFINALE Uitwisseling met Zimbabwe voor Limburgse jongeren 40 TOT 70% PEEL EN MAAS Ook dat doet de politie PEEL EN MAAS Kijkdag gevonden fietsen Maarten Arts nieuwe trainer S.V. Venray Sportivo Overloon bestaat tien jaar Open dag De Hommel WEG=WEG PEEL EN MAAS Donderdag 23 januari - Pagina 20 Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: Bekering van de H. Apostel Paulus. 9.00 Lsm. te.v. de H. Maagd Maria voor de eenheid der Christenen. 19.00 ZONDAGS DIENST; ouders Verst raelen-van Meijel (S); Lies Loonen-Quicken (koll.); Johanna Goumans-Barents (koll.); Maria de Lauw-Linders (koll.); Jacob de Bruyn-, overl. ouders Vermeulen-Franssen; Jo hanna Peeters-Claessens; Johan Jonkers en overl. lam.; Truus Schiks-Ramsteyn en overl. fam.; To ny Cox-Deriks; ouders Hein Aben- Janssen (koll.). Zondag: 3e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. C. Lagerberg, echt- gen. en wederzydse ouders (S); voor de parochie. 930 Lat Hgm. overl. ouders V.d. Beuken-Schaeffers (S); jrd. ouders Mathijs Janssen-Bouten en overl. Theo Linssen; Martha en Mariet Goumans-Janssen; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay. 11.00 Jan Bruijsten (koll.); Theodora Peters-Wijnhoven (koll.); ouders Seurep-Linssen en overl. fam.; Jo DriessCn (koll.); Riek Bisschops- Hoevenaars (koll.); overl. ouders Loonen-Goumans; overl. ouders (B). Maandag: H. Angela Merici. 9.00 Lsm. ouders Herman Coopmans- van Kessel en ouders (S). Dinsdag: H. thomas van Aqui no. 9.00 Lsm. Wiel Custers, overl. ouders, schoonouders en fam., ouders Hub Schols-Vorster en overl. fam. 19.00 Lsm. Jan Aerts; Maria de Lauw (buurt); Sjraar Spee; Jo Dries- sen (buurt). Woensdag: 9.00 Lsm. oude stich tingen. Donderdag: H. Aldegondis. 9.00 Lsm. voor de wereldvrede. 14.00 PI. Huw.mis bruidspaar Maurice Derks en Angelique v.d. Heuvel, Kamper foelie 56. 19.00 Lsm. Bert van Veg- chel (buurt). Vrijdag: H. Johannes (Don) Bo- sco. 9.00 Lsm. tot zekere intentie. 14.00 PI. Huw.mis bruidspaar Joep van Bommel en Anneke van Els, St. Barbarastraat 10. Vanwege de verbouwing is de kerk niet ter bezichtiging open. Akolieten: Zo: 9.30 Gerard Hop penbrouwers en Hans van Pelt. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Hong Bui en Miriam Laurens- se; lektor: G. de Groot Zo: 9.30 Gert- jan en Pieter Reynders; 11.00 Frank Kappel en Hans Weyers. Vineent van Gogh Instituut Kapel Stationsweg Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: zr. Hélène. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: zr. Jacinta. Dinsdag: 1330 Schrift-instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag Iedereen is wel kom in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Mathilde Was- scher en te.v. H. Geest 17.00 Gele genheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Evert Fischer; Thei Thuyls; jrg An toon Boveé; Jan Janssen (koll.); Herman Jaegers (koll.); Johan Liehteveld (koll.); Re- né Timmermans en overl. echtgen.; Harrie Volleberg; overl. ouders Vousten-Vervoort; Jan van Dyck en dochter Annie; jrg Tbon Kate man; Gerrit Janssen en overl. fam. Zondag: 9.00 Voor de parochie. 11.15 Gezongen door de Zangers van St Frans; overl. ouders Buijssen-Reyntjes; overl. ouders en fam. Theuvenet; Cees Hensing (koll.). 18.00 Ben Alders. Maandag: 8.00 Ram. Peters-Arts. 19.00 Overledenen (offerbus(. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 - Overl. ouders Madou- Claassen. Woensdag: 8.00 Piet van Houdt 19.00 Overl. fam. Philipsen. Donderdag: 8.00 Overl. fam. 19.00 Lei Vermeulen en overl. fam. Vrijdag: Eerste vr(jdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Gezinsmis voor pater Florus Claessens; fam. Lucassen- Maassen. Misdienaars en akolieten: Za: 1830 Johan Pouwels. Zo: 9.00 Leo Pouwels; 11.15 Martin Leenders; ia00 Emiel Kusters. Ma en wo: 19.00 Wendy. Di en vr: 19.00 Frank. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Francisca Verhelst-van Mil. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Bekering van de H. Apostel Paulus. 8.00 Te.v. het On bevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 3e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst Zang door het jongerenkoor Chris- ko. Voor overl. ouders Marcellis-van Tilburg (koll.); overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos; Piet van Tilburg (koll.); Ger Jongen (koll.); Jan Essing en dochter Tbn- nie Brummans-Essing Zondag: 3e Zondag door het jaar. 830 Voor het geestelyk en ty- delyk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans.' Riek Barten-van Gerven (koll.); overl. ouders Reijnders-van Kuyk; jgt. Wim Janssen; zesw.d. Wim Hen driks; Wim van Ham. Maandag: H. Angela Merici. 8.00 Tbt zekere intentie. 19.00 Voor de eenheid van de Christenen. Dinsdag: H. Thomas van Aqui no. 8.00 Voor de zieken van de paro chie. 19.00 Agnes van Ass. Woensdag: 8.00 Voor de weldoe ners van de parochie. 19.00 Cor v.d. Kolk (koll.); Ber Philipsen. Donderdag: 8.00 Voor de verkon diging van het Evangelie onder de volkeren. 19.00 Mieke Gommans van Oort (collega's); uit dankbaar heid b.g.v. een 85e veijaardag. Vrydag: H. Johannes Bosco. 8.00 Overl. ouders Van Rooy- Hendriks en zonen. 19.00 Als eer herstel aan het Goddelijk Hart Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Anna Poels- Janssen; Bair van Dyk; Bert Zondag: 8.30 Arnold Jans; An- toon Janssen. 10.00 Overl. ouders Volleberg-Litjens (fam. Volleberg); Sef v.d. Brandt en Louisa Weijs; overl. ouders Loonen-van Rens; Wilhelmina Derckx (Gem. koor met volkszang). Maandag: 9.00 Piet Direks. Dinsdag: 9.00 Ger Janssen. Woensdag: 9.00 Overl. ouders Loonen-van Rens. Donderdag: 9.00 Tot zekere in tentie. Vrydag: 9.00 Voor de overlede nen van hen die offerden met Aller zielen. Misdienaars: Za: 19.00 Linda Stamman, Marjolein Moraal, Maike Koch, Fieke Basten. Zo: 8.30 Joep Vaessen. Ralph Kessels, Paul van Haren, Ivo Ghielen; 10.00 Irene Camps, Monique Janssen, Kim Her mans, Karlijn Jacobs. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Overl. ouders Geven- Nieuwenhuizen; Wim Vogelzangs (mevr. Boon); jrd. Hariie Vriens; led Vervuurt; overl. fam. Heetkamp- Hekking; An Dircks-Houwen (St. Antoniusgilde); overl., ouders Van Heesch-Cox; jrgd. Martien Rongen; Jet Krouwel-Goudkamp. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren- koor); st Petronella Custers-Litjens; overl. fam. Pouwels-Egelmeers; overl. fam. Peters-Goumans en Ted Peters; Jan van Asten. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen; Jan Bernard Custers en Wilhelmina Vergeldt Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de pa rochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 (Dameskoor); jrd. Sir Kunen, Nella Classens-Janssen en Geert Classens; jrd. Willem Thie- len, Lamberdina Weys, Gertruda Linders en Piet Thielen. Woensdag: 19.00 O.L. Vrouw van Altydd. Bijstand (offeraars). Misdienaars: Za: Marianne en Loes. Parochie Leunen 3e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Frans Berkers-Schwachöfer; Mathys van Kempen en Johanna Lochtens; Sjaak Classens; gest jrd. Maria Eli sabeth de Mulder. Zondag: 10.00 Hgm. Toon Hen- drickx; Toon Hellegers; jrd. Frans van Bavel; gest. jrd. Hendrina Jenniskens-Voermans en echtge noot; 11.15 Lsm. voor het welzijn van onze parochie. 14.30 Doopvie ring Richard Geurts. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl. lam. Dinsdag: H. Thomas van Aqui no, priester en kerkleraar. 19.00 Lsm. voor priesterroepingen. Woensdag: 19.00 Lsm. Piet Key- sers en Marie Keysers-Hendrix. Donderdag: 19.00 Eduard en Stans Dietz. Vr(jdag: H. Johannes (Don) Bo sco, priester. 19.00 Lsm. Frans Bal- tussen. Misdienaars: Za: 19.00 Soiya Broers en Janny van Osch. Zo: 10.00 Erik Litjens en Paul en Frank de Klein; 11.15 Heidi Voesten en In ge van Tilburg. Ma t/m vr: 19.00 Cé cile van Pbl en Jolanda Achten. Lektoren: Za: 19.00 Mia Theunis. Zo: Annie Reintjes. Gedoopt: Sanne Geurtjens, Steegse Peelweg 5 en Tbm Theunis, Bershof 7. Rektoraat Heide Zondag: 3e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis. Akolieten: Jhon en Martin Verkoeyen. Woensdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid. Misd.-. Hans Muysers en Har Rutten. 'n abonnement waard Rektoraat Veulen 3e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Diana Drabbels-Klaassen; Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers; fam. Wilms-Heesen-v. Lin; uit dankbaar heid (C). Zondag: 11.00 Hoogmis als 2e zesw.d. Grad Reintjes. Maandag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 830 H. Mis Harry Hendrix. Vrijdag: 14.00 PI. H. Mis tg.v. 25-jarig huw. Gerrit Reintjes en Riek Reintjes-Kleuskens. Akolieten: Za: Bas Reintjes en Twan Hagens. Misdienaars: Zo: Karin Jeuken en Sandra Smets. Parochie Ysselsteyn 3e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 PI. Eucharistie viering waarond toediening van het H. Vormsel door mgr. J. Gijsen, bis schop van Roermond. Zondag: 930 Jrd. Mathieu Arts; mndd. Sj. Classen. 11.15 Mndd. Wiel Claessens. Maandag: 19.00 B. Camps (Oude- renver.); jrd. H. Vergeldt; jid. ouders Verstappen-Vervoort. Woensdag: 19.00 P. Potten en overl. fam.; ouders Philipsen- Creemers. Vrijdag: 19.00 B. Camps (buurt- bew.); ouders Wismans-van Vegchel en Harrie Geurts. Misdienaars: Za: 19.00 B. en S. Slangen; T. van Asten; R. Keijzer. Zo: 9.30 R. en T. Berkers; 11.15 R. en E. Jenniskens. Ma: B. Poels en K. Jaspers. Wo en vr: N. Jaspers en B. Pouwels. Spreuk van de week: 'Mensen die geen fouten maken, werken niet!' Doopschema: (februari) Op de zondagen 16 en 23 febr. kan in onze kerk het Sacrament van het Doop sel worden toegediend. Maak tijdig een afspraak! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 jrd. Antoon Arts en Anna v.d. Zanden. Misd.: Yvonne Tyssen en Monique Goumans. Zondag: 10.00 jgt, Maria v.d. Hoo- genhof. Misd.: Ingrid Wismans en Linda Poels. Dinsdag: 8.30 jgt. Willem Gel- lings en Antonia Jilisen. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 jgt. Lamb. Lemmens en Cath. Hoedemakers en overl. kinderen. Misd.: Paul Arts. Donderdag: 8.30 Voor de pa rochie. Vrydag: 8.30 Voor de parochie. Kerk poetsen: Mevr. Van Ass en mevr. Franssen-Arts. N.B.: op zondag 2 febr. is kollekte voor de Memisa. Informatie en kollekte-envelop zijn bijgevoegd. Hartelijk aanbevolen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Bekering van H. Pau lus. 19.00 Harrie Bouten. Zondag: 3e Zondag door het jaar. 10.00 Voor de parochie. Maandag: H. Angela Merici. 830 Bijz. int. (MJ). Dinsdag: H. Tomas van Aquino. 8.30 Missie in China. Woensdag: Zal. Josef Freinsde- inetz, missionaris in China. 8.30 Fam. Pouwels-v.d. Steeg. Donderdag: H. Aldegondis. 830 Uit dankbaarheid. Vrijdag: H. Don Bosco. 8.30 Int. van het Apostolaat des Gebeds (febr.). Misdienaars: Za.- rob en Nicole. Zo: Peter en Angela. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Gedachte naar aanleiding van de 2e lezing: De delen van het lichaam kunnen mekaar niet zeggen 'ik heb je niet nodig'. De mensen kunnen elkaar niet zeggen 'ik heb je niet nodig'. We hebben elkaar allemaal nodig Nog veel minder kan de mens tegen God zeggen 'ik heb je niet nodig'. Velen zeggen dat tegen woordig wel, maar. God zij dank. God helpt ze toch. Anders zou het er nogal uitzien. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Martinus Geurts-Heldens en voor de overl. van de Carmel. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Piet Ermers en uit dankbaar heid. 10.00 Hoogmis voor Remy Claasen; Amoldus Reynders; Ria v.d. Oord-Bergen. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef; fam. Flemmings; uit dank baarheid en voor alle zieken. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 26 januari zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. HJ.C. van Es voorgaan in de dienst Aanvangstyd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst ge houden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bybeltoespraak met als thema 'bouw uw geloof op mensen schepper' in de Konink- rykszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 26 januari is er een eucharistieviering van de oecume nische basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Wat is geloven?". Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinde ren is er een kindemevendienst U bent van harte welkom. Gewonden bij botsingen Zondagavond omstreeks 22.20 uur raakte een personenauto, bestuurd door een 44-jarige inwo ner, op de Haammakerstraat door onverklaarbare oorzaak uit de koers. Nadat de auto enkele piketpa len geraakt had en in de berm te recht was gekomen, sloeg de auto over de kop. De auto werd vrijwel to taal vernield. De bestuurder moest met hoofdverwondingen in het zie kenhuis worden behandeld. Maandagmorgen om even voor zeven uur vond er, op het fietspad langs de Overloonseweg een fronta le botsing plaats tussen twee fiet sers. Beiden kwamen ten val. De fietser uit Overloon moest zich in het ziekenhuis laten behandelen, terwyl de fietser uit Venray slechts lichte verwondingen opliep. Projekt van Holland World Youth In de regio Noord- en Midden- Limburg komen dit jaar zeven jongeren in aanmerking voor deelname aan het programma Holland World Youth, een uitwis- selings- en edukatieprogramma voor jongeren uit Nederland en ontwikkelingslanden. Dit pro gramma, dat op het moment met groot sukses in andere provincies draait, start in augustus in Lim burg. Jongeren tussen de 17 en 21 jaar die belangstelling hebben, kunnen zich tot 1 maart a.s. opge ven b\j het landelyk bureau in Amsterdam. De jongeren uit Limburg gaan voor drie maanden naar Zimbabwe. Daar worden ze 'gekoppeld' aan leeftydgenoten: een Limburgse jon gere woont en werkt in die periode samen met een leeftijdgenoot uit Zimbabwe. Na drie maanden keren de Nederlandse jongeren, samen met him Zimbabwaanse 'koppelge- Zondagmorgen werd de poli tie. die toevallig in Merselo was. voor een geheel andere zaak, aangehouden door een bejaard echtpaar, dat na kerkbezoek tot de ontdekking kwam, dat het zyn huissleutel niet had mee genomen en zichzelf daardoor had buitengesloten. Het echt paar, waarvan de man 85 jaar is, riep de hulp van de politie in. De politieman wilde het echtpaar wel eventjes helpen maar wat hij ook probeerde, het lukte niet om het speciale slot voor bejaarden open te krijgen. 'Mijn zoon woont in Helmond en die heeft een sleu tel. Als die gebeld zou worden, dan kwam dit wel even', zei de man. De meldkamer werd inge schakeld maar omdat de zoon onlangs was verhuisd, kon men hem niet bereiken. Ook de Helmondse politie kon geen uitkomst bieden. Moeder werd by de buren afgezet en vader ging met de politieauto mee naar de in Helmond wonende zoon. Maar daar was niemand thuis. Van een andere zoon, die ook een sleutel heeft, was geen straatnaam bekend. De 85-jari- ge wist desondanks de politie naar die zoon te loodsen, die wel thuis was en de sleutel kon geven. De politie leverde de be jaarde af bij zyn woning na eerst moeder te hebben opge haald. Het bejaarde paar was zeer dankbaar en wilde de poli tie alles betalen. De politieman wees echter op de politieauto en zei dat dat geen taxi was. De politie vroeg de bejaarden als 'tegenprestatie' met de komen de carnavalsdagen een pilsje minder te drinken en dat voor beeld ook aan hun kinderen door te geven, dan was hij, de politieman al genoeg betaald. Ongeveer op hetzelfde tyd- stip, dat zich deze hulpaktie af speelde, kreeg de politie een verzoek om hulpverlening van een moeder, die zich had bui tengesloten aan het Kamgras in Landweert Zy had een baby van 9 maanden in de box maar ze kon niet binnen. Ook hier ging de politie een kykje ne men en konstateerde dat er in derdaad een baby in de box lag, maar die kon uiteraard de deur niet openen. Hulp kreeg de po litie o.a. ook van een buurtbe woner, die op een enigszins harde manier de deur kon openen. noten', terug naar Nederland om hier drie maanden samen te wer ken en te wonen. Na de uitwisseling is het pro grammajaar voor de deelnemers nog niet afgelopen. Drie maanden lang zyn zij daarna full-time bezig met het opzetten en uitvoeren van voorlichtings- en edukatieve aktivi- teiten gericht op jongeren. Deze pe riode is een belangrijk onderdeel van het programma. Het program ma streeft ernaar een zo groot mo gelijke groep jongeren inzicht te geven in samenlevingen die ver schillen van de onze. Doordat de deelnemers hun ervaringen door geven aan leeftydgenoten wordt een grote groep jongeren in Lim burg bereikt. In principe komen alle jongeren tussen de 17 en 21 jaar in aanmer king voor deelname. Er wordt niet naar vooropleiding gekeken. Wel moeten ze bereid zyn zich een jaar full-time aan het programma te bin den. Naast de uitwisselingsperiode en de 'uitstralingsperiode' omvat het programma ook trainingen die in totaal twee maanden duren. Jongeren die geïnteresseerd zijn kunnen zich aanmelden bij de Stichting Holland World Youth, Prof. Tulpstraat 2. 1018 HA Amster dam, tel. 020-6223691. Zy krygen dan meer informatie en een aan meldingsformulier. Dit formulier moet uiterlijk 1 maart weer in het bezit zijn van HWY. Het programma is in Limburg op gezet in samenwerking met het Centrum voor Ontwikkelings samenwerking (COS) Midden- en Noord-Limburg. Het COS koördi- neert het programma in de regio. Holland World Youth is opgezet in samenwerking met de Stichting Exiscentrum voor internationale jongerenaktiviteiten-, de Nationale Commissie voorlichting en bewust wording Ontwikkelingssamenwer king (NCO) en het ministerie van WVC. In de regio werkt HWY zoveel mogelyk samen met plaatselyke jongerenorganisaties en organisa ties op het gebied van ontwikke lingssamenwerking. elke week nieuws Inbraken in bedrijven in Landweert In de nacht van donderdag op vrydag werd er op meerdere plaat sen ingebroken in in aanbouw zyn- de bedrijven in Landweert fase 3. Ten nadele van een aannemersbe drijf uit Gemert werden twee slijp tollen, een tafelzaagmachine met een handcirkelzaag ontvreemd. Toegang tot het bouwterrein werd verkregen door vernieling van de afrastering. De totale schade be draagt ongeveer ƒ1.500,-. Ten nadele van een aannemers bedrijf uit Venlo werden twee klop boormachines uit een opengebro ken container gestolen. Uit een opgebroken bedrijfsauto werd een elektrische schroevendraaier ont vreemd. Totale schade ongeveer ƒ2.000,-. Ten nadele van een Ven lays aan nemersbedrijf werden uit een bedrijfsauto, die buiten het bouw terrein stond, een cirkelzaagmachi ne, een kabelhaspel en vier grote lykmklemmen ontvreemd. Totale schade ongeveer ƒ1.000,-. Verder werden op het bouwter rein nog twee nissenhutten en een materiaalcontainer opengebroken. Er werd hier niets ontvreemd maar er was behoorlijke braakschade. Vrijdag 24 januari a.s. van 16.00 tot 19.00 uur, geeft de politie weer de gelegenheid een kykje te nemen in de voorraad gevonden fietsen. Diegenen die de laatste 3 maanden hun fiets zyn kwijtgeraakt kunnen dan kijken of hun 'karretje' by de gevonden fietsen staat De verkoop van de gevonden fiet sen vindt plaats op de datum en tyd die vermeld staan op het aangifte formulier, dat de politie heeft mee gegeven toen er aangifte van dief stal van de fiets is gedaan. Verkoop is alleen mogelyk aan de gedupeer den, op de datum die op het aangif teformulier vermeld staat. Inbraak in kerk 't Zonnelied Maandagavond werd ontdekt dat met geweld toegang was verkregen tot de kerk 't Zonnelied in het Brukske. De achterdeur was open gebroken. Voor zover kon worden nagegaan was alleen de offerblok 'gelicht'. Hoeveel geld er in het of ferblok aanwezig was kon niet wor den vastgesteld. Schoorsteenbrand Maandagmiddag omstreeks half zes werd een schoorsteenbrand ontdekt in een woning aan het Grootdorp te Merselo. Door de tijdi ge ontdekking èn door de snelle inzet van de brandweer kon uitbrei ding worden voorkomen. Op des kundige wijze wist de brandweer het vuur te blussen dat ontstaan was doordat een balk op de eerste verdieping in brand was geraakt. Het bestuur van de Sportvereni ging Venray heeft overeenstem ming bereikt met Maarten Arts uit Nymegen. Met de nieuwe trainer werd een éénjarig kontrakt geslo ten. De 32-jarige Maarten Arts is geen onbekende by SV Venray. Ge durende de seizoenen 1986/87 en 87/88 is hy keeper geweest in het eerste elftal van SV Venray. Daar voor was hij gedurende drie seizoe nen keeper in het eerste elftal van Achilles'29 uit Groesbeek. Hij is leraar lichamelijke opvoe ding te Nymegen en traint thans voor het tweede jaar S.M.L. uit Arnhem. Gedurende de seizoenen 88/89 en 89/90 was hy hoofdtrainer by Ysselsteyn. Hy is gediplomeerd oefenmeester 1. Een fraaie foto van het statige postkantoor van Venray van om streeks 1938. In 1903 gebouwd en door het bombardement op Venray in oktober 1944 zwaar beschadigd. Ten prooi gevallen onder de slo pershamer, moest het plaats maken voor het huidige postkantoor welk geopend werd op 24 februari 1951. Het eerste postkantoor in Venray was gevestigd aan de Grote Markt in het pand De Boog. Het tweede onderkomen was in het pand van dokter A. Vercauteren aan de Gro testraat (1881). Het nieuwe postkan toor werd in 1903 aanbesteed en gegund aan de laagste inschrijver nl. Louis Wijnhoven voor een be drag van ƒ14.000,- met inbegrip van de bouw van een direkteurswoning. Het eerste hulppostkantoor werd geopend te Oostrum op 1 juli 1914. Tbt kantoorhoudster (brievenver- gaarster) werd benoemd mej. Ver- kley uit Cuyk en als postbestellers werden benoemd de heren Bete- rams uit Venray en Cox uit Maashees. Vanaf 7 mei 1922 werd te Venray en daaronder behorende hulpkan toren in de regio de zondagbestel ling van poststukken opgeheven. De huurprijs van- het postkantoor werd in 1922 bepaald op ƒ2.500,- per jaar. In 1932 werd ten gemeentehuize het buiten verfwerk van het post kantoor aanbesteed. Frans Schaef- fers uit de Patersstraat was met ƒ361,50 de laagste inschrijver, en aan hem werd het werk gegund. J. v.d. Putten Op zaterdag 25 januari wordt het tienjarig bestaan van de Volleybal vereniging Sportivo gevierd met een receptie van 19.00 tot 20.00 uur in Café-Restaurant Museumzicht in Overloon. Op een jubileum van Logeko in 1981 werd het idee geopperd om be halve zingen ook te gaan springen, niet wetende, dat er al een meisjes- groep was, die onder de naam Spor tivo eenmaal per week volleyde. Er kwam een fusie tot stand en zo on stond een volleybalvereniging van senioren, junioren, rekreanten, da mes en heren, die ging meedoen in de Nevobo-kompetitie. De officiële oprichtingsdatum was 12 februari 1982. Op 26 mei 1984 werd het eer ste buitentoemooi georganiseerd met 19 teams uit Overloon. Toen tel de de vereniging 110 leden. Een jaar later organiseerde de vereni ging de Boerebrulluft, Nu wordt jaarlijks het Intem-Mix-Toemooi georganiseerd alsmede andere ge zellige bijeenkomsten. Eindelijk zal de vereniging kunnen beschikken over een sporthal, waarover al in 1985 werd gesproken. Als dat zo is, dan zal de jubilerende vereniging in haar nieuwe kleding de komen de tien jaar in sportief opzicht nog vaak van zich laten horen. Op zaterdag 25 januari houdt ba sisschool De Hommel open dag van 10.00 tot 12.30 uur. Ouders, die hun kind(eren) reeds by De Hommel op school hebben, zyn met hun kind(eren) van harte welkom. Maar deze ochtend is ook speciaal be doeld voor ouders, die nog geen keuze gemaakt hebben. Op deze ochtend kunt u kennismaken met school, team, sfeer en andere ouders. Er zyn veel aktiviteiten georgani seerd, waaraan door ouders en/of kinderen deelgenomen kan wor den tegen een geringe vergoeding. Zo is er een poppendokter en -tandarts aanwezig. Er is een boe kenkraam, waar 2e hands school boekjes worden verkocht. Verder is er schmincken, koek versieren, ta feltennissen, er worden ballonnen opgelaten. Een 'videofilm laat het reilen en zeilen op school door het jaar heen zien en vanzelfsprekend staat de koffie klaar. We hopen op deze ochtend vele bekende en nieuwe gezichten te kunnen begroeten. Tot ziens op za terdag 25 januari tussen 10.00 en 12.30 uur. i LEVIS-DIESEL - CHIPIE - GAPSTAR - TURN OVER-MEXX- RADIO-TRIPPER - THOMAS BASICS - EDDY'S JACKETS - DUS KOM SNELWANT... DE GEHELE WINTER COLLECTIE NU KORTING BIJ Boxmeer Cuijk - Gemert Gennep - Venray

Peel en Maas | 1992 | | pagina 20