Wij wensen iedereen 'n voorspoedig 1992 PEEL EN MAAS - "Dat is nog nooit vertoond" zei schouwburgdirecteur E. Cattoir, toen tijdens de beursdagen van het Cultureel Centrum maar eventjes 16.000 toegangskaarten voor 17 voorstellingen voor het nieuwe sei zoen werden verkocht - Als laatste officile daad verricht te burgemeester H. Defesche op 19 juni de alternatieve steenleg ging van het in aanbouw zijnde zwem- en recreatiecentrum. Ais afscheidscadeau bood hy de Ven- rayse bevolking een door hem ge maakt bronzen kunstwerk aan, dat in het nieuwe zwembad zal worden geplaatst - De heer G. Janssen, oud-leraar Frans aan de Mavo, bedacht de naam "De Sprank" voor het zwem en recreatiecentrum. - Op 21 juni nam burgemeester mr. H.J.M. Defesche afscheid van de ge meente Venray met een oecumeni sche dienst in de Grote Kerk, een buitengewone raadsvergadering en een drukbezochte afscheidsre ceptie. - De gemeente startte met informa tie en voorlichting over de aanpas sing van Schouwburgplein een Henseniusplein - In Merselo werd het honderdjarig bestaan van de parochiekerk ge vierd o.m. met een reünie van oud dorpsgenoten. Het gerestaureerde kruis met de haan werd weer op de toren geplaatst. - Er was koninklijk goud voor de heer A.P. Comelissen in Vredepeel als waardering voor zyn werk voor de landbouw in de regio en zilver voor de heer Martien Lenssen, die 40 jaar lid was van de schutterij "Zandakker Gilde St.Jan". - De kunstzwemsters van Spio wa ren succesvol bij de Limburgse kampioenschappen. Er werden zes eerste en drie tweede prijzen in de wacht gesleept. - Architecten van de Kring Midden- en Noord-Limburg vierden op de bodem van het in aanbouw zijnde nieuwe zwembad "De Dag van de Architectuur" - De Venrayse arts Peter Schrooders vertrok om in het Zuidafrikaanse thuisland Transkei te gaan werken. JULI - Tterwijl "half' Venray van vakantie genoot, ging het leven van alle dag voor de andere helft in Venray rustig verder. - In Merselo boog de gemeensghap zich samen met de dorpsraad over de dorpennota van de gemeente. - Een Pools jongens-mannenkoor verbleef in Venray en gaf een twee tal concerten. - De in Leunen geboren en getogen zuster Ruberta Linders vierde in haar geboortedorp haar diamanten kloosterjubileum. - Het tarief van het abonnement op de Kabeltelevisie werd met 0,70 verhoogd tot ƒ20,82 per maand. - Drie wegenbouwers, die de wegen in Venray hebben opgeknapt, schonken ƒ3.000,- aan de Werk groep Kruisen en Kapellen, die tien jaar bestond. - In het Venrays Museum "'t Freule- keshuus" werd de tentoonstelling "Wat Venray bewaarde" geopend. - De 22-jarige Leon van Loon keerde terug van zijn inzet in Irak, waar hij met zijn detachement van mari niers in april was heengezonden. - Politiek Venray nam afscheid van John Marks. Via D'66 kwam hij via de Rv.d.A. in de fractie V.d. Vorle te recht. Voor deze fractie had hy zit ting in de commissies sociale zaken en financiën. - Bij het Boschveldcollege werd af scheid genomen van Kurt Offer mans, die 28 jaar docent Frans is geweest. - In Gennep overleed op 85-jarige leeftijd de Oirlose missionaris pater J. Verstappen, die een groot deel van zijn priesterleven op het eiland St. Maarten heeft doorgebracht - Het rectoraat Heide werd onder de hoede gesteld van deken C. Busch- man. Het aantal Missen in Casten- ray en Heide werd teruggebracht naar één per week. - In het St. Elisabethziekenhuis werden de nieuwe poliklinieken en het daaraan grenzende functieblok in gebruik genomen. - Burgemeester drs. J. Waals van de gemeente Nootdorp werd met ingang van 1 september benoemd tot burgemeester van Venray, als opvolger van burgemeester H. De fesche, die intussen naar Bunde was vertrokken. - De heer W. Kusters in Leunen kreeg op zyn 75ste veijaardag de pauselijke onderscheiding Pro Ec clesia et Pontifice voor zyn activitei ten binnen de Leunse parochie. - De Veulense historie herleefde tydens een historische dag georga niseerd door de Veulense vereni gingen. - Jacqueline Eibers was op bezoek in Venray en vertelde, dat continue ring van de Venrayse steun aan Di- vinolandia van groot belang is. - De Kinderboerderij "Mariahoeve" aan de Lorbaan vierde haar eerste lustrum. - Mocht eind juni de heer A. Come lissen in Vredepeel koninklyk goud ontvangen, nu werd hij door de paus benoemd tot Ridder in de Or de van de H. Silvester. - De eigenaar van het Mobil- tankstation aan de Leunseweg werd voor de tweede keer in een week overvallen. De eerste keer bedroeg de buit ƒ800.-. By de tweede overval kon de eigenaar, na een achtervolging, de dader pakken en aan de politie over leveren. - Maar liefst 2140 fietsers versche nen in Venray aan de start van de Fietsvierdaagse De Peel en met dit aantal werden de stoutste verwach tingen overtroffen.. - Maurice Janssen van de Land- weertweg kwam na een verblijf van drie maanden als marinier in Irak, terug in Venray. - Weer moest een wegkruis het ont gelden. Nu werd het corpus van het kruis op de hoek van de Puttenweg en Paardenkopweg in Ysselsteyn gestolen. AUGUSTUS - Vijftig attracties zorgden er voor, dat het in Venray een gezellige ker- misweek werd. - De Lokale Omroep Venray startte met een 24 uur per dag radio uitzending via de kabel en de ether. - Traditiegetrouw legden Duitse jon geren, nu afkomstig uit Baden Württemberg een krans bij het Ven rayse oorlogsmonument en werden officieel op het gemeentehuis ont vangen. - De heren L. Beterams uit Venray en B. van Meijel uit Merselo werden gedecoreerd met het draaginsigne gewonden. Beiden werden destyds gewond by de politionele acties in Indonesië. - In het kader van Stads- en Dorps vernieuwing kreeg Venray een be drag van ƒ428.000,- voor monumentenzorg, bedryfs ver plaatsing, reconstructie St Joris- kwartier, woningbouw voormalige kleuterschool Ys selsteyn en uitvoeringsmaatrege len Nota Winkelerven. - Er diende zich bij de gemeente een gegadigde aan voor winkel bouw op het Wilhelminaplein. - De Triathlon Venray startte dit jaar voor het eerst vanaf het Schaartven in Overloon en het par cours liep door het centrum van Venray. - In Geysteren nam pastoor Jan Pe ters afscheid van zijn parochianen met een afscheidsmis met Gilde-eer in de Willibrorduskapel en een af scheidsreceptie. - Voordat de Venrayse verpleegster Gerdie Muysers terug ging naar de missie van zuster Truus Lemmens in Pakistan, kreeg zij van de Blues- groep "Harrie en de Rest" een che que van ƒ2.871,85. - Tijdens de raadsvergadering heeft ook het CDA dat aanvan kelijk zijn bedenkingen hiertegen had "ja" gezegd tegen de door b. en w. uitgestippelde planont wikkeling van het Vlakwaterge- bied. Hiermee werd het groene licht gegeven voor horeca-activi- teiten op de plaats van het oude zwembad. - De zilveren e re-medaille verbon den aan de orde van Orarye Nassau werd uitgereikt aan de heer Wim Verheyen voor zijn verdiensten voor de paardensport. Dat gebeurde tijdens een enerverende paar densportdag in Leunen. - De handboogvereniging "St.Se- bastiaan" in Heide vierde haar 40-jarig bestaan. SEPTEMBER - Op 1 september begon burge meester drs. J.F.H.A.B. Waals zyn werkzaamheden als nieuwe bur gemeester van Venray. Op 6 sep tember werd hij tijdens een byzondere raadzitting geïnstal leerd. Hij pleitte voor grotere be trokkenheid van de burgers by het besturen. - Op de eerste dag van september werd symbolisch de stop Uit het oude buiten-zwembad getrokken door een zestal dames, dat 23 jaar trouw in het bad had gezwommen. Het buitenbad was daarmee defini tief een "gepasseerd station". - Het bestuur van de schouwburg maakte plannen bekend voor uit breiding en vernieuwing van het Cultureel Centrum. Alles zal in het werk worden gesteld om de hier voor nodige 3 miljoen gulden bij el kaar te krijgen. - De oud-Ven rayer Peter Clephas was even in Venray op weg naar zijn wandeling over de Chinese Muur, een traject van 3500 km. door ber gen en woestijn. - Na ruim 45 jaar nam tandarts Jan Ruyten afscheid van zyn patiënten. Het werd voor deze vakman, vereni gingsman en humorist een bijzon der drukke afscheidsreceptie. - In Vel turn moesten tientallen wo ningen worden ontruimd, nadat bij werkzaamheden een gasleiding ka pot was getrokken. - Er werd een bescheiden begin ge maakt met de aanleg van het stadspark tussen Grote Kerk en ge meentehuis. Leden van de Stich ting Stadspark Venray hadden de St Odaput weer toegankelijk ge maakt en van een nieuwe deksel voorzien. - Op initiatief van de Industriële Club Venray e.o. werd de oprich ting voorbereid van de Stichting "Bedryf en Cultuur". Ca. 50 be- dryven en instellingen in het werkgebied van de schouwburg zullen ieder jaariyks een bedrag van ƒ5000,- storten in het fonds voor byzondere theaterpro- dukties. - In het atelier van de Werkgroep Kruisen en Kapellen werd de Pro vinciale Contactdag gehouden voor alle werkgroepen, die zich in Lim burg bezighouden met behoud en herstel van veldkruisen en ka pellen. - In het winkelcentrum werd een zeer geslaagd straattheater georga niseerd, dat zeer veel mensen op de been bracht. - De Venrayse gemeenschap nam af scheid van de laatste Zusters en Broeders van Liefde, die zovele ja ren op "St Anna" en "St Servaas" hebben gewerkt. Zuster Anne José Billekens kreeg koninklijk goud uitgereikt. Later kreeg zij ook nog de pauselyke "Pro Ecclesia" op gespeld. - Op "Jerusalem" vierde de heer Jan Zuidhof zyn zilveren feest als leraar aan deze scholengemeenschap. - Wethouder J. Driessen opende de nieuwe vestiging van de Wereldwin kel in het pand Henseniusstraat 3a. - In het kader van het 15-jarig be staan van de Venrayse Kunstkring werd in het St. Odapark de kunst manifestatie "Beeldige Kleding '91" geopend door Depute K.M.K. Koc- kelkom. Aan de expositie werd deelgenomen door 25 kunstenaars. - Eveneens in het St. Odapark werd door de Kiwanisclub een jazz festival georganiseerd, waarvan de baten ten goede zullen komen aan de Werkgroep Kruisen en Kapellen. -Op de Britse oorlogsbegraafplaats aan de Hoenderstraat vond de in middels traditioneel geworden her denking plaats in aanwezigheid van nabestaanden van de bijna 800 ges neuvelde Britse bevrijders. - Wethouder J. Driessen gaf bij het VW-kantoor het startsein voor-de eerste thematische wandel-fiets- en autoroutes. Het ging hier om de Kruisen- en kapellen route. - In de schouwburg werd het 25-jarig bestaan van het Cultureel Centrum "De Beejekurfgevierd met een open forum-manifestatie en de opvoering van de opera "Co- si Fan Tutte" van Mozart. Na af loop van de opera werd de stichting" Bedrijf en Cultuur" ten doop gehouden. - Tbneelmeester Frans v.d. Heuvel kreeg de "Zilveren Kromme", een onderscheiding van de Vereniging van Schouwburg- en Concertge bouwdirecteuren. - Fran ka Jansen van de Triathlonve- reniging Venray-regio werd achtste tijdens de EK run-bike-run in Bir mingham. - Aan de Laagheidseweg 16 werd het literair café "De Kijker" geopend met een expositie van werken van de Venrayse kunstenaar Joop Wismans. - Conform het rapport van inspec teur Scheltinga krijgt de gemeente 8,9 miljoen in het kader van de ar tikel 12-status. - By Autobedrijf van Haren werd drie dagen feest gevierd rond het 60-jarig bestaan van dit familie- bedryf. - De heer J. v.d. Tillaart vierde zyn 40-jarig jubileum als musicus met een concert door het Dameskoor Venrode en het Gents Quartet. De jubilaris kreeg de pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontifice - De gemeenteraad ging er mee ak koord, dat met ingang van 1992 de gemeentelyke belastingen in zes termynen kunnen worden betaald. OKTOBER - Met ingang van 1 oktober is mevr. R. Nijdam benoemd tot part-time directrice van de VW-Venray - De Nederlandse Spoorwegen stel den een rolstoelbrug beschikbaar voor het NS-station in Oostrum. Hiermee kunnen rolstoelgebrui kers met behulp van vrijwilligers op de trein "stappen". - In het gemeenschapshuis "De Lin de" in Oirlo werd het jaarlykse ge meentelijke Muziektoemooi gehouden door 14 harmonieën, fanfares, drumbands en tamboer korpsen. - Nu bekend is geworden, dat de in Duitsland gestationeerde geleide wapeneenheden (Hawks- en Patri otraketten) mogelyk naar de vliegbasis "De Peel" worden overge plaatst, wil het gemeentebestuur er alles aan doen om huisvesting te bieden aan de rond 600 gezin nen van de militairen, die met de wapensystemen zullen meekomen. - De Venrayse politiek noemde peu terspeelzalen belangrijk, maar is niet in staat financiële hulp te bieden. - Op instignatie van burgemeester Waals voelde de commissie Algeme ne Zaken alles voor het instellen van een beheerscommissie, die de verantwoording krygt voor de gang van zaken op de algemene begraaf plaats "Boschhuizen". - In "Het Schuttersveld" vierde mevr. Cornelia Jacobs-Schuiling haar honderdste veijaardag. - Bij Nestlé aan de Witte Vennenweg in Oostrum kreeg de heer C.J. Post de gouden Oranje Nassaumedaille uitgereikt. - Op het Henseniusplein werd in sa menwerking met de Werkgroep Anti-vandalisme en de politie aan dacht besteed aan criminaliteits preventie. - Tijdens de veiling in het Bosch veldcollege, georganiseerd door de Lions Club, werd ook een aantal kunstwerken van de manifestatie "Beeldige Kleding '91" geveild. De baten van de veiling waren voor pa ter Tjeu Hauman uit Well. Hij werd blij gemaakt met een bedrag van maar liefst ƒ10.000,-. - Na de manifestatie "Beeldige Kle ding '91" werd het Odapark "een gouden plek, waar kunst en natuur harmoniëren" genoemd. Als er wat te doen is, is er ook sociale controle in het park", zo zei de heer Joop Wismans. - Na een lange tijd van voorberei ding kon eindelijk het Venrayse Woordenboek door Veldeke Venray worden gepresenteerd. Het ging meteen al als "warme bnxxy'es over de toonbank". - De Belgische schryver Jos Vande- loo las in het Literair Café "De Kij ker" voor uit eigen werk. - Onder de titel "Kijk Venray" werd in het Venrays Museum "'t Freule- keshuus" een tentoonstelling van Venrayse stads- en dorpsgezichten geopend. - Rank Xerox maakte bekend, dat het bedryf in de komende jaren 550 miljoen gulden in de Europe se markt zal steken, om de positie als marktleider in Europa te handhaven. Ongeveer 163 mil joen zal naar de Venrayse vesti ging van Rank Xerox gaan. - De winkeliers lieten nog eens dui- delyk weten er niets voor te voelen, dat de Venrayse kermis op de vrij dagavond wordt geopend. Itevens zeiden zij bereid te te zijn ƒ10.000,- bij te dragen aan een par keerwachter. - Als gevolg van bezuinigingen zal het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs in Venray geen verstrek- kingspunt voor methadon starten. - Aan de Heuvelstraat kwam de re novatie van het Sint Vincentius- huis klaar. - De heer J. Hurenkamp, rector van het Boschveldcollege was 25 jaar aan deze school verbonden. - Het college van b. en w. presen teerde de Nota Centrumontwikke ling. Hierin wordt de richting aangegeven voor een gezonde en dynamische ontwikkeling van Venray tot een aantrekkelijk verblyfs- en koopcentrum. In de nota komen aan de orde: betaald parkeren, het aanstellen van par- keercontroleurs, controle op lang- parkeerders, het autovrij maken van Hofstraat, Marktstraat en de pleinen, invoeren van een 30 kin zone in het centrum, de aanleg van een bedrij fsstraat tussen Gro testraat en Julianasingel en aan leg parkeerplaatsen achter de Patersstraat en Hoenderstraat, De aanleg van de z.g. Noordtangent (tussen kerk en gemeentehuis) wordt gerelateerd aan een stadspark. NOVEMBER - De Stichting RISK organiseerde op 1 november in de schouwburg een Vrijwilligersmarkt. - De R.K.Gymnastiekclub "Sint Christoffel" vierde haar zeventigja rig bestaansfeest. - Leo van Schayik:Osnabrugge b.v. diende bij de gemeente een bouw plan in voor de bouw van een win kelbedrijf met daarboven 147 parkeerplaatsen op het Wilhelmi naplein. - Wethouder J. Driessen opende in het literair café "De Kijker" aan de Laagheidseweg een schilderyenten- toonstelling van de kunstenares Anke Labrie. - Het bejaardenkoor "Crescendo" vierde zijn 25-jarig bestaan. - Het nieuwe zwem- en recreatiecen trum "De Sprank" werd op 11 no vember voor het publiek opengesteld. Donderdag 2 januari - Paging - In Merselo boog de bevolking zich over een door de Dorpsraad op gesteld eigen bestemmingsplan in het kader van de actie voor een leef baar Merselo. - Aan oud-burgemeester H. Defe sche werd alsnog de A.RK.-plak uit gereikt die vorig jaar i.v.m. de Golfoorlog niet kon worden uit gereikt. - Het gemeentebestuur van Ven ray is in principe bereid in te stemmen met plannen van de Ka mer van Koophandel om de mili taire vliegbasis "De Peel" te bestemmen voor burger lucht- vrachtverkeer. Ook bestaat er geen bezwaar tegen eventuele plaatsing van geleide wapens op deze basis. - In Brukske ging het project "Brukske Energie(k)" van start met als doel de bewoners op energie kosten te kunnen laten bezuinigen. - Vanaf 16 november gingen de Turkse zender TRT en de Spaanse zender TVE op de Venrayse televi siekabel. - B. en w. besloten met ingang van 1992 de Venrayse kermis op vrij dagavond te laten beginnen, waar bij voorbij werd gegaan aan de bezwaren van de Venrayse win keliers. - Tijdens de opening van het Carna valsseizoen werd burgemeester J. Waals benoemd tot Opper Pilhaas. Frits Linssen kreeg de Wakkere Piëlhaas. - De heer L. van Kuijck, docent li chamelijke oefeningen en Engels nam afscheid van de Kath. Techni sche School. - Wethouder Mevr. E. Hoppenreijs-/ de Loo ontving uit handen van minister H. d'Ancona een bedrag, van ƒ100.000,-. Dat geld was ver^ bonden aan de Buiten Gewoon Veilig-prijs van de Stichting Vrou wen Bouwen 8c Wonen. Het "vei lig voor vrouwen" kwam volgens de jury op een gedegen en creatie ve wijze tot uiting in de bouw van het nieuwe zwem- en recreatie centrum "De Sprank". - De heer Léj Oudenhoven nam na 42 jaar afscheid van de woning bouwvereniging "Noord-Limburg" - "Het Hofkoer" presenteerde zijn nieuwe carnavals CD. Door wethouder mevr. E. Hoppenreijs-de Loo werd het nieu we gezinsvervangend tehuis "De Noorderhof', een uitbreiding van het gezinsvervangend tehuis "De Laterije", officieel geopend. - Bij gelegenheid van de Nationale Boomfeestdag hebben schoolkinde ren in Oirlo bomen geplant aan de Deputé Petersstraat en de Pastoor Gerardsstraat. - De heer A. Ermers kreeg de Gou den Oranje Nassaumedaille omdat hij 40 jaar in dienst was by de Blitta. - De in Oostrum wonende heer B. Assen kreeg het Draaginsigne Ge wonden omdat hij als 19-jarige ge wond was geraakt by een militaire actie in Indonesië. - MSKK "St Petrus Banden" bracht een Venrays kaart- en kwartetspel op de markt ten bate van nieuwe uniformen. - De gemeenteraad ging akkoord met de Kleine Kernen Nota, maar er zal nog nader overleg moeten plaatsvinden over het z.g. autoch- toniteitsbeginsel. Ook gaf de raad zijn fiat aan het voorstel om de be lastingen en de tarieven voor het komende jaar te verhogen. DECEMBER - Minister H. May-Weggen heeft de vele genodigden in het Venrayse gemeentehuis lang laten wach ten. Voordat zij in Venray het offi ciële startsein kon geven voor de aanleg van de Rijksweg 73 tussen Boxmeer en de Maasheseweg, moest zij eerst nog even gauw in Brussel een handtekening zetten. - Op de vooravond van zijn 84ste veijaardag overleed nog vrij onver wacht in Eindhoven de in Venray zeer bekende Broeder Maturus Laans. - In verband met de bouw van een nieuwe accommodatie voor "Jong Nederland" aan de Kempweg moet een bosperceel van ca. 2100 m2 worden gekapt. Als compensatie zal een even groot perceel nabij de vis vijver aan de Wanssumseweg met bomen worden beplant. - De uit Duitsland afkomstige gelei de wapensystemen, de Hawks- en Patriotraketten, worden zeker op de vliegbasis "De Peel" gestationeerd. Ook het bij deze geavanceerde wa pensystemen behorende personeel met hun gezinnen zullen zich in de omgeving van de vliegbasis moeten vestigen. Venray maakt zich sterk voor de huisvesting van 1500 tot 1800 mensen, verspreid over diver ge bouwlokaties. - Burgemeester J. Waals werd de nieuwe beschermheer van Het Ven rays Mannenkoor. Na 36 jaar nam de heer Piet van Klink afscheid van de PLEM, die in tussen de naam MEGA Limburg heeft gekregen. - Het voornemen van het college van b. en w. om de monumenten commissie en de welstandscom missie samen te voegen zoals vermeld werd in de Nota Monu- mentenbeheer viel in slechte aarde. De nota werd door de com missie Cultuur van de tafel geveegd. - Een gewapende overval op het Mobil-tankstation aan de Noord singel werd door de exploitant verijdeld, hoewel hij gewond werd. Het was voor deze exploi tant de vijfde keer, dat hy werd geconfronteerd met een overval op een van zijn tankstations. In juni raakte hij ook gewond bij een overval op zijn tankstation aan de Leunseweg, maar toen slaagde hy er in de dader te grijpen. - Op haar veijaardag kreeg Sint Oda van de Kiwanis-serviceclub "Kiwa- nis" een cheque van ƒ7.000,- aange boden. Het geld, zijnde het financiële resultaat van het Jazz festival tijdens "Beeldige Kleding '91" was bestemd voor de Wergroep Kruisen en Kapellen. - Het Psychiatrisch Centrum Venray (PCV) maakte bekend, dat met in gang van 6 januari de naam wordt gewijzigd in Vincent van Gogh In stituut. Om de eigen identiteit van het instituut te illustreren zal een fij zyi op het werk van Van Gogh gen^j mei reerde gele zon als huisstijl wor^ on: gebruikt. (K tem, 1 jjdect - Het nieuwe zwem- en recreaïian J centrum "De Sprank" werd ojer Th cieel geopend door de J n"cf Kastermans, voorzitter van i Ned. Sportfederatie. Hij bood mens "De Zwaluwen", de org satie die jaariyks het bekei£j Polio-toernooi voor jeugdvoetli Iers organiseert, een bedrag tychte: ƒ3.026,30 aan, waarmee een sjo en ciaal voor zwembaden ontwikljemaii de roestvrye rolstoel vaisje invaliden kon worden aanjandy schaft iwkui 3 BH - Deken Buschman deelde dat het nieuwe carillon voor de G te Kerk op Paaszaterdag worden geluid, waarna de dertien klokl tydens de paasdagen 1992 klanken over Venray kunnen ij strooien. uilen - Wethouder mevr. M. Hoppenr&fde schroefde een naambordje op y zij pand Paterslaan 12. Met deze hi >boor deling werd het Dag Activiteit ion Centrum van de RIAGG officifK geopend. rus 18 dec - Het raadslid Toon den Brok nier er na 21 jaar afscheid van de $jPse meenteraad. Aan het einde vanf0"^ raadsvergadering op 17 deeen werden hem door burgemeesi rend by zyn benoeming tot der in de Orde van Oranje Ns uitgereikt jebor - Eerder op de avond had de h^O de< Den Brok de burgemeester symïlINl lisch 5101 handtekeningen ovjusje handigd, waarmee evenv?ieUa mensen verklaarden tegen de evtf0081 tuele aanleg van de NoordtangentPf. e* zyn. jjjg - De gemeenteraad ging in grote p nen akkoord met de Nota CentrujyjA ontwikkeling De bezwaren goldfJCY met name een eventuele aanleg \ian de Noordtangent rouw tur ii - De gemeente Venray, de provini uis t Limburg en het Rijk bereikt e ke overeenstemming over de bijdra ing die Venray over 1991 van het R zal ontvangen in het kader van ai at"a kei 12. De gemeente krijgt een drage van ƒ9,3 miljoen. Dit bedic' is 4 ton hoger dan de bijdrage vo 1990. - Na een dienstverband van ruim! jaar heeft de heer Jacques Die zijn loopbaan als schoolleidings sistent bij het Boschveldcolle aul, beindigd. n A1 i enS' - Annie Thijssen, de bekende p< penmaakster uit de Luciastra!n 11 sleepte voor de derde keer in si311111 cessie de Limburgse Creati teitsprijs in de wacht - Op 23 december werd de notarif acte gepasseerd tot fusie van Stichting R.K. Gezinsverzorgil^^ Horst-Sevenum, Stichting Gezii Brs verzorging en Bejaardenhulp Re{ Venlo en de Stichting Katholi* Gezinszorg Noordelyk Limburg. I ze instellingen hielden op te staan en droegen al hun rechten verplichtingen over aan de nieui Stichting Thuiszorg Nooi Limburg. KO Jolf pk 04' - In de schouwburg werd een juli leumshow gegeven omdat Grad Petran het komische duo uit 0 lo elf jaar op de humor-tour v ren. Aan het programma werkt*' veel carnavaleske topartiesten m< K0 'Wc

Peel en Maas | 1992 | | pagina 14