lcirpcnï€i 1 w Kermis 1992 start toch op vrijdagavond Dorpsraad Merselo komt met voorzet poor bestemmingsplan t Ri VENRAY Turkse en Spaanse zender vanaf 16 november op de kabel Vernielingen in St Odapark... VERLICHTINGSSPECIAALZAAK opMERKelijk in mode FOTO-SERVICE SCHOOLSTRAAT 11a, tel. 04780-13290 Venray Kermis van Wilhelminastraat naar Raadhuisstraat SPIJKER BROEKEN EMOFRA Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP SPAAR-HYPOTHEEK VAN DE KAMP L ini v.d. l_eur PEEL EN MAAS De grootste kollektie verlichting van Venray en omgeving, tegen de laagste prijzen! BETER LICHT lIMÜbHUAU 14 IMUVfcMbtH 1991 Nr. 40 4MnuMno PEEL EN MAAS CdViNST wijnSdrankengrcep Venray Henseniusstraat 1 04780-81801 HBAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENFW VOOR VENRAY EN OMGEVING AdVertent'epr'iS: 33 P®r mm Abonnementspriis ha"jaar '14'00 rotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 - Abonnementsprijs buiten de regio 119,00 uitsluitend bij vooruitbetaling modehuis berden Burgemeester en wethouders hebben afgelopen dinsdag besloten om de Venrayse kermis volgend jaar toch op vrijdagavond te laten beginnen. Ook is besloten om de kennis, indien op het Wilhelmina- plein bouwaktiviteiten zyn gestart, te verplaatsen naar het parkeerter rein aan de Raadhuisstraat, tussen de Grote Kerk en het gemeentehuis. WILHELMEN APLEIN Rond deze tijd sluit de gemeente Venray met een aantal kermisex ploitanten de meerjarige kontrak ten af. Gelet op dit gegeven liet wethouder Truijen tijdens de Ven rayse kermis al weten dat het colle ge zich snel over de kermis van 1992 moest buigen. Enerzijds om snel een alternatief te zoeken voor het Wilhelminaplein, alwaar men een parkeergarage wil realiseren. Anderzijds om te beslissen of de Venrayse kermis op vrijdagavond al open moet gaan. Dit is voor veel kermisexploitanten aantrekke lijker. Met betrekking tot het Wilhelmi naplein heeft, de gemeente weinig alternatieven. Het bovengenoemde parkeerterrein kreeg de voorkeur voor het Gouden Leeuw parkeerter rein. De voorkeur omdat anders de aandacht van de kermis te veel naar het zuidelijke gedeelte van het centrum wordt verlegd en ook om dat winkeliers naby de Gouden Leeuw meermalen klachten heb ben geuit over omzetverlies in 'Noem het een positief verzet te- q de kerkdorpennota', laat Marcel men, voorzitter van de Merselose irpsraad weten. Gisteravond orga- seerde die dorpsraad een bijeen- imst waarin het, aldus de tnodiging een eigen 'bestem- ingsplan' presenteerde. De avond, bezocht werd, had deels n ludiek en deels een serieus ka- kter. 'We hebben een en ander op zet om in goed overleg tot tossingen te komen. Daarom ibben we bewust een muzikale lot in de avond ingebouwd. Het at er zeker niet om dat we willen tten', aldus Marcel Tonen. STUDIE BESTEMMINGSPLAN reden waarom Merselo volop is moge duidelijk zijn. De iraad en ook de dorpsbewo- willen voor de toekomst Mer- leefbaar houden. Daarbij is Jningbouw noodzakelijk. In de dorpennota komt dat er et goe.d uit', aldus Marcel Tanen, e dorpennota ïs niet af. Wy zyn ng dat de raad de nota accepteert er verder niets meer gaat doen. rvolgbeleid is noodzakelijk en twij nu aandragen met deze 'stu- 2 bestemmingsplan' zijn bouwste- n voor een vervolgbeleid'. BELANGSTELLING Eind vorig jaar, begin dit jaar Dchten de dorpen reageren op de In de Keulsche Por. loundue-, gourmet- en specialiteiten restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVÉRLOON Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. edwin clarisse enz. enz. J0NNY Q LEE I GARCIA Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04788-1434 Dinsdags gesloten concept-dorpennota. 'Daarvoor was de tijd echter veel te kort', legt Mar cel Tanen uit. 'Wij hebben toen al laten weten dat we met meer infor matie zullen komen'. In maart werd daarom een Leef- baarheidsonderzoek gedaan, waar van de resultaten gisteravond eveneens werden gepresenteerd. Ook daaruit blijkt dat woningbouw belangrijk is. 'Merselo wil in de be langstelling staan maar mogelijk heden voor woningbouw zijn er, door het ontbreken van een bestemmingsplan, niet. Merselo heeft geen reële bouwkansen en dat is vervelend'. Marcel Tonen is van mening dat de huidige ontwikkelingen rondom De Peel de positie van Merselo ook in een nieuw daglicht zet. Hij is van mening dat ook daardoor de bouw- Grotestraat 76 Venray ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 foto I video Patersstraat ID - Venray mogelijkheden in Merselo moeten kunnen stijgen. Ook de sociale ver nieuwing moet kansen bieden voor de Venrayse kerkdorpen. 'Met die gelden kan men voor elk dorp een stuk maatwerk verrichten met be trekking tot de leefbaarheid in de toekomst'. VERBAASD Marcel Tonen is eigenlyk ver baasd dat alleen Merselo zo uitge breid reageert richting gemeente. 'Dat vinfi ik vreemd. We praten toch over het toekomstperspektief van alle dorpen. Dit is het begin daarvan. Wij als dorp willen daarby op het vinkentouw zitten'. De dorps raad beoogt dan ook met deze stu die dat het vervolgbeleid voor Merselo snel op poten kan worden gezet. 'Merselo moet kunnen groei en. Zeven tot tien woningen per jaar gemiddeld wordt door ons reëel geacht om inwoners van Mer selo te kunnen huisvesten, maar ook om bewoners vanuit Venray een kans te bieden in Merselo te ko men wonen. We moeten niet te hard groeien maar ook niet stilstaan'. SPORTVELDEN Met betrekking tot de woning bouw wordt in de studie aangege ven dat de nieuwbouwmogelijk- heden in Merselo thans nog beperkt zyn. Er zijn wat kleine ka vels waarvan de gronden echter pri- vébezit zijn. Verder ligt er aan de noordzijde van Merselo, aan Klein- dorp, een gebied waar 21 woningen gerealiseerd kunnen worden. Hier vormen echter de stankcirkels van agrarische bedrijven een belemme ring tot woningbouw. De dorpsraad ziet in principe drie mogelijkheden om in Merselo in de toekomst te kunnen gaan bouwen. Het gaat daarbij om een lokatie na bij de molen en de sportvelden; de eerder genoemde lokatie aan Klein- dorp en een lokatie achter het St. Jan kapelletje in de driehoek Grootdorp-Kleindorp-De Steeg. De eerstgenoemde lokatie krijgt hierbij de voorkeur. Het gaat om ge meentegrond en er zyn daar geen stankcirkels van agrarische bedry- ven. Wel zal dan het trapveldje en mogelijk een van de twee voetbal velden, verplaatst moeten worden. 'Het is te hopen dat de gemeente wat met onze voorzet gaat doen' Iaat Marcel Tanen weten. 'We weten dat niet alles 1-2-3 realiseerbaar is maar het zou jammer zijn als alles in de kast blijft liggen. Dan hebben we alles voor niets gedaan'. 'n abonnement waard verband met weggevallen parkeer plaatsen. Nu is het terrein aan de Raad huisstraat niet helemaal geschikt als kermisterrein. Ook is de toe komst van dit terrein (oost-west verbinding) nog niet helemaal- duidelijk. De gemeente zal daarom middels tijdelijke aanpassingen het parkeerterrein geschikt maken voor de kermis. VRIJDAGAVOND Het verzoek van de kermisexploi tanten om de Venrayse kermis al op vrijdag te laten starten, is niet nieuw. Ook in 1990 werd dit ver zoek aan de gemeente gedaan. De gemeente Venray stond niet negatief ten opzichte van dat ver zoek. Kijkt men naar vergelijkbare gemeentes dan begint ook daar de kermis op vrijdagavond. Die dag ex tra maakte het bovendien aantrek kelijker voor grotere attrakties om naar Venray te komen. Daarmee wordt het niveau van de kermis ver hoogd wat onmiskenbaar zal bijdra gen tot een attraktief centrum. Voor de exploitanten komt daar nog bij dat een dag extra een betere risiko- spreiding met zich mee brengt als er een dag 'in het water valt'. Over die vrijdagavond is in 1990 overleg geweest met de horeca en het dagelijks bestuur van Het Win kelcentrum Venray. De horeca stond hier positief tegenover even als het WCV bestuur. De ledenverga dering van de winkeliersvereniging ging hiermee echter niet akkoord, omdat men vreesde voor omzetver-' liezen. Tijdens een vorige maand gehou den enquete onderstreepten de winkeliers nog eens dat ze niet echt bly waren met de kermis op vry dagavond. Ongeveer 60% van de le den liet weten niet voor een vervroeging van de aanvang van de kermis te zijn. Burgemeester en wethouders van Venray zijn echter van mening dat een eerdere openstelling van de kermis moet samengaan met extra promotionele aktiviteiten in het centrum op die vrijdagavond. Hier mee kan worden bereikt dat meer mensen dan tot nu toe naar het centrum willen komen. Hiervan kunnen kermisexploitanten en winkeliers profiteren. Voor deze promotionele aktiviteiten wordt door b. en w. samenwerking met de winkeliersvereniging wenselijk geacht. WEINIG OVERLEG Dhr. Van Dijck, voorzitter van Het Winkelcentrum Venray betreurt deze beslissing van b. en w. ten zeerste. 'Hiermee wordt voorbij ge gaan aan de mening van de winke liers'. Volgens dhr. Van Dijck is het met name voor de winkeliers aan de pleinen onverantwoord dat de kermis vrijdags begint. 'Het ker- mispubliek is niet hetzelfde als het winkelend publiek', aldus dhr. Van Dijck. 'Promotionele aktiviteiten klinkt wel leuk en aardig maar dit kan men de winkeliers aan de plei nen niet aandoen'. Dhr. Van Dijck was ook niet te spreken over het overleg tussen de gemeente en de winkeliersvereni ging. 'Nadat onze mening was ge vraagd, en wij de uitslag van de enquete hebben doorgegeven, is er geen kontakt meer geweest hier over. En we praten toch over een niet onbelangrijke beslissing. De goede weg die ingeslagen was met betrekking tot overleg met de ge meente, heeft hiermee toch een ne gatieve glans gekregen'. Na de geslaade manifestatie 'Beeldige Kleding '91', die in het Sint Oda park werd gehouden, zei de Venrayse kunstenaar Joop Wismans in een ge sprek met wethouder J. Driessen'Van 20 september tot half oktober hebben duizenden bezoeken de weg naar het SL Odapark gevoTiden. Geble ken is, dat de sociale kontrole er is, zodra er in het park iets te doen is'. En Joop Wismans heeft gelijk gekregen. Drie weken nadat de kunstwer ken uit het SL Odapark zijn verd wenen en er geen bezoekers meer komen, is ook de sociale kontrole verdwenen en hebben vandalen weer de weg naar het park gevonden. In het theehuis is een éléklriciteitskast grondig vernield en is geprobeerd het plastic, waarmee de ramen provisorisch wa ren dichtgemaakt, in brand te steken. 'Het vuur van deze manifestatie moet blijven branden' zei wethouder Driessen een paar weken geleden te gen Joop Wismans, Maar hij kon toen niet vermoeden, dat het vuur, aan gestoken door vandalen, zo kort na de manifestatie, het SL Odapark weer terug naar af laat gaan... Gestolen auto aangetroffen Bij de politie kwam een melding binnen dat twee mannen zich ver dacht hadden gedragen, nadat hun auto tot stilstand was gekomen aan de Zuidsingel. Hoewel de politie bij de auto ging posten kwamen de mannen niet meer opdagen. Uit het onderzoek bleek dat de auto op 28 oktober aan de Langstraat was gestolen. yenraySe eigenaar werd van het terugvinden in ken nis gesteld. Auto bleef met pech achter Een inwoner van Nijmegen kreeg pech aan zyn auto en liet deze ach ter aan de Puttenweg. Die auto werd later aangetroffen met een ingesla gen ruit. Om erger te voorkomen liet de politie de auto overbrengen naar het bureau omdat de eigenaar niet kon worden bereikt. Daags daarna meldde de eigenaar zich en werd hem de auto overgegeven. Ge lukkig was er niets uit de auto ont vreemd en bleef de schade beperkt tot de kapotte ruit. Als alles meezit dan zullen de Turkse zender TRT en de Spaanse zender TVE vanaf 16 november a.s. op het Venrayse kabelnet te zien zijn. Dit schrijft dhr. J. Arts, direk- teur van Kabeltelevisie Venray bv in een brief, o.a. aan onze krant ge richt. In deze brief reageert dhr. Arts op een artikel in een regionaal dagblad over de boosheid van verte genwoordigers van de Turkse en Spaanse gemeenschappen in Ven ray. Die maakten zich kwaad dat na een jaar praten er voor hen nog geen zenders op de kabel ver schenen. TERUGBLIK In zijn brief schryft dhr. Arts van KTV dat in maart de programma- adviescommissie instemde met een z.g. cultuurkanaal, waarop pro gramma's voor beide bevolkings groepen op doorgegeven kunnen worden. Hierdoor zou de zender SWF komen te vervallen. Omdat er sprake is van een zendersplitsing, twee verschillende zenders op een kanaal, moest het Commissariaat voor de Media hiervoor toestem ming geven. Dat gebeurde in mei jl. Daarna is bekeken welke techni sche aanpassingen noodzakelijk waren en is er bij diverse bedrijven offerte aangevraagd. De Stichting CAI Venray, als aandeelhouder/com missarissen diende akkoord te gaan met de benodigde investering die KTV bv moest doen. Dat gebeur de in september. De installateur die de technische aanpassingen moest uitvoeren liet weten dat de doorgifte van de zen ders in oktober gerealiseerd kon worden, mits alle onderdelen tydig ontvangen werden. Voor een onder deel lukte dat echter niet, waardoor vertraging is ontstaan. De huidige stand van zaken is dat de onderdelen binnen zijn en dat er deze week met de installatie is begonnen. Dit duurt enkele dagen en als alles meezit kan de doorgifte vanaf 16 november plaatsvinden. De Spaanse zender TVE zal dan op maandag, woensdag en vrijdag wor den doorgegeven en de Turkse zen- der TRT op dinsdag, donderdag en zaterdag. Op zondag zal het infor matiekanaal van KTV op het scherm te zien zyn. DISKRIMINATIE Verder stelt dhr. Arts in zyn brief dat de direktie van KTV het als triest ervaart dat in het eerder ge noemde artikel gesuggereerd wordt dat er een gevoel van diskriminatie - is ontstaan. Dit treft volgens hem ook het besuur van de Stichting CAI, die zich verantwoordelijk voelt voor het rijlen en zeilen van KTV. 'Als iemand deze opmerking niet verdient dan zyn het deze integere bestuurders welke bovendien hun niet gemakkelijke, vaak tijdrovende taken pro deo uitvoeren. 'Dhr. Arts betreurt het dat met plaatsing van dit artikel niet is gewacht op een reaktie van de KTV. Dhr. Arts wyst er tenslotte op dat de inspanningen en de te maken kosten voor doorgifte van beide zen ders juist bewijzen dat hier van dis kriminatie geen sprake is. De start van de uitzendingen van de Spaanse en Turkse zender zal a.s. zaterdag officieel geschieden door wethouder J. Driessen, om 11.00 uur op het kantoor van de Ka beltelevisie Venray bv. In de maand november gratis vergroting 20 x 28 cm bij ontwikkelen en afdrukken yr uur fotoservice Enorme keus voor binnen en buiten. Modern, halogeen en klassiek. Winkelcentrum De Bleek - Venray Tel.: 04780-10222 De Bleek 39, tel.: 04780-88559 Snelheidskontroles gaan door Wy schreven reeds dat, indien de politie de beschikking heeft over mankracht, de snelheidskontroles door zullen gaan. Niet alleen heeft de Henri Du- nantstraat prioriteit, omdat ter hoogte van de St. Servatiusweg ge vaarlijke toestanden ontstaan bij een te hoge snelheid. Ook de St. Jo zeflaan heeft een hoge prioriteit ge kregen omdat ook daar te hard wordt gereden. Op de Henri Dunantstraat wer den vrydag 225 voertuigen gekon- troleerd; 30 chauffeurs reden te snel met een hoogste snelheid van 104 km/uur. Op de St, Jozeflaan werden 27 voertuigen gekontro- leerd; 4 reden te snel, met als hoog ste snelheid 76 km/uur. Zaterdag werden op de St Jozef laan 22 voertuigen gekontroleerd waarvan er 13 te snel reden. De hoogste snelheid was 86 km/uur. Twee keer werd er zaterdag ge kontroleerd op de Henri Dunant straat met in totaal 115 voertuigen. Daarvan reden er 19 te snel, met als hoogste snelheid 90 km/uur. Zodra er mankracht beschikbaar is zal ook op ander wegen, waarvan be kend is dat er te snel gereden wordt, kontrole worden gehouden.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 1