A.s. dinsdag vergadert Venrays gemeenteraad Kerstpakketten-aktie Bouwvergunning verleend Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Riolerings werkzaamheden Lovinckplein NAVO-examen voor vliegbases MICHELS Adelbertvereniging Venray Vereniging voor alleenstaanden Venray e.o. Afscheidswedstrijd van Nero van Bert Jansen Samen stoppen met roken Wijkvereniging Landweert Kerk in Nood/voorheen Oostpriesterhulp Drum-showband 'Theobaldus' naar Rijnhalfestival Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan Venray Gevonden Bouw- en Hout bond FNV Jeugd- natuurwacht F.N.V. info-team Volksdansvereniging Opanka Caravan- en camperstalling in Venray PEEL EN MAAS Donderdag 24 oktober - Pagina n j!j-I De agenda voor de openbare ver gadering van de gemeenteraad, te houden op dinsdag 29 oktober 1991, aanvang 19.00 uur, in het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven- ray, ziet er als volgt uit: 1. Opening (Openingsgebed). 2. Notulen van de buitengewone openbare vergadering van de gemeenteraad gehouden op vrijdag 6 sept. 1991. 3. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad ge houden op dinsdag 24 sept. 1991. 4. Ingekomen stukken en mede delingen. 5. Beschikbaar stellen van een krediet voor uitbreiding van het aantal groepen en voor vervan ging van 20 leerlingensets t.b.v. openbare basisschool De Landweert. 6. Verzoek ex art. 74 WBO van de Stichting Katholiek Onderwijs Heide om vergoeding van de kosfen van diverse 'andere voorzieningen' t.b.v. basisschool De Hei te Heide. 7. Beroepschrift Evora BV tegen de monumen 8. Voorziening in de vakature van de commissie ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting. 9. Principe-besluit regionale sa- Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 22 oktober 1991 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een var kensstal aan de Roland 2 te Casten- ray t.n.v. P.C.M. Philipsen; het bouwen van een kippen- hok/eierlokaal aan de Gunhoekweg 15 te Oirlo t.n.v. E.C.J.M. Peters; het bouwen van een bedrijfs woning en het slopen van bestaan de woning aan de Hoogriebroekse- weg 23 te Oirlo t.n.v. Maatschap Loo- nen, Hoogriebroekseweg 21; het bouwen van een woning aan de Melchiorhof 6 te Venray t.n.v. KT. Nguyen, Gentiaan 12; het bouwen van een woning en garage aan de Peter Janssenweg 23 te Ysselsteyn t.n.v. J.A. Deters, Puttenweg 93; het bouwen van een tuinhuis je aan de Matterhomlaan 8 te Ven ray t.n.v. J.A.E. van Oosterhout; het verbouwen van zolder tot slaapkamer aan de Kruidenlaan 12 te Venray t.n.v. A.H.W.M. v. Vegchel; het bouwen van een pompput te Breehei t.n.v. NV Waterleiding Mij. Limburg, Pr. Bisschopsingel 2 te Maastricht; het verbouwen van praktyk/ kantoorruimte aan het Lovinck- plein 6 te Ysselsteyn t.n.v. S.G.M. Keijsers; het aanbouwen van een fiet senberging aan de Tolstraat 2 te Venray t.n.v. P.G.M. Hendriks; het uitbreiden van een mest- varkensstal aan de Timmermanns- weg 135 te Ysselsteyn t.n.v. Loverhove vof Willems; het uitbreiden van een wo ning aan de Pr. Marijkestraat 24 te Venray t.n.v. M.J.M. Aben; het plaatsen van een dakop- bouw aan de Boudewynhof 4 te Venray t.n.v. P.W.H. Hermens; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de St. Jozefiaan 10 te Smakt t.n.v. Th.H. Derckx; het gedeeltelyk veranderen van de brandweergarage vliegbasis De Peel t.n.v. ministerie van Defen sie te Breda; het bouwen van 6 vrye sektor woningën aan de Klaproos 47 t/m 57 (oneven) te Venray t.n.v. B.B.O.M., Slot Hillenradelaan 5 te Hoensbroek; het bouwen van een woning aan de Melchiorhof 4 te Venray t.n.v. H.J.A. Willemsen, Bergkamp 5 te Overloon; het bouwen van een machine- loods aan de Steegse Peelweg 100 te Ysselsteyn t.n.v. RA.M. Gommers; het plaatsen van een erfef- scheiding/poort aan de Raad huisstraat 18 te Venray t.n.v. L.G.A. Ruyten; het uitbreiden van een wo ning aan de Biezenvenneke 13 te Venray tn.v. P.G.M.J. Weerts; het uitbreiden van een wo ning en het aabouwen van een car port aan de Herik 1 te Venray t.n.v. P.J.A. Swinkels; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Boo- denstraat 1 te Leunen t.n.v. H.P.M. Linssen; het uitbreiden van 2 kalkoe- nenhokken aan de Horsterweg 39d te Castenray tn.v. M.G.E. van Osch; het bouwen van een opslag- loods/maehineloods aan de Meer- selsepeel 11 te Ysselsteyn t.n.v. A.P. Donkers. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals menwerking woningbouw. 10. Beroepschrift van de heer P. v. Duynhoven, Johan van Wytten- horstweg 18 te Vredepeel tegen weigering medewerking aan uitbreiding timmerwerkplaats op perceel Johan van Wytten- horstweg 18. 11. Voorbereidingsbesluit patiële herziening bestemmingsplan 'Centrum' i.v.m. ingediend ver zoek van Verhoeven Vastgoed BV om de leegstaande bedryfs- ruimte onder het flatgebouw aan de Merseloseweg te mogen benutten t.b.v. van detailhandel in volumineuze goederen. 12. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Ysselsteyn' tb.v. het bouwplan van de heer J. Wilmsen, Peel weg 4 te Ysselsteyn. 13. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Ysselsteyn' t.b.v. het bouwplan van de heer A. Marcellis, Van Montfoortstraat 12 te Ys selsteyn. 14. Verkoop grond in Landweert aan de heer P. Greefkens, Aronskelk 49 te Venray. 15. Verkoop bouwgrond in fees III van het bestemmingsplan Landweert aan de NV Grondbe drijf van de NV Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten te Hoevelaken. 16. Sluiting (Sluitingsgebed). Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat by hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: Maatschap Jilesen, Over- broekseweg 8 te Leunen voor het uitbreiden/wyzigen van een var- kensmestery, gelegen aan de Over- broekseweg (ongenummerd) te Leunen. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op hef raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 24 november 1991. Ibt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Ibt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarby kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling wprden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar- heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zyn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. GJ.EM. Frencken Art 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaanvraag: verzoek VOF Logisch Bed aan de Engelenweg 200 te Helmond tot gebruik gedeelte van commerciële ruimte onder appartementenge bouw Merseloseweg 7 t/m 11 t.b.v. detailhandel in slaapkamermeube len en aanverwante artikelen. De op de bouwaanvraag betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 25 oktober 1991 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.FH.A.B. Waals Ten behoeve van de woningbouw op de hoek Puttenweg/Lovinck- plein dient riolering te worden aan gelegd in het Lovinckplein. In verband met die werkzaamheden zal het Lovinckplein vanaf de Put tenweg over een lengte van ca. 40 m' afgesloten zyn voor alle verkeer gedurende de periode 23 oktober tot 7 november 1991. Voor eventue le informatie kan kontakt worden opgenomen met de afdeling open bare werken, J. de Bruijn, tel. 23383. Van dinsdag 12 november 1991 tot en met donderdag 14 november 1991 worden de vliegbasis Volkel en De Peel onderworpen aan een NAVO-examen. Eens per anderhalf jaar inspekteert een team van deskundigen van een NAVO-hoofd- kwartier de toegewezen operatione le onderdelen op procedures en taakuitvoering. Als voorbereiding op deze evalua tie wordt van 22 tot en met 24 okto ber op beide basis een oefening gehouden. Tijdens deze oefendagen alsmede tydens de evaluatie in no vember wordt gevlogen van zonsop komst tot ongeveer 21.00 uur. Gedurende beide oefeningen kunnen - gesimuleerde aanvals- vluchten op de bases worden uitge voerd. Daarby wordt vanuit ongebruikelijke richtingen en op lage hoogte gevlogen. BOUWKUNDIG ADVIESBURO Voor reken-,tekenwerk en advies.ten aanzien van: Beton, staal en hout constructies Nieuwbouw en Verbouw, Hinderwetten. Ringweg 8 5813 BP Ysselsteyn Tel. 04785-2020 Fax 2019 Op maandag 28 okt. a.s. zal dhr. J.M. van Susante voor de Adelbert vereniging Venray een voordracht houden over 'Beleggen in kastelen'. De inleider is psycholoog en vele ja ren topmanager van een alom be kend bedrijf. Daarnaast is hy bestuurder van diverse instellingen en een groot minnaar en bescher mer van het Limburgse landschap. Deze liefde is voor hem aanleiding geweest zich te begeven op het pad van de kastelen in onze provincie. De voordracht wordt gehouden in de bezoekerszaal van Beukenrode, ingang Beukenlaan (zijstraat van de Leun se weg) en vangt aan om 20.15 uur. Geïnteresseerden en introdu- cé's zyn van harte welkom. De zomervakanties zyn weer voorby en de herfst is begonnen. Dit betekent dat allerlei verenigin gen en clubs him aktiviteiten weer gaan starten. Dit geldt ook voor de Vereniging voor Alleenstaanden Venray e.o. Ons programma voor de komende maanden is reeds vast- Brievenbus ontvreemd Er werd aangifte gedaan van diefstal van een brievenbus bij een woning aan de Haag in Merselo. Dit programma vermeldt allerlei .aktiviteiten, zoals: gezelligheidsavonden in ons club gebouw; by wonen van concerten in de schouwburg; midgetgolven? wan delingen en fietstochten; surprise avond met Sinterklaas; gemeen schappelijke viering van Kerstmis, Oud-/Nieuwjaar; kegelen en kienen. Bent u alleenstaand en hebt u in teresse in ons winterprogramma, kom dan eens kennismaken met onze club. Onze vaste gezelligheid savond is op vrydag en wordt ge houden in 't Trumke, Oostsingel 39a te Venray. U kunt ook telefonische informa tie opvragen. Neem dan kontakt op met tel. 04780-84556 of 85290. A.s. zondag wordt er door diverse Venrayse politiehondenverenigin gen gestreden om de Venrayse be ker. Dit is tevens de laatste wedstrijd van de bekende hond Nero. Tydens deelnames aan Neder landse kampioenschappen van Ne ro behaalde deze hond de volgende resultaten: in 1984 met PHI een 2e plaats; in 1985 met PH n een 4e plaats; in 1986 met speurhond, PH II en objektbewaking kampioen; in 1987 met PH II reserve-kampioen. Ook heeft Nero vele selektie- en nationale wedstrijden gewonnen en werd hy ook diverse malen Venrays kampioen. Dit was alleen mogelijk door een goede samen werking van de clubleden van PHV Bij Dag en nacht en door het vele trainen met de pakwerkers. De wedstrijd begint om 9.00 uur met de vooroefeningen. Om 14.00 uur begint het stelwerk wat voor de nodige spanning aan de top zal zor gen. U vindt het wedstrijdterrein achter de Inalfe aan de Metaalweg te VenTay. Inbraken in 7 woningen In de nacht van maandag op dins dag is in tenminste 7 woningen in het Brukske ingebroken. By alle in braken lijkt het dat dezelfde da- der(s) aan het werk is geweest. Toegang werd verkregen door for cering van de achterdeur. In alle gevallen waren de bewo ners thuis maar sliepen waar schijnlijk zo vast dat ze niets van de inbraak hebben bemerkt. De bene denverdieping bleek doorzocht te zijn. Ontvreemd werd geld, horlo ges, bankpasjes, bankbescheiden, radio-apparatuur en ook enkele workmates. Een ontvreemd foto toestel werd in een tuin van een wo ning teruggevonden. De inbraken werden gepleegd in woningen aan de Foxtrotstraat (2), Pasadoblestraat (2) en de Sambastraat (3). De totale waarde van het gestolen goed be draagt vele duizenden guldens. De politie heeft wel bruikbare sporen veilig kunnen stellen. Verliclitmgskontrole Donderdag 17 oktober jl. werd van 19.00 tot 20.30 uur een verlich- tingskontrole gehouden. Ondanks het feit, of misschien wel omdat het guur weer was, bleek het noodzake lijk te zyn. Er moesten 14 proces sen-verbaal worden opgemaakt. Speciale aandacht werd geschon ken aan sporters die van en naar hun sportcomplex gingen. Uit het dagrapport vernamen wy het volgende voorval dat meer aan dacht verdient. 'Rond 20.00 uur troffen wij de verbalisanten op de Meester de Haanstraat een 12-jarige jongen aan die van de voetbaltraining in Leunen afkwam. Hy voerde geen licht op zyn fiets en het licht was ook niet door ons ter plaatste te repareren. De jongen moest naar het Veulen. Dat werd door ons (zo vervolgt het dagrapport) over die onverlichte we gen buiten de bebouwde kom, on verantwoord gevonden. Wy -lieten de jongen terugkeren naar het voet balterrein en zijn ouders werden in kennis gesteld. Deze haalden hun zoon later op.' Tydens die kontrole werd ook aandacht geschonken, als daar aan leiding toe was, aan de postkode in de fiets. Een woordvoerder van de politie deelde ons desgevraagd mede dat de komende weken meerdere ver- lichtingskontroles worden uitge voerd. "Wat uit diverse steekpoeven is gebleken, is dat de verlichting van veel fietsen, zeker als die door jeugdigen bereden worden, slecht te noemen is. De kontroles zullen zowel 's morgens als in de vroege avonduren worden gehouden. Zorg dus dat de verlichting in orde is want dat is goedkoper dan een proces-verbaal. Boiler raakte in brand Maandagmiddag ontstond door kortsluiting een begin van een brand. Dat ging gepaard met. een enorme rookontwikkeling in een kelder van een woning aan de Sta tionsweg eigendom van het PCV. Door tydige ontdekking kon de be ginnende brand in de kiem worden gesmoord. Bij het door de brand weer ingestelde onderzoek bleek dat de boiler door kortsluiting in brand was geraakt De schade bleef naast rook- en roetontwikkeling be perkt tot de kelderruimte. Begin van dit jaar is herhaalde lijk aandacht geschonken aan 'Stoppen met roken' in tv-program- ma's en in advertenties van dagbla den. Hierdoor zijn rokers op eigen gelegenheid gestopt met roken. An dere rokers stopten gedurende de Teleac kursus 'Stoppen met roken'. Deze rokers wilden hun gezondheid niet langer schaden en wilden hun lichamelijke konditie verbeteren. Dit is voor de plaatselijke vereni ging Het Groene Kruis en de GGD Noord-Limburg aanleiding om in Venray de kursus 'Stoppen met ro ken' te organiseren. De kursus De kursus is bedoeld voor rokers, die willen stoppen met roken. Er kunnen maximaal 15 kursisten per kursus deelnemen. In de kursus wordt onder andere aandacht besteed aan: - het ineens stoppen met roken; - adviezen voor een eerste rookloze dag; - hoe roken aangeleerd, hoe afleren! - redenen om met niet-roken door te gaan; - wat te doen in moeilijke situaties; - spanning en overgewicht in ver band met roken. Over deze onderwerpen wordt in formatie gegeven. Bovendien wordt met elkaar gepraat over de ervarin gen met stoppen. Een speciaal ge trainde kursusleider geeft deze kursus. De efiekten van de kursus zijn goed. Na afloop zijn 60 70% van de kursisten gestopt met roken. Een vijfde van de kursisten is minder gaan roken. De kursus in Venray vindt plaats op 6,11, 12, 14, 15, 18. 21 en 27 no vember en op 10 december in De Clockert, Bergweg 4, tussen 19.30 en 21.30 uur. By de kursus hoort een kursusboek. De kursus kost /90,-. Meer informatie Meer informatie kunt u vragen bij het bureau Klantenservice van Het Groene Kruis tussen 8.30 en 17.00 uur, tel. 077-874800. U kunt zich voor vrydag 25 okt. aanmel den. Als de belangstelling groot is, dan bepaalt de volgorde van aan melden de deelname. Aktiviteitenprogramma oktober Maandag: Gym voor ouderen. Er zijn 2 groepen, groep 1 gymt van 13.30-14.30 uur en groep 2 van 14.30-15.30 uur. De 2 groepen drin ken gezamenlijk koffie rond 14.30 uur. Dinsdag: Van 16.00-17.00 uur volksdansen voor kinderen van Volksdansvereniging Opanka. Van 18.45-20.00 uur knutselen voor kinderen van 9 t/m 12 jaar; kosten lr. Woensdag: 's Morgens Volksdan sen voor ouderen. Van 13.30-17.00 uur Ouderenvereni ging. U kunt klaverjassen, kruisjas sen, jokeren, dammen, schaken, sjoelen en biljarten. De toegang is gratis voor leden van de wykvereni- #ng Van 14.00-15.15 uur knutselen voor kinderen van 4 t/m 8 jaar; kosten ƒ1,-. Van 19.00-21.00 uur meidengroep Fantasy Girls, voor meiden van 12 tot 15 jaar. Meiden, er is nog plaats voor nieuwkomers. Kom eens een keer kijken. Voor de prys hoef je het niet te laten; slechts ƒ2,- per keer. Donderdag: Van 15.15-17.15 uur volksdansen voor kinderen van Volksdansvereniging Opanka. 's Avonds: Vrije avond; of u lid bent van de~vereniging of niet, u bent van harte welkom om een kaartje te leggen, te sjoelen of te biljarten. Alle aktiviteiten vinden plaats in wijkcentrum 't Stelcske, Kruiden laan 161 te Venray. Op zaterdag 26 okt. organiseert onze aktiviteitencommissie weer een dropping. Dit belooft een ware happening te worden; het aantal aanmeldingen heeft de 130 over schreden! Wist u dat wy nog gedurende en kele dagdelen ruimten vry hebben die gehuurd kunnen worden? Raad pleeg voor adressen het boekje Kijk op de W(jk. Let ook op het komende boekje Kyk op de Wyk omtrent medede lingen over de kontributie-inning voor 1992. Het is de bedoeling dat u in de maand november door een van onze vrijwilligers bezocht wordt. W( De verschrikkelijke beelden uit Joegoslavië spreken boekdelen! Op dit moment hebben enkele tiendui zenden mensen uit Joegoslavië hun huis verlaten en zyn gevlucht. Komt er binnenkort geen einde aan de burgeroorlog dan zullen' vele tienduizenden steun van buitenaf hard nodig hebben. Kerk in Noord organiseert sinds enkele jaren een Kerstpakketten-aktie. Deze aktie is dit jaar bestemd voor de Joegoslavi sche vluchtelingen. U kunt zelf een pakket met le vensmiddelen samenstellen met produkten die lang houdbaar z(jn bijvoorbeeld: meel, macaroni, ryst, suiker, thee, koffie, cacao, chocola de en ander snoepgoed, gedroogd fruit en conserven in blik. Het ge wicht mag max. 5 kg per pakket bedragen. Men kan het pakket voorzien van een eigen kerstwens en eigen adres. De. ervaring leert, dat hieruit vaak goede vriendschap pelijke kontakten ontstaan. Het pakket kan op 14 november tussen 14.00 en 17.00 uur ingel& i,Wr verd worden in de Christus Koning iito Kerk (Vredeskerk). Alvast bedr namens vele Joegoslaven die hulp heel hard nodig hebben. UITNODIGING [Ho Drs. J.G. Orbdn, direkteur, van de Stichting Hulpaktie Kerk in Nood, zal op maandagavond 4 november, a.s. om 20.00 uur een filmavond verzorgen over de geloofsbeleving van de katholieken in de Sovjet unie. De te vertonen film geeft een globale indruk over het veelzv dig werk van de Stichting Hulpak tie Kerk in Nood. Deze voorstelling^1"8 vindt plaats in het parochiezaaltje van de Christus Koning Kerk (Vre deskerk). De toegang is gratis. In verband met het beperkt aan tal plaatsen verzoeken wij u telefo nisch kontakt op te nemen Alda van Weert, gespreksleidster, tel. 83405 of Henny-V.d. Dungen, kretaresse, tel. 82044. Aanmelding voor vrydag 1 nov. a.s. tiri Zondag 27 oktober a.s. 'zal de drum-showband van het St. Theo- baldusgilde weer deelnemen aan het Rynhalfestival in Arnhem. Dit festival staat onder auspiciën van de Koninklijke Federatie van Mu ziekgezelschappen Vorig jaar werd de Rynhalwissel- trofee gewonnen en deze zullen wy nu weer gaan verdedigen. Als laatste van de 21 deelnemen de verenigingen zal Overloon optre den en dit zal dan om 17.00 uur plaatsvinden. De deelnemende verenigingen komen uit het gehele land. Nadat alle verenigingen hun op treden hebben verzorgd worden de punten bekendgemaakt en de be kers overhandigd, waarna drum- showband Theobaldus het Wilhel mus ten gehore zal brengen. Als ju ry zullen fungeren de heren Smits en Van Wakeren. Het vertrek bij het Gildehuis is om 14.00 uur. A.s. vrydag 25 okt. gaat de schut terij naar de receptie t.g.v. de brui loft van Wim Sybers en Jacqueline Lenssen in zaal In den Engel. Bij eenkomst by de Zuidooster om 18.30 uur. Kom allen zoveel moge lijk en keurig in het uniform. Iedere zaterdag wordt er vanaf 8 uur gewerkt op de schuttersweide. Iedereen is welkom. Op maandag 4 nov. is de start van de winterkompetitie jn het Trum ke, aanvang 20.30 uur. Bij goed weer wordt er iedere zon dagmorgen om 10.30 uur geoefend. De afgelopen weken hebben di verse leden zeer hard gewerkt om de verwarming in het gildegebouw 't Schutskemke te maken. Langs deze weg willen we deze leden nog maals bedanken voor hun geweldi ge inzet want sinds het afgelopen weekend brandt de verwarming in het gildegebouw. Gevonden voorwerpen van 15 t/m 21 okt Zwarte bouvier reu; bruine Me- chelse herder; zwarte hond; grys/witte poes; jack met vier sleu tels; groene portemonnee; 1 kin derschoen rose met blauw; goud kleurig horloge; zilver kettinkje met kruisje; twee sleutels met wit naamplaatje; sleutel aan geel naam plaatje. Voor inlichtingen kunt u zich ty dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst. 224. Najaars-verzilvering. Op dinsdag en woensdag 5 en 6 nov. a.s. van 09.00-12.00 en 18.00-20.00 uur in kantoor Burg. v.d. Loostraat 2b te: Venray. Hallo Jeugdnatuurwachters. Je kunt het aan de kleur van de bo men al zien, dat we in de herfst te recht komen. Ook het weer heeft al een echt 'herfstkarakter' en er is nu veel te zien en te beleven in de natuur. Een van de herfstakties, die we met de Jeugdnatuurwacht houden, is de hyacint-aktie. Jullie ontvan gen binnenkort op school allemaal een hyacint-bol, die rond Kerstmis of januari volop in bloei kan staan. De bollen zyn al besteld, dus nog even wachten. Ibt de volgende week in Peel en Maas Elke 2e en 4e donderdag van de maand heeft het FNV Info-team spreekuur in wijkcentrum de Ki osk in het Brukske Venray van 19.00-20.00 uur. Wat doet het FNV Ucl Info-team voor U a. Invullen van formulieren; b. Verstrekken van voorlichting en informatie; c. Invullen van belastingformulie ren na afspraak; d. Verwijzen naar eigen vakbond andere instanties. 2o PE Indien u het spreekuur breng dan een bewys van lidmaat schap mee, b.v. wikkel bondsblad of afschrijving bank/giro. Het FNV Info-team werkt volgens door de FNV landelijk opgestelde regels. De koördinatie van het FNV Info- team is in handen van G. Houtap pels, tel. 04780-89043. Dinsdag 29 okt. volksdansen van 9.45-11.15 uur in wijkcentrum 't Schöpke, Veltum. Volksdansen voor de kinderen van groep 3,4 en 5 van 16.00-17.00 uur in wykcentrum 'tpjp Stekske, Landweert. Donderdag 31 ■okt. volksdansen voor kinderen van groep 1 en 2 van 15.15-16.00 uur efi dé kinderen van- groep 6, 7 en 8 dansen van 16.15-17.15 uur in wykcentrum 't Stekske, Landweert. De parengroep danst op zondag 27 okt. van 20.30-22.00 uur in wyk centrum De Springplank, Beu kenlaan. Voor inlichtingen en opgave: Ger ry Gielens, tel. 80844. Kiezelstenen op rijbaan De verkeersveiligheid in de Albi- onstraat werd maandagavond ern stig in gevaar gebracht doordat vanaf een onbekend gebleven vrachtauto, geladen met kiezel, een grote hoeveelheid van die lading op het wegdek terecht was gekomen. Omdat het niet verantwoord was, werden direkt maatregelen geno men om de kiezelstenen van de rij baan te verwijderen. Tot die tyd hield de politie het verkeer in de ga ten. Ongelukken konden daardoor voorkomen worden. Er zal worden getracht de vervoerder te ach terhalen. Verlichtingskontrole Maandag en dinsdagavond wer den in het centrum weer kontroles gehouden omtrent de verlichting van fietsen en bromfietsen. Er wen den maandag tegen 14 fietsers en dinsdagavond aan 34 fietsers en bromfietsers processen-verbaal op gemaakt, omdat de verlichting niet in orde was. Sedert enkele dagen is Venray een nieuwe caravan- en camperstal ling ry k. Het is een initiatief van de heren Kroon en Van Soest, die voormalige stal ombouwden tot stalling die aan alle eisen voldoet In de geheel afgesloten ruimte, die toegankelijk is via een rolpoort maar liefst 3,5 m' hoog, is pi voor caravans en campers van ieder type en van vry wel iedere hoogte. De stalling ligt aan de rand van Venray, aan de Nijverheidsweg di rekt nabij het industrieterrein Smakterheide en is het gehele jaar bereikbaar en ook toegankelijk, mits na telefonische afspraak. De beide initiatiefnemers zyn er van uitgegaan dat een caravan een waardevol gebruiksartikel is, dat ook gedurende de tyd, dat hij niet gebruikt wordt, meer verdient dan een toevallig beschikbaar afdak. Wie waarde hecht aan een veilige, stofvrije, geheel afgesloten stalling plaats voor zyn caravan lean bij hen terecht. Er zijn nog plaatsen be schikbaar. Zij zijn telefonisch be reikbaar onder de nummers 04780- 84078 of 83445. 'eut Or be Sc

Peel en Maas | 1991 | | pagina 14