STOMERIJ 5& St. Christoffel 70 jaar jong Nlhr. Teunissen verlaat Nestlé Venray Drumband St, Catharina uit Leunen suksesvol Raadsvergadering gemeente Meerlo-Wanssum jriER "veltum" Pierre Pijpers Ingezonden 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN Duimelot startte met Buitenschoolse Opvang Op de foto mevr. De Wit met Renee en Maikel, twee kinderen die nu ook buiten schooltijd op Duimelot verblijven. REINIGEN VERVEN IMPREGNEREN REPAREREN STOPPEN VERHUURTAPUTREINIGER REINIGEN VAN: KLEDING, (VLOER-) KLEDEN DEKENS. DEKBEDDEN. (VITRAGE-) GORDUNEN. TROUWJAPONNEN. (TUINSTOEL-) KUSSENS. TAPUTEN. STOMERIJ meesterteken van vakmanschap Brood en Banketbakerij Grote Markt 19 5801 BL Venray telefoon 81284 Een nieuwe service van bakkerij Pijpers Heeft u tijdens een vergadering geen tijd voor een zakenlunch. dan kunnen wij u voorzien van belegde broodjes of warme hartig gevulde broodjes. Even van te voren bellen en u kunt uw bestelling binnen een halfuur afhalen of bij een afname van minimaal 25 stuks binnen een uur bezorgd hebben. Hier volgt ons assortiment: Belegde broodjes: hard of zacht broodje kaas hard of zacht broodje ham hard of zacht broodje cervelaat stokbroodje ham stokbroodje kaas stokbroodje ham en kaas stokbroodje gezond met sla. komkommer, tomaat, ham of kaas en ei Italiaanse bol gevuld met een schijf gehakt, sla, tomaat en curry Hartige broodjes: worstebroodje Surinaams broodje pizza aan stuk saucijzenbroodje kroketbroodje ham/kaas croisant hamburgerbroodje gevuld stokbroodje met pizzabroodje frans kaasbroodje ham. kaas. uien ragoutbroodje pizza rond satébroodje fricandelbroodje ham/kaas broodje goulashbroodje shoarmabroodje Zoet broodjes wel of niet warm: koffiebroodje appelbol kersenvlaaitje roombroodje berlinerbol abrikozenvlaaitje deens koffiebroodje donuts botervlaaitje gevulde croisants pruimenpunt appelvlaaitje appelflap amandelbroodje pruimenvlaaitje Bij gelegenheid van een verjaardag zijn bovenstaande produkten na tuurlijk ook een echte tractatie. Wanneer u een dag van tevoren besteld, krijgt u het de volgende dag tussen half tien en half elf op het gewenste adres bezorgd. Bezorgkosten zijn f 5,-. Bestellingen boven f 100,- worden gratis bezorgd. Wij houden ons warm aanbevolen en zien uw reactie gaarne tegemoet. EL EN MAASDonderdag 24 oktober - Pagina 5 Na 5 jaar werkzaam geweest te jn als direkteur van Nestlé Venray, >ft dhr. Tteunissen 15 oktober jl. vestiging van Nestlé in Venray irlaten. Op het verzoek van de incernleiding heeft er een direk- ewisseling plaatsgevonden met hr. P. van der Sluis, direkteur van Nestlé-vestiging in Amsterdam raar soepen, sauzen en aroma's orden geproduceerd. direktiewisseling past innen de filosofie van het Nestlé (meert om kennis en ervaring op elangrijke posities uit te wisselen, ir versterking van de organisatie. In zijn afscheidsrede voor het ersoneel op de 15e oktober stond hr. lëunissen stil bij de afgelopen ren. Waarbij hij in het bijzonder lemoreerde dat het dankzij eenie- ers inspanning was dat de magere ren beginjaren tachtig thans om- In een advertentie in Peel en laas van 10 oktober vroeg de Stick ing RISK een f ietslerares voor het ntemationaal Vrouwencentrum biray, die vrouwen leert fietsen, evraagd werd een vrouw met o.m. of vergelijkbare opleiding/ mring. De BV Nederland biedt aan: grote loeveelheid buitenlandse mannen ran diverse nationaliteiten die al |eruime tijd werkeloos zyn. ■v I Zij willen hun vrouwen en wan- leer hun cultuur dat toestaat ook log wel anderen de kunst van het ietsen eigen maken. Bij een aantal van deze mannen 5 voldoende kennis van de eigen en de Nederlandse taal aanwezig JDm enige tekst en uitleg te geven over het plakken van een band en/ nf het hand uitsteken bij het af- ■a draaien. De meeste van deze mannen zijn Juiteraard full-time beschikbaar en willen dit werk dolgraag doen met behoud van uitkering. Het enige wat deze maiinen ontbreekt is een ClOS-opleiding 'Cyclologie'; maar dat moet geen onoverkomelijk bezwaar zijn. Wij leerden per slot van rekening ook fietsen van onze ouders die ook een heel andere opleiding hadden genoten. H.V. U WORDT BEDANKT! Heel hartelijk dank, fietsendief, voor het jatten van mijn fiets op za terdagavond jl. tijdens de avondmis in de Grote Kerk. Ik was zo trouw aan het sparen voor een citybike maar doordat je deze fiets al gejat hebt moet ik beslist geen citybike kopen maar een fiets die nog ouder is. Mis schien is dat veiliger. Met een lik verf en misschien een paar nieuwe onderdelen, wordt het een 'cadeautje' van u voor uw dochter met Sinterklaas. Nu: veel plezier ermee en ik hoop dat ie meteen op 6 december gejat wordt van uw dochter zodat u ook weet hoe erg kinderverdriet kan zijn. Als u dit wilt voorkomen breng mijn fiets"dan a.s. zaterdag tijdens de avondmis in de Grote Kerk op dezelfde plaats en in dezelfde staat terug. Als je dan toch daar bent, loop dan meteen even door om te biechten. Anja S.. 9 jaar Dhr. Teunissen (l) overhandigt dhr. Van der Sluis (r) een wéüwms- cadeau. gebogen zijn in de huidige goede re sultaten. Hetgeen zowel blijkt uit een forse toename van de totale pro- duktie in kilogrammen eindpro- dukt vanaf 1986, alsook uit de behaalde financiële resultaten. Zo wel het Konsumenten kanaal, het Retailkanaal als de Grootverbrui- kersmarkt als de drie belangrijkste afzetmarkten van de aardappel- vlokken en garnulaat zijn groei ende. Dhr. Tteunissen benadrukte dan ook dat in zijn ogen Nestlé Venray en de nieuwe direkteur dhr. P. van der Sluis prima vooruitzich ten hebben. In zijn kennismakingstoespraak legde dhr. Van der Sluis nadruk op de belangrijkste speerpunten de aankomende jaren voor Nestlé Ven ray. De grote vraag vanuit de markt zal tot forse investeringen in uit breiding van produktiekapaciteit leiden. Belangrijk zal worden de kwaliteit van de produkten en de ef- .ficiency van de interne organisatie in verband met de konkurentiepo- sitie. Ook memoreerde dhr. Van der Sluis de ster veranderende eisen die aan verpakkingsmaterialen gesteld worden. Dhr. Van der Sluis onderstreepte de door dhr. Teunissen genoemde vooruitzichten en voegde de wens eraan toe om gezamenlijk de uitda gingen die er voor Nestlé Venray in het verschiet liggen, aan te gaan. Sukses bij verlichtingskontrole Tijdens een verlichtingskontrole (de politie zal die komende weken onregelmatig houden), kon de poli tie aan de Henri Dunantstraat een 21-jarige inwoner van Overloon aanhouden. Deze reed op een fiets die hij, zoals uit het onderzoek is gebleken, korte tijd daarvoor op het Gouden Leeuwterrein had gestolen. De fiets was eigendom van een 67-jarige inwoner. Dit kwam 'aan het licht' omdat de politie ook de postkodes op de fiets kontroïeert. Hieruit bleek dat de fiets hem niet toebehoorde want het postkode- nummer van Overloon is immers anders dan het Venrayse. Bij verkeerskontroles, waaronder ook de verlichting gerekend wordt, wordt ook extra aandacht aan de postkodenummers geschonken. De fiets had een waarde van ƒ400,-. Tben de eigenaar in kennis werd gesteld dat de fiets gevonden was, vroeg de politie waarom deze nog geen aangifte had gedaan, kreeg men te horen 'ik had de diefstal wel bemerkt, maar wilde morgen aangifte doen'. Hij kon nu zijn fiets ophalen en dreeg daarvoor van de politie een lift. In de vorige week maandag ge houden raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum werden de volgende besluiten genomen: De fanfare Eendracht te Meerlo kreeg de gevraagde investerings subsidie voor de uitbreiding van de muziekzaal De Speulplats te Meerlo ten bedrage van ƒ5.675,-. Dit is 30% van de werkelyke kosten van de uit breiding. De subsidie kon uit het fonds stads- en dorpsvernieuwing worden gehaald. De H. Mariaschool te Tienray kreeg de medewerking voor de ver vanging van de aandrijfmotor van de cv-installatie ten bedrage van ƒ897,50. Voor de renovatie van de keuken van de basisschool te Blit- terewy ck werd een krediet beschik baar gesteld van ƒ7.540,-. Voor vervanging van het meubi lair voor basisschool De Peddepoel in Wanssum werd een krediet ver leend voor het afgeschreven ge- deelt. Voorb de vervanging en aanpassing van de cv-installatie van de basisschool te Geysteren werd een bedrag van ƒ13.686,- beschik baar gesteld. Ook de prioriteitenlyst voor het Jeugd- en Jongerenwerk 1991, 2e ronde, werd vastgesteld. Dat bete kende dat scouting De Meuleberg te Blitterswijck, de Stichting Ten Wheel te Meerlo en de Stichting JBM te Meerlo de gevraagde investe- ringssubsidie's tegemoet kunnen zien voor een totaal bedrag van ƒ3.225,-. By de vaststelling van de priori teitenlyst voor de Sport 1991, 2e ronde, kreeg de voetbalvereniging van Geysteren, medewerking voor aanschaf van een grasmaaier en aanpassing van de opbergruimte. De Swolgense Boys kregen mede werking voor een entreekabine, een gedeeltelyke afrastering en af zetting van de parkeerplaats, en voor vervanging en vernieuwing van een een gedeelte van de berege- ningsinstallatie. Dat alles voor een bedrag van ƒ6.300,-. VOORBEREIDINGSBESLUITEN Veel woorden hadden verschillen de woordvoerders van de frakties nodig en veel zaken moesten wor den opgehelderd voordat het colle ge het groene licht kreeg om een voorbereidingsbesluit te nemen waardoor het mogelijk is dat de fa. Steeghs, een reparatie- en handels bedrijf voor pallets, zich op het in dustrieterrein in Tienray kan gaan vestigen. Het college bestreed dat de proce dure rond dat voorbereidings besluit nonchalant zijn behandeld. In de commissie ruimtelijke orde ning waren afspraken gemaakt en deze zullen door het college worden nageleefd. Dat de maandag gehou den hoorzitting niet tot tevreden heid van de bezwaarmakers zou zijn gehouden, werd door het colle ge betreurd. Jammer was dat geen lid van het college by die.hoorzit ting aanwezig was geweest. Dat het terrein al is geëgaliseerd en dat de firma reeds met hun han del is begonnen, gebeurt voor eigen rekening en verantwoording. Maar er gebeurt niet illegaals. Als straks de hinderwetvergunning om welke reden dan ook, niet verleend wordt, dan zijn de onkosten voor rekening en verantwoording van de fa. Steeghs. Het college toonde zich wel be reid om de inwoners van Tienray tijdens een voorlichtingsavond dui delijkheid te verschaffen over wat daar eigenlijk gebeurt. Met die ver zekering van het college trok de PK zijn bezwaren in. Zowel met het verzoek van de heer M. janssen te Meerlo, voor me dewerking zodat hij een woning kan bouwen in Swolgen, als met het verzoek van de heer Verbiesen om medewerking te verlenen zodat hij een minicamping kan begin nen, had de raad geen problemen. Datzelfde was het geval met het ver zoek van de heer Rutten om mede werking te verlenen om een tweede woning op zyn perceel in Swolgen te bouwen. RUILVERKAVELING In het verleden heeft de raad een besluit genomen om een krediet beschikbaar te stellen van Afgelopen zondag nam de drum band van Harmonie St. Catharina Leunen, Veulen en Heide deel aan het Drumconcours van de Bond van Muziekgezelschappen in het bisdom 's-Hertogenbosch, welke wedstryd werd georganiseerd door de drumband van Goirle. Het optreden van de drumband GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond uit Leunen, onder leiding van in- strukteur Jan Voesten, klonk als een klok. In de tweede divisie wer den maar liefst 330% punten be haald, goed voor een eerste prijs met promotie en lof der jury. In 1990 slaagde dit korps er na 14 jaar in om te promoveren naar de tweede divisie. Al na een jaar wordt nu een volgende stap gezet op de muzikale ladder, en nog wel eentje waar men met recht trots op kan zyn. By de Tamboerkorpsen ging ove rigens de dagprijs naar het parade paardje van de Bossche Bond, het tamboerkorps uit Hoogeloon, met een puntentotaal van 336 punten. Bij de majoretten ging de hoofd prijs naar twee korpsen die beiden 162 punten scoorden, te weten The Reflections uit Geldrop en De Wie- bert uit Uden. ƒ400.000,-, ten behoeve van het we genbestek van de ruilverkaveling. Nu bleek dat dit bedrag, mede omdat in dat wegenbestek de verbe tering van de weg Legert is meege nomen, onvoldoende is. De raad ging ook nu akkoord om een be drag van ƒ79.032,- beschikbaar te stellen voor die wegen. Met de aan leg van een deel van de wegen is reeds begonnen. Op verzoek van de raad zou met de gemeente Broek huizen kontakt worden opgeno men of de weg Legert ook op het grondgebied van de gemeente Broekhuizen zou kunnen worden verbeterd. De raad stemde verder in om ook voor het jaar 1992 financiële mede werking te verlenen ten bedrage van ƒ60.060,- voor. het plan en pro gramma basisedukatie. Ook werd ingestemd met de voorgezette aan wijzing van de gemeente Venray als centrumgemeente. Wel werd vanuit de raad aan wethouder Beterams de opdracht gegeven toe te zien dat de intergemeentelijke samenwerking goed zal zyn. AMBTSTERMIJN VERLENGD Alle frakties wensten burge meester Hahn geluk met zijn her benoeming als burgemeester van de gemeente Meerlo-Wanssum. Wet houder Rutten deed dat namens het college aan het begin van de rondvraag. 'De gemeente Meerlo- Wanssum is geen spektakulaire maar wel een gezonde gemeente', al dus de wethouder. Burgemeester Hahn verklaarde dan ook dat hi voor die herbenoeming had moeten solliciteren. Als hij het niet naar zijn zin gehad zou hebben zou hij niet voor die herbenoeming heb ben gesolliciteerd. Overigens had hij juist die maandag weer de ver eiste eden afgelegd. RONDVRAAG De gemeente zal geen medewer king verlenen, als bungalows in Het Roekenbosch aan partikulieren worden verkocht, aan de overschrij ving van erfpachtcanaons. By aan- en verkoop komen de kopers zeker in de problemen. De inwoner van Ysselsteyn die aan de Veerweg in Blitterswijck zonder vergunning een aantal ei ken heeft gekapt krijgt zeker een herplantingsplicht. Tbezicht daarop heeft echter niet de gemeente maar Staatsbosbeheer. Afgelopen maandag werden de eerste kinderen op Duimelot ont vangen, die deelnemen aan het pro- jekt van buitenschoolse opvang. Zij werden hartelyk verwelkomd door de kinderen en leidsters van het kinderdagverbly f. De buitenschoolse opvang is voor kinderen tussen 4 en 12 jaar. kin deren dus die de basisschool bezoe ken. Voor en na schooltijd kunnen zij, als hun ouders bijvoorbeeld werken, bij Duimelot worden opge vangen. Ouders kunnen hun kin deren vanaf half acht 's ochtends brengen terwijl na school de kinde ren tot half zes kunnen blijven. In dien de kinderen niet zelfstandig naar school kunnen, zorgt Duime lot voor vervoer tussen Duimelot en de desbetreffende school. De buitenschoolse opvang is gestart met 7 kinderen. In de groep is plaats voor 18 kinderen. 'We had den wel kunnen wachten totdat de groep voller zou zitten, maar er wa ren enkele urgente gevallen, zodat we toch maar gestart zijn', aldus mevr. De Wit, direktrice van Dui melot. Zij is er overigens niet bang voor dat er te weinig belangstelling zal zyn voor deze vorm van kinder opvang. 'In principe zouden alle kinderen, die nu op het kinderdag verblijf zitten, als ze naar school gaan ook hier terecht kunnen. Voor de ouders, die meestal beiden wer- In 1971 vierde St. Christoffel het gouden jubileum. De statuten van de vereniging werden koninklijk goedgekeurd en met 46 mensen werd deelgenomen aan het bonds- concours in Maastricht. Met het behalen van het diploma door A. van Zwol, T. Peeters en Jan van Daal diende zich in 1970 al een nieuwe lichting leiders aan, Doro- thé van Daal. Marty Thielen, Mar lies Kleuten en Henk Kuijpere volgden anderhalf jaar later de ABB-kureus. In 1975 slagen Doro- thé en Peter Peetere voor hun lei derediploma. Weer twee jaar later volgen Dorothé en Jan van Daal, Els v.d. Heuvel, Nelly van Krey en Riek Basten een kureus trampoline springen. Ondanks dat wordt het steeds moeilijker gediplomeerde klachten te krijgen, konstateert het bestuur in 1977. BELANGSTELLING In 1972 moest de ritmische groep wegens gebrek aan belangstelling worden opgeheven. In 1977 valt he laas de groep heren weg, ondanks het feit dat de mannen in 1976 nog kampioen werden in de tumkom- petitie. De jongens werden in 1973 kam pioen in hun klasse van de kring Venlo, Mark Siebers wordt zelfs eer ste van het hele distrilct. Hij mag een jaar later deelnemen aan de Zuidnederlandse kampioenschap pen in Den Bosch. Broer Rudi •wordt in 1975 derde bij de persoon lijke kampioenschappen junioren in Venlo. Qua prestaties zakt St Christoffel wat weg, ook al wordt in 1984 de meisjesgroep A (Ellen van Eldonk, Brenda Pelzer, José de la Roy, Manita Hendriks, Petranne 1*!&- ten en Ellen Munten) kampioen in de kompetitie, een jaar later ge volgd door de meisjes B (Anke Kustere, Liesbeth Arts, Cindy Pen- ris, Peggy Dijkmans, Sascha Jennis- kens, Lenny Janssen en Harriët Flinsenberg). In 1975 wordt de sporthal De Wet- teling geopend en St. Christoffel verzorgt op 27 januari een avond vullend programma met onder meer een tumontmoeting tussen Venray, Helden, Horst en Wanssum. Die sporthal wordt de laatste jaren mét veel sukses gebruikt voor de clubkampioenschappen. TURNPLAN In 1984 neemt Ad van Zwol na zestien jaar afscheid als voorzitter van de gymnastiekvereniging. Hij wordt, na een jaar waarin Christof- 1930. In dit jaar werd St Christof fel belast met het organiseren van het 19e Bondsfeest van de R.K. Gymnastiek- en Athletiekbond in het bisdom Roermond op zaterdag 5 en zondag 6 juli 1930 te Venray. Ruim 1500 turners namen aan dit groots gebeuren deel Het vaandel dat men op deze groepsfoto van Christoffel-leden ziet, is het bonds- vaandel en mag één jar in het bezit van de organiserende vereniging van het bondsfeest blijven. In 1930 dus Venray. (Archieffoto J. v/L Putten.) fel geleid wordt door viee-voorzitter John Berghmans, opgevolgd door Jan van Daal. Het begint dan wat be ter te gaan met de club. De dames- groep (Ellen van Eldonk, Brenda Pelzer, José de la Roy, Ellen Munten, Monique Barents en Peggy Janssen) wordt weer kampioen van de kom petitie. Belangrijker is het feit dat in 1986 een tumplan wordt gepre senteerd waarin lijnen worden uit gestippeld voor de toekomst. Doel ervan is in vijfjaar Christoffel naar een hoger, Limburgs niveau te brengen. De oproep voor Thnja Jans Beken voor de centrale trainingen van de LKGB en de groei van de afdeling jongens (in 1989 deden voor het eerst sinds lange tijd weer jongens mee aan de clubkampioenschap pen) tonen aan dat dit beleid zijn vruchten begint af te werpen. Inmiddels zijn ook Brenda Pelzer en Manita Hendriks geslaagd voor hun trainerediploma, terwijl Natas- ja Smets en José van Elswijk slaag den als hulpleidstere. Het enthou siasme van deze mensen om zich voor de jeugd in te zetten is het be houd van de vereniging. Zeventig jaar lang heeft St. Christoffel een niet onbelangrijke plaats ingenomen in de Venrayse gemeenschap. Gezien de opwaartse lijn van de vereniging, met bijna 400 leden, zal het deze rol de ko mende jaren nog wel blijven ver vullen. Zeventig jaar is ook aanleiding voor de vereniging om op grootse wijze feest te vieren. Vorige week zondag was er een grootse vooretel-i ling in de schouwburg en op zater-j dag 2 november zal het 70-jarig jubileum worden opgeluisterd met een receptie in zaal In den Engel, gevolgd door een reünie. De recep tie duurt van 19.00 tot 20.30 uur. Dan zal ook het feit worden gevierd dat dhr. J. Berghmans maar liefst 40 jaar zitting heeft in het bestuur van St. Christoffel. Verder zal deze avond een boekje verechynen over zeventig jaar St Christoffel, ge schreven door Jaeques Penris. Ken, is cut aueen maar gemaic- kelijk. Kinderen die deel willen nemen aan de buitenschoolse opvang, moe ten minstens twee dagen per week hiervan gebruik maken. Ook is deelname voor langere periode ver eist. 'Andere krijgen we alleen kin deren tijdens de vakantie en dat is ook niet de bedoeling', aldus mevr. De Wit. Tijdens diezelfde vakanties kunnen de kinderen overigens de hele dag opgevangen worden. Kinderen die door hun oudere ge plaatst worden in de buitenschool se opvanggroep, kunnen, weliswaar na afspraak, ook wel eens vriendjes of vriendinnetjes meenemen. 'Thuis lean dat ook, dus zou dat hier ook moeten kunnen', meent mevr. De Wit. Overigens is het ook moge lijk dat de kinderen, indien de wens daar is, door de leiding huis werkbegeleiding krijgen. I

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5