JAAROVERZICHT 1991 L EN MAAS Donderdag 2 januari - Pagina 13 UARI rerkgevers in de regio Ven ray- hep waren vol goede moed. §>1991 verwachtten zy een groei |hun omzetten, maar de regio- I economie werd wel bedreigd >een tekort aan geschikt perso- Aldus de uitslag van een Ismarkt-onderzoek door het Isbureau Venray-Gennep. uit maar weer eens bleek, dat ^omscholing en bijscholing het jr werklozen toch wel vermin- „Jl kan worden. En dat klinkt erg (tief. jlemaal niet positief was de in- ik, die men kreeg bij het lezen een Citymarketingplan, op- eld door vier doctoraal- lenten van de Rotterdamse Er- us Universiteit. Men kon niet de indruk ontkomen, dat de enstellers zijn uitgegaan van duidelijk negatieve beoorde- die zeer veel ondervraagden de gang van zaken binnen de leente Venray gaven. Deson- ks kan dit Citymarketingplan bestuurders en ambtenaren goede basis geven voor een ever, dynamischer en klantge- ter functioneren van de ge- :nte. Venrayse oud-missionaris Pater ird Kemps overleed in Gennep 18-jarige leeftyd. Maar liefst 32 was hij werkzaam op het eiland Maarten van de Nederlandse illen. Hij schreef en compo- rde zelfs het eigen volkslied van Maarten. In de jaren, vooraf- ïde aan zijn missionariswerk, hy een ijverig propagandist de missie en wist boeren, bur en buitenlui met een avond end programma volop te iets staat de bouw van 16 wonin- in Ysselsteyn in de weg", zei ïouder B.Kersten na een uitge- _^de discussie in dit Peeldorp. mnee zou het terrein van de jrmalige kleuterschool definitief béstemming krijgen. 4 Li duurde echter tot jl. 20 decem- 'voordat de eerste schop voor de iw de grond in ging. Red.) 121-jarige Venrayse Gladys Kroh [aaide de titel Miss Limburg. In lal 32 deelneemsters namen aan je wedstrijd deel. Behalve de titel [ss Limburg" kreeg Gladys een I jitterende diadeem, een grote be- een sjerp, een bedrag van J ie l00,-, een tiendaagse reis naar [nje, een etentje, een fotosessie jeen cursus naar keuze. De win- volgde in Maastricht de oplei- 5jjg Meao-toerisme. jzyn van die dingen, die hun uit- rking pas op lange termyn heb- n. We zagen dat hierboven al bij e bouw" van woningen in Ys- feteyn. Maar ook 'de volgende on twerpen kregen eerst op het Ide van het jaar hun beslag: Al- dieerst: B. en w. besloten een prys- iag uit te schrijven voor het iken van een kunstwerk, dat de vel van het nieuwe zwembad zou it'l&eten gaan sieren. En ten tweede: 'Ujt Psychiatrisch Centrum Venray js op zoek naar een nieuwe naam. ié de beste naam voor "Anna en baas" kon bedenken, mocht re nen op een attentie, r fenwege de Golfoorlog werden eral - dus ook in Venray - de bui- nfestiviteiten van de carnaval gelast Geen optocht, geen ont- illing Pielhaasmonument, maar ?1 een Boerebruiloft Overigens: kerkdorpen hielden toch hun kocht.. s !Het is al weer lang geleden, dat 15 in Venray tv.-opnamen konden Eken", zei Huub Mans, de Lim- irgse redacteur van "Van Gewest t Gewest". Met veel plezier maakte dus een reportage over de Ven- yse beeldenschat. Het resultaat |s een tien minuten durende t.v- Izending, waarin Venray weer hs voor het voetlicht kwam. p 85-jarige leeftyd overleed "Jep" assen, die 62 jaar actief werk- un was in de Schutterij SCAnna daar liefst 45 jaar verschillende stuursfuncties vervulde. Hy werd K 'schutterseer" begraven. r Lejeune werd de nieuwe trai- van S.W., voorlopig met een ïtract van één jaar. Lejeune inde drie jaar lang Sittard. Zyn trganger, Ruud Wouters v.d. Ou- üweijer, heeft Venray vyf jaar ig getraind en vertrok nu naar kenswaard. t contract met Lejeune zou eeh- maar één seizoen duren. In de- nber 1991 werd zijn contract it verlengd, zodat S.W. weer op ik moet naar een nieuwe oefen- iester. 'De restauratie van de molen oit Gedacht in Merselo kan in lart starten", dacht het stich- gsbestuur in januari. Nu, bijna i jaar later, weet men wel be- '...Er is nog niets gebeurd. Men zit centen te wachten, want 'n half iljoen schudt men niet zo maar de mouw. Het Rijk zou 80% bij- igen en de Provincie 20%. He- wie had dat ooit gedacht? rad Schols, voormalig wethouder n Venray, mocht weer een onder- ïeiding ontvangen. En geen iintje! Zijn vele verdiensten voor gemeenschap werden nu nog ös onderstreept met de hoogste derscheiding van het Nederlands ristelijk Instituut voor Volks- (isvesting: een gouden speld met ■Hjant - Voor het derde achtereenvolgende jaar heeft het personeel van het Varkensonderzoekcentrum Nieuw Dalland een actie gevoerd om geld in te zamelen voor de Stichting We reldkinderen. Met maar liefst ƒ5000,- kon een gedeelte van een project van de Zusters van de Goede Herder op de Filippijnen worden gesponsord. - De Venrayer Chris Smits was 40 jaar werkzaam hy Havens Voeders in Maashees, terwijl Sjef Fiers na 41 jaar afscheid nam van "Campina". Beiden mochten uit handen van burgemeester Defesche een ko ninklijke onderscheiding ont vangen. FEBRUARI - Koning Winter zorgde voor prach tig ys om te schaatsen. Vooral de overstortvijver in 't Brukske en de visvijver bij de Ballonzuil waren trekpleisters voor massa's jeugd en ouderen. In verschillende dorpen en wijken hadden de bewoners bo vendien gezorgd voor een "eigen" ijsbaantje door bepaalde plekken onder water te zetten. - Bijna ƒ200.000,- aan steunfrau- de werd door de sociale recherche van Venray aan het licht gebracht Het was een vijftal personen, dat jarenlang inkomsten verzwegen had of op een andere manier te veel uitkeringen had gekregen. - In een gedegen rapport onder bouwde de "Stichting Stadspark Venray" haar plannen voor de aan leg van een stadspark tussen de Grote Kerk en het gemeentehuis. Dat leek haar beter dan de aanleg van de z.g. Noordtangent op deze plaats. Los daarvan startte de poli tieke groepering "Samenwerking Venray" een handtekeningenactie voor het behoud van het Kerkpad en het rondomliggende natuurge biedje. - "Er zal meer zorg worden besteed aan fase 3 van Landweert", aldus wethouder B. Kersten. Hij beloofde meer groen, ruimere materiaalkeu ze voor de woninggevels en meer variatie in de bouw. - Wethouder B. Kersten zou ook de eigenaar van de krotwoning aan de Schoolstraat hebben aangespoord om "er iets aan te doen". Tot april zou die eigenaar de gelegenheid hebben om een bouwplan in te die nen, want anders... (Intussen is het jaar om en de dichtgespijkerde wo ning staat nog steeds te verkrotten. Nu zou een projectontwikkelaar be zig zyn deze oostkant van het Schouwburgplein op een hoger plan te brengen. En in maart 1992 worden de pleinen onderhanden genomen. Wy zijn benieuwd... Red.) - Uit een uitvoerig evaluatierapport blykt, dat de Venrayse gelden voor Divinolandia in Brazilië uitstekend zijn besteed. En dit vooral op het ge bied van de gezondheidszorg, het onderwys en de bouw van huizen en een kindercrèche. - De heer F. Stollman, directeur van Rank Xerox en voorzitter van de Kamer van Koophandel, pleit te voor de openstelling van het vliegveld "De Peel" voor de bur- ger(vracht)luchtvaart. Nagegaan zal worden of het mogelyk is van deze militaire vliegbasis een z.g. Cargohaven (vrachtvervoer) te maken. Maar gelyktydig werd bekend, dat op deze vliegbasis een nieuwe brandweerkazerne wordt ge bouwd in het kader van renovatie, verbetering en nieuwbouw op "De Peel". - In een byzondere raadsvergade ring met de provincie-gouverneur E. Mastenbroek stelde de gemeente raad een profielschets en de proce dure rond de benoeming van een nieuwe burgemeester vast - Wethouder J. Truyen beloofde de gemeenteraad "binnenkort" nade re mededelingen te verstrekken over het vernieuwen van de weg Spurkt Deze weg is te smal en ka- potgereden, maar wordt even zo vrolijk als sluipweg gebruikt door het verkeer van en naar de Overloonseweg-Maasheseweg. - De gemeente heeft in Ysselsteyn enkele lokaties aangewezen waar mestverwerking mogelijk wordt geacht In de betreffende nota werd ook gesteld, dat mestverwerking op het industrieterrein Smakterheide geen probleem is. - Met de aankoop van 3 ha. gemeen tegrond aan de Witte Vennenweg in Oostrum wil het Intern. Expeditie- bedrijf Frans Maas een toekomstige uitbreiding daar veilig stellen. In de bestaande vestiging worden goede ren verpakt en verzendklaar ge maakt Rank Xerox b.v. is een van de grootste klanten van Frans Maas in Oostrum. - Een koninklyke onderscheiding was weggelegd voor de heer P. Roe- lofs uit het Bergkwartier omdat hy veertig jaar in dienst was by het P.C.V. Begonnen als leerling verpleger, werd hy in 1974 hoofd verpleegkundige. Hy had toen al een belangryke bydrage geleverd aan de ontwikkeling van de ar- beidstherapie aan het einde van de vijftiger jaren. - Meer dan ƒ100.000,- schade ont stond by een felle woningbrand in de Spinetstraat (Brukske). Een van de bewoners kon zich nog met moeite redden. Vier uur lang was de brandweer bezig met het bluswerk. - Wim Lammertink nam afscheid van de Credit Lyonnaisbank Ven ray, waarvan hy acht jaar directeur was geweest. Byna 45 jaar lang had Guus Wil- lems fietsen en brommers gerepa reerd bij Poels Rijwielhandel en nu vond hij het tijd om er een punt achter te zetten. - Chantal Willems vond terecht, dat zy na drie maanden als Luitenant ter Zee by de Koninklijke Marine in de Golf te hebben gediend, wel een feestje kon bouwen in haar ouder- lyk huis aan de Molenklefweg. - Het sneeuwde zo erg op 15 fe bruari, dat de Venrayse politie 26 verkeersongevallen moest note ren; aüemaal zonder persoonlijk letsel. Een chauffeur van een gro te tankauto vond het onverant woord door die massa's sneeuw te blyven doorrijden. Hy zette zyn voertuig by het politiebureau en ging met de trein naar huis... - Tydens een wedstrijd in Latijns- Amerikaans dansen in Eindhoven behaalde een vijftal Venrayse paren schitterende resultaten. Een paar werd zelfs kandidaat voor het Ne derlands kampioenschap (En als dat gebeurt, melden wij dat natuur lijk. Red.) - In Oost rum werd de Pauselijke on derscheiding Pro Ecclesia et Ponti- fice uitgereikt aan Broeder P. Huijbers. Dat was niet alleen vanwe ge zijn verdiensten in de Orde van de Broeders van Liefde en zijn werk op Nieuw Spraeland, maar zeker ook voor zijn activiteiten in de Oostrumse gemeenschap. - Er was feest by de Venrayse afde ling van de Industriebond FNV, die 600 leden telt. Maar liefst tien jubi larissen werden voor het voetlicht gehaald. Vyf van hen waren 40 jaar lid; de 5 anderen hadden 25 jaar hun vakbond gesteund. - Na 150 jaar kwam men er op het gemeentehuis achter, dat de slange- kop in het Venrayse gemeentewa pen een klimmende leeuw moest zyn. Ook het wapenschild zou ge draaid moeten worden. Maar gezien de financiële consequenties zal de aanpassing van het wapen nog wel op zich laten wachten. MAART - En bedroevend lage opkomst bij de verkiezingen voor de Provin ciale Staten. In Venray slechts 46% van de stemgerechtigden. - De gemeente is opnieuw in overleg getreden met C en A voor de vesti ging van een filiaal in de Gro testraat Naar verluidt mag men begin volgend jaar (in maart?) ver wachten, dat met de bouw wordt be gonnen. - Het nieuwe minimabeleid van de gemeente is er op gericht om uitke ringsgerechtigden aan een passen de baan te helpen, hun besteedbaar inkomen te verhogen en hun finan ciële problemen te saneren. - In de Schoolstraat brandde de die renspeciaalzaak "Oase" volkomen uit. Geruime tijd bleef het pand daarna dichtgespijkerd om tenslot te gesloopt te worden. Met de ge plande nieuwbouw zijn kennelijk problemen ontstaan, want de eerste steen moet nog gelegd worden. - Koninklijk goud was er voor J. Creemers van de Oude Oostrumse- weg, die 40 jaar als verpleger en la ter als bibliothecaris aan het P.C.V. Sint Servatius was verbonden. - In de Grotestraat verdween het "snoepwinkeltje van Pincky" om plaats te maken voor een warme bakker uit Sevenum, die hier zyn tweede zaak opende. - In Oostrum overleed toch nog vrij onverwacht op 69-jarige leef tijd de heer Toon Janssen. Na 45 dienstjaren op het gemeentehuis, hoopte Tbon nog vele jaren van een welverdiend pensioen te mo gen genieten. Het werd helaas anders. Op sociaal en maatschap pelijk terrein had h(j vele ver diensten. Oostrum nam dan ook met p(j n in 't hart afscheid van de ze sympathieke mens. - Venray kreeg voor 1991 nog 127 premiewoningen toegewezen. Daar naast was er nog ruimte voor 107 vrye sector woningen zonder rijks bijdrage. - Bij het bereiken van zijn 65ste le vensjaar vond Harrie Philipsen uit Ysselsteyn het gepast de politiek vaarwel te zeggen om van zyn vrije tijd te kunnen gaan profiteren. Hy was vanaf zyn 21ste jaar politiek be zig en zat de laatste 9 jaar als lid in de Provinciale Staten van Limburg. In die functie reisde hij meer dan 500 keer op en neer naar Maas tricht Zyn functies in het openba re leven van Ysselsteyn blyft hij voorlopig nog uitoefenen. - De mqjoretten van MMSK St.Pe- trus Banden behaalden prachtige prijzen op het solistenconcours te Bergen. Eerste en tweede pryzen waren de beloningen voor vele we ken repetitie. - In Ysselsteyn overleed plotseling op 79-jarige leeftijd de heer Huub Gooren. Als zelfstandige onderne mer en lid van vele verenigingen had hy voor dit Venrayse Peeldorp veel verdiensten. Zyn medeburgers namen dan ook massaal afscheid van Huub tijdens zyn uitvaart en - Het rommelde in de "Lokale Om roep Venray". Een adviesgroep had een beleidsnota samengesteld, waaruit het L.O.V.-bestuur de con clusie trok, dat men maar beter kon opstappen. - Vele tonnen schade zou zyn ver oorzaakt aan machines en appara tuur van Rank Xerox, die waren opgeslagen bij het Transportbe drijf Van Mierlo aan de Ven- nootstraat op het industrieterrein "Smakterheide". De enorme rookontwikkeling bij de binnen brand bemoeilijkte het bluswerk. De "Sprinkler-installatie" in de bedrijfshallen had prima gewerkt en mede daardoor kon uitbrei ding van de brand worden voorkomen. - De Venrayse VW mag niet reke nen op een hogere subsidie om de I-status te realiseren en het perso neelsbestand uit te breiden. - Voorlopig komt er geen treintaxi in Venray. Maar dat wil niet zeggen, dat deze service in de toekomst niet voor Venray is weggelegd. - De gebroeders Debie mochten van b. en w. de fietstunnel in Landweert opsieren met graffiti. Daarmee zou den de veelal minder nette "schil derwerken" in deze tunnel verdwijnen. - Venray komt voor 1990 in aanmer king voor 8,9 miljoen rijkssteun, al dus de Rijksinspecteur in zyn Artikel-12 rapportage. - De Pv.d.A. afd. Venray vierde haar zilveren bestaansfeest met een re ceptie. Rv.d.A.-voorzitster Maijanne Sint opende een fototentoonstel ling - Bij de Voedingsbond FNV werden 7 jubilarissen gehuldigd vanwege hun 25 resp. 40-jarig lidmaatschap. - In Merselo kwam de verbouwing van de Rabobank klaar. Dat werd gevierd met een "Open huis", zodat de Merselose mensen konden zien wat er o.m. met hun geld gebeurt... - Alle jaargangen van Peel en Maas - voor zover in het bezit van de ge meente zijn op microfilm gezet en daarmee van de ondergang ge red. Want ook oude kranten ver gaan op den duur tot stof. - In Veulen werd het 60-jarig be staan van de basisschool Sint Anto- nius gevierd met een musical. - Maar liefst 104 km. Venrayse we gen moesten gereconstrueerd worden of hadden een nieuwe deklaag nodig. In 1990 was al 14 km. onder handen genomen. De andere 90 km zouden dit jaar (1991) een beurt krygen. Kosten: 10 miljoen gulden. - ƒ25:000,- per jaar stelt de gemeen te beschikbaar voor projecten in de ontwikkelingslanden, de laatste ja ren werd het geld besteed aan het Divinolandia-project van Jacqueli ne Eibers in Brazilië. Nu gaat de ge meente het bedrag herverdelen, zodat ook aan andere projecten kan worden gedacht - Op Goede Vrijdag herplaatste de Werkgroep Kruisen en Kapellen het gerenoveerde kruis aan de Dr.Kort- mannweg. Aan de Veulenseweg (bij de fam. Croymans) werd een veld- kruis, na een grondige opknap beurt herplaatst. - Met de Paasdagen organiseerde "Red Stars" het grootste toernooi voor tafeltennissers in Nederland. APRIL - Op 3 april werd begonnen met het planten van grote bomen in het centrum. Nabij de Rabobank kwa men aan weerszijden van de Merse- loseweg twee 25 jaar oude eiken en tegenover de bank enkele acht jaar oude esdoorns. Op de hoek Kruit- weg-Merseloseweg werd een 25 jaar oude kastanje geplant. Op het plein tje in de Bleek kwamen platanen en het Kapelaanspad werd aange kleed met bol-acaciabomen. - In Oirlo moeten 21 tien jaar oude iepen aan de Deputé Petersstraat worden omgehakt om iets te kun nen doen aan de natuurlijke overlast. - Het college van b. en w. ging (nog) niet in op het verzoek van de kermisexploitanten om de kermis op vrijdag te laten beginnen. In verband met de koopavond op vrijdag maakte de Venrayse Win keliersvereniging tegen het eer der beginnen van de kermis bezwaar. - In het kader van de para-oefening "Easter Jump" sprongen ca. 200 militaire parachutisten uit helicop ters boven de vliegbasis "De Peel". - Om het thuis-composteren te sti muleren besloot de gemeente een subsidie te verstrekken van ƒ65,- bij de aankoop van een VAM-compos- teringsvat. - Wethouder B. Kersten maakte be kend, dat de gemeente meer varia tie in haar grondprijzen gaat aanbrengen en grond "in de oprui ming" moet doen. - De politie van Venray arresteerde v(jf personen op verdenking van een indrukwekkende reeks inbra ken en diefstallen van en uit auto's en boten. Er werd ongeveer 700.000,- buitgemaakt Met een gestolen boot werd zelfs vakantie in Spanje gevierd. - Het dienstencentrum van het Cen trum voor Zwakzinnigenzorg "Nieuw Spraeland" stelde zijn Speel-o-theek open voor verstande lijk gehandicapten, die thuis ver zorgd worden. - Alleenstaanden, waarvan de woon ruimte niet is voorzien van een eigen watermeter, kregen vermin dering van rioolrecht. - "Binnenkort meer duidelijkheid over de toekomst van St. Jozef klooster" was de conclusie na het gereedkomen van een haalbaar heidsonderzoek door een bureau. Dat "binnenkort" duurde wel lang, want toen het jaar 1991 "verleden tijd" was geworden, was er over de toekomst van het klooster nog niets bekend. - De Katholieke Mavo "De Kolk" maakte een toekomstige tijdelijke verhuizing bekend in verband met de verbouwing van het huidige gebouw. Het kerkdorp Merselo werd officiel aangesloten op het Venrayse ka belnet. - Wethouder B. Kersten presen teerde de langverwachte Kleine Kernen Nota Gemeente Venray. Hierin wordt geconcludeerd, dat de kerkdorpen vitaal zyn en dat het voor de dorpsraden van be lang is, dat de huidige leefbaar heid behouden blijft. - Karei Knabbelaar moet van de ge meente vanuit "De Echo" terug naar "de Kiosk" in Brukske - De besturen van de Stichting Verpleegtehuis Beukenrode en de Stichting Bejaardenvoorzieningen Venray-Well (Het Schuttersveld in Venray en Eldershome in Well) on dertekenden een intentieverkla ring om te komen tot meer samenwerking. - De Spaanse en Turkse gemeen schappen in Venray bereikten met de Kabeltelevisie een akkoord over zendtijdverdeling op de Venrayse kabel. - De reparatie van het dak van kleedlokaal C (kosten ƒ60.000,-) van S.W. werd door de gemeente hoog op de prioriteitenlijst gezet na een "brandbrief' van het S.W.-bestuur. - Het corpus van het hagelkruis aan Beek in Merselo werd door vanda len vernield. -Op het circuit "De Peel" werden de eerste autospeedway-wedstrijden van het nieuwe seizoen verreden. - Wethouder J. Truijen maakte be kend, dat de hoofdverkeersstromen in de kerkdorpen en in de wyken met bomen en groen worden aan gekleed. - In Merselo vierde het echtpaar Toon en Christina Thijssen zyn dia manten huwelijksfeest. - Bij kapsalon Leo Nooijen vierden Jan v.d. Rijdt en Henk van Dijck hun zilveren kappersjubileum. - Na een zeer uitgebreide verbou wing werd Dierengilde Van Grootel aan de Stationsweg heropend. - De Kath. Technische school kreeg van enkele garagebedrijven in de regio en de Vereniging van Venray se Automobiel- en Garagebedrijven een computer t.b.v. het onderwijs in motorvoertuigentechniek. - "Laot ze nie an ut Kerkpdje kom- me". Onder deze titel leverde de ac tie van "Samenwerking Venray" al 4000 handtekeningen op voor het behoud van het Kerkpad (dus tegen de aanleg van de Noordtangent). - De 37 Zusters van Liefde van Je zus en Maria, beter bekend als "de zusters van Sint Anna", dronken met de bevolking van Venray hun laatste kopje koffie en vertrokken naar Eindhoven. - Bureau Qraiyewoud kwam met een rapport "Ontwikkelingsmoge lijkheden ten behoeve van het Vla- kwatergebied", waarin o.m. voor een landschapspark werd gepleit Een nieuwe routestructuur zou het gebied moeten ontsluiten. De voor de gemeente weggelegde taak moet in de voorwaarden-scheppende sfeer liggen. By de Abva-Kabo werden jubilaris sen gehuldigd, die 40 en 25 jaar lid waren. - De raad werd voorgesteld ƒ2900,- beschikbaar te stellen voor de wijzi ging van het gemeentewapen. De gemeenteraad voelde daar niets voor en het voorstel werd inge trokken. - Op Koninginnedag werd de visvij ver "Wanssums Ven" na een meta morfose weer in gebruik genomen. - Koninklyke 'onderscheidingen voor vyf verdienstelijke Venrayers op Koninginnedag. De heer P. Corzi- lius werd benoemd tot Officier in de Orde van Orarye Nassau. De zilve ren e re-medaille was voor mevr. W. Camps-Maassen in Casten ray, de heer J. Arts (Kampen Har) uit Mer selo en mevr. P. Raemakers uit Ven ray. In Roermond werd de heer A. Peters uit Oirlo benoemd tot Ridder in de Orde van Oraiye Nassau. - De Culinaire Club Venray vierde haar 15-jarig jubileum en organi seerde een exclusief feestdiner, dat ƒ5200,- opbracht voor het ontwik kelingsproject in Divinolandia - De aprilmaand werd afgesloten met een vuurwerk op Koninginne dag, waarmee aan een "vurige" wens van burgemeester H. Defe sche werd voldaan. MEI - In Overloon werd het 45-jarig be staan van het Nationale Oorlogs- en Verzetsmuseum herdacht. Minister H. d'Ancona opende officieel het Kampgebouw. - Het Nicaragua-comité Venray besloot na vijf jaar tot opheffing o.m. door de tanende belangstelling van de Venrayse bevolking. - Op 2 mei opende gouverneur E. Mastenbroek officieel het winkel centrum "De Bleek". De festivitei ten rond de opening stonden in het teken van de tropen. Maar de weekend-activiteiten hadden meer weg van "poolfeesten", om dat het weer niet meewerkte. - Peuterspeelzaal *"t Centrum" aan de Pr. Bemhardstraat zocht finan ciële middelen in verband met de verhuizing in september naar de Beukenlaan. Maar vlak voor de ver huizing ging het oude houten ge bouw in vlammen op. - Twintig jaar geleden werd de ge meentelijke Muziekschool opge richt en directeur Louis van den Hoonaard was veertig jaaf muziek pedagoog - Tijdens het jaarlijkse koningschie- ten nam Schutterij "t Zandakker Gilde Sint Jan" afscheid van haar beschermvrouwe, mevr. P. Defesche-Derks. Zij kreeg een by zondere onderscheiding als hoog ste beloning voor uitmuntende verdiensten aangeboden. - De WD hield een openbare discussie-avond over Noordtangent of Stadspark. - In een brief aan b. en w. liet ook de Rv.d.A-fractie weten tegen de aanleg van de Noordtangent te zijn. - Tegemoetkomende aan de wens van een kleine meerderheid van de Oostrumse bevolking besloten b. en w, de Oostrumse kermis defini tief naar het Watermolenplein te verplaatsen. - Het archeologisch onderzoek na bij Hoogriebroek werd afgerond met de conclusie, dat het werk niet vergeefs is geweest. Ér werden tal van sporen van bewoning in de oudheid gevonden. - Het monument ter nagedachtenis aan de Merselose verzetstrijder Frans Michels nabij de Weideweg in Leunen werd door vandalen ver nield. - De gemeente schreef en prijsvraag uit voor een goede naam voor het op de hoek van de Westsingel en de Kempweg in aanbouw zijnde nieu we Zwem- en Recreatiecentrum. Amateur-kunstenaars werden uit genodigd voor het maken van een kunstwerk. - In Merselo werden weer de tradi tionele Muziekfeesten gehouden met als hoogtepunt de "Aid Mersel- se Dag". De hoogmis op 2de Pinksterdag werd door de Lokale Omroep Venray via de kabel uitge zonden. - De Venrayse wielrenner en Neder lands kampioen Peter Winnen maakte bekend niet te zullen deel nemen aan de Tbur de France. - Scholieren van het Boschveldcol- lege hielden een geldinzameling voor de slachtoffers van de overstro mingen in Bangladesh. - Zuster Jacqueline Oudenhoven vierde in het SL Oda-rusthuis van de zusters Ursulinen haar 70-jarig - De N.L.W.-bedrijven (vroeger Socia le Werkplaats) huurden het Jako pand aan de Smakterweg i.v.m. de te verwachten groei met 100 werk nemers. -In het bejaardencentrum "Het Schuttersveld" werd begonnen met groepsverzorging om te bereiken, dat de deelnemers zo lang mogelijk hun zelfstandigheid kunnen be houden. - Mevr. M.W.H. Verstegen-Verheijen werd het eerste vrouwelijke lid van het Venrayse brandweerkorps. - De Atletiekvereniging Venray Regio vierde haar 15-jarig be staansfeest - De heren P. Custers en P. Bouten lanceerden hun plan om aan de Hoopweg in het Vlakwatergebied een kinderboerderij te maken. - De gemeenteraad discussieerde over de vraag hoe en door wiens schuld Venray in het financiële dal Is geraakt, waardoor de Arti kel 12-status moest worden aan gevraagd. De raad stak de hand in eigen boezem en constateerde, dat de gemeenteraad zelf als hoogste bestuursorgaan in de ge meente, eerder aan de nood bel had moeten trekken. "Het falen van het college van b. en w. en de ambtenaren is ook het falen van de gemeenteraad geweest" zo werd gezegd. - "Het Winkelcentrum Venray" loof de een prijs van ƒ500.- uit voor de genen, die daders kunnen aanwijzen van de ergerlijke graffiti- spuiterijen van de laatste tyd - De zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oraiye Nassau werd uitgereikt aan Peter Haans, in verband met zyn vijftigjarig leider schap van de Brabantse Zonne- kanters. JUNI - Op" de eerste dag van deze maand sloot Henk Smits "met bloedend hart" zyn ijzerhandel aan de Schoolstraat, waarmee na 45 jaar een definitief einde kwam aan dit familiebedrijf. - Het nieuwe bestuur van de Lokale Omroep Venray besloot per 1 juni dagelijks radio-uitzendingen via de kabel en de ether uit te zenden. - Met ingang van 1 juni zullen per sonenauto's, die onjuist geparkeerd staan, door de gemeente worden weggesleept - In "De Wetteling" werd een Inter nationaal Judo-toernooi gehouden - Bij gelegenheid van zijn afscheid bij Inalfa kreeg Nico Hoek de gou den eremedaille verbonden aan de orde van Oraiye Nassau - Onrust werd bij de Venrayse win keliers wegggenomen door het besluit van de gemeente, dat geen precariorecht meer zal worden ge heven by het houden van evene menten. - De gemeente gaat maatregelen ne men om probleemgokken tegen te gaan. - Circus Renz-Berlin sloeg drie da gen zijn grote geel-blauwe tent op in Landweert om Venray op unieke circusvertoningen te tracteren. - De gemeente maakte bekend, dat het aantal asielzoekers in Venray op 31 december 1992 zal zyn ver dubbeld. - Burgemeester drs. H. Dittner (47) uit Luyksgestel werd benoemd tot burgemeester van Vierlingsbeek. - In Ysselsteyn werd bekend, dat de St. Odakerk, met uitzondering van het priesterkoor, wordt gesloopt Er wordt een nieuwe kerk gebouwd, waarvoor de parochianen ƒ310.000,- moeten opbrengen. - Ruim 1300 wandelaars namen deel aan de 80 km. lange Kennedy- mars. Bert Linders liep 100 km. hard om geld in te zamelen voor de Venrayse verpleegster Gerry Muy- sers, die in Karachi werkt voor zuster Truus Lemmens. - Wethouder mevr. M. Hoppenreys- de Loo verrichtte de heropening van het uitgebreide gezondheids centrum Landweert. - Er was weer veel belangstelling voor de traditionele Avondvierdaag se. Drieduizend wandelaars gaven kleur aan dit wandelfestyn. - Schoenenzaak Janssen-Clevers vierde het honderdjarig bestaan. De eigenaresse heeft 46 jaar alleen aan het hoofd van de zaak gestaan. - Op de kegelbanen van "The Old Calahan" hielden tien gesponsorde kegelaars onder auspiciën van de kegelclub "Flower Power" een ke gelmarathon ten bate van de Ven rayse pater Jan Peeters in West Irian. - Met het oog op Vaderdag beleefde Venray een tweede editie van de winkeliersactie "Vive mon Père", waarbij in het winkelcentrum een gezellige Franse sfeer werd ge bracht. - Bij testament van de in 1990 over leden mevr. W. v.d. Munckhof- Sangers, werd de Venrayse Cultuur- prys ingesteld - Na een lange zwerftocht kwam het "boegbeeld" van het voorma lige hotel "De Gouden Leeuw" weer terug in Venray. De stichting "Cultuurgoed" beloofde, dat het beeld een plaats krijgt temidden van de Venrayse bevolking en nooit meer in particuliere handen zal vallen. - Er was feest in Leunen omdat de eerste Wykvereniging Leunen twintig jaar geleden werd op gericht - Burgemeester H. Defesche kreeg van de Muziekschool een afscheid sconcert, gegeven door 130 leden van de gemeentelyke Harfa-vereni- gingen onder leiding van Alex Schillings, aangeboden. - By gelegenheid van het 5de lustrum van de Rotaryclub werden twee tandems aangeboden een het gezinsvervangend tehuis "De La te rye".

Peel en Maas | 1992 | | pagina 13