PVDA stelt vragen over cultuurbeleid Raad gaat accoord met nieuwe beheersverordening Boschhuizen Venrays Woordenboek uitverkocht maar... een exclusieve collectie schoenen voor dames en heren Highsehool year in America informatiebijeenkomst in Venray Cheque voor Veldeke Concert en toneel Expositie in De Kijker Aktie 'Zon in de Schoorsteen' van start PEEL EN MAAS Het Groene Kruis 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN Benoeming Openbare bibliotheek Menners opgelet Sporthal Jaarlijkse kollekte Prinses Beatrix Fonds VW-nieuws Expositie bij ABN-AMRO Donderdag 31 oktober - Pagina 3 Turk aangehouden In de vroege donderdagmorgen hield de politie in de Hensenius- straat een personenauto aan die bestuurd werd door een 20-jarige man van Turkse nationaliteit Hij bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewys of een paspoort. De auto bleek hij tien dagen geleden gekocht te hebben. Deze was echter nog niet op zyn naam'overgeschre ven. De auto bleek wel verzekerd te zijn door de vorige eigenaar. Bij kontrole bleek de man ook nog 30 gram softdrugs bij zich te hebben. Die verdovende middelen werden in beslag genomen en te gen de man werd proces-verbaal op gemaakt. Hangende het onderzoek werd hy in voorlopige bewaring gesteld. Afgelopen maandag kon dhr. Schillings, voorzitter van de stich ting "Venray Ronduit", een cheque van 250,- overhandigen aan dhr. Swinkels van de werkgroep iKruisen en Kapellen. Die 250,- was de opbrengst van de verkoop van fietsroutes langs de diverse Venrayse wegkruisen en kapellen. De Stichting Venray Ronduit wil jaarlyks een fiets-wandeltocht sa menstellen met een bepaald thema. Dit jaar werd gekozen voor de Ven rayse wegkruisen en kapellen. Er zyn 2 routes uitgezet, één van 34 km langs 40 kruisen en kapellen een route van 22 km. langs 36 krui sen en kapellen. De routes zijn nog steeds verkrijgbaar bij het VW kantoor voor 2 - per stuk. Overigens wil de VW Venray met deze routes inhaken op het ANWB Iburaktief programma. Hiervoor men zich inmiddels bij de ANWB aangemeld. Als déze routes daarin opgenomen worden, zal in de "Kampioen" van de ANWB aandacht worden ge schonken. Traditiegetrouw zal Oostrum op zondag 3 en maandag 4 november as. weer in het teken staan van mu ziek en toneel. Op beide dagen zul len harmonie Sub Matris Tutela en toneelgroep De Vlasbloem zich weer aan de bevolking presenteren met hun concert en toneel en dit in een gemeenschapshuis dat in een nieuw jasje is gestoken o.a. ver bouwd toneel, nieuwe afzuiging en ventilatie. Nu nog een nieuwe ge luidsinstallatie en Oostrum kan weer jaren vooruit met dit mooie gemeenschapshuis. Beide avonden zullen om 19.45 uur geopend worden met een con cert door het tamboerkorps. Zy zul len o.a. uitvoeren: Fascinating Rythm, J. Schroen; Dangerous Ga me, A. Gruyters en de Bokkenrij ders. Hierna zal de harmonie dit concert voortzetten met o.a. New Baroque Suite, T. Huggens-, Queens Park Melody, J. de Haan; Eleni, Ibl en Ibl, e.a. Dit alles o.l.v. dirigent P. Poels. Na dit concert zal De Vlasbloem al.v. regisseur M. van Bommel uit Asten de klucht 'Het minnespel der maagden' opvoeren. Het is een klucht in vier bedrijven en is ge schreven door D. Eggengoor. Dit spel zal weer in het dialekt worden opgevoerd. Korte inhoud: Drie vrygezelle zussen wonen met hun knecht op een afgelegen boerdery 'De drie kieften'. Na een auto-ongeluk in de buurt komt een antiekhandelaar uit Amsterdam op de boerdery te recht en vindt daar een zeer oud een waardevol schilderij. Wat dit al lemaal voor verwikkelingen met zich meebrengt, kunt u zien in dit zeer komische toneelspel. Al met al weer twee ontspannen de avonden met goede muziek en leuk toneelspel. Van 3 november tot 23 december exposeert in De Kijker aan de Laag- heidseweg 10 te Venray: Anke La- brie. .De expositie zal worden geopend op zondag 3 november a.s. om 14.00 uur. Anke Labrie (geb. 1948 te Nieu- werkerk a/d IJssel) studeerde aan de Rietveld Academie. Haar werk doet op fundamentele wyze een be roep op de illusie die verf en pastel kunnen kreëren. Het is alsof ze in de verf boetseert Werk van labrie bevindt zich in particulier bezit in binnen- en buitenland, in diverse arthotheekkollekties en bedrijfs- kollekties w.o. Rabobank Neder land. Haar werk is aangekocht door de NCRV te Hilversum en door de gemeente Etten-Leur. De opening zal worden verricht door dhr. J. Driessen, wethouder van cultuur van de gemeente Venray. Openingstijden: donderdag, za terdag en zondag van 14.00 tot 17.30 uur en na telefonische afspraak. Weer aggregaten gestolen By het Werkvoorzieningschap Noord-Limburg aan de Smakterweg werden uit een nissenhut twee ag gregaten gestolen. Door het door knippen van de afrastering werd toegang tot het terrein verkregen. Op dezelfde wyze was al eens eerder een aggregaat gestolen. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders stelt het PVDA-bestuur van de afdeling Venray een aantal vragen over het cultuurbeleid in Venray. De partij is van mening dat de opkomst en de reakties bij de diverse culturele ma nifestaties die onlangs in Venray werden gehpuden, duidelijk aange ven dat hier een behoefte bestaat bij de Venrayse bevolking. Ook is het voor de partij duidelijk dat particu lier initiatief, ondersteund door het bedrijfsleven, een belangrijke rol daarin kan spelen. Tbch is de partij van mening dat ook het gemeente bestuur hierin een taak heeft te ver vullen, om het cultuurbeleid in Venray duidelijk gestalte te geven. "Een goed samenspel van het parti culier initiatief en de mogelijkhe den van de gemeente in deze, kan ervoor zorgen, dat ook in de toe komst in Venray veel aantrekkeiy- ke, (ver)nieuw(nde) en inspirerende aktiviteiten kunnen plaatsvinden", aldus PVDA in haar brief. Aan het college wordt dan ook ge vraagd of zy haar menig deelt met het PVDA-bestuur. Ook wordt er ge vraagd of het college plannen heeft om het beleidsterrein cultuur een nieuwe impuls te geven, bijv. d.m.v. een nota. Ttenslotte wordt aan het college gevraagd in hoeverre de ge meente bereid is om het voortouw te nemen bij de verdere ontwikke ling van het St Odapark tot cul- tuur"paradys". Volgens het PVDA-bestuur heeft Venray daar recht op. De Zonnebloem roept mensen op een Sinterklaassurprise te maken voor een zieke, gehandicapte of hulpbehoevende oudere. Dit in het kader van de aktie 'Zon' in de Schoorsteen'. De vereniging wil langdurig zie ken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen, die drei gen te vereenzamen, met deze aktie uit hun isolement halen. Aan zeer velen van hen gaat het Sinterklaas feest ieder jaar ongemerkt voorbij. Bedoeling van 'Zon in de Schoor steen' is die mensen te laten mer-r ken dat ze er ook by horen, dat ze niet vergeten worden. Het hoeven geen dure cadeaus te zijn, want dat is beslist niet de be doeling. Het gaat om aardige nutti ge attenties, gezellig verpakt en zo mogelijk met een rijmpje, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een Sinter klaaspakje willen maken..Iedereen, ongeacht zijn of haar levensbe schouwing kan aan de aktie deelnemen. Als u een zieke of gehandicapte wilt verrassen met een pakje vol 'zon en vriendelijkheid' wilt u dan vóór 12 november a.s. kontakt op nemen met mevr. M. van Pelt, De Alden Weg 16, 5801 HG Venray, tel. 04780-82740. elke week nieuws Thema-bijeenkomst MUN KIND IS ZO VERLEGEN Sommige kinderen zijn spon taan, overal op him gemak en altyd met iedereen de beste maatjes. An dere kinderen zyn een beetje verle gen. Ze kyken eerst even de kat uit de boom en hebben een tijdje nodig om zich ergens op hun gemak te voelen. Ze kruipen bijv. achter uw rokken als u met hen bij vrienden op bezielt bent of ze weigeren heel beslist by oma op schoot te zitten. Door ouderbijeenkomsten te or ganiseren, ontstaat de mogelyk- heid om gezamenlijk te praten; ervaringen en id.eeën uit te wisse- lfeh en informatie te~verwerven over verlegenheid. By de thema-bijeenkomsten ko men aspekten aan bod zoals: - is verlegenheid 'n vorm van een kennigheid; - is verlegenheid hetzelfde als Op vrijdag 11 oktober werd in de Grotestraat een nieuwe zaak geopend Chic Choc. Eigenaresse van deze byouterie is Leonie Michels, geboren en getogen in Venray, maar in deze branche al enige tijd werkzaam geweest in Panningen. In haar zaak treft men een grote herfst- en winterkollektie sieraden, goudkleurige oorringen, oorknopjes, ringen en broches. Ook is er veel in zilver te verkrijgen. Niet onvermeld mag worden de mooie, moder ne horloges, sjaal en haarmodeprodukten, te bewonderen en te koop in de ze modieus ingerichte zaak. Chic Choc is een byoulerie die een aanbod heeft in alle prijsklassen: sieraden of ze nu modem, klassiek, sjiek, kleurrijk, gewaagd of trendy zijn. De keuze is enorm. uxo h«i<»gi.h Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond Schoolstraat 34, Venray - moetje 'n verlegen kind meer tyd geven. De by eenkomst staat onder leiding van een opvoedingsvoorliehtster en een wijkverpleegkundige. De kosten bedragen ƒ2,50 per by- eenkomst en er is kinderopvang aanwezig. Er kunnen 15 personen per bijeenkomst deelnemen. Datum: dinsdagmorgen 19 no vember 1991, van 9.00 tot 11.00 uur. Groene Kruis Venray De Clockert. Opgave tot 11 november. Inlichtingen en aanmelden: Buro Klantenservice, tel. 077-874800 van 8.30 tot 17.00 uur. Afgelopen dinsdag stelde de Ven rayse gemeenteraad de nieuwe be heersverordening van de begraafplaats Boschhuizen vast. Ook ging de raad accoord met het instellen van een commissie die de beheer en de exploitatie van de be graafplaats op zich zal nemen. Met het opstellen van de nieuwe beheersverordening wordt tege moet gekomen aan de wens van veel nabestaanden om meer reke ning te houden met de individuele beleving van het rouwproces. In een nieuw vak (vak J) zullen de rui mere regels van grafbedekking e.d. al toegepast kunnen worden. Bur gemeester Waals liet weten dat de nieuwe regels soepel gehanteeerd zullen worden maar dat de na bestaanden geen onbeperkte vrij heid hierin krijgen. Het feit dat in het ene vak wel rui mere regels gehanteerd worden en in andere vakken niet, noemde dhr. v.d. Vorle een vorm van discrimina tie. "Als we op de wereld komen zijn we gelijk aan elkaar, als we dood zijn ook". Hij vond het onjuist dat na de dood nog onderscheid ge maakt moest worden. Burgemeester Waals was het niet eens met de gedachte van dhr. v.d. Vorle. "Er is hier sprake van een eigen manier van eerbetoon aan de overledene, en geen sprake van klasse of status verschil, "wij zullen dan ook geerr statussymbolen toestaan". De burgemeester kon de fraktie v.d. Vorle niet overtuigen. Deze fraktie liet dan ook weten dat het op dit punt niet eens was met de nieuwe beheersverordening. Deze beheersverordening is overi gens van tijdelijke aard. De in te stellen beheerscommissie zal als eerste taak hebben de verordening op punten bij te stellen. Daarna zal de raad de door de commissie op gestelde nieuwe richtlijnen goed moeten keuren. Alle ffakties waren het er wel over eens dat omtrent de nieuwe richtlijnen een duidelijke voorlichting richting burgers moest worden gegeven, om een hel der beeld te scheppen van wat wel en wat niet kan op de begraafplaats Boschhuizen. In minder dan twee weken tyd is de eerste oplage van 2000 exempla ren van het Venrays Woordenboek uitverkocht. Een schitterend resul taat dat de stoutste verwachtingen van het bestuur van Veldeke Venray ruimschoots hebben overtroffen. Vooral de geweldige positieve reak ties van de velen die het boek reeds gekocht hebben en de grote vraag naar het Venrays Woordenboek, hebben het bestuur van Veldeke Venray in een spoedbijeenkomst doen besluiten, zo snel mogelijk een herdruk te laten uitkomen. Oorspronkelijk zou dat niet eerder gerealiseerd kunnen worden dan begin volgend jaar. Maar... in over leg met de drukkerij is het echter mogelijk de tweede druk eerder te laten verschijnen enwel op 16 de cember 1991. Om aan de wens van velen te voldoen, die het boek als een ge schenk voor de komende feestda gen willen aanbieden gaat Veldeke Venray een speciaal ontworpen ge schenkbon op de markt brengen voor dezelfde prys als het boek in de tweede druk gaat kosten: ƒ49,50. Deze geschenkbon is vanaf heden by Boekhandel Van den Munckhof en de Lectuurhal verkrijgbaar. Te gen inlevering van deze bon is in diezelfde zaken na 16 december 1991 het Venrays Woordenboek te verkrijgen. Uiteraard is dan ook weer het Venrays Woordenboek te koop voor ƒ49,40. Aid Venrodsen Ieërepries Bij de presentatie van het woor denboek op 11 oktober jl., maakte voorzitter Louis Truijen bekend dat de samenstellers die nauw betrok ken zijn geweest bij het realiseren van het Venrays Woordenboek de 'Aid Venrodsen Ieërepries' op 12 no vember a.s. krijgen uitgereikt. De negen uitverkorenen zijn de sa menstellers W. Schols, F. Linssen en de 'zetter' J. van Boven, alsmede aan de leden van de taalgroep T. Claessen, J. Custers-Cremers, 'moe der' Keysers-Derckx en J. v.d. Ven- Willems. Aan E. Oudenhoven en F. Truijen-Hendricx wordt de onder scheiding posthuum uitgereikt Op maandag 4 november organi seert Travel Active Programmes in samenwerking met het Boschveld- college een informatiebijeenkomst over het uitwisselingsprogramma 'Highsehool Year in America'. Travel Active Programmes is een Nederlandse organisatie met inter nationale werk-, studie- en uitwisse lingsprogramma's. Travel Active Programmes vertegenwoordigt in Nederland de AIFS (American Insti tute for Foreign Study), een van de grootste uitwisselingsorganisaties ter wereld. Travel Active Program mes telt per jaar duizenden jonge ren in staat om voor korte of langere tijd in Amerika te werken, studeren of te reizen. Een jaartje highsehool in Ameri- De heer P.J.F. Rutten (51) uit Ven ray is met ingang van 1 januari a.s. benoemd tot direkteur bedrijvenre laties bij de Venrayse Rabobank. De heer Rutten is geboren in Wanssum en hij is sinds 1963 werk zaam binnen de Rabobankorganisa- tie, waarvan de afgelopen zes jaren als direkteur van Rabobank Leu nen. In de Venrayse vestiging wordt de heer Rutten belast met de lei ding over het relatiebeheer van de zakelijke kliënten van de bank. VENRAYSE UITSLAG ka is iets waaraan jaarlijks honder den Nederlandse jongeren deel nemen. Het programma is geschikt voor jongeren tussen de 15 en 19 jaar oud die interesse hebben in Amerika en die graag een jaartje als een Amerikaanse teenager willen leven. De informatiebijeenkomst vindt plaats op maandag 4 november op het Boschveldcollege, Zuidsingel 1 in Venray, aanvang 19.00 uur. Ieder een die interesse heeft in een jaar tje Amerika in de vorm van een uitwisseling, is van harte welkom. Tydens deze informatiebyeen komst wordt er uitvoerig verteld wat het programma precies in houdt en welke mogelijkheden er zyn. Ook is er een ex-student aan wezig waaraan alle vragen kunnen worden gesteld. Op zaterdag 23 en zondag 24 no vember wordt er in en om Manege Seurenheide, in samenwerking met de Noordlimburgse Aanspan ning, een menwedstrijd gehouden. De wedstrijd staat open voor rekreatie- en wedstrijdrijders. U kunt zich voor deze wedstrijd tele fonisch opgeven voor maandag 6 nov. by de heer Jeu Cuppen, tel. 077-662889. De pubEeïïsprys T991 wordt toegekend aan het werk van een Nederlandse schrijver van kinder en jeugdboeken. Het publoek be paalt welke schrijver de prys krygt In de periode van 3 sep tember t/m 22 oktober heeft iedereen zijn lievelingsschrijver kunnen kiezen. In de bibliotheek Venray heb ben 180 kinderen hun deelname formulier ingeleverd. De meest gekozen schryver in Venray is: Annie M.G. Schmidt. Als alle inzendingen in het hele land geteld zijn wordt de winnaar bekendgemaakt (zaterdag 2 no vember bij Sonja Barend). De prijstrekking van de deelnemers vindt plaats op 1 november. Dé hoofdprijs is een Apple computer. Prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. Iedere woensdagmiddag van 15.30-16.30 uur voorlezen in de Jeugdbibliotheek. Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 De Wetteling Donderdag: Manual 17.30-21.00 Rooyse VK 20.00-23.30 Vrydag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 Hento-Veronica 1 19.30-20.30 Venray 1-FC Litax 1 20.30-21.30 Venray 2-De Steeg 21.30-22.30 Bonte Koe-Veronica 2 22.30-23.30 Zaterdag: Café Noir-GFC'33 14.00-15.00 Huulcske 3-Wijk Zuid 115.00-16.00 Josette-MVC'19 16.00-17.00 Manual 17.00-18.00 Jumpers 18.00-21.30 Zondag: Badmintonclub 10.00-13.00 Manual 13.00-16.00 Naberhood 18.30-19.30 Sportief 19.30-20.30 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 Huukske 1-DESM (b) 20.30-21.30 Venrode-Litax 21.30-22.30 Trepke-Bonte Koe 22.30-23.30 Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badmintonclub «21.00-23.30 Woensdag: Gemeente j 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 De Schuivers 19.30-21.30 Oud Meerlo-Domu 2 22.30-23.30 Tbch weer blij en verrast dat wy ondanks 'nep'-kollektanten een toch fijne opbrengst van ƒ14.925,29 hadden, ƒ1.186,71 minder ais in 1990. Namens de 80.000 gehandi capten willen wij alle kontaktperso- nen van de kerkdorpen en de 280 kollektanten en u gulle gevers, met welke gift dan ook, oprecht be danken! De opbrengst bedroeg: Venray-kom 8.167,68 Castenray 220,85 Heide 460,30 Leunen 1.016,00 Merselo 824,57 Oirlo 717,15 Oostrum 1.053,65 Smakt 104,35 Veulen 373,07 Vredepeel 185,70 Ysselsteyn i.801,97 Totaal 14.925,29 Voor 1992 een 'echte uidaging'! Eerst even uitrusten. Voor vragen: de kontaktpersoon voor Venray: Lies van Bavel-van Nieuwhoven, Al- bionstraat 9, 5809 AB Leunen, tel. 04780-82193. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. November: 4 t/m 28: Fidelio, Amsterdam 5 t/m 9: Anatevka, Amsterdam 5 t/m 17: Tsjechov, Amsterdam 9: Ray Charles, Amsterdam 9 ten 22: Holland Dance Festival, Den Haag 10-11: Chippendales, Scheve- ningen 10-12-13: Funny Girl, Antwerpen 13: Dave Steward, Amsterdam 16: Sikulu, Den Haag 18 t/m 20: The Cramps, Am sterdam 19 t/m 24: Circus van Moskou, Den Bosch 23-24: Stolz Ensemble, Den Haag 22: Chipendales, Antwerpen 24: Shirley Bassey, Rotterdam 27-28: Diana Ross, Rotterdam 29: Maharishi, Den Haag December: 1: Skid Row, Arnhem 4: Zwanenmeer, Amsterdam 4-5: Brigitte Kaandorp, Dan Haag 4 t/m l-3'92: Rembrandt, Am sterdam 6 en 8: BZN, Eindhoven ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren. en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. V&n Dongen: DR KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kimt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-Y8 S ELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.GA..M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 DIEREN ARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R GOEDEGEBUURE Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-6538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis eri mevr. Tiggel oven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04780-82411 Van 24 oktober tot 23 november zal bij de ABN-AMRO-kantoren aan het Henseniusplein 8 en de Julia nasingel 7a een expositie te bezich tigen zijn van het werk van de Venlose schilder René Borghouts. René Borghouts werd op 26 april 1920 te Bergen op Zoom geboren. Na een verblijf van 10 jaar Neder- lands-Indië, als werktuigkundige, keert hij terug naar z'n geboor testad. Na enige jaren komt hij als leraar natuurkunde, mechanica en Engels, in het voorgezet onderwijs terecht. In 1982 gaat hij in de VUT. Als schilder-autodidact begint hij in 1979 met de eerste schilderakti- viteiten en maakt een studie van vooral de impressionisten. Ook ko pieerde hy werken van o.a. Picasso, Van Dongen, De Vlamminck en Van Gogh. In de 80er jaren heeft de heer Borghouts enkele malen geëx poseerd in de schouwburg van St Anna te Venray, de Quick Inn en de Houtsnip te Kessel. Hij heeft pok deelgenomen aan een groepsexpo- sitie van Amber in de Beejekurf. De heer Borghouts vindt zich nu te oud om een opleiding aan de aca demie te volgen, maar heeft wel spyt dit niet eerder te hebben gedaan. Pen In de periode van 7 oktober tot en met 8 november a.s. voert de groot ste bank van Nederland een bijzon der spaarcampagne. Wie in de aktieperiode een ABN-AMRO-spaar- rekening opent met een eerste in leg van ƒ100,- komt in het bezit van een uniek geschenk. Een prachtige pen waarop een echte Jan Cremer staat geproduceerd. Jan Cremer, schryver, schilder, beeldhouwer en filmakteur geniet grote bekendheid in binnen- en buitenland. Zyn schilderwerken, met name de Hollandse landschap pen, hangen in musea en galeries in de hele wereld. Onlangs schilder de Jan Cremer een schitterend tul penveld: 'Hollands Glorie 1991'. Dit werk werd door ABN-AMRO, één van de grootste banken ter wereld, aangekocht om te dienen als afbeel ding op het premium.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3