SPORT i mr Junioren Jumpers '76 basketballen tegen nationale selekties van Nederland en Duitsland Amnesty International 'Q! Midgetgolf Buitenluist Schietvereniging De Roos Damclub Venray Tennisclub Merselo De Operette Gezellen brengen een jubileumproduktie! Atletiekvereniging Venray-Regio Weer sukses voor 'Eenheid 'Overwint PEEL EN MAAS Donderdag 17 oktober - Pagina u Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: H. Paulus van het Kruis. 8.40 Rozenkransgebed, waar na Eucharistieviering; ouders Neeteson-Custers. 19.00 ZONDAGS DIENST; Lambert Janssen en doch ter Gonnie; Jan Flinsenberg en overl. fam.; Piet v.d. Borst (koll); Toot Peters-Cuijpers (koll); Nellie Beterams-Heesen (koll); Jan v.d. Zanden (koll). Zondag: 29e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. Jan Peter Schols en Maria Hubertina Leers (S); Pierre Pouwels (koll); voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. Martha Gerrats- Stienen en zoon Hay (koll); Wilhel mus Hubertus Janssen; Mariet en Martha Goumans-Janssen; overl. ouders V.d. Beuken-Schaeffers (S); Ida Janssen-Doesborgh; Greet Gommans-Mikkers (koll); Fun Smits (buurt); Martinus Janssen (koll); Pater Sraar v. Meijel (koll); Ma- iia Claessens-v.d. Ven (koll). 11.00 H. Mis met volkszang; Piet Schel len; Theodora v.d. Sterren-Hendrix; Gerard Leenders (koll); Anna Oudenhoven-Schaeffers (koll); Ja cob de Bruijn (koll); Sjef Truijen (koll). In dit weekend is de meerop brengst van de kollekte voor de We reldmissie, daar zondag de Wereldmissiedag is. Maandag: 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eucharistieviering; jrd. de ken Antoon Loonen. Dinsdag: 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eucharistieviering; Jac Bac kus. 19.00 Lsm. Martha Gerrats- Stienen en zoon Hay (buurt). Woensdag: H. Johannes de Ca- pestrano. 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eucharistieviering; Theo Vermeuleh; jrd. Bernard Styns. Donderdag: H. Antonius Maria Claret 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eucharistieviering; Nelly Janssen-Muis; overl. ouders Thuijls- Muijzers en overl. kinderen. 19.00 Lsm. ouders Van Kessel en zoon Jan; Fun Smits (buurt). Vrijdag: Viering van de Kerkwij ding van onze eigen Grote Kerk. 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eu charistieviering; voor onze paro chie. 14.00 PI. Huw.mis bruidspaar Wim Sijbers en Jacqueline Lens- sen, Bazuinstraat 32. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag hm zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Bart Derkx en Wilco Jansen. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Ties Koopmans en Casper Vloet; lektor: L. Truijen. Zo: 8.00 Maikel en Maurice Brons; 9.30 Peter Harre wijn, Bart Thomassen, Jules Vullings, Amoud Welschen; 11.00 Wilbert van Ham en Ramon Klinc- kenberg; lektor: C. Hendriks. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering m.m.v. het huiskoor o.l.v. Ad Haans. Voorganger: J. Korff. Lektrice: Zr. Jacinta. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: J. Korff. Lektrice: Zr. Hélène. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het Stiltecentrum (Pav. G.). We bespreken de lezingen van de ko mende zondag. Iedereen is welkom. 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. O.L. Vrouw (B). 17.00 Gelegenheid om te biech ten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Cle mens Pijls; Truus Magotteaux- Klabbers (koll.); Harrie Volleberg (koll.); Til Derickx-Jacobs (koll.); Toon Millen (koll.); jrg. overl. ouders Verbruggen-Jacobs; Joop Steijlen (buurt). Dit weekend extra kollekte voor de Wereldmissie vanwege Wereldmis- Zondag: 9.00 Sjef Schaeffers. 11.15 Gezongen door de Zangers van SL Frans; overl. echtp. Vercoulen-Keijsers; overl. ouders Oudenhoven-Evers en Bertha; An na Bodden-Ehren (koll.). 18.00 Mien Wilbers (koll.); jrg. Ben Alders. Maandag: 8.00 Mathilde Was- scher en t.e.v. H. Geest. 19.00 Overl. fam. Philipsen. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Fhm. Lucassen-Maassen. Woensdag: 8.00 Overleden mede broeders. 19.00 Fam. Peters-Arts; Jacques Nijsen. Donderdag: 8.00 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers. 19.00 Overl. fam. Vermeulen-Dijkmans en overi ge fam. Vrijdag: 8.00 Ans Esser. 19.00 Ge zinsmis; voor de parochie. In de oktobermaand bidden we 's avonds om kwart voor zeven de Ro zenkrans behalve zaterdag en zondag. Zondag 27 okt. om 15.00 uur her denking van de overledenen op de begraafplaats Boschhuizen. Misdienaars en akolieten: Za: 1830 Martin Leenders. Zo.- 9.00 emiel Kusters; 11.15 Pascal Kusters; 18.00 Jaap Janssen. Ma en wo: Lie- ke. Di en vr: Patrick. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Jo- han Wouters. Deurkollekte voor de Wereldmissie. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 29e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Voor Door Kleuskens-Kusters; Piet van Tilburg (koll.); Anna Strijbosch-van Dijck (koll.); Jo Kreyfelt-van Emme rik (koll.); Leo Dommeck (koll.); Ma rie Hendriks-Albers (koll.); Ties en Marie Marcellis-van Tilburg (fam. Van Tilburg); overl. ouders Maassen-Kerstj ens. Zondag: 29e Zondag door het jaar. Wereldmissiedag. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; voor de verkondi ging van het Evangelie onder de volken. 10.00 Hoogmis, Gregori aans. Voor fam. Van Rossum- Janssen; Riek Barten-v. Gerven (koll.). 11.30 Pieter en Mieke Gommans-van Oort (koll.). Maandag: 8.00 Ibt zekere inten tie. 19.00 Cor v.d. Kolk (koll.); An toon Jenneskens en overl. fam.leden. Dinsdag: 8.00 Om de genade te vragen van een zalige door. 19.00 Voor de zieken van de parochie. Woensdag: H. Johannes van Ca pes trano. 8.00 Voor de vrede. 19.00 Voor priesterroepingen en roepin gen tot het religieuze leven.' Donderdag: H. Antonius Maria Claret 8.00 Cor v.d. Kolk (koll.). 19.00 Voor de verkondiging van het Evangelie onder de VQlken. Vrijdag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 19.00 Voor de Christenen die vervolging lijden. Mededeling: I.v.m. Wereldmissie dag is er in het weekend van 19 en 20 okt. een deurkollekte. Donderdagavond gespreksgroep in de pastorie om 19.45 uur. Vrijdag avond gesprekskring voor jonge ren, eveneens om 19.45 uur. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus; Wim Pluk; Sjeng v.d. Pasch; overl. ouders Camps-Jeuken; Peter Camps; Martin Moorrees; Wim Hei dens; Greta Lemmens-, Mia Hermans-Voermans; overl. ouders Hoex-van Soest en dochter Nelly; jrd. Piet Janssen; Giel Vennekens en echtgen. en wederzijdse familie; Gerrit Hermsen (buurt) (koor Harmony). Zondag: 8.30 Arnold Jans; An toon Janssen. 10.00 Harry Thuijls; Deken Loonen; Sef v.d. Brandt en Louisa Weijs; Giel Vennëkens en echtgen. en wederzijdse fam. (Her enkoor). Maandag: 9.00 Ibt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Overl. ouders Houba-Henssèn en zoons. Woensdag: 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzie len. 19.00 Plechtig Lof met Rozen kransgebed (Gem.koor). Donderdag: 9.00 Hanneke van Arsen-van Soest, Vrijdag: 9.00 Voor de bekering van de zondaars, tot eerherstel van het H. tiart. Misdienaars: Za: 19.00 Linda Stammen, Maijolijn Moraal, Maike Koch, Fieke Basten. Zo: 8.30 Joep Vaessen, Paul de Beer, Emil Moure, Martijn Kempen; 10.00 Veronique Philipsen, Saskia Litjens, Yvonne Thielen, Daphne Reijntjes. Wo: 19.00 Monique Janssen, Ursula Cor- nelissen, Karlijn Jacobs. Kollekte voor de missie. Wereld missiedag valt dit jaar in het week einde van 19-20 oktober. Daarom is de kollekte in dit weekeinde in alle H. Missen voor de missie. Van harte aanbevolen. Parochie Oirlo Wereldmissiedag. Kollekte voor de missie. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Overl. ouders Geven- Nieuwenhuizen; Wim Vogelzangs (gemeenschapshuis De Linde); An Direcks-Houwen Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren koor) Pater Antoon Peters; st. Leo- nardus Geurts, Wilhelmina Spreeuwenberg en kinderen; jrd. Wim Steeghs; Jan Nelissen en overl. fam.; st. Willem Michels en Wilhelmina van Osch; lev. en overl. leden fam. Kusters-Vogelzangs. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor het wel zijn van onze parochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Bernard Friesen; Sjang van Kuyck; Huub van Rhee; overl. ouders en voor Hein en Marti nus Emonts; overl. fam. Geerets- Loenen; jrd. Antoon Steeghs en ouders. Woensdag: 19.00 Fam. Janssen- Emonts; O.L. Vr. van Altijddurende Bijstand (zij die offerden); jrd. Peter Ewals en Caroline Rambags. Vrijdag: 13.30 Huw.dienst bruidspaar Gertie Geerets en Bart Jacobs. Misdienaars: Za: Sanne en Su zanne. Vr: Marian en Fred. Parochie Leunen 29e Zondag door het jaar. We reldmissiedag. Kerkdeurkollekte Lb.v. Wereldmissiedag. Zaterdag: 17.00 Doopviering Daan Nellen. 19.00 Lsm. overl. fam. Jacobs-van Cruchten; Herman Buurman; maandd. Teng en Anna Verheijen; jrg. Gerard Hendrickx; gest. jrd. Ferdinand Beerkens, echt gen. en zoon Albert. Zondag: 10.00 Hgm. overl. ouders Martens-Verhees en overl. fam.; Han Ouwerkerlc-Manders en overl. fam. 11.15 Gest. jrd. voor de oor logsslachtoffers van Leunen en Veu len; Helm Jenniskens, Anna Jenniskens en Mina Jenniskens. 14.30 Doopviering Jeffrey Rongen. Maandag: 19.30 Hgm. leve. en overl. leden LVB Leunen; gest. jrd. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen-Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 Lsm. Toon Helle gers; pastoor Jacques Haenen en overl. fam.; Teng Swinkels en Gon Swinkels-de Lauw. Woensdag: 19.00 Lsm. Grada Heldens-Direks; Geert Gommans. Donderdag: 19.00 Lsm. Sef Goo- ren, overl. ouders en overl. fam.; maandd. overl. ouders Martens- Smedts en Henri Martens. Vrijdag: 15.00 Hgm. bgv 25-j. huw. Kees Heemskerk en Riet Heemsker-van Meijel* 19.00 Lsm. Weekd. Frans Baltussen (5); gest. jrd. Jozef Hubertus Loenen en echtgen. Akolieten: Za: 19.00 Maaike Leijs- sen en Wendy Thoone. Zo: 10.00 Eef Leijssen, Erik Litjens en Frank Lit jens;' 11.15 Jeroen Hamann en Gijs Kersten. Misdienaars: ma 19.30 en di 19.00: Jeroen Hamann en Gijs Kersten, wo t/m vr: 19.00 Rudy Lin- ders en Roel Litjens. Lektoren: Za-. 19.00 Goen Reint- jes. Zo: Jan Reintjes. Rektoraat Heide Zondag: 29e Zondag door het jaar. Wereldmissiedag. 10.00 Hoog mis ggj overl. ouders Geurts- GeUings; Gertruda v. Meijel- Seykens (koll.); Petronella Janssen- Franssen (koll.); Piet Spee en overl. fam.; jgt. Harrie Mommen; uit dankbaarheid. Akolieten: Jhon en Martin Verkoeyen. Woensdag: Gedachtenis van de H. Johannes van Capestrano, priester. 8.00 H. Mis voor overl. ouders Meijboom-Janssen en overl. fam.leden. Misdienaars: Hans Muy- sers en Har Rutten. Rektoraat Veulen 29e Zondag door het jaar. We reldmissiedag. Zaterdag: 19.00 Hgm. Pieken-An- de Lauw-Classens; Anna Timmer- mans-Roosen; Marlie Weys; Hendri- ka v.d. Goor-Baltussen (oude buurt). Zondag: 11.00 Hoogmis voor Handrie Reintjes en Anna Lemmen en overl. fam.; overl. fam. Van Ool- Fleurkens. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis als jgt. Jo van Oers. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor ge nezing van een zieke. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Twan Hagens en Bas Reintjes. Misdienaars: Zo: Yvonne Emonts en Sandra Smets. De Allerzielendienst is op zondag 27 okt. om 15.30 uur. Allerheiligen wordt als zondag ge vierd op vrijdag 1 nov. Parochie Ysselsteyn 29e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Samenzang) Overl. ouders Philipsen-Cremers. Zondag: 9.30 R. de Boer-van Sta veren; overl. fam. Peters-Michels. 11.15 J. Swinkels en dochter Jean ne; overl. ouders Gooren-Keijsers; uit dankbaarheid (J). In dit weekend in alle diensten een tweede kollekte voor de missie (Mis siezondag!). Maandag: 18.50 Rozenkransge bed waarna H. Mis; A. Verheyen ën overl. fam.; overl. fam. Muldere- Maessen; voor de zieken. Woensdag: 18.50 Rozenkransge bed waarna H. Mis; W. Claessens (buurt); Piet Verstappen en echt gen.; Jacques Janssen en overl. fam. Vrijdag: 18.50 Rozenkransgebed waarna H. Mis; voor het geestelyk welzijn van onze parochie. Misdienaars: Za: 19.00 B. en S. Slangen. Zo: 9.30 T. van Asten en B. Poels; 11.15 N. Jaspers en B. Pou wels. Ma: R. Keijzer en I. Potten. Wo en vr: Sj. Ewals en I. Slangen. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Van Rijswijck-Klaassen. Misd.: Kim 'Thielens en Anke Broeren. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd..- Yvonne Tyssen en Marijke Loonen. Maandag: 8.30 Jgt. pater Jac. v. Meijel en pater Wilh. Muysers. Dinsdag: 8.30 Voor de parochie. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Corn, en Joh. Muysers. Misd.: Ingrid Wismans en Linda Poels. Donderdag: 8.30 Jgt. Maria Sybil- la Pubben. Vrijdag: 8.30 Voor de parochie. Wereldmissiezondag. We kunnen helpen, elkaar helpen geloven, door ons gebed en door de bydrage aan de kollekte. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Paulus van het Kruis. 19.00 Harrie Arts en fam. Geven. Zondag: 29e Zondag door het jaar. Missie Zondag; kollekte voor de missies. 10.00 Martinus van Rasteren. Maandag: H. Ursula. 8.30 Byz. int. (MJ). Dinsdag: Zal. Josephine Leroux. 8.30 Overl. fam. Muijsers-v.d. Sterren. Woensdag: H. Johannes van Ca- pistrano, patroon van aalmoeze niers. 8.30 Voor de missies. Donderdag: H. Antonius Maria Claret, bisschop van Cuba. 8.30 Fam. Cornefissen-Hendriks. Vrijdag: H. Johannes Stone. 8.30 Voor de kerk in Cuba. Misdienaars: Za-. Antoon en Patri cia. Zo: Claudia en Marieke. Lektoren: Za: Saskia Arts. Zo: Ma ria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor alle gevraagde intenties en uit dankbaarheid en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor ouders en fam. V.d. Heyden; Sjef Clement en fam.; uit dankbaar heid en t.z.i. 10.00 Hoogmis voor Jo- sephina en Henricus Janssen, Sjaak Janssen en Jo Thyssen; rec tor Asselbergs. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef uit' dankbaarheid en voor in tenties van de pelgrims. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 20 okt. zal in het IM- BO, Leunseweg 2a te Venray, ds. P. Molenaar uit Geldrop voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinder opvang en wordt er kindemeven- dienst gehouden. 30 JAAR SLECHT NIEUWS, 30 JAAR GOED NIEUWS Amnesty International bestaat 30 jaar. Dit is niets om te vieren. Integendeel; uit het grote aantal be richten over schendingen van men senrechten blykt de noodzaak van mensenrechtenorganisaties zoals Amnesty. Tbch is er regelmatig goed nieuws te melden: vrijlatin gen van gewetensgevangenen, de afschaffing van de doodstraf-door zeker een land per jaar, maatrege len tegen marteling, enz. Maar voorlopig moet het werk doorgaan om onrecht te bestryden dat nog velen wordt aangedaan. Daarom vraagt de Amnesty-groep Venray weer uw aandacht en uw hulp: Voor slechts een gulden kunt u een van de 30 verschillende voor bedrukte kaarten verzenden en op die manier een regering, die het niet zo nauw neemt met mensen rechten, vragen hier iets aan te doen. U kunt het plaatselijke werk financieel steunen door uw geldelij ke bydrage of door de aanschaf van Amnesty-artikelen. U kunt het werk blijvend steunen door lid te worden van Amnesty Internatio nal, door u op te geven om elke maand een brief over te schrijven en die te sturen naar een regering waar mensenrechten worden ge schonden of door lid te worden van de Amnesty-groep Venray. Voorbedrukte kaarten, Amnesty- artikelen en Amnesty-informatie zijn verkrijgbaar bij de stand van de Amnesty-groep Venray op zater dag 19 oktober, tegenover de Mu ziekschool in de Grotestraat. Telefonische informatie by C. Hoedemaekers, tel. 04780-84479. Eerste poging tot inbraak nieuw zwembad Als is het nieuwe zwembad nog niet opgeleverd, het schijnt toch al belangstelling te genieten van in brekers. Er is getracht de toegangs deur te forceren maar het alarm ging af. Dat schynt voor de inbre ker het sein te zijn geweest om er vandoor te gaan. De schade bleef nu beperkt tot de toegangsdeur. ©i inKinn ©i nynnmL». M. 3® Grotestraat 52 Venray Tel. 81253 Op uitnodiging van de Nederland se Basketball Bond zal het junioren team van Jumpers '76 uitkomen tegen de allerbeste jeugdspelers, geboren in 1975 en 1976, van Neder land en Duitsland. Beide ontmoe tingen vinden plaats in Meerssen op zaterdag 19 oktober van 10.00 tot 16.00 uur. Niet alleen is er sprake van officiële interlands, maar ook van het 10-jarig bestaan van de or ganiserende vereniging Dunatos. De Duitse selektie (die ook uit spelers van het voormalig Oost- Duitsland bestaat) en de Nederland se selektie bereiden zich voor op kwalifikatie voor het EK. Deze eervoUe en unieke gebeurte nis voor basketbaU vereniging Jumpers '76 geeft aan dat deze ver eniging hard aan de weg timmert om int te groeien naar een volwas sen en representatieve vereniging. Voor de spelers zal dit een hoogte punt zyn in hun basketball-leven. De junioren van Jumpers '76 ko men dit seizoen voor het eerst uit in de hoogste klasse voor junioren in Brabant en hopen, ondanks het debuut, mee te dingen naar een koppositie. Het team bestaat voor namelijk uit jonge getalenteerde basketballers die nog volop in ont wikkeling zijn. In het kader van de ze ontwikkeling passen beide wedstryden uitstekend, want het zal veel ervaring opleveren voor de spelers. Het juniorenteam van Jumpers '76 heeft sinds kort ook een echte jeugdintemationai in zijn midden. Samen met de nieuwe trainer/ coach Bert Soetekouw kwam Ri chard Rutten van Selex BSW te Weert het jeugdteam van Jumpers versterken. Naast deze wedstrijden zal het ju niorenteam ook nog internationale ervaring opdoen in het eigen toer nooi en in een groot buitenlands toernooi. Het komend seizoen staat vooral in het teken van de ontwikkeling van het team en de individuele spe ler. In de oefenperiode bleek het team toch al te sterk voor de regio teams die met ruime cijfers werden verslagen. Tegen de beste teams uit Zuid-Nederland werd slechts met minimaal verschil verloren. SELEKTIE PASSERELLE SPELERS OOST-BRABANT Het lijkt alsof de nieuwe ingesla gen weg nu al zijn vruchten af werpt. Vier passerelle-spelers van Jumpers (dit zijn spelers geboren in 1978 en 1977) overleefden de eer ste selektieronde van de selektie Oost-Brabant. Dit is een clubrekord en tevens levert Jumpers '76 de meeste spelers in deze selektie. De volgende spelers gaan verder: Mar tijn Hendriks, Jan Swinkels, Hugo Bertijn en Marouane Guachati. De selektie bestaat momenteel nog uit 13 spelers, waarvan er tijdens de komende trainingen nog 3 zullen afvallen. Voor de 2e uitwisseling, ditmaal te Arcen, stonden onze leden voor de bijna onmogelijke opgave om 13 slagen in te lopen op de collega- golvers uit Maasbree. Dit lukte net niet. Aan het einde van de avond stonden er nog 6 salgen winst voor de Maasbreenaren. Toch werd er door onze leden goed gegolfd. Gerr rit Vermeulen en Hans Peeters wa ren de besten, met 69 slagen over twee ronden en in de barrage was het laatsgenoemde die de winst naar zich toe trol. Over beide avon den gerekend was het Gerrit Ver meulen met de beste totaalscore; Truus Arts tenslotte bij de Dames het de voorsprong van de eerste avond niet meer uit handen geven en werd wederom winnares. Afgelopen zondagmorgen werd er om de Prestatie-plak gestreden, on danks het minder goede weer werd er toch goed tot zeer goed gegolfd. Komende zondagmorgen wordt het restant van deze wedstrijden af gewerkt, de aanvang is om half tien. Donderdagavond (hedenavond) om acht uur vindt de eerste kaarta vond plaats in de totaal vernieuwde zaal van Van Dijk te Oostrum. Diver se andere aktiviteiten staan al ge pland en eenieder krijgt hierover binnenkort bericht. Zaterdagmorgen vindt het laatste gedeelte plaats van het Midgetgolf- vaardigheidsdiploma A, t.w. het exa men gevolgd door het praktische gedeelte; e.e.a. zal op onze banen plaatsvinden, aanvang half elf. Leunen 1-Kessel 1 1092-1111 Beste schutter: W. Koenen, 289p. Meerlo 1-Leunen 2 1055-1051 Beste schutter: Th. Strijbos, 271p. In de bondswedstrijd 2e klasse wonnen de Venrayse dammers ook hun tweede wedstrijd en nog wel met een respektabele uitslag van 12 tegen 4 bordpunten, In deze uitwedstryd naar Eindho ven zag het er aanvankelyk niet naar uit dat het zo gemakkelyk zou gaan want de Venrayera arriveer den door pech onderweg een half uur te laat achter de borden. Dat be tekende een handicap van een half uur minder bedenktyd dan hun te genstanders. Desondanks werd het een vlotte overwinning. Het bleek al spoedig dat de Eindhovenaren niet opgewassen waren tegen de routine en de goede wedstrijdmen taliteit van DC Venray, dat zich door deze tegenslag niet uit het veld het slaan. Slechts een partij ging voor DC Venray verloren. George Brenkman moest na flinke tegenstand opge ven, hy mist nog voldoende wedstrij d-ervaring Maar liefst 5 party en werden ge wonnen: nl. door Wester, Dokter, Visser, Bakker en Zaal. André Kroh speelde op bord vier naar een dege lijke remise. Ook Noyens, op het eerst bord, kon dit keer niet tot winst komen. Het zag er zelfs even naar uit dat zijn tegenstander ging winnen door een even fraaie als verrassende damkombinatie op het bord te brengen. Door kundig ma- noevreren wist Noyens echter de schade te beperken tot een verdien de remise. Op zondag 10 nov. wordt in Ber gen weer het Dorpen-dubbel gespeeld. Kosten ƒ10,- per persoon. Geliève zich vóór 20 okt. op te geven by Harrie de Mulder, tel. 04786-542. Een foto van een gedeelte van de grote tuin aan de achterzijde van het klooster der Patere Francisco nen aan de Leunseweg (momenteel Beukenrode). De opname is van 1934. Kerk en klooster werden op 27 nov. 1925 door een felle brand totaal verwoest en na wederopbouw op 14 aug. 1928 weer in gebruik genomen. Op de achtergrond nog gedeelte lijk zichtbaar de villa van de fam, Verschuren-Beckere (Huize Nico). Links op de foto herkennen we Jan v.d. Munckhof (uit den Engel) die op gezette tijden zijn paard ploeg belangeloos inzette om het land te bewerken. Jan is helaas tij dens het uitoefenen van zijn gelief de paardesport op 14 aug. 1925 dodelijk verongelukt. De man met de riek was in vaste dienst bij de paters (by de Venrayse mensen destyd bekend als Paters Tieske), Mathys Litjens. Behalve di verse werkzaamheden in en om het klooster ging Ties ook regelmatig met de naast hem staande broeders (onbekend) op termijn. Op termijn gaan was destijds bij vele klooster instellingen gebruikelijk. Men noemde het ook wel de rondgang Men ging dan de boer op en vera- melde aardappelen, koren, boter, ei eren, e.d. Het koren werd door de boeren afgeleverd bij de molenaar en deze bracht het als meel naar de patere. Bij het afleveren van een har met aardappelen by het klooster werd de voerman meestal (als dank) getrakteerd op enkele, grote stenen, bierpullen met het door de paters zelf gebrouwen kostelijke gerstenat Menige voerman (zegt men) kon daarna niet meer zelfstandig de kar bestygen en werd hierbij door de paters of broeders geholpen. De weg terug naar huis was geen probleem, Het paard wist meestal de weg terug beter dan de voerman. Archieffoto J. v.d. Putten Het winkelpand van dhr. Ant Roelofs is afgebrand in 1928 en niet in 1920 (zie vorige Peel en Maas). In december a.s. bestaan de Ope rette Gezellen 30 jaar. De laatste vjjl jaren hebben zij zich een zekere re putatie verworven door het opvoe ren van volledige operettes. Was dt opvoering van 'De Kermisklanten vorig jaar een doorslaand sukses(S opvoering met enkele duizenden bezoekers), dit jubileumjaar moesl iets heel bijzondere brengen. Zy kozen hiervoor de musicalj operette 'Die Blume von Hawai' van Paul Abraham. Deze componisl werd hiermee op slag wereldbe roemd! Wellicht ook wel omdat misschien wel één van de eerste musicals in dit genre was. Het ver haal gaat over de verwikkelingen tijdens en na de annexatie van Ha wai door Amerika en het berust deeltelijk op historische feiten. De muziek is een aaneenschakeling van bekende melodieën zoals o,a Blume von Hawai, Wo es Madels gibt Kameraden of de Niggereong waarmee de legendarische Al John son beroemd werd: Bin nur ein Johny. Naast de eigen sofisten werden voor de vier mannen hoofdrollen, vier sofisten aangetrokken als gast De prachtige kostuums, voor de so listen ontworpen door couturier Robert Arts, geheel in de styl van de 20er jaren, zijn verbluffend mooi. De uitvoeringen van de Ope rette Gezellen kenmerkten zich on dermeer door opvallend mooie dekora. Ook dit jaar wordt deze tra ditie voortgezet. De algehele leiding over sofisten, koor en operette orkest berust bij dirigent Gerril Flinsenberg. De langzamerhand be kende regisseur Dea Hillenbrinli heeft er weer een overweldigend plaatje van gemaakt. De uitvoering in Venray is op 19 oktober a.s. in de schouwburg. Prijzen der plaatsen afhankelijk van de lokatie ƒ12,50 en ƒ15,-; kin deren tot 16 jaar ƒ5,-; Pas 65+ ƒ2,50 korting. Groepen op aanvraag. Na de herfstvakantie, met in gang van 21 okt, zullen de trai ningen voor het winterseizoen beginnen. Zaal: Maandag 17.00-18.00 uur- Pupillen. Woensdag 18.00-19.00: Jn nioren C; 19.00-20.00: Junioren Di 20.00-21.00: Junioren A/B en nioren. Baan: Dinsdag: 18.00-19.00 uui Junioren C; 19.00-20.30 A/B' junioren, Senioren en Lopersgroep- Donderdag 19.00-20.30 uur: Lopers en Rekreantengroep. Bos: Zaterdag: 10.30-12.00 uur Pupillen, Junioren D en kreanten. I.v.m. werkzaamheden in de gym zaal vervallen op maandag 21 en 29 oktober de trainingen van de pu pillen. Bert van Gaal behaalde op keuring op 9 okt. te Herten met zij' hond Rex een certificaat met lo voor objektbewaking. I

Peel en Maas | 1991 | | pagina 18