A/X Raad Vierlingsbeek stelde na marathonzitting de begroting vast Gemeentehuis Meerlo-Wanssum krijgt geen avondopenstelling Grote kunstzwemshow op 21 december in De Sprank Tweemaal nieuw gezicht bij verbouwing Jenniskens Militairen van de Peelbasis voornamelijk in huurwoningen Kerstaanbieding PIERRE PIJPERS Twee 'Kerstpremières' nu al in Venray Politieman gewond bij aanhouding stropers VW-nieuws OOK Open dag MBO-College Kerstconcert Orkestvereniging Venray Sporthal Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert PEEL EN MAAS Open dag bij varkenshouderij Kerstsfeer in Boxmeer PEEL EN MAAS Donderdag 12 december - Pagina 7 Abrikozenvlaai 10.50 Kersttaart slagroom 10-12 pers. 14. Bienenstich 12 pers. 11. 5 bakkerswafels 3. 10 worstebroodjes 13J Tulbandcake 4. Kruidenboter 2.! Roomijs vanaf 2.: Bavaroispudding 2, Volop parkeergelegenheid Gemaakt van roomboter, ge vuld met 100% amandelspijs. Weihnachtstoll groot 9.95 Weihnachtstoll klein 6.75 Weihnachtstoll noot 12.50 Kerstkrans 13.00 Kerststaaf 7.50 Nu ook weer oliebollen, ap pelbeignets, ananasbeigets, berkkerbollen en wafels achter de zaak bij de Grote Kerk! Brood- en banketbakkerij Grote Markt 19 - Tel. 81284 Ned. Kampioen, meer dan 150 maal bekroond. In een marathonzitting die dins dagmiddag om 2 uur begon en om enkele minuten over 10 uur werd afgesloten, kregen de diverse frak- ties de gelegenheid antwoord te geven op de antwoorden van het college op de door de frakties ge houden algemene beschouwingen. Het waren de woordvoerders van de frakties PK en Overloon die de haar toegemeten tijd ver overschreden, maar dat was ook het geval met de antwoorden van zowel burgemees ter Dittner als wethouder Jan Ronnen. In onze volgende uitgave komen wij hier uitvoerig op terug. Deze week willen wij alleen enkele pun ten vermelden. FONS OPHEIJ Na bijna 14 jaar zitting te hebben gehad in de raad van de gemeente Vierlingsbeek heeft deze ambte naar van de afdeling financiën van de gemeente Venray laten weten dat hij per 1 januari a.s. ontslag zal ne men als raadslid van de gemeente Vierlingsbeek. Die mededeling kwam voor velen als een don derslag want wat moet de raad van Vierlingsbeek zonder deze 'smaak maker' die er altijd wel voor te vin den was om het college te 'prik kelen'. Fons Opheij gaf door zijn uitspraken de raadsvergaderingen een aparte uitstraling. De woordvoerders van alle frak ties betreurden dit besluit maar respekteerden dat ook. Zij verklaar den de persoonlijke inbreng van Fons Opheij in de beraadslagingen te zullen missen. Fons Opheij verklaarde in zijn ontslagbrief, niet te stoppen door ruzie of onenigheid over de PvdA- politiek of door tijdgebrek. Hij stopt omdat hij geen energie meer lean opbrengen om keer op keer en thousiast, dezelfde, vaak vicieuze cirkel binnen te stappen. In 1978 werd Fons Opheij gekozen op de lyst van de Maaskantfraktie. In 1985 besloot hy met anderen in de gemeente de groepering Progressie ve Kombinatie op te richten. Die eerste, niet aan dorpen gebonden partij, gehaalde in de verkiezingen van 1986 1 zetel. Het uitdragen van de gedachte van Fons Opheij in de raadsvergaderingen werd door de Vierlingsbeekse kiezers beloond. Die partij kreeg in 1990 3 zetels. Fons Opheij zal worden opgevolgd door de heer Geert Jans. Als fraktie- A.s. vrijdag gaan twee gloednieu we films voor Nederland in première. Hot Shots is een knotsgekke film die in Amerika rekords breekt. Sinds Tbp Gun was er geen film die zoveel mensen op de been wist te brengen. Dit keer is het echter een vrolijke film waarom men veel zal kunnen lachen. Bingo is de tweede première. Ook deze film lijkt een publiekslieveling te worden. Geschikt voor het gehele gezin, is dit een Kerstfilm bij uit stek. De film is al vanaf deze week te zien. Volgende week starten vier ande re premiers. Curly Sue een nieuw soort 'Annie'. Een ontroerend ver haal van een weesmeisje. Amerika is gek op deze film. Nederland zal niet achter blijven. The Addams Family is vorige week in Amerika gestart en dat was meteen raak. Zelden trok een film in de eerste week zoveel bezoekers. Het is ook weer een komische film die geschikt is voor het gehele gezin. Thelma en Louise is heel andere koek. Het is een fantastisch goede film met uitstekend akteerwerk. Het gaat over twee vrouwen. De een wordt aangerand, de ander schiet de aanrander dood. Ze vluchten sa men en dan is het hek van de dam. Ze vervallen steeds meer in de misdaad. Assepoester is een van de aller beste Walt Disney films. Sinds Sneeuwwitje was er geen tekenfilm van dit gehalte. Een film voor het gehele gezin. De Kerstvakantie heeft dus heel wat te bieden. voorzitter zal hij worden opgevolgd door Jan Koopmans. DE BEEJEKURF De raad had er geen moeite mee dat het college positief stond achter de gadachte van de lijst Overloon om de Venrayse schouwburg te blij ven subsidiëren. Het college was yan mening dat voor de ontspan ning van de inwoners, de Venrayse schouwburg een groot aandeel kan hebben, zeker gezien het groot aan tal abonnementhouders van de schouwburg. Het college zegde graag toe met de gemeenten Meerlo-Wanssum en Horst kontakt op te nemen om die voortzetting te garanderen. WONINGMARKT OVERLOON Rekening houden met de beno digde extra kapaciteit woningen die het college verwacht door de ont wikkelingen rond vliegbasis De Peel zal met voortvarendheid ge werkt worden aan voldoende grond in Overloon voor bouwkavels. Ge dacht wordt om een nieuwe lokatie in Overloon tussen de Helderseweg en Merseloseweg en tussen Pasveld en Oploseweg te verwerven waar op een oppervlakte van 5-6 hectare 120 bouwkavels kunnen worden gerealiseerd. Hoewel wethouder Litjens het niet hard kon maken, dacht hij dat op korte termijn, door de ontwikke lingen rond vliegbasis De Peel men in Overloon toch een 20-tal wonin gen zou moeten hebben. Het college wil op korte termijn kontakten heb ben met andere in het gebied van die vliegbasis liggende gemeenten om gezamenlijk hun visie kenbaar te maken en of daar extra kontin- genten voor zouden kunnen wor den verkregen. WATERSCHAP De fraktie Overloon diende een motie in die door alle frakties gesteund- werd. Het college kreeg daarmee opdracht kontakt op te ne men met het Waterschap Maaskant te Oss. Indien wordt vastgesteld dat, nadat de transportleiding van de ri olering van Overloon in gebruik is gesteld, de sloot die eerder diende om het afvalwater vanaf de Baan- sestraat naar Groeningen te lozen, droog komt te staan, het water schap de plicht heeft die sloot te schonen. Die sloot is door de lozin gen ernstig vervuild. De afdeling Kunstzwemmen van zwemclub Spio nodigt alle belang stellenden uit Venray en omgeving uit voor haar eerste kunstzwem- show in Venrays nieuwe zwembad De Sprank. Kunstzwemmen wordt in Venray al zo'n 25 jaar gedaan en werd destijds gepromoot door mevr. V.d. Munckhof-Strijbos, toenmalig bestuurslid van zwemclub Spio. Sindsdien heeft kunstzwemmen in Venray al enkele ups en downs beleefd. Toen gestart werd met hulp van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond, in 1967, kwam er een trainer uit Eindhoven, maar de echte ex pertise werd gebracht door een trainster uit de Verenigde Staten. Die band met de Verenigde Staten bestaat nog steeds. Vorig jaar bij voorbeeld, gingen 12 kunstzwem- sters van Spio met hun trainster In Clard-v.d. Munckhof via Sport For Understanding 4 weken naar Ame rika trainen. De Venrayse meisjes hadden in middels al een stevige tweede plaats op alle onderdelen van het kunst zwemmen in Limburg bereikt. De ervaring die ze in de V.S. had den opgedaan uitte zich in een ster ke techniek en een beter muzikaal en choreografisch inzicht. Dat wieip in het seizoen 1990-1991 zijn vruchten af, nl. zeven Limburgse kampioenen en zes tweede en der de plaatsen; lager scoorden ze niet. Momenteel hebben ze al twee kan didaten voor de Nederlandse Jeugd kampioenschappen. Door de jaren heen is er veel aan dacht besteed aan het showelement van het kunstzwemmen. Onder lei ding van Ria Brands kwamen ver schillende shows tot stand. Dinsdagmiddag omstreeks 16.00 uur betrapte een 42-jarige Venrayse politieman twee personen die zich in een jachtveld in Oostrum bevon den. De politieman veronderstelde dat dit tweetal, dat zich in het open veld en niet op de weg of voetpad bevond, bezig was met stropersakti- viteiten. De politieman, die in bur ger was, maakte zich bekend met zijn legitimatiebewijs. Hij werd ver volgens bedreigd met een zakmes. Hij verzocht het tweetal met hem mee te gaan. Dat werd geweigerd waarop hij het tweetal wilde aan houden. Zij weigerden mee te gaan en verzetten zich hevig. In de ont stane worsteling werd de politie man dusdanig gewond dat hij zich onder medische behandeling moest stellen. In de loop van dinsdagavond kon de politie een van de stropers aan houden. Dat bleek een 58-jarige inwoner van Horst te zijn. De iden titeit van de andere stroper is be kend en hij zal eveneens worden aangehouden. Het tweetal krijgt proces-verbaal aangezegd en zal voor het zich be vinden in een jachtveld en voor het plegen van verzet bij de aanhou ding, worden voorgeleid. De verwondingen van de politie man waren minder ernstig dan aanvankelijk werd gedacht. Hij zal zijn dienst gewoon kunnen uit oefenen. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. December: 13 t/m 30: Josephine, Den Haag 14: Bonny Raitt, Amsterdam 14-20-21: Groot niet te vermijden dansorkest, Den Haag 15: Freddy Fender, Rotterdam 16: Eduardo Falu, Amsterdam 19: Urban Dance Squad, Nijmegen 20: Golden Earring, Breda 20: Weihnachtsoratorium, Leiden 21 t/m 29: Kerstcircus, Rotterdam 23: Death Metal Festival, Vosselaar 25 t/m 30: Romeo en Julia, Am sterdam 25-29-30-31: Purper, Den Haag Januari 1: Schonberg Ensemble, Den Haag 1: Nieuwjaarsgala, Amsterdam 3-5-7-10: Sylvester Nieuwjaarscon cert, Den Haag, Den Bosch, Tiel, De laatste show, onder leiding van Lenie Fransen en Ine Clarke, is nu al weer zo'n vier jaar oud. De nieu we show, die u nu kunt gaan zien, is al een tijdje klaar. Maar Spio heeft gewacht met de presentatie tot het riieuwe zwembad klaar zou zijn. De show heeft als titel: 'Reis naar Ame rika', hoe kan het ook anders. Er wordt gestart met een ope ningsnummer door 36 meisjes. Dat zult u niet vaak te zien krijgen. De trainsters van het kunstzwemmen wilden alle meisjes mee laten doen, ongeacht hun niveau, vandaar het groot aantal deelnemers. Andere meisjes van de afdeling kunst zwemmen doen mee aan solo's, du etten, trio's en teamnummers. Al met al zeker een show die de moeite waard is om gezien te worden. Noteert u dus even: zaterdag 21 december 1991. Aanvangstijden om 17.00 en om 20.00 uur. Kaartjes kosten onder de 12 jaar ƒ1,50 en boven de 12 jaar ƒ2,50. Ze zijn te koop aan het zwembad. voor uw m KETTING FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Een voorstel van de Progressieve Kombinatie, om het gemeentehuis van Meerlo-Wanssum twee keer per maand, 's avonds open te stellen voor het publiek, werd door de gemeenteraad tijdens de laatstge houden vergadering verworpen. Hiermee kwam de raad niet tege moet aan een tijdens de coalitievor ming opgesteld beleidspunt. Het college van b. en w. was, op basis van gegevens in andere gemeenten, er van overtuigd dat voor zo'n openstelling geen belangstelling bestond bij de burgers. Mevr. Minken-Janssen, woord- voerdster van de PK, dacht daar echter anders over. Zij was van me ning dat er ook in de avonduren voor de burgers een mogelijkheid moet zijn om in het gemeentehuis zaken af te kunnen handelen. Daar om stelde zij voor om het gemeente huis twee woensdagavonden in de maand, open te stellen voor het publiek. Zij kreeg echter geen steun van coalitiepartner CDA. Deze partij was van mening dat de noodzaak van zo'n openstelling niet was aan getoond. De Wü-fraktie wilde precies we- v ten wat er nog van de coalitiebeslui- ten over is. Volgens dhr. Vollenberg is het al de tweede keer dat het col lege gemaakte coalitie-afspraken niet nakomt. Die opmerking wekte oij de raadsvoorzitter de indruk dat de WD wilde stoken in een goed huwelijk. De voorzitter kon overigens niet begrijpen waar de PK de wijsheid vandaan haalde dat drommen men sen van deze avond-service gebruik zouden gaan maken. Mevr. Minken wees erop dat de avondopenstelling in Sevenum prima werkte. Het voorstel werd uiteindelijk met slechts twee stemmen voor ver worpen. Ook wethouder Beterams van de Oud ontmoet jong bij Installatie bedrijf Jenniskens op 14 december. Dat is namelijk de dag dat vader en zoon Jenniskens middels een open huis de xïgoreuze verbouwing van hun bedrijf publiekelijk presen teren. Tevens kunnen de bezoekers op deze dag profiteren van een specia le 'feest'verrassing: want als er voor eind februari 1992 beslist wordt Zaterdag 14 december vanaf 10.00 tot 14.00 uur houdt het MBO-Col lege Noord-Limburg een open dag op de Bevrydingsweg IA te Venray. Het MBO-College Noord-Limburg is een instituut wat ontstaan is per 1 augustus 1991 door een fusie van de voormalige Middelbare Laborato rium School te Venlo, de Middelba re Technische School te Venlo en de Onderwijsgemeenschap te Venlo. Het MBO-instituut verzorgt mid delbare beroepsopleidingen op het gebied van techniek incl. lab.tech- niek, dienstverlening en gezond heid en ekonomie en administratie. Door deze koppeling is het moge lijk dat de student binnen één en hetzelfde instituut een keuze kan maken tussen lange en korte mid delbarse beroepsopleidingen en deeltijdopleidingen. De student kan daarom dat onderwijs geboden worden wat qua aard en aanleg het beste by hem past. De studenten die nog geen keuze kunnen maken in de studierich ting of die onvoldoende vooroplei ding hebben, kunnen na een oriëntatie respektievelijk schakel programma voorbereid worden voor een juist vervolgtrajekt. Op de lokatie Bevrijdingsweg in Venray worden de lange opleidin gen (4 jaar) verzorgd van de afdelin gen werktuigbouwkunde en elek trotechniek, voor zover dit tot de mogelijkheden van het instituut behoort. Hiertoe is er een samenwerking aangegaan met het Limburgs Cen trum Beroepsopleidingen waar studenten van de afdeling werk tuigbouwkunde in uiterst goed ge outilleerde werkplaatsen hun praktijkonderwijs krijgen. Tevens wordt er gebruik gemaakt van loka liteiten van de plaatselijke Katholie ke Technische School. Daarnaast is ons streven erop ge richt om ook deeltijdopleidingen, met name werktuigbouwkunde, bouwkunde en motorvoertuigen techniek, in Venray te beginnen. Het MBO-College Noord-Limburg geeft deze dag ook algemene infor matie over alle opleidingen en diffe rentiaties (lokaal 75) van deze school. Al met al verzorgt het MBO- College een scala van opleidingen in de regio Venray, zodat het onder wijs voor de regio, met name in de technische richting, een goede stap voorwaarts heeft gemaakt. De open dag van het MBO-College op de loka tie Bevrydingsweg 2A (naast de KTS) wordt gehouden van 10.00 tot 14.00 uur. PK stemde tegen het voorstel, on danks sympathie daarvoor. Hij zou, indien er meerdere signalen voor een openstelling komen, vanuit het college van b. en w. wel met een voorstel komen. OVERIGE AGENDA De hengelsportvereniging De Schol kreeg de gevraagde medewer king voor subsidie. Zij zal aan hun visvijver het benodigde onderhoud kunnen laten uitvoeren. Dat onder houd was begroot op ƒ2.950,- maar omdat daar voor een bedrag van ƒ1.200,- eigen werk in zit werd maar een kwart van het bedrag van ƒ1.750,- gesubsidieerd. Weer was het college een stapje verder met de benodigde aankoop van grond voor de aanleg van het fietspad Wanssum-Tienray. Duide lijk werd echter gesteld dat, als men onverhoopt niet tot minnelij ke aankoop kon overgaan, de ontei geningsprocedure zou worden ingezet. De aankopen vinden alleen plaats op grond van de taxatierap porten. De raad had geen moeite met het beschikbaarstellen van een krediet tot uitbesteden van werkzaamhe den voor de uitvoering van een gemeentelijk en regionaal milieu werkplan voor de cluster Venray. Deze keer ging het om een bedrag van ƒ7.924,-. Om de familie Kersten-Metse- maekers in Wanssum de gelegen heid te geven een zg. senioren woning te bouwen had de raad geen moeite om een voorbereidings- besluit te nemen, zodat die woning gebouwd kan worden. Nu het voor de verenigingen on mogelijk is om met het ophalen van oud papier nog iets te verdienen, zal het college bekijken of het met een andere beloning kan komen, met een in ieder geval zekerheid van 5 cent per kilo. over de aankoop of huur van een cv- ketel, ontvangt de klant gratis een fraai exclusief roestvrijstalen fondue-set, ter waarde van maar liefst ƒ300,-! Jenniskens is van oudsher een bekend installatiebedrijf in Wans sum, gevestigd aan de Oude Kerk straat 3. De onderneming werd in 1960 opgericht door Jan Jennis kens, en is door de jaren heen steeds uitgebreid. Begonnen als in stallatiebedrijf, en gespecialiseerd in loodgieters-, sanitair- en zink werk, kwam in 1972 JewaGas als aparte tak bij het bedrijf. Sinds kort is het dienstenpakket tevens ver groot met CV-Rent, het verhuren van cv-ketels en warmwater- toestellen. Tijdens de open dag leiden mede werkers van het bedrijf de gasten rond, en tevens zal het aan enter tainment en een lekker hapje en drankje niet ontbreken. Voor dit vertier kan men terecht in de tent die naast de showroom wordt op gesteld. Bezoekers die op 14 december langskomen zullen behalve met de moderne 'look' van de onderne ming ook kennis kunnen maken met de milieuvriendelijke aspekten die aan de hedendaagse installatie technieken verbonden zijn. Ook bij JewaGas, toe te passen in de in dustriële en rekreatieve sfeer, en in huishoudens die niet aangesloten zijn op het aardgasnet, komt men deze milieuvriendelijkheid tegen: de brandstof propaan is namelijk een perfekte natuurbesehermende vervanging voor huisbrandolie. CV-Rent, in 1990 bij Jenniskens geïntroduceerd, is eveneens een service die helemaal past in het huidige tijdsbeeld, waarin de be hoefte naar huren en dus finan ciële zekerheden steeds sterker gevoeld wordt. Het bedrijf Jenniskens heeft dus een komplete facelift ondergaan; een verandering die nog meer bete kenis krijgt doordat zoon Thys de afgelopen jaren steeds meer in de voetsporen van zyn vader is gaan treden, en hem naar verwacht in de nabije toekomst zal opvolgen als stuurman van de onderneming. Jan en Thijs nodigen iedereen tussen 11.00 en 17.00 uur uit om 'ns langs te komen, voor zowel een gezellig als een wetenswaardig be zoek aan hun zaak. Op woensdag 18 december a.s. geeft het symfonieorkest van de Or kestvereniging Venray haar inmid dels traditionele Kerstconcert. Dit concert zal evenals het vorig jaar plaatsvinden in de kapel van het Psychiatrisch Centrum Venray, lo katie St. Anna, aan de Noordsingel te Venray. Het concert wordt ver zorgd in samenwerking met het koor Musica Cantabile uit Geldrop. Het geheel staat onder leiding van dirigent Laurens Boogaarts. De gezinnen van de militairen, die met de verhuizing van de Patriot- en Hawkraketten van Duits land naar de Vredepeel, zich in de omgeving van de Peelbasis zullen moeten gaan vestigen, zullen in Venray voornamelijk huurwonin gen aangewezen krijgen. Burgemeester J. Waals deelde in de commissie algemene zaken mee, dat voor de huisvesting van de werknemers van het militaire luchtmachtbedrijf zeker 600 tot 700 woningen nodig zijn. Men gaat er van uit, dat met de komst van de geleide wapensystemen aan 1500 tot 1800 mensen onderdak moet worden geboden. Ruim 80% van de voor hen in de regio te bouwen wo ningen zal als huurwoning worden gerealiseerd, tenvyl 20% in de vrije sektor zal worden gebouwd. Het is niet zeker, dat alle militai ren in de gemeente Venray zullen worden ondergebracht, omdat ook de nabij de vliegbasis De Peel liggende Brabantse gemeenten be langstelling hebben voor het huis vesten van de militaire specialisten en hun gezinnen. Op hoeveel gezin nen de gemeente Venray mag reke- Donderdag: Manual 17.30-21.00 Rooyse VK 20.00-23.30 Vrijdag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 De Steeg-FC Hento 1 19.30-20.30 Venray 1-DOM 1 20.30-21.30 Venray 2-SVCB 1 21.30-22.30 Rooy'84-Bonte Koe 22.30-23.30 Zaterdag: Venrode 1-Café Noir 1 09.30-10.30 Huukske 3-Venrode 1 10.30-11.30 Manual 11.30-12.30 Rooyse VK 12.30-21.00 Zondag: Badmintonclub 10.00-13.00 Manual 13.00-18.30 MHCV 18.30-21.00 Sportief 21.00-22.00 Naberhood 22.00-23.00 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 SVCB 1-Venray 1 20.30-21.30 SVCB 2-Huukske 3 21.30-22.30 Venray 3-Reuver 4 22.30-23.30 Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badmintonclub 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 De Schuivers 19.30-21.30 Drukshop-Z V S V 1 22.30-23.30 PEEL EN MAAS l_» Het programma ziet er als volgt uit: Symphony No. 104 van Joseph Haydn; Sinfonia 2, Jiri Benda; Pau ze; Komt allen tezamen; Deo gloria; Eng'len hebben; Ein Kind geborn; Dem Neugeborn; Ave Maria; Nu zyt wellekome; Da Christus geborn; Es ist ein; Noël; Zu Bethlehem; Wie schon singt; Ein Kindlein; Eer zij God; Uns ist ein Kind Cantate 142; Das Neugebome. De Orkestvereniging Venray no digt eenieder die belangstelling heeft uit om dit concert bij te wo nen. De aanvang is om 20.00 uur en de toegang is gratis. 'n abonnement waard nen, is op dit moment nog niet bekend. Op woensdag 18 december zullen vertegenwoordigers van hel ministerie van defensie en van volkshuisvesting hierover prater met bestuurders van de provincie Noord-Brabant en Limburg en van de rond de basis liggende Brabant se en Limburgse gemeenten. Bij de familie Van Mil, Paradijs 23a te Elsendorp, vindt a.s. zaterdag 14 december een bijzondere open dag plaats. In dit bedrijf, dat o.a. haar varkens levert aan varkens handel Claessens uit Venray, wordt gewerkt met het Eeopor-systeem. Dit is een vorm van varkensmeste- rij waarbij de amnion iak-emissie tot een minimum beperkt wordt. De varkens worden in dit bedrijf ge houden op een strooiselbed van 70 cm dik, met organisch materiaal waaraan een preparaat is toege voegd. Dit biologische preparaat zet mest om in compost. De varkens houder moet wel wekelijks de ba venste 20 cm van het strooiselbed omwerken en het preparaat toevoe gen. Hierdoor ontstaat een schoon en aangenaam stalklimaat, wat be ter voor dier, boer en milieu is. Om dat het Eeopor-systeem de mesi direkt in compost omzet, neemt dt hoeveelheid mest met maar liefs 98% af. Verder wordt de ammoniak emissie sterk gereduceerd. De com post, Ecopost, bevat per kubiek* meter tussen de 12 en 15 kubiek* meter varkensdrijfmest. De open dag by de familie Van Mi is van 10.00 tot 16.00 uur. Heden (donderdag) staat Boxmee: bol van de aktiviteiten. Van elf uu 's morgens tot tien uur 's avond: wordt het Kerstfeest ingeluid me een hele reeks aktiviteiten. De win kels blijven tot negen uur open muziekgroepen, waaronder de be kende brassband van het Leger de: Heils uit Zutphen, trekken door he centrum. En in en rond culturee centrum De Weijer is er van aUes t* doen. De organisatie van Kerstsfeé in Boxmeer is in handen van d« Boxmeerse VW, op een aktieve wij ze ondersteund door de Boxmeers* Ondernemers Club (BOC). Al winkelend ontvangen Boxme renaren, en de vele bezoekers uit d* regio die worden verwacht, voor el ke tien gulden die zij besteden eei; lot met kansen op welkome geld prijzen. Op 12 december \indt ii De Weijer de eerste trekking plaats gevolgd door een tweede op 24 de cember. Beide keren is de hoofd prijs vijfhonderd gulden en voort zyn er nog vele waardebonnen. De opbrengst van deze Kerstlote rij, die door de VW wordt georgani seerd en waarvoor de Boxmeers^ Ondernemers Club garant staat, L bestemd voor het Leger des Heilq Het Leger des Heils, dat in 1992 he. honderdjarig bestaan in Nederlan* viert, wil met het geld een projek ondersteunen dat is gericht op he. helpen van mensen in hun laatsb levensfase. In De Weijer doet de Kerstmat zijn ronde, terwyl de hele dag in d>. ontmoetingsruimte stemmige ma ziek zal klinken. Piano, orgel, vic. len en een kinderorkest. t Ook de refter en de kapel zullen in het teken van Kerst staan- Kunstenaars en andere creatieve mensen bieden er hun werk U koop aan. Een grote verscheiden heid aan schilderijen, tafelversie ring, houten speelgoed, keramisch- gebruiksvoorwerpen, beren en pop pen, sieraden, kunstnijverheid ui Tsjechoslowakije, handbeschildei, de kaarsen, boeken, enzovoort. Om 17.30 uur speelt de brassban» van het Leger des Heils op het pleit voor De Weijer. waar dan ook eei Kerststal is ingericht. De Weijer, ii^ middels feestelijk verlicht, vorm. na het luiden van de klokken on. 19.30 uur het dekor voor achtereer; volgens het Pauluskoor, het Weijei koor, het Boxmeers Vocaa Ensemble en de Boxmeersch Harmonie. Dierenpoepoverlast in Venray? Gewoon wat meer bordjes zetten! J, Geeraedts

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7