Burgemeester reikte prijzen uit Het kan lang duren... maar de hoofdprijs komt NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Hinderwet Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd PEEL EN MAAS Hinderwet Hinderwet Hinderwet Uitslag loterij 1991 Anjerfonds Limburg Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet de Roerdomp PEEL EN MAAS Donderdag 17 oktober - Pagina RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak vla de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; openbare orde en veiligheid; voor lichting en inspraak algemeen; dorps en wijkraden; personeel, organisatie en informatica; interne dienstverle ning; ekonomische zaken: bevorde ring werkgelegenheid, markten en kermissen, handel en middenstand, bevordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuis vesting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmings plannen; grondverwerving; gronduitgifte. Wèthouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgem ^ter en wethouders van Venray m. bekend dat zij van plan zij'n on voor een deel nagatief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwetvergunning van Th. Deters, Puttenweg 128 te Ysselsteyn, voor het uitbreiden/wy- zigen van een legkippenbedryf, ge legen aan de Puttenweg 128 voornoemd, maar onder het stellen van voorschriften, positief te be schikken omtrent het overige deel van de inrichting De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 31 oktober 1991. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 8 oktober 1991 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een tuinhuis je aan de Kamperfoelie 67 te Venray tn.v. R.M.W. Rutten; het bouwen van een woning en garage aan de Langeweg 115 te Venray t.n.v. G.A.M. Reijnders, Hoenderstraat 96; het uitbreiden van een loods aan de Heidseschoolweg 6 te Heide t.n.v. M.J.G. Ewals; het bouwen van een jong veestal met opslagloods aan de Twistweg 4a te Vredepeel t.n.v. J.B. Vissers; het uitbreiden van een var kensstal (met biggenbatterij) aan de Teeuwenhofweg 3 te Leunen t.n.v. J.A.M. Direks; het uitbreiden van een var kensstal aan de Teeuwenhofweg 3 te Leunen t.n.v. J.A.M. Direks; het bouwen van een rund- veestal en het slopen van de be staande stal aan de Zandhoek 2 te Oirlo t.n.v. C.H.H. Steeghs; het uitbreiden van een wo ning (tuin/speelkamer) aan de Hu- bertusstraat 9 te Venray t.n.v. C.J.G. v.d. Heuvel; het bouwen van een tuinhuis je aan de Oerallaan 2 te Venray t.n.v. F.F. Twaalfhoven; het bouwen van een tuinhuis je aan de Serenadestraat 49 te Ven ray t.n.v. G.H.P. Thomassen; het verbouwen van een wo ning aan de Gussenstraat 43 te Leu nen t.n.v. mevr. G.P.A. van Straten-Jenniskens; het bouwen van een serre aan de Schutsboom 31 te Venray t.n.v. A.P. Comeil; het bouwen van een sleufsilo aan de Wanssumseweg 17a te Oostrum t.n.v. P.J.H.M. Loonen; het bouwen van een tuinhuis je aan de Van Broekhuizenstraat 14 te Oostrum tn.v. A.H.J. Boom-, het verbouwen van een wo ning aan de Langstraat 15 te Venray t.n.v. J.E.M. van Meijel, Wilhelmi- n astraat 1; het uitbreiden van een machi- neloods aan de Deumeseweg 120 te Ysselsteyn t.n.v. L.J.P. Poels; het verbouwen van de gevel t.b.v. een geldautomaat aan de Pa- tersstrat 13 te Venray t.n.v. Credit Lyonnais Ned. nv; het aanbouwen van een gara ge/berging aan de Jofferspas 24 te Oostrum t.n.v. H.J.J.M. Kessels; het bouwen van een machine berging aan de Timmermannsweg 129 te Ysselsteyn t.n.v. P.J.M. Arts; het aanbrengen van een lift aan dq Heuvelstraat 5 te Venray t.n.v. Stichting Pensiontehuizen; het uitbreiden en verbouwen van een woning aan de Laagrie- broekseweg 32 te Leunen t.n.v. P.W.J.M. Timmermans; het verbouwen van een win kel/woning tot woning aan de Pa- tersstraat 5a te Venray tn.v. G.J.J.M. v.d. Munckhof, Poststraat 19. De burgemeester van Venray, drs. J.F.HAB. Waals Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelyke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het vergroten van een paar- destal met overkapping aan de Wester Thienweg te Oostrum t.n.v. T.G.M. Verstegen, Ooster Thienweg 20; het maken van een terrasover kapping aan de Weth. Pubbenstraat 15 te Merselo t.n.v. L.W.M. Poels; het bouwen van een carport aan de Brennerlaan 17 te Venray t.n.v. A.M.M. Cremers. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 18 oktober 1991 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray drs. J.F.H.A.B. Waals elke week nieuws Zaterdagmorgen reikte burge meester drs. J. Waals de prijzen uit aan de winnaars van de door de po litie georganiseerde tekenwed strijd. Die wedstryd was gehouden ter gelegenheid van de politie- voorlichting, middels twee grote voorlichtingswagens, op het Hense- niusplein. De nadruk van die voor lichting werd gelegd op het voorkomen van misdrijven en op de taak van de politie met haar ge hele pakket. Burgemeester Waals onderstreep te bij deze gelegenheid nog eens de noodzaak om kennis te nemen van de diverse maatregelen ter voorko ming van misdrijven. Hij prees de organisatoren voor hun inzet om de beide politie-informatiebussen naar Venray te halen om middels dat materiaal de Ven ray se gemeen schap voorlichting te geven. Jaarlijks worden er in Venray 1.000 fietsen gestolen. Een middel om die diefstal terug te dringen is het aanbrengen van de postcode in de fiets. Daarvan werd op de twee voorlichtingsdagen dan ook goed gebruik gemaakt. Nog belangrijker is het aanbrengen van een deugde lijk fietsslot. Een tweede goede zaak is, om diefstal van auto's tegen te gaan, het aanbrengen van het ken tekennummer in de autoruiten. Het maakt de diefstal van auto's minder interessant. Alleen al afgelopen zaterdag lieten 60 auto mobilisten hun kentekennummer aanbrengen op de ruiten van hun auto. TEKENWEDSTRIJD Om aandacht te schenken aan voorkoming van fietsendiefstallen was er voor de jeugd een teken wedstrijd georganiseerd. Aan de hand van die tekeningen waar van veel fraaie exemplaren had een jury zich over die moeilijke taak gebogen. Het was erg moeilijk om de 15 prijswinnaars of -winna ressen aan te wijzen, maar onder leiding van de heer Vereijken van het RIM was de jury er toch uit gekomen. Burgemeester Waals reikte, met voor ieder een toepasselijk woord, de prijzen uit die geschonken wa ren door de Venrayse middenstand. Hy prees de inzet van de kinderen om een mooie tekening te maken. Er waren volgens de burgemeester heel goede tekeningen bij. Het was jammer dat de regen in de namiddag spelbreker werd zodat de organisatoren genoodzaakt wa ren de voorlichtingaktiviteiten voortijdig te staken. Resumerend kan worden gezegd dat deze aktie van de politie geslaagd kan worden genoemd en dat Venray zich uitge breid heeft laten voorlichten op het gebied van de kriminaliteits- bestrijding. De prijswinnaars van de teken wedstrijd zijn als volgt: 1. Patrick Bierens; 2. Leon Spee; 3. Suzanne Laurensse; 4. Silvia Laurensse; 5. Jan van Ochten; 6. Koen de Visser; 7. Josien den Teuling; 8. Ton Nilles- sen; 9. Noortje Versleijen; 10. Mark de Wit; 11. Geertje Verkuijlen; 12. Ruben Zintel; 13. Gerard den Teu ling; 14. Jeroen Swinkels; 15. Lon- neke Zintel. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: J. Gevers, Moostdijk 2 te Ys selsteyn voor het ex art. 6a Hinder wet uitbreiden/wijzigen van een varkenshouderij, gelegen aan Moostdijk 2 te Ysselsteyn. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 17 november 1991. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarby kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van: S. 'Noyen, Haag 40 te Merselo voor het ex art. 6a Hinderwet uit breiden/wijzigen van een varkens- fokkerij, gelegen aan Haag 40 te Merselo hinderwetvergunning is verleend. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 17 novem ber 1991. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat opdat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zyn om negatief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwet vergunning van A.H.A. Egelmeers, Haag 18, CB Merselo voor het uitbreiden/wijzi gen van een mestvarkens- en meststierenbedrijf, gelegen aan Haag 18 te Merselo; A.M. Schrama, Deumeseweg 66 te Heide, voor het ex art. 6a Hin derwet uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij, gelegen aan de Deumeseweg 66 te Heide, doch te gelijkertijd, onder het stellen van voorschriften, in afwijking van de aanvraag een nieuwde de gehele in richting omvattende vergunning te verlenen; J.J.C. Bosgoed, Lorbaan 6 te Veulen voor het ex art. 6a Hinder wet uitbreiden/wijzigen van een rundveehouderij waar elektromot- ren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Lorbaan 6 te Veulen, doch tegelijkertijd, onder het stellen van voorschriften, in afwyking van de aanvraag, een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning te willen verlenen; W. Janssen, Hoofdstraat 46 te Oirlo, voor het ex art. 6a uitbrei den /wijzigen van een varkensfokbe- drijf gelegen aan de Hoofdstraat 46 te Oirlo, doch tegelijkertijd, onder het stellen van voorschriften, in af wijking van de aanvraag, een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning te willen verlenen; M.J.J. v.d. Cruijsen, Vredeweg 15 te Vredepeel, voor het ex art. 6a Hinderwet uitbreiden/wijzigen yan een rundvee- en mestvarkensbe- drijf, gelegen aan de Vredeweg 15 te Vredepeel, doch tegelijkertijd, on der het stellen van voorschriften, in afwyking van de aanvraag, een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning te willen verlenen; Maatschap Michels, Haag 5 te Merselo voor het uitbreiden/wijzi gen van een varkensfok- en var- kensmestbedryf, gelegen aan Haag 5 te Merselo, doch tegelijkertijd, on der het stellen van voorschriften, in afwijking van de aanvraag een uitbreiding/wijzigingsvergunning te willen verlenen. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 31 oktober 1991. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarby kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd. Goedgekeurd door de staatssekre- taris van justitie d.d. 5 april 1991 onder nummer L.O. 690/1417059.91. Uitslag van de trekking gehouden op woensdag 9 oktober 1991 ten overstaan van kandidaat-notaris mr. T.W.H.M. Cremers in het Provin ciehuis te Maastricht. Prijsnummer 1; lotnummer 175277; 2. 064583; 3. 094851; 4. 175774; 5. 133344; 6. 048171; 7. 045668; 8. 039130; 9. 088633; 10. 184504; 11. 025843; 12. 049534; 13. 041486; 14. 104942; .15. 120776; 16. 024645; 17. 083001; 18. 166229; 19. 127054; 20. 173211; 21. 108463; 22. 099243; 23. 125957; 24. 143704; 25. 171359. De prijswinnende loten kunnen óf per aangetekend schrijven on der opgaaf van naam en adres wor den gezonden aan de afdeling Kas (t.a.v. de heer Van Lieshout) van de ABN/AMRG Bank Nederland NV, Bredestraat 10, 6211 HC te Maas tricht, waarna voor overmaking van het bedrag zal worden zorggedra gen, óf persoonlijk aan de loket ten van bovengenoemde bank tegen kontante betaling en tegen inlevering van het lot, worden aan geboden. Het Bestuur van het Anjerfonds Limburg Postbus 5700, 6202 MA Maastricht. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het uitbreiden van een wo ning aan de Dillingstraat 9 te Ys selsteyn t.n.v. M.J. Claessens, Deumeseweg 138; het bouwen van een garage en showroom aan de Acaciastraat te Venray t.n.v. Auto Ven to bv, Ha venstraat 1 te Wanssum; het plaatsen van een dakraam aan de Akelei 5 te Venray t.n.v. M.G.M. Hendrix; het nieuwbouwen van de on- derhoudsruimte en het verbouwen van de bestaande werkplaats aan de Timmermannsweg 89 te Ysselsteyn t.n.v. Ministerie van Defensie DGW T. Dir. Limburg, Postbus 986 te Roermond; het bouwen van een woning en garage aan de Lodewijkhof te Venray t.n.v. J.M.T. Teunissen, Haammakerstraat 13; het uitbreiden van een wo ning aan de Kempweg 166 te Venray t.n.v. J.J.M. Wismans; het bouwen van 10 vrye sek- tor woningen aan de Landweert fa se 2 t.n.v. G. Raaymakers Bouw- en Verkoopmij. Gemert bv, Mo lenstraat 41 te Gemert. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 18 oktober 1991 gedu rende 14 dagen voor een ieder tei inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zijn om, onder het stellen van voorschirften, positief te beschik ken op de aanvraag voor een hin derwetvergunning van A. Claessens, Seheiweg 7 te Leunen, voor het uitbreiden/wijzi gen van een varkensfokkerij, gele gen aan de Seheiweg 7 te Leunen; A.P.M. Poels, Wethouder Pub benstraat 18 te Merselo voor het uitbreiden/wijzigen van een var- kensfokbedrijf, gelegen aan de Ys selsteynseweg 39 te Ysselsteyn; H. Janssen, Van Broekhui zenstraat 61 te Oostrum, voor het uitbreiden/wijzigen, van een fokvar- kensbedrijf, gelegen aan de Van Broekhuizenstraat 61 te Oostrum; Maatschap Van Dijck, Ringweg 10 te Ysselsteyn, voor het uitbrei den/wijzigen van een varkensfok- en varkensmestbedrijf, gelegen aan de Ringweg 10 te Ysselsteyn; S.J.M. Nijssen, Puttenweg 56, Ysselsteyn, voor het ex art. 6a Hin derwet uitbreiden/wijzigen van een champignonkwekerij, gelegen de Puttenweg 56 te Ysselsteyn. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag 9.00-12.00 uur worden ingezien 31 oktober 1991. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend burgemeester en wethouders van Venray, Daarby kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be- kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlel ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken 'Bent u iemand die zich by tyd en wijlen gruwelijk ergert aan de kwis- sendiarree die over u uitgestort wordt zodra u het ook maar even waagt om uw televisietoestel aan te zetten'. Zo begint het reisverslag van de reis van een aantal leden van de Vrywillige Brandweer naar een televisie-opname van Prijzenslag. Onder het motto 'Op tijd ontspan ning en plezier' hadden enkele echtgenotes het initiatief genomen dat eens mee te maken en de uitno diging was gekomen. Op vrydag 14 juni werd de 26 man tellende af vaardiging verwacht in de studio, in de voorgeschreven kleding: niet te donker en niet te licht. Uit het reis verslag vernemen we nog meer... 'Bij de ontvangst blijkt dat de door de wol geverfde organisatie op alles is voorbereid. Een dame met een vlotte babbel vertelt hoe de dag zal verlopen, en waar iedereen zich aan te houden heeft. Iedereen krygt een gele sticker met zijn voornaam erop. Ook moet elke deel nemer er mee akkoord gaan dat hij naar voren zal worden groepen. Er moet een kontrakt worden onderte kend, dat de maatschappij onder al le omstandigheden de volledige rechten van het uitzenden ver krijgt, de prijzen niet geruild kun nen worden, etc. Dan gaat het naar het gedeelte waar de opnames wor den gehouden. Weer worden daar instrukties gegeven nu hoofdzake lijk waar het publiek zich aan te houden heeft. Vooral niet eten, her kauwen of lelijk ky ken. Dan volgen enkele oefeningen, die uitsluitend bestaan uit het aangeven van mo menten waarop het publiek moet klappen, juichen, stampen. Het deelnemersveld wordt in vijf groepen verdeeld. In groepjes van vijf worden de deelnemers ontvan gen en daar wordt uitgemaakt wie straks naar voren zal worden geroe pen. Dat doet men onopvallend maar men selecteert wel, hoe en waar op gelet wordt is een geheim. Dan zorgt Harrie Ibuw ervoor dat het publiek voor, na en tussen de opnames in stemming wordt ge bracht. Het publiek wordt getraind in het uitbundig reageren op com mando. En als alles op commando lukt dan is het tijd om de oogver blindende studioverlichting te ontsteken. En dan komt de onbe taalbare Hans Kazan. Als een grote verrassing wordt de 33-jarige vrijwillige brandweerman (ook postbode) Toon Martens opge roepen. Hij moet de prijs van een vaas taxeren. Wonderbaarlijk hoe deze brandweerman de prys het dichtst kan benaderen. Maar het lukt hem niet de tussenprys bin nen te halen. Mogelyk door plan kenkoorts of lampenschrik. Maar bij het draaien aan het rad scoort hij 95 en kan dan in de finale de prijs schatten van het keukenblok, STAARTJE Op 10 september werd Pry- zenslag, met in de hoofdrol Toon Martens uitgezonden. Maar daar IS het verhaal nog niet mee afgelopen, Einde september heeft Prijzenslag eindelijk kontakt met lbon tens. Hij kan ziqh bij Brugman Keu kens in Eindhoven een keuken gaan uitzoeken, waarvan RTM ƒ7.000,- zal betalen. lbon Martens en zijn vrouw Riö gaan echter eerst naar Brugman Keukens in Den Bosch kyken. Ze zien daar een juweel van een keu ken met een prijskaartje van ƒ19.500,-. De verkoper vertelt hun echter dat als ze zondag terug ko men dan is het koopzondag een extra korting krijgen. Dus zc dags gaan ze terug en de keuken kost dan nog maar ƒ14.500,-. Als de cheque van ƒ7.000,- van RTL4 to nen, weigert de verkoper. Dat niet en ze moeten in Eindhoven bjj Brugman Keukens zijn. Vorige week woensdag hebben ze uiteindelijk in Eindhoven een keu ken uitgezocht, weliswaar goedko per, maar de keuken past in hun in aanbouw zijnde woning. De keuken zal overigens pas in januari worden afgeleverd. Behalve Toon Martens kreeg ook Gea Cremers, een brandweerechtge note later de kans om de hoofdprijs te winnen. Ook zij scoorde aan het rad 95 en kwam in de finale. Helaas schatte zy de prijs van de keuken te hoog. Die uitzending is op 24 tember geweest. Tijdens de zaterdag gehouden koppel van Siebengewald wist het koppel B. v.d. Berken/J. Weys prijs te halen. De eerste wedstrijd van de vijf dorpen serie, georganiseerd dooi Venray, werd gewonnen door A v. Mil; 2. C. Hebben; 3. J. Baltissen. Zaterdag organiseert Venray jaarlijkse Lourdescomité-wedstrijd Er wordt gevis van 11.00 tot 15.00, uur in 't Leuken te Well. Zondag 2e vyf-dorpen van Opgeven tot donderdagavond by K v.d. Heuvel, tel. 04780-86569. Voor uw vergunningen kunt u te recht bij H. v.d. Heuvel, Langewef 38, Venray en V. Grootel

Peel en Maas | 1991 | | pagina 16