berden Stand van zaken woningbouw, leegstand en woningzoekenden Beheerscommissie verantwoordelijk voor de begraafplaats Boschhuizen Automatiseringsbedrijf ComputerWORK schenkt 45 kursussen WordPerfect aan Venrayse scholen ,'ee nationale kampioenen bij Flying Flies Venray heeft geen leegstandprobleem Peter Stiphout derde bij N.K. Fietseross 'Skatebikes zijn gevaar op de weg' Het Schuttersveld heeft z'n eigen 'Stekske' Aparte commissie voor bezwaar/ beroepschriften Welfare tentoonstelling MEUBELEN PEEL EN MAAS Donderdag 10 oktober - Pagina 5 In de loop van 1990 zijn in de jemeente Venray in totaal 186 lieuwe woningen opgeleverd, jaarvan 58 op de kerkdorpen, jet aantal leegstaande woningen cbomraelt al jaren tussen de 150 n 200 en dat betekent, dat Ven- gy geen leegstandprobleem kent jet aantal woningzoekenden is in e loop van 1990 opgelopen van 219 naar 1442, een toename van 8%. Deze stijging is volledig toe t schrijven aan de kategorie al- eenstaanden. Een en ander staat e lezen in een overzicht, dat bandag aan de leden van de onunissie voor ruimtelijke orde- ilng en volkshuisvesting ter ken- ilsname werd aangeboden. WONINGBOUW Uit het overzicht van de woning- iouw in Venray blijkt dat in 1990 i Venray-kom 99 woningen min- er en op de kerkdorpen 6 meer (jn gebouwd dan in 1989. Op basis an het aantal woningen, dat er tot juli 1991 reeds is opgeleverd, ver- jeerdert met het aantal, dat op die atum in aanbouw was, kan wor- Leerkrachten van alle basisscho en in de gemeente Venray kunnen linnenkort gratis gaan tekstver- rerken. Het Venrayse automatise- ingsbedrijf ComputerWORK ichenkt ter gelegenheid van de in- ebruikname van een nieuw be- Irjjfepand aan de Langeweg in otaal 45 kursussen WordPerfect an het basisonderwijs. De kürsus- en vertegenwoordigen een waarde an 450 gulden per stuk. Heden oorgen namen de Venrayse wet- louder Driessen van onderwijs en llir. G. Mous, voorzitter van het lrekteuren-overleg primair onder is Venray (DOPOV) symbolisch de chenking in ontvangst nemen. Enkele weken geleden nam Com- lUterWORK, sinds 1990 gevestigd de Patersstraat een tweede be- rjjfepand in gebruik. Dit pand aan e Langeweg doet dienst als ergader- en demonstratieruimte, ok worden er automatiserings- pleidingen gegeven. Om de inge- ruikname enige luister bij te etten besloten direktie en perso- eelsleden van ComputerWORK om en geste te doen in de richting van et onderwijs. De keuze viel daarbij ,\Wc den opgemaakt, dat in de loop van 1991 in totaal 200 woningen gereed komen. Dat zijn er voor de kerkdor pen 28 minder en voor Venray-kom 72 meer. Als de licht-gesubsidieerde wo ningen (premie Q worden opgeteld bij de ongesubsidieerde woningen, dan zijn er vorig jaar 23 75 99 woningen gerealiseerd in de pre mie C en ongesubsidieerde sektor. Dat is 52% van de totale woning- bouwproduktie van dat jaar. Ook in 1991 zal dit percentage rond 50% liggen. IN HET CENTRUM De meeste woningbouw werd in 1990 gerealiseerd in het centrum van Venray: 49 woningen van de Woningbouwvereniging en het Amro-projekt boven winkels in De Bleek en aan de Merseloseweg; een projekt van 14 woningen bo ven winkels aan het Kapelaans pad en Schoutenstraatje en 20 vrijde sektorwoningen bijdrage (flat) aan de Merseloseweg naby de Rabobank. In totaal dus 83 wo ningen. volgens algemeen direkteur T. Pe ters op de Venrayse basisscholen 'omdat die de laatste jaren alleen maar hebben moeten inleveren'. Bovendien krijgt het basisonder wijs in Nederland binnenkort de beschikking over computers, zodat een opleiding WordPerfect het meeste gebruikte tekstverwer kingspakket ter wereld uitste kend van pas komt. ComputerWORK BV, dat tot voor kort ComputerWorld heette, is een bedrijf dat zich de afgelopen twee jaar steeds meer tot een komplete automatiseringspartner voor be drijven en instellingen in de regio heeft ontwikkeld. Het bedrijf levert hard- en software voor alle toepas singen, maar heeft zich gespeciali seerd in CAD (Computer Aided Design). Naast de verkoopaktivi- teiten en de ontwikkeling van specifieke software kent Computer WORK ook een afdeling oplei dingen. Door een sterke expansie in voor al de zakelijke markt moest het be drijf omzien naar een tweede pand. De oorspronkelijke vestiging in de Patersstraat blijft gewoon geopend. De wijk Veltum is daarna met 24 opgeleverde woningen de tweede w\jk waar gebouwd werd. Dat waren alle partikulier gebouwde wonin gen in Hardeweg. In Landweert werden verleden jaar slechts 10 en in Smakterheide maar 8 woningen opgeleverd. Telt men er de 3 wonin gen in Vlakwater bij, dan komt men op het totaal van 128 nieuwe woningen in Venray-kom. OP DE KERKDORPEN In Veulen en Vredepeel werd in 1990 geen woningbouw gepleegd. Ysselsteyn voert de lijst aan met 16 nieuwe woningen, gevolgd door Leunen met 15, Oostrum kreeg er 9 en Castenray 7 nieuwe woningen. Het Oirlose bestand werd uitge breid met 6 woningen, terwijl er in Merselo 4 nieuwe woningen bijkwa men. In Smakt werd slechts 1 huis gebouwd. PROGNOSE VOOR 1991 Uit de prognose voor 1991 blijkt, dat er in het centrum, Oostrum en Castenray geen enkele woning zal worden opgeleverd. In Venray-kom koncentreert de woningbouw zich voornamelijk in West (65 wonin gen), Landweert (52) en Veltum (39). De overige woningen worden ge bouwd in: Smakterheide 10, Vlak water 3 en Oost 2. Voor de kerkdorpen luidt de prog nose: Leunen 9, Ysselsteyn 8, Mer selo 6, Smakt 3 en Oirlo en Veulen ieder 2 woningen. LEEGSTAND Al jaren schommelt het aantal leegstaande woningen, globaal ge zien. tussen de 150 en 200. Er valt geen stijgende of dalende lijn waar te nemen. Er kan dus worden ge- konkludeerd, dat er in Venray geen sprake is van een leegstand probleem. In het laatste aantal van 190 leegstaande woningen waren 52 nieuwe woningen begrepen. Dat waren 11 nieuwe koopwoningen in Landweert, die inmiddels nu wel verkocht zyn en 41 nieuwe koopwoningen boven Xenos. Dit projekt is inmiddels omgezet in huurwoningen en nu zijn alle wo ningen verhuurd. WONINGZOEKENDEN In 1990 is het aantal woningzoe kenden ingeschreven bij de Woningbouwvereniging Noord- Limburg met 18% gestegen van 1219 naar 1442. Een jaar eerder was de stijging van 1150 naar 1219 woningzoekenden volledig toe te schrijven aan de kategorie al leenstaanden. Het afgelopen jaar valt er naast een toename van de Oorlogstuig Tijdens landbouwwerkzaamhe- den aan de Loobeek kwam een nog intakt zijnde brisantgranaat naar boven. De mannen van de EOD ont fermden zich over het oorlogstuig. Aan de Vredepeelweg werd een 26-ponder Engelse granaat gevon den. De mannen van de EOD von den dat oorlogstuig zo gevaarlijk dat het ter plaatse onschadelijk moest worden gemaakt. De Venrayse fietscrosser Peter Stiphout, die eerder dit jaar sukses- vol zijn rentree maakte in het fietscrosswerel^jeis er niet in geslaagd om de Nederlandse titel te behalen. Afgelopen zondag, tijdens de laatste van vijf wedstrijden om het Nederlands kampioenschap, moest Peter Stiphout nagenoeg alle wedstrijden winnen om kampioen te worden. Een valpartij in de twee de manche gooide roet in het eten. Peter Stiphout blesseerde zich der mate dat hij in de finale niet verder meer kwam dan een zevende plaats. In de eindrangschikking werd Peter Stiphout uiteindelijk derde. Na de eerste twee wedstrijden stond Peter Stiphout nog aan kop, maar in de twee volgende wedstrijden zakte hij terug naar de tweede plaats. Omdat hy afgelopen zondag niet voluit kon gaan, zakte hy uit eindelijk nog een plek. Voorafgaande aan de vyf wedstrij den van het NK tekende Peter Stip hout voor een vyfde plaats. Nu is hij derde geworden maar toch niet he lemaal tevreden. 'Als je na twee wedstrijden aan kop staat, is het na tuurlijk teleurstellend dat je derde wordt', aldus de Venrayse fiets crosser. kategorie alleenstaanden ook een toename te zien by de kategorieën twee- en meerpersoonshuishou- dens. Samen verantwoordelijk voor 40% van de toename. De groep al leenstaanden in totaal 644, hoofdzakelijk in de jongere leef tijdsgroepen was ook in 1990 met 60% de meest groeiende ka tegorie. VOORKEUREN Van de 1442 woningzoekenden wenst 36% een eengezinswoning; 18% een drive-in woning of een ge zinsflat; 43% een kleinere woning terwijl 4% geen voorkeur heeft. De vraag naar kleinere woningen blijft dus erg belangrijk. Evenals vorig jaar blijkt, dat het centrum verreweg de meest ge wenste lokatie blijft Daarna vol gen resp. de wijken Landweert, Brukske en Veltum. Van het toaal aantal woningzoe kenden hebben er 39 belangstel ling voor een premie A woning 12 voor een premie B woning en 27 voor een vrije sektor woning. Van de 1442 woningzoekenden stonden er 35 ook ingeschreven voor een woning in Horst en 62 voor een wo ning in een andere gemeente. SCHRIK Tijdens de commissievergadering voor ruimtelijke ordening en volks huisvesting afgelopen maandag zei dhr. Philipsen (CDA) geschrokken te zijn van het aantal woningen dat in 1991 op de dorpen gereed komt (30 red.). 'Dit is een teruggang die zich de komende jaren voort zal zetten'. Wethouder Kersten vond dat wel meevallen. 'Ten opzichte van 1990 is de teruggang inderdaad aanzien lijk (-28) maar 1990 was een inhaal- jaar wat betreft de woningbouw op de kerkdorpen. Desalniettemin geeft het aan dat er in bepaalde dor pen weinig of niets meer mogelijk is', aldus de wethouder. Aktualisering van bestem mingsplannen is volgens hem in een aantal gevallen noodzakelijk maar hij voegde eraan toe dat niet alles mogelijk was. Hij verwees dhr. Philipsen daarvoor naar de dorpen nota, die in november behandeld zal worden. KONSEKWENTIES Mevrouw Roling (Samenwerking) vroeg zich af of uit dit stuk konse- kwenties getrokken worden. 'Uit het rapport blijkt dat er een grote vraag is naar woningen voor al leenstaanden. Wordt daar ook wat mee gedaan?' Wethouder Kersten liet haar we ten dat de gemeente tot op heden niet echt iets met deze cijfers ge daan heeft, maar dat daar wel ver andering in zou komen. 'We gaan in de toekomst een goed huis vestingsbeleid opzetten waarin dui delijk aangegeven wordt wat er voor wie gebouwd gaat worden. Dat beleid zal vervolgens jaarlijks bij gesteld moeten gaan worden. De konklusies uit dit rapport zullen daarby een grote rol spelen. In de commissie algemene zaken heeft de heer J. v.d. Vorle aan het college van b. en w. gevraagd het ge bruik door de jeugd van wat hij noemde 'akrobatenfietsen', de zg. skatefikes, op de openbare weg te verbieden. Hij was er getuige van geweest, dat op de Paterslaan een kind op een skatebike vanaf het trottoir de weg op reed en bijna door een auto werd gegerepen. Als of er daar geen auto's komen, wilde de heer V.d. Vorle de skatebikers verwijzen naar b.v. parkeerterrei nen. De burgemeester zegde toe hierover kontakt op te nemen met de commissaris van politie. Inbraken in personenauto's Voor de derde keer werd aangifte gedaan van inbraak in een perso nenauto die aan het Molenpad ge parkeerd stond. Uit deze auto werd de autoradio ontvreemd. Aan de Hatendonkstraat te Oostrum werd een autobezitter wakker door een vreemd geluid in de straat. Hy kon niets ontdekken maar de volgende- morgen zag hij dat zijn voor de deur geparkeerde personenauto was opengebroken. Ontvreemd werden de autocasset- tespeler ter waarde van ƒ350,-, de twee luidsprekerboxen ter waarde van ƒ200,- een zonnebril, een lees bril en een cassettebandje. Bij een andere in die straat geparkeerde auto was het bij een poging geble ven. Het portierslot was vernield maar er was niets ontvreemd. Bij een personenauto, geparkeerd aan de Honingklaver was het ook bij een poging gebleven. Hier moet de dader zijn gestoord want de auto was reeds open maar de aanwezige radio-apparatuur ter waarde van ƒ2.000,- bleef onaangeroerd. 'Mijn mening is, dat de gemeen te een stap te ver zal gaan, wan neer zy vanuit de politiek allerlei regels opstelt met betrekking tot grafzerken en de inrichting van het kerkhof. Begraven betekent niet het einde, maar een begin van het proces van rouwverwer king. De politiek moet meer respekt hebben voor de wijze, waarop mensen afscheid nemen van hun dierbaren en persoonlyk hun rouw beleven'. Dat zei maan dagavond burgemeester J. Waals in de commissie algemene zaken. Hij stelde daarom voor binnen een halfjaar een beheerscommis sie te benoemen, die meer gelibe raliseerd de verantwoording krijgt voor de gang van zaken op de algemene begraafplaats Bosch huizen. 'Er moet voor gezorgd Op maandag 3 december 1990 is binnen bejaardencentrum Het Schuttersveld gestart met het pro jekt Dagverzorging. Op de dagverzorging worden ouderen die nog zelfstandig wonen in de gemeente Venray, groepsge wijs en individueel begeleid door een beroepskracht en een aantal vry willigere. Ouderen kunnen daar in eigen tempo, ieder naar eigen vermogen, meedoen aan aktivitei- ten op het terrein van beweging, ontspanning en lichte training op die gebieden waar ze extra onder steuning nodig hebben. Dagverzorging is bedoeld voor de nog 'thuis' wonende ouderen, voor wie de zorg die daar geboden wordt door familie en/of hulpverlenende instanties, niet helemaal voldoende is. Het Schuttersveld maakte op 3 december 1990 een voorzichtige start met 4 deelnemers. Inmiddels is het deelnemers aantal gestegen tot 12. In totaal hebben al 19 ouderen deelgenomen aan de dag verzorging; 2 ouderen werden opge nomen in een verpleeghuis, 2 ouderen verhuisden naar een ver zorgingshuis en 2 ouderen zyn overleden. Eén deelnemer kwam slechts tydëlijk i.v.m. ziekenhuis opname echtgenoot. Dagverzorging kan om een aantal redenen geboden worden: Ouderen die op een wachtlijst staan voor op name in een verzorgingshuis; oude ren die uit het ziekenhuis zijn ontslagen en voor wie zelfstandig wonen moeilijk is; by tijdelijk uit vallen van de verzorgende, partner of familie; ter ontlasting van de mantelzorg; als de verzorgingsbe hoefte van dè oudere tot isolement en vereenzaming leidt. Inmiddels heeft de dagverzorging een eigen lokatie binnen bejaar dencentrum Het Schuttersveld, die speciaal is ingericht voor de dagver zorging. Tijdens de officiële opening van 7 oktober heeft deze ruimte de naam 'het Stekske' gekregen, deze naam werd bedacht door een van de deel nemers. De dagverzorging wordt gehou den op de maandag en de woensdag van 10.00 tot ongeveer 16.00 uur. De mogelijkheid bestaat dat het aantal dagen t.z.t uitbreidt. Dagverzorging kan aangevraagd worden via huis arts en andere eerstelijns voorzie ningen. Voor informatie kunt u terecht bij bejaardencentrum Het Schuttersveld, tel. 04780-83131. In Venray gestolen auto in Venlo uitgebrand gevonden Op 25 juli werd ten nadele van een garage aan de Leunseweg een Volkswagen Golf gestolen. Die auto werd maandag jl. in Venlo uitge brand aangetroffen. Koe aan de wandel Maandagmorgen moest de politie in aktie komen voor een koe die op de Wanssumseweg zou lopen. De politie trof de koe grazend in de berm aan en dreef hem in de weide. De eigenaar kon worden opge spoord en die zorgde ervoor dat de afrastering van zijn weide, die ka pot was, weer deugdelijk werd. Hoe de afrastering is vernield kon niet worden vastgesteld. worden, dat het goed gebeurt en dat recht wordt gedaan aan de na bestaanden', zo voegde hy er aan toe. VOLKOMEN EENS De leden van de commissie, allen voorzitter van een raadsfraktie, wa ren het volkomen eens met het voorstel van de burgemeester. 'Uw houding en opvattingen zijn ons uit het hart gegrepen. We hebben er te lang stilzwygend op gewacht' zei de heer A. den Brok (Samenwerking) en verwoordde daarmee de mening van de hele commissie. Men was het volkomen eens met de stelling van burgemeester Waas, dat de le den van de nieuwe beheerscommis sie hun wortels moeten hebben in de Venrayse samenleving. De commissie algemene zaken heeft volmondig 'ja' gezegd tegen het voorstel van b. en w. tot het in stellen van een aparte commissie voor bezwaar- en beroepschriften. Wanneer ook de gemeenteraad hiermee akkoord gaat, zullen in het vervolg de bezwaren van de burgers voor een onafhankelijke commissie worden behandeld en niet meer door de commissies, die betrokken zyn geweest bij het besluit waarte gen men bezwaar maakt. Dat was overigens ook een wens, die was neergelegd in het 'Regeerakkoord' van de frakties CDA en PvdA. De nieuwe commissie zal bestaan uit twee raadsleden en een neutrale voorzitter. De heer A. Jansen (PvdA) was zeer ingenomen met deze voor de bur gers heldere ingang en de heer L. Janssen (WD) sloot zich graag aan bij de woorden van zijn naamge noot met één s. Omdat volgens het voorstel de commissie een onafhankelijke voorzitter moet krijgen, die geheel los staat van de gemeente, droeg hij zijn partijgenoot en oud-fraktie- voorzitter van de WD, de heer J. Houba voor. Hy vond voor dat idee steun, zowel bij de burgemeester als bij zijn collega-fraktievoorzitters. Op zaterdag 12 en zondag 13 okto ber wordt de jaarlijkse handwerk- tentoonstelling gehouden in Huize Loon te Overloon. U bent van harte welkom op za terdag van 14.30 tot 18.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De uitslag van de loterij wordt zondag om 16.30 uur bekend gemaakt. Diefstal bromfiets Een 18-jarige inwoner van Meerlo deed by de politie van Venray aan gifte van diefstal van zijn bromfiets in Meerlo. Schoudertas ontvreemd Uit de keueken van een winkel aan De Bleek werd ten nadele van een personeelslid een schoudertas ontvreemd. In die tas zaten o.m. een portemonnee met een bedrag van ƒ100,-, rybewijs, giromaatpas, agende en make-up spullen. De da der moet in een onbewaakt ogen blik kans hebben gezien in het keukentje te komen. Inbraak in woning Zondagmiddag hoorden de bewo ners van een woning aan de Dr. Kortmannweg glasgerinkel, maar schonken daar verder geen aan dacht aan. Later werd ontdekt dat het glasgerinkel veroorzaakt was doordat een ruit van hun slaapka mer kapot was gemaakt en onbe voegden daardoor in de slaapkamer waren gekomen. De slaapkamer was doorzocht en uit twee juwelen kistjes waren sieraden ontvreemd met een waarde van ƒ2.000,-. Het is mogelyk dat iemand rond dat tydstip, 18.45 uur, aan de Dr. Kortman nweg iets verdachts heeft waargenomen. Getuigen worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. PUBLIEKE BELANGSTELLING Voor dit onderwerp bestond een voor deze commissie zeldza me publieke belangstelling. Voor de behandeling richtte mevr. Steen van de Werkgroep Liturgie van de Protestantse Kerkgemeenschap Venray e.o. zich, mede namens de Oecumenische Basisgroep Kerk en Wereld zich tot de vergadering met een aantal wensen. Ondermeer een langer gebruik dan maximaal 30 minuten voor de aula en meer tijd voor het nemen van afscheid aan het graf. Zy en de andere m dit on derwerp geïnteresseerden, voor standers van meer vrijheid in de keuze van grafmonumenten, waren blij. dat straks een beheerscommis sie met hun wensen rekening zal houden. Vandalisme Aan de nabij het wijkcentrum aan de Kruidenlaan staande bron- bemaling werden vernielingen aan gebracht. Een slang van de bronbemaling was moedwillig los gekoppeld. Een door de vuilnisophaaldienst niet meegenomen ledikant langs de Horsterweg, was door vandalen eerst op de weg geplaatst en later op het fietspad. Voordat er ongelukken waren gebeurd werd het obstakel door de politie veilig gesteld. Er kon niet worden vastgesteld wie het le dikant aan de weg had neergezet. Aan de Kap el weg te Leunen was een sierverlichting moedwillig ka pot gemaakt. In de Grotestraat was een brandje voor een toegangsdeur van een win kel gesticht. Aan het Biezevenneke en in die omgeving hadden vandalen rotzooi gemaakt. Niet alleen waren planten uit de tuinen getrokken maar ook takken op de weg gegooid, waar door gevaar voor verkeersdeelne mers kon ontstaan. Ook hier zorgde de politie dat de rotzooi tijdelijk werd opgeruimd. Mogelijk dat het de politie gelukt die vandalen aan te houden om hen de rekening te kunnen presenteren. Er is een sig nalement van de vandalen aan de politie doorgegeven. Weer moest aangifte worden ge daan van ergerlijk vandalisme, ge pleegd aan de openbare basisschool in Landweert. Graffitispuiters zijn weer aktief geweest, nu met het aanbrengen van leuzen en tekens aan het Torro- gebouw in De Bleek. Gestolen handtas teruggevonden Of de dader van de diefstal van een schoudertas uit een keukentje van een winkel in De Bleek berouw heeft gekregen en de tas in het St. Annabos heeft weggegooid, zal wel nimmer bevestigd kunnen worden. Wel is het dat personeel van ge meentewerken in het St Annabos de schoudertas van een inwoonster heeft gevonden. Omdat nog vrijwel alles in de tas aanwezig was, denkt de politie dat de dader berouw heeft gekregen. Belangrijk was dat het paspoort, rijbewijs en giromaatpas je nog aanwezig waren. Vernieling Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een ijzeren poort bij een woning aan de Gussenstraat. De poort moet opzettelijk vernield zijn. Geen voorrang Woensdagmiddag was het niet verlenen van voorrang op de krui sing Castenrayseweg-Klein Oirlo oorzaak van een botsing tussen twee personenauto's. De bestuur ster van een personenauto uit Tien- ray moest wegens verwondingen door glasscherven in het zieken huis worden behandeld. De be stuurder uit Ysselsteyn liep geen noemenswaardig letsel op. De mate riële schade was groot. Inbraak in woning Tydens afwezigheid van de bewo ners was met geweld toegang ver kregen tot een woning aan de Mgr. Nolensstraat. De buren ontdekten de inbraak. De politie zorgde ervoor dat het geforceerde slot en de kapot te ruit werden vervangen. Er, kon niet worden vastgesteld wat er ont vreemd was. Op zaterdag 5 oktober en zondag oktober was in Baam de laatste idstryd om het Nederlands Kam- oenschap Fietseross 1991. De rij- !rs van Flying Flies waren sterk motiveerd naar Baam afgereisd d deze wedstrijd tot een goed ein- te brengen. Er was rekenwerk nicht om te bekijken wat er nog halen viel voor diverse rijders, tek de Bruijn stond met 11 pun- 0 voorsprong aan de leiding. Een tinge voorsprong dus. Hij moest l«s op alles zetten om zijn kon- irrenten van het lijf te houden ter via drie manche-overwin- hgen en een bekeken tweede tets in de finale werd hy voor de stde maal Nederlands Kampioen Wscross. Voor Jan Willems was de stryd 'k zeer spannend. Hij behaalde in- 1 manches een eerste en tweemaal n derde plaats zodat hij aan de irt verscheen voor de finalerit Ween puntentotaal dat gelijk was h Twan Verstay uit Baarlo. De fi- ilerit was dus beslissend. Na en- ie keren stuivertje te hebben tfisseld was het toch Jan Willems 6 de Nederlandse titel voor zich eiste. Èhtrick Claessens was ook weer topvorm. Hij behaalde drie toche-overwinningen en in de fi- i!e reed hy na een felle stryd met wnens Geurts en Mark van Leur een mooie derde plaats. Ook Monique Hofmans zette weer haar goede beentjes voor. Driemaal manche-overwinningen en in de fi nale een verdiende 5e plaats. Karin Gubbels uit Keipen werd na een tweede, vierde en een twee de plaats in de manches afgevlagd in de finale op een mooie tweede Caroline de Bruijn, uikomende in de girls-klasse van 10 en 11 jaar, werd driemaal in de manches der de en in de finale werd ze als zesde genoteerd. Sabine Schoenmakers reed ook een sterke wedstrijd in Baam. On danks driemaal een eerste plaats in de manches en een eerste plaats in de finale kon ze toch net niet voor komen dat Sonja Young de nationa le titel veroverde. Ook Jeffrey Bignell, de huidige trainer van Flying Flies was van de partij. De tegenstand was hevig voor Jeffrey en met een puntento taal ran 16 punten behaald in de manches, was een finaleplaats niet weggelegd voor hem. Voor Flying Flies was 1991 een goed crossjaar: Mark de Bruyn (expert-klasse) Europees kampioen 1991 en Nederlands kampioen 1991; Sabine Schoenmakers (girls- klasse) Europees kampioen 1991 en Jan Willems (cruiser-klasse) Neder lands kampioen 1991. Op de foto de suksesvolle crossers ran Flying Flies. OPEN DAG GEMEENTEARCHIEF VENLO VOOR STAD EN STREEK Zaterdag 12 oktober stelt het gemeentearchief van Venlo van 10.00 tot 17.00 uur zijn deuren open voor iedereen in Noord-Limburg die geïnte resseerd is in: - familiegeschiedenis (genealogie) - historische foto's en films - archiefstukken van middel- (videovertoningen) eeuwen tot heden - kranten vanaf ca. 1865 - archiefrestauratie en ambachte- - boeken en tijdschriften lijk boekbinden Dokter Blumenstraat 1 Venlo (077-548590) GEGARANDEER0 T GOEDKOOPSTE IN KWALITEITS MEUBELEN VENIO-BLERICK. PONTANUSSTRAAT 30 - HEERLEN. PROMENADE 12 ROERMOND. WILLEM II SINGEL 25 - VENRAY GROTE MARKT 12 Een W-meubel dat niet uit de toon valt: eiken kast, kompleet met video plateau. In blank en donker eiken.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5