y00%l PEEL EN MAAS /en ray centrum straalt weer Kerstsfeer uit Poort van Europa' igt in het St. Odapark Toon den Brok bij afscheid geridderd COI\l>AhV morgana ...ee Skippy: Opstapje voor kinderen met achterstand in motoriek t.s. zondag zijn de winkels weer geopend Brand in veevoederbedrijf Snelheidskontrole's op de St Jozeflaan VERFS* Ria - Sjaak - Cor zondag is weer de traditione- Kerstzondag in het centrum van nray. De winkeliers openen dan er hun deuren van 12.00 tot 00 uur en u kunt nu al konstate- n dat het Venrayse centrum weer irstgezellig is ingericht. De etala- s van de winkeliers zien er weer ekfyn uit en de jury van de etala- svedstrijd zal er zondag een harde uif aan hebben om de mooiste ilage eruit te kiezen. Maar vanavond, donderdag, kan en al van de Kerstsfeer proeven in Rektifikatie gent betrapte stropers In ons bericht dat wij vorige «k publiceerde, over een Venray- agent die twee stropers betrapte, een storende fout geslopen. Wij rmeldden daarin dat deze agent et een mes werd bedreigd. Dat is et juist gebleken. Onze verslagge- r had de woorden van de pers- orlichter van de politie niet goed rstaan toen die zei dat de agent et een zak met een net voor fret- n. werd bedreigd. Daarop ont- end een handgemeen waarbij de ent gewond werd. [De politie kon een van de man- fen snel achterhalen. Inmiddels is de tweede stroper aangehou- |n. Na verhoor en opmaking van pees-verbaal is deze weer huis- Wits gezonden. Venray, als de winkels tot 21.00 uur geopend zijn. Morgen, vrijdag, tus sen 18.30 en 21.00 uur zal de Kerst man in een arreslee in het centrum aanwezig zijn. Ook op zaterdag tus sen 13.00 en 17.00 uur, zondag tijdens de eerder genoemde ope ningsuren, maandag tussen 18.30 en 21.00 uur en dinsdagmiddag tot 17.00 uur zal de Kerstman Venray aan doen. Hij wordt vergezeld door een zestal Kerstmannetjes die door het centrum dwalen om de winke lende klanten te trakteren op een leuke attentie. ZONDAG Venray staat in de regio bekend om zijn sfeer rondom de Kerstda gen. Er is dan ook dit jaar weer van alles georganiseerd om met name de koopzondag te doen slagen. Zo zullen er op die zondag op de Grote Markt diverse groepen optreden zo als MMSK St Petrus Banden en een balletgroep. Het dameskoor Venro de, zal rond 14.00 uur spontaan een concert ten gehore brengen, geheel in Kerstsfeer. De Close Harmony groep Ok Tet Nog en een joekskapel zullen voor een vrolijke noot in het centrum zorgen. Ook dit jaar staat op de Grote Markt weer de Kerst stal, die het afgelopen jaar door de schutterij Het Zandakker Gilde St. Jan, geheel is verbouwd en als nieuw zal worden opgebouwd. Op het Henseniusplein zal een Kerstmarkt worden gehouden, waarbij diverse sfeermakers het pu bliek zullen amuseren. Op het 'Bleekpleintje' zal sfeer muziek aanwezig zijn, afgewisseld met de in het centrum aanwezige rondtrekkende muziekgroepen. Verder zal om 16.00 uur in de Grote Kerk het traditionele Kerstconcert, verzorgd door diverse Venrayse ko ren, plaatsvinden. Meer hierover el ders in dit blad. AKTIE De zegelaktie van Het Winkelcen trum Venray is nog volop aan de gang. De volle kaarten worden met duizenden ingeleverd en elke kaart maakt kans op een van de vele prij zen en natuurlijk op de hoofdprijs, een Ford Fièsta. Let wel, de uiterste inleverdatum van de kaarten is 24 december. Slagbomen vernield in de bossen Een vijftal slagbomen die het crossen met auto's in de bossen moet verhinderen, waren nabij de Ballonzuil, het Rozendaal en de Loonsedijk vernield. De daders hadden de slagbomen gedeeltelijk doorgezaagd. Het kan ook het werk zijn van ge motoriseerde stropers. De schade komt nu voor rekening van de ge meente Venray. Er zijn al vervan gende slagbomen geplaatst. DONDERDAG 19 DECEMBER 1991 Nr. 51 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG otterdam werd vaak de Poort Europa genoemd. De komende and ligt 'de Poort van Europa' ter in Venray en wel in het tehuis van het St. Odapark. Afge- en weekeinde is de kunstenaar p Vaissier bezig geweest om een elijk kunstwerk in het Theehuis organiseren. Geïnspireerd door Europese Tbp in Maastricht, het ir Europa belangrijke jaar 1992, liseerde hy daar met een spaan ten konstruktie een dubbele imlboog. Hij noemde het toepas- [jk de poort van Europa. Maar er neer. De konstruktie is zodanig het ook een brugfunktie heeft, overbrugging van 1991 naar 12. oop Vaissier is op uitnodiging i de Stichting Venrayse Kunst- ng in het Theehuis aan de slag jaan. Hy was een van de kunste- irs die tydens Beeldige Kleding een kunstwerk in het St. Oda- k had staan. Met veel plezier kt hij naar die periode terug, leldige Kleding was een leuk pro- [t. Door het tydelyke karakter de werken, en de expositie, kun als kunstenaar gaan experimen- en met materialen die je anders or de permanente kunstwerken ;t kunt gebruiken. Die ervaring mt dan ten goede aan andere rken. Als kunstenaar heb ik er o's aan over gehouden die als re- entie voor andere opdrachten 3nen'. Vaissier is zeer te spreken over zyn samenwerking met de Venray se Kunstkring. 'In Amsterdam heeft men een vergelijkbaar pro- jekt als Beeldige Kleding van de grond proberen te krijgen. Dat is echter mislukt Hier ging het wel. Dat komt mede doordat Joop (Wismans) en Marijke (Cieraad) zich aan gemaakte afspraken houden. Bovendien stimuleert hun enthou siasme enorm'. Joop Vaissier is dan ook bereid om, als hij daarvoor ge vraagd wordt, aan een volgende ma nifestatie van de Venrayse Kunst kring deel te nemen. POORT Over zyn tijdelyk kunstwerk, de dubbele triomfboog, met daarin twee halogeen spots, en geflan keerd door twee op de kop hangen de Kerstbomen, laat Vaissier weten dat de dubbele boog gewoon als in- en uitgang fungeert: 'Je kunt door de ene boog d'r in en door de ande re d'r uit'. Het licht in de Poort dient om de mensen uit te nodigen. 'Dat krijg je niet als het kunstwerk zelf in het licht staat'. Op de vraag waarom de Kerstbo men op de kop de poort flankeren, antwoordt Vaissier dat daar geen re den voor is. 'Het is moeilyk uit te drukken waarom je zoiets doet Het is iets impulsiefs, iets dat is komen aanwaaien. Het werken en exposeren in het Theehuis noemt Vaissier uniek. 'Het is een bijzondere ambiance. Kunst is vaak afstandelijk voor mensen. Ze weten er vaak te weinig vanaf. Hier komen de mensen aan my vragen wat ik doe en als ik ze dat dan uitleg komen daar sponta ne reakties op. Die mensen zie je dan later nog eens terugkomen. Het park is ook veel toegankelijker. Nor maal moet je voor kunst naar een museum toe. Een museum wordt door veel mensen als "beladen' er varen. Hier wordt de kunst naar de mensen toegehaald. Joop Vaissier hoopt wel dat zijn kunstwerk met rust wordt gelaten. 'Juist door de mensen bij de kunst te betrekken, wordt een kunstob- jekt minder vandalisme-gevoelig'. Als voorbeeld haalde hij een kunst werk aan, dat hij twee jaar geleden maakte in De Pijp te Amsterdam, niet bepaald een schoolvoorbeeld van een 'nette buurt'. 'Dat kunst werk is door de bewoners uitgeko zen. In overleg met hen is dat op een bepaalde plaats gezet en nu, twee jaar later, is dat kunstwerk na genoeg ongeschonden, omdat de mensen dat als iets van hun eigen ervaren, en er als het ware op letten'. De Poort van Europa staat nog tot 17 januari in het Theehuis. Rond de Kerstdagen zullen er schapen by geplaatst worden. 'Viaag niet waar om', aldus Vaissier. 'Het is een idee van Joop Wismans, dat is komen aanwaaien'. En zoals hy het eerder memoreerde, ook dat is kunst. OPENINGSTIJDEN: WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zèterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hóenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST Maandagavond rond half zeven werd groot alarm gegeven bij de brandweer voor een brand in het veevoederbedrijf aan de Stations weg te Oostrum. Er bleek brand te zijn ontstaan in een stoffilter, die er voor moet zorgen dat stofdeeltjes naar buiten worden gezogen. Omdat het moeilijk was, vast te stellen waar precies de brandhaard was en omdat i.v.m. het stofpoeder, met zo weinig mogelijk water kon worden geblust, betekende het dat de brandweermannen veel moes ten sleutelen om tot aan de trechter te kunnen komen. De lange aan- valsweg moest vele malen worden onderbroken en ook dat betekende sleutelen. Deskundigen vertelden ons dat men deze brandbestrijding het best kon vergelijken met een schoorsteenveger die een schoor steen veegt. Gelukkig kon, door het snel aanwezig zijn van de brand weer, voorkomen worden dat de brand oversloeg, al sloegen de vlam men al tot het dak. Bij dergelijke branden moet met explosies reke ning worden gehouden. Die deden zich echter niet voor. De bedrijfsschade zal wel meeval len. Een gedeelte van de produktie kan gewoon doorgaan. Omstreeks 23.00 uur kon de brandweer inrukken. Zaterdagmiddag kontroleerde de politie, met assistentie van de reser- vepolitie, weer de snelheid op de St. Jozeflaan in Smakt. Er werden tussen 14.00 en 16.00 uur 132 voertuigen gekontroleerd; 32 bestuurders kunnen binnen kort de acceptgirokaart tegemoet zien. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 99 km/uur. Woensdagmorgen werd tussen half acht en negen uur op de St. Jo zeflaan weer een snelheidskontrole gehouden. Er was in het verleden meermalen door de dorpsraad en bewoners geklaagd, dat tydens de uren van het woon-werkverkeer, veelvuldig te hard werd gereden. Tijdens deze kontrole werden 126 voertuigen gekontroleerd en daar van werden er 40 op de film vastge legd, omdat deze de toegestane snelheid ver overschreden. Een be vestiging dus van de klacht. De hoogst gemeten snelheid be droeg maar liefst 107 km/uur. Die bestuurder kan nog van geluk spreken dat de politie zijn voertuig niet in beslag heeft genomen. Vol gens de richtlynen kan de politie, als de snelheid tussen de 50 en 70 km hoger ligt dan de toegestane snelheid, het voertuig in beslag ne men. Een woordvoerder van de po litie deelde ons desgevraagd mede, dat de politie in de toekomst moge lijk ook van dat recht gebruik zal maken. Kleine reparatie met grote gevolgen Een 58-jarige man, wonende aan de Van Montfortstraat in Yssel- steyn, was bereid om aan de auto van zijn schoonzoon een kleine re paratie te verrichten. Hij was een plaatje aan het lassen op de bodem van die auto, die hij in zijn garage bij de woning had geplaatst. Waarschynlyk is, door de hitte van de lasvlam, de benzineleiding gesmolten, waardoor er dampen vrijkwamen. Hierdoor ontstond een kleine ontploffing, gevolgd door een steekvlam en een brand. Het gelukte de man om met hulp van buurtbewoners, de brandende auto uit de garage te krijgen. De gealarmeerde brandweer kon de auto echter nief meer redden. Door de steekvlam werd de man aan zijn handen gewond terwijl hij door de rookontwikkeling ook dampen had binnengekregen. Hij moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden gebracht De brand vond zaterdagmiddag om streeks 3 uur plaats. 'Ik heb nog nooit met de mond vol tanden gestaan, nu wel'. Dat zei Tbon den Brok afgelopen dinsdag aan het eind van zijn laatste raads vergadering, nadat burgemeester Waals hem had geridderd in de Or de van Oranje Nassau. Een onder scheiding die hem verleend werd vanwege zijn 21-jarig lidmaatschap (en fraktievoorzitterschap) van de Venrayse raad. 'Een lidmaatschap dat u op eigen wijze, eigen stijl en eigen overweging kleur heeft gege ven', aldus burgemeester Waals. De onderscheiding is aan dhr. Den Brok niet alleen verleend vanwege zyn raadslidschap maar ook vanwe ge zijn inzet op cultureel gebied, zo als bij het museum. Dhr. Den Brok blikte in zijn af scheidswoord terug op die 21 jaar. Hij wees erop dat het in Venray fijn wonen is, dat er meer werk is als el ders in den lande, dat er voldoende mogelijkheden voor cultuur, kunst en rekreatie zijn. 'Een niveau waar we trots op kunnen zijn'. Den Brok heeft in al die jaren veel kritiek geproefd op gemeenteraad, het col lege van b. en w. en op de ambtena ren. 'We moeten ons wel realiseren dat alles door hen tot stand is gekomen'. Dhr. Den Brok vond het werken in de raad een fijne klus, maar ook een klus met dramatische momen ten. Een hoge achting heeft hij van de ambtenaren, waar hij altijd 100% medewerking van heeft ge kregen. Tten aanzien van zijn onderschei ding liet dhr. Den Brok weten dat hij altijd gezegd heeft dat, als hem die eer ten beurt viel, hij die zou weigeren. 'Ik ben daar op terugge komen. Ik zie het als een bewijs van vertrouwen. Bedankt'. Dhr. Den Brok had voor zijn collega-raadsleden nog een verras sing in petto. Hij nodigde hen uit om na de carnaval een excursie te maken in Venrays monument nr. 1, om te aanschouwen welke schatten Venray rijk is. Tenslotte had hij voor het college nog een aardigheidje. Dhr. Den Brok kon het niet laten om zijn pa radepaardje, het Kerkpèdje, nog eens onder de aandacht te brengen. Van dat Kerkpèdje had hij een foto gemaakt en deze ingelijst. 'Ik heb lang gezocht naar een zwarte lijst, maar heb die niet kunnen vinden. Eigenlijk maar goed ook want deze Wliie lijst neeiL ieu> iccowsujilo, van pas komt als de oost-west verbinding tussen gemeentehuis en Grote Kerk wordt afgeblazen...' Behalve dat dhr. Den Brok gerid derd werd in de orde van Oranje Nassau, ontving hij van burge meester Waals ook nog de bekende dasspeld van de gemeente Venray, die aan scheidende raadsleden wordt uitgereikt. Van zijn collega raadsleden ontving hij twee boeken. geef nu je ogen de kost bij Morgana Slaapkamers tijdens onze sublieme midwintershow. Veel kinderen hebben een lichte achterstand in hun motorische ont wikkeling waardoor ze niet gelyk opgaan met hun leeftijdsgenootjes. Ze kunnen met gymnastiek op school of bij het spelen op straat niet goed meekomen en ook in clubverband durven of willen ze niet meedoen of vallen na een paar keer af. Bij deze kinderen kan men het volgende tegenkomen: een zwakke motoriek; problemen met het evenwicht; moeite met koncen- t re ren; gespannen manier van bewegen; onhandigheid; overbe- weeglijkheid en onrust; angst en geremdheid; onvoldoende koördi- natie; moeite met zich oriënteren in de ruimte. Om deze kinderen een extra steuntje in de rug te geven, starten Annette van Laarhoven en Rosella van Hamersveld, oefentherapeuten Cesar, het bewegingsinstituut Skip py, waar zij deze kinderen positieve bewegingservaring op laten doen, zodat ze zich beter kunnen bewe gen en weer plezier in bewegen krygen. De kursus bestaat uit 12 lessen en wordt gegeven in groepjes van maximaal 10 kinderen in de leef tijd van 6-12 jaar. Er is voldoende ruimte voor individuele aandacht, daar de kursus door twee oefenthe rapeuten wordt gegeven. Naast het opdoen van positieve bewegingser- De kinderen proberen niet de stokken de bat naar elkaar toe te rollen. Dit vraagt behendigheid en koncentratie, maar levert ook een hoop plezier op. varing speelt ook het sociale kon- takt een belangryke rol en leren de kinderen een bepaalde angst te overwinnen, samen te werken en rekening te houden met elkaar. Medio januari starten de nieuwe Skippy kursussen in de praktijk aan de Stationsweg 7c te Venray. Voor nadere inlichtingen of aan melding kunt u terecht by Annette van Laarhoven of Rosella van Ha mersveld. tel. 04780-10990. Jongedame lag meer dan 1 uur gewond in trappenhuis Een Venrayse jongedame was op weg naar haar werk toen zij door onverklaarbare oorzaak, vrijdag morgen omstreeks 06.00 uur, strui kelde op de trap van een flat aan de HaammakerstraaL Op de bodem van het trappenhuis bleef zij ge wond liggen. Het duurde ruim 1 uur voordat men de jongedame vond en alarm kon slaan. De jonge dame had naast hoofdverwondin gen ook een lichte onderkoeling opgelopen. Zij werd ter observatie naar het ziekenhuis gebracht. slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer, 08855 - 71488 's maandags gesloten - vrijdag koopavond

Peel en Maas | 1991 | | pagina 17