sychiatrisch Centrum Venray organiseert Infodag Vrij willigers werk: de smeerolie van onze samenleving Beukenrode stelt nog eens de deuren open lenovatie van het Venrayse it Vincentiushuis voltooid Zorg zoekt mensen Open Dag ziekenhuizen oord-Limburg Open dag op Nieuw Spraeland Maak werk van zorg! Kijkje op de werkvloer Vrijdag 1 november a.s. Rabobank Meer bank voor je geld Regionale sportdag van de Stichting Bekkershof Open dag Hogeschool Venlo Op zoek naar gestolen goederen Welfare- tentoonstelling Het Schuttersveld Scouting helpt Unicef Nederlandse Brand wonden Stichting vraagt twee minuten van uw tijd EL EN MAAS Donderdag 24 oktober - Pagina 7 p zaterdag 26 oktober zet het chiatrisch Centrum Venray zijn ren wijd open voor iedereen die wil oriënteren op werk in de stelyke gezondheidszorg. Van 10 tot 15.00 uur biedt het PCV mgstellenden in het centrumge- w op de lokatie St. Anna de mo- jkheid zich uitgebreid en soonlijk te laten informeren hun mogelijkheden binnen psychiatrisch centrum. De a dag wordt georganiseerd in kader van de landelijke aktie zorgt die leeft'. Die heeft als i de belangstelling voor de ver gende en verzorgende beroepen uw leven in te blazen en te wij- op de toekomstkansen die daar PERSOONLIJK ezoekers kunnen uitgebreid in- matie krijgen over werk en eiding in de geestelijke gezond- Met behulp van een eopresentatie kunnen zij een ild krijgen van werken in de psy- atrie. Verpleegkundigen en zie kenverzorgenden zullen aanwezig zyn om vanuit hun persoonlijke er varing dat beeld aan te vullen. Er worden bovendien rondleidingen over het terrein en enkele afdelin gen verzorgd. Ook zijn bezoekers in de gelegenheid de foto-expositie '85 jaar psychiatrie in Venray' en het museum van het PCV te bezoeken. MAATWERK Het PCV biedt iedereen die in de psychiatrie als verplegende of zie kenverzorgende aan de slag wil, de mogelijkheid een 'opleiding op maat' te volgen. De afdeling Oplei dingen verzorgt namelijk samen met opleidingsinstituut Den Hoe- bert opleidingsprogramma's die al leen die onderdelen bevatten, die iemand beslist nog moet volgen. Met name voor belangstellenden die al een zorggerichte vooroplei ding achter de rug hebben, is dat erg interessant. De opleidingsduur lean daardoor in een aantal gevallen aanzienlijk korter zijn. Ook voor herintredende vrouwen liggen er binnen het PCV allerlei kansen. Met een open dag voor familiele- m van de bewoners en voor oud- edewerk(st)ers heeft de Stichting Vincentiushuis het feit gevierd, de renovatie van het gebouw nde Heuvelstraat is voltooid. De jelopen drie jaar is Bouwbedrijf irhoeven met een aantal onder innemers aan het werk geweest het gehele gebouw funktioneel te passen. Dit was nodig in ver- uid met de veranderde maat- ihappelyke inzichten, het recht Op zaterdag 26 oktober houden St. Maartens Gasthuis in Venlo het St. Elisabeth Ziekenhuis in inray een open dag voor iedereen e belangstelling heeft voor het erken in een ziekenhuis. Hierbij uiten zij aan bij de landelijke impagne 'Maak werk van Zorg' de Nationale Ziekenhuisraad, het imago van werken in de ge- ondheidszorg te verbeteren. Op deze dag worden rondleidin- georganiseerd, waarbij niet al- i verpleegkundigen, maar ook iukenpersoneel, laboranten, fysi- herapeuten en vele anderen dui- Blijk maken waarom zij hebben ïkozen voor een baan in de ge- mdheidszorg en hoe het is om in ziekenhuis te werken, last rondleidingen is er een in- irmatiemarkt en worden video- Hms en diaserie's vertoond. Ook is gerichte informatie over oplei- ingsmogelij kheden De beide ziekenhuizen zijn open 10.00 tot 16.00 uur. op meer privacy en de behoefte aan kleinere leefgroepen. Het Vincentiushuis biedt nu plaats aan 90 mensen, die vanwege psychiatrische- of gedragstoomis- sen geen kontinue specialistische behandeling (meer) behoeven, maar wel een voortdurende verple ging, verzorging en begeleiding no dig hebben. ZATERDAG OPEN DAG Op zaterdag 26 oktober staan de deuren van het St. Vincentiushuis open voor niet-dagelijkse bezoe kers. Nu in het kader van de lande lijke aktie 'Wie zorgt die leeft/Maak werk van zorg'. Vanaf 09.30 uur kunnen geïnteresseerden in de zorgverlening terecht Er worden rondleidingen gehouden over de di verse woonafdelingen en bezig heidstherapie gehouden, terwijl er videofilms over de zwakzinnigen zorg en de psychiatrie worden ver toond. Over het specifieke werk in het St. Vincentiushuis worden dia's geprojekteerd. Deze open dag is ze ker interessant voor mensen, die werk zoeken in de zorgverlening of belangstelling hebben voor vrijwil ligerswerk in deze sektor. Intussen is ook een keurig ver zorgd informatieboekje verschenen over het Venrayse St. Vincenti ushuis. Vernielingen aan auto's Een inwoner van Ysselsteyn deed aangifte van vernieling aan zijn aan de Heidse Peelweg in Ysselsteyn ge parkeerde personenauto. Een inwoner van Oirlo deed aan gifte dat zijn aan de Hoofdstraat te Oirlo geparkeerde personenauto met een zwaar voorwerp was 'be werkt' waardoor een flinke deuk in het spatbord was ontstaan. Als vervolg op de Avro-radio en tv- uitzending 'Wie zorgt die leeft' van 28 september 1991, houdt ook het centrum voor zwakzinnigenzorg Nieuw Spraeland een open dag met als thema 'Maak werk van zorg' op zondag 27 oktober 1991 van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres van Nieuw Spraeland is Wanssumseweg 14 te Oostrum. Om kennis te maken met het wer ken in de zorg rondom verstande lijk gehandicapten, wordt iedere geïnteresseerde in de gelegenheid gesteld enkele woongroep en aktivi- teitenlokalen te bezichtigen. Verpleegkundigen en aktiviteiten- begeleiders zullen verhalen hoe het is om te werken in een instituut als Nieuw Spraeland. Alle bezoekers van de open dag kunnen in een informatiestand voorlichting ontvangen over oplei dingsmogelijkheden in de gezond heidszorg en over de diverse beroepen in de zorg voor verstande lijk gehandicapten. Iter gelegenheid van deze open dag heeft Nieuw Spraeland alle leer lingen van middelbare scholen in de regio uitgenodigd om deel te ne men aan een creatieve wedstrijd in tekenen, schilderen, boetseren, fo tografie, poëzie of proza. Tijdens de open dag zal een jury om 14.00 uur de prijswinnars voor iedere kategorie bekendmaken. Voor elke kategorie is er een hoofd prijs van ƒ100,-. De mooiste inzen ding in zijn totaliteit ontvangt een prijs van ƒ259,-. Nieuw Spraeland nodigt geïnte resseerden van harte uit een be zoek te brengen aan de instelling. Zoals wellicht al bekend zal Be jaardencentrum Het Schuttersveld op zaterdag 26 oktober de deuren openzetten voor geïnteresseerd pu bliek. Die dag namelijk willen wij alle belangstellenden in staat stel len zich een beeld te vormen van het wel en wee in het verzorgingste huis. Daarnaast willen wij de bezoe kers informeren ovër de beroeps mogelijkheden binnen de sektor. Behalve de verzorgende beroe pen, waaronder ook groeps- en dagverzorging, kunnen belang- zorgingstellenden ook zien hoe bij voorbeeld het keukenpersoneel werkt. Daarnaast zullen er ook vrij willigers aanwezig zijn die hun rol binnen de zorgsektor presenteren. Mocht u belangstelling hebben, dan nodigen wij u van harte uit op zaterdag 26 oktober tussen 10.00 en 16.00 uur in Bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg 2, 5801 EG Venray, tel. 04780-83131. Inderdaad. De voordeligste hypotheek krijgt u ais u recht streeks naar de Rabobank gaat. Maar er is meer: meer keus in hypotheken. Meer kennis van de lokale woningmarkt. En meer begeleiding bij de financiering van uw huis. Extra lage rente voor nieuwbouw en bestaande bouw! i Ook in projektbouw! Op 1 november a.s. organiseert de Stichting RISC in de schouwburg te Venray een grote manifestatie voor bet vrijwilligerswerk in de regio. De manifestatie heeft tot doel om de grote gevarieerdheid van het vrijwilligerswerk eens duidelijk in de schijnwerpers te plaatsen. De manifestatie is bedoeld om heel na drukkelijk de grote waardering voor het vrijwilligerswerk tot uit drukking te brengen. Tevens zal de manifestatie veel informatie ver schaffen over het vrijwilligerswerk en over diverse onderwerpen, die voor vrijwilligers van belang zyn. Het initiatief voor deze manifesta tie wordt ook door de gemeente Venray van harte ondersteund. Om tiet belang van deze manifestatie te onderstrepen, was wethouder mevr. M. Hoppenreijs-de Loo graag bereid om even als vrijwilligster op te teden in het Indemationaal Vrouwentrefcentrum aan de Bach- straat in Venray en zo op de gevoeli ge plaat vastgelegd te worden. 'Het is goed om je te realiseren, dat er zeer veel werk door vrijwilli gers gedaan wordt. We gaan er vaak te gemakkelijk van uit, dat dat werk gebeurt. Daardoor komt dat vrijwil ligerswerk ook veel te weinig in tieeld, terwijl juist die vrijwilligers "Versclirikklijk belangrijk en goed Werk leveren. Vaak wordt er in onze samenleving gekeken naar wat het allemaal moet of mag kosten. Het is goed om ook eens tegen het licht te houden hoeveel werk er gebeurt zonder noemenswaardige kosten. We mogen ons gelukkig prijzen dat zoveel mensen dat werk allemaal vrijwillig en haast pro deo willen verrichten. Het is een goede zaak, dat dat werk voor het voetlicht ge bracht wordt, dat we de waardering voor al die vrijwilligere duidelijk tot uitdrukking brengen', aldus de wet houder. Zy hoopt ook dat deze manifesta tie mensen er toe stimuleert om vrijwilligerswerk ter hand te willen nemen. Nieuwe vrijwilligere blijven nog steeds nodig, diverse organisa ties zitten te springen om vrijwilli gere, of het nu gaat om de Algemene Hulpdienst, het jeugd werk of de sportverenigingen. Er is nog zoveel werk te doen. De gemeente Venray hoopt dat de manifestatie voor vrijwilligere dan ook een groot sukses mag worden, dat zeer veel mensen de manifesta tie zullen bezoeken en dat het voor velen een aansporing mag zijn zich voor dat vrijwilligerswerk daadwer kelijk in te zetten. VRIJ TOEGANKELIJK Deze dag is voor alle geïnteres seerden vrij toegankelijk. Er wor den ideeën, allerlei informatie en zakelyke tips gegeven voor de indi viduele vrijwilliger en voor bestu ren van organisatie die met vrij willigere werken. Verschillende in stellingen, welke zich richten op het brede terrein van het vrijwilli gerswerk, zullen zich op deze dag presenteren. Het programma van deze markt is zodanig samenge steld dat iedere vrijwilliger er door lopend iets kan vinden van zijn of haar gading. De schouwburg De Beejekurf zal op vrijdag 1 november vanaf 13.30 uur geopend zijn. Het podiumprogramma ziet er als volgt uit: 14.05 uur: Opening door de direk- teur van de Stichting RISC dhr. H. Smits. 14.10 uur Sprekers: dhr. A. v.d. Hijden, direkteur verzorgingshuis Berkele Heem te Horst; een vrijwil liger; dhr. A. Vermeulen, wethouder burgerzaken gemeente Gennep. 14.30 uur: Cabaret: De Gemeenterei niging met: Voor een barbeque of voor een bosje bloemen... 15.20 uur: Muziek verzorgd door The Old-Timers. 16.00 uur: Toneelgroep 60+ uit Horst 16.40 uur: The Old-Timers. 17.15 uur.- Pauze. 19.00 uur: Woordje door dhr. H. Smits. 19.15 uur: Huldiging van... 'Dé Vrij williger'. 20.15 uur: Zanggroep Rattouille. 21.00 uur: Slagwerkgroep PULS. 'Muziek uit onbepaalde wind streken'. 21.30 uur: Pauze. 21.45 uur: PULS. De Venlose Stichting Bekkershof organiseert op zaterdag 26 oktober in sporthal De Visgraat te Velden de jaarlijkse regionale sportdag voor personen vanaf 12 jaar, die leerling zijn of geweest zyn van een (VSO) MLK-school of ZMLK-school. Ook bezoekers van een Sociale Werk plaats, een dagverblijf, of bewoners van een Gezinsvervangend Tehuis of internaat kunnen deelnemen aan deze sportieve happening, die om 10 uur begint en tot 15.30 uur duurt. Ook vanuit Venray wordt aan deze regionale sport- en spellen dag deelgenomen. Evenals andere jaren zal medewerking worden verleend door de Venrayse atletiekver eniging. Het initiatief voor een dergelijke regionale sportontmoeting werd in 1987 door de Stichting Bekkerehof genomen vanuit de filosofie, dat ook mensen met een verstandelijke handicap op het sportieve vlak veel mogelijkheden hebben. De waar heid daarvan is in de loop der jaren duidelijk gebleken uit het steeds stijgende aantal deelnemers. Op zaterdag 26 oktober 1991 zal de jaarlijke open dag van de Hoge school Venlo plaatsvinden. De Hogeschool Venlo is een multisek- torale insteHing waar de volgende hogere beroepsopleidingen worden verzorgd: Nationale Vervoereacademie (Lo gistiek Management, Ekonomische Logistiek, Kort-HBO Logistiek, In ternationale Opleiding Logistiek Management); HEAO (Bedrijfseko- nomie. Bedrijfskundige Informati ca en Commerciële Ekonomie); HTS-Elektrotechniek en Computer techniek; HTS-Werktuigbouwkun- de; Hoger Laboratorium Onderwijs; Pedagogische Academie Basis On derwijs. Aspirant-studenten en overige geïnteresseerden in het hoger be roepsonderwijs zijn van harte wel kom op de open dag, die wordt gehouden op zaterdag 26 oktober a.s. van 10.00 tot 14.00 uur in het gebouw aan de Hulsterweg 2-6 (te genover het St. Maartens Gasthuis). Er is een uitzondering: de open dag van het Hoger Laboratorium Onder wijs vindt plaats in de Analisten- school, Drie Decembereingel 36 te Blerick. Inlichtingen kunt u krijgen bij: Hogeschool Venlor Postbus 141, 5900 AC Venlo. tel. 077-546666. Inbraak in woning Door forcering van de achterdeur was toegang verkregen tot een wo ning aan de Honingklaver. Wat er precies ontvreemd was kon ons nog niet worden medegedeeld. De in braak werd woensdagmorgen ontdekt. De politie wil nog eenn bena drukken dat deze woninginbraken en ook de inbraken in het Brukske voorkomen hadden kunnen wor den, als de achterdeuren voorzien waren van deugdelijk en inbraak- vry hang- en sluitwerk. Voorlich ting om de woning beter te bevei ligen wordt gaarne door de politie verstrekt Dader was in Venray Door een toevalligheid hield de Venlose politie een 39-jarige inwo ner van Neer aan, die gezocht werd voor medeplichtigheid aan een se rie van zeventien inbraken in siga- rettenmagazijnen in Nordrhein- Westfalen. Twee andere daders werden in een eerder stadium door de Duitse politie aangehouden, maar die derde bleef spoorloos. Tij dens een uitzending van XY- Ungelst werd opsporing gevraagd. Die uitzending was op 11 oktober jl. Er kwamen veel tips binnen die in de richting van die 39-jarige inwo ner van Neer Leidden. In de nacht van 12 op 13 oktober werd een personenauto, die gepar keerd stond aan de Deken Thie- lenstraat bewerkt door een vijftal uit Vierlingsbeek afkomstige van dalen. De auto liep behoorlyke schade op doordat een vuilnisem mer op de auto was gegooid. De vandalen werden in de kraag gegre pen. De politie deed een brieve on der de autoruit met het verzoek aan de eigenaar, zich te melden. Enkele dagen later belde een buurtbe woonster op de auto nog steeds in de Deken Thielenstraat stond. De politie liet de auto naar het po litiebureau overbrengen. Daar bleek dat de eigenaar een door de Venlose politie vastgenomen man was. Deze is aan de Duitse politie overgedragen. De politie heeft niet kunnen vast stellen waarom de 39-jarige inwo ner van Neer in Venray terecht is gekomen. Of hij hier een schuil adres heeft gehad is niet bekend. Ook niet waarom hij de auto in Ven ray heeft achtergelaten. Wel is in ,die nacht in Venray een auto gesto len die nog steeds niet terecht is. Of die diefstal daar iets mee te maken heeft is ook niet bekend. Kluis vervoerd in een in Venray gestolen auto In de nacht van maandag op dins dag werd een inbraak gepleegd in het station van de NS in Vierlings beek. Door forcering van de toe gangsdeur waren de daders binnengekomen en hadden de lduis, waarin de treinkaartjes en abonnementen worden bewaard, uit de muur gerukt en mee genomen. In Dongen werd later, aan het ka naal, een auto onbeheerd aangetrof fen im daarin de opengebroken kluis van het Vierlingsbeekse stati on. De inhoud was echter verdwe nen. Uit het onderzoek bleek dat de auto op 9 oktober jl. van de parkeer plaats bij Ilubenhof was ont vreemd. Waar de auto al die tijd is geweest kon niet worden vast gesteld. De auto werd na onderzoek weer in handen van de rechtmatige Venrayse eigenaar gesteld. Uit spo ren viel verder op te maken dat nog getracht was de autó in het kanaal te duwen. Woensdagmorgen vond in Heide een aktie plaats van Justitie in Roermond, op verzoek van de Duit se justitie. Er waren vermoedens dat in een woning goederen aanwe zig zouden zijn, die uit een straf zaak in Duitsland afkomstig zouden zijn. De Venrayse politie was ter on dersteuning aanwezig. De pereofficier in Roermond deel de ons desgevraagd mede dat er geen arrestaties waren verricht Of er goederen uit die strafzaak aange troffen waren kon hij ons, hangen de het onderzoek, niet mededelen. Precies twee jaar geleden her opende Beukenrode het totaal gere noveerde verpleeghuis. Ruim 5000 bezoekers maakten toen op de open dag kennis met een zéér eigentydse akkommodatie, gekenmerkt door een open en toegankelyk karakter. Het gehele interieur ademt een heel eigen en huiselyke sfeer, waarbij de kwaliteit van wonen voor ouderen duidelyk centraal staat Op zaterdag 26 oktober a.s. zal Beukenrode andermaal de deuren openen van 10.00 tot 16.00 uur voor eenieder die eens nader wil ken nismaken met de woon- en werk sfeer van het verpleeghuis. Óp die dag bent u in de gelegen heid niet alleen verschillende afdelingen en funkties van het ver pleeghuis nader te aanschouwen, tal van medewerkers zullen u gaar ne te woord staan om uitleg te ge ven over de verschillende funkties van het verpleeghuis. Beukenrode heeft momenteel na mely k een zeer breed pallet van mogelykheden om ouderen juist die zorg te geven welke aansluit op Op 25,26 en 27 oktober houdt be jaardencentrum Het Schuttersveld weer haar jaarlijkse Welfare-ten toonstelling. Een jaar lang is weder om met veel enthousiasme en ple zier gewerkt aan het vervaardigen van honderden handwerkstukken. Zo kunt u bij ons terecht voor o.a. baby- en peutertruitjes, kleuter- en kindertruien, truien voor heren en dames, sokken, sloffen, mutsen, dassen, gehaakte kleedjes in aller lei maten, schitterend klein bor duurwerk (zoals wenskaarten, lavendelzakjes, speldenkussentjes), dekservetten, ontbijtlakens, pop pen, knuffels, schorten, kussens, etc.: teveel om op te noemen. Kom dus een ky kje nemen op on ze tentoonstelling. Er is vast wel iets voor u bij, zeker met de feestdagen alweer in aantocht! Ook is er weer en enveloppenkraam, loterij en boelkraam. Op zaterdag 26 oktober werkt be jaardencentrum Het Schuttersveld tevens mee aan de landelijke open dag in het kader van de aktie: Wie zorgt die leeft. Op die dag kunnen belangstellenden kennis komen maken met het wonen en werken in een verzorgingstehuis. De openingstijden van de ten toonstelling zijn als volgt: vrijdag 25 okt. van 19.30-21.30; zaterdag 26 okt. van 10.00-16.00 en zondag 27 okt. van 10.30-12.00 en van 14.00- 16.00 uur. Zondag, tegen sluitings tijd, is tevens de trekking van de loterij. U kunt ons vinden aan de Bergweg in Venray en uw gekochte artikelen kunnen direkt meegeno men worden. Tbt ziens! Lezing over hulpvorm voor kinderen met Down's syndroom Op woensdagavond 6 november a.s. organiseert de kern Noord- Limburg van de Stichting 'Down's syndroom' (SDS) een lezing over 'early intervention'. Deze term kan het beste worden vertaald met individuele, vroegtijdige, gestruktu- reerde, lange termijn thuisbegelei- ding. Een hulpvorm voor kinderen met ontwikkelingsachterstand zo als byvoorbeeld Down's syndroom ('mongooltjes'). Met behulp van vi deobeelden zal worden uitgelegd wat de mogelij kheden ervan zijn en hoe er met de kinderen gewerkt kan worden. Het omvat de ontwik keling van 0-5 jaar van 'normale' kinderen. By early intervention wordt de hoofdrol toebedeeld aan de oudere. Deze bepalen aan de hand van een zg. 'checklist' wat hun kind WEL kan en van daaruit wordt in kleine stapjes voortgebouwd. De lezing wordt gehouden in ba sisschool De Bongerd, Eikenlaan 1, Venray. Nadere informatie en opga ve bij Franka en René Stevens, tel. 04780-87889. Inbraken in woningen Weer werd ingebroken in een wo ning aan het Nassauplein, tijdens afwezigheid van de bewoners. Na forcering van de toegangsdeur had den de daders de gehele woning doorzocht Ontvreemd werd een geldkistje met daarin een bedrag van ƒ300,- en enige bescheiden. Op 3 oktober jl. werd een inbraak gepleegd in een woning aan de Mgr. Nolensstraat Die inbraak werd door de buren ontdekt Omdat de bewoners op vakantie waren, moest worden gewacht met de aangifte. Bij terugkeer ontdekte de bewoners dat een horloge en enkele betaal kaarten waren verdwenen. Inbraak in bestelauto Deskundigen denken dat de vraag naar speciaal gereedschap, vooral voor de Oostblokstaten, groot is. Daarom loont het zich schijn baar om in bedrijfswagens in te bre ken. Nu was er in de Hoofdstraat te Oirlo een service-auto opengebro ken. Uit de auto waren diverse ge reedschappen ontvreemd, waarvan de waarde op ƒ900,- wordt geschat de eigenlyke zorgvraag, zorg op maat. Zo zyn te noemen: consulta tie, observatie, deeltydbehandeling overdag of 's nachts, klinische op name, etc. Maar ook buiten de muren van het verpleeghuis zyn medewerkers van Beukenrode aktief om zorg te verlenen, met name aan bewoners van Het Schuttersveld te Venray en Elderehome te Well. Momenteel worden projekten in studie geno men om ook aanvullende verpleeg huiszorg in de thuissituatie mogelyk te maken. In de komende jaren zal onge twijfeld de trend zich verder ont wikkelen om de zorg steeds dichter bij de thuissituatie te brengen om daarmee verhuizing en opname binnen het verpleeghuis zo lang mogelyk uit te stellen. Mocht u geïnteresseerd zijn en/of konkrete vragen hebben over de mogelykheden van het Verpleeg huis, maak dan van deze unieke ge legenheid gebruik. Thl van medewerkers/disciplines zullen u gaarne ontvangen. 'Help een oorlogskind uit de lap penmand' onder die naam vraagt in de week van 20 t/m 26 oktober Unicef uw aandacht en steun voor kinderen die moeten leven met de gevolgen van oorlog en geweld. Kin deren die aldus een nieuw leven moeten opbouwen. Dat is moeilijk als u denkt aan de traumatische er varingen die zijn hebben, veelal niet meer naar school kunnen om dat die er niet meer staat, een of bei de oudere verloren hebben of op de vlucht te zyn. Het oppakken van de draad van het 'normale' leven is in zo'n situatie erg moeilijk. Unicelf al 45 jaar het kinderfonds van de Ver enigde Naties helpt de kinderen daarby. Onder andere met trai ningsprogramma's voor hulpverle ners, het opleiden van onderwij zers, verschaffen van lesmateriaal en het opvangen van wezen in gast gezinnen. Vanuit de gedachte 'Kinderen hel pen kinderen' ondersteunt Scou ting Venray deze aktie door op zaterdag 26 oktober tussen 11.00 en 13.00 uur huis-aan-huis in de wijk Veltum de machtigingskaar ten op te halen. Op de hoek Weg in den Berg-Kulutweg en Silvesterweg waar Schouting een tent zal plaat sen gaat de aktie van start Helaas kunnen de jonge scouts niet geheet Venray bereiken in dit tijdsbestek. Om toch vooral iedereen de gele genheid te bieden om de kaarten in te kunnen leveren staat vanaf woensdag 23 t/m zaterdag 26 okto ber eveneens een bus bij de VW op de Grote Markt waar u de kaarten kunt inleveren. Scoutingleden helpen him leef tijdsgenoten die slachtoffer zijn ge worden van (oorlogs)geweld. Daar kun u toch geen 'nee' tegen zeggen. Wij danken u alvast heel hartelijk voor uw hulp. De Nederlandse Brandwonden Stichting bestaat 20 jaar. In die 20 jaar hebben zij veel goed werk kunnen doen om brandwonden te voorkomen en beter te genezen. Daarnaast maken zij wetenschap pelijk onderzoek mogelyk naar de behandeling vap verbrandingen en bevorderen zij de optimale behan deling van patiënten met ernstige brandwonden. Ook houden zy Europa's grootste huidbank in stand en aktueel. In dit jubileumjaar is gestart met een speciaal voorlichtingsprojekt voor senioren, een risikogroep die veel belangstelling voor dergelijke informatie heeft. Voor (de oudere van) kleuters en peuters en voor kinderen van 10 tot 14 jaar lopen al soortgelyke projekten. Kollekte: Stel, het is je eigen vel... De Nederlandse Brandwonden Stichting wil graag de komende 20 jaar haar werk voortzetten en ver der uitbreiden. Daarom vragen zy u twee minuten van uw tijd. Twee mi nuten om een paar gulden te geven als de kollektant bij u aanbelt Of, als u eerst nog meer informatie over ons werk wilt, twee minuten om een folder aan te vragen bij de Nederlandse Brandwonden Stich ting, Postbus 1015, 1940 EA Bever- wyk. Na lezing daarvan begrypt u dat uw donatie zéér op prijs gesteld wordt. Want u zult inzien dat elke donatie van levensbelang is. Stel, het is je eigen vel, nietwaar? U kunt in de week van 27 oktober tot en met 2 november een kollek tant aan de deur verwachten. Maar u mag ook nu meteen geven, op gi ro 20.21.22 of bank 70.70.70.643 ten name van de Nederlandse Brand-, wonden Stichting te Beverwijk. Voor meer informatie: N.M. van Hoek, Oranjestraat 19, tel. 04780- 83972. Koördinator van de Neder landse Brandwonden Stichting te Venray.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7