Vernielers horen eigenlijk achter tralies Veiling en aan/herplant van bomen aan de Van Beurdenweg Ysselsteyn Heb u dat gevoel dat met een beetje extra hulp, er voor u een passende baan zou kunnen zijn! Opnieuw atóe tegen randalisme Asielzoekerscentrum vraagt om hulp van vrijwilligers Hinderwet Bekendmaking Bouwvergunning verleend Vandalisme is zóóó kinderachtig gemeente venray Hinderwet Bekendmaking St. Nicolaas op de markt Fanfare De Peelklank dingt mee naar landskampioenschap ie [EL EN MAAS Donderdag 14 november - Pagina 17 IAADHUIS VENRAY aadhuisstraat 1 telefoon 04780-23333 lorrespondentieadres: ostbus 500 BOO AM VENRAY Ipeningstijden: laandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 200 uur. Ie afdeling Bevolkingszaken is te ens geopend op donderdag van 530 tot 17.00 uur. dn deze openingstijden kan uitslui- md na telefonische afspraak worden Igeweken. preekuren b. en w. uitsluitend te Boeken na telefonische afspraak da de stafeenheid bestuurson- ersteuning, tel. 04780-23269, al- ién vóórmiddag, lurgemeester F.H.A.B. Waals laandag van 10.00 tot 11.00 uur Igemene bestuurszaken: gewestelij- een intergemeentelijke samenwer- :ng, bestuurlijke koördinatie; penbare orde en veiligheid; voor ging en inspraak algemeen; dorps wijkraden; personeel, organisatie n informatica; interne dienstverle- ing; ekonomische zaken: bevorde- hg werkgelegenheid, markten en Brmissen, handel en middenstand, vordering toerisme, bedrijfs- en rinkelvestiging, fethouder .M.A.A. Hoppenreijs-de Loo oco-burgemeester) laandag van 10.00 tot 11.00 uur. lilieuzaken: algemeen milieubeleid, inderwetszaken, afvalverwerking, nastverwerking, bodemsanering; Matschappelijke zorg: gezondheids- erg, maatschappelijk werk, ouderen- erg, werklozenzorg (RBA), sociale erkvoorziening (WSW), culturele üinderheden; sociale vernieuwing; mancipatie. /ethouder [H.M.O. Truljen laandag van 10.00 tot 11.00 uur. ranciën: belastingen, gemeentega- anties (hypotheken); openbare wer- an: wegen, riolering, reiniging, i, verkeer en vervoer; agrarische aken: ruilverkaveling, beheer en ver- oop landbouwgronden, fethouder ,M. Kersten laandag van 10.00-11.00 uur. uimtelijke ordening; volkshuis- asting; bouw- en woningtoezicht; elstandstoezicht; stedebouw; rondbedrijf (m.u.v. beheer land- ouwgronden): beheer eigendom- isn; exploitatie bestemmings- lannen; grondverwerving; (onduitgifte. /ethouder J.H. Driessen laandag van 10.00-11.00 uur. ulture zaken: muziekschool, mu- eum, schouwburg, bibliotheek, mo- umentenzorg, oud archief, culturele erenigingen, grote en. kleine kun- i, vrije academie; sociale zaken; nderwijs; volwassenen-edukatie; portzaken; rekreatie; jeugd- en jon- Brenwerk; akkommodatie-aangele- enheden; sociaal-cultureel werk; ondiale vraagstukken; mediazaken; inderopvang. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van nray maken bekend dat zy van fflzyn om, onder het stellen van «schiften, positief te beschikken de aanvraag voor een hinderwet- rgunning van - W.A.M. Bastiaansen, Moost- k 1, 5813 AV Ysselsteyn voor een Euwe, de gehele inrichting omvat- ide vergunning voor een ndvee- en mestvarkensbedryf, iegen aan Moostdyk 1 te Ys- Isteyn; E. Emonts, Steegse Peelweg 87, 14 AS Veulen voor een nieuwe, de hele inrichting omvattende ver- nning voor een varkensfokbe- Uf. gelegen aan de Steegse êlweg 87 te Veulen. De ontwerpbeschikking en bybe- «ende stukken kunnen op het idhuis, kamer 309, Raadhuis- aat 1 te Venray, elke werkdag van •Ö-12.00 uur worden ingezien tot november 1991. tot deze datum kunnen de stuk- ook worden ingezien op elke oderdag van 16.30 tot 19.30 uur, telefonische afspraak, tot bovengenoemde datum kun- n gemotiveerde bezwaren schrif- ijk worden ingediend by Tgemeester en wethouders van iray, Daarby lean worden ver- fot de persoonlyke gegevens van gene die bezwaar maakt niet be ad te maken. to aanvrager en degenen die be- aar hebben gemaakt naar aanlei- Qg van de aanvraag en degenen aan kunnen tonen dat zijn niet Üg) in staat zijn geweest dit te ten, kunnen bezwaar maken te- 1 de ontwerp beschikking, burgemeester en wethouders foornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, if. G.F.J.M. Frencken In de Van Beurdenweg in Yssel steyn zyn ca. 10 jaar geleden es doorns aangeplant. Het ging daarbij om 33 stuks. Thans is de situatie zo dat van deze 33 esdoorns er nog 19 staan, waarvan er inmiddels weer 12 zyn afgestorven. Het restant be draagt derhalve 7 esdoorns, die bo vendien niet van de beste kwaliteit zijn. Daarnaast moet gekonstateerd worden dat deze esdoorn, waarvan er nu dus nog slechts 7 staan, min der geschikt is als rybeplanting in deze toch vrij smalle straat Gelet op de staat waarin deze straatbeplanting zich bevindt is het noodzakelijk dat aan/herplant plaats vindt Het is daarom beter de 7 resterende esdoorns te verwijde ren (herplant is elders mogelijk) en de straat te voorzien van een pas sende beplanting, hetgeen vanuit groentechnisch oogpunt alsook vanuit verkeerstechnisch oogpunt (verkeersgeleiding) wenselijk is. In verband met de slechte staat van onderhoud van het trottoir in deze straat is het noodzakelijk dat ter plaatse (regulier) onderhoud wordt gepleegd. In overeenstem ming met de planning zullen de werkzaamheden hiervan, afhanke lijk van de weersomstandigheden, aan het einde van week 46 starten. Het zal daarby noodzakelyk zyn dat het trottoir wordt opgehaald en ver volgens opnieuw wordt gelegd. Hoewel in het plan van genoemde onderhoudswerkzaamheden niet is voorzien in aan/herplant van bo men, verdient het aanbeveling om toch de aanplant in deze werkzaam heden mee te nemen. Voor de aan plant van nieuwe bomen zal het nl. noodzakelyk zyn plantgatverbete- ring te doen. Dit betekent dat er per plantgat 3 m3 speciale bomengrond wordt aangebracht, waarna, na het planten van de boom de tegels wor den aangebracht tot in een kleiner vierkant rond de boom. Daarnaast is het zo dat de werk zaamheden nu vrij gemakkelyk kunnen worden meegenomen in de onderhoudswerkzaamheden aan de bestrating. Bovendien is het nu de meest ideale tijd voor plant- werkzaamheden. Herplant zal plaatsvinden kon- form het oorspronkelijke plan. Dit betekent dat allereerst de 7 reste rende esdoorns worden verwyderd (herplant is mogelijk in b.p. Land- weert), dat vervolgens de plantga- ten worden uitgediept (33 stuks) en gevuld met bomengrond, waarna tenslotte 33 nieuwe bomen geplant kunnen worden. Hiervoor zal de esdoorn Ollmsted worden genomen, omdat deze boom qua groei en qua vorm uiter mate geschikt is voor rybeplanting in deze straat. De plantplaatsen zyn zodanig dat hiervan nu en in de toekomst geen hinder wordt ondervonden qua loop- en doorgangsruimte. De kosten van dit bomenplan kunnen als volgt worden onder verdeeld: - rooien van de bestaande bomen, inclusief frezen van de stobben (12 stuks) ƒ1.200,- - verplanten van de bestaande bo men (7 stuks) ƒ1.00,- - graven van plantgaten 60,- (33 stuks) ƒ2.000,- - grondverbetering plantgaten (33 stuks) ƒ5.000,- - leveren en planten van bomen (33 stuks) ƒ2300,- - boompalen, banden, afwerken (33 stuks)- 500,- De totale kosten bedragen derhalve ƒ12.000,-. Deze kosten zullen worden mee genomen in het bestedingsplan 1990/1991 regulier onderhoud. E.e.a. is besproken tijdens een vergadering van de Dorpsraad van Ysselsteyn op 11 november jl., ter- wyl de aan wonenden inmiddels be richt hebben ontvangen. Als u een baan heeft staat u er meestal niet by stil dat er veel men sen z(jn voor wie dat hebben van een baan niet zo vanzelfsprekend is. Uw buurman of kennis, maar Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend hun besluit van 5 nov. 1991, waarbij in verband met rioleringswerk zaamheden in de periode van 4 no vember 1991 tot 20 december 1991, of zoveel korter of langer als in ver band met de werkzaamheden mo gelijke dan wel noodzakelyk is-. I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II vart het Reglement verkeersregels en verkeerste kens gesloten is verklaard voor alle verkeer behalve voet- a. de Broekweg vanaf de aanslui ting met de Overloonseweg tot aan de Buitenweg; b. de Buitenweg tussen de aan sluiting met de Broekweg en de aansluiting met Ven- raysbroek; c. Venraysbroek vanaf de Bui tenweg over een lengte van 550 m'; II. voor zover de werkzaamheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in ge vaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I ge noemde verkeersmaatregel ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde wegen en de woning of het bedryf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motor voertuig kunnen bereiken; b. wanneer zy het motorvoer tuig besturen in opdracht of met toestemming van de on der a. vermelde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aan nemelijk gemaakt kan wor den dat zij gedurende de tyd dat de onder I genoemde ver keersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde wegen voor het la den of lossen van goederen of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze aktivi- teiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen ver richten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit bekend gemaakt is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Konin gin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris ook uw zus of een vroegere collega kan om diverse redenen zonder werk zitten. Als de oorzaak van hun werkloos heid gezocht moet worden in een li chamelijke of geestelijke handicap kunnen ze werken meestal wel ver geten. En wie in psychische of so ciale problemen zit, vindt in het bedrijfsleven bijna geen werk. Ook al wil hij nog zo graag. Ook al heeft hij de kennis en ervaring ruim schoots in huis. Gelukkig zijn er nog andere mo gelijkheden. Dankzy de Wet Sociale Werkvoorziening zijn in Nederland zo'n 80.000 mensen met een handi cap volop aan het werk. Dat gebeurt in de zogenaamde SW-bedrijven, die regionaal gespreid, overal in Ne derland te vinden zijn. De NLW- bedrijven, gevestigd in Venray, Hel den en Horst, zijn zulke bedrijven voor sociale werkvoorziening. De ongeveer 800 mensen die er werk zaam zijn hebben een normale baan met een normaal salaris. Bij de NLW-bedrijven werken dus mensen met een handicap. Ze kun nen er prima produkten maken en. diensten leveren omdat hun werk er anders georgaftiseerd wordt dan in het gewone bedrijfsleven. Door gebruik te maken van extra hulp middelen en extra gereedschap, kan het werk bijvoorbeeld "gemak kelijker gemaakt worden. Tevens wordt per werknemer gelet op de arbeidsbelasting die hy of zy aankan. De NLW heeft mogelijkheden op het gebied van elektromontage, as semblage, verpakking, kartonnage, metaalbewerking, aanleg en onder houd van groenvoorzieningen, kwe- kerywerkzaamheden, drukwerk en boekbinden, alsmede administra tieve-, technische- en andere funk- ties bij instellingen e.d. Denkt u dat werken by de NLW- bedrijven iets voor u zou kunnen zyn, en bent u in staat om ten minste halve dagen te werken? Meld u dan aan. Via een sollicitatie procedure wordt dan nagegaan waarom u niet voor een gewone baan in aanmerking komt. Meestal kan er binnen de NLW-bedryven wel passend werd geboden worden. Voor aanmelding of nadere infor matie: NLW-Bedrijven, Smakterweg 19, Postbus 29, 5800 AA, tel. 04780-24545. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 12 november 1991 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het vernieuwen van een erfaf- scheiding aan de Hagelweg 15 te Venray tn.v. JJ.M. Michiels; het bouwen van een carport met berging aan de Melchiorhof 39 te Venray t.n.v. E.Th.E.M. v.d. Heuvel; het vernieuwen van een gara ge aan de Langstraat 70 te Venray tn.v. G.C.M. Basten; het bouwen van een garage/ berging aan de Zeilbergseweg 11 te Ysselsteyn t.n.v. M.K.M. Derikx; het plaatsen van een dakkapel aan de Adelbertweg 37 te Venray t.n.v. W.L.M. Beelen; het renoveren van kap- en vloerkonstrukties aan Op de Ries 1. te Merselo t.n.v. H.J.M. Kessels; het uitbreiden van een var kensstal aan de Peelweg 13 te Ys selsteyn t.n.v. H.J.A.J. Spreeuwenberg; het plaatsen van een erfaf- scheiding aan de Albionstraat 44 te Leunen t.n.v. P.J. Steegh; het bouwen van een tuinhuis je aan de Kempweg 21 te Venray tn.v. G.M.J.H. Schütgens; het wyzigen van een fiet senstalling bij het NS station te Oostrum tn.v. Nederlandse Spoor wegen, Postbus 6433, 5600 HK Eindhoven; het bouwen van een tuinhuis je aan Melchiorhof 33 te Venray tn.v. G.J.M. Keizers; het bouwen van een woning aan de Koenraadhof 3 tn.v. J. Pon- jee, Magisterstraat 62 te Veldhoven; het plaatsen van een duiven hok aan de Maasheseweg 52 te Ven ray tn.v. P.G.G.M. van Houdt; het plaatsen van een tuinhuis je aan Anemoon 11 te Venray tn.v. F.G.M. Troisfontaine; het plaatsen van een terraso verkapping aan de Weth. Pub- benstraat 15 te Merselo tn.v. L.W.M. Poels; het bouwen van een woning aan de Pater Tulpstraat 17 tn.v. W.G.P. Koonings, Pioniersstraat 34 te Ysselsteyn; het verbouwen en uitbreiding van Hofstraat 10, 12, 14 en Juliana- singel 2, 4,6 tn.v. Kepro Onroerend Goed Projekten, Postbus 239 te Deume; het bouwen van een machine- loods en het slopen van 4 bedrijfs gebouwen aan de Lollebeekweg 60 te Castenray tn.v. Maatschap Hendriks-Smits. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Tijdens een bijeenkomst van de -werkgroep 'Anti Vandalisme' in onze ge meente is afgesproken met een grootscheepse aktie te beginnen om het vandalisme tegen te gaan. Het siert deze werkgroep dat ze zich met zoveel enthousiasme inzet om de kleine criminaliteit tegen te gaan. Naast voorlichting zullen in winkels en bedrijven posters worden opge hangen met de bekende slogan: 'Vandalisme is zóóóóóó kinderachtig'. Gelijk met deze aktie wordt ook een beroep gedaan op de inwoners om, indien ze getuigen zijn van deze vorm van criminaliteit, onmiddellijk de politie daarvan in kennis te stellen. te koop bij inschrijving Kavel landbouwgrond in Castenray; gelegen nabij de Lollebeekweg (noordelijk van de boerderijen Lollebeekweg 11 en 13), groot ca. 2.00.90 ha. De kavel is te gebruiken voor agrarische produktie- doeleinden. Bebouwing is niet toegestaan. Inschrijvingsbiljetten, verkoopvoorwaarden en situa tieschetsen zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1, Venray (kamer 202) en telefonisch (04780-23414) aan te vragen. Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel via genoemde inschrijvingsbiljetten, bij burgemeester en wethouders melden tot uiterlijk 21 november 1991 tot 10.00 uur. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zyn om negatief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwet vergunning van E.C.P.M. Jenniskens, Deume- seweg 87 te Heide, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een mestvarkens bedryf annex schapenhouderij, ge legen aan de Deumeseweg 87 te Heide, doch tegelijkertijd, onder het stellen van voorschriften, een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning te willen verlenen; Maatschap Verhoeven, Ossen- dijk 12 te Merselo, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning ingevolge de Hinder wet voor een melkvee- en-mestvar kensbedryf. gelegen aan Ossendijk 12 te Merselo, doch tegelijkertijd, onder het stellen van voorschrif ten, in afwijking van de aanvraag, een nieuwe de gehele inrichting omvattende, vergunning te willen verlenen. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 28 november 1991. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray, Daarby kan worden ver zocht de persoonlyke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zyn niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat vanaf he den gedurende vier weken voor eenieder ter inzage liggen de aan vragen om vergunning tot het hou den van een peuterspeelzaal van: - Bestuur Peuterspeelzaal 't Steks- ke, Matthiasstraat 2 te Castenray. - Stichting Peuterspeelzalen Venray waaronder ressorteren de peu terspeelzalen: De Blokkendoos, Kruidenlaan 161, Venray; Cen trum, Beukenlaan 6a, Venray; De Mierenhoop. Hubenhof 67, Venray,- Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a, Venray. De aanvragen om vergunning lig gen ter inzage op kamer 214 van het gemeentehuis. Schriftelijke be zwaren kunnen binnen de periode van ter inzagelegging worden inge diend by burgemeester en wethou ders van Venray. Hiermee wordt voldaan aan het gestelde in art 6 van de Verordening Kinderopvang. In Stevensbeek is een asielzoe kerscentrum gevestigd. Het voor malige klooster Eymard-Ville dient als tydelyke huisvesting voor vluchtelingen. De grote groep vrijwilligers die aktief is in het centrum houdt zich vooral bezig met de Nederlandse taallessen. Een groep bewoners wol graag de Engelse taal leren. Alleen de vrijwilliger die hierin les kan ge ven ontbreekt nog. Vry willigere die werkzaam zijn in de kinderopvang (van 0 tot 4 jaar) vragen om hulp in de ochtenduren, zodat de oudere aan de taallessen kunnen deelnemen. De kledingwinkel gaat nu slechts éénmaal per week open. De werk zaamheden die de vrijwilligere hierin verrichten vragen veel tijd en voorwerk. Met een uitbreiding van de openingstijden, zeker met de winter voor de deur, voldoet u als vry williger aan een enorme behoef te onder de bewoners van het cen trum. Nieuwe kleren kopen is een luxe behoefte voor de vluchtelingen die vrijwel niemand zich kan per- miteren. Tweedehands kleding is de oplossing. Vaak is het wel zo dat deze kleding wat vermaakt of ver steld moet worden. Het centrum be schikt over een voortreffelijke naaikamer. Helaas is deze slechts één middag per week geopend. Wij missen de vrijwilligere die twee uur per week een handje kunnen hel pen bij het veretellen van kleding. Het centrum beschikt over een volledig instrumentarium voor een band. Onder de bewoners bevinden zich geïnteresseerden maar hebben wat les nodig. Nu nog vrijwilligers die enkele uren willen les geven en bewoners stimuleren tot het maken van muziek. Voor sportieve vrijwilligere bestaat de mogelijkheid in begelei ding of training by onder andere voetbal, volleybal, tafelvoetbal of hengelsport Op een speciale wyze wil ik een beroep doen op vrouwelijke vrijwil ligere die de vrouwenaktiviteiten kunnen begeleiden. U kunt daarby denken aan hulp by breien en naai en. Het organiseren van fietsles of sportaktiviteit behoort ook tot een van de mogelijkheden. Bent u iemand met een admi nistratieve achtergrond? Nou, er staan een aantal typemachines waarop les gegeven kan worden. Werkzaam zyn in een biblio theek, open atelier, fietsenwerk- plaats, het is echt mogelijk! Naast al deze mogelijkheden kent het centrum het Gastouderprojekt U bent dan een gastouder van een vluchteling of vluchtelinggezin. Dit projekt is ontstaan vanuit de be hoefte van de bewoners die erg graag in kontakt willen komen met Nederlandse mensen. Voor meer informatie kunt u kontakt opne men met Marlies Leysten, maat schappelijk werkster in het centrum. Wy geven u graag infor matie en helpen u by het vinden van een geschikte plek. Bel: 08858-1541, vraag naar Nettie de Römph, team introduktie. W(j rekenen op uw hulp!!! Op maandag 25 november a.s. zal St. Ni col aas de Venrayse markt be zoeken. Van 's middags 13.00 tot 16.00 uur zal hy over de beide marktpleinen trekken, vergezeld van twee Zwarte Pieten. Aan de kin deren zal dan snoep getrakteerd worden terwyl ook aan de moeders, middels een chocoladeletter, ge dacht wordt. Fanfare De Peelklank uit Yssel steyn zal eind januari deelnemen aan het landskampioenschap in Doetinchem. Dat werd afgelopen za terdag bekend tijdens de receptie die werd gehouden by gelegenheid van het behalen van een eerste prys in de klasse uitmuntendheid met promotie naar de ere-afdeling. Dit sukses werd behaald onder lei ding van dirigent Geert Jacobs die tijdens de drukbezochte recepetie veel felicitaties in ontvangst mocht nemen.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 17