Venrays gemeenteraad vergadert a.s. dinsdag Een eigen bedrijf of beroep beginnen met financiële hulp van sociale zaken 27ste Streekkampioenendag voor postduiven in Venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Sluiting studiezaal gemeentearchief Venray Kapvergunning verleend Hinderwet Nieuwe regeling Kinderbijslag Bekendmaking knoleyperus Hinderwet Bouwvergunning verleend PEEL EN MAAS Medewerk(st)er uitkeringenadministratie Paspoorten 3 fEEL EN MAAS Donderdag 12 december - Pagina 19 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; openbare orde en veiligheid; voor lichting en inspraak algemeen; dorps en wijkraden; personeel, organisatie en informatica; interne dienstverle ning; ekonomische zaken: bevorde ring werkgelegenheid, markten en kermissen, handel en middenstand, bevordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuis vesting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmings plannen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. In verband met de feestdagen Kerstmis en Nieuwjaar, de sluiting van het gemeentehuis Venray op enkele dagen rond de feestdagen en de vakantie van de medewerkers van het gemeentearchief in deze pe riode. is de studiezaal van het ge meentearchief van 20 december 1991 t/m 5 januari 1992 voor pu bliek gesloten. Vanaf 6 januari staan wij u weer ten dienste. Burgemeester en wethouders hebben besloten kapvergunning te verlenen voor twee eiken aan de Ni- eolaashof. Aan de verleende kapvergunning is een herplantplicht verbonden in die zin dat ter plaatse op basis van een nieuw beplantingsplan bomen worden herplant. Aanleiding tot het verlenen van de vergunning is geweest het feit dat ter plaatse het bosgebied wordt gedund in verband met bouwaktiri- teiten. Van de bomen die na deze noodzakelijke dunning ovérblijven, zijn er een aantal zodanig vergroeid door hun oorspronkelijke plaats in bosgebied, dat handhaven van deze bomen niet wenselijk is. In die ge vallen wordt door het nieuwe be plantingsplan voorzien in passende herplant, Voor nadere informatie over het voorgaande kan desgewenst kon- takt worden opgenomen met de ad ministratie van de afdeling openbare werken, tel. 23250. Agenda voor de openbare verga dering van de gemeenteraad, te houden op dinsdag 17 december 1991, aanvang 19.00, in het raad huis. Raadhuisstraat 1 te Venray. 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Notulen van de informele verga dering van de gemeenteraad ge houden op dinsdag 5 nov. 1991. 4. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad ge houden op dinsdag 26 nov. 1991. 5. Ingekomen stukken. 6. Aanpassing tarieven gemeente lijke sportakkommodaties m.i.v. 1 jan. 1992. 7. Verzoek ex art. 74 van de Wet op het Basisonderwijs om vergoe ding van de kosten van het her stellen van vernielingen t.b.v. basisschool De Foekepot. 8. Verzoek ex art. 82 ISOVSO van de Stichting Buitengewoon on derwijs 't Groenewold om ver goeding van de kosten van vervanging van 4 deuren van de Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij negatief hebben beschikt op een aanvraag om hin derwetvergunning van: W. Litjens, Laagriebroekseweg 26, 5809 ET Leunen voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een rundvee- en mestvarkensbedrijf gelegen aan de Laagriebroekseweg 26 te Leu nen, doch tegelijkertijd, onder het stellen van voorschriften, in afwij king van de aanvraag, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning hebben verleend; Gebr. M. en P. van Kempen voor het. oprichten en in werking hebben van een mestvarkens- en akkerbouwbedrijf gelegen aan de Lemmenweg 8 te Heide, doch tege lijkertijd, onder het stellen van voorschriften, in afwijking van de aanvraag, een oprichtingsvergun ning hebben verleend; P. Wijnhoven, Geysterseweg 28, 5807 AV Oostrum voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een zeugenop- fokbedrijf gelegen aan de Geyster seweg 28 te Oostrum, doch tegelij kertijd, onder het stellen van voorschriften, in afwijking van de aanvraag, een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning hebben verleend; M. Geurts, Veulenseweg 40, 5814 AD Veulen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een rundveehou derij, doch tegelijkertijd, in afwij king van de aanvraag, onder het stellen van voorschriften een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning hebben verleend; L. Arts, Vredeweg 2, 5816 AK Vredepeel voor een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergun ning voor een varkensmesterij en akkerbouwbedrijf gelegen aan de Vredeweg 2 te Vredepeel. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray. kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 12 januari 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan bij de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting,' ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken buitenberging. 9. Fusie en herstrukturering bestuursacademies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland. 10. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van de gemeenteraad, dhr. A.P. Klinc- kenberg. 11. Benoeming lid van de welstand scommissie Venray. 12. Voorlopige vaststelling jaarreke ning 1990 van het Grond bedrijf. 13. Aangaan van een kort- kredietarrangement voor het jaar 1992. 14. Aangaan van vaste geldlenin gen voor het jaar 1992. 15. Hertaxaties onroerend goedbe- lastingen per 1 jan. 1992. 16. Voorbefeidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Buitengebied' t.b.v. vestiging van een mestverwerkingsfa briek nabij het bedrijventer rein Ysselsteyn. 17. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Uitbreidingsplan in Hoofdzaak' t.b.v. het bouwplan van Tuin centrum Thuylshof b.v.. Langstraat 133 te Venray. 18. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Oostrum-Zuid' t.b.v. het bouw plan van Bouwbedrijf M. Pee- ters b.v.. Generaal Dempsystraat 25 te Swolgen. 19. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Buitengebied' t.b.v. het bouw plan van de gebrs. Classens, Casten rayseweg 2 te Oirlo. 20. Verkoop stukje grond aan de heer H. Hulsman, Hensenius- plein 9 te Venray. 21. Verkoop grond gelegen aan de Spurkterdijk aan de heer A. v.d. Sterren, Nieuwkuyksestraat 50 te Nieuwkuyk. 22. Verkoop grond op de hoek Kolkweg-Pr. Bernhardstraat aan Bouwbedrijf Th. Teunissen b.v. te Ysselsteyn. 23. Verkoop grond in De Witte Ven nen aan Frans Maas Vast Goed b.v. en aankoop grond van de heer H.H.M. Maessen Grondver zet b.v. 24. Verkoop grond in Smakterhei- de aan H. Maessen Recycling b.v., Peelweg 12 te Ysselsteyn. 25. Verkoop van een bosperceel na bij de Breevenneweg aan de N.V. Waterleiding Maatschappij Lim burg, t.b.v. uitbreiding van het waterwingebied. 26. Verkoop van een perceel land bouwgrond gelegen aan de Lol- lebeekweg aan de heer L. van Casteren, Lollebeekweg 20 te Casten ray. 27. Aanvaarding Buiten Gewoon Veilig Prijs. 28. Aanpassing grondprijzenkaart 1992. 29. Vaststelling 'Nota Centrumont wikkeling'. 30. Beschikbaar stellen van een krediet ad ƒ1.840.000,- voor her inrichting van het Schouw burgplein en Henseniusplein. Vanaf 1 januari 1992 wordt het aanvragen van kinderbijslag drastisch veranderd. In de 'oude' regeling moest iedere 3 maanden een formulier worden ingevuld en opgestuurd naar de Sociale Verze keringsbank (vroeger Raad van Ar beid) te Venlo. Dit is niet meer nodig. Vanaf 1992 kan alleen nog bij de geboorte van het eerste kind een aanvraag ingediend worden met een formulier, dat de ambtenaar van de burgerlyke stand bij de geboorte-aangifte uitreikt. Bij die aanvraag zit een toelichting en een envelop. Als een gezin met kind(eren) jon ger dan 25 jaar voor het eerst in Ne derland komt wonen, wordt bij de aangifte van de vestiging (afd. bur gerzaken) een aanvraagformulier voor kinderbijslag uitgereikt. Dit geldt ook voor asielzoekers met kin deren jonger dan 25 jaar. Voor een eerste kind. geboren tussen 1 oktober en 1 december van dit. jaar, kan NU AL een aan vraag voor kinderbijslag ingediend worden. Dit geldt ook voor een in Nederland gevestigd gezin met een of meer kinderen onder de 25. Een aanvraagformulier daarvoor kan bij de afdeling burgerzaken afgehaald worden. Alle overige inlichtingen over kinderbijslag worden UITSLUI TEND verstrekt door het distri kts- kantoor van de Sociale Verzekeringsbank. Postbuf 1911, 5900 BX Venlo. Een bedrijf starten met finan ciële ondersteuning van het Bijstandsbesluit Zelfstandigen is mogelijk voor aspirant onderne mers, die vanuit een situatie van (dreigende) werkloosheid of ge deeltelijke arbeidsongeschikt heid een bedrijf willen beginnen. Bijvoorbeeld mensen met een werkloosheidsuitkering, bij standsuitkering of gedeeltelijk ar beidsongeschikten met AAW/ WAO-uitkering. Die mogelijkheid geldt ook voor de echtgenote of partner van de hierboven ge noemde personen. De burgemeester van Venray, maakt bekend dat in het raadhuis, kamer 232, tijdens kantooruren voor eenieder ter inzage liggen de geaktualiseerde lijsten van terrei nen waarop het onkruid knoleype rus is aangetoond. Ingevolge de regeling teeltverboden knoleype rus geldt voor deze terreinen een verbod op de teelt van de volgende gewassen: a. alle bol- of knolvormende bloem gewassen; b. alle houtige gewassen, vaste plan ten, bloemisterijgewassen en groentegewassen, voor zover zij worden geteeld met het doel de gehele of gescheurde plant of on dergrondse delen daarvan elders uit te planten, of voor wederuit- plant in het verkeer te brengen; c. alle akker- en tuinbouwgewas- sen, waarvan ondergrondse de len worden geoogst of meegeoogst; d. graszoden. Ingevolge een verordening van het Landbouwschap geldt een reini gingsplicht voor werktuigen die ge bruikt zijn op met knoleyperus besmette percelen. Venray, 12 december 1991 De burgemeester voornoemd, dra. J.F.H.A.B. Waals Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray majeen bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne. dat zij hinderwetvergun ning hebben verleend aan: Maatschap Peters, Timmer man nsweg 90, 5813 AP Ysselsteyn voor het oprichten en in werking hebben van een rundveehouderij waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Timmerman nsweg 130; G. Arts, Paardekopweg 11a, 5813 AT Ysselsteyn voor een nieu we. de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een varkens- fok-, slachtvarkens- en slachtkal- koenenbedrijf aan de Paardekop weg 11a te Ysselsteyn. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 12 januari 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan bij de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Om in aanmerking te komen voor een startkapitaal en/of maandelijk se uitkering moet vervolgens aan de volgende voorwaarden worden voldaan: - De aanvrage moet in beginsel voor het starten van het bedrijf/beroep worden ingediend. - Er moet een onderbouwd onder- nemersplan overlegd worden. - Het te starten bedrijf moet, op ter mijn, voldoende inkomensmoge lijkheden bieden of levensvatbaar zijn. - Voldaan moet worden aan de wet telijk vereiste vestigingsvergun ningen (vergunningen en diploma's). - Er zijn onvoldoende inkomsten of vermogen om in uw levensonder houd te kunnen voorzien. Daarbij tellen ook de inkomsten van de partner mee. - Men kan niet terecht bij een bank voor een lening. De financiële ondersteuning kan bestaan uit: - Een startkapitaal tot maximaal ƒ40.000,-. - Zolang het bedrijf onvoldoende in komsten oplevert om van te leven, een aanvullende uitkering, in principe gedurende 12 maanden, tot het nivo van een bijstandsuit kering. De aanvraagprocedure is als volgt: - De aanvraag moet worden inge diend bij de gemeente waar de aspirant ondernemer woont. - Hierna wordt toetsing onderne mingsplan en advisering aan de gemeente door het Instituut voor het Midden en Kleinbedrijf of het Ministerie van Landbouw en Visserij. - Tenslotte beslist het gemeente bestuur over de aanvraag. Nadere informatie over deze rege ling wordt verstrekt door: - Gemeente Venray, afd. sociale za ken, Postbus 500, 5800 AM Venray (tel. 04780-23331). - Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, Deken van Oppen singel 13, 5911 AA Venlo (tel. 077-548872). - Ministerie van Landbouw en Vis serij, Postbus 960, 6040 AZ Roer mond (tel. 04750-34251) Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 10 december 1991 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het verbouwen van hotel De Zwaan (fase 1, kamer 6 t/m 10) aan de Markt 2a-4 te Venray tn.v. Horec Promotion. Stationsweg 15 te Boxmeer; het maken van een terrasover kapping aan de Spinetstraat 1 te Venray tn.v. A. v. Os; het plaatsen van een buiten- berging aan de Hoofdstraat 28 te Oirlo tn.v. Schoolbestuur Basis school Maria; het bouwen van een tuinhuis je aan de Niessenstraat 2 te Venray t.n.v. C.D.G.W. Verheij; het plaatsen van een alumi nium entree aan de Arkstraat 8 te Venray t.n.v. Alcast b.v.. Horsterweg 31 te Castenray; het plaatsen van een tran sport- en loopdeur in bedrijfsruim te aan de Geysterseweg 1 te Oostrum tn.v. Drankenhandel Jac. MolS; het bouwen van een carport aan de Coppelenberg 27 te Merselo tb.v. A.J. v.d. Venne; het uitbreiden van een be drijfsgebouw aan de Moostdijk 11 te Ysselsteyn tn.v. A.P.A. Leeijen; het bouwen van een jong veestal aan de Houtklef 10 te Ven ray tn.v. gebr. Van Raay; het uitbreiden van een var kensstal aan de Peelweg 19 te Ys selsteyn tn.v. R.J.M. Janssen; het bouwen van een landhuis aan Aan de Dril 6 tn.v. J.W. Feuth. Bosserheide 3 te Well; het bouwen van een garage en showroom aan de Acaciastraat 12 te Venray tn.v. Auto Vento b.v. i.o.. Ha venstraat 1 te Wanssum. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals 'n leesbare krant Bij de onderafdeling "Administratie" van de afdeling Sociale Zaken worden alle administratieve en financiële werkzaamheden verricht ten behoeve van de verstrekte uitkeringen In verband met de werktijdverkorting van een medewerker is hier de tijdelijke vacature ontstaan van: (20 uur) De nieuwe functionaris zal werkzaam zijn onder directe leiding van de chef Administratie en met een drietal collega's in teamverband samenwerken. Functie-inhoud: - het maandelijks stempelen, sorteren en opbergen van de inkomstenverkla ringen; - het verzendklaar maken van de mailers; &r - het wekelijks op staat typen van beëindigingen, - het controleren/wijzigen van GAB-data en het verzenden van de resterende post aan GAB en hulpverleners. - assisteren met de opzet van tabellen en nieuwe modules - het intoetsen van WBO-ontvangsten; - diverse administratieve werkzaamheden (tekstverwerking; archivering). Voor deze funktie is een HAVO-opleiding vereist, aangevuld met Praktijkdiplo ma Boekhouden. Daarnaast is kennis van bedrijfsadministratie, sociale verze keringswetgeving en geautomatiseerde gegevensverwerking van belang. Goede contactuele eigenschappen zijn eveneens onontbeerlijk. De gemeente Venray voert een positief aktiebeleid voor vrouwen. Bij gelijke geschiktheid wordt aan hen de voorkeur gegeven. Gehandicapten en leden van etnische minderheden worden eveneens uit drukkelijk verzocht te solliciteren. Het salaris is gesteld op max. Z2747- (schaal III) bij voltijd. Het aanvangsalaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. De funktie duurt vooralsnog 6 maanden. Daarna zal duidelijk worden of deze functie vast wordt, met eventuele uitbreiding van uren, taakverzwaring en een hoger salaris. Meer informatie kan worden verkregen bij dhr. L. Langenberg, chef Admi nistratie (04780-23317). Sollicitaties, gericht aan het college van B&W, postbus 500, 5800 AM te Ven- ray, moeten vóór 20 december binnen zijn, o.v. v. PZ-nr: 354. Op 1 januari 1992 zal de nieuwe Paspoortwet in werking treden. De belangrijkste wijzigingen zijn: - kinderen kunnen worden bijge schreven in het paspoort van de ouders tot hun zestiende jaar; - kinderen kunnen worden bijge schreven in het paspoort van bei de ouders: - reizen op een verlopen paspoort is na 1 april 1992 niet meer mo gelijk. Vooral omdat u na 1 april 1992 slechts kunt reizen met een geldig paspoort én omdat het zogenaamde (duurdere) zomertarief per 1 april ingaat, adviseren wij u een nieuw paspoort aan te vragen in de maan den januari, februari, maart. Nadere informatie kunt u verkrij gen bij de afdeling burgerzaken, tel. 23236. De postduivenvereniging De Zwa luw uit Venray organiseert op zondag 15 december haar 27ste Streekkampioenendag, waarbij de duivenliefhebbers hun beste mate riaal zullen tonen. Zoals de traditie dat inmiddels wil. wordt deze Streekkampioenendag weer gehou den in de kantine van de Metaalwa- renfabriek Inalfa aan de Maashese- weg 83. De tentoonstelling, die gratis toegankelijk is, is de gehele dag geopend. Om twee uur zal de voorzitter van De Zwaluw, de heer H. Peeters de expositie openen. Crossauto's weggesleept De politie ontdekte in de bossen aan de Breehèi twee personenauto's waarmee gecrosst was. Omdat de eigenaar niet kon worden vast gesteld werden de auto's weg gesleept De eigenaren, en die zullen wel kunnen worden achter haald. krijgen dan een proces verbaal gepresenteerd en de reke ning van het wegslepen. Met auto's mag nu eenmaal, niet in de bossen worden gecrosst. Proces-verbaal zal dan ook worden opgemaakt inzake de milieuwetgeving. De sleutels za ten overigens nog in het kon- taktslot. Inbraken in personenauto's Door forcering van het linker por tier was toegang verkregen tot een aan de Veltumse Kleffen geparkeer de personenauto van een Venrayse dame. De aanwezige radio bleek ontvreemd te zijn. Toegang was verkregen tot een aan de Griegstraat geparkeerde per sonenauto van een inwoner. De aanwezige radiocassettespeler bleek ontvreemd te zijn. Een in de Pavanestraat geparkeer de personenauto van een inwoner bleek ook opengebroken te zyn. De radiocassettespeler was ook hier ontvreemd. Een eigenaar van een personen auto, die hij aan de Baehstraat ge parkeerd had, bleek ook in de belangstelling te hebben gestaan van autokrakers. De eigenaar had geluk want het bleef hier by een poging. TOPKWALITEIT Het is de gewoonte, dat de post duivenvereniging een maal per jaar de duiven laat zien, die in het voor bije seizoen een kampioenstitel hebben behaald. Sinds 1965 is De Zwaluw er in geslaagd jaarlijks dui ven van topkwalitiet te showen. De duiven zijn niet alleen afkomstig uit Venray, maar uit de ruime regio. Ongetwijfeld zal er dit jaar veel inte resse zyn voor de duiven in de ere- stand van Cuppen-Siebere met de internationaal winnaar vanaf het Zuidfranse Pau. Onder de honder den duivenmelkers, die voor deze tentoonstelling hebben ingeschre ven. berinden zich ook de kampioe nen van de Peel en Maas Combina tie en van de regio Boxmeer. VOOR DE JONGEREN Dit jaar hoopt de organiserende vereniging, dat vooral ook jongeren belangstelling voor de duivensport aan de dag zullen leggen. Veelal gaat de liefliebberij over van vader op zoon, doch men vreest dat 'het duivenmelken* hoe langer hoe meer gaat vergrijzen. Op deze ten toonstelling kunnen de jongeren ervaren met hoeveel plezier de ouderen zich wijden aan deze sport en met hoeveel toewijding zij hun duiven 'omringen'. Uiteraard zijn de ouderen graag bereid de jonge ren de geheimen ran hun mooie sport by te brengen. VEEL EXTRA'S De Streekkampioenendag krijgt een extra cachet door een aantal ak- tiriteiten. Een daarvan is een blik- semloterij, waarbij men een aantal fraaie prijzen kan winnen. Verder is er een ruim aanbod ran geschen ken. waaronder duiven en -eitjes, die bij opbod worden verkocht. Wil men met de duivensport beginnen, dan kan men in de kantine van Inalfa zondag ongetwijfeld een eer ste koppeltje kopen. De Streekkampioenendag mag worden gezien als het hoogtepunt van de postduiven-aktiriteiten in Noord-Limburg. Vandaar dat gere kend wordt op een zeer groot aantal bezoekers. I

Peel en Maas | 1991 | | pagina 19