Afscheid Wim Zwanenberg Kerstboomverbrandingen zaterdag 11 januari 1992 De gemeente Venray wenst u een voorspoedig 1992 luiting studiezaal gemeentearchief Venray penbare vergadering fëlstandscommissie ollekte kalender januari 1992 EEL EN MAAS Geen commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Bekendmaking Bekendmaking Wet Wapens en Munitie Commissie openbare werken Hinderwet PEEL EN MAAS Reserve-politie Hinderwet Commissie financiën Commissie economische zaken Commissie sociale zaken Commissie onderwijs, jeugd, sport en rekreatie OOK Commissie maatschappelijke zaken Een beroerte... dan toch samen verder EN MAAS Donderdag 2 Januari - Pagina 11 BADHUIS VENRAY «adhuisstraat 1 lefoon 04780-23333 orrespondentieadres: istbus 500 I AM VENRAY teningstijden: aandag t.m. vrijdag van 9.00 tot LQ0 uur. 9 afdeling Bevolkingszaken is te ns geopend op donderdag van L30 tot 17.00 uur. in deze openingstijden kan uitslui- nd na telefonische afspraak worden geweken. treekuren b. en w. uitsluitend te zoeken na telefonische afspraak a de stafeenheid bestuurson- irsteuning, tel. 04780-23269, al- in vóórmiddag, irgemeester F.H.A.B. Waals aandag van 10.00 tot 11.00 uur gemene bestuurszaken: gewestelij- i en intergemeentelijke samenwer- ng, bestuurlijke koördinatie; tenbare orde en veiligheid; voor- hting en inspraak algemeen; dorps i wijkraden; personeel, organisatie i informatica; interne dienstverle- ng; ekonomische zaken: bevorde- tg werkgelegenheid, markten en irmissen, handel en middenstand, ivordering toerisme, bedrijfs- en inkelvestiging. èthouder M.A.A. Hoppenreijs-de Loo ico-burgemeester) aandag van 10.00 tot 11.00 uur. ilieuzaken: algemeen milieubeleid, nderwetszaken, afvalverwerking, astverwerking, bodemsanering; aatschappelijke zorg: gezondheids- irg, maatschappelijk werk, ouderen- trg, werklozenzorg (RBA), sociale Brkvoorziening (WSW), culturele inderheden; sociale vernieuwing; nancipatie. ethouder H.M.O. Truijen aandag van 10.00 tot 11.00 uur. tanciën: belastingen, gemeentega- inties (hypotheken); openbare wer- an: wegen, riolering, reiniging, oen, verkeer en vervoer; agrarische tken: ruilverkaveling, beheer en ver- top landbouwgronden, ethouder JM. Kersten aandag van 10.00-11.00 uur. itelijke ordening; volkshuis- ng; bouw- en woningtoezicht; ndstoezicht; stedebouw; indbedrijf (m.u.v. beheer land- ironden): beheer eigendom- xploitatie bestemmings- inen; grondverwerving; induitgifte. ïthouder I.H. Driessen indag van 10.00-11.00 uur. iulture zaken: muziekschool, mu- leum, schouwburg, bibliotheek, mo- 5 lumentenzorg, oud archief, culturele -Herenigingen, grote en kleine kun- en, vrije academie; sociale zaken; nderwijs; volwassenen-edukatie; tortzaken; rekreatie; jeugd- en jon- erenwerk; akkommodatie-aangele- anheden; sociaal-cultureel werk; londiale vraagstukken; mediazaken; inderopvang. "iln verband met de feestdagen Irstmis en Nieuwjaar, de sluiting |n het gemeentehuis Venray op likele dagen rond de feestdagen en vakantie van de medewerkers a het gemeentearchief in deze pe- tde, is de studiezaal van het ge- eentearchief van 20 december 91 t/m 5 januari 1992 voor pu- lek gesloten. Vanaf 6 januari in wy u weer ten dienste. )p woensdag 8 januari zal om 00 uur voormiddag in het raad- lis (kamer 126) een openbare ver- dering worden gehouden van de ilstandscommissie. )e agenda voor deze vergadering t vanaf dinsdagmiddag, 14.00 r, ter inzage by de sekretaris van Welstandscommissie, de heer C. Rossum, tel. 04780-23377. 5 jan.: Jeugdvastelaovesvereni- tg De Hazekeutel. \lleen voor deze kollekte is een rgunning verleend. Koliekteren iten de aangegeven periode is et toegestaan. De kollektanten en llektrices moeten een op de be- iffende kollekte gericht legitima- bewijs kimnen vertonen. n abonnement waard Na een dienstverband van ruim 12% jaar als medewerker kopieer- kamer/magazyn maakt Wim Zwa nenberg gebruik van de VUT- regeling voor 59V2-jarigen en heeft vandaag, 2 januari 1992, de ge meente Venray verlaten. Wim, die op 1 april 1979 in dienst trad bij de gemeente Venray, kon beschouwd worden als een 'rot' in het kopieervak, omdat hy kon bo gen op een 13-jarige ervaring bij Rank Xerox Venray. Bovendien was hy daarnaast in de avonduren ge bouwenleider in dienst van het schoonmaakbedryf Cemsto, dat destyds het dagelijks onderhoud van het gemeentehuis verzorgde. Hy kende daarom de weg in het ge bouw en velen van zyn toekomstige collega's. Deze funktie heeft hij beëindigd toen hy in dienst kwam by de gemeente Venray. In de by na 13 jaar dat Wim werk zaam is geweest zyn zo'n slordige 14 miyoen kopieën onder zyn han den vandaan gekomen. Die 14 mil joen A4-tjes achter elkaar gelegd overbruggen een lengte van ruim 4 duizend kilometer; ongeveer de af stand Amsterdam-Teheran. Het inbinden van boekwerken be hoorde ook tot zyn taak. Hy heeft zich die kennis eigen gemaakt door in 1983/1984 bij een gepensioneer de zuster gedurende een halfjaar een halve dag per week een kursus te volgen. Hy is zozeer aan het boekbinden verknocht geraakt dat hij het tot zijn hobby heeft ge maakt Deze hobby zal hij nu hy over een zee van vrije tijd beschikt naar hartelust kunnen uitoefenen. Op donderdag 9 januari a.s. zal het college van burgemeester en wethouders afscheid van Wim ne men, waarna hem en zijn echtgeno te een receptie voor het voltallige personeel en genodigden zal wor den aangeboden. Ook dit jaar worden weer kerst boomverbrandingen gehouden en wel op 11 januari 1992, op de vol gende lokaties: Brukske, St. Antoniusveldlaan om 18.00 uur; georganiseerd door de Wykvereniging, dhr. W. Mars man, Mozartstraat 20, 5802 HP, tel. 10402. Landweert, Kruidenlaan om 17.30 uur; georganiseerd door de Wijkvereniging, dhr. M. Vollenberg, Akelei 102, 5803 CD, tel. 82329. Oostrum, Van Broekhuizenstraat om 16.00 uur; georganiseerd door: Werkcomité, dhr. T. Swemers, Mgr. Hanssenstraat 13, 5807 BA, tel. 83952. Leunen, Engesteeg om 16.00 uur; georganiseerd de Wykvereniging, mw. E. Clermonts-Thijssen, Loener- veld 17, 5809 BA, tel. 80878. Ysselsteyn, Peter Janssenweg, te genover LLTB; georganiseerd door: Jeugdsociëteit Jera, dhr. H. Beelen, Pioniersstraat 38, 5813 BX, tel. 04785-1793. Van de by de betreffende lokatie vermelde organisatie wordt ver wacht dat zy: Wegens het ontbreken van vol doende agendapunten komt de voor 6 januair 1992 geplande verga dering van de commissie ROV te vervallen. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in art. 22, lid 2 aan de Wet op de ruimtelyke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zyn vergadering van 17 december 1991 in voorbereiding heeft ver klaard: Ieen partiële herziening van het bestemmingsplan 'Buitenge bied' voor gronden nabij het bedryventerrein in Ysselsteyn, t.b.v. de vestiging van een mest verwerkingsfabriek; II. een partiële herziening.van het bestemmingsplan 'Uitbrei dingsplan in Hoofdzaak' voor het perceel Langstraat 133 te Venray, tb.v. de uitbreiding van een tuincentrum; III. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Oostrum- Zuid' voor een terrein aan de Binnenhof te Oostrum. tb.v. de bouw van 4 woningen; IV. een partiële herziening bestemmingsplan 'Buitenge bied' voor het perceel Casten- rayseweg 2 te Oirlo, t.b.v. de uitbreiding van een pluim veestal. Deze voorbereidingsbesluiten tre den in werking met ingang van 3 januari 1992 en liggen voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afd. VROM, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, tydens kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals - ter plaatse gedurende twee uur voor de verbranding tegen elke in geleverde kerstboom een bon (lot) uitdeelt; de bonnen kunnen daags ervoor op het politiebureau, bij de administratie (le verdl.) worden afgehaald; - het vuur ontsteekt en het onder toezicht van ten minste twee vol wassen personen houdt totdat het in overleg met en door de brand weer (v.w.b.) Ysselsteyn, brandweer mob.complex) is geblust; - het (vooral jeugdig) publiek op vei lige afstand van het vuur houdt. Brandweer en politie houden rond- rydend toezicht op de verbran dingsplaatsen en kunnen daarby aanwyzingen geven met betrek king tot de openbare orde of vei ligheid. De gemeente, afd. openbare wer ken, ruimt de brandplaatsen op. De trekking van de lotery vindt plaats op het politiebureau door de commissaris, waarna de winnende nummers in Peel en Maas en de dorps-/wykbladen worden bekend gemaakt. Er is géén kerstboomverbranding in de wyk Veltiun. De commissaris van gemeentepo litie te Venray maakt bekend dat de houders van een verlof Wet Wapens en Munitie, deze voor het einde van de geldigheidsdatum, 15 januari 1992 voor verlenging dienen aan te bieden aan het bureau van gemeen tepolitie te Venray, Leunseweg 4 te Venray. Leden van een schietvereniging dienen tevens hun schietpaspoort ter kontrole aan te bieden, alsmede een verklaring van de schietvereni ging waaruit blijkt dat in 1991 vol doende is geoefend in de verschillende disciplines. Donderdag 9 januari 1992 wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie openbare werken, aanvang 18.00 uur in ka mer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Verslag vergadering 91-11. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededelingen. Infoborden kerkdorpen; aanbesteding her inrichting Schouwburgplein en Henseniusplein; korte gedach- tenwisseling over uitwerkings- tr^jekt nota Centrumontwik kelingen. 6. Gewestaangelegenheden. 7. Verkeersmaatregelen St Jozef laan Smakt. 8. Uitbreiding aantal abri's in de gemeente Venray. 9. Gladheidsbestryding 1991/92. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij hinderwetvergun ning hebben verleend aan: Linskens BV, Molenhoek 7, 5808 AJ Oirlo voor het oprichten en in werking hebben van een in richting voor machinale houtbe werking annex spuiterij gelegen aan de Molenhoek 7 te Oirlo; Maatschap Hendrix, Briens- hoekweg 3, 5809 EW Leunen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkensfok- en vollegrondstuin- bouwbedryf gelegen aan de Briens- hoekweg 3 te Leunen. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 2 fe bruari 1992. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tot deze datum kan bij de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indiènen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek, is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken uw weekblad Op dinsdag 11 december jl. kre gen 5 reservisten uit handen van de burgemeester een jaarteken met oorkonde uitgereikt voor resp. 15- of 20-jarig dienstverband. Piet Flinsenberg en Theo Janssen werden onderscheiden vanwege 20 dienstjaren, Don Funcken, Gerrit Kroon en Jan Hendriks maakten 15 dienstjaren vol. Het vijftal was al in het bezit van de vrijwilligersmedaille. Een felicitatie onzerzijds, met dank voor de jarenlange, bereidwil lige ondersteuning. mm Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij hinderwetvergun ning hebben geweigerd aan: Maatschap Pouwels- Egelmeers, Pauwweg 12, 5808 BM Oirlo voor een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning voor een varkensfokbedrijf en scha penhouderij gelegen aan de Pauw- weg 12 te Oirlo. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 2 fe bruari 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan bij de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven hage. Op'bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken Op woensdag 8 januari 1992 wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie finan ciën, aanvang 18.00 uur in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Vaststelling verslag 4 dec. 1991. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Raadsvoorstel wyziging Hypo theekfonds HNMLG. 4. Raadsvoorstel aanpassing begro ting 1991. 5. Gewestaangelegenheden. 6. Artikel 12-aangelegenheden. 7. Rondvraag. 8. Vaststelling datum volgende ver gadering. De vijf jubilarissen, v.l.n.r.: Don Funcken, Gerrit Kroon, Theo Jans sen, Piet Flinsenberg en Jan Hendriks. Op dinsdag 7 januari 1992 wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie economi sche zaken, aanvang 18.00 uur in de raadszaal van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Sprekersronde voor bezoekers. 3. Verslag van de vergadering van 5 nov. 1991. 4. Ingekomen stukken en mede delingen. 5. Gewestzaken. 6. Voorbereiding ROP-II. 7. Deelname aan het Sponsornet werk Bedrijf Cultuur Venray. 8. Bedryfsverplaatsing Boom's Transport Venray. 9. Bedryfsverplaatsing Bouwmy Janssen. 10. Startnotitie Struktuurvisie Noord- en Midden-Limburg. 11. Subsidieverzoek van de LOZO, namens de winkeliers, in de kosten van onderzoek naar kansen en bedreigingen voor winkelcentrum Veltiun en Brukske. 12. Rondvraag en sluiting. Op maandag 6 januari 1992 wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie sociale za ken, aanvang 18.00 uur in kamer K19 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken en medede lingen. 3. Verslag van de op 2 dec. 1991 ge houden vergadering. 4. Bespreking gewestaangele genheden. 5. Nota inzake voorlichting en pre ventie financiële problemen. 6. Jaarverslag Consumenten winkel. 7. Rondvraag. By elk agendapunt zal aan de aan wezigen op de publieke tribune gelegenheid worden geboden in spraak te hebben over de aan de or de zynde zaak. Op donderdag 9 januari 1992 wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie onder- wys, jeugd, sport en rekreatie. aanvang 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Gewestzaken. 5. Vaststelling verslag van de com missievergadering van 27 nov. 1991. 6. Bespreking nota 'Invoering van de Kaderwet Volwassenenedu- katie en de gevolgen van de gemeentelijke planning in Noord-Limburg'. 7. Concept-raadsvoorstel inzake vervanging gestolen accordeon en versleten cassetterekorder. 8. Concept-raadsvoorstel inzak verzoek ex art. 82 ISOVSO om vergoeding van de kosten van diverse werkzaamheden aan het dak van LOM-school 't Groe- newold. 9. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art 74 WBO van de Stichting Katholiek Onderwys Venray om vergoeding van de kosten van vervanging van de vloerbedekking in de hal en de personeelskamer van basis school Petrus Banden. 10. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art. 74 WBO om ver goeding van de kosten van het herstellen van vernielingen t.b.v. basisschool De Bongerd. 11. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art 74 WBO om ver goeding van de kosten van ver vanging van de stoelen van de leerlingensetjes by basisschool H. Maria in Oirlo. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. voor uw A KETTING- m w FORMULIEREN i drukkerij i van den munckhof bv i grotestraat 68 venray i tel. 04780-82727 i -• Op dinsdag 7 januari 1992 wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie maatschap- pelyke zaken, aanvang 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Verslag vorige vergadering (3 dec. 1991). 3. Ingekomen stukken. 4. Spreekrecht 5. Subsidiëring gemeenschappely- ke ruimte woonprojekt voor ouderen St. Joriskwartier. 6. Jaarverslag van het gezondheids centrum Landweert. 7. Subsidie Algemene Hulpdienst Venray. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. i De vereniging 'Samen Verder' be hartigt de belangen van mensen die getroffen zijn door een CVA (een hersenbloeding of een hersenin farct). Om de 14 dagen brengt de vereniging de gehandicapten en hun partners op tien plaatsen in de provincie bij elkaar. Het eerste deel (een uur) ran deze byeenkomst wordt besteed aan groepsfysiotherapie, aan aangepast bewegen onder leiding van een fy siotherapeut. Na een koffiepauze wordt de rest van de avond afwisse lend gevuld met handenarbied, spellen, voorlichting, film- of dia voorstelling, enz. De kontributie be draagt ƒ10,- per maand. De koffie is gratis en de partner of een begelei der kan meegebracht worden. Naar verwachting kan het vervoer naar de byeenkomst tegen een zeer goedkoop tarief geregeld worden. Op maandag 20 januari 1992 gaat in het verpleeghuis Beukenro de, Beukenlaan 1 te Venray. een groep van start. Aanmelding kan geschieden by mevr. Schellens en bij mevr. Beu nen, verpleeghuis Beukenrode te Venray, tel. 04780-82337. Inbraak In woning Tydens afwezigheid van de bewo ners van een woning aan de Krui denlaan werd door buurtbewoners ontdekt dat er was ingebroken. De daders hadden een ruit uit de spon ning gehaald en zich zo toegang tot de woning -weten te verschaffen. Kennelijk is het de dader om geld of sieraden te doen geweest Verde re aanwezige waardevolle spullen bleven onaangeroerd. De ruit was naast het raam gezet en zo kon de ruit weer gemakkelyk op de gebrui- kelyke plaats worden aangebracht. Wat er precies ontvreemd is kon nog niet worden medegedeeld. Onverlaten of vandalen aan het werk In de nacht van zondag op maan dag werden buurtbewoners in de omgeving van de Kruidenlaan- Nieuwe Maasheseweg in hun slaap gestoord doordat vandalen de ma- gasilo (cementsilo) in werking had den gesteld, wat een sissend geluid veroorzaakte. Omdat er meerdere meldingen van die overlast by de politie binnenkwamen werd een onderzoek ingesteld. Het lukte de politie om de megasilo buiten wer king te stellen en zo keerde de rust weer terug. Inbraak In auto's Door het inslaan van het portier raampje was toegang verkregen tot een aan de Kiosk geparkeerde per sonenauto van een inwoner. Uit de auto was het autoalarmkastje ont vreemd. Door vernieling van het por- tierslot was toegang verkregen tot een aan de Haammakerstraat ge parkeerde personenauto van een inwoner. Kennelijk had de dader getracht de auto mee te nemen want er was ook aan het kontaktslot •gemorreld'. Uit de auto werd verder niets ontvreemd. Het is ook moge- ïyk dat de dader in zyn 'werk' is gestoord.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 11