Bakkerij Pierre Pijpers weer in aktie tijdens de 'Week van het brood' 1991 Frank Verschuwen prolongeert titel Ronald Potjes verrassend winnaar bij de pony's OUDE F0IQ 1 Ponyclub en Rijvereniging Sint Isidorus Centrale van Ouderen verenigingen AV Venray start beginnersgroep L.V.B. Oostrum Imkers Regio Venray Jeugd- natuurwacht PEEL EN MAAS Donderdag 10 oktober - Pagina ij Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: Maria op Zaterdag. 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eu charistieviering; Nicolaas Bekkers, echtgen., dochter en kleinkinderen (S). 19.00 ZONDAGSDIENST; Deze H. Mis zal verzorgd worden door het jongerenkoor Jonge Garde uit Oir- lo. Sjen Verkoeyen (koll.); Jan Ger- rats (koll.); Piet v.d. Borst (koll.); Louis Verstraelen (koll.); jr. Grad Gommans; Mechtilde America; Gonny Voermans-Franssen; Toos v.d. Ven-Janssen (koll.); jrd. Anna Smits-Lijssen en dochter Dinie; jrd. ouders Alfons Vercauteren-Poels; Jeanny Peters-Moons (koll.); Piet Creemers (buurt); ouders Hendriks- Ariëns; overl. ouders Antoon Stip hout en Maria Claessens; Johan Jonkers-, Jacob de Bruyn (koll.); Luc v.d. Berg (koll.); voor de levende en overl. leden van de werkgroep Ven- rays Woordenboek. Zondag: 28e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. Pierre Pouwels (koll.); voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. overl. echtp. H. Gerrits- Hermans en overl. ouders (S); Mar tha Gerrats-Stienen en zoon Hay (koll.); pater Sraar van Meyel (koll.); Martien Janssen (koll.); Greet Gommans-Mikkers (koll.). 11.00 H. Mis met volkszang. Joos Buijssen; Jo van Bree-Peeters en overl. fam.; Martien Hendriks; Jan Derckx; Pe- tronella Beterams-Heesen (koll.); Ibos Peeters-Cuypers (koll.); Anna Oudenhoven-Schaeffers (koll.); tot byzondere intentie. Maandag: H. Callistus I, paus. 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eu charistieviering; jrd. Rinus Beekers. Dinsdag: H. Theresia van Jezus. 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eu charistieviering; Teng Janssen. 19.00 Lsm. Anna Maria Jenniskens- Spreeuwenberg (S). Woensdag: H. Hedwig; H. Mar- garetha Maria Alacoque. 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eucha ristieviering; t.e.v. H. Gerardus (P); tot by zonder intentie; Nelly v.d. Berg-Munninghof; Vincent Pijls; Joh. Camps en Elisabeth'Büchel. Donderdag: H. Ignatius van An ti ochië. 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eucharistieviering; fam. Greefkens-Potten; overl. ouders Thuyls-Muyzers en overl. kinde ren. 19.00 Lsm. fam. Peters; Maria Schols-Helsper (S). Vrydag: H. Lucas, evangelist. 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eu charistieviering; ouders Neeteson- Custers. 19.00 Zondagdienst. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo.- 9.30 Gerard Hop penbrouwers en Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Mark en Joris Timmermans; lektor: T. Verbeek. Zo: 9.30 Hong Bui, Frank Kappel, Björn Kleeven, Miriam Laurensse; 11.00 Gertjan en Pieter Reijnders; lektor: W. Biste rvels. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: Zr. Hélène. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: J. Heutinck. Maandag t/m vrydag: Geen vie ringen; geen groepsmeditaties. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Overl. fam. Van de Ven-Kessels; Tbon Millen. 17.00 Ge legenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Johanna Wismans-Pouwels; Ibon Jeuken; Johanna Lormans-Gerrats; Wim Ja cobs (Winkel van Sinkel); Ibon Kateman. Zondag: 9.00 Til Derickx-Jacobs (buren). 11.15 Harrie Janssen en overl fam.; Frans Linskens (koll.). 18.00 Overl. fam. Janssen-Krijns. Maandag: 8.00 Overl. fam. Philip- sen. .19.00 Ouders Kleuskens- Achten. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Voor de overledenen. Woensdag: 8.00 Zuster Petronella Rombouts. 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers. Donderdag: 8.00 Constance Snij ders en Jacoba Palm. 19.00 Jan Wil- lems (Derde Orde). Vrydag:. 8.00 Michel Truyen en qverl fam. 19.00 Gezinsmis voor de parochie. In de oktobermaand bidden we 's avonds om kwart voor zeven de Ro zenkrans behalve op zaterdag en zondag. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Emiel Kusters. Zo: 9.00 Pascal Kusters; 11.15 Jaap Janssen; 18.00 Johan Pouwels. Ma en wo: Wendy. Di en vr: Frank. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis uit dank baarheid. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 28e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Zang door het dameskoor Venraode. Voor Mariet en Martha Goumans- Janssen; Tinus Matysen (koll.); Jo Kreyfelt-van Emmerik (koll.); Marie Hendriks-Albers (koll.); Mathijs Mi- chels; jgt. Riek van Soest-van Hooy; Ties Marcellis (buurt). Zondag: 28e Zondag door het jaar. 8.30 Pierre Thyssen; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Grego riaans. Voor Diny van Lingen- Könings (koll.); Leo Dommeck (koll.); Riek Barten-van Gerven (koll.). 11.30 Voor de zieken van de parochie. Maandag: H. Callistus, paus en martelaar. 8.00 Tot zekere intentie. 19.00 cor v.d. Kolk (koll.). Dinsdag: H. Teresia van Jezus, kerklerares. 8.00 Martinus Pont man en Gysbertus van Blokland. 19.00 Voor de vrede; Ties Marcellis (fam. Ewalts-Boom); overl. fam. V. Leuven-Ewals Woensdag: H. Margareta-Maria Alacoque. 8.00 Voor priesterroe pingen en roepingen tot het reli gieuze leven. 19.00 Fien Siebers-Theunissen en overl. fam. Siebers-Theunissen; Antoinette van Hoof-Willemsen Donderdag: H. Ignatius van An- tiochie. 8.00 Cor v.d. Kolk. 19.00 Di ny van Lingen—könings (koll.); ouders Simons-Willems. Vrijdag: H. Lucas, evangelist 8.00 Als eerherstel aan het Godde lijk Hart. 15.00 Kapel Veltum: huw. Stefan Jansen en Soiya Mulder. 19.00 Voor alle overledenen. Mededelingen: Op zaterdag 12 okt houden we de jaarlijkse voetbe- devaart naar O.L. Vrouw van Oostrum, vertrek om 07.15 uur van af de Vredesker. H. Mis om 8.30 uur. Deelnemers worden verzocht zich voor zaterdag op te geven by dhr. besselaar, tel. 87459. Zondag 20 okt. is Wereldmissie dag. In verband hiermede is er in het weekend van 19 en 20 okt. een deurkollekte. Donderdagavond gespreksgroep in de pastorie om 19.45 uur. Vry dag avond gesprekskring voor jonge ren, eveneens om 19.45 uur. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Madou-v.d. Elzen; Jac v.d. Munek- hof; overl. ouders Sikes-Rutten; Giel Vennekens en echtgen. Zondag: 8.30 Arnold Jans; An toon Janssen; Catharina Bekkers en Nol Comelissen. 10.00 Voor de bedevaartgangers van Oirio; jrd. overl. ouders Camps-Wolters (zang koor van Oirio). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Gest. jrd. Ibon van Cuijck. Woensdag: 9.00 Ans v.d. Sanden- Basten; Ibon Janssen en overl. fam. 19.00 Plechtig Lof met Rozenkrans gebed (Venrays Gregoriaans Koor). Donderdag: 9.00 Uit dankbaar- hied voor 'n geslaagde operatie. Vrijdag: 9.00 Voor 'n goede uitkomst. Misdienaars: Za: 19.00 Sander en Erik Schuurmans, Mark van Dyk, Roel Kessels. Zo: 8.30 Monique Jans sen, Karlijn Jacobs, Ursula Come lissen, Martine Bonants; 10.00 Misdienaars van Oirio. Wb: 19.00 Monique Janssen, Ursula Comelis sen, Karlijn Jacobs. Attentie: Degenen die het nog niet wisten of het misschien verge ten zyn wil ik er nog even aan her inneren dat er in de oktobermaand iedere dag na de H. Mis van 9.00 uur de Rozenkrans gebeden wordt Alleen op woensdag wordt de Ro zenkrans gebeden onder het plech tig lof van 19.00 uur. Gezien de vele noden in de wereld en misschien ook in uw eigen gezin of familie, is er alle reden om Maria's voorspraak af te roepen in het Rozenkransge bed; temeer omdat Maria zelf zoveel waarde hecht aan het Rozenkrans gebed. By al haar verschijningen in Lourdes, Ihtima, Banneux ver schijnt zy met de rozenkrans in de handen en vraagt de wereld die ro zenkrans te bidden. Wat moet ik daar nog aan toevoegen? Parochie Oirio Zaterdag: 19.00 H. Mis m.m.v. fam. Hoefnagels. Voor overl. ouders Zanders-Keysers; Maria Smits- Jeurissen; Frans en Harrie Maas; Jet Krouwel-Goudkamp; overl. ouders Hoefnagels-Hoefnagels. Zondag: 11.00 Hoogmis te Oostrum vanwege bedevaart naar O.L. Vrouw van Oostrum (Heren koor); Til Linders-Versteegen; Overl ouders Custers-Keursten. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen. Vrydag: 9.00 H. Mis Henrica v.d. Ven-Hagens. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Petronella Strybos-v.d. Beuken; Sir Kunen,- jrd. Sjang van Kuyck; jrd. overl. fam. Janssen-Emonts en kinderen (St). Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Altyddurende Bystand (zy die of ferden). Vrydag: 14.00 B.g.v. 40-jarig huw. J. Geerets-Loenen. Misdienaars: Za: Marian en Su zanne. Vr: Marianne en Sanne. Parochie Leunen 28e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. ti. voor ge nezing van een zieke; Mathijs Lit- jens en echtgen.; overl. fam. Seykens-Jilesen; Jan de Lauw (vw Gussenstraat); gest.. jrd. overl. fam. Wilmsen-Verhejjen en dochter Lies; Peter Gommans en echtgen.; Peter Antoon Janssen. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Keysers en Marie Keysers-Hendrix; Harrie Versteegen. 11.15 Lsm. voor het wel zyn van de parochie. Maandag: 19.00 Gest jrd. Johan nes Loenen en Leida Loenen-Poels. Dinsdag: H. Teresia van Jezus, maagd en kerklerares. 19.00 Lsm. Harry Geurts en overl. fam.; t.e.v. H. Antonius. Woensdag: 19.00 Lsm. t.e.v. H. Ge rardus en O.L. Vrouw van Altyddu rende Bystand (KJ); overl. fam. Van Rens-Loonen. Donderdag: H. Ignatius van An- tiochië, bisschop en martelaar. 19.00 Lsm. overl. fam. Croymans- Peeters, Vrydag: H. Lucas, evangelist 14.00 Hgm. bgv 25-jarig huw. G. Comelissen en M. Comelissen- Houben. 19.00 Weekd. Frans Baltus- sen (4). Akolieten: Za: 19.00 Maaike Leys- sen en Wendy Thoone. Zo: 10.00 Paul en Frank de Klein en Erik Lit- jens; 11.15 Cecile van Pol en Jenny Jenniskens. Misdienaars: ma en di: 19.00 Ce cile van Pol en Jenny Jenniskens; wo t/m vr: 19.00 Marian Manders en Sonja Broers. Lektoren: Za: 19.00 Gonny Weys. Zo: Lies van Bavel. Rektoraat Heide Zaterdag: 15.00 PI. Gregoriaanse hoogmis uit dankbaarheid b.g.v. 40-jarig kloosterfeest broeder Vin cent Camps, neef van wylen rector Cox. Zondag: 28e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Harrie Mommen (buurt); Johanna Maas- Janssen; Petronella Janssen- Franssen (koll.); overl. oudes H. Janssen-Gellings en Wim van Deijk Duyckers. Akolieten: John en Mar tin Verkoeyen. Woensdag: Gedachtenis van de H. Margareta Maria Alacoque, maagd. 8.00 H. Mis uit dankbaar heid. Misd.: Richard Drabbels en Geert-Jan Derks. Rektoraat Veulen 28e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. mndd. Hendriks v.d. Goor-Baltussen. Zondag: 11.00 Hoogmis voor jgt. Maria Ewalts-Holtackers. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis fam. Geelen-Boonen; voor genezing van een zieke. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Ruud Bexkens, Re- né Reintjes. Misdienaars: Zo: Karin Jeucken en Annelie Reinig"es. Parochie Ysselsteyn 28e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Jrd. ouders Thijssen-Direks; Fr. Thyssen-v.d. Poel; P. Geurts-Peeters. Zondag: 9.30 Jrd. A. Philipsen; J. Lemmens-Smits; Jeu van Ass en overl. fam. 11.15 W. Claessens (kaartclub); echtgen. Dijkhuizen-Camps. Maandag: 18.50 Rozenkransge bed waarna Eucharistieviering; jrd. Peter van Dyck; Pierre Janssen en zoon Harrie; overl. fam. Janssen- Bergmans; overl. fam. Stevens- Pijpers. Woensdag: 18.50 Rozenkransge bed waarna Eucharistieviering; W. Claessens (buurt en vrienden) Donderdag: 14.00 T.i.v. het zilve ren bruidspaar Martens-van Ot- terdyk. Vrydag: 18.50 Rozenkransgebed waarna Eucharistieviering; Welzyn van onze parochie. Misdienaars: Za: 19.00 D. v.d. Burgt en R. Jenniskens. Zo.- 9.30 R. Keyzer en Sj. Ewals; 11.15 R. en T. Berkers. Ma: N. Jaspers en Sj. Slan gen. Wo: 19.00 en do (14.00): K. Jaspers en B. Poels. Vr.- M. Arts en T. van Asten. Spreuk van de week: 'Weinig ge loof hebben, is geen geloof hebben!' Mededeling: Op verzoek van alle Nederlandse bisschoppen wordt in ons land het Hoogfeest van Aller heiligen vanaf dit jaar weer gevierd op de dag zelf (1 nov.) en niet meer-' op de zondag daaraan voorafgaan de. In ons dekenaat is met de geza- meniyke pastoors afgesproken de zg. Allerzielendienst te houden op zondag 27 okt. (in onze kerk om 15.00 uur), na deze dienst gaan we naar het kerkhof. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Fen Rongen (buurt). Misd.: Bas Wilms en Roel Wismans. Zondag: 10.00 Jgt. Henricus Ver haag. Misd.: Willem Loonen en Rob bert Windsant. Maandag: 8.30 Ties Marcellis. Dinsdag: 8.30 Johanna Hoenselaar-Thyssen. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Johan v. Keysteren. Misd.: An- ja v. Dyck en Ellen Poels. Donderdag: 8.30 Jgt. Antonius Arts en Mechelina Smits; Petrus H. Muysers en Maria C. Steegs. Vrydag: 13.30 Huw.mis Dorothé Peeters en John Janssen. Kerk poetsen: Mevr. Arts-Gielen en mevr. Nel Hendrix. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 T.i.v. fam. Geven. Zondag: 28e Zondag door het jaar. 10.00 Fam. Lenkens-Ermens. Maandag: H. Callistus, paus en martelaar. 8.30 Ibt bijz. int. (MJ). Dinsdag: H. Theresia van Avila. 8.30 Voor overled. fam. Woensdag: H. Margareta Maria Alacoque. 8.30 Ehm. Bloemen. Donderdag: H. Ignatius van An- tiochie. 8.30 Flam. Fleuren-Janssen. Vrijdag: H. Lucas, evangelist 8.30 Voor vrede. Misdienaars: Za: Peter en Angela. Zo: Maaike en Kora. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: J. Classens. Gedachte: 'Kunt ge een paar mi nuten spareii als ge dit leest en stel u de volgende vraag 'Wat is voor mij het voornaamste in mijn leven? en 'Is het myn leven waard...?' Trek zelf de konklusie... Twee oud-parochianen zijn de laatste weken overleden: Jan Deriks en Ties Marcellis. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor alle gevraagde intenties; overl. ouders Rouwens-Heinemans en fam. rouwens en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor ouders en fam. Fleuren; fam. Paulussen en Wilhelmina Kirkels. 10.00 Hoogmis voor Amoldus Ger- rits (veij.); uit dankbaarheid; t.z.i. voor zegen in onze gezinnen. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; overl. schoonzus Peussens- Spauwen; fam. Van Soest-Kersten. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 13 okt. zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst, waar in de Maaltyd van de Heer gevierd wordt. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderop vang en wordt er kindemeven- dienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Verantwoordelijk heden en beloningen van het ou derschap' in de Koninkrykszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aan vang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 13 okt. a.s. is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Heelheid van de schepping". Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg. Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinde ren is er een kindemevendienst. U bent van harte welkom. Auto uitgebrand De brandweer kon niets meer uit richten voor een spontaan in brand geraakte personenauto op de Mid den Peel weg te Ysselsteyn. De bestuurder, een inwoner van Mo lenhoek, kon niets anders doen dan toezien hoe zijn auto uit brandde. Gestolen auto in Lochem aangetroffen De politie van Lochum trof de in Venray, in de nacht van zaterdag op zondag uit de afgesloten binnen plaats aan de Leeuwstraat, gestolen personenauto aan, waarin 4 inwo ners van Venray, in de leeftyd van 15 tot 20 jaar zaten, het viertal werd aangehouden en naar Venray over gebracht. Na opmaking van proces verbaal inzake diefstal en joy- ryding werden ze weer in vrijheid gesteld. De auto zal de benadeelde ter hand worden gesteld. In een goed bezette en gezellig verlichte feesttent werden afgelo pen zondag Frank Verschuuren en Ronald Potjes gevierd als de nieuwe clubkampioenen van de Ponyclub en Rijvereniging Sint Isidorus uit Venray. Bestuur, leden en ouders hadden zich ingezet om dit jaarlijks terug kerend evenement aan de Veulen- sewaterweg ook dit jaar te doen slagen. Het werd dan ook een pr achtig kampioenschap en menig bezoeker was aangenaam verrast over wat de organisatie tot stand had gebracht. Dat het weer in tegen stelling tot de dag ervoor wat tegen viel was jammer maar het bleef droog en een goed verzorgde 'hore ca' deed een koude neus of koude voeten al snel vergeten. Bij de grote ruiters verdedigde Frank Verschuuren zijn titel met Portofino en alhoewel een goed all round ruiter, serieuze tegenstand kon hy zeer zeker verwachten. Bij de dressuur kon Venrays beste ZZ-ruiter, Joep Philipsen, vanwege een blessure niet starten en de kersverse Limburgs kampioen Springen in het ZZ, Reinier v.d. Maas, moest jammergenoeg Bowie op stal laten, hy startte met Po- werland. Karin Bouten met Breville toonde zich de 6e oktober in de dressuur De bedevaart naar Kevelaer die op 15 oktober zou worden gehou den gaat, vanwege te weinig deel name, NIET door. Leden die zich op maandag jl. voor deze bedevaart hebben opgegeven kunnen het in schrijfgeld terughalen by de pen ningmeester, dhr. Stevens, Prins Bemhardstraat 78. Donderdag 10 oktober a.s. start Atletiek Vereniging Venray-Regio met een beginnersgroep voor (aspi rant) rekreatieve hardlopers en hardloopsters onder het motto: 'hardlopen, een gezonde zaak!' Onder leiding van ervaren en daartoe opgeleide trainers en trainsters zal in groepsverband ge traind worden waarby het uitgangs punt is dat op een verantwoorde wijze uw konditie wordt op gebouwd. Niet prestatie-gericht! AV Venray-Regio wil hierby beslist niet prestatiegericht te werk gaan. Rekening wordt gehouden met ieders konditie, vermogen en voorkeur. Wel is voor de deelne mers en deelneemsters naast het opdoen van konditie ook het socia le aspekt van gezamenlijk trainen in diverse vormen een belangrijke bijkomstigheid. Gestreefd wordt er naar om de trainingen afwisselend te houden op baan, bos en weg. Ook ontvangt u desgevraagd adviezen over schoeisel, kleding en indivi dueel lopen buiten de gezamenlijke trainingen. Bent u hiervoor geïnteresseerd en gemotiveerd, dan verwachten wy u gaarne op donderdag 10 ok tober om 18.45 uur in het clubge bouw van AV Venray-Regio op sportpark De Wieën. De training begint om 19.00 uur. Gaarne spoe dig aanmelden! Nadere inlichtingen en aanmel dingen: Frank Ryshouwer, tel. 86268; Maijo van Heyster, 82397; Gerd Vermeulen, 80999; Wim Crooijmans, 82842 of in het clubge bouw, elke dinsdag en donderdag om 19.00 uur. Trim je fit en start hiermee op 10 oktober a.s. by de rekreatiegroep van AV Venray-Regio. een klasse apart. Zy liet de konkur- rentie ver achter zich en ging met de eerste prijs strijken. Frank Ver schuuren bezette een schitterende tweede plaats, Natasja Marcellis reed Daisy naar een derde plaats en Sjors Bloemen met Philosca bezette als rekreant de vierde plaats en bleef daarmee menig wedstrydrui- ter voor. By het springen bereiken na twee manches maar liefst tien kombina- ties de barrage. Frank hoorde daar bij maar ook Harry Frehcken, een rekreant die zich niet stoorde aan zijn wedstryd-ervaren clubgenoten. De finale was uiterst spannend maar alleen de clubkampioen van 1990 kwam foutloos rond, tijd 36.9 sekonden. Reinier v.d. Maas gooide al zyn ervaring in de stryd, was maar liefst 3,8 sekonden sneller maar had één balk en werd tweede, Roland Bloemen met Pretty Wo man werd derde en Michiel van Veen met Tasja eindigde als vierde. Met een tweede plaats by de dres suur en een eerste plaats bij het springen veroverde ook in 1991 Frank Verschuuren het clubkampi oenschap. Bij de pony's werden verschillen de namen als favoriet voor de titel getipt maar de naam van Ronald Potjes werd niet genoemd. In de dressuur behoorden Freek Myling met Part en Caroline Rey nolds met Rita tot de besten en zy maakten die favorietenrol ook waar. Freek reed een schitterende proef en bleef de konkurrentie ver voor, Caroline werd tweede en Ronald Potjes met Saiph derde. Bij het springen behoorde na tuurlijk Sint Isidorus' meest suk- sesvolle en hoogst geklasseerde amazone Susan de Bever met Patch tot de favorieten. Het mocht niet zo zijn. In de tweede manche maakte ze een springfout en kwam daar door niet in de barrage. Wel fout loos bleven Christianne van Eek met Bianca, Caroline Reynolds met Rita en, geheel onverwacht, Ronald Potjes met Saiph. Het was Ronalds eerste officiële wedstrijd met zijn nog jonge pony en behalve vader Henk had niemand hem by de favo rieten getipt. Ronald moest als eerste starten in de barrage, hy nam geen risiko, bleef foutloos en zette een tijd neer van 36.9 sekonden. Caroline, de meest ervarene van het drietal, wendde korter, was sneller maar had één balk en dus vier strafpun- ten. Alleen Christianne van Eek kon Ronald nog van de eerste plats afhouden. Ook z(j nam geen risiko, bleef foutloos maar was met een tijd van 37.5 sekonden net iets langza mer dan de wat later bleek nieuwe clubkampioen by de pony's Ronald Potjes. Iter afsluiting was er ook dit jaar weer een feestelijke barbecue tradi tioneel verzorgd door clubgenoot en Keurslager Martin Verschuuren. Het clubkampioenschap 1991 mag geslaagd genoemd worden! Dit zeldzame plaatje van de Hen- seniusstraat is genomen op zater dag 15 september 1923 by gelegenheid van het 25-jarig rege ringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina. We zien hier een gedeelte van de kinderoptocht, het bloemencorso georganiseerd door het Oranjeco mité. De met fraaie bloemen ver sierde fiets en voorstellende een grote vogel is eigendom van dhr. Beltjens. Dhr. Beltjens was destyds, in 1921, met pater Nielen de oprich ter van de turn- en atletieclub St Christoffel. Het winkelpand links is de slage rij van Ant. Roelofs (later M. Wijn- hoven-Roelofs). Door een felle brand op zondagmorgen 6 mei 1920 werden winkel, woonhuis en stalling in de as gelegd. Op dezelfde plaats werd een nieuwe en moder ne slagery, winkel en woonhuis gebouwd. De kleine woning midden op de foto werd bewoond door Michel De- rickx en het grote pand daarnaast was van L. Wijnhoven (handel in koloniale waren). Het pand rechts (met vlag) mo menteel Den Oldtimer was van Jac van Dyck. In dit pand werd op vastenavondszondag 14 februari 1926 de eerste Venrayse bioscoop zaal geopend. Tydens de vas avondsdagen 2 voorstellingen per dag, met de nieuwste films, o.a. De man in het blauw en Jack de onver- schrokkene. In april 1926 werd begonnen met het bouwen van de 2e bioscoopzaal aan de Merseloseweg (Luxor) voor rekening van mej. Kleuskens uit Venlo en voor rekening van Sehaeffers werd op 20 mei 1926 aanbesteed het bouwen van concertzaal aan de Schoolstraat (Wilhelminazaal). Archieffoto J. v.d. Putten Diefstal uit winkel Er werd aangifte gedaan van diefstal van drie speeldozen uit een winkel aan de Grotestraat. De waar de hiervan bedroeg ƒ800,-. Hoe en wanneer de diefstal heeft plaatsge vonden kon niet worden vast- Donderdag 17 okt., 20.00 uur ge- meentesehapshuis: Manipuleren met voedsel en planten. Hoe wordt ons voedsel veranderd? Hoe rea geert ons milieu hierop? Is onze aardappelplant nog de originele van vroeger, of is er in het laborato rium aan de kern van de plant gek nutseld. Hoe staat het met de houdbaarheid van de tomaat. Hoe reageert het milieu op de verande ring aan deze planten. Wordt onze kaas nog bereid volgens het origi nele recept? Al deze vragen staan ter diskussie op deze avond. Komt allen meedenken en praten over toekomst van ons voedsel milieu. Kontaktdag De laatste bijeenkomst dit sei zoen wordt verzorgd door Tbon Jen niskens, Deumeseweg 87, Heide. Alle imkers zijn welkom op zondag 13 okt. om ongeveer 10.30 uur. Hallo Jeugdnatuurwachters. Afge lopen zondag hebben we onze eer ste puzzel-wandeltocht gehouden en het aantal deelnemers was weer enorm. Liefst 190 Jeugdnatuur wachters en 370 ouders, broertjes en zusjes hebben de tocht meegelo pen. Het waren er zoveel, dat we he laas wat opdrachtformulieren te kort kwamen, maar dat hebben we nog op kunnen lossen. De vragen waren niet al te moeilijk zodat we vrijwel iedereen drie stempels kon den geven. Ook het weer liet zich van de goede kant zien, zodat we kunnen stellen, dat deze puzzel- tocht zeer geslaagd is. Ibt de volgen de week! Het motto van de 'Week van het Brood' dit jaar is 'Sportief met Brood', want b(j de sport is brood een belangrijk voedingsmiddel om zyn vele vitaminen en mineralen. Bakker Pierre organiseert ook dit jaar weer van alles. Op zaterdag 12 oktober kan met sportief zyn hart ophalen aan sportiviteitsspelletges zoals voetballen, vissen, kruisboog- schieten en fietsen. By het geluks- rad maakt men kans een van de 50 feestelyke taarten of vlaaien te winnen. Ook is er op zaterdag 12 oktober een gezinsfietstocht van 25 km gepland. De route gaat door het rjj ke Venrayse bosgebied en op drie rustplaatsen mag men opdrachten uitvoeren en quizvragen beant woorden. De start is tussen 11.00 en 13.00 uur op de Grote Markt by inschrijving betaalt men fl: p.p., die geheel ten goede komt aan het Jeugd Rode Kruis. Men ont vangt een routebeschrijving, een pen en een versnapering voor on derweg. Er zijn punten te scoren en daar zyn enkele prijsjes aan ven bonden, maar voorop staat gezellig heid en sportiviteit met zyn allen en u steunt het Jeugd Rode l(ruls afd. Venray.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 16