Bestuurders en ambtenaren moeten Venray dynamische identiteit geven Pierre Pijpers wint Bartelsman Promotie Trofee BUSREIS NMR BENIDORM VOOR F0,00! VLIEGREIS NAAR DE ALGARVE VOOR F0,00! Rank Xerox staat in '92 weer voor belangrijke uitdagingen AJW Venray organiseert informatiebijeenkomst over Landbouw in de voormalige DDR Uitslag Kerstpuzzel 'Kijk Venray' Burgemeester Waals in nieuwjaarstoespraak: Nieuwjaarstoespraak directeur F. Stollman Werkbezoek statenleden aan Vierlingsbeek Dansen in de Bonte Koe op 'Muziek uit het Westen' Bloemschikken EN MAAS Donderdag 9 januari - Pagina 5 2 van burgemeester en wet- rs der gemeente Ven ray. :hte college, is cultuur??? De gemeente iiay en Cultuur!!! n de Peel en Maas van vrijdag 27 smber 1991 las ik 'Gemeente wil slnemen aan stichting Bedryf en ltuur' voor ƒ5.000,- per jaar. Ge rende de komende twee jaren. )ok al krijgt de schouwburg al 7 i subsidie. De schouwburg ja, ddt fL cultuur! Het Odapark, dat is cul- -s ir! Wat kunt u nog meer beden- wat al onder cultuur kan len. Vat zou u denken van de Venray- muziekverenigingen??? Is dat te n om deze onder de term 'cul- r' te scharen. Al vele jaren zyn e muziekverenigingen gekort subsidie. Dit is gewoon, dat blijft natuurlijk, wy weten niet beter. Jegrotingen worden gemaakt isidie muziekverenigingen, wat iur lat??!! Het zyn juist onze muziek- iur enigingen die cultuur uitdragen "[{mr de bevolking van Venray en de ^^■kdorpen. Zij zorgen voor leef- ^arheid, en vreugde als zy door de jaten trekken. Och, maar dat is iroon. Het kost echter handen g geld om een muziekvereniging jd te laten funktioneren. s het niet zo, dat de "blaasmu- k' een Limburgs Cultureel Ge- sengoed is??? )e afgevaardigden van onze ge- jente die recepties van muziek- -enigingen bezoeken zeggen ijd 'de gemeente is arm' we heb- n een lege enveloppe bij ons, dat al jaren zo. )nze verenigingen gaan op con- uf of naar landskampioenschap- 'Venray Promotion!' bij uit- k, waar zijn onze gemeentelijke stuurders? Thuis in de luie stoel plaats van hun Venrayse muziek- enigingen moreel te steunen or aanwezig te zijn. fen ray wat ben je toch cultuur- Kijk eens om je heen naar iliggende gemeenten, len vraag die zich bij my opdoet 'Venray ben je wel Limburg?' disschien is dit schrijven op het ide van 1991 een bijdrage om kker te worden of om te irikken. looggeplaatste cultuurgedachten voert zyn best lofwaardig, ar blijf met twee benen op de >nd en zorg nu ook eens voor 'De lasmuziekcultuur' binnen de ge- iente Venray, want die is er voor lereenü! J veel wysheid en een bijzonder ukkig 1992 toewensend, logachtend, Whms Vroemen kretaris, Federatie van Muziekge- happen in de gemeente nray. Wethouder Driessen heeft in een iktie laten weten dat de visie van Vroemen er een is met oog- eppen. 'De gemeente is altijd pre nt bij recepties èn bij concoursen men de gemeentegrens. Het is n absurde gedachte dat wy alle nrayse cultuurverenigingen oeten volgen als ze ergens heen- an. Kijk maar eens in de gemeen- £ds. Venray kent ruim 100 renigingen op het gebied van cul- ur. Dat geeft aan dat Venray alles halve cultuur-arm is. Het is on- enlijk om die overal te volgen'. Over de lege enveloppe wil de wet- mder kwijt dat als je dat bij een reniging doet, dat bij alle vereni- ïgen moet gaan doen, ook die renigingen die niets met muziek maken hebben. Dan is volgens de ithouder het einde zoek. Ttenslotte laat de wethouder we ll dat hij van de voorzitter van de deratie van Muziekgezelschap- n, mevr. Poels-Peters, heeft ver- >men dat deze brief een solo-actie van dhr. Vroemen en niet gezien worden als een brief namens Federatie van Muziekgezel- happen. I irik l— looi 1 u 'oging tot inbraak auto Door verbreking van een ruit van :n aan de Figotstraat geparkeerde irsonenauto van een inwoner, was egang tot die auto verkregen, ennelijk is de dader in zyn werk stoord want er werd niets ont heemd. Bekrassen auto Een inwoonster deed aangifte van imieling aan haar aan de Krui- 2n laan geparkeerde personen- ïto. Met een scherp voorwerp aren er diepe krassen in aange- racht. Dit vandalisme vond in de icht van zondag op maandag aats. Auto bekrast Nieuwjaarsnacht werd een aan de ^erbrandystraat geparkeerde per- «enauto van een inwoner met en scherp voorwerp bekrast. De chade bedraagt enkele honderden ulden. Autobrand Dinsdagmiddag raakte een over e Maasheseweg rijdende perso en au to, bestuurd door een inwo- ler, door onverklaarbare oorzaak 1 brand. De brandweer kon nog rel voorkomen dat de auto uit- randde. Het motorcompartiment loet echter geheel als verloren irden beschouwd. Geachte redaktie. Heeft u ook, dinsdagavond 7 januari, het leden blad van De Piëlhaas ontvangen? Ja, het was wel gedateerd 23 decem ber, maar de bezorging liet veertien dagen op zich wachten. Veel van de inhoud was dan ook achterhaald, als u tenminste in staat was, het Venrays anno 1900 (of nog vroeger) te lezen én te begrijpen. Het ge bruik van die taal, is een belediging voor alle mensen die, al dan niet van Venrayse oorsprong, door hun lidmaatschap De Piëlhaas onder steunen, maar hun eigen clubblad niet kunnen lezen. Kan dat niet in gewoon Nederlands of in het Ven rays dialekt van vandaag? Niet iedereen is een Veldeke-fan. En waarom zo'n grote poeha over de voorverkoop van kaartjes over de Prinseproklemasie en Circus Mök? Al voor 7 uur stond er die za terdagmorgen een grote rij van wachtenden. Om 8 uur kreeg je een volgnummer: een voor de PP en een voor CM. Om 9 uur kon je te rugkomen voor de PP en om 10.30 uur voor CM. Helaas, bij de PP-ver- koop bleken de volgnummers bo ven de .60 waardeloos te zyn. De zaak was uitverkocht. Een klein re kensommetje leert dan, dat onge veer de helft van de zaal voor bepaalde mensen of groeperingen is gereserveerd, dan wel in een nog vroegere voorverkoop van de hand is gegaan... En als je met je volg nummer voor CM zo'n twee uurtjes later voor de derde keer naar de schouwburg ging, bleken er ook al weer voorstellingen praktisch ge heel te zijn uitverkocht. Je keus was in ieder geval wel zeer beperkt Ik snap niet, waarom De Piëlhaas nog 'n ledenaktie voert. Dat worden beslist ontevreden leden: als ze hun eigen clubblad nog niet eens kun nen lezen; geen kaartje voor de Prinseproklemasie kunnen krijgen en voor Circus Mök maar genoegen moeten nemen met wat er nog in de aanbieding is. En daarvoor sta je op je vrije zaterdag al voor 7 uur 's morgens te blauwbekken. Voor my behoeft het - na 45 jaar - niet meer. D.N. De Kerststal Het is me opgevallen, dat dit jaar - in tegenstelling tot andere jaren - met geen woord over de Kerststal is gerept. Jammer, omdat er töch wel iets over geschreven had kunnen worden. Bijvoorbeeld over het ver nieuwen van het dak en de re constructie van het houtwerk. Of begint men het in Venray heel ge woon te vinden, dat de schutterij 't Zandakker al maanden voor Kerst mis bezig is met het plegen van on derhoud aan de stal en weer en wind trotseert bij opbouw en af braak? Kijk, als de schuttery het NIET meer zal doen. dkn wordt er over geschreven. Ik bedoel maar. Dat beetje dankbaarheid en waarde ring die ze niet hebben ondervon den krijgen ze dan nu van my. A.S. De reakties die wij kregen op on ze kerstpuzzel van 'week 51 was overweldigend. Vele honderden in zendingen kwamen er bij ons bin nen. De puzzel was blijkbaar niet al te moeilijk want slechts een enke ling had de oplossing niet goed. De juiste oplossing was: De maretak is het symbool van eeuwig leven, dat van de liefde in het hart. De kerst boom brengt ons elk jaar weer een stapje dichter bij de vrede! Uit de kleine berg met inzendin gen hebben wy vijf personen ge trokken die de volgende prijzen hebben behaald. De buro-desk set gaat naar G. van Gastel, Hoen derstraat 87. J. Hendriks. Hel- frichstraat 9 en M. Stevens, Bachstraat 58 hebben beide een eal- ligrafierset gewonnen. De pennen- sets zijn gegaan naar mevr. V.d. Bekerom, Nieuwlandstraat 24 en P. Houwen, Gouv. Houbenstraat 8 uit Wanssum. De prijswinnaars kun nen hun prijs, op vertoon van een legitimatiebewijs, in onze winkel op komen halen. Met dit thema heeft onlangs een tentoonstelling in het Venrayse mu seum 't Freulekeshuus plaatsgevon den. De opzet was om een aantal stads- en dorpsgezichten in de kij ker te plaatsen. Venray heeft nog geen stads- en dorpsgezichten die beschermd werden door de monu mentenwet die deze omschijft als: 'Groepen van onroerende zaken die van algemeen belang zijn wegens hun schoonheid, hun onderlinge, ruimtelijke samenhang dan wel hun wetenschappelijke of cultuur historische waarde en ip welke^ groepen zich één of meer monu menten bevinden'. De artistieke verbeelding van de gekozen markante, rustieke, aardi ge, interessante, cultuurhistorische gebouwen en plekjes in Venray en omgeving werd in het museum ten toongesteld. Van een aantal van deze werken is een verjaardagska lender samengesteld die voor ƒ9,95 verkrijgbaar is bij Kantoor- en Boekhandel V.d. Munckhof, Boek handel Martin Cuypers, de Lectuur- hal, VW Venray en museum 't Freulekeshuus. Inbraak in auto In de nacht van zondag op maan dag werd door forcering toegang verkregen tot een aan de Cellostraat geparkeerde personenauto van een inwoner. Ontvreemd werd de radio- cassettespeler. Burgemeester drs. J. Waals heeft het platgetreden paadje van 'de traditionele nieuwjaarstoe spraak tot de ambtenaren' op de eerste werkdag van het nieuwe jaar verlaten. Het informeel gezel lig samenzijn van elkaar het beste toewensende ambtenaren werd door hem maandag jl. aangegre pen om de ambtenaren én bestuurders - de gemeenteraad als feitelijke werkgever van de ambtenaren was voor het eerst uitgenodigd - onomwonden te wijzen op het negatieve imago van de gemeente Venray. Hij spoorde allen aan met ingang van het nieuwe jaar te gaan werken om de gemeente een dynamische identiteit te geven. Bovendien had hij er geen enke le moeite mee, dat hetgeen hy in déze besloten bijeenkomst te zeg gen had, ook middels Peel en Maas ter kennis van de burgers werd gebracht En dat kwam er in het kort op neer, dat de gemeente raad, het college van b. en w. en de ambtenaren in 1992 samen méér van Venray zullen moeten maken. VANUIT HET NEGATIEVE 'Ik sta hier voor u, boven u, maar het liefst tussen u' begon burge meester Waals zijn toespraak, daar mee duidelijk aangevend dat het verbeteren van het imago van Ven ray in 1992 het werk zal moeten zijn van een goed samenwerkend team van bestuurders en amb tenaren. Hij wees op het binnenkort ver schijnend Buckrapport, waarin wordt geconcludeerd dat Venray een passief imago heeft en dat de externe relaties voor verbetering vatbaar zijn. 'Er is sprake van on voldoende informatie-uitwisseling en van onvoldoende uitstraling. En m we met z'n allen iets doen in 1992', aldus burgemeester Waals. NIEUW IMAGO Hij vond het een belangrijke zaak, dat allen zullen gaan werken aan een nieuw imago van Venray. In plaats van een passief dorp met dorpse ambtenaren, dorpse be stuurders in de rol van slechts in tern gerichte notabelen - zoals Venray wordt gezien - moet Venray weer in alle opzichten 'De Parel van de Peel' worden. Als actieve ge meente moet zij open staan naar de burgers, bedrijven en instellingen en bovenal klantgericht bezig zijn. Iedere klant, burger of bedrijf zal zowel maatschappelijk, ambtelijk, bestuurlijk en politiek door de ge meente adequaat moeten worden geholpen. Dat wil zeggen, dat bestuurders én ambtenaren ant woord weten op de vragen van bur gers, bedrijven en instellingen. Zy zullen er blijk van moeten geven, dat de vraag begrepen is, dat er over wordt nagedacht en dat er begrip bestaat voor iedere specifieke situa tie. De klant wil correct worden ge holpen-, dat wil zeggen 'fatsoenlijk' op 'persoonlijke wijze' en niet als nummer vanuit regels en wetten. Er zal snel, op tijd en binnen af gesproken termijnen moeten wor den gereageerd. Deze algemene kenmerken van het begrip 'klant gerichtheid' dienen van iedere ambtenaar of bestuurder zelf te ko men. 'Herken in ieder mens jezelf en breng voor hem evenveel respect op als jy verwacht, dat ze voor jou hebben. Wees zelfverzekerd, want dat straalt zelfvertrouwen uit Praat over je werk met je collega's, op af delingsoverleg, in stuur- en werk groepen. Dat soort zaken kan wel in het bedryfsleven, maar kennelijk niet bij de overheid', aldus burge meester Waals, die er toch van over tuigd was, dat dat wel in Venray kan. DYNAMISCHE IDENTITEIT In denken en handelen zal men moeten laten blijken er alles aan te willen doen om het negatieve ima go van Venray om te buigen in de richting van een dynamische iden titeit. De politieke bestuurders zijn hiervan inmiddels overtuigd; de ambtenaren zullen deze mentaliteit tot de hunne moeten maken. Ven ray zal in 1992 moeten worden een dynamische gemeente met be stuurskracht, besluitvaardig en slagvaardig, politiek en ambtelijk krachtig. In de organisatie betekent dat: klantgericht bezig zijn, door kwaliteit herkenbaar zyn, open en toegankelyk zijn en gestalte geven aan de begrippen doeltreffend, slag vaardig en flexibel. 'Laat dat blijken in aller denken en handelen in 1992', zo besloot burgemeester Waals zyn toespraak en wenste daarbij allen veel sterkte en wijsheid toe. BOEK NU UW VAKANTIEREIS BIJ ROTTINK, VUL EEN SLAGZIN IN EN U MAAKT KANS OP UW VAKANTIE GEHEEL GRATIS OF ÉÉN VAN DE GRATIS 36 WEEKENDTRIPS NAAR PARUS EURO DISNEY. l7>ÏCrU Tf\ ARNHEM - BOXMEER - CUYK - MALDEN - VENRAY [CISOUlO Bakkerij Pierre Pijpers uit Venray is de winnaar van de Bartelsman Promotie Trofee 1991. Deze onder scheiding wordt uitgereikt aan de gene die tijdens de Week van het Brood aktie heeft ontwikkeld, die het meest aansluit bij het thema, origineel is en veel publiciteit heeft opgeleverd. Na afloop van de Week van het Brood ontving de Stichting Voor lichting Brood een groot aantal in zendingen van individuele bakkers en groepen bakkers vanuit het hele land. De jury werd gevormd door mevr. M.E. Douma (direkteur Stich ting Voorlichting Brood), dhr. R. Re- versraa (lid Werkgroep PR en Reklame van de Stichting Voorlich ting Brood) en dhr. J. Groothuis (Reklamebureau Continental Ad vertising, Den Haag). SPORTIVITEITSMARKT Elf GROTE GEZINS-FIETSTOCHT Pierre Pijpers heeft het thema 'Sportief met Brood' aangegrepen om 2 aktiviteiten te organiseren: op 5 oktober was er een zogenaamde sportiviteitsmarkt op het markt plein en 12 oktober werd er een grote gezins-fietstocht georgani seerd door de bosrijke omgeving van Venray, in samenwerking met de jeugdafdeling van het -Rode Kruis Venray. De opbrengst van de ze fietstocht (inschrijfgeld) kwam geheel ten goede aan het Rode Kruis. Naast deze twee sportieve evene menten organiseerde bakker Pij pers een wedstrijd voor kinderen om werkstukjes te maken voor in de etalage, verspreidde huis-aan- huis folders, adverteerde in ons weekblad, verzorgde een extra pro motie voor levering van belegde broodjes bij 1500 bedrijven in de regio en belegde achteraf een fo to/video-avond voor het personeel. VEEL PUBLICITEIT De jury is van mening dat bakker Pypers - mede door de perfekte voorbereiding en uitvoering - op by- zonder suksesvolle wyze heeft inge haakt op het thema. Door tweemaal op zaterdag het marktplein volledig in het teken van 'Sportief met Brood' te zetten is optimale bekend heid gegeven van de Week van het Brood. De evenementen kregen dan ook veel aandacht in de pers waardoor de bakkerswinkel op professionele wijze in het middelpunt van de be langstelling werd geplaatst. Ook de organisatie na afloop van een foto/ video-avond voor het personeel vindt de jury een zeer goed initia tief vanwege de motiverende wer king die daarvan uitgaat. Volgens de jury stak het initiatief van bakkery Pijpers dan ook met kop en schou ders boven de inzendingen uit. De Week van het Brood is een ini tiatief van de Stichting Voorlichting Brood, gedeeltelijk gebaseerd op een idee van Pierre Pijpers zelf. Zo'n tien jaar geleden werd nl. gestart met de Dag van het Brood, om brood in zijn algemeenheid te promoten. Na een jaar concludeer de bakkerij Pijpers dat een dag te weinig was en organiseerde hij in Venray in plaats van een Dag van het Brood de Week van het Brood. De Stichting Voorlichting Brood nam het jaar daarop het initiatief van bakker Pijpers over. De Week van het Brood is inmiddels een niet meer weg te denken aktie waaraan door veel bakkers in het najaar wordt deelgenomen. A.s. dinsdag zal aan bakkerij Py pers de Bartelsman Promotie Tro fee worden overhandigd. 26 Broeken ontvreemd Vanaf een kledingrek voor een textielzaak in de Schoolstraat wer den 26 broeken van het rek gehaald en meegenomen. Diefstal bromfiets Een inwoner deed aangifte van diefstal van zijn Zündapp bromfiets die hij by een woning aan de Ver- distraat had staan. Graffitispuiters weer aktief Vele honderden guldens aan schoonmaakkosten zullen er moe ten worden opgebracht om de door graffitispuiters aangebrachte leu zen en tekens weer te verwyderen. Vandalen hebben die aangebracht aan de basisschool Landweert aan de Boterbloem. Muren, ramen en deuren zyn bespoten. BOEK NU UW VAKANTIEREIS BIJ ROTTINK, «te VUL EEN SLAGZIN IN EN U MAAKT KANS OP UW VAKANTIE GEHEEL GRATIS OF ÉÉN VAN DE GRATIS 36 WEEKENDTRIPS NAAR PARUS EURO DISNEY. rOÏchlirrt ARNHEM BOXMEER - CUYK - MALDEN - VENRAY IClSOUlU Tydens de nieuwjaarsbijeen komst bij Rank Xerox heeft alge meen directeur F.J.J.M. Stollman op de eerste plaats een compli ment gericht tot alle mede werksters. Vorig jaar had hij een beroep gedaan op ieders mede werking voor het waarmaken van de nieuwe missie voor 1991 en de daarmee verband houdende uit dagingen. Nu kon de heer Stoll man zeggen: Wat we ons hebben voorgenomen, hebben we ook waar gemaakt, Het jaar 1991 is daardoor beslist geen 'grys' jaar geworden. RESULTATEN De heer Stollman kon medede len, dat het voorlopig resultaat van Rank Xerox Venray over het boek jaar 1 november 1990 t/m 31 okto ber 1991 uitkomt op een omzet van ongeveer ƒ1,4 miljard. Verder wees hij op de gunstige ontwikkelingen in het ziektever zuim. In het eerste jaar van de bo nusregeling was er een daling van het ziekteverzuim met 16%. Het laatste half jaar is het verzuim nog eens met 6,5% afgenomen. Hier door waren er gemiddeld 20 werk nemers méér op de werkvloer aanwezig dan in 1990. Het bedrijf heeft ruim 1600 niet-verzuim- bonussen uitgekeerd voor een to taalbedrag van ongeveer ƒ900.000,-. Voorlopig is de niet-verzuimrege- ling verlengd tot 1 juni a.s. Het Europese Logistiek Centrum, dat vanuit Venray heel Europa van machines en onderdelen van Rank Xerox voorziet, verstuurde 20% meer machines dan in 1990. WERKGELEGENHEID Ook de werkgelegenheid heeft zich gunstig ontwikkeld. Er werden zo'n 90 nieuwe medewerk(st)ers in vaste dienst genomen en dat was meer dan in de afgelopen tien jaar het geval was geweest Verder heb ben ongeveer 300 mensen een ty- delijk dienstverband gekregen, waardoor de behoefte aan uitzend krachten duidelyk minder werd. TOEKOMST De heer Stollman voorzag, dat 1992 een jaar vol verandering en dynamiek belooft te worden o.m^ door de start van de proefproduktie van Organische Drums en de offi ciële ingebruikname in september a.s.; de invoering van twee nieuwe computersystemen, hetgeen voor een groot aantal afdelingen een zeer ingrijpende omschakelings operatie zal betekenen. Even ingrij: pend wordt het opstarten van een aantal nieuwe produkten bij Manu facturing. Voor de communicatie met an dere Xerox-bedryven komt in maart een systeem ter beschik king waarby het mogeiyk wordt 'per beeldscherm te vergaderen'. Volgens de heer Stollman kan hierdoor het aantal buitenlandse reizen in belangrijke mate wor den verminderd. Door de samensmelting van de Duitse Bondsrepubliek en de voor malige DDR is er in de loop der tijd ook vanuit ons land belangstelling ontstaan voor de ontwikkelingen, die er in Oost-Duitsland (men spreekt tegenwoorden over de 'Neue Bundeslander') gaande zijn op ekonomisch gebied. Het land bergt eenaanzienlyk ekonomisch potentieel in zich, vooral ook op agrarisch gebied. Het is dan ook niet verwonder lijk, dat ook een groot aantal Neder landse agrarische ondernemers - veelal jonge mensen - met grote interesse oostwaarts kyken. Een aantal ondernemers heeft zich in middels ter plaatse gevestigd. Tegen deze achtergrond organi seert de Venrayse afdeling van het Agrarisch Jongerenwerk (AJW) Op vrijdag 10 januari zullen acht leden van de CDA-fraktie van de Provinciale Staten van Noord- Brabant, een werkbezoek brengen aan de gemeente Vierlingsbeek. Om half drie zullen de gasten wor den ontvangen in de raadszaal waar burgemeester drs. Dittner namens het college een welkomstwoord zal uitspreken. Van 14.50 tot 16.15 uur zal er een rondrid worden gemaakt door de gemeente waarna een gesprek zal plaatsvinden tussen de statenleden en de fraktievoorzitters van de Vier- lingsbeekse gemeenteraad. Natuurlyk komt dan de op han den zijnde gemeentelijke herinde ling aan de orde. De komende vrijdagavonden in januari zal de Bonte Koe in het te ken staan van 'Muziek uit het Westen'. Vier Rotterdamse c(j's, die allen in de beste clubs van de havenstad werken, zullen hun keuze van mu ziek laten horen. Dansbare, furiy grooves zullen je moeilyk stil kun nen laten staan. Feest? Zeker... Dan sen mag... Dansen mag weer...! A.s. vrijdag 10 januari zal (\j An- dré Dadi rond 22.00 uur de Bonte Koe veranderen in een dansclub, echt wel! Om je alvast kennis te la ten maken met c(j André Dadi volgt hier een indruk van hem. De eerste plaat die hy kocht: Rock your baby van George Mc. Crae. Fa voriete platenlabel: Hot Source. Bes te groep of artiest: War. Slechtste groep of artiest: The Rice and Beans Orchestra. Favoriete kledingstuk: puntschoenen. Beste plaat op dit moment: Justin Warfield and the Sound met Keep stepp on with the Sound. Favoriete club: Full Moon in Rotterdam. Hoelan professioneel c(j: sinds 4 jaar full-time. Grootste uit daging op dit moment: draaien in de Bonte Koe. Limburg voor haar leden een voor lichtingsavond met als thema 'kan sen en risiko's van agrarische ondernemingen in de voormalige DDR'. Tijdens deze bijeenkomst zullen een tweetal inleidingen worden verzorgd. Namens de Rabobank spreekt de heer R. de Jong, relatie beheerder en adviseur voor het agrarische bedryfsleven. Hy is een tijdlang werkzaam geweest by de Duitse Rabobank-vestigingen. en is aldus van dichtbij bekend met de agrarisch-ekonomische aspekten van de Duitse eenwording. De heer De Jong heeft in het afge lopen jaar een tweetal studiereizen voor Nederlandse agrarische onder nemers naar de 'Neue Bundeslan der' georganiseerd. De tweede spreker is de heer H. van Dam, die werkzaam is als agra risch bedrijfsadviseur, met als spe cialisme voeding. Hij is meer in het bijzonder bekend met deze zaken in de voormalige DDR en in Dene marken. De heer Van Dam organi seert aan het einde van deze maand een studiereis naar Oost-Duitsland. waar ook de Grüne Woche, een gro te agrarische beurs, en de stad Ber- lyn worden bezocht De voorlichtingsavond wordt ge houden in zaal Roelanzie te Ys- selsteyn op maandag 13 januari a.s. en vangt aan om 20.00 uur. De bij eenkomst is toegankelijk voor AJW- leden en genodigden. Deze kursus is voor mensen die het leuk vinden om met bloemen iets meer te doen dan alleen in een vaas te zetten. In deze kursus leert u o.a. om bloemstukjes te maken met niet alleen snijbloemen, maar ook met natuurprodukten uit eigen omgeving en andere seizoengebon den materialen. Bloemen en hulp materiaal zyn .verkrijgbaar by de docent Voor de eerste lesavond meene men-. plat schaaltje, scherp mesje en evt een draadtang. Materiaal kosten e.d. worden met de docent verrekend. VERVOLG BLOEMSCHIKKEN In de vervolgkursus bloemschik ken zal verder worden ingegaan op de geleerde technieken van de ba- siskursus, w.o. diverse vormen van bloemschikken. Daarnaast wordt de vaardigheid van het bloemschik ken o.a. uitgebreid met het leren maken van b.v. bruidsboeketten, grafkransen en andere gelegen heidswerken. Uiteraard wordt in deze kursus weer ingespeeld op de diverse feesten tydens deze periode. De le lesdag draadtang en mes meenemen. Materiaalkosten e.d. worden met de docent verrekend. De beginnerskursus start maan dagavond 13 januari, 8 lessen. De kursus voor gevorderden start dins dagavond 14 januari. Beide kursus- sen worden in Venray uitgevoerd. Voor informatie bel 04780-80185 Volksuniversiteit Venray. Diefstal handelskenteken Vanaf een aan de Beereklauw ge parkeerde personenauto werd een zg. handelskenteken van een Ven rayse garagebedrijf gestolen.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5