w É8H Vogeltentoonstelling uit de kunst Grote kleindierenshow in manege Ysselsteyn Veel voorstellingen in Venrayse streekschouwburg Gemeente koopt 2 kunstwerken van de manifestatie Beeldige Kleding '91 "Herfst.lnj de Echte Bakker ésÊ 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN JFEER 10 Jaar basisschool De Vlaswei Crescendo huldigde jubilarissen Open dag peuterspeelzalen ONTDEK DE FOY1T RAKKER, ECHT...JE PROEFT T Sporthal Openbare bibliotheek Gevonden Dansavond Overloon Toneel in Oirlo Geslaagd Donderdag 7 november - Pagina 3 Het college van burgemeester en wethouders van Venray heeft on- angs besloten om 2 kunstwerken ran de manifestatie Beeldige Kle- iing '91 aan te kopen. Het betreft iet werk 'Poseidon' (foto) van Ine van Lith uit Den Bosch en het [oerbeeld 'Mens in gewaad' van ir Jacobs uit Tegelen. [De manifestatie Beeldige Kleding L van de Venrayse Kunstkring is Ier zeiter geslaagd te noemen. Het 5 een regionale manifestatie van ire, waarvoor grote bel'angstel- 5 was. Ter afsluiting van de ten- elling in het Odapark werden kunstwerken te koop aangebo- len. Gelet op het bijzondere karak- ïr en als belangrijke mede-sub- idiënt van deze manifestatie, is de H emeente Venray tot aankoop van leide werken overgegaan. Het kunstwerk 'Poseidon' is uit gevoerd in hardsteen en kost 9.540,-. Het vloerbeeld 'Mens in ge waad' is een mozaiek van beschil derd beton en kost ƒ1.000,-. De kosten worden betaald uit het fonds kunstzinnige verfraaiing. Dat is hetzelfde potje waaruit het kunst werk bij het zwembad gefinancierd wordt. Wethouder Driessen over deze aankoop: 'Beide werken zijn een aanwinst voor Venray. De uitstra ling van de werken is boeiend te noemen. De werken vormen een aanvulling op het gemeentelijk kunstbezit, waar in de komende ja ren ook de nodige aandacht aan ge geven zal worden. De aankoop past prima in de filosofie van het cul tuurbeleid dat in een nota, waar schijnlijk in 1992, gestalte zal krygen. GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond '25 Op 25 en 26 oktober werd het ffeede lustrum van deze school in le wijk Land weert gevierd. Vrijdags ierden de kinderen feest, terwijl >P zaterdag ook volwassenen wei tom waren. Het feest begon met sen viering die als thema had 'Sa- oen Bouwen'. Daarna volgden een vossenjacht, een ballonnen wedstrijd en een gezamenlijke oaaltijd. Een hoogtepunt was de to- leelvoorstelling 'De Koningin en 'et Teddybeertje', opgevoerd door eerkrachten en ouders, in de chouwburg van St. Anna. Zaterdags was het stralend mooi eer. In en rond de school was er alles te zien en te doen voor inderen en belangstellenden. iraard was er veel historisch ma- sriaal over de eerste tien jaren van e school. De hele dag was het ge- dlig druk. Dankzij de hulp van ve- 'Q werd het een feest om nog lang P terug te zien. Weer service-auto opengebroken In de nacht van maandag op dins- aë werd er ingebroken in een aan uitf e Pionierstraat te Ysselsteyn ge- arkeerde service-auto. De ruit van e achterdeur was weggenomen Erdoor toegang was verkregen. ,j Qtvreemd werd een groot aantal fl» areedschappen waarvan de waar- enkele duizenden guldens be- toagt 5 Inbraak in wasserij Door forcering van een toegangs deur was toegang verkregen tot de wasserij op de lokatie Sint Servati- us van het Psychiatrisch Centrum Venray. Wat er precies ontvreemd werd kon ons, hangende het onder zoek, niet worden medegedeeld. Inbraak Nieuw Spraeland Door forcering werd toegang ver kregen in een loods van de boerde rij op Nieuw Spraeland, het centrum voor zwakzinnigenzorg aan de Wanssumseweg. Ontvreemd werden een generator, een pets en enig kleingeld. Totale waarde meer dan ƒ2.500,-. Dinsdag 5 november vierde de ge mengde zangvereniging Crescendo haar 25-jarig bestaan. De feestdag werd geopend met een plechtige Eucharistieviering in de Paters kerk. Het koor omlijstte deze vie ring met goed uitgevoerde zang, o.l.v. dirigent Theo Jacobs en aan het orgel begeleid door de heer H. Staal. Pastoor Bamhoom had in zijn feestpredikatie veel lovende woor den voor het koor, dat al velé jaren een binding heeft met de parochie O.L. Vrouw van Zeven Smarten. In het verleden werd om de twee we ken de hoogmis verzorgd, maar doordat het aantal eucharistievie ringen een verandering onderging, is dit komen te vervallen. Wat wel gebleven is, is de verzorging van ex tra diensten, zowel bij feestelijke ge beurtenissen, alsook rouwdiensten. Na deze viering werd het feest voortgezet in zaal De Volle Maan aan de Merseloseweg. Voordat de recep tie plaatsvond, sprak voorzitter P. Croymans een kort welkomstwoord tot de leden en genodigden. De heer V.d. Tillaart sprak zich lovend uit over de prestaties van Crescendo. Hij droeg een passend gedicht voor, dat door zijn echtgenote was ge maakt. Tsvens bood hij enkele nieu we muziekstukken aan. Vervolgens was het woord aan de oprichtster van het koor, mevr. Janssen- Koppen. Zij bracht voor ieder koor lid een blijvende corsage mee, die bij optredens naar buiten gedragen kan worden. Met grote dankbaar heid werd deze geste aanvaard. Crescendo heeft ook enkele jubi larissen in haar midden. De heer Van Els is twintig jaar lid -van het koor en is met zijn bijna 92 jaren het oudste koorlid. Mevr. Jansen- van Daal beheert al 25 jaar de finan ciën. Welgemeende felicitaties en bloemenruikers waren er voor 25 jaar trouw lidmaatschap van mevr. Kunzler-Beerkens en mevr. Derckx- Gooren. Mevr. Van Grinsven-Peeters was verhinderd aanwezig te zijn. doch was 's morgens al verrast met bloemen en een cadeau aan huis. De receptie werd geopend door dameskoor Venrode o.l.v. Jean v.d. Tillaart, dat met enkele prachtige liederen Crescendo kwam huldi gen. Voorzitter mevr. Pouwels-Min zei in haar toespraak, dat Crescen do een van de eerste ouderenkoren is. In de loop van de 25 jaar heeft het koor een heel goede reputatie opgebouwd. Namens haar koor bood zij aan om het eerstvolgende zondagochtendconcert te delen met Crescendo. Een mooier cadeau is niet denkbaar. Venrays Mannenkoor is hierin reeds voorgegaan, waaruit duidelijk mag zijn, dat de communicatie tus sen de Venrayse koren bijzonder goed is. Op de drukbezochte receptie ga ven ook de overige zusterverenigin gen acte de presence. Het was een fesstdag in stijl, die rond de klok van half tien 's avonds werd besloten. Portemonnee gestolen Een feestvierder van een feestje in een woning aan de Stationsweg deed daags na het feestje aangifte bij de politie van diefstal van zijn portemonnee met 40 gulden en wat peisoonlijke bescheiden, tijdens het feestje. Het zal moeilijk zijn om te achterhalen wie de dader van de diefstal is, gezien het groot aantal feestvierders. Afgelopen zaterdag was het open dag op alle peuterspeelzalen, zoals hier bij de Hummeltjeshoek in het Brukske. Veel ouders namen deze gelegenheid te baat om eens precies te informeren naar het wel en wee van de peuterspeelzalen in de toe komst en natuurlijk of hun peuter in de toekomst mag rekenen op een plaatsje op de peuterspeelzaal. Het gaat hier immers om een vorm van kinderopvang waarvoor men zeer nadrukkelijk heeft gekozen. Ener zijds omdat men twee dagdelen op vang per week voor de peuters voldoende vindt, anderzijds omdat het peuterspeelzaal-gebeuren echt in de wijk plaatsvindt waardoor kontakten met kinderen uit de buurt spontaan tot stand komen. Nu extra steun van de gemeente niet te venvachten valt, is het risiko erg groot dat de peuterspeelzalen niet meer kunnen voortbestaan. Getuige de opkomst en de reakties van de ouders is dat iets dat abso luut niet mag gebeuren!!! amandelstaven - gevulde speculaas speculaas - taai-taai - appelbollen open appelvlaai - appeltaartjes roomboter borstplaat echte bakker KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04767-1254 GROTESTRAAT 57 VENRAY 04780-12628 en kunst, dat is wat de Wanssumse vereniging Gevleugel de Vrienden op 9 en 10 november zal exposeren. De bijzondere ten toonstelling vindt plaats in ge meenschapshuis De Zandhoek te Wanssum. Het is al jarenlang traditie dat de Gevleugelde Vrienden uit Wanssum en omstreken éénmaal per jaar him vogels showen. Nu heeft de ver eniging echter ook besloten het werk van een twintigtal regionale kunstenaars publiekelijk te tonen. Volgens Jan Wijnhoven, voorzit ter van de Wanssumse vogelvereni ging, komt dat de expositie alleen maajr ten goede: 'We stellen de kunstwerken midden tussen de vo gelkooien, zodat de bezoekers be halve van vogels, ook van een prachtig dekor kunnen genieten'. Jan Wijnhoven bestempelt het ge beuren in het gemeenschapshuis als een evenement waar het hele ge zin plezier van zal beleven en een waardige opvolger van de manifes tatie van verleden jaar, toen het zil veren jubileum van de vereniging werd gevierd. In de vijfentwintig jaar dat de vereniging bestaat kon overigens al tien keer een landelij ke kampioenstrofee in de prijzen- kast worden gezet Tijdens de tentoonstelling van '91 zal een kleurrijk scala aan exoti-: sche en Europese cultuurvogels te bewonderen zijn, opgefleurd met schilderijen, beeldhouwwerken en tekeningen van mensen uit de buurt. U kunt hij de expositie terecht op zaterdag 9 november van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt ƒ2,50 en de katalogus is gratis. Voor een gezelschap van genodig den zal drs. M.J.A.R. Dittrich, oud burgemeester van Wanssum, op vrijdagavond 8 november om 20.00 uur de tentoonstelling officieel openen. Aanstaand weekend, 8 t/m 10 no vember, organiseert KSV (Kleindie ren Sportfokkers Vereniging Venray en omstreken) weer een gro te open tentoonstelling van klein- dieren in de manege Ysselsteyn. De fraaie aankleding van deze show is in samenwerking met de biologi sche afdeling van gescholenge- meenschap Marianum Venray tot stand gebracht. Tentoongesteld worden o.a. konij nen, cavia's, duiven, hoenders, dwerghoenders, siervogels en wa tervogels. Ook dit jaar is er weer een grote tombola met vele mooie prijzen. Er staan diverse stands, waar u zich kunt laten informeren over het houden, verzorgen en voeren van allerlei kleindieren. Een interes sant onderdeel op deze show, is het verwerken van wol van het angora konijn. Als bijzondere attraktie voor de kinderen is er in de manege een kleine kinderboerderij met dwerg geitjes, kuikentjes, eendjes, enz. Een bezoek aan deze prachtige ten toonstelling is dus zeker de moeite waard. De openingstijden zijn: vrydag 8 nov. van 18.00 tot 22.00 uur; zater dag 9 nov. van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 10 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Het adres is: Manege Rui tersportcentrum Ysselsteyn, Bunt- weg 12 te Ysselsteyn. Deze week zijn er zes voorstellin gen in de Venrayse streekschouw burg, waarvan Josephine (donder dag) en Herman Finkers (dinsdag en woensdag) uitverkocht zijn. Nog een heel beperkt aantal plaatsen is verkrijgbaar voor het kabaretpro- gramma van Bert Visscher. Vorige week was hij te zien in Amsterdam waar alle voorstellingen uitver kocht waren. Visscher is een alter natief voor Finkers. Hun pro gramma's zijn dus een beetje vergelijkbaar. Volgend jaar zal het onmogelijk zijn om nog plaatsen voor deze nieuwe ster te krijgen. Nu zyn er nog een dertigtal 'plaatsen beschikbaar, dus grijp uw kans. Djazzex wordt zaterdag uitge voerd. Dit gezelschap boekt overal Fietsers botsten Twee fietsers gaven elkaar de schuld van de oorzaak van een bot sing tussen hen op de kruising Berkenstraat-Eikenlaan. Beide fiet sers, inwoners van Venray en bei den 52 jaar, kwamen bij die botsing ten val. Een van hen bleek geen noemenswaardig letsel te hebben opgelopen. De andere had wat lich te verwondingen en moest daar voor behandeld worden. Omdat ze beiden verklaarden geen schuld aan de botsing te hebben, zal de rechter dat wel uitmaken. Proces verbaal is opgemaakt. Behoorlijk onder invloed Dinsdagavond was het rijgedrag van een personenauto aanleiding dat de politie een onderzoek instel de. Het bleek dat de 63-jarige bestuurder uit Venray behoorlijk onder invloed verkeerde. Hem werd de bloedproef afgenomen en ddt rechtvaardigde een rijverbod van 10 uur en proces-verbaal. De auto werd aangehouden in De Bleek. veel sukses en wie de voorstelling eerder zag, gaat beslist opnieuw kij ken naar dit programma. Wij zijn er van overtuigd, dat u enthousiast zult zijn. Vorig jaar gingen er men sen met een cultuurbon naar deze voorstelling. Die waren zo enthousi ast, dat men voor dit jaar onmiddel lijk inboekte. Gaan zien dus. Zondagmiddag is er de jeugd voorstelling Hans en Grietje. Het is een heel bijzondere en spektakulai- re Belgische produktie. In Antwer pen zyn al meer dan 200 uitver kochte voorstellingen gegeven. Het is een uitstekende produktie, waar de kinderen by het spel worden be trokken. Een absolute aanrader. U zult uw kinderen er een groot ple zier mee doen. Houten palen gestolen Weer werd een inbraak gepleegd bij de houtopslagplaats aan het Kleindorp in Merselo. Ook nu was weer toegang verkregen door force ring van het slot van de poort De daders moeten vervoer van een auto hebben gehad want volgens telling bleken er 770 houten palen met een lengte van 1.20 meter gestolen te zijn. De waarde daarvan bedraagt ruim ƒ2.000,-. Schapen op de weg In de vroege zondagmorgen kwam er bij de politie een melding binnen dat op de Deurneseweg, tus sen de Meerselsepeel en de Pastoor Jacobspeel, een groot aantal scha pen op de weg zou lopen. De politie trof vervolgens een groot aantal schapen aan in de wegberm. De po litie wist de eigenaar op te sporen en gezamenlyk wist men de scha pen in de weide te drijven. Hoe de schapen uit de weide zijn gekomen kon niet worden vastgesteld. De Wetteling Donderdag: Manual Rooyse VK Vrijdag: Rank Xerox Jumpers Trepke-Josette ZW Venray Huukske-Huukske 17.30-21.00 20.00-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 Zaterdag: Badminton 10.00-12.30 Rooyse VK 12.30-21.00 Zondag: VC Brukske (toernooi) 10.00-18.00 Josette 18.00-19.00 ZW Wetteling dames 19.00-20.00 Naberhood 20.00-21.00 Maandag: Gemeente Rooyse VK SVCB-Hento SVCB-Bonte Koe Venray 3-MVC Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub De Schuivers Wijk Zuid-Veronica 2 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 22.30-23.30 HUIZEN IN BOEKEN In de maand oktober stond de jeugdbibliotheek helemaal in het kader van de kinderboekenweek. Er was een speciaal programma ge maakt rond het thema van de kin derboekenweek 'Huizen in boeken'. Alle groepen 5 en 6 van de basis school werden uitgenodigd. In to taal bezochten 520 kinderen de bibliotheek. Er werd verteld over de bekroon de boeken en over verschillende manieren van wonen. In kinder boeken wonen kinderen vaak op de gekste plaatsen, denk maar aan Bobbel die in een bakfiets woonde, Pippi Langkous in villa Kakelbont of Pluk van de Petteflet Het maakt niet uit waar je woont als je je er maar prettig voelt. Hoe dat huis er van binnen en van bui ten uit ziet hangt af van de mensen die er wonen en van het land of plek waar dat huis staat. Aan het eind van het bezoek wer den alle kinderen gevraagd hun eigen fantasiehuis te maken. Ieder een was enthousiast Alle tekenin gen zijn opgehangen in de jeugd bibliotheek. Kinderen kunnen hun tekening komen ophalen tot 1 de cember. Tbt ziens in de jeugdbibliotheek. Voorlezen: iedere woensdagmid dag van 15.30-1690 uur. Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Gevonden voorwerpen van 30 okt. t/m 4 nov. Chroom dameshorloge; zwarte portemonnee damesmodel; blauw kinderschoentje; wit kinder schoentje; sleutelhanger voorzien van vier sleutels; vier sleutels in etui; sleutelhanger voorzien van zes sleutels; verrekijker. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst 224. Zaterdag 9 november a.s. houdt carnavalsvereniging De Huibuuke een echte ouderwetse dansavond voor jong en oud uit Overloon en omstreken. De aanvang is 20.30 uur en vindt plaats in het gemeen schapshuis te Overloon. De live muziek wordt verzorgd door het be kende Overloonse orkest Drietakt Het is uitdrukkelijk de bedoeling er een echte ouderwetse dansavond van te maken, dus géén carnaval savond. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, II. Schraven en J. Wittgen: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag varr 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YS S ELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. VERMAZEREN Blitterswyck, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04780-82411 Toneelvereniging Oirato komt zo als gebruikelijk in de november- maand, na vele repetities weer op de planken. Was het niet in 1990 met een ietwat onduidelyk toneel stuk, dit jaar is er gekozen voor een klucht. Die keuze betekent nou niet bepaald een grotere duidelijkheid maar geeft wel aan dat er is gezocht naar een avond plezier. 'De verloofde van mijn vrouw' is de titel van de klucht. Cathy en Charlie Thompson stu ren de schrijfster Hella v. Kaam elke maand ƒ1.000,- in de veron derstelling dat zij zal trouwen met hun zoon Toby. Hella is echter in het geheim al getrouwd met de jon ge huisarts Theo Schippers. Als de fam. Thompson bij Hella op de stoep staat volgen er dolle en dwaze verwi kkelingen De premiere vindt plaats op zater dag 16 november in gemeenschaps huis De Linde te Oirlo, aanvang 20.00 uur. De voorstelling wordt verder nog op zondag *17 november gespeeld eveneens in de Linde. Kaarten zijn in de voorverkoop by de Rabobank te Oirlo en op de dag zelf in de zaal. Op 25 oktober jl. is de Venraynaar Karei van Soest aan de Rijks Uni versiteit van Groningen afgestu deerd in de studierichting der algemene economie. Brandkast gestolen In de nacht van donderdag op vrijdag is door forcering van de achterdeur toegang verkregen tot het restaurant op de lokatie Sint Anna van het Psychiatrisch Cen trum Venray. Met een steekwagen van het restaurant werd de brand kas een tafelmodel meegeno men. Om in het restaurant té komen en om de brandkast te ver voeren had de dader(s) de omhei ning doorgeknipt Omtrent de inhoud van de brandkast werden geen mededelingen gedaan.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3