mum mm it* mmm I WHWw i I M KTS toont nieuw jasje Tijdelijk VOORDEEL van Schiesser Schiesser® Prijswinnaars VZO Ysselsteyn e.o. Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan Venray Katholieke Vrouwen Vereniging F.N.V. info-team Vogelmarkt Rode Kruis afd. Welfare Venray Carnavalsvereniging De Karklingelsp Jong Nederland Adelbertvereniging Venray Wijkvereniging Veltum Duivensport Receptie Ons Genoegen PEEL EN MAAS Donderdag 12 december - Pagina 2Ï£L Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Ilouben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag in de tweede week van de Advent: H. Johannes van liet Kruis. 9.00 Lsm. ouders Neeteson- Custers. 19.00 ZONDAGSDIENST; Jeanny Peters-Moons (koll.); Johan Jonkers, overl. ouders en fam.; jrd. Piet Maassen; Jacob van Dijck; Sjef Tmijen (koll.); Rinus Beelcers en Annie Flinsenberg; Hendrika Linders-van Obergen: Grad Maes- sen (koll.); Bert van Vegchel (koll.); Jan v.d. Zanden (koll.); Wim van Ham (koll.); Marian Hagens- Maessen (koll.). Zondag: Derde Zondag van de Advent 8.00 Lsm. Pierre Pouwel (koll.); voor de parochie. 9.30 Lat. Ilgm. Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay (koll.); Wilhelmus. Huber- tus Janssen; Mariet en Martha Goumans-Janssen; jrd. Jo Wennekers-Muijsers (S); Marie Claessens-v.d. Ven (buurt Mgr. No- lensstr.); burgemeester Janssen en zoon Vic; Henk v.d. Voort (koll.); Ja cob de Bruijn (koll.). 11.00 Jrd. Mechtïlde America; Joos Buijssen; Toos v.d. Ven-Janssen (koll.); Jan Dercks; Ibos Peters-Cuijpers (koll.); Piet v.d. Borst (koll.); Fun Smits (koll.); Theodora Peters-Wijnhoven (koll.); Nol Schuurmans (koll.); Har ry Janssen (koll.); Truus Vermeulen-Franssen (koll.). Maandag in de derde week van de Advent: 9.00 Lsm. oude stich tingen. Dinsdag in de derde week van de Advent: 9.00 Lsm. W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; burge meester Janssen en zoon Vic. 19.00 Lsm. jrd. ouders Van Vegchel- Muijsers (S). Woensdag in de derde week van de Advent: 9.00 Lsm. tot zekere in tentie. Donderdag in de derde week van de Advent: 9.00 Lsm. Mariet Claessens-v.d. Ven (koll.). 19.00 Lsm. voor de overledenen (koll. A); voor de wereldvrede. Vrijdag in de tweede week van de Advent: 9.00 Lsm. Jan Henc- kens; fam. Greefkens-Potten19.00 Boeteviering als voorbereiding op het a.s. Kerstfeest, waarna biechtge legenheid. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Gerard Hop penbrouwers. en Piet Vosbeek. Lektoren: Za: 19.00 G. de Groot. Zo: 11.00 A Noyens Misdienaars: volgens lijst. Kapel St Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering m.m.v. het huiskoor o.l.v. Ad Ilaans. Voorganger: G. van Loenen. Lektri- ce: II. Brouwer. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice zr. Hélène. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Boeteviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Antoinette Else vier en Eva Rojer. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Uit dankbaar heid; Johanna Lormans-Gerrats en Sjeng Lormans; Wim Jacobs (koll.); Til Derickx-Jacobs (koll.); Gerard Leenders (koll.); Herman Jaegers (koll.); Harrie Volleberg. Zondag: Derde Zondag van de Advent 9.00 Voor de parochie. 11.15 Gezongen door de Zangers van St. Frans; Harrie Janssen en overl. fam.; overl. echtp. Vercoulen- Keijsers; Frans Linskens (koll.). 18.00 Overl. fam. Janssen-Krijns; Giel Troisfontaine en zoon René. Maandag: 8.00 T.e.v. St Antonius. 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof- Sangers. Dinsdag: 8.00 Sjang Ewals; overl. fam. Vermeulen-Dijkmans en overi ge fam.; voor een overledene. 19.00 Voor de leden van de KW. Woensdag: 8.00 Overl. fam. Hendriks-Hendriks. 19.00 Overl. fam. Philipsen. Donderdag: 8.00 Overl. mede broeders. .19.00 Overl. fam. Vrijdag: 8.00 Fam. Peters-Arts. 19.00 Gezinsmis; Con en Clemens Pijls. Als voorbereiding op Kerstmis zijn er twee boetevieringen: don derdag 19 dec. om 19.00 uur en za terdag 21 dec. om 18.30 uur. Uw bijdragen voor de versiering met Kerstmis is weer erg welkom in de bussen achter in de kerk. By voorbaat hartelijk dank. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Johan Pouwels. Zo: 9.00 Leo Pouwels; 11.15 Martin Leenders; 18.00 Emiel Kusters. Ma en wo: 19.00 Wendy. Di en vr: 19.00 Frank. Parochie Brukske Zondag: Derde Zondag van de Advent 10.00 Hoogmis. Voor lev. en overl. fam. Swinkels. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: H. Johannes van het Kruis. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de Derde Zondag van de Ad vent. Kinderwoorddienst. Zang door dameskoor Ven rode. Voor Jan Hermans; Door Kleuskens-Kusters; Piet van Tilburg (koll.); overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos; Ger Jongen (koll.); jrgt. Louise Rouvroye-Ritzen; jgt. Hennie Vullings; uit dankbaarheid (K). Zondag: Derde Zondag van de Advent (Coudete). 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Grego riaans. Riek Barten-van Gerven (koll.); Bets Gooren-Niemarkt; fam. Drabbels-van Meijel; mevr. Kathe Dagmar; tot zekere intentie (C); fam. Custers-Linders. Maandag: 8.00 Cor v.d. Kolk (koll.). 19.00 Piet Vermeltfoort en overl. fam. Dinsdag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Jrd. Tang Linders. Woensdag: 8.00 Voor gerechtig heid en vrede. 19.00 Cor v.d. Kolk (koll.); Greet den Holder en over. fam.; Ber Philipsen en overl. fam. Donderdag: 8.00 Voor priester roepingen en roepingen tot het reli gieuze leven. 19.00 Biechtviering (geen H. Mis). Vrijdag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 19.00 Overl. ouders Willems-Ewals. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Moorrees-Custers; -uit dankbaar heid bij 'n 25-jarig huw.; overl. fam. Van Asseldonk-Steenbergen; Wim Heidens; Jeu Arts; overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus; Sjeng v.d. Pasch; overl. ouders Camps-Jeuken en Peter Camps; Mia Heimans-Voermans; Herman Bruggeman; Giel Venne- kens en echtgen. en wederzijdse fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Ger janssen; Arnold Jans; Antoon Janssen. 10.00 Deken Loonen; Nel v.d. Berg-Linskens; Giel Vennekens en echtgen. en we derzijdse fam. (Herenkoor). Maandag: 9.00 Tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Hanneke van Arsen-van Soest. 19.00 Tot intentie van de OVB (Koor Harmony). Woensdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzie len. 14.30 T.i.v. Bejaardenvereniging (Kinderkoor). Donderdag: 9.00 Gest. jrd. Gerar- dnx.Dp.rks Vrijdag: 9100 Herman Bruggeman. Misdienaars: Za: 19.00 Linda Stammen, Maijolein Moraal, Maike Koch, Fieke Basten. Zo: 8.30 Tom en Joep Vaessen, Paul de Beer, Ralph Kessels; 10.00 Monique Janssen, Yvonne Thielen, Ursula Cornelis- sen, Karlijn Jacobs. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Truus Guffens-Swinkels; overl. ouders Zanders-Keijsers; ma- ria Smits-Jeurissen; overl. ouder Direcks-Houwen; Wim Vogelzangs (Volksdansgroep); led Vervuurt; Harrie Vriens. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren- koor); overl. ouders Holleman- Verwaay en Johanna Verwaay; The odora Willemsen-Opheij en overl. fam. Woensdag: 9.00 H. Mis; Carolien Philipsen; Gerard Schoeber en Franscisca Simons; st. Gerardus Kemmelings, Anna Geurts en Anna Kemmelings. Vrijdag: 17.00 Gez. H. Mis uit dankbaarheid vanwege een 80e ver jaardag. Parochie Leunen Derde Zondag van de Advent Zaterdag: 19.00 Lsm. Fer en Ma rie Lucassen; Grada Heldens- Direks; Lien Smit; jrd. Anna Kuenen-Thijssen, Nella Thijssen en Peter Thijssen; gest. jrd. Jacoba Vogelzangs-Botden; gest. jrd. Ma thijs Geurts en echtgen. Zondag: 10.00 Hgm. overl. fam. Claessens-Gussen; maandd. Helm Jenniskens; gest. jrd. pastoor Gerrit Litjens. 11.15 Lsm. voor het welzijn van onze parochie. 14.30 Doopvie ring van Stan Smets. Maandag: 19.00 Lsm. Thei Hei dens en overl. fam.; pastoor Jacques Haenen en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Lsm. Gest. jrd. Martinus en Maria Versleijen, An toon Ewals en Hendrina Simons. Woensdag: 19.00 Lsm. Tteng en An na* Verheij en Donderdag: 19.00 Mndd. Wilhel mina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echtgen., Johanna Verheijen-Loonen en echtgen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers. Vrijdag: 14.00 Huw.Mis Hans Hendriks en Eliza Koonings. 19.00 Lsm. Gerrit Bouten en overl. fam. Akolieten: Za: 19.00 Mark de Klein en Frank de Klein. Zo: 10.00 Tbm Bos, Erik Litjens en Jeroen Ha- mann; 11.15 Jenny Jenniskens en Marian Manders. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Cé cile van Pol en Jolanda Achten (Wanneer jullie niet kunnen die nen, zorg dan zelf voor iemand anders!) Lektoren: Za: 19.00 Goen Reint- jes. Zo: Lies van Bavel. Huwelijksafk.: Hans Hendriks uit Ven-Zelderheide en Eliza Koo nings uit onze parochie (3e roep). Rektoraat Heide Zondag: Derde Zondag van de Advent Gaudete 10.00 Hoogmis ggj. Harrie en Petronella Rutten- Potten; Petronella Janssen- Franssen (koll.); jgt. Piet Peeters; overl. ouders Peeters-Janssen; jgt. Toon Huisman; jgt. Grad Derilcx en Nellie Claessens-Derikx. Akoliet: Ron Swinkels. Woensdag in de derde week van de Advent: 8.00 II. Mis uit dank baarheid. Misd.: Rudie en Mariëlle Swinkels. Rektoraat Veulen Derde Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Hgm. mndd. Hendrika v.d. Goor-Baltussen; Ant Drabbels en Dina Drabbels- Klaassen; overl. fam. Cleven- Strijbosch; Pieter v. Meyel en Adri- aan v. Staveren. Zondag: 11.00 Hoogmis als jgt. Petronella v. Wijlick-Steegh; Anna Timmermans-Roosen Maandag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 14.00 H. Mis voor de lev. en overl. leden van de ouderenvere niging. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 19.30 H. Mis voor de lev. en overl. leden van de LVB. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor Gertru- da v. Opbergen en overl. fam.. Akolieten: Za: Ruud Bexkens en René Reintjes. Misdienaars: Zo: Annelie Reint jes en Tbm Derks. Parochie Ysselsteyn Derde Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); jrd. Jan Janssen; geestelijk welzijn van de parochie. Zondag: 9.30 Gerard en Willy Puts en fam.; Nico Beers. 11.15 Tjeu en Wim In 't Hulst; T. Mulders, overl. ouders en fam. Maandag: 19.00 Past. Spreeuwen- berg en overl. fam. Spreeuwenberg- Verlinden; Grad Spreeuwenberg; overl. fam. Vergeldt-Custers. Woensdag: 19.00 Grad Spreeuwen- berg (buurt); Jacq. Claessens en overl. fam.; Gerardus Maessen en overl. fam. Vrijdag: 14.00 T.i.v. bruidspaar Claessens-de Hoog. 19.00 Boetevie ring (zonder Eucharistieviering!). Misdienaars: Za: 19.00 B. en S. Slangen. Zo: 9.30 I. Potten en I. Slangen; 11.15 Rob Jenniskens en Marl. Potten. Ma en wo: M. Arts en B. Poels. Vr: 14.00 K. Jaspers en R. Keijzer; 19.00 N. Jaspers én B. Pouwels. Mededeling: Dinsdag 24 dec. a.s. tussen 15.00-16.00 uur breng ik de ziekencommunie rond. Behalve de genen die zich al hebben opgege ven, zijn er misschien nog anderen die ook graag thuis de H. Commu nie willen ontvangen. Een tele foontje is voldoende (1226). Over zieke parochianen gesproken: het komt nogal eens voor, dat mensen langdurig ziek zijn waarvan de pastoor geen weet heeft. Als u het op prijs stelt, dat ik u thuis bezoek, laat mij dat dan even weten! U kunt desgewenst ook een van de leden van het Kerkbestuur benaderen, die dat dan aan mij zal doorgeven. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Harrie Arts. Misd.: Selma Dercks en Karin Duykers. Zondag: 10.00 Lei van Dijck; in dankbaarheid. Misd.: Anja v. Dijck en Ellen Poels. 15.00 Doopsel Ruud van Osch. Dinsdag: 8.30 Johanna Hoenselaar-Thijssen; jgt. Math. Muysers. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 H. Mi* voor LVB; jgt. Jan Wilms. Misd.: Kim Thielens en An ke B roeren. Donderdag: 8.30 Jgt. G. v.d. Hoo- genhof en Aleida v. Rijswijck. Vrijdag: 8.30 Alle overl. der pa rochie. Kerk poetsen: Mevr. Hegger en mevr. Van Enckevort. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Johannes van het Kruis. 19.00 Harrie Arts. Zondag: Derde Zondag van de Advent 10.00 Jgt. Maria Botden- Geurts. Maandag: 8.30 Bijz. int. (MJ). Dinsdag: 8.30 Voor vrede. Woensdag: 8.30 Goede voorberei ding op Kerstmis. Donderdag: 8.30 Voor de zieken. Vrijdag: 8.30 Voor de honger lijdende. Misdienaars: Za: Rob en Angela. Zo: Peter en Kora. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Mara Lenkens-Ermens. Gedachte: Vreugde en vreinde- lijkheid, echte blijdschap en warme genegenheid voor de medemens moeten de grondtoon zijn van ons Christenzijn. Diefstal bromfiets Dinsdagavond werd uit de fiet senstalling van het ziekenhuis aan de Merseloseweg de bromfiets van een in Meerlo wonend perso neelslid ontvreemd. i J. v.d. Putten Op deze foto drie motorordonnan sen van de staf van het le Bataljon 41e Regiment Infanterie (De Peel Di visie). V.l.n.r. Sally, Lina en Stef. Hun achternamen zijn helaas niet bekend. De foto is gemaakt op de Langstraat voor het huis van J. v. Bergen, fotograaf, die waarschijn lijk ook de maker van deze foto is. Bij .veel mensen uit het Veil ray van 1939 zullen deze drie Neder landse militairen beslist nog wel bekend overkomen. Vanaf 11 april 1939 tot 10 mei 1940 waren zij bij na dagelijks te zien in de Venrayse straten met hun fraaie glanzende BMW pronkstukken van het Neder landse leger, waar menige motor hobbyist destyds jaloers op was. Herinneringen van een Grens- motor-ordonnans van de Peel Divi sie is de titel van het boek dat] destijds is verschenen en werd g< schreven door de motorordonnans] Lina (in het midden op de foto). Er is zelfs een tweede druk versche nen. Helaas niet meer verkrijgbaar.! is- Er Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Teresa van Nieuwburg; voor alle stichtingen en gevraagde intenties. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid en t.z.i. 10.00 Hoogmis voor Jacques Jeuken; overl. ouders en kinderen, vader en moeder Van Dijck en kinderen; Jo- sephina en Henricus Janssen; Sjaak Janssen en Jo Thijssen;.Her man Janssen; overl. ouders Coppus- Schoenmakers; fam. Hermans- Dormans en Martien Hermans. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor alle intenties van de pelgrims. Op 14 december zal de KTS in Ven ray open dag houden voor alle scholieren en hun ouders in de om trek die interesse hebben in tech niek. Deze gebeurtenis vindt plaats in het gebouw van de KTS, gelegen aan de St. Jozefweg 2. Voor zowel ouders als kinderen is er heel wat te zien. Het algemene beeld dat nog steeds hardnekkig heerst over het Voorbereidend Be roepsonderwijs (voorheen LTS) is inmiddels allang afgeschud; op een modern VBO worden leerlingen ze ker niet meer uitsluitend voor vies handwerk in de fabriek 'klaar gestoomd'. Naast het feit dat ook het bedrijfsleven er alles aan doet de werkplek schoner en milieuvrien delijker te maken, gaat het er in het hedendaagse VBO al eveneens veel anders aan toe dan vroeger. Zo heeft de Venrayse KTS in 1990 een speciale CD-brugklas geïntro duceerd voor leerlingen die een ge degen praktische, en vooral ook theoretische opleiding aankunnen. Daarmee is deze bijzondere brug klas een geknipte ingang naar MTS en HTS. Voorts werkt de KTS met geavan ceerde computers, deels door de be drijven gesponsord. Zo slaagde leraar motorvoertuigentechniek Ger Verstegen er afgelopen jaar in voldoende geld van garage-onder nemingen bijeen te sprokkelen, om voor zijn leerlingen een Autocad computer te kunnen aanschaffen. Het werken met computers wordt verder bevestigd met de toevoeging van Informatiekunde aan het les senpakket. Door de persoonlijke inzet van Tbon Willems werden hiervoor fondsen van het Ministe rie van Onderwijs beschikbaar gesteld. Voor meisjes met interesse in techniek is er Technica 10, een in 1984 in Athene geboren projekt, dat nu ook zijn weg heeft gevonden naar een aantal VBO'en in Neder land, waaronder de KTS. Technica 10 is een club uitsluitend voor meisjes, die op deze wyze spelen derwijs kennis leren maken met techniek. In de KTS wordt deze club steeds beter gevuld, want in vergelijking met een aantal jaren terug, toen nog maar één meisje koos voor een opleiding aan deze technische school, zijn dat er nu al acht Een relatief hoog aantal. Net als in 1990 heeft het be drijfsleven in Venray en omgeving weer volop bijgedragen aan het doen welslagen van de open dag. Daarnaast zullen enkele onderne mingen met een stand aanwezig zijn op 14 december. Overigens zal datzelfde bedrijventeam zich ook tijdens de op 8 februari 1992 te houden Kies Techniek dag geza menlijk presenteren. Op die dag zetten dan een twintigtal onderne mingen een stand neer by Cox Metaal, Manders Machines en Spe- ciaalwerk Venray, allen naast elkaar gelegen aan de Venrayse Smakter- weg. De open dag van de KTS begint om 10.30 uur, en duurt tot 13.00 uur. Iedereen is van hart£ welkom. Inbraken in woningen Tijdens afwezigheid van de bewo ners van een woning aan het Laura- hof, werd door het inslaan tfan de ruit van de achterdeur, toegang tot de woning verkregen. Ontvreemd werden geld en sieraden. De waarde kon niet worden medegedeeld. De inbraak vond maandagavond plaats. Op dezelfde avond werd ook op dezelfde wijze toegang verkregen tot een woning in de Hubertus- straat. Ook hier werden geld en sie raden ontvreemd. Ondergoed voor mannen die kwaliteit en pasvorm willen voor een betaalbare prijs. 100% katoen in 2 kleuren. Slip of singlet 2 stuks f19.95 Perfektie is onze kwaliteit Grotestraat 27. VENRAY Afgelopen zondag was de trek king van de suksesvolle verlopen St. Nicolaasaktie van de verkoop groepleden VZO Ysselsteyn en Om geving. Op deze gezellige morgen zorgde dhr. W. v.d. Hoff voor de trek king van de winnende loten. le prijs: Een reis naar Kopenha gen: fam. H. Marcellis, Ileidsepeel- weg 17, Ysselsteyn. 2e prijs: Magnetron: fam. J. Phi lipsen, Rouwkuilenweg 43, Ys selsteyn. 3e prijs: Accu schroefboormachi ne; fam. Van Aals, Pavanestraat 11, Venray. Overige prijzen: fam. Thyssen, Timmermannsweg 74, Ysselsteyn; Marga Spreeuwenberg, Kerkweg 28, Ysselsteyn; mevr. H. Spreeuwen- berg-Gooren, Litsenbergweg 16, Ysselsteyn; fam. Clephas, Jeagerhof- weg 8, Veulen; fam. Michels- Claessen, Volen 7, Heide; fam. Don kers, Meerselsepeel 11, Ysselsteyn; mevr. A. Claessens-Engels, Kien- hout 2, Ysselsteyn; fam. J. v.d. Pas, Litsenbergweg 13, Ysselsteyn; fam. Kuunders, Pater Tulpstraat 18a, Ys selsteyn; fam. Heidens, Puttenweg 6, Ysselsteyn: fam. Berkers, Tim mermannsweg 68, Ysselsteyn; fam. J. Philipsen, Rouwkuilenweg 43, Ys selsteyn; fam. Fr. Gommers, Steegse Peelweg 100, Ysselsteyn; fam. W. Bastiaansen, Litsenbergweg 35. Ys selsteyn; fam. M. v. Vegchel, Vul lings 22, Leunen. Alle bezoekers van de prijsuitrei king konden verschillende keren gratis prijzen winnen met het Rad van Avontuur met als gratis extra hoofdprijs een weekend bungalow van Centre Pares. Deze werd gewon nen door de fam. Vlemmix, Bree- venneweg 1, Leunen. Uitslag tekenwedstrijd VZO: Deze prijzen zijn af te halen bij Kopak Seuren te Ysselsteyn. Kim Spreeu wenberg, Fieke Koopmans, Eline Pouwels, Bianca Craenmehr, Erik Mennen, Lucy Arts, Kiki Jaspers, Ruud Sanders en Loes Gommers. A.s. zaterdag 14 dec. wordt de Kerststal afgebroken op het terrein aan de Gasstraat en daarna in de container geladen; de aanvang is 8.00 uur. Dinsdag 17 gaan we de Kerststal opbouwen op de Grote Markt; de aanvang is om 18.00 uur. De ledenvergadering die gepland is op dinsdag 17 dec. wordt uitgesteld. Woensdag 18 dec. gaan we verder met het opbouwen van de Kerststal; de aanvang is weer om 18.00 uur. Zaterdag 14 dec. is de Cecilia- avond in het Trumke. Op deze feestavond worden er twee jubila rissen gehuldigd. A.s. dinsdag 17 dec. is er een Kerstviering. Deze avond begint om 19.00 uur met een H. Mis in de Pa terskerk. Graag vooraan in de kerk plaatsnemen. Daarna een gezellig samenzyn in In den Engel. De avond zal 'in het teken van Kerst staan en zal verzorgd worden door dhr. Knippenberg. Elke 2e en 4e donderdag van de maand heeft het FNV Info-team spreekuur in wijkcentrum de Ki osk in het Brukske Venray van 19.00-20.00 uur voor alle FNV- leden. Wat doen wij voor u a. Invullen van formulieren; b. Verstrekken van voorlichting en informatie; c. Invullen van belastingformulie ren op afspraak; d. Verwijzen naaf eigen vakbond of andere instanties. Het FNV Info-team werk konform door de FNV landelijk opgestelde regels, dat houdt in wat hier boven staat vermeld, maar dan met de no dige professionaliteit Hebt u een vraag, zit u met een probleem, FNV- informanten wijzen u de weg, ook in Venray. De koördinatie van het FNV Infó- team is in handen van G. Houtap pels, tel. 04780-89043. Wilt u bij een bezoek aan het FNV Info-team een bewijs van lidmaat schap meebrengen, b.v. afschrift kontributieafschrijving van bank of giro. Vogelmarkt te Wanssum De vogelvereniging de "Gevleu gelde Vrienden" Wanssum e.o. organiseert in de periode van sep tember 1991 t/m april 1992 op elke 3e zondag haar maandelijkse vogel markt Op deze vogelmarkt kan zowel de vogelkweker als de liefheb ber alle soorten kanaries, parkieten en exotische vogels kopen, maar ook verkopen. Daarnaast is het mogelijk vogel- benodigheden, zoals drink- en voer- bakjes, nestkastjes en -materiaal, broedkooien etc. te kopen. Tevens is op deze vogelmarkt een opkoper van vogels aanwezig. De eerstvolgende vogelmarkt vindt plaats op zondag 15 dec. van 9.30 tot 12.00 uur in het gemeen schapshuis "De Zandhoek" (bij de kerk) te Wanssum. A.s. maandag 16 december gaan wij met onze deelnemers naar de koopochtend in Helmond om onze Kerstinkopen te doen. We vertrek ken om half 9 bij het Schuttersveld. Na afloop hebben we een lunch in café Thielen. Dezelfde week donderdagmiddag, 19 dec., hebben we ook onze jaar lijkse Kerstviering in Dansschool Janssen, aanvang 14.00 uur. Hope lijk dat u allen tijdig aanwezig zult zijn. Op vrijdag 10 en zaterdag 11 ja nuari 1992 worden weer de zit tingsavonden van De Karklingels gehouden. Deze vinden plaats in het gemeenschapshuis, aanvang 20.00 uur. Kaartverkoop: Leden: kaartjes afhalen op vertoon van het lidmaat- schapsbewijs op zondag 15 dec. in het Allemanscafé van 11.00 tot 12.30 uur. Vrije verkoop: op zondag 22 dec. in het Allemanscafé van 11.00 tot 12.30 uur. Daarna zijn er kaartjes te koop bij het Allemansca fé en op het adres Valken kampstraat 10 te Oostrum. Aan het begin van het nieuwe sei zoen van Jong Nederlans is er te vens een nieuwe jongensgroep gestart. De jongste groep binnen onze vereniging. Jongens die in groep 2 en 3 basisschool zitten, kunnen gerust eens komen kijken op de vrijdagavond. Tijdens de groepsavond wordt gespeeld rond om de drie spelpeilers: spel-sport, creativiteit en buitenleven. Natuur lijk aangepast aan de leeftijd van de jongens. De groepsavond duurt van 18.30 tot 19.30 uur en de enthousiaste lei ding hoopt uw kind eens binnen de groep te zien! Voor meer informatie over Jong Nederland Venray kunt u terecht bij onze voorzitter: Erie Geuyen, Veltumse Kleffen 83, 5801 SC Ven ray. tel. 04780-82985 (na 1730 uurl Op maandag 16 dec. a.s. zal prof. dr. M. van Knippenberg, hoogleraar pastoraaltheologie aan de Theologi sche Faculteit Tilburg, voor de Adel bertvereniging Venray spreken over Vasalis en Grenservaringen. In deze voordracht zal professor Van Knippenberg in een cyclus van Vasalis-gedichten deze verbinden met de fasen in de meditatie over de dood zoals deze rond 1600 werd op geschreven door Francois de Seles. De aandacht zal liggen op de beteke nis van de grens tussen deze wereld en een andere wereld in beide cycli. De voordracht wordt gehouden in het Camillishuis van het PCV loka- tie St. Servatius aan de Stationsweg en vangt om 20.15 uur aan. Be langstellenden zijn van harte welkom. Donderdag 14 dec. dansen voor ouderen. Donderdag 26 dec. en 2 jan. geen dansen i.v.m. de feestdagen. De Veltumse dag kan om organi satorische redenen geen doorgang vinden. I'.D.V. DE ZWALUW Dit weekend is onze kampioenen dag. We komen allemaal helpen met de opbouw! Vanaf zaterdagmid dag 13.00 uur. U komt toch ook? Wij rekenen op u! Op het bondsconcours te Veldho ven, 23 november jl., behaalde fan fare Ons Genoegen uit Oirlo in de ere-afdeling een eerste prijs. Onder de bekwame leiding van de heer Martien Maas uit Vlierden behaalde de fanfare 292 punten. Ter gelegen heid van dit mooie resultaat houdt de muziekvereniging een receptie op vrydag 13 december. Deze zal plaatsvinden in gemeenschapshuis De Linde van 20.00-21.30 uur. Na af loop van de receptie zal de joekska- pel uit Leunen nog enkele uren voor gezellige muziek zorgen. Iedereen is van harte welkom op deze avond.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 22