Kerstconcert in de Grote Kerk op zondag 22 december om 16.00 uur [onderden kleurplaten ingeleverd Venrays Woordenboek weer verkrijgbaar Tweede prijsuitreiking Sint- en Kerstaktie een exclusieve collectie schoenen voor dames en heren 4 Schouwburg- nieuws WAO VAN SOEST Zondagochtend concert Venrayse 'tonprater' behaalde 3e prijs 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN JFËEH Muziek en dicht in De Kijker Concert van volkse Kerst- en Nieuw jaarsliederen Geslaagd PEEL EN MAAS Openbare Bibliotheek Gevonden Crescendo speelt 'Hummelke' Toneelvereniging Maashees Wereldwinkel ;EL en maas Donderdag 12 december - Pagina 3 lAfgelopen zondag werd, tijdens een druk bezochte eucharistievie- ng, de 66-jarige W. van Kempen geïnstalleerd als nieuwe pastoor -on Geysteren. Pastoor Van Kempen volgt, pastoor Peeters op die prder dit jaar, na veertien jaar werkzaam te zijn geweest in IQ eysteren, afscheid nam Pastoor Van Kempen, geboren te Blitterswijck en getogen in Leu- n in, was voor deze funktie rektor van een bejaardentehuis in Roer hond. Ondanks dat hij al in 1950 tot priester is geurijd, is eysteren de eerste parochie die hij onder zijn hoede neemt. Naast e installatie als pastoor werd dhr. Van Kempen ook ingehuldigd Is gildepriester van het Koninklijk Sint Wülibrordus Gilde. 'n Jaar is eigenlijk zo voorbij... 'Die Könige' en het 'Minuit Ihrétien' nu vers in het geheugen ggen, is misschien wat overdreven i36iitgedrukt, maar heel weinig is er oor nodig om de soliste en de ko en, die vorig jaar deze twee werken itvoerden weer in herinnering te Sepen. Het was een goed geslaagd ncert en degenen die er by aan- izig waren gingen tevreden naar lis. Dit jaar is er weer een Keretcon- ert, op zondag 22 decmeber, op de- elfde plaats en hetzelfde tijdstip, lat is al jaren zo. Ook dit jaar zullen Ie verschillende koren apart optre- en en gezamenlijk. Twee Kerstge- angen zullen aan het eind van het oncert door de koren worden uit- (evoerd. Indrukwekkend zo'n paar londerd zangers en zangeressen. In de Kersttijd wil men toch zo'n me Kerstconcert. Elk jaar weer zijn er da ieel veel toehoorders. Zeker, er zyn feel familieleden die vader, moeder, utei «na, broer of zus willen .«zien optre de! en, maar behalve die familieleden 3 (jn er toch heel veel andere toe- poordere. We verwachten dit jaar heel veel bezoekers. De kranten hebben het u al verteld: de Kersttijd is dit jaar veel eerder begonnen. St. Nicolaas is dit jaar verhuisd naar het tweede plan, de etalages waren eerder versierd met Kerstattribu ten. In de ons omringende wereld is het nog lang geen Kerstmis. Het is net of ieder groepje burgers een eigen staatje wil stichten en dan snel wat wapens wil gaan kopen om het door hen gestichte staatje zo snel mogelijk uit de breiden. Wat 'n wereld...! Zangkoren zijn eigenlijk ook klei ne staatjes. Gelukkig verdedigen zijn hun territorium niet met de wapenen, maar werken zij wel sa men om tijdens het concert hun ei genheid te laten horen en ook om te laten horen wat men tesamen be reiken kan. Als ze dat in Europa nu ook 'ns deden... Aan het concert werken mee: da meskoor Venrode, bejaardenkoor Crescendo, Ven rays Mannenkoor, Zangers van Sint Fians, gemengde zangvereniging Ars Musica. Komt u ook luisteren? Zaterdagmiddag 7 december zijn in de Hema de prijswinnaars van ie grote Winkelcentrum Ven ray kleurwedstrijd uitgereikd. Voor de jury was het haast onbegonnen werk de beste tekeningen uit te zoe ken. Uiteindelijk, na overleg met Sinterklaas, zyn ze er toch uitgeko men. De kleurplaten zijn volgens Sint van zeer hoge kwaliteit. De prijswinnaars zijn: Van 2 tot 4 jaar: Lenneke Bouw- mans, Venray; Selma Koenen, Holt- hees en Frank Ouwerkerk, Leunen. Van 5 tot 8 jaar: Mariëlle Manders, Venray; Marlies Huybers, Oostrum en Roel Gielens, Heide. Van 9 tot 12 jaar: Rob Brandsma, Wanssum; Jolanda Janssen, Holt- hees en Patrick Smits, Venray. Alle prijswinnaars van harte gefe liciteerd. Alle kinderen natuurlijk van harte bedankt voor de tekenin gen. Sint en Piet hangen hun huis in Spanje helemaal vol met deze kunstwerken. Tot volgend jaar. Maandag 16 december verschijnt [de tweede druk van Venrays Woor denboek in een oplage van 1000 Btuks. Het 608 pagina's tellende boek, waar 17 jaar van voorberei ding aan voorafgegaan zijn, mag zich verheugen in een grote belang stelling. Niet alleen uit Venray, maar uit alle delen van het land en zelfs ver daarbuiten. Na de presentatie op 11 oktober jl. volgde een ware run op het boek er voor zorgde dat de 2000 lemplaren die Veldeke Venray in serste instantie had laten drukken, nog geen twee weken uitver- icht waren. Om aan de wens van telen te voldoen is toen een ge schenkbon uitgegeven speciaal Sinterklaas. Ruim 200 ge- Tschenlcbonnen heeft de Goedheilig man inmiddels bezorgd. Daarnaast zijn er nog zo'n 250 bestellingen by Veldeke Venray binnengekomen zo dat ook de verkoop van de tweede druk van het Venrays Woordenboek tot volle tevredenheid verloopt. A.s. maandag zal het Venrays Woordenboek bij alle Venrayse boekhandelaren verkrijgbaar zijn voor de prijs van ƒ49,50. De ge schenkbonnen kunnen vanaf maandag ingeleverd worden op het vermelde adres. Bushalte vernield Vandalen hebben in de nacht van zaterdag op zondag een aan de Hen ri Dunantstraat geplaatste bushalte (Abri) vernield. Daarvan werd aan gifte gedaan. MIEL COOLS: OVER DE GRENZEN zaterdag 14 december, 20.00 uur Eens in de twee jaar maakt chan sonnier Miel Cools een nieuw solo- programma. Dat wil zeggen: overwegend- nieuw, omdat hij zich inmiddels heeft neergelegd bij de ervaring (die hij deelt met alle zangers die een lange karrière achter de rug heb ben), datje een aantal geliefde liede ren uit je vroegere repertoire niet meer kunt weglaten. De tussenteksten van Miel Cools zijn steeds verder uitgegroeid tot milde, lichtfïlosofische overpein zingen, die de liedjes op passende wijze verbinden. DE KNECHT VAN TWEE MEESTERS dinsdag 17 december, 20.00 uur Op 22 november 1991 bracht het Noord Nederlands Toneel de pre mière van 'De Knecht van twee meesters' van Carlo Goldoni, een sprankelende komedie die zo tijd loos is, dat 'ie morgen geschreven zou kunnen zijn. Carlo Goldoni (1707-1793) heeft zo'n 200 komedies op zyn naam staan, waarvan er een aantal, als ge volg van zyn gevoel voor theater en ryke fantasie, de eeuwen heeft over leeft. Eén van die niet stuk te k rij gen komedies is 'II Servitore di due Padroni' uit 1746. In dit spel der verwarring draait het om de titel held Trufaldino die twee heren te gelijk wil dienen, om daarmee veel eten en geld te verdienen. Carlo Goldoni wordt vaak uitslui tend geassocieerd met de Comme dia dell' Arte, een theatervorm die een karikaturaal beeld toont van de personages. Hy is de eerste toneel schrijver in dit genre die een volle dig uitgeschreven tekst schryft, die de akteurs uit hun hoofd moeten leren en waaraan zy zich strikt moeten houden. Zo ontwikkelde Goldoni een nieuwe vorm van rea listisch theater, waarmee hij een van de grondleggers van het moder ne theater werd. In navolging van zijn grote voorbeel Molière ontwik kelde hy de Commedia dell' Arte tot een karakter-komedie, zonder dat dit ten koste ging van snelheid en humor. In 'De Knecht van twee meesters' zien we Trufaldino dit twee 'heren' dient: de als man vermomde Beatri ce en Florindo, haar gevluchte min naar. Trufaldino's dubbelrol leidt tot uiterst amusante verwikkelin gen. Hij ziet de spreekwoordelijke onmogelijkheid van zijn dienstver band niet en is voortdurend in de weer om deze situatie te verhullen. Met verve dist hy de ene uitvlucht na de andere op om hetzy afwezig heid, hetzij verkeerd uitgevoerde opdrachten te verantwoorden. Kort om, een verrukkelijke komedie voor jong en oude. Spelers: Bram Bart, Chiel van Berkel, Araoud Bos, Manou Kereting, Manon Nieuweboer, Elle van Ryn, Huib Rooymans, Martin de Smet, Fred Vaassen en Asja de Wit. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Schoolstraat 34, Venray A.s. zondag 15 december zal het zondagochtendconcert in de schouwburg worden verzorgd door de zangroep Evergreen uit Vier lingsbeek en de harmonie en drumband uit Leunen, Veulen en Heide. Evergreen zal optreden van 11.30 tot 12.10 uur. Aansluitend zal de drumband uit Leunen aantreden, gevolgd door de harmonie. Het programma van de harmonie en drukband uit Leunen, Veulen en Heide is als volgt: Drumband St Catharina, o.l.v. J. Voesten: Down the street; Funny Percussion; The J. Jochums Drum- parade? My Girl. Harmonie St. Catharina, o.l.v. E. Swiggers: Aan mijn vrienden; Sui- tony; Toccata for Band; El Pedro? Whit Christmas. Harmonie en drumband samen: Jubilissimo. Tydens de in Nijmegen gehouden buutkampioenschappen behaalde de Venrayse 'tonprater' Jacques Cuypers de derde prys. Aan de door de Nymeegse carnavalsvereniging Het Zwarte Schaap georganiseerde buutkampioenschappen deden acht buutreedners mee. De Venray- er, die zich zelf sinds een jaar 'ton prater' noemt, nam het op tegen Gelderse, Brabantse, Limburgse en Duitse collega's. Hij stond voor de 5e keer in de ton met zijn buut 'Jantje Jat'. Afgelopen zaterdag vond in De Sprank de tweede prijsuitreiking plaats van de Sint- en Kerstaktie van Het Winkelcentrum Venray. De belangrijkste prys die deze week uitgeloot werd was een lang week end naar Londen, dat door A. Trent uit Venray werd gewonnen. Ook nu weer was door De Sprank een aantal badenkaarten en arran gementen ter beschikkingen gesteld. Tien prijswinnaars ontvingen een 12-badenkaart, t.w.: M. Hofman en E. van Dyck uit Overloon? H. Janssen uit Oostrum? E. Rutten uit Areen ten J. Wittgen, M. Verheu gen, L. Cruys-Peeters, M. Peetere en W. Remmere-Adriaennens uit Venray. De 6-baden kaarten gingen naar: G. Janssen, Th. Hendrikse, Van Wieringen, M. Arts, A. Theeuwen, M. Mertens, fam. Pouwels, dhr. Ver- baandert, Jacobs en A. Cremere. Ook werden er twee squash- en zwembadarrangementen uitgeloot. De squasharrangementen gingen naar V.d. Wouden uit Alkmaar en W. Keysere uit Horst. De zwemar- rangementen gingen naar J. Houba en J. Litjens. Tenslotte werden er nog losse ba denkaarten uitgeloot aan J. Jeuken, Ter Seheggert, De Wilde, Leenen, A. Rooyakkers, P. Verheijen, W. v.d. Boogaard, L. v.d. Eisen, Houwen en Scholtens. A.s. zaterdag, tydens de officiële opening van De Sprank, zullen er opnieuw prijzen worden uitgereikt. De belangrijkste prys van deze der de trekking is een twee pereoons reis, half pension, naar Mallorca. De prijswinnaars van de 2e trek king met in het midden mevr. Trent die een lang weekend Londen won. GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES Gildeweg 17 BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond Na een literaire avond en twee tentoonstellingen in De Kyker aan de Laagheidseweg 16 te Venray, vindt er op 15 december a.s. een bij zondere middag plaats. Els Denis- sen en René Driessen, die samen het Folkduo Irish Heartbeat vor men, zullen die middag hun muzi kale kunne ten gehore brengen. Het duo, dat de harp en gitaar bespeeld, zal in De Kijker diverse Ierse ballades laten klinken. Naast muziek is er ook ruimte voor gedichten. Lidwien Geurts uit Leunen zal, geheel in de sfeer van Kerstmis, diverse gedichten voor dragen. Deze middag begint om 15.30 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De entree bedraagt ƒ5,- (kinderen tot 12 jaar ƒ2,50). Op zondag 22 december a.s. brengt de volksmuziekgroep Malle moer haar jaarlijkse Kerstconcert ten gehoren. Er zijn op die dag twee optredens gepland: om 15.00 uur in zaal Wilhelmina te Swolgen en om 20.00 uur in zaal Kleven te Geyste ren. De groep zal liederen en melo dieën ten gehore brengen die geschreven zijn rond het Kerstfeest de Jaarwisseling en het Driekonin genfeest Het gaat daarbij om liede ren en melodieën afkomstig uit Brabant Vlaanderen, Engeland en Italië. Ook dit jaar zijn er weer een aantal nieuwe nummers ingestu deerd. Zowel tijdens het middag- als het avondconcert op zondag 22 decem ber, wordt het optreden van Malle moer afgewisseld door een optre den van de zanggroep Collegium Vocale uit Venray. Het beloven weer interessante en sfeervolle bijeen komsten te worden. Iedereen die geïnteresseerd is in dit 'volkse concert', is zondag 22 de cember van harte welkom in zaal Wilhelmina te Swolgen (15.00 uur) of in zaal Kleeven te Geysteren (20.00 uur). Aan de Nederlandse Hippische Beroepsopleidingen te Deume slaagde 4 dec. voor het eindexamen instrukteur Irene Hermans uit Venray. 'n abonnement waard 17 December wordt Toon Her mans 75 jaar. Daarom is deze Neder landse cabaretier schrijver van de maand december in de Openbare Bibliotheek. Toon heeft inmiddels heel wat werken op zijn naam staan. De volgende werken zyn aan wezig in de bibliotheek: Wie is jong, wie is oud. Uit de gro te letterbibliotheek. Gebedenboekje. Bundel gebeden en korte overwegingen. Zet je hart uit je hoofd. Overwe gingen naar aanleiding van een hartoperatie, waarin hij de kracht van positief denken en Godsgeloof benadrukt Waar ben je? Gedachten in kleur over leven en beleven. Speelse teke ningen over de relatie mens natuur. Clownerietjes. Cartoons. Verhalen uit mijn leven. Autobio grafische verhalen. Alles is heimwee en Fluiten naar de overkant. Gedichtjes, verhalen en beschouwingen. Overdruivende wolkenvelden. Bundel woordspelingen en taal grapjes verwerkt in verhaaltjes, ge dichtjes en tekeningen. Vandaag is de dag. Bundel poëti sche invallen, gedachten krabbels en schilderingen. Van ganser harte. Ontbijten met jou. Op blote voeten lopen. Dan heb je geluk, Elke dag een treetje. Groot verejesboek. Gedichten. Liggen in het gras. Gedichten, sprookjes en beschouwende teksten over de mens, de natuur en de dagelijkse dingen in het leven. Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Gevonden voorwerpen van 3 t/m 9 dec. Zwarte hond klein model? sjaal in diverse kleuren? witte portemon nee? vier sleutels aan ringetje, 1 au tosleutel; witte haaretrik. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst. 224. Op zondag 15 december speelt toneelvereniging Crescendo uit Ys- selsteyn in schouwburg De Beeje- kurf te Venray het Franse blijspel Hummelke van Felicien Masceau. In de Franse blijspel vormen va der Eugene, moeder Irma, Roel, hun zoon, José en Petra, hun doch ters, Ferdinand, José's man en Hummelke hun baby, een gezin dat by elkaar woont. Alleen hebben de vrouwen allemaal een baan en doen de mannen de huishouding en verzorgen de baby. Iedereen is ogenschijnlijk geluk kig, totdat Petra wil gaan trouwen. Maar daar ze allebei een baan heb ben, rijst de vraag wie nu de huis houding gaat doen. Kennen ze de nadelen van een dubbele baan? Of is het zoals de inspekteur zegt 'een dubbel inkomen, een dubbel kom fort?' Ja, die inspekteur kan mooi vertellen. Wat ook haar taak is in dit stuk. En die 'klok', wat doet de tijd? Let op, hij vliegt soms voort. Kijk, luister en geniet van dit blyspel dat in dialekt gespeeld wordt. De aan vang is 20.00 uur. Op zaterdag 21 en zondag 22 de cember zal de toneelvereniging Maashees voor het 9e jaar op rij de toneelliefhebbers uit Maashees en di rekte omgeving een even plezieri ge alsook gezellige winteravond be zorgen met de opvoering van het vrolijke toneelspel in 4 bedrijven: 'In liefde, oorlog en politiek', ge schreven door Theo Akkermans. Aanvang van de vooretellingen is telkens om 20.00 uur terwijl de zaal: het gemeenschapshuis te Maashees reeds om 19.00 uur de deuren opent. Kaartjes voor de vooretellingen zijn in de voorverkoop verkrijgbaar tegen betaling van vyf gulden op zondag 15 dec. van 11.00-13.00 uur en op woensdag 18 dec. van 19.00- 20.00 uur eveneens in het gemeen schapshuis te Maashees. Inbraken in personenauto's In de Weverstraat werd een gepar keerde auto van een 54-jarige inwo ner opengebroken. Uit de auto werd alleen een zaklantaarn ont vreemd. Kennelijk heeft de dader de goed weggestopte radio niet kun nen vinden. In Heide moest een inwoner konstateren dat in zijn auto was in gebroken. Hier werd de radiocasset- tespeler ter waarde van ƒ400,- ontvreemd. In twee aan de Veltumse Kleffen geparkeerde personenauto's werd ingebroken. Ook hier was de toe gang door geweld verkregen. Uit een auto werd de radiocassettespe- ler ontvreemd en uit de andere auto werden gereedschappen ont vreemd. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van R Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: A. COENEN Paterestraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: I)R. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterelaan '2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afsp raak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonep en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 DIERENARTSENPRAKTUK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Voeht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 'O, kom er eens kijken... in de We reldwinkel', was het motto in de af gelopen weken. Dat dit niet tegen dovemansoren was gezegd bleek duidelijk. Veel aanloop, een stygen- de omzet en een groeiende naams bekendheid. Ook lieten veel bedrij ven, instellingen en organisaties dit jaar hun Kerstpakketten sa menstellen in de Wereldwinkel. Een verheugende ontwikkeling. Immers, daarmee wordt ook steeds duidelijker waar de Wereldwinkel voor staat: via de verkoop van 'zui vere' produkten een aanzet geven tot 'eerlijke' handel. Zo werken de zilveremeden in Thxco el Viejo (Mexico) sinds een paar jaar samen in plaats van ieder voor zich, en afhankelijk van de tussenhandelaren die voor orders zorgen en voor duur betaalde grondstoffen. Nu kopen ze samen het zilver in, hebben ze een elektri sche boor aangeschaft en verkopen ze hun sieraden gezamenlijk aan SOS Wereldhandel. Van deze impor torganisatie betrekken Wereldwin kels een groot deel van hun pro dukten. De groep zilveremeden zou graag meer produkten afzetten zo dat meer mensen zich bij haaar collectief kunnen aansluiten. Daar voor wil zij haar produkten verbete ren en vernieuwen en een eigen exportorganisatie opzetten. Door de kontakten met SOS is het mogelijk een en ander te verwezenlijken en zo een sterke organisatie te vormen. Zo heeft ieder produkt een eigen verhaal. Meer informatie vindt u in de 'Handelswijzer', gratis verkrijg baar in de Wereldwinkel. Met het oog op de naderende feestdagen is het assortiment wens kaarten uitgebreid. Verder zyn er Kerststallen en -stalletjes verkrijg baar in allerlei uitvoeringen en prijzen, Kerstboomversieringen, kaarsen en kandelaars. Genoeg re denen om eens binnen te lopen: Henseniusstraat 3a. Openingsty- den: maandag t/m vrijdag van 14.00-17.00 uur en zaterdag van 10.00-16.00 uur. Op Kerst-koop avonden tot 20.00 uur en zondag 22 december van 12.00-17.00 uur.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3